Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43551) Yagen


Yagen
csendes tag

Sziasztok!

Akármelyik Hivox suricata - mármint hogy az újabb vagy a régi - megéri az árát?
A régi 8-10 ért megy az új kb. 15 körül szokott.
+ egy ilyen usb to coax vagy usb to optikai konverter mennyire szól bele a digitális jelbe? Mit változtat meg?

Előre is köszi!

(#43552) Szevam válasza Bodz (#43544) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog (1)

Köszönöm a választ :R
Nem feltétlenül szükséges az akksi bele, inkább csak minél kevesebb helyet foglaljon el. Így a Musiland Monitor 01 US Mark 2 is szóba jöhetne akkor, ha a XD-03-nál jobb a hangzása.

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#43553) Bodz válasza Montesantos (#43549) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akciós a Scarlett Solo, ez kell neked.

(#43552) Szevam: A Musit nem neked szántam konkrétan, csak felhívtam rá a topik figyelmét, hogy ilyen is létezik már. Nem tudom sajnos milyen hangja lehet. Az eddigi termékeikből kiindulva biztosan nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#43554) krichd1 válasza Yagen (#43551) üzenetére


krichd1
addikt

Jittert csökkent. A kettő közül inkább az újabb, modernebb jóval, vagy egy kínai Xmos U8 transzporttal is jól járnál. Ha olyan a rendszered és a füled, hogy meghalld a javulást, van ahol elég sokat javít a hangon, van ahol semmit.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43555) BigBlackDog válasza Bodz (#43544) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk engem is érdekelne, hogy ez az XD-03 mit tud a Musiland 01 2012-höz képest?

(#43556) Yagen válasza krichd1 (#43554) üzenetére


Yagen
csendes tag

Igazából van itthon egy DAT magnó és egy ilyen konverterrel tudnám dacnak használni, csak nem tudom mekkora javulást hozna az alaplapi ALC892 után.

[ Szerkesztve ]

(#43557) krichd1 válasza Yagen (#43556) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen DAT magnó, milyen alaplap?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43558) Yagen válasza krichd1 (#43557) üzenetére


Yagen
csendes tag

Sajna nem tudom, csak azt hogy nehéz, nagy és sony, és belülről komolynak néz ki.
Alaplapom gigabyte z87hd3

(#43559) guppy


guppy
őstag

Tudnátok nekem valami jó kis csatlakozókat ajánlani, tápkábelhez ? 27V DC, és 2A menne rajta át, de nem lenne hátrány, ha 40V-ig lenne hitelesítve. Egy új épített erősítő 2 doboza közé kell, 2db apa és 2db anya. Ha lesz rá igény, erről az erősítőről is készül bogbejegyzés, sok képpel, mint az előző projektjeimről :)

szerk: nem lenne hátrány, ha a farnellnél kapható lenne, amúgy is rendelek onnan

[ Szerkesztve ]

(#43560) krichd1 válasza Yagen (#43558) üzenetére


krichd1
addikt

Így nehéz bármit is mondani. Hasonlítsd össze őket, kipróbálásra kérd el valamelyik Suricatat, aztán magad megválaszolod a kérdéseid.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43561) Yagen válasza krichd1 (#43560) üzenetére


Yagen
csendes tag

Na már csak megkerestem (eddig fejből mondtam azért nem voltam biztos), Sony 59es

[ Szerkesztve ]

(#43562) Montesantos válasza Bodz (#43553) üzenetére


Montesantos
senior tag

Köszi a segítséget, megrendeltem

Gabi

(#43563) bkercso válasza guppy (#43559) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mint itt jobbra fent. Konthában kapható, de szerintem farnellen is, viszont a nevét nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43564) Ereshkigal válasza bkercso (#43563) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Aviation plug gx16-4.

(#43565) bkercso


bkercso
nagyúr

Még csak füleltem, de nagyon nem butaság! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43566) huuuba2 válasza dgyuri0123 (#43541) üzenetére


huuuba2
csendes tag

thx

xxx

(#43567) peppe79 válasza Ear001 (#43535) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem tudom, én is csak kérdezem. A diplomamunkáját megtaláltam: http://vip.tilb.sze.hu/~wersenyi/Olaha.pdf

(#43568) Krissz80 válasza peppe79 (#43567) üzenetére


Krissz80
senior tag

A panelokon gondolom nem véletlenül szerepel a "Heed Audio" felirat.

Vagy csak egy Heed Obelisket tuningolt fel?

[ Szerkesztve ]

(#43569) Ear001 válasza Krissz80 (#43568) üzenetére


Ear001
addikt

Nem tuningol ő, Attila a Heed Audio elektronikáinak a tervezője, az Obelisk sorozattal kezdte, ott az erősítők erős átfésülések, de a DT és a DA teljesen saját munka, mint ahogy a Thesis, az Elixir meg a Canalot is.

