Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136151) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

A házimozizás és a házimozi rendszer fejlesztgetése két külön hobbi. :)

(#136152) rottenbull válasza python1 (#136131) üzenetére


rottenbull
senior tag

Igen, gondolkodtam. Ezert alltam meg 5.1-nel.
Remek minosegu erositovel es egy szinten remek procival hajtom.
Most inteztem projectort es vasznat, de azt is kb 8-10 evre terveztem be.
Nem vonzanak a modern vasak, hatalmas vakitasnak tartom az evenkenti ujrakiadasokat es a hangzatos uj ficsoroket, amikkel el akarjak adni.
Az en cuccom 2008-as tervezes es 2013-as gyartasi evu. Meg araban sem igazan talaltam olyat, amire elismeroen csettintenek, nemhogy az olcsobb AVR-ok kozott.
Ami felette van arban, sokszor joval tobbe kerul, az meg epp, hogy eszrevehetoen ad tobbletet.
Meg az sem gyere be, hogy nehany kilosak az ujak, mint egy ures papirdoboz az enyemhez hasonlitva.
Szerelhetoseguk kozelit a nullahoz.

(#136153) python1 válasza rottenbull (#136152) üzenetére


python1
veterán

Érdekes ez az újdonság erejével téma.
Van egy régebbi pioneer vsx ax5i-m és azóta pár újdonság is megfordult már nálam,jelenleg processzornak használom amolyan "mankóként",de még mindig tud mozi terén meglepetéseket okozni.Nem hoztak lázba azóta a komolyabbnak tartott vasak minőségben,nem hoztak annyit amennyit vártam tőlük.
Most ott tartok,hogy azt mondjam mozira és zenére vállalható a rendszer,természetesen vannak hiányosságok de tudok ezek hiányában is élvezhetően szórakozni.

Nem vitatom a haladó szint fontosságát,de szem előtt tartva az ésszerűség határait,mind kábel mindpedig készülékek vásárolgatásával,ajánlgatásával.
Nem venném el a kütyüzőktől sem a kedvet néhány komolyabb darab beszerzésétől,mivel nekem is van néhány ritkább készülékem itthon.

(#136154) hétalvó válasza python1 (#136153) üzenetére


hétalvó
addikt

jo de azert azt be kell latni, hogy vannak joparan akik nem 500000ft-ot koltottek a mozira. es minden kis apro valtozasnak orulni kell egy ido utan. mondjuk egy uj aron 6 millas szobaban egy 100ezres kabel nem a vilag vege, foleg ha hoz a konyhara.

liszi barmikor pesten jarsz csorgess meg. szamomat tudod :)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136155) python1 válasza hétalvó (#136154) üzenetére


python1
veterán

Akkor valóban nem,amennyiben hozza az elvárt szintet Liszi szavaival élve,vakteszten is.
Relatíve az ár mint már írtam,lehet mérvadó egy bizonyos szinten,de felette egyre több kompromisszumba ütközik az ember,egyre több kiegészítő,kütyü vásárlásra készteti az embert.Azért jó ha van ilyenkor egy "józan" kontroll,hogy merre is tart az ember.
Saját példámat hozom itt fel,sajnos elmentem ebbe az irányba,és végeláthatatlan problémákba ütköztem,közben már azt sem tudom,hogy merre tartok.Szerencsére néha rám tör az önkontroll,vagy kontrollálnak helyes irányban,mint ahogyan most is történt.

Ugye kettő mozit építettem építek egyszerre,"budget" mozi jelenleg annyira tetszik,hogy azt mondom ezt kerestem,és boldogan ülök le elé filmezni,sőt még zenét is szívesen hallgatok rajta.
A "komolyabb" mozinál folyamatos pénzlocsolás történt,és végeláthatatlan folyamatnak tűnik az egész projekt,és még garancia sincs arra,hogy élvezeti szinten hoz annyit,mint amennyivel többet locsoltam eddig bele.

Olvasom a topikot folyamatosan,hogy milyen problémák merülnek fel rendszereknél,pl atmos.
Nappalik átalakítása,szétbombázása felső vagy éppen a surround ajánlás miatt,ha kicsit rugalmasabban,reálisabban állunk a dolgokhoz,sokkal kevesebb problémánk,fejfájás konfliktushelyzet alakulhat ki,és nem biztos,hogy több kompromisszummal jár a rendszer reprodukciója.
Dedikált szoba ott más a helyzet,de ott is lehet végeláthatatlan pénzlocsolás a rendszerbe értelmetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#136156) Tamoo válasza python1 (#136155) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez így szokott lenni.
Egy olcsó (mondjuk inkább jó ár/érték arányú), de jól sikerült rendszernél könnyebb szívvel köti meg az ember a kompromisszumokat és boldogabban használja, el tudja fogadni a hibáit.

