Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43351) vodkaboy22 válasza EQMontoya (#43350) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Tévedés, alacsony impedanciás és alacsony impedanciás között is órási különbség van az érzékenység függvényében (sensitivity), de a legtöbb alacsony impedanciást gyerekjáték erősíteni.
Az ATH-A1000X egy fejes tekintetben nagyon könnyen hajtható fejes, mivel 101dB/mW az érzékenysége... Egy régi hifiman ami 40Ohm / 91dB/mW na az volt kihívás... De ami 100dB felett van az gyerekjáték... Egyszerű dolog dug rá mobilodra mindkét fejest (mobilok 99% 1Ohm vagy az alatti impedanciával bír) melyik lesz a hangosabb?

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43352) pendre54 válasza vodkaboy22 (#43349) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor ezek szerint ha jól értem - fizikából végig kettessel abszolváltam a gimit anno :) -, nálam is ezért nem melegszik a DAC tegnap óta, hogy megjött az R-70X, mert míg az AD500X-nél a 48 ohms és a 100dB/mv miatt a kakó nagy része ott füstölt el, hogy Téged idézzelek, míg az R-70X-nél meg pont fordítva van, 470 ohms és 99dB.
Furcsáltam is tegnap, hogy amig az AD-500X-nél alig 20-25 %-ig is elég volt az NFB-15 hangerő szabályozóját feltekerni, az elviselhető hangzásig, mindeközben majdnem forró volt a DAC hátsó fertálya, ahol szellőzik, az R-70X-nél kb. dupla hangerőt kell adni az eddigi hangzás eléréséig, és gyakorlatilag a DAC még langymelegnek se mondható.
Gondolom, hogy ez a jelenség a DAC tényleges fogyasztására nincs hatással.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43353) dota1 válasza dota1 (#43348) üzenetére


dota1
aktív tag

Erre valaki? Mennék most megvenni.... :-)

[ Szerkesztve ]

(#43354) vodkaboy22 válasza pendre54 (#43352) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Gondolom, hogy ez a jelenség a DAC tényleges fogyasztására nincs hatással.

De van :)
Elképzelhető hogy ez van a háttérben bár kicsit erős feltételezés lenne, viszont nem lehetetlen. És erősítő és erősítő között óriási a különbség a Beyer kifejezett "heppje" a 100Ohm-os kimeneti impedancia ez másoknál nem így van. Nem hiszem hogy az Audio-GD-nél is így van sőt! Tehát nálad nem lehet ez gond. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43355) Zanik válasza dota1 (#43353) üzenetére


Zanik
addikt

Keress rá a topikban, többször is volt már szó erről a típusról!

Én amúgy ilyet használok PC-hez, kifejezetten külső hangkártyaként, de csak fejhallgató (Superlux 668B) és mikrofon (Zalman mic) van rákötve, így azt nem tudom hogy ha csupán DAC-ként használnád, akkor van-e jobb vétel ennyiért (meglehet hogy nincs).
Nekem - amire használom - tökéletesen bevált. :K

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43356) krichd1 válasza dota1 (#43348) üzenetére


krichd1
addikt

Az itthoni szűk választék miatt nem is igazán van alternatívája ezekhez az igényekhez, talán a Xonar U5/U7. Ha optikáról használod, akkor is USB-ről szedi az áramot az X-Fi HD, úgyhogy egy kis USB tápra majd szükséged lesz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43357) Krissz80 válasza dota1 (#43353) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nekem is volt ilyen, a használt árát biztosan megéri, és ha ma kell akkor a azt az 5k felárat is talán.
Én is csak PCről használtam, és kicsit zavart, hogy nem tud natív 44,1kHz-et USB-n, de ezen túllépve hangra jó volt.

Mondjuk ha lenne használtan Creative EMU 0404 USB ugyanennyiért akkor inkább azt ajánlanám e helyett.
Kb. az is 20 körül ment.

[ Szerkesztve ]

(#43358) dota1 válasza Krissz80 (#43357) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi srácok akkor megyek veszem. Remélem azért jobb hangja lesz mint a cd játékosnak.. :-)

(#43359) bkercso válasza pendre54 (#43352) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vodkaboy a visszacsatolást elhagyó teljesítményről írt, viszont van egy másik dolog is: a végtranyókon elfűtött teljesítmény. Ha az erősítő nagy tápfeszről jár a nagy kivezérelhetőség miatt (pl. +-12V) és kis impedanciát hajt, akkor egyrészt a kis impedancián kis feszültség esik, vagyis a végtranyókon nagy, valamint a kimenőáram is nagyobb. A végtranyók melegedése arányos a rajtuk eső feszültséggel és a kimenőárammal.