(#43570) Krissz80


Krissz80
senior tag

Na ezt nem tudtam, csak sejtettem hogy köze lehet a Heedhez, de mint aki ott készíti a Diplomamunkáját, viszont nem voltam benne biztos.
Most már tiszta a kép.

(#43571) Bodz válasza BigBlackDog (#43555) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Allithato gain (ez hasznos), analog poti (szinten). Az usb resze elavultabb, de legalabb aszinkron. Nem ezen mulik az eleted ezen a szinten. Jobb, erosebb a fules erositoje, jobban boldogul a nehezebben (nyilvan esszeru keretek kozt) hajthato fulesekkel. A 01-ben levo TPA6139 hamar el tud fogyni.
Karakterre inkabb illik Beyerekhez a nemileg meleg hangja miatt, a Musi strerilebb. Foleg ezert ajanlgatom mostanaban.
Ha csak dac-kent nezzuk, akkor elony a Musinal en ertekrendem szerint. Technikasabb, szellosebb hang.

(#43572) Bodz válasza Montesantos (#43562) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs mit. Majd ird le, hogy mik a tapasztalataid vele, masnak is biztosan hasznos lenne. :)

(#43573) Krissz80 válasza PuMbA (#43437) üzenetére


Krissz80
senior tag

Cintányér: Nirvana - Lithium

Nekem amúgy személy szerint az elektronikus gitár a kedvencem.

(#43574) s4tch válasza Krissz80 (#43573) üzenetére


s4tch
veterán

Ha rákattan valaki a dobokra, érdemes lehet meghallgatnia pár olyan lemezt, amin valóban hangsúlyos szerepet kap a dobmunka. Pl. Manu Katché jazz lemezei, Marco Minneman kb. bármelyik szólóalbuma, Vital Information/Vital Tech Tones lemezek (Steve Smith), Billy Cobham lemezei, stb.

----------------------------

https://www.massdrop.com/buy/grace-design-x-massdrop-m9xx-dac-amp
http://www.head-fi.org/t/785553/grace-design-x-massdrop-m9xx-dac-amp-review-first-impressions

Elég szimpatikus ez is. Érdekes, hogy két üzemmódban tud működni: USB-ről is elketyeg elfogadható teljesítménnyel (kíváncsi vagyok, egy mobilról elmenne-e), de be lehet nyomni neki egy hálózati tápot is, úgy meg 32Ω-on 1020 mW-ot tud, ami kb mindenhez elég. Klassz AK DAC van benne, és az ára sem halálos, pl. a Denon DA300USB is 500 dollárról indult, amikor bevezették.

(#43575) Dorian


Dorian
félisten

Denon DA-300 DAC beépített USB átalakítója milyen minőséget képvisel? Felveszi a versenyt a Kínából rendelős Xmos konverterekkel? Vagy kb. milyen transzporttal van egy szinten, Hivoox Suricata 24-hez képest pl?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43576) krichd1 válasza Dorian (#43575) üzenetére


krichd1
addikt

[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43577) Dorian válasza krichd1 (#43576) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, akkor veszek egy ilyent.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#43578) bkercso válasza Bodz (#33321) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem két fajta kínai XMOS-om is van, és hallottam köztük különbséget, határozottat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43579) guppy válasza bkercso (#43563) üzenetére


guppy
őstag

Köszi a tippet, meg neked is Ereshkigal, ilyen lesz :K

(#43580) bkercso válasza Ereshkigal (#43564) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43581) Azurooandrew válasza Bodz (#43529) üzenetére


Azurooandrew
tag

Akkor a XD-03 jó partnere lenne a Hi-2050-nek is, vagy ha később valaki tovább lépne komolyabb nyitottra pl. a DT990 Pro vagy Edition-hoz. Már korábban is felhívtad rá a figyelmet emlékszem ;) , de akkor sem lehetett itthon kapni.

Amúgy pl. Fiio E07K-hoz képest mennyivel melegebb, testesebb...(jobb e) szerinted az XD-03? :R

(#43582) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Úgy gondolom, hogy megérett egy ilyen topik nyitása:

Minden ami elektroncsőves HIFI és studio téma!

Prohardver topik: Elektroncsöves hifi

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43583) Bodz válasza bkercso (#43578) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az XMOS vagy a Denon javára? :D

(#43581) Azurooandrew: És most sem lehet itthon kapni... :) Viszont az E07K-t igen, és ez az egyetlen szerencséje, amúgy nem nagyon ajánlanám soha. Nem jobb az XD-03-tól egyébként.
Van már Fiio Q1 is. Talán egy próbát megér, hátha sikerült valami jót összehozniuk.