Amikor elkezdődik a pénz lapátolása, akkor belekerülsz egy olyan spirálba, hogy egyik-másik komponensre már sokat költöttél, akkor kell a kábelből elosztóból stb.-ből is a jobb hogy mutassa a lánc amit tud. De általában a "végén" sem mutat annyit amennyit ennyi ráfordítás után vársz és keresed hol a hiba és mindig találsz plusz kiegészítőt, fejleszteni valót.... sose fogy el. :)

[ Szerkesztve ]

(#136157) python1 válasza Tamoo (#136156) üzenetére


python1
veterán

Így van.
A jól sikerült rendszer a kulcsszó,és nem is kell vagyonokat költeni feleslegesen. Egyébként itt a fórumon annyira nem is jellemző,mert sokan állnak a realitás talaján,és nem ajánlanak felesleges dolgokat,vagy felesleges költségeket.

Inkább jellemző a "másik" fórumra. ;]

(#136158) hétalvó válasza python1 (#136155) üzenetére


hétalvó
addikt

ez a vakteszt is :) hol mi szól jobban. kinek mi tetszik jobban, egyéni sztem, más a fülünk pl. a kérdés van-e különbség? ha igen akkor a teszt pipa.
az hogy megéri-e az is egy nagyon más kérdés. vagy, hogy tetszik-e a változás. annyit mondhatunk max nekem nem érné meg, de lehet valakinek pont az kell minden áron.
ráadásul itt érzésekről beszélünk.

voltam már nagyon sokba fájó szobában, a tulaj kicsit nagyot hallott, mert idős volt. neki pl csak a keményebb még több részlet tetszett, lehetett is hallani, fejfájással jöttem ki.
másnak a füstös jazz kávézó tetszik, másnak a száraz valóság.
még jó, hogy ennyiféle a hifi...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136159) adamsfamily


adamsfamily
tag

Pár ember ebbe azért már belehülyült.
Se kocsi, se ház, csak a mozi.
Oda meg képes bármire erőn felett(túlóra és tsai).
Az a hosszú írás egy érdekes kis szösszenet.
Lehet megélte,ha Ő nem vki közeli.

(#136160) Hohocali válasza Tonyka 2 (#136138) üzenetére


Hohocali
aktív tag

+1

Ott lényeg amit írtál, magam sem tudtam volna jobban leírni!

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#136161) python1 válasza hétalvó (#136158) üzenetére


python1
veterán

Csak egy példa,elmész koncertre vagy olyan helyre ahol élő zenét játszanak,ott mindenki azt hallja amit a zenész és a hangszere kreál,nincs olyan,hogy az 1000 ember másként hallja a zenét.
Otthon simán a negyed dinamikát örülhetsz ha elő tudod állítani a többi részletről már ne is beszéljünk,most itt azt nem is említem,hogy mi kerül az adathordozóra témát.
Tehát 1000 sebből vérzik az otthoni rendszered,azt sem tudod valójában mi is hiányzik vagyis tudod,hogy valami hiányzik,locsolsz bele 300e forintot,más lesz a hangzás de még mindig semmi nem fog változni.
Maradjunk a mozinál mivel erről szól itt a topik,5,7,9 .1.2es rendszernél,sokkal bonyolultabb a helyzet,itt már ha 1 millát forgatsz bele,akkor sem tudod,hogy mi fog változni az eredeti hanghoz képest,mert itt is 1000 másik sebből fog vérezni a rendszered.
Ezt én így gondolom,és ezért vetettem fel ezt a pénzszórási témát.Ha ezt valaki felismeri időben,sok kellemetlenségtől és anyagi ráfordítástól kíméli meg magát.

A többi privát hobbit kár ide sorolni,szerintem mindenkinek van más elfoglaltsága is.

[ Szerkesztve ]

(#136162) rottenbull válasza python1 (#136161) üzenetére


rottenbull
senior tag

A zenehalgatasnal elobb utobb rajon a tapasztaltabb felhasznalo, hogy a forras ami visszafogja es nem a felszereles.
Mozinal is hasonloak a tapasztalataim.

(#136163) Sztenn válasza python1 (#136161) üzenetére


Sztenn
tag

szerintem minden ember másként hall mindent, nemcsak zenét.