Leegyszerűsítve: kisimpedanciás fejesek áraméhesek, míg a nagyimpedanciások feszültségéhesek.
A fejeseid érzékenysége kb. azonos, így számoljunk 100dB-re, vagyis 1mW-ra (P = U^2/Z = I^2*Z alapján):
A 48 ohmosnak ehhez 0,22V (rms) és 0,0046A (rms) kell, míg
a 470 ohmosnak 0,69V és 0,0015A kell.
Legyen a tápfesz +-12V! A tranyókon rendre 14,78V, valamint 14,31V esik, ami nem nagy különbség, viszont a kimenőáram kisimp. esetben 3-szoros, így a kimenőteljesítmény is kb. 3-szoros: 14,78V*0,0046A=68mW tranzisztoronként, vagyis 4-szer ennyi a két csatornára, ami kb. 0,3W. Na most ez nem hiszem, hogy érezhetően felmelegítette volna a készülékházat...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43360) pendre54 válasza bkercso (#43359) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a választ, amiből úgy 99%-ban semmit nem értettem ;], viszont részemről a fizikai tudomány teljes hiánya ellenére, a kezem hőérzékelője azért működik, tehát azt 100%-ra bizton állítom, hogy tegnapig az AD-500X-el használva a DAC kifejezetten meleg volt, ott a hátsó részén, ahol a szellőző nyílás van.
Most, hogy az R-70X van rákötve, azon a ponton még langymelegnek se mondanám, több mint 2 óra használat után.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43361) bkercso válasza pendre54 (#43360) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tényleg érdekes, nincs ötletem, hacsak az nem, hogy az egyik fejes kábelétől gerjed az erősítő, míg a másikétól meg nem. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43362) vodkaboy22 válasza bkercso (#43361) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Visszacsatolt IC-s erősítőben? :F Nem hiszem hogy erre sok lehetőség van vagy ha van akkor az Audio-GD nagyon mellé nyúlt.

22Mhz-es sávszélű csöves visszacsatolatlan erősítőnél futottam már ilyenbe bele. Nem értettem Hova melegszek ennyire szegény csövi hisz alig terhelem pár wattal... Végül a scope mutatta meg nekem hogy kb 800kHz-en maximális kivezérlésig pörög szegény csövi (190Vrms... saját magán elfűtve ő pedig kb 6-7kOhm ellenállást jelentet a terheléssel szemben...) Móka miki volt. Tranyokkal ilyen 3-5szörös stabil túlterhelést csinálj meg... Ennek a csövinek a katódárama adatlap szerint kb 22mA volt ehhez képest stabil > 100mA is folyt rajta.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43363) bkercso válasza vodkaboy22 (#43362) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze, visszacsatolt IC is gerjedhet, ha nem bírja a kapacitív terhelést. Ezért javasolnak az ilyen IC-k adatlapjai egy ellenállást vagy Zobel-tagot a kimenetre.

az Audio-GD nagyon mellé nyúlt
Mint mikor elhagyta a DAC analóg részéból a táphidegítést? Melyik DAC-ban is láttad ezt? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43364) vodkaboy22 válasza bkercso (#43363) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Már nem emlékszem nem igazodok el az Audio-GD cuccain.Képeimet nézegetve kicsi DAC volt elején 4 billenőkapcsolóval.

De volt már más érdekesség is pl: A teljsen diszkrétnek hírdetett analog balanced fokozat negatív oldalát egy invertáló buffer opa fokozattal állították elő a pozitív fokozat kimenetéről... :C Kicsit illuzióromboló.

:U Mondjuk jogos amit mondasz néha egy sunyi kis kondi mire képes :C Lásd 78T12-őt tegyél utána közvetlen sok sok ezer mikro fahradot azt bekapcsolásnál csatt a tok dirdurpiffpuff. (Tegyél helyére egy 7812-őt nem durran ki minden pipa. ) Azt hittem valami kínai fos. A harmadik elrobbant IC után már nem próbálkoztam :DD

Jut eszembe haladok a DAC-ommal most hogy 1 hét betegszabira ítéltettem. Bár félkézzel már nagyon jól szól. Falapon van ugyan. :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43365) bkercso válasza vodkaboy22 (#43364) üzenetére


bkercso
nagyúr

"most hogy 1 hét betegszabira ítéltettem."
:D Ilyen ez...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43366) EQMontoya válasza vodkaboy22 (#43354) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsit utánanéztem a dolognak, és az A2-n már kapcsolható (0 vagy 100 ohm) kimeneti impedancia van, szóval valszeg Beyerék is rájöttek, hogy ez nem mindenhez tökéletes.

