Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) patex1983 válasza demars (#44350) üzenetére


patex1983
őstag

Kezdésnek én is használnám a gyári kábelt, ha lenne... :)

X

(#44352) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár kérdésem van házi audio kérdéskörben:

1.) Ezen a DAC-on a valóságban a két fém 330uF kondi helyett elkók vannak. 330uF-osak, de a panelre 470uF van írva mindkettőnél.
Érdemes cserélni őket? Ha igen, akkor 470uF-re, vagy 330uF-osra? Gondolom, mivel - gondolom - puffer szerepét töltk be, így érdemes nagyobbat választani. :U

2.) Ugyanennél a DAC-nál érdemes lenne más alkatrészt is cserélnem, illetve ellenőrznem a minőségét?

3.) Egy lomex féle alu műszerdobozba tervezem beépíteni, de kérdés, hogy van-e annál esztétikusabb doboz számára, nem sokkal drágábban.

4.) Ha nincs rajta gyárilag lyuk, akkor simán fúrjak rá 2-3-at, ahol nem szakítok el semmilyen vezetéket, vagy inkább máshogy próbáljam meg rögzíteni a dobozban?
Én utóbbi felé hajlok, mert nem szívesen fúrkálnék egy kész panelt, és hátha vannak trükkös nyák rögzítő megoldások.

Kössz előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44353) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Bodz: Ha veszek egy Musiland 01-et a régit, akkor mennyivel lesz rosszabb, mint egy Mark 2-es?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44354) Bodz válasza thornadoj (#44349) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem.
Kifejezetten sotetnek vagy vilagosnak nem mondhato, de van egy hallhato melykozep kiemelese, amitol azert fun hangja lesz.

(#44353) h1mpi: Nem tudom. :) Mint mar emlitettem a Mark 2 eddig kimaradt. A regebbit (01 US 2012 remelem) mennyiert tudod beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#44355) h1mpi válasza Bodz (#44354) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Még nem találtam azt se, de AVX-en néha van eladó. Na mind1 megrendelem akkor a Mark 2-est Kínából...

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44356) HUNNIA1920 válasza h1mpi (#44355) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szerintem ha teheted vedd a Mark2-est, rosszul biztos nem jársz vele.

Én is egy 03 US Mark2-re várok, mert az első kiadást nagyon szeretem, de egyelőre olyan még nincs. Persze csak akkor, ha lenne előrelépés. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#44357) h1mpi válasza HUNNIA1920 (#44356) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ja csak majd egy hónap meg a vám kockázata, meg az eltűnés kockázata :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44358) .DLL válasza Bici (#44352) üzenetére


.DLL
veterán

1.) A "fém" 330µF is elkó, csak nincs rajta műanyag köpeny. Lehet hogy nem árt később cserélni, de előbb ismerd meg a hangját, hogy utána az esetleges javulásokat észrevedd az eredeti álapothoz képest. És igen ha a panelre 470 van írva akkor valószínűleg arra tervezték, aztán a beültetésnél 330-at tettek bele.

2.) A forrasztásokat érdemes átnézni nincs-e zárlat vagy kimaradt forrpont.

3.) Amit csak találsz. Konthánál is lehet nézelődni, illetve e-balyon...

4.) Ezt Hammond jellegű sínes műszerdobozba tervezték, amibe csak be kell csúsztatni a kártyát, ezért nincs rajta rögzítőfurat. Nem is ajánlott átfúrni, mert többrétegű nyák lehet, két oldalról nem látható vezetőkkel.
Én rabasztópisztolyt ajánlok a panel négy sarkánál négy kis lábat kialakítani (akár középen is egyet alátámasztásnak, és arra rányomni a panelt, mielőtt kihűl a ragasztó. Bár ez műanyag doboznál jobban működik a fém túl hamar elvonja a hőt, lehet nem fogja meg rendesen, itt másféle (sűrűbb) ragasztó is játszhat. Lényeg, hogy a panel ne legyen nagyon ragasztós, hogy könnyen bontható legyen. A csatlakozókat érdemes leszedni és minőségibb darabokat (már amelyik kell, csak azt) venni és külön a házra csavarozni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#44359) Bici válasza .DLL (#44358) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44360) bkercso válasza Bici (#44352) üzenetére


bkercso
nagyúr

1) A fotón is elkok vannak, csak SMD-k. Jobb, ha furatszerelt van a panelen. Értéke nem kritikus.

