Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) bkercso válasza btomi9 (#43700) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kíváncsi vagyok a tapasztalatodra a megtápolt PC-vel és a táppal kivitelével kapcsolatban! :R
Ezt a topikot ismered?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43702) ricinus13 válasza bkercso (#43699) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ez az LME49990 hogyan viszonyul mondjuk az LM6172-höz? A blogodban az utóbbiról nincs vélemény. P2-höz kéne DT880 mellé.

(#43703) dgyuri0123 válasza btomi9 (#43700) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Fidelizer, foobar2000 -el hallgatom firewire-n egy kitűnő fw kábellel, de már most lenyűgöz a hangja"

Egy közel fél millás DAC-tól ez el is várható. ;) Szvsz.

"csak a zene van"

(#43704) guppy válasza bkercso (#43697) üzenetére


guppy
őstag

Ezer hála :R

de másnak sem jön be az oldaluk ?

(#43705) .DLL válasza ricinus13 (#43702) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem most a DAC-ban és az X-Szekeres II-ben is ez van. Az LM-6172-t nem ismerem, csak az LM4562, hát ez utóbbi felejtős a 49990 után. :))
Kicsit más eredményt hozott a két eszközben.
A fejes-erősítőben kicsit javult a transzparencia, több részlet fedezhető fel, kimunkáltabb a hangja, de egyben nagyon nyugodt is, és a mélyek is visszafogottak. A kottázhatóság itt is javult, így annak ellenére hogy szeretem a mélyet, és a DT880 igényli is, mégis ezt használom, az LM4562 már baltával faragottnak tűnik ez után. Egyébként nem világos hangú, jó is hogy ez még eszembe jutott, a magasak sem kiemeltek, beleolvadnak a zene szövetébe, ugyanakkor tud sziporkázni ha ilyen hangok vannak a zenében, de a tonalitása szerintem nagyon rendben van (ebben az erősítőben).

Aztán betettem a DAC-ba is az összegző fokozatba. Itt már jóval nagyobb változást mutatott, előtte NE5534-et használtam (nem összetévesztendő az 5532-vel).
Hasonló területeken hozott pozitív változást, viszont itt a mély minden tekintetben javult, testes maradt, és sokkal pontosabb, csomó helyen bass-gitár szólam meg elevenedett, a slap-bass zseniális... De általánosságban is pontosabb lett minden hang kontúrja.
Aztán a dinamika... jóval természetesebb lett, asszem ez a jó szó rá, élőbb, ritmusosabb.

A két cserét együtt mondanám egy komolyabb lépésnek, más készülékben nem tudom mekkora változást hoz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43706) bkercso válasza ricinus13 (#43702) üzenetére


bkercso
nagyúr

De van, ld. az OPAteszt bejegyzésben a listát!

guppy: ma nekem sem jött be, máskor igen. Nem tapasztaltam még ilyet.

.DLL: Én is telt hangot kaptam tőle a CompositeAmp-ban és a Moment DAC-ban, szerintem neutrális.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43707) Tim82 válasza .DLL (#43705) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az LM-6172-t nem ismerem, csak az LM4562, hát ez utóbbi felejtős a 49990 után.

Kivehetem az én P2-mből és kölcsönadhatom. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43708) Tikakukac


Tikakukac
titán

Nos jobb ötletem nincs (másnak sem volt) melyik topikba dobjam be, szóval kövezzetek ha szétrontom a topikot.

Adott egy ilyen csodaság. Minő meglepi beszélni szeretnék bele. A gond, hogy mint kiderült ennek kell egy külső táplálás, ami benne van az nem sokat ér magában (vagyis nekem), és nem DSLR-el videózok majd, nincs mibe dugni közvetlenül.

Kérdés: Ezzel ha összekötöm ezt a szerencsétlent és ebből húzom be a kimenetet az iPad-ba, az hajlandó lesz végre rendesen kornyikálni nekem? (ja igen az ipadhoz már megvan a bemenet kimenet szétválasztó, az sem volt kispálya). Úgy tripla annyiba lenne így a projekt, de már kezd nem érdekelni, csak legyen már meg és tudjak dolgozni. Mozgathatóság nem szempont, stúdióban vagyok/leszek.
Másik megoldás egy iRig PRE, bár ebben nem vagyok biztos, jó döntés-e mindenesetre kevesebb macera ez tény.