Ettől függetlenül nem szól rosszul a kombó, csak a fejesnek sokat kell még bejáródnia. :)

Same rules apply!

(#43367) Brett001


Brett001
aktív tag

Sziasztok!

Kb. két hete érdeklődtem Fiio DAC/fejhallgató erősítő témában Nexus 7 (2013)+AKG K550 párosításhoz. Sikeresen lebeszéltetek a E10-ről, és mivel 30e-ben határoztam meg a felső határt az E07-et javasoltátok. Közben úgy alakult, hogy sikerült egy kis pénzmagra szert tennem, így végül egy Fiio E17K Alpen 2 lett belőle 45e ft-ért. :) Szeretném megköszönni a tanácsokat, fantasztikus kis készülék, jó hogy nem ugrottam bele az E10-be. :R Nagyon jó együttműködik az E17K és a AKG fejes. Viszont olyan gondom van, hogy csak a HybiMusic-kal sikerült megszólalásra bírnom USB-n keresztül. Mivel sok Spotify zenét hallgatok, fájó, hogy nem tudom működésre bírni.... Van valami lehetőség, hogy a Spotifyt is tudjam DAC-on USB-n keresztül hallgatni?

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43368) s4tch válasza Brett001 (#43367) üzenetére


s4tch
veterán

Natív USB audio támogatásra van szükséged. Lollipop óta elvileg a droid tudja ezt. Milyen ROM van a tableten?

(#43369) Bodz


Bodz
Topikgazda

Közérdekű közlemény

Felhívnám mindenki figyelmét, hogy a fórumban bármilyen formában hirdetni (termék adás-vétel, szolgáltatás, stb), illetve Hardveraprós hirdetést linkelni tilos. Ez vonatkozik más hirdetésére is, nem csak sajátra. Természetesen azt továbbra is le lehet írni, hogy pl. XY fejhallgató erősítőt Hardveraprón találsz jó áron, stb. Vagy, láttam aprón TZ dac/amp kombót, megér annyit?
A tiltás nem vonatkozik egyéb oldalra, míg anyagi, vagy bármilyen egyéb érdek nem fűződik hozzá. Tehát értelemszerűen saját hirdetést, webshopot, boltot, stb. így sem szabad.
Aláírásra vonatkozóan változatlanok a szabályok.

Bővebb infó ettől a hozzászólástól olvasgatva.

(#43370) vodkaboy22 válasza EQMontoya (#43366) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez alapvetően nem egy rossz dolog bkercso is élt a lehetőséggel én is tudtam róla (csöves OTL-eknél nagyon is nehéz 8Ohm alá menni viszont gyakori a 70-150OHM)
Vannak fejesek is amelyeket meg kifejezetten így is hangolnak, hogy 100-120OHm kimenő imp mellett jó a hangjuk. (Beyer a tudtommal a Tesla-ig kifejezetten minden fejesét így hangolja, le is írja a honlapjukon).
Ez nem baj, csak tudni kell milyen fejesnél hátrány!
Átlagosan az a fejes ami 100Ohm-ra van hangolva értelmesen szól 0ohm közeli erősítővel is, de az a fejes ami nincs 100Ohm-ra hangolva sokkal nagyobb eséllyel fog rosszabbul szólni 100Ohm-os erősítővel.
Ez egy ilyen dolog. Az az igazán jó erősítő ami állítható vagy tudd mit mihez választasz! És ez a legfontosabb a szinergia! :C

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43371) bkercso válasza vodkaboy22 (#43370) üzenetére


bkercso
nagyúr

Még annyit, hogy lehet kapni ebayen stb. 120 ohmos adaptert. Akinek nem lenne az erősítőján kapcsoló, kipróbálhatja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43372) .DLL válasza bkercso (#43371) üzenetére


.DLL
veterán

Hm, tényleg, ki is próbálom majd milyen 120Ohm körüli imppel a DT880 600Ohm. Ugye jól emlékszem , hogy az X-Szekeres II-nek 1 ohm alatti van?

