Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43501) dgyuri0123 válasza Dorien (#43500) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"a parametric EQ-val jutottam el oda, hogy most minden pont a helyén van."

EQ-t soha életemben nem használtam, esetleg az erősítő mély/ magas potiját + - 1-2 dB-el eltolva.
Ez kb. 30 évvel ezelőtt esett meg velem utoljára. :K Azt gondolom, hogy a fene megette, ha bele kell nyúlni EQ-val bármibe is. Ott valami nagyon nem jó. De ez szigorúan saját vélemény.... ;)

"csak a zene van"

(#43502) Dorien válasza dgyuri0123 (#43501) üzenetére


Dorien
veterán

A viszonylag szűk vágással elég jól lehet kompenzálni, ha egy adott tartomány túl erős. Nyilván az ideális egy teljesen összeillő lánc lenne, de szegény ember vízzel főz. Mutass ennél jobbat nekem összesen 40k-ből. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#43503) .DLL válasza Polllen (#43499) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom lehet beszélni vele, hogy húzza be a GND-t is a kígyóbőr alá, vagy ha figyel a visszajelzésekre, akkor ma már eleve úgy készíti. Az a jó így kisiparosi szinten hogy rövid úton megy a visszacsatolás a vevők és a készítő között. Már csak nyitottnak kel lenni rá.

(P.H.)

(#43504) bkercso válasza .DLL (#43503) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lebegés, könyörgöm! :Y Hogy lehet így kébelt építeni? Mindegy, kevés az infóm, hogy megítéljem, mindenesetre nagyon meredek, hogy elhagyunk egy földvezetéket egy adatkábelből...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43505) dgyuri0123 válasza Dorien (#43502) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is ismerem azt a mondást, alkalmazom is, ;) de attól még a telefonomon sem használok EQ-t mert szerintem a legapróbb beavatkozás is többet ront az összhangon, mint amit használ. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43506) s4tch válasza dgyuri0123 (#43505) üzenetére


s4tch
veterán

Én meg EQ-zok, ha muszáj. Pl. autóban nincs nagyon más lehetőséged, nem tudsz játszani a pozíciókkal, nem nagyon gyárthatsz másik hangdobozt, nem mozdíthatod el a zaj útjából a tereptárgyakat, és az elemeket is necces (drága, időigényes, macerás) cserélgetni. Ilyenkor jól jön egy kis EQ, sőt, most a kocsiban - vigyázat, blaszfémia: - be van kapcsolva a loudness! :Y :C És jobban szól így a rendszer, nem csak az én botfülem, hanem tapasztalt szakember szerint is.

Amúgy érdemes lehet az EQ-t "fordítva" alkalmazni: nem a halk freki-sávokat kiemelni, hanem a relatíve hangos frekvenciákat lehalkítani, és így kisimítani a frekimenetet. Igaz, így sérülhet a dinamika, de legalább sokkal később kezd el torzítani a rendszer.

Egyébként a DA300USB és a HP50 egész szépen passzolnak egymáshoz, kellemesen meleg, pihentető a hangzás, fel sem merült, hogy megpiszkáljam EQ-val. A NAD kissé mélytúlsúlyos, ezt egy igazi audiofil bizonyára elkezdené kábelekkel vagy más vuduval hangolgatni, én meg örülök a fülemnek kellemes színezésnek. ;]

(#43507) bkercso válasza s4tch (#43506) üzenetére


bkercso
nagyúr

"legalább sokkal később kezd el torzítani a rendszer."
Mennyi idő múlva? ;]

Amúgy ha magaskiemelések vannak, azokat lehet csillapítani a hangszóróüreg csillapításával. Az EQ-zás ilyenkor azért sem tökéletes megoldás, mert az időben elnyújtott rezonanciákat nem csillapítja időben, csak amplitúdóban.

De igazad van, van, amikor az EQ megoldást jelenthet a hétköznapokban. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43508) krichd1 válasza bkercso (#43497) üzenetére


krichd1
addikt

Én használtam pár olcsóbbat, földhurok problémát például meg tud oldani.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43509) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Ma érkezett :

:C
Aliexpress-ről, le volt akciózva. Már régóta szemeztem vele, nagyon kiváncsi vagyok.
Összesen 16 800Ft-ba fájt, nem vámolták meg és egy hét alatt ideért. :)

Most hagyom üresjáratban kicsit, majd este nekiállok hallgatózni.