(#136164) python1 válasza rottenbull (#136162) üzenetére


python1
veterán

Igen egyik lehetőség a forrás vagyis az első,aztán jön a többi sajnos.

Sztenn: Ez így is van,ezért is írtam amit írtam,hogy eleve soha nem lesz tökéletes a rendszer,arról nem is beszélve,hogy az egyén pszichikai állapota a hallás folyamatos romlása még tovább rontja a helyzetet.De ez is egyénfüggő,meg az is,hogy ki mennyit dobál feleslegesen a rendszerébe.

De ismétlem,részemről ez csak egy gondolatnyi kitérő volt,hogy esetleg aki hezitál vagy nem érez késztetést pénzt dobálni a rendszerébe,de elégedett azzal,akkor nyugodtan hátradőlve élvezze azt.

[ Szerkesztve ]

(#136165) Csabroncka válasza python1 (#136164) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem elég, ha élményt okoz legyen zenéről vagy filmről szó - azért hallgatás közben elég felemelő tud lenni, ha zene vagy film alatt feláll a szőr a kezeden.

Aztán, hogy kinek mekkora az ingerküszöbe, az más kérdés.

"in medias res"

(#136166) xtremetuning válasza dunkel (#136147) üzenetére


xtremetuning
addikt

Jelen. ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#136167) rottenbull válasza python1 (#136164) üzenetére


rottenbull
senior tag

Igazabol arra reagaltam, hogy az elozene dinamikajat nem lehet otthon eloallitani.
Nos, ez tobbnyire igaz, de csak azert, mert a forrasban ez a dinamika a kanyarban sincs.

(#136168) liszi70 válasza xtremetuning (#136166) üzenetére


liszi70
nagyúr

:D

(#136169) python1 válasza xtremetuning (#136166) üzenetére


python1
veterán

Te már nem a haladó szinten mozogsz,galaktikus szinteken műveled a műfajt. ;]

Viccet félretéve,majd egy interjút kérek,ha sikerül összehozni a találkozót,és a csodarendszer is csigázza a fantáziám.

(#136170) python1


python1
veterán

Volt szerencsém hallani élőben [link],igazi hangorkán tapintható térrel,ilyet még nem hallottam sehol.Bár itt sem a részletesség volt a jellemző,de az hogy a térben tapintható,érzékelhető volt minden fantasztikus érzés volt.
Ezt sem lehet pl otthoni környezetben reprodukálni.

(#136171) rottenbull válasza python1 (#136170) üzenetére


rottenbull
senior tag

Azert az nem baj, hogy ezt otthon nem tudjuk reprodukalni.
Nehez lenne a biztositoval napi szinten dulore jutni, hogy miert is robbant az osszes ablak belulrol kifele, es miert jelentek meg repedesek a falakban :D
Az esetleges orvosi koltsegek a hallas es egyeb erzekek karosodasa eseten valoszinuleg egy kisebb korhaz teljes epitesi budzsejevel lenne egyenerteku :D

(#136172) python1 válasza rottenbull (#136171) üzenetére


python1
veterán

Persze nem is lenne értelme,csak a 3d-s hang amit jó lenne otthon előállítani.

[ Szerkesztve ]

(#136173) VoidXs válasza python1 (#136170) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem nehéz élőben hallani, az Arénában van belőle 8. Sajnos amióta átvették a jogokat, elállították az egészet, mert a közönség rinyált, hogy hangos, meg sok a mély, szóval halk lett, meg kevés a mély. Fél évvel ezelőtt pont azért volt király az IMAX, mert nem nyaltak be a plebsnek, különben elvették volna a termet.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136174) xtremetuning válasza python1 (#136170) üzenetére


xtremetuning
addikt

Végignéztem. Ennyi ??? Ezt bármikor meg lehet otthon is csinálni.

Lemész a HMStúdióba a pincébe, szólsz a Sanyinak, hogy én küldtelek és ne a szokásos
hangerővel demózzon. Aztán majd mesélsz. ;]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#136175) VoidXs válasza xtremetuning (#136174) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Közvetlenül reflexnyílásnál esetleg. Ebben az elrendezésben nehezen. A DSL-4D, amit a videón látsz, egy 2 kW-os, 100 dB fölötti érzékenységű, közel tökéletesen sík mélynyomó 23 Hz-ig, és nem egy darab van ott.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136176) xtremetuning válasza VoidXs (#136175) üzenetére


xtremetuning
addikt

"hangorkán tapintható térrel" - én erre reflektáltam. A gyertyafújás nem nagyon érint meg.