[ Szerkesztve ]

(#43584) peppe79 válasza Ear001 (#43569) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha már a Canalotot (X-PSU táppal) említetted: a 2.1-es kártyával kiegészítve van valami különbség, a szintén 2.1-es kártyával szerelt DA-hoz képest? (már azon felül, hogy a Canalot alapból egy füles erősítő)

Egy Luna+Pas párost szeretnék kiegészíteni egy DAC-al, viszont füles erősítőre is szükségem lenne. K501-eseket hallgatok, meg egy HD565-öst.

(#43585) Zanik válasza vodkaboy22 (#43582) üzenetére


Zanik
addikt

Bakker, te pápai vagy??? :Y

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#43586) vodkaboy22 válasza Zanik (#43585) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pápa mellett kis falun lakik a családom igen, de éppen most költözöm Szombathelyre Bp-ről. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43587) Montesantos válasza Bodz (#43572) üzenetére


Montesantos
senior tag

Megjött a visszaigazolás feladták, biztos lesz tapasztalat+ láma kérdés mert a szaktudásom addig terjedt eddig hogy a jack dugót össze pá-szítottam az alaplappal :) ....

Gabi

(#43588) Bodz válasza Montesantos (#43587) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most nézem az adatlapodon, hogy Win10. Akkor innen a legújabb driver kell neked. Az itt elérhető még elvileg nem Win10 kompatibilis (teljesen).

[ Szerkesztve ]

(#43589) Montesantos válasza Bodz (#43588) üzenetére


Montesantos
senior tag

Leszedtem, elviekben 4.-én jön a solo

Gabi

(#43590) Bodz


Bodz
Topikgazda

Azurooandrew

Sikerult mar mukodesre birnod az E1-et? :)

(#43591) Montesantos válasza Bodz (#43588) üzenetére


Montesantos
senior tag

Kicsit művelődtem a topikban az éjszaka, rájöttem hogy valami elfogadható árú rca-rca kábel is kell a normálisabb hangzáshoz jelenleg [link]itt tartok , [link] , [link] ezeket néztem.

Gabi

(#43592) Bodz válasza Montesantos (#43591) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Cordial CFU jo lesz.

(#43593) vvili


vvili
csendes tag

Tegnap megérkezett az Audio-GD NFB-15 a Beyer DT 990Pro 250Ohm mellé.Musi 01 utáni reakcióm: :Y .Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat,és külön köszönet Bodz kollégának a helyes út felé terelgetésért :R

(#43594) Bodz válasza vvili (#43593) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagyon szivesen! Orulok hogy tetszik a Beyerrel. :)

(#43595) Montesantos válasza Bodz (#43592) üzenetére


Montesantos
senior tag

Megjött a Solo.... :) találtam itthon kgst korszakból való rca kábelt (amíg megjön a másik megteszi) hááát nem gondoltam volna hogy ezekből a hangfalakból egyébb hangok is kitudnak jönni. Az alaplapi után kolosszális :))

Összekötöttem telepítettem és működik egyszerű mint egy lapos alátét.
Első tapasztalat: mélyet elég rendesen vissza kellett venni, magas maradhatott lágyabbak lettek a hangok vagy nem is tudom hogy írjam le, másként szól az egész hihetetlen pedig nem is egy felső kategóriás hangfal cucc....

Kíváncsi leszek lesz e még javulás a megrendelt rca kábeltől....
Azt nem tudom hogy egyéb programok kellenek (nem gitározok, énekelek :) ) vagy ennyi és kész?

Köszönöm a szakmai segítséget :R sokadszorra se csalódtam a ph közösségben.

Gabi

(#43596) krichd1 válasza Montesantos (#43595) üzenetére


krichd1
addikt

Ha csak zenét hallgatsz vele, akkor driveren kívül nem kell mást telepíteni.
Milyen hangdobozod van? Min vetted vissza a mélyet?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43597) Bodz válasza Montesantos (#43595) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Orom egy ujabb elegedett arc. :) Ha nem erdekesek a felveteli kepessegei, akkor tul sok teendod nincs, max a zenelejatszodban allitsd be az asio kimenetet.

(#43598) Montesantos válasza krichd1 (#43596) üzenetére


Montesantos
senior tag

Játék, zene (főleg rádió) Thonet & Vander Hoch Bluetooth 2.0+ SW10 az sw 10-en kellett vissza vegyek

Bodz: Mit csináljak ? :U

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#43599) Bodz válasza Montesantos (#43598) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Melyik progit hasznalod zenehallgatasra?

(#43600) Montesantos válasza Bodz (#43599) üzenetére


Montesantos
senior tag

Jaaa most megfogtál vin média player :) (sokol rádión nőttem fel) :B

[ Szerkesztve ]

Gabi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.