(#43510) .DLL válasza gyuszaa (#43509) üzenetére


.DLL
veterán

Musi 03, Pro-80, Sense V1, mmmh, kíváncsi leszek a véleményedre. :K

(P.H.)

(#43511) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, rég jártam erre, de most újra belém bújt a kisördög :)

Vettem nemrég itt a fórumon egy Korg DS-DAC-100m külső hangkártyát. Ezt teljes megelégedéssel használom, mégis az lenne a kérdésem, hogy egy Asus Xonar Essence One feljebb lépés lenne-e?

ATH-A500X a fejesem, ami nem túl nagy impedanciájú. Kérdés, hogy ennek kell-e egyáltalán komolyabb erősítő annál, mint ami a kis Korg-ban van.
Mert a Xonar-ban lehet hogy csak az erősítő a komolyabb, maga a DAC pedig kb hasonló szintű a Korg-hoz képest...
köszi!

(ui.: usb-n keresztül használnám kizárólag laptopra kötve, és ahogy olvastam a Xonar USB bemenetétől megoszlanak a vélemények...)

(#43512) goamantra válasza ProdyG (#43511) üzenetére


goamantra
tag

szigorúan saját vélemény :) : az Essence One fejes erősítője se egy nagy szám (olyasmi mint Denon DA-300as)... (főleg ha alacsony impedanciás a fülesed) Az én 70omos fülesemmel elég vérszegényen szólt mind2.. Gondolom 150-600 omra vannak ezek optimalizálva.. (ahogy a legtöbb erősítő mostanában :(

Az Essence One árából (~140ezer) én vennék egy használt TC impact twint v roland külső dac-t (70e), 20ezerért valami jobbféle sztereo kábelt (Real, AQ stb), és valami normálisan megépített DIY erősítőt(50e).. esetleg egy Heed Canalot-ot használtban..

(#43513) dgyuri0123 válasza goamantra (#43512) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ismerősöm Korg-ról váltott DA300-ra.

Szerinte jóval barátságosabb és kiegyenlítettebb a Denon hangja, de általában mindenben jobb. Természetesen nem fülessel használva.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43514) Bodz válasza ProdyG (#43511) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem hiszem, hogy hanyatt vagnad magad a One-tol a Korg utan. Plane ha figyelembe vesszuk, hogy mennyit kene rapotolni meg hasznaltan is. Szerintem ne foglalkozz vele! :)

(#43515) ProdyG


ProdyG
senior tag

Köszi mindenkinek, mivel nem egyöntetűen pozitívak vagy negatívak a tanácsok, inkább nem foglalkozok az egésszel :) elégedett vagyok végül is most is...

Amúgy nem tudom miért írtam A500X-et, a fejesem A900X és 42 ohm-os.
DIY erősítőm van (bkercso - TPAmp), de egyszerűen nem érzek különbséget e között és a kis Korg beépített erősítője közt. lehet a kis impedancia miatt? Ezt az impedancia dolgot sose értettem igazán :)

(#43516) #16820480 válasza ProdyG (#43515) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ATH AD sorozata alapvetően nem annyira erősítésigényes, egészen jól szólnak ilyen cuccokról is. Mondjuk a 2000-nél már azért érezni a jobb forrást nyilván.

(#43517) bkercso válasza ProdyG (#43515) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem sok minden múlik az impedancia átlagértékén. Ez csak azt határozza meg, hogy a teljesítményt "inkább feszültség vagy inkább áram formájában" veszi-e fel az eszköz. :DDD A hangerőt az érzékenység, vagyis a hatásfok is erősen meghatározza. Hangminőség szempontjából pedig az számít inkább, mennyire jelent reaktív terhelést a fejes az erősítő számára, mert a nagyon reaktív fejeseket a gyengébben konstruált szerkezetek nem tudják olyan jól kontrollálni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43518) r0b1