2) Ne ellenőrizz minőséget, ha nyugodt szeretnél maradni. ;] Elkokat amúgy lehet jobbra cserélni, ha viszi a pákád a ground plane-t.

3) sokkal drágábban van Hammond az SOS Electronicnál.

4) Ez egy sínbe csúsztatható panel. Az alu Hammond dobozok is fogadnak így panelt, kérdés, van-e ebben a méretben. De szerintem olcsóbb és egyszerűbb lett volna dobozost venned. Írj az eladónak esetleg, hogy ad-e dobozt, mert véletlen panel vettél...
Csavarral oldalt is rá tudsz fogni, nem kell fúrkálni. Használj távtartót (Lomex), amibe M3-as csavar megy!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44361) thornadoj válasza Bodz (#44354) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Köszönöm, akkor lehet h benevezek egyre. :R

[ Szerkesztve ]

(#44362) Krissz80 válasza PuMbA (#44339) üzenetére


Krissz80
senior tag

Szuper. :R

[ Szerkesztve ]

(#44363) Krissz80 válasza h1mpi (#44357) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ha Paypal-al fizetsz nincs kockázat, max vám, meg ha késik akkor nem lesz belőle ajándék a fa alatt.

(#44364) h1mpi válasza Krissz80 (#44363) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A fa alatti dolog így 35 évesen már nem izgat, a többi igen :)) ma megrendelem paypallal szoktam fizetni.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44365) Red Bull fan


Red Bull fan
aktív tag

Sziasztok!
Tudom nem itt kellene a kérdést megvitatni de nem találtam ilyen topikot,arra lennék kíváncsi,hogy Ti melyik hangsugárzó kábelt választanátok.
1.Van Damme 8 eres.
2.Van den hul m.c. the clearwater.

(#44366) gubabela válasza Red Bull fan (#44365) üzenetére


gubabela
senior tag

Esetleg itt próbáld meg feltenni a kérdést.
Mivel nem ismerjük sem az ízlésedet, sem azt, hogy mihez is kellene, így elég nehéz rá válaszolni, de személy szerint(saját vélemény, a tour grade-re értve ) a vdc-t (van damme cables) jobbnak tartom

[ Szerkesztve ]

(#44367) h1mpi válasza h1mpi (#44364) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megrendeltem a Musiland 01 US Mark 2-est, ha megjön, akkor majd beszámolok róla :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44368) h1mpi válasza h1mpi (#44367) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Megint DHL-el adta fel a kína hiába írtam neki, hogy normál postával adja fel....

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44369) Bodz válasza h1mpi (#44368) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az szép... :( Mondjuk jót akart, de... Legalább nem fog eltűnni és hamar itt lesz. Melyik ez a kedves eladó egyébként?

(#44370) csƵ válasza Bodz (#44324) üzenetére


csƵ
őstag

Miért nem ezzel kezdted? :D
Megoldódott a problémám. Köszi!

(#44371) .DLL válasza h1mpi (#44368) üzenetére


.DLL
veterán

Ugyanaz adta fel, mint az MX04-et? :\

(#44370) csƵ: Mi is volt az?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#44372) h1mpi válasza .DLL (#44371) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ugyanaz :)) x.butique, legalább ráírta, hogy 20 dollár...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44373) Ereshkigal válasza h1mpi (#44372) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajnos attól még lehet vámolás a vége. :( Én is így jártam nemrég, nagyvonalúan DHL-lel küldték a cuccot, pedig ugye direkt nem azzal kértem. Amikor később rákérdeztem, hogy mégis miért, az volt a választ, hogy tűntek el csomagok, így biztosra mennek. Sajnos így mi fizetjük meg az árát.

[ Szerkesztve ]

(#44374) csƵ válasza .DLL (#44371) üzenetére


csƵ
őstag

(#44375) demars válasza Ereshkigal (#44373) üzenetére


demars
addikt

Ezt a vámolásos dolgot sosem értettem, hogy mitől függ, hogy kell e fizetni vagy sem... :F Amit én eddig rendeltem még mindig megérkezett, sima postával jöttek és sosem kellett fizetnem utána... Pedig nem kértem, hogy küldjék...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#44376) h1mpi válasza Ereshkigal (#44373) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ettől félek én is, de most előre felkészülök :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44377) patex1983 válasza h1mpi (#44372) üzenetére


patex1983
őstag

Én is majdnem tőle rendeltettem egy Musiland dac-ot, ám ekkor jött Bodz és megmentett a külföldi rendeléstől. :)

X

(#44378) Ereshkigal válasza demars (#44375) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Összeghatárok vannak, ha erre irányult a kérdésed. Egyébként meg átvilágíthatják a csomagot, továbbá, ha úgy gondolják, hogy túl kevés a ráírt összeg a becsült értékhez képest, fel is bonthatják.