(P.H.)

(#43373) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

Nagyjából 2 hónap várakozás után végre megérkezett a DENON DA-300USB! :)

Beüzemeltem, de valami nem stimmel, nem tudom mi van, lehet normális, de fura lenne, ha így lenne. Szóval: Windows-ból (óra melletti hangerőcsúszka) hiába állítgatom a hangerőt, nem zavarja, nem változik semmi, csak az adott lejátszóprogram hangerőállítása működik, Aimp3, Media Player Classic, YouTube (Operával) saját hangerőszabályzója. Ez miért lehet?

Valamint hogyan kéne átkapcsolni fejhallgató kimenetre? Vagy hogyan kéne neki működni? Tényleg nem jövök rá :F

(#43374) s4tch válasza S. Szabi (#43373) üzenetére


s4tch
veterán

ASIO esetében jellemzően nem működik a windows hangerő-szabályzása, ez így normális. Két ASIO driveres eszközöm van, mindkettő így működik.

Nem kell semmit átkapcsolni, egyszerűen bedugod a fejhallgatót, és kész.

Egyébként gratulálok, használd egészséggel! Nekem sincs meg régóta, egyre jobban csípem.

(#43375) S. Szabi válasza s4tch (#43374) üzenetére


S. Szabi
őstag

Most éppen Aimp3-ban DirectSound: Windows Default-n van, de így sem lehet hangerőt állítani windowsból. Musilandnál nem volt ilyen probléma, pedig azt ASIO-val használtam.

Fejhallgatót bedugtam, ugyan úgy a hangfal szól tovább, fejhallgató néma, hangerőt is tekergettem.

(#43376) bkercso válasza .DLL (#43372) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, egyedül a HeadFlow-ban volt kapcsolható a kimeneti imp., meg a CMOY_LM-ben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43377) Brett001 válasza s4tch (#43368) üzenetére


Brett001
aktív tag

DokDo 7.1. Lollipop 5.1-re épülő ROM.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43378) s4tch válasza Brett001 (#43377) üzenetére


s4tch
veterán

A konkrét ROM-ra nincs találat a head-fin, viszont itt találsz pár hasznos infót:
http://www.head-fi.org/t/595071/android-phones-and-usb-dacs/5040#post_10683033
https://drive.google.com/file/d/0B3XYy1FuzDUeRkdUdlhMRnQzaUk/edit

Ezek alapján a 2013-as Nexus 7 tudja a natív USB audiót, és működésre bírták a DAC-od elődjével, a "sima" E17-tel. Az E17k-ra rákeresve többen írták, hogy működik natív módban, nem kell hozzá az USB Audio Player (amivel buknád a spotify-t).

A helyedben kérdeznék egyet a szaktopikban, ill. feltennék próbából egy gyári ROM-ot. (Nexuson nem nagy dolog rendszert menteni, cserélni, visszatenni.)

(#43379) dgyuri0123 válasza S. Szabi (#43375) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Denon drivert felraktad?

"csak a zene van"

(#43380) Brett001 válasza s4tch (#43378) üzenetére


Brett001
aktív tag

Ok, kösz hogy utánanéztél. Majd próbálkozom a Nexus 7 topicjában itt a PH-n. :)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43381) S. Szabi válasza dgyuri0123 (#43379) üzenetére


S. Szabi
őstag

Persze.

Arra gomdoltam talán a musiland driver zavar be neki, majd este letörlöm mindkettőt, aztán denon vissza. Ha úgy sem lesz jó, akkor lehet újratelepítem a gépet.

De amúgy úgy kéne működnie, hogy bedugom a fejhallagót, miközben pl szól a hangfal, az elnémul és a fejhallgatón szól tovább, nem? Musilandnál ugye driverből a control panelen kellett kapcsolni a kimenetet.

(#43382) s4tch válasza S. Szabi (#43381) üzenetére


s4tch
veterán

A hangerőállítás ASIO drivernél így normális.

A kézikönyv nem ír arról semmit, mi a prioritás a két kimenet közül. Kipróbáltam tegnap úgy, hogy egy RCA-t bedugtam, és a fejhallgató továbbra is szólt. Próbáld meg kihúzni az RCA-kat, hogy úgy is süket-e a fejhallgató.