r0b1
tag

Üdv!
Dac-amp és fejhallgató vásárlását tervezem. Olvasgattam itt a fórumon hogy a Denon da300 elég jó dac, de a fejes erősítője nem nagy szám.
A kérdésem az lenne ha én a fejes erősítőjével szeretném használni, úgy is megéri-e az árát vagy ennyi pénzből már kapok jobb külön álló dac és fejhallgató erősítő kombót?
Szóval nem tudom hogy járnék jobban, ha vennék egy rosszab dac pl.: Sanskrit és egy jobb fejes erősítőt pl.: "Otl csövest" (akkor már azzal meg tudnék hajtani egy nagyobb impedanciás fejest is igaz?) vagy megvenném a Denont és mellé egy könnyebben hajtható fejest?
Fejhallgatóban még nincs konkrét kiszemelt, olvastam a fejes topicban hogy a Beyer Dt 880 elég jó, ebből a 250 ohm-ossal vagy a 600-assal még elbírna a Denon? Amikkel még szimpatizálok Grado sr80-225, Beyer Dt 770-ek, Akg K545-550, tudom ezek elég különbözőek, majd hallgatózom.
Köszi

(#43519) .DLL válasza r0b1 (#43518) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen. :D Így nehéz, először legyen meg, hogy melyik fejes lesz, szerintem utána kéne erre a kérdésre visszatérni. Az, hogy mi éri meg az attól függ mennyit és mennyire komolyan hallgatsz zenét.

(P.H.)

(#43520) PuMbA válasza dgyuri0123 (#43487) üzenetére


PuMbA
titán

Meghallgattam teljes egészében a linkelt számot, de valamiért nekem ezek a cintányérok, ahogy írtam nem annyira hasonlítanak, ahhoz amit én hallottam, szerintem mindkettő jó. Szerintem vagy a Jazz-ben más cintányérokat használnak vagy jobb a terem akusztika vagy csak simogatják őket. Én, amikor voltam zeneiskolában és hallgattam a dobosokat "szúrósabb" ilyesmi és ilyesmi hangzás maradt bennem, amik jobban hasonlítanak az eredetileg linkelt videómra, illetve Dorian számai is ilyesmi inkább :)

.DLL: Én azért szeretem ezeket, ha egy kicsit játszanak a térrel, mert érdekes dolgok sülnek ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#43521) dgyuri0123 válasza PuMbA (#43520) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nézd, úgy gondolom, más az ízlésünk. Te szereted a szúrós, erőteljes cinneket, én meg kifutok tőle a világból.

Lányom, egyébként 14. éve hegedül. Szerinted hány élő koncertet hallottam ezalatt? ;) Kisteremben, nagyteremben egyaránt. De én is doboltam ifjú koromban zenekarban és onnan valóban másképpen szól a cinn, de a hallgatói pozícióból nem szabad, hogy ugyanazt halld. Sok esetben paravánnal veszik körül a dobost, hogy ne vágjon haza mindent a "csapkodásával", főként, ha a zene nem azt kívánja.

Mindegy is, nem szeretnék emiatt polémiába keveredni, nem ér annyit az egész nekem. Te így gondolod, én meg úgy.. :K

De valóban, csak simogatja a dobot, nem püföli. Ha azt szerettem volna, akkor Metallica-t linkelek, de az meg sz@rul szól.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43522) goamantra válasza r0b1 (#43518) üzenetére


goamantra
tag

Sztem jobb, ha nem veszel semmit :DDD Sok pénzt és időt megtakarítasz magadnak..

Viccet félretéve: milyen zenét hallgatnál főleg? Kommersz cd felvételekhez (modern pop, elektronikus, zúzós metál stb) nem feltétlen kell drága 'rendszer'... sőt az olcsóbb jobb, mivel nem nyomja az arcodba a felvétel hibáit...

[ Szerkesztve ]

(#43523) Bodz válasza r0b1 (#43518) üzenetére


Bodz
Topikgazda

DT880-bol csak a 600 ohmost. De eloszor tenyleg dontsd el, hogy melyik fules lesz, aztan raersz gondolkozni a forrason. :)

(#43524) .DLL válasza PuMbA (#43520) üzenetére


.DLL
veterán

Én is szeretek a színpad "közepén állni" de legalábbis az első sorból hallgatni a zenét, szóval nem bánom, ha körbeszólnak a dobok, de pl. egy koncert videón kifejezetten furcsa, hogy arra üt és erről szólal meg az adott hang. :DDD Legalább legyen tükrözve...