(#44379) Tim82 válasza Bodz (#44336) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bodz: ez a kupon meddig használható fel? (Már ha több ember is felhasználhatja.) :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44380) Krissz80 válasza demars (#44375) üzenetére


Krissz80
senior tag

Lehet páran megunták, hogy be kell nyeljék a csomageltűnés okozta kárt és drágább cuccoknál nem kockáztatnak.
Egyszer a német DHL is két hétig hozta a csomagomat, mert először rossz irányba vitték, kicsit idegesítő volt nyomon követni. :)
El tudom képzelni, hogy a kínai posta akkor hogy el tudja "tüntetni" a nagy számok törvénye alapján, a magyarról nem is beszélve.

(#44381) GML válasza Krissz80 (#44380) üzenetére


GML
őstag

Hidd el, maximum annyi csomag tűnik el ott, mint itt. Nem arányaiban, hanem darabra. :B

(#44382) .DLL válasza GML (#44381) üzenetére


.DLL
veterán

Ha arányaiban is annyi cucc tűnne el, akkor Kína le is húzhatná a rolót... :DDD

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#44383) Red Bull fan válasza gubabela (#44366) üzenetére


Red Bull fan
aktív tag

Köszi!

(#44384) Bodz válasza Tim82 (#44379) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem tudom meddig érvényes. Hírlevélben küldték, mindenki ugyanezt kapta, szóval korlátlanul felhasználható gondolom.
Most éppen így működnek a kuponok.
Kuponkód: eml555555h 1000 Ft kedvezmény 20.000 Ft feletti vásárlás esetén
Kuponkód: eml101010h 2.000 Ft kedvezmény 40.000 Ft feletti vásárlás esetén
Kuponkód: eml202020h 3.000 Ft kedvezmény 60.000 Ft feletti vásárlás esetén

[ Szerkesztve ]

(#44385) Krissz80 válasza GML (#44381) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ja ismerem a Magyar Postát, még az MPL is kritikán aluli. :)
Ha lehet akkor DPD-n küldök bármit is.

(#44386) HUNNIA1920 válasza Krissz80 (#44385) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ezzel a Magyar Posta állandó fikázásával azért vitába szállnék.

Mindenhol eltűnt, soha meg nem érkező csomagokról olvasni. Azért érdekes ez, mert én az elmúlt 10 évben ha összeadnám hány levelet vagy csomagot adtam fel, akkor biztos egy szép szám jönne ki, amiből 0 vagyis nulla levél / csomag volt, ami eltűnt vagy nem érkezett volna meg a célszemélyhez. Erre most biztos kapom majd a hideg zuhanyt, de aki csomagot vagy levelet ad fel, az először tanuljon meg normálisan becsomagolni, írni és helyesen megcímezni. Aztán utána lehet arról vitatkozni, hogy mennyi levél vagy csomag tűnt el.

Elég morcos tudok lenni, amikor kapok egy olyan csomagot, amit a szentlélek tart össze, a benne lévő árut a kedves eladó porosan-koszosan, retkesen küldi el. Aztán lehet erről is a posta tehet, nem tudom, de azért nem árt megvizsgálni a másik oldalt is. :C

De mondhatnám a sokat magasztalt futárszolgálatot is, amit most nem neveznék meg, hogy melyik cég. Meghozta a koma a megrendelt árut, amit a kocsi hátuljából vett ki. Mikor oda mentem hátra, volt bent pár doboz, ami még kiszállítás alatt volt. Ami útban volt, azt a kocsi hátuljából az elejébe dobta úgy másfél méteres távolságra. Nem tolta, vagy kicsit odébb rakta, hanem mint amikor valaki kényelmi szempontból a szemetes zsákot a konténerbe hajítja, mert nincs kedve elmenni odáig.