Köszöntem előre is!

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43709) ricinus13 válasza bkercso (#43706) üzenetére


ricinus13
senior tag

Pont ott nincs róla semmi konkrétum csak rajta van a listán, ezért érdekelne.

(#43710) schawo válasza btomi9 (#43700) üzenetére


schawo
titán

Grat. Mennyiért jön-megy mostanában a 192?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43711) HUNNIA1920 válasza schawo (#43710) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

200-250eFt körül.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#43712) bkercso válasza ricinus13 (#43709) üzenetére


bkercso
nagyúr

De a lista minőségi sorrendet tükröz!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43713) gOldie


gOldie
tag

Sziasztok, kénytelen vagyok átjönni ide a fejhallgató topikból, és segítséget kérni :)
Szóval egyre jobban a DT 880 Edition 600 Ohm felé hajlok.. persze a zongorám meg a xonar D1 nagyon kevés neki.
Tudtok adni pár tippet, esetleg saját tapasztalat alapján, elsősorban milyen erősítővel próbálkozzak, másodsorban DAC ajánlások is érdekelnének. (Egy asztali PC-hez/-be.)
Ár ügyileg meg hát.. passz. Úgy gondolnám max a fejhallgató áráig: ez forintban ez olyan 60e. Itt még csak az erősítőre gondolok.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Boldi

(#43714) .DLL válasza gOldie (#43713) üzenetére


.DLL
veterán

Bkercso!
Angliából mennyi lenne postázni egy X-Szekeres II-t, vagy HeadFlow-t? :DD

(P.H.)

(#43715) bkercso válasza .DLL (#43714) üzenetére


bkercso
nagyúr

Miért, itt UK-ben is van ilyen? :U

(A decembert otthon töltöm különben, de már nem építek. AVX-en XY-t kell megkérdezni, eladja-e a saját HF-ját, mert tudtommal nem használja. XY-t privátban adom ki, ha megkérdeztem.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43716) fattyu válasza .DLL (#43714) üzenetére


fattyu
veterán

Amennyire emléksze, vodkaboy imádta a morgan jonesról a 600 ohmos beyereket... Véletlenül...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43717) Krissz80 válasza btomi9 (#43700) üzenetére


Krissz80
senior tag

Gratula!

Azt meg lehet kérdezni mennyiért sikerült hozzájutnod?

[ Szerkesztve ]

(#43718) peppe79


peppe79
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az ebay-en kapható, utángyártott vagy DIY Sennheiser fülpárnákról, egyéb kiegészítőkről? Sajnos az eredetiek ára a valóságtól nagyon elrugaszkodott (15 ezret nekem nem ér 2 db szivacs), sk. meg nem akarok vele vesződni, ha 2-3 ezerért kapok készet...

(#43719) ricinus13 válasza peppe79 (#43718) üzenetére


ricinus13
senior tag

Ez nem ebbe a topikba tartozik. De több mint valószínű hogy változtat a hangon.

(#43720) zsocy válasza peppe79 (#43718) üzenetére


zsocy
őstag

Ebben a topicban kérdezd inkább, bár a törzsgárda ugyanaz :)

Sennheiser párnát nem vettem még utángyártottat de Superlux HD660-hoz igen, és sokat rontott a hangon, bár az is igaz hogy a gyári bőr volt ez meg plüss.

Egyéb kiegészítő (pl. kábel) még akár jobb is lehet mint az eredeti.

(#43721) peppe79


peppe79
senior tag

Valóban nem ide való, elnézést! Köszönöm a linket!

(#43722) Tikakukac válasza Tikakukac (#43708) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldva, forgalmazó segített, szakik Pesten pedig szégyelljék magukat, bácsi majdnem leült mikor meghallotta mennyi hülyeséget tömtek eddig belém.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43723) .DLL


.DLL
veterán

Szerintetek a Mobilarénás tesztelők jól végzik a telefonok, tabletek audio jack kimenetének mérését?