(P.H.)

(#43525) BigBlackDog válasza Bodz (#43523) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mi a baj a 250-essel? Ennyivel rosszabb? :DDD

Más: Ma sikerült meghallgatnom a Fi mini hordozható "zseberősítőt". Könnyedén elbánt a 250 Ohmos DT880-nal, gyengeség jelét távolról sem mutatta. Ráadásul menet közben is használható a beépített 9 Voltos elemnek köszönhetően. Ezt sajnos nem nagyon használnám ki, viszont hangminőségben nem érzem előrelépésnek a Xonar DS-hez képest. Úgyhogy csak feljebb kell keresgélnem, annak ellenére, hogy csak átmeneti, mobil erősítőt (DACot?) keresek. Az eddig ajánlott, alacsony árkategóriás DAC-erősítő kombók közül van olyan, amelyiknek nem kell külső táp, hanem USB-ről zabál csak áramot?

[ Szerkesztve ]

(#43526) PuMbA válasza dgyuri0123 (#43521) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem gondolom sehogy, ahogy írtam szerintem mindkét hangzás "modellezi" valahogy a valóságot, így nem beszélhetünk arról, hogy az egyik sokkal jobb lenne minőségileg, mint a másik :) Az már másik dolog, hogy én tényleg ezt preferálom (még :DDD ), Te meg azt, de ez már tényleg ízlés :)

[ Szerkesztve ]

(#43527) Bodz válasza BigBlackDog (#43525) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyi az ennyivel? :) De teny hogy a 600-as a legjobb a 3 DT 880 Edition kozul. Es mivel egy arban vanak, en ujonnan csak ezt vennem.

Az XD-03 pl.

[ Szerkesztve ]

(#43528) .DLL válasza Bodz (#43527) üzenetére


.DLL
veterán

Ez aranyos cucc. Belülről:

Lehet hogy E10k gyilkos? :) Mondjuk csodák nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43529) Bodz válasza .DLL (#43528) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az amugy, E10K gyilkos. Teltebb, melegebb hang, aszinkron usb.

Kar hogy ezt sem forgalmazza itthon senki. :( Nagyon nincs valasztek 30k alatt.

[ Szerkesztve ]

(#43530) .DLL válasza Bodz (#43529) üzenetére


.DLL
veterán

Jó ár érték arányú cuccok forgalmazásában van egy illetékes tagunk, lásd: Takstar. :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43531) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy Heed DA clone megépítésével foglalkozik-e valaki?

(#43532) fericske válasza Bodz (#43529) üzenetére


fericske
addikt

Akkor ez az E10-re hajaz hangban (amit nem cserélnék E10K-ra).

(#43533) .DLL válasza peppe79 (#43531) üzenetére


.DLL
veterán

Oláh Attila, de olyan lesz mint az igazi, vagyis épp olyan. ;]

(P.H.)

(#43534) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy a következők közül, melyiket választanátok helyettem? Ezekről kinek mi a véleménye?

Creative Sound Blaster X-FI HD
Musiland Monitor 01 US 2012
SMSL M2
SMSL SD-793II

Válaszotokat előre is köszönöm :) :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#43535) Ear001 válasza peppe79 (#43531) üzenetére


Ear001
addikt

Heed D/A klón? Van már ilyen?

(#43536) Bodz válasza fericske (#43532) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem egészen, de közelebb áll hozzá, mint az E10K-hoz. Viszont azért nem olyan fedett, sötétke hangú.

(#43534) Szevam: Szia! Mihez lenne?

[ Szerkesztve ]

(#43537) krichd1 válasza Szevam (#43534) üzenetére


krichd1
addikt

A topik keresőjével találsz róluk véleményt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43538) Szevam válasza Bodz (#43536) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Egy esetleges DT-931-hez (250 ohm) néznék valami dac-amp párost. ( Erőteljes Beyer hangzású.)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#43539) huuuba2