(#43380) Brett001: szerinted hányan használják külső DAC-kal az eszközt? :)

[ Szerkesztve ]

(#43383) Brett001 válasza s4tch (#43382) üzenetére


Brett001
aktív tag

Hát nem tudom, de hogy én nem tudom használni az biztos. :W Azért röhej, hogy egyetlen árva lejátszóval tudom csak használni. (A hybid-be is véletlenül futottam bele, nem valami közismert alig 10 ezren töltötték még le.) Jó ott van még USB Audio pro fizetősen, de attól még a spotify problémám nem oldódott meg.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43384) Bodz válasza S. Szabi (#43373) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így csináltad?

Illetve esetleg nem Win10?

Ha tekered a potit, akkor jó sokáig néma még a füles kimenet. Ha koppra vágod, akkor is néma? Teljesen bedugtad a fülest? Emlékeim szerint egy ponton megakad, ott kell egy kis erőkifejtés, hogy teljesen bemenjen az aljzatba.

(#43385) s4tch válasza Brett001 (#43383) üzenetére


s4tch
veterán

Arra céloztam, hogy ott ne várj érdemi segítséget, szerintem a prohardveren nem nagyon lesz senki, aki nexus+usb dac kombót használ.

A Hibymusic már itt a topikban is szóba került, jó cucc, nálam is működik.

Továbbra is azt javaslom, csinálj egy cwm/twrp + titanium backup mentést, és tegyél fel egy olyan rendszert, amit a head-fi topik alapján sokan elégedetten használnak. Pl. cm12 egy jó alap, abban van natív USB audio.

[ Szerkesztve ]

(#43386) Brett001 válasza s4tch (#43385) üzenetére


Brett001
aktív tag

"A Hibymusic már itt a topikban is szóba került, jó cucc, nálam is működik." :R

Közben olvasgattam itt vissza és láttam, hogy tényleg említve volt. Amúgy jó kis lejátszó, nagy előnye, hogy smb támogatás is van benne, tudom LAN-on a windowsos könyvtáraimban lévő zenéket hallgatni. :)
Egyébként a DokDO helyett tettem fel sima szűz stockot nem lett jó. Megpróbálom a CM 12-őt (bár tudomásom szerint a DokDo is arra épül).

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43387) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Asszem, valami sw. probléma szopat.
M2tech young, driver felrak, eszköz bedug, megy, de:
-Minden 44khz-en játszódik le, a 96khz-es flac is. Foobarral is, vlc-vel is.
-Akár a lejátszóban, akár a Win7-ben 50% fölé tekert hangerőnél minden elkezd torzítani.

Ez valami hülye sw probléma lesz, látott már valaki hasonlót?

Same rules apply!

(#43388) s4tch válasza Brett001 (#43386) üzenetére


s4tch
veterán

Fura, elvileg az android 5.0 hozta a natív támogatást... Kíváncsi vagyok, mire jutsz.

EQMontoya: tegnap bénáztam a Denonnal, ott az volt a gond, hogy a driver beállításokban a 3. fülön (sorry, nincs a közelben a gép) elállítottam a bitrátát.

[ Szerkesztve ]

(#43389) dgyuri0123 válasza S. Szabi (#43381) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"foo dsd asio"-val megy a natív DSD, de akkor nem lehet hangerőt állítani a Foobar-ban. Viszont ugyanezzel az illesztővel, FLAC-val megy a hangerő szabályzás. Innen leszedheted: foo dsd asio

Nálam a füles teljesen függetlenül szól, ha a DA300 össze van kötve a gépel. Fülessel csak a "belső" hangok szólnak. DA300-ra akkor is kimegy a jel, ha a "laposon" pl. youtube szól fülessel.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43390) Brett001 válasza s4tch (#43388) üzenetére


Brett001
aktív tag

"Fura, elvileg az android 5.0 hozta a natív támogatást... Kíváncsi vagyok, mire jutsz."
Hát én is.... :) közben megnéztem, igen, a dokdo CM 12 alapú. Bár sajna gyenge az angolom, de azért szétnézek a XDA-n is.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#43391) .DLL


.DLL
veterán

Erős napkitörések vannak mostanában, hogy mindenkinek szoftver gondja van? :( Tegnap nálam is bezizzent a Musi 03, amit eddig még soha nem tett, kb 1 másodperces fura zaj, aztán elmúlt. Remélem többet nem jön elő.

(P.H.)

(#43392) EQMontoya válasza s4tch (#43388) üzenetére


EQMontoya
veterán

És bzmg egy szarul érintkező Oehlbach ezüst IC volt az oka, a DAC és az erőlködő között. :(((
Pedig teljesen olyan hangja volt így, mint ha valami túlvezérelt rendszert hallgatnék.