Nagyjából mindegyik tesztben ugyan olyan mérési eredményt kapunk, kb. 40Hz-től 20KHz-ig nyíl egyenes a grafikon, és a "zajteszt" is ugyanolyan képeket mutat. (eddig 1 kivételt láttam).
Ez első körben azt az érzetet kelti, hogy ugyan úgy fog szólni mindegyik készülék, második körben pedig azt próbálja elhitetni, hogy mindegyik kvázi tökéletes, ami azért korántsem igaz a mobilok hangjára.

Egy átlag felhasználónak valószínűleg nem is fontos a hangi képesség, éppen ezért nyugodtan tudna aludni ilyen grafikonok nélkül, aki pedig már tudja milyen egy minőségi forrásról zenét hallgatni, az finoman szólva is mosolyog ezeken a képeken ...szóval nem értem.

Nem tudnék egyik telefon tesztjéhez sem írni, mert miért pont ahhoz, írhatnék mindenhova, kb. ugyanolyan képek vannak kitéve.

Azzal a céllal írtam ezt a hsz-t, hogy próbáljunk kitalálni valamit segítség gyanánt a tesztelőknek, hogy használhatóbb, valamit-mondó, valódi mérési eredmények szülessenek, amikkel tényleg összehasonlítható lenne valamelyest a telefonok hangja, pl. harmonikus torzítás (THD), intermodulációs torzítás (IMD), csatorna áthallás (crosstalk), stb.
De abban sem vagyok biztos, hogy a jelenlegi mérések megfelelően történnek, mindenesetre a végeredmény semmit nem mond, csak a trend miatt van kint... Ezen kéne javítani szerintem. :R

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43724) bkercso válasza .DLL (#43723) üzenetére


bkercso
nagyúr

A THD és IMD is semmitmondó, ahogyan szokták mérni. Fejessel terhelve kellene mérni, de akkor meg mikrofóniázik. Szerintem egyedül meghallgatásos teszteknek lenne értelme, amihez egyrészt hallani kell tudni, másrészt több fejessel kell próbálni, harmadrészt 1-2 fejessel más telefonokkal is össze kell hallgatni, különben nem lehet mit mondani egy készülékről szerintem.

És erősítőről is meg kellene őket hallgatni, mert az is fontos lehet. Nekem pl. eszembe nem jutna akár egy kis hordozható amp. nélkül zenét hallgatni mobilon (hacsak nem nagyon-nagyon jó :) ).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43725) .DLL válasza bkercso (#43724) üzenetére


.DLL
veterán

Jogos mondjuk egyiknél kijön 0,021%, másiknál 0,036%, a harmadiknál egy harmadik hasonló érték... a hangról ez sem sokat mond. :S

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43726) dgyuri0123 válasza .DLL (#43723) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"használhatóbb, valamit-mondó mérési eredmények szülessenek, pl. harmónikus torzítás, IMD, csatorna áthallás"

Mikor a világon szinte több mobilt adnak el, mint krumplit, akkor kit érdekel, hogy mennyire vacakok, hiszen fogynak, nem? Ez a lényeg a gyártónak, nem a korrekt tájékoztatás. Szerintem. ;)

"csak a zene van"

(#43727) Bukk900 válasza .DLL (#43723) üzenetére


Bukk900
őstag

Én az ES9018 SABRE DAC-kal szerelt mobilok hangjára lennék kíváncsi (LG V10, Vivo 5 max, Marshall London, Meizu MX4/pro 5, Xiaomi mi note)

(#43728) bkercso válasza dgyuri0123 (#43726) üzenetére


bkercso
nagyúr

Itt nem a gyártóról van szó, hanem a Prohardveres tesztelőkről

Bukk900: A DAC chip csak egy dolog. Fontos a táplálás, erősítés, és a NYÁK-terv is, még jobban, mint a chip!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43729) Bukk900


Bukk900
őstag

Az aliexpressen sok dac akciós lesz nov. 11-én, pl. smsl m2

(#43730) Gabesz_23


Gabesz_23
tag

Sziasztok, egy kis segítségre szorulnék. Egy dacamp-hoz (denon da300) szeretném használni majd a mikrofonos fülhallgatómat (macaw gt100s). Milyen kábelre lenne szükségem? Konkrét ajánlásokat is szívesen veszek.
Jelenleg a szintén mikrofonos piston 2 csak akkor szól normálisan vele, ha nyomom a mic gombot. Ugyanez a helyzet ha a DAP-ba dugom (xuelin 770c).
Trrs átalakító kellene?? :B
Előre is köszi.

