Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43301) HUNNIA1920 válasza klacaca (#43299) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ha van rá lehetőséged és ingered, akkor 80 körül egy Denon DAC (angol amazonról vagy használt piac).
Szerintem az itthoni új árát nem éri meg, ha csak nem szeretnél rá hazai garit.

Szerk.: arra azért felhívom a figyelmedet, hogy a használt piacon is van, aki kintről behozza 80-ért, aztán elég szép árkülönbözettel tovább akarja adni. Érdemes tájékozódni, mielőtt beleugrasz ilyen "korrekt" vételbe. :R

dgyuri0123: oké, de nem biztos, hogy mindenkinek megér +30-40 ezret a hazai gari. Azért ez nem valami kínai kommersz árú, aminél 10-ből 8 hibás és vissza kell küldeni. ;) :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#43302) dgyuri0123 válasza klacaca (#43299) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

De még mennyire a Denon. A CA USB-je "nem túl" meggyőző, finoman mondva.

(#43301) HUNNIA1920: Neked nem....nekem viszont még így is megérte. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43303) s4tch válasza klacaca (#43299) üzenetére


s4tch
veterán

Ha Gyöngyös környékén jársz, a Denont szívesen megmutatom.

(#43304) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#43301) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

5 év a hazai garancia. Az nem kevés idő ahhoz, hogy esetleg akadjon valami gond. Szvsz.

Többek között ezért is írtam, hogy nekem megérte a + 30 és hogy én bontottam ki a dobozából elsőként. Van, akinek ez is számít. :D

Amúgy láttam én már karón varjút.

"csak a zene van"

(#43305) Bodz válasza BigBlackDog (#43286) üzenetére


Bodz
Topikgazda

xDuoo XD-03. De ugye csak ideiglenesen, valami jobbat akarsz igazabol a DT880-hoz. :D
Fiio cuccok kozul inkabb az E07K.

(#43306) gubabela válasza dgyuri0123 (#43304) üzenetére


gubabela
senior tag

5 év gari nagyon jó. Hol vetted? Én csak 3-at kaptam rá. :Y

(#43307) dgyuri0123 válasza gubabela (#43306) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

MM-ben.

Lehet, hogy volt valami Horn-os akció, mert regelni kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43308) klacaca válasza gubabela (#43306) üzenetére


klacaca
tag

Közben választ kaptam a hol kérdésre...
Esetleg volna még ebben kategóriában más típus is, aminek érdemes volna utánanézni?

[ Szerkesztve ]

(#43309) .DLL válasza dgyuri0123 (#43307) üzenetére


.DLL
veterán

Lehet, hogy nem minden Denon-t a Horn forgalmaz? Nekem a Q Acoustics 2020i-re is járt az 5 év, ugyan úgy regisztrálni kellett a szériaszámot. :K Ez azért esetleges eladásnál is nagy pozitívum szerintem.

(P.H.)

(#43310) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#43304) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ez valóban érdekes, mert két boltot néztem, az egyiknél 12 hónap a másiknál 36 hónap garanciát vállalnak. Egyik oldal sem a "neve sincs" kategória. Viszont 5 év esetén már tényleg érdemes elgondolkodni a hazai vételen.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#43311) dgyuri0123 válasza .DLL (#43309) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

99%, hogy "szürkeimport". Akárki meg tudja venni pl. Angliából, tucatjával még sokkal magasabb kedvezményt is kap, mint aki csak egyet vesz. Itthon meg árulja kb. ugyanannyiért, mint a Horn viszonteladói. És ad 1 évet, ami nem is gyári gari szerintem. :N

(#43310) HUNNIA1920: tuti, hogy akciós volt az 5 év, nem sztenderd. De ilyesmi viszonylag sűrűn előfordul náluk.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43312) gubabela válasza HUNNIA1920 (#43310) üzenetére


gubabela
senior tag

Elő szokott fordulni, különösen akcióknál, hogy a bolt a hivataloson felül vállal rá plusz éveket. Az erősítőmre is csak 2 év, de a forgalmazó vállalt még +2 évet rá. Ha mondjuk ezt még vissza is kellene küldeni mondjuk Angliába javítani az elég húzós postaköltség lenne (8kg kb) és kb 1 hónap kiesés.