No mindegy, ez is megoldva. Ha már itt tartunk, hát hallgassunk zenét!

Same rules apply!

(#43393) bkercso válasza EQMontoya (#43392) üzenetére


bkercso
nagyúr

Laza kis sarok. :) Az mi az, amiből 2 is van?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43394) EQMontoya válasza bkercso (#43393) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az nem ugyanaz ám! :)
M2Tech Young + Palmer.

Same rules apply!

(#43395) schawo


schawo
titán

Nagyon komoly a win10 dpc-je:

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43396) S. Szabi válasza Bodz (#43384) üzenetére


S. Szabi
őstag

Így csináltam és Win 7.

Na most leszedek minden hang drivert, musilandot is, denont is, aztán újraindít, denoné vissza, gépre visszadugom, aztán megnézem történt e változás.

(#43397) S. Szabi válasza S. Szabi (#43396) üzenetére


S. Szabi
őstag

Megvolt. Nincs driver ütközés, egyszerű user error a helyzet :)

Több mindent is elb*szt*m. Az Edifierek hátulján a hangerőszabályzó ugye kb. félig volt, eddig "Windows csúszkával" állítottam a hangerőt. Na most a Denonnal így k*rva hangosan szólt, és "Windowscsúszkával" továbbra sem állítható a hangerő, szóval minden egyes lejátszónál külön kell tekergetni (Aimp3. Media Player Classic, YouTube), ami aztán nagyszerű megoldás. Na már most ebben a helyzetben szinte nulláig vissza kellett venni a lejátszóban a hangerőt, hogy ne üvöltsön, ami viszont így a fejhallgatónak kevés volt, még a Denonon 0-ig feltekerve is, ezért nem hallottam semmit :)

Most az van akkor, hogy kénytelen vagyok minden lejátszót feltekerni, és a hangfalak saját potiját használni, ami nem túl kényelmes így, de ez legyen az én bajom.

Viszont a fejhallgatóra váltás elég gány megoldás szerintem, hogy nem hallgat el a hangfal magától, ha bedugom a DT700Pro-t, ha már egy százezer forintos cuccnál nincs kapcsoló erre vagy legalább driverből állítani lehetne, mint a húszezer forintos musilandnál...

Szóval most ez úgy működik, hogy vagy letekerem a hangszóró potiját, ha fejhallgatózni akarok, vagy kihúzom a DAC-ból az RCA-kat, vagy kikapcsolom a hangszórókat. Én egyik megoldást sem érzem túl elegánsnak, de ha mások is így csinálják, mert ez ilyen, hát legyen, elfogadom én is...

Egy külső hangerőszabályzó megoldás lenne erre?

Hogy a hangról is írjak, az tetszik, hallhatóan jobb lett a musilandhoz képest, egyelőre talán a mélyeknél egyértelmű a javulás. Az hallatszik, hogy az Edifierek ennyit tudnak, kihozza belőlük a maxot az tuti :D A beyerdynamicból nem biztos :)

Meg mintha részletesebb is lenne az egész.

Hangfalaknak még elméleti szinten sincs meg az utódja, szóval most hallgatom így, kb januárban vissza rakom kicsit a musilandot, kíváncsi vagyok a tényleges különbségre. Persze ilyen árkategóriájú hangfalaknál nem annyira releváns talán :)

[ Szerkesztve ]

(#43398) bkercso válasza S. Szabi (#43397) üzenetére


bkercso
nagyúr

Passzív előfokot vehetsz, amin van egy bemenetválasztó kapcsoló és egy hangerőszabályzó, lehetőleg ALPS Blue. (Attól passzív, hogy nincs benn aktív elektronika, vagyis erősítő.) eBay-en nézegess.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43399) PuMbA válasza schawo (#43395) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam ugyan az a helyzet, mint a Win8.1-gyel, valószínűleg valami AMD gond. Ha az Impact Twin-t nem teszem Safe Mode 2-re, akkor kihagy a hang állandóan és még így is 1 óránként egyszer van kb. ilyen :) Játék közben érdekes mód nincs gond, az asztalon van valami, pedig kikapcsoltam a C6 State-et a BIOS-ban. Talán a Cool and Quiet okozhatja...

[ Szerkesztve ]

(#43400) S. Szabi válasza bkercso (#43398) üzenetére


S. Szabi
őstag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.