(#43731) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata ebay-es rendelésekkel? Vannak kínai hamisítványok? Illetve a smsl sd 793 II érdemes lenne kürbisre kötni fiio d03k helyett?

[ Szerkesztve ]

(#43732) bkercso válasza thornadoj (#43731) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kínai csodáknak kínai hamisítványáról nem tudok. :) (Az SMSL kínai.) Szerintem ez jobb lehet a D03-nál, de érdemes hozzá valamilyen tisztességes adaptert venni. (A link helyesen.)

A rendelés sima ügy, de várni kell rá kb. 2-5 hetet (ld. a hirdetésben: Nov 17 - dec 3 között várható). Meg szokott jönni egyben, és ekkora értéket még meg sem biztos, hogy vámolnak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43733) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

"Oda át" már linkelték a srácok - FiiO Q1 USB DAC teszt [link]

Bár szívesebben olvasnám a hangjáról az itt fórumozók véleményét, a tesztben leírtak és a használt PCM5102 konverter alapján a Q1 is inkább a világos irányba ment akárcsak anno a E10-et váltó E10K.

[ Szerkesztve ]

(#43734) Bodz válasza Bodz (#43425) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nofene, írt a Pio support, hogy még az európai oldalakon nem érhető el, de a japánról már tölthető a Win10 driver U-05-höz. :)

(#43730) Gabesz_23: Várd ki a végét! Többféle mikis fülessel is próbáltam és nem kellett átalakító.

(#43731) thornadoj: Ott még nem tartunk, hogy SMSL hamisítványok is legyenek. :D

[ Szerkesztve ]

(#43735) EQMontoya válasza Azurooandrew (#43733) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak tudnám, minek csinálnak ennyi portable cuccot. Tényleg ekkora igény van ezekre? Lassan több van, mint ebben a kategóriában sima asztali.

Same rules apply!

(#43736) krichd1 válasza EQMontoya (#43735) üzenetére


krichd1
addikt

Ha nem lenne rá igény, nem csinálnánk ennyi félét.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43737) guppy válasza Azurooandrew (#43733) üzenetére


guppy
őstag

Keresd a hibát a tesztben

"A FiiO Q1 mellé 16-150 Ohm közti impedanciájú fül- ill. fejhallgatót ajánlanak, kimeneti feszültsége (32 ohmos töltéssel mérve) 190 mW." ;]

(#43738) thornadoj válasza bkercso (#43732) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :) , de arra vagyok kíváncsi hogy a kürbishez érdemes-e egyáltalán jobb dac, mert hát nem egy studió monitor, szóval nem vagyok benne biztos hogy hallani fogok javulást egy kürbissel. Ehhez szeretnék megerősítést.

(#43734) Bodz: Manapság semmiben sem lehet már bízni, én simán kinézem hogy egy 2 ezer forintos dac belsejét rakják bele.

(#43739) bkercso válasza thornadoj (#43738) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom, mi az a kürbis, de szerintem érdemes lehet meglépni (saját felelősségre!). Én az 1500 Ft-os fejesemmel is hallottam a PCM2902-t az alaplapi után.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43740) Tim82 válasza bkercso (#43739) üzenetére


Tim82
nagyúr

[Kürbis]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#43741) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Adva van egy média lejátszó /wd tv live streaming/ amiről zennét hallgatok, ezen kívül adva van egy régebbi típusú erősítő amin nincs semmiféle optikai bemenet. Szeretném a zenét a lehető legjobb minőségben hallgatni, ehhez kérnék tanácsot. Az első gondolat hogy veszek egy dac-ot, amitől remélhetőleg javul a minőség, és megoldottam a problémát. A másik hogy veszek egy új erősítőt amibe van beépített dac, 100 körül már kapható, harmadik megoldás hogy veszek egy média lejátszóval egybeépített erősítőt 150 körül. Az első variációra kérnék tanácsot tőletek hogy mit ajánlanátok. Nyílván 100 alatt kellene maradni, illetve az sem lenne baj ha még a tv-t is rá tudnám kötni így az erősítőmre. Előre is köszönöm az ajánlatokat, valamint a segítséget.