[ Szerkesztve ]

(#43313) BigBlackDog válasza Bodz (#43305) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem, legalább a következő 20 évre tervezem. :DDD
Komolyra fordítva a szót, van választék itt, -ár szempontjából- lent is, csak nem feltétlenül itthonról. Esetleg használtan jelenhetnének meg, de ahhoz kis szerencse is kéne. Így viszont a meghallgatás kicsit nehezebb (?lehetetlen?).

(#43314) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Inkább ide írok, mert a fejhallgató topikba kicsit off volt.

Sziasztok!
Már kb. 10 éves Sennheiser HD555 - amúgy szuperül működő - fejhallgatóm mellé keresek DAC-ot. Esetleg fejes upgrade is szóba jöhet.
Munkahelyen használnám (napi 3-4 óra). Csak zenehallgatás (Rock, Grunge, Nu Metal). Nyitott kivitel szerencsére nem probléma.
Úgy érzem, hogy a Dell Lattitude E7440 laptop hangkártyájánál tudnék jobb hangot is kicsiholni a fejesből.
Kínai csoda Fiio E10k-ról jókat olvastam. Ajánlott vétel? Esetleg bármi más ebben a (ár)kategóriában?
Ebay-en találtam mindenféle noname DAC csodát alacsonyabb árkategóriában, de minőségi cuccokkal. Azokat ajánljátok, vagy csak ámítás és nem tudja azt a minőséget?
Ebay részemről jöhet, ha tudtok egy két megbízható márkát/típust.

Ami még eszembe jutott:
- Legyen rajta hangerő állító
- Hátul legyen az In/Out csatlakozó
- Nem kell a hordozhatóság. Céges laptop és a fenti füles között lesz.

Köszönettel egy hobbi zenehallgató.

[ Szerkesztve ]

(#43315) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Nekiálltam megtervezni a leendő hang kütyümet.
A készülékházben lesz két kimeneti egység:
- végfok hangfalhoz
- fejes erősítő (p87 féle)
és két bemenet:
- dac (link)
- analóg line in
A ki-és bemenet választást két db két áramkörös kapcsolóval szándékozom megoldani.

Tovább nehezíti a dolgot, hogy azt szeretném, ha az aktuálisan kiválasztott ki/bemenetre rá legyen kapcsolva egy sztereo analóg VU meter.

1.) Ez a terv kivitelezhető-e anélkül, hogy a sok alkatrész és a kábelek kapcsolókhoz vezetése miatt a fejes erősítő rész sok zajt szedjen fel. Vagy felejtsem el az egészet, és szedjem külön őket?
1/a.) Ha lehetséges jól megcsinálni, akkor mit kel szem elött tartani? pl. milyen árnyékolt kábelt érdemes vennem a kapcsolókhoz, milyen elrendezést kövessek, stb.?

2.) A VU metert hogy érdemes bekötni? Feltétlenül kell elé egy kis erősítő?

Kössz! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43316) klacaca válasza s4tch (#43303) üzenetére


klacaca
tag

Nagyon köszönöm a lehetőséget, de sajnos elég messze lakom :W

[ Szerkesztve ]

(#43317) .DLL válasza Bici (#43315) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek megvoltak?
-Erősítők tápellátása,
-Melyik áram merre folyik a földhálózaton,
-Parazitaeffektusok az áramkörben.