Persze lehet ez van a postán is, nem tudom. Viszont valahogy kialakult egy kép, hogy a Magyar Posta rossz, a futárszolgálat jó. Szerintem ami utóbbi mellett szól, az az ár, illetve a gyorsabb kiszállítás. Ami nekem sem tetszik, hogy sajnos a postai árak meredeken haladnak felfelé, csak nem tudom mire föl. Talán most még az üzemanyagárra se lehet ráfogni. :)

Ezt most nem Krissz80-nak szól, nem személyeskedés, csak egy vélemény. :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#44387) Tim82 válasza Bodz (#44384) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, hogy megnézted! :R

Valószínűleg én is Focusrite Scarlett Solo-val fogom váltani az X-Fi HD-t (mire megjön a fizetésem, kb. eltűnik a V90-DAC az UK boltokból, ahonnan tudtam volna venni, SMSL M6-ot pedig nem vállalok be még biztonsági játékosként), keresem a legolcsóbb megoldást, ahonnan meg tudom rendelni, azért kérdeztem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44388) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Ide is beírnám, hátha valakit érdekel, szóval nem rég vettem a Muzikernél ezt a cuccot:[link]
Kaptam tegnap egy értesítést, hogy a következő vásárláshoz kedvezményes kuponokat használhatok. Én biztos, hogy mostanában ott nem vásárolok, szóval felajánlanám bárkinek, de szerintetek, ez alapján kizárólag csak én élhetek ezzel a lehetőséggel, vagy bárki, aki beírja a kupon számait.

[/L]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#44389) schawo válasza HUNNIA1920 (#44386) üzenetére


schawo
titán

Nekem egy hónapja tűnt el egy ajánlott belföldi levelem, el se mondom, hogy hányszázezer forintos kárt okozva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44390) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#44386) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valahogy [így]?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#44391) bkercso válasza HUNNIA1920 (#44386) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem se tűnt el semmim, pedig mindent Postával küldtem, de ne idegesítsük a népet azzal, milyen szerencsés fickók vagyunk... :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44392) .DLL válasza bkercso (#44391) üzenetére


.DLL
veterán

...csak szerettek izgalmasan élni! ;]

(#44389) schawo: Kártérítés volt, fedezte? (mondjuk ha úgy emlegeted, hogy "kár" akkor az már mínusznak hangzik... :(

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#44393) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Én utánvéttel kültem a DAC-om és másnap meg is érkezett. Munkanapot nézve. Igaz a pénzem még sehol, de remélem megkapom azt is :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44394) bkercso válasza schawo (#44389) üzenetére


bkercso
nagyúr

:( Biztosítást nem kötöttél rá? Lehet egyáltalán levélre?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44395) Bobrooney válasza h1mpi (#44393) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Azzal a csomaggal 1 baj volt csak, hogy nem hozzám jött. Sajna lemaradtam róla :(

(#44396) Bodz válasza Tim82 (#44387) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nincs mit.
Mikor tervezed a vásárlást? Mivel agyamra ment a Black Friday (elég nagy volt a kedvezmény), ezért ma érkezik egy ilyen (része egy tavaszra tervezett elképzelésemnek, csak előrébb hoztam). Ezt fogom jól kielemezni, meg igéretet kaptam UR12-re is a héten. Bár ez még elég bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

(#44397) Tim82 válasza Bodz (#44396) üzenetére


Tim82
nagyúr

Jövő hét vége felé van tervben.

Épp az UR12-ről olvasgatok (a keretet csökkentettem, így kb. 35k a maximumom most), az már biztosnak tűnik, hogy megy 3.13 kernel feletti Linuxszal alapból, annak ellenére, hogy hivatalosan nincs Linux-támogatása.

Élek a gyanúval, hogy OTG-vel Androidos kütyükkel is működik. Hivatalosan persze csak iPad-del.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#44398) h1mpi válasza Bobrooney (#44395) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen sajnálhatod, nagyon jó DAC volt...

bkercso: lehet levélre is, de többre jön ki, mint a csomag ára.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#44399) Bodz válasza Tim82 (#44397) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Működik is, ezt biztosan tudom. Ubi Studio 15.10 (4.2-es kernel).

(#44400) Bobrooney válasza Bodz (#44396) üzenetére


Bobrooney
senior tag

UR12 gondolom a Scarlet Solo szintje körül kéne lennie.

Valamint mennyire lenne nagy ugrás ASUS Xonar Essence One a Solohoz képest, nem a fejhallgató része érdekel mert hangfalas sztereó cucchoz lenne, valamint az árához képest mit lehet várni ill az árkategóriájához képest?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.