(#43742) dgyuri0123 válasza bobby_30 (#43741) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

DAC. :K

Pl. a Denon DA300 jó lehet.

85 körül be lehet szerezni és van 1 db USB, 2db Optikai, 1 db Digit coax bemenete és 1 db analóg RCA kimenete. Ilyen számú bemenettel szinte mindent össze tudsz vele kötni és jó minőséget varázsol, még a WD hangjából is, amire egyébként mindent lehet mondani, csak azt nem , hogy jó lenne. Tudom, volt nekem is , próbáltam. ;)
PC-hez legjobb, ha USB-vel kötöd össze és Foobar lejátszó progival máris remek hangod lesz.

Igaz, "csak" sztereó, de zenét hallgatni pont elég szerintem.

"csak a zene van"

(#43743) s4tch válasza bobby_30 (#43741) üzenetére


s4tch
veterán

A Denon DA300USB az angol amazonon jó áron kapható. A DAC része nagyon korrekt, van megfelelő számú optikai bemenete is.

Szerk: dgyuri0123 le is írt mindent.

[ Szerkesztve ]

(#43744) bobby_30


bobby_30
tag

Köszi a segítséget.

(#43745) klacaca válasza dgyuri0123 (#43742) üzenetére


klacaca
tag

+1
Kb. két hete én is hasonló probléma miatt kértem itt segítséget és kicsit félve, de bevállaltam az angol Amazonról egy ilyen Denon DAC-ot. 4 nap alatt megérkezett és nagyon megérte :)) .
Köszi mindenkinek, aki akkor jó irányba terelgetett!

(#43746) krichd1 válasza thornadoj (#43738) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem lehet hallani ilyesmivel is. A kérdés inkább az, hogy a mennyivel lépsz előrébb és ez a változás megér-e neked annyit, mint amibe ez az SMSL kerül.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43747) thornadoj válasza bkercso (#43739) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszönöm! :R

(#43748) dgyuri0123 válasza klacaca (#43745) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Üdv a csapatban. :D

Általában van némi rizikó egy ajánlásban, de szerintem a DA300 igazi Joli Joker.
Ár/értékben nem hiszem, hogy nagyon sok vetélytársa lenne, de abszolút értelemben is remek jószág.
Ettől függetlenül nem jön be mindenkinek a hangja. :U Nem nagyon értem miért, de van ilyen. ( tudom, ízlések és pofonok )

Ezért is örülök, hogy lett még egy elégedett User, aki hallja, amit én és akinek a rendszere is megfelelő társ ahhoz, hogy a DA300 képes legyen megmutatni magát. :K

"csak a zene van"

(#43749) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sennheiser HD 598-hoz és klasszikus zenéhez milyen DAC ajánlott?
PC-re lenne kötve, főként 2630 Kbps 24 bits 96 kHz-es FLAC-t hallgatnék rajta.
Az ár számít, így ha több termék is ajánlott, de a legolcsóbbal nem kell nagy kompromisszumokat kötnöm, akkor azt fogom választani.
Ha csak külföldön lehet beszerezni, az sem probléma.

Illetve lehet, hogy noob kérdés, de egy DAC "kiváltja" a hangkártyát (így elég mellé egy sima alaplapi), vagy egy DAC mellé még szükséges egy jobb minőségű hangkártya is? :F

(#43750) thornadoj válasza Heavyrain (#43749) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Minden hangkártya dac is, kérdés szükséged van-e a hangkártyák nyújtotta plusz funkciókra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.