2kw ? Most be kéne, hogy pisiljek ? Minden évben ülök legalább egyszer IMAX teremben, jó hangot itthon még nem hallottam. (képet sem láttam jót).

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#136177) VoidXs válasza xtremetuning (#136176) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az OTP előtt még volt ott jó hang. A vászoncsere óta már szinte semmi nem jó. Azért 132+ dB hangnyomástól már simán be lehet pisilni. Főleg, hogy a 8 hangszóró együtt a legtávolabbi széknél tud nyomni ennyit. Közel instant elszublimál a füled. Más dolog, hogy milyen halkan járatják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136178) xtremetuning válasza VoidXs (#136177) üzenetére


xtremetuning
addikt

Vászoncsere előtt voltam. Visszamenőleg talán a Prometheus bemutatójáig. Sosem volt jó. Túltolt közép, mélynek nincs alja. Vásznon 30 centinként horizontális csíkok. Képminőség egy erős közepes projektoré. Fekete szint az ablakban. Ugyanmár.

Egyedül a vászon méret, ami tetszik. Itthon közelebb kellene ülnöm másfél méterrel, hogy azt az arányt megkapjam. Ennyi.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#136179) VoidXs válasza xtremetuning (#136178) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagyon durva lenne a csíkos vászon, az még a Cinema Citytől is csúnya. Pedig múlt héten sikerült felcserélni a szemeket 3D-nél, és mellette nem szólt az RS, azt hittem, hogy az az alja. A projektorok a legelső generációból vannak. Lézer soha nem lesz, mert az IMAX szabályzat nem írja elő az újítást, mint régen. Pedig láttam őket Berlinben, eszméletlenek. A CC meg amit felépít, az soha nem lesz karbantartva. Ezért olyan az akusztika is, amilyen. A vászon arány nálam is ennyi, csak teljesen más érzés 4 méterre fókuszálni, mint 50-re.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136180) python1 válasza xtremetuning (#136174) üzenetére


python1
veterán

Van hosszabb is,de azzal nem akartam fárasztani a nagyérdeműt. ;)

Egyébként nem otthon történt az IMAX a Német Würzburgi IMAX moziról van szó.

A hangtechnika valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#136181) VoidXs válasza python1 (#136180) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez még a régi. Újonnan már a JBL csinál mindent, és nem ugyanaz az összes hangszóró. Ebben a tekintetben esett a színvonal a normális moziláncoknál is. Bitang jól szólt a Kanga, csak nem tudták tömeggyártani, márpedig ahogy az IMAX licenc egyre kevesebbet jelentett, már az Allee-féle termeket is el lehetett nevezni IMAX-nek, így lett 1000 terem világszerte. Normális nincsen 100.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136182) xtremetuning válasza VoidXs (#136179) üzenetére


xtremetuning
addikt

Durva vagy sem, ott voltak a csíkok....

Vászonarányt nálam úgy kell érteni, hogy amennyiben a moziban a 7. sorban ülök, akkor kellene itthon előrébb ülnöm másfelet.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#136183) python1 válasza VoidXs (#136181) üzenetére


python1
veterán

Én kb 10 éve járhattam ott párszor,de nagyon tetszett amit láttam,hallottam.
Akkor még ez a technika volt mint a videón,emlékszem az oriási hangsugárzókra.

Lehet,hogy csak kütyüzök tovább? :F :DDD
Egyébként itthon nagyon hasonló hangot produkálnak a diy OB hangfalaim.

[ Szerkesztve ]

(#136184) VoidXs válasza python1 (#136183) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Kábé akkor nyitott a mozi, persze hogy nem volt még szétrohadva :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#136185) hétalvó


hétalvó
addikt

ma befejeztem, 2 éve nem nyúltam hozzá.
jó lett a vége ;]

bbéci: jó ez a proci csak hagyni kellett bemelegedni. amikor a színpad helyéről beszéltünk két hdmi kábel között kiderült :) egyébként carbon túl lágy lett, de a coffe pont passzol.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136186) hétalvó válasza hétalvó (#136185) üzenetére


hétalvó
addikt

hiba. diamond volt a finomkodo, csak elirtam. carbon is volt benn az inkabb nyers volt. :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136187) BBéci válasza hétalvó (#136186) üzenetére


BBéci
titán

Na, így mindjárt más. Még soha nem hallottam finomkodónak nevezni a Carbont.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#136188) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!