huuuba2
csendes tag

Sziasztok,
Kezdek nagyot hallani, emiatt fejhallgatóval nézném a Tv-t, hallgatnám a rádiót, stb... úgy hogy a családot ne zavarjam, de ők is hallhassák azt.
Ha bedugom a fejhallgatót akkor ők nem hallják.
A kérdésem, hogy a zenei erősítőre, hátul a hangfalal (?) kimenetnél rá lehet-e illeszteni fejhallgatót ? Ha igen, drótost és cordlesst egyaránt ? Ide kellene betenni egy fejhallgatóerősítőt ?
Belevezetnék minden "zajforrást" és 2 csatornán én hallgatnám a fülessel, a másik 2 csatorna meg vagy szól, vagy nem kell.
Vagy milyen lehetőség van még ?
Köszönöm.
J

xxx

(#43540) zsocy válasza BigBlackDog (#43525) üzenetére


zsocy
őstag

Tudsz egy linket hozzá? Akárhogy keresem a "Fi" nem ad semmi használhatót.

(#43541) dgyuri0123 válasza huuuba2 (#43539) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Cordless fülest analóg kimenetre rá tudod kötni, mert annak amúgy is az a dedikált helye.

"Audio Out L-R" , ez a lényeg.

Onnan kezdve bármit hallgathatsz vele, csak az erősítő bemenetválasztóján kell állítanod, attól függően, mit szeretnél hallani.

De, direkt a forrásba is bele tudod dugni, pl. CD játszó seggébe, vagy a tv analóg kimenetébe, ha van neki.

Normál fülessel kicsivel bonyolultabb annyiban, hogy kell egy fejes erősítő is elé.

"csak a zene van"

(#43542) Polllen válasza dgyuri0123 (#43541) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az lesz a gond, hogy amint rádug valamit az analóg kimenetre a TV elnémul. Nem hiszem, hogy a belső hangszóróval együtt tudja használni. Már ha csak jack dugós analóg kimenet van a TV-n.

A digitális kimenetnél viszont van remény, de ott meg a TV hangerőszabályzója nem szokott működni.

Szóval vagy az analógra köt két eszközt és együtt él azzal, hogy a TV távirányító mindkettő hangerejét befolyásolja vagy a digit kimenetre tesz egy olcsó dac-t, amiben van erősítő és azon szól a fejes, a belső hangszóró meg marad a többieknek.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43543) dgyuri0123 válasza Polllen (#43542) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem, mert az analóg RCA kimenetnek semmi köze a tv hangszórójához. :N

Az csak egy előerősített kimenet, amire pl, köthetsz erősítőt is. Minden újabb kiadású tv-n van, kivéve a legutolsó Pana plazmát, mert arról lemaradt. Csak optika van rajta.

"Sima" füles, jack-en elnémítja a hangszórót valóban, de a cordless fejes nem úgy működik. Annak analóg RCA kimenetre kell csatlakoznia.

"csak a zene van"

(#43544) Bodz válasza Szevam (#43538) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm, XD-03 neked is. :) Igazából egész biztos, hogy minden ilyen olcsó, hordozható cuccal hagysz tartalékot a Beyerben, komolyabb vas dukálna hozzá.

Musiland Monitor 01 US Mark 2. Ilyen is létezik már.

[ Szerkesztve ]

(#43545) HUNNIA1920 válasza Bodz (#43544) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Gondolom a hardveres DSD támogatás, ami a Mark 2-t jelenti, más különbségeket nem látok.

Más: ez mi ez: [link]? :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#43546) Krissz80 válasza HUNNIA1920 (#43545) üzenetére


Krissz80
senior tag

Hát ez nem férne bele a Twinbe :)

(#43547) Bodz válasza HUNNIA1920 (#43545) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Biztosan van más is. A 02 US Mark 2 bele is eltér a 02 Dragontól.

(#43548) bkercso válasza HUNNIA1920 (#43545) üzenetére


bkercso
nagyúr

Koppintás?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43549) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy Dac beszerzésén gondolom az alaplapi hangnál szebben-jobban teljesítene, egy Thonet & Vander Hoch Bluetooth 2.0+ SW10 -et hajtana meg. A keret 20-30k között lenne. Néztem egy két típust (Creative Sound Blaster X-Fi HD, ASUS XONAR U7), de mielőtt megvásárolnám gondoltam kikérem előtte a topik látogatók véleményét.

Köszönöm a segítséget

Gabi

(#43550) Bodz válasza bkercso (#43548) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dehogy. Ha megnézed a cég saját weboldalát: "Supreme Sound Audio Components is a division of Burson Audio..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.