Van egy Denon AVR-1509-esem és sehogy nem szólal meg az Optikai bemenet. Megcsináltam a mikroprocesszor újrakalibrálást (factory reset), a hozzárendelt csatornát hallgatom, Auto jelválasztáson van.

HDMI-vel a képet sikerült továbbfűzni, hang nem jött belőle.

FM-mmel és Coaxal sikerült megszólaltatni, de az nem opció, mert nem tudom megoldani a PC-mmel.

(#136189) MasterMark válasza Egzee (#136188) üzenetére


MasterMark
titán

Ha koax-al megy, akkor nem kellene gond legyen az optikai sem.

A lejátszó jól van beállítva? Jó helyre dugtad?

Switch Tax

(#136190) Egzee válasza MasterMark (#136189) üzenetére


Egzee
őstag

igen, ha a pc-met rádugom a fater minidisc deckjére optikaival azon egyből ugrál a stroboszkóp... a hivatalos szerviz azt mondta szoftveres probléma lesz és próbált kikeresni egy service reset billentyűkombinációt, de én magtaláltam a neten a hivatalos service manualt és abban csak ugyan azt a resetet találtam meg mint a user manualban, amit már elvégeztem...

(#136191) Egzee


Egzee
őstag

látom szakemberhiány van...

(#136192) MasterMark válasza Egzee (#136191) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a koax megy, annak is mennie kell.

Az optikai már a csatlakozónál vissza van alakítva koax-ra, és ugyanaz kezeli mint a többit.

Mind a kettő optikait próbáltad?

Switch Tax

(#136193) python1 válasza Egzee (#136188) üzenetére


python1
veterán

Próbáld ne autóra állítani a jelválasztást,hanem arra a optical in bemenetre amibe dugod a kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#136194) Egzee válasza python1 (#136193) üzenetére


Egzee
őstag

mindent próbáltam ezek közül... holnap megyek a hivatalos márkaszervizbe.

(#136195) Quetz


Quetz
őstag

Megjelent az audyssey MultEQ Editor app Androidra és iphonera.

Kompatibilis eszközök:
Denon AV Receiver: AVR-X6300H, AVR-X4300H, AVR-X3300W, AVR-X2300W, AVR-X1300W, AVR-S920W, AVR-S720W, AVR-S930H, AVR-S730H
Marantz AV Receiver: AV7703, SR7011, SR6011, SR5011, NR1607

(#136196) hétalvó


hétalvó
addikt

ez a kis 7702 naprol napra jobb. most jon vissza, hogy japan vashoz japan kabelt vettem anno.
kapott egy furu betap csatit, tcs21-es furu tapot 28/38 gold csatikkal, az aq coffe pedig naprol napra finomabb.
nagyon happy van :B
tele lett a szoba elettel.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#136197) karpetya87


karpetya87
csendes tag

Sziasztok!

Denon AVR-1311 HM erősítő leveszi a hangot a HDMI csatiról, ha a forrás HDMI kimenetét összekötjük az egyik HDMI bemenetével?? Vagy nem, azaz csak HDMI passthrough-os? Ilyennek hol lehet utánanézni? Nagyon fontos lenne. Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#136198) dunkel válasza karpetya87 (#136197) üzenetére


dunkel
őstag

Például a hozzá adott kézikönyvben.
Amúgy leveszi, arra való.

(#136199) karpetya87 válasza dunkel (#136198) üzenetére


karpetya87
csendes tag

Köszönöm.

(#136200) Aslan


Aslan
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni nekem. Elég specifikus problémám van.

A munkahelyemen (egy oktatási központ) elég sok Panasonic kijelző és projector van használatban, melyek remekül működnek és teszik a dolgukat, ha éppenséggel nem valami mozgókép (videó) van porondon. Ha mégis mozgókép megy, akkor a kép vízszintesen (főleg komolyabb mozgásoknál) "megtörik"... ami adott esetben igazán bosszantó tud lenni.

Egy Windows 7 rendszert futtató asztali HP gépről (EliteDesk 800 G2) mennek a videó anyagok.

Az érdekesség még az, hogy mindegy milyen lejátszó progival mennek a videók... sőt... YouTube-ról lejátszott videók esetében is megfigyelhető a jelenség.

Van esetleg valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni annak érdekében, hogy ez a "megtörés" vízszintes irányban megoldódjon?

Nagyon szépen köszönöm előre is megtisztelő válaszaitokat! :R

Üdv:
Aslan

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.