A VU meter attól függ milyen, mit vár a bemenetére, stb.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#43318) krichd1 válasza klacaca (#43308) üzenetére


krichd1
addikt

Alternatíva lehet a Musical Fidelity V90. Nem olyan modern DAC, mint a Denon, de hangja (nem csak) áráért szerintem jó, kellemes, kiegyensúlyozott. Egy USB->S/PDIF transzport azért még nem árt hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#43319) Primary92


Primary92
senior tag

A következő jelenségre adjatok magyarázatot (van egy elgondolásom).
Van egy 660-as Superluxom és a Maxell Retro DJ-m. Az Asus Xonar U7-tel vagy a Technics A700mkII-essel a kiskínairól meghajtva mélyben sokkal jobb a 660, részletesebb és élethűbb, mint a Retro DJ. Ez kb meg is felel a várakozásaimnak.
Mobillal főleg a Retro DJ-t használom, de néha a Superluxot is. Amíg Defy+ volt, addig azt vettem észre mindkettővel, hogy nem túl részletes, de mélyben megfelelőnek éreztem mind a kettőt. Most lecséltem a Defy-t egy Sony Z3 compact-ra, és azt vettem észre, hogy a 660-nal sokkal nagyobb teret varázsol, mint a Defy-vel, és számottevően részletesebb, mint a Retro DJ, viszont basszusban szegényes, a Retro DJ meg egyenesen tolakodó. A Retro DJ bármely felállásban fárasztóbb.
A 660 150 ohmos, a Retro DJ pedig 32.
Mi lehet az oka annak, hogy a 660 ennyire szegény mélyben és a másikban pedig sok?

(#43320) Fandango válasza Primary92 (#43319) üzenetére


Fandango
veterán

Tippre mivel más hangchip van a telefonokban ez befolyásolja a hangzást, illetve a szoftveres támogatás is más ami szintén beleszólhat (Sony-nál vannak ilyen bigyók pl. : Sony 3D Surround Sound technológia (VPT),
Clear Audio+ – hangzásjavító szoftver, xLoud™ élmény, DSEE HX)

[ Szerkesztve ]

(#43321) bkercso válasza Bici (#43315) üzenetére


bkercso
nagyúr

A VU-méter elé buffert tegyél, akkor nem kell árnyékolt kábellel bekötni, mert nem megy vissza rajta a zaj, mivel a buffer visszacsatolatlan.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43322) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Megjött az ATH-A1000X.
Asszem, megvan az új erősítőgyilkos... :)

Beyer A20-ra kötve 50% hangerő környékén kezdi jól érezni magát...
A 600ohmos 770 ehhez képest könnyen hajtható volt.

Same rules apply!

(#43323) A_ScHuLcZ válasza Ch4os (#43314) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Ez a kérdés engem is érdekelne, mert szintén HD555 tulaj vagyok annyi különbséggel, hogy itt egy ASUS Xonar D1 kártya a forrás.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43324) Primary92 válasza Fandango (#43320) üzenetére


Primary92
senior tag

Az ilyenek ki vannak kapcsolva. A kérdés elsősorban arra irányult, hogy mi az oka annak, a Sony Z3c-ről ennyire eltérő a hangjuk, mással meghajtva viszont nem.

Másik:
Ismertek valami megfizethető árú Bluetooth modult (A2DP, stb...), aminek van I2S kimenete? És esetleg jól bánik az energiával.

(#43325) pendre54 válasza EQMontoya (#43322) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Akkor ez egy ilyen nap, mert nekem meg ez köszönt be ma:

Dettó hasonlót tapasztalok én is, eddig az NFB-15 csak malmozott az AD-500X-el, kb. 20-25%-on használtam a hangerő szabályozóját, hogy még elviseljem a hangerőt. Most meg ugyanolyan hangerőhöz, 40-50 % körülire kell tekerni, de eddig nagyon megéri. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43326) EQMontoya válasza pendre54 (#43325) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szép jószág, jól néz ki! :)

Japánból jött?

Same rules apply!

(#43327) bkercso válasza A_ScHuLcZ (#43323) üzenetére


bkercso
nagyúr

A megoldás: HD555-öt lecserélni! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43328) pendre54 válasza EQMontoya (#43326) üzenetére


pendre54
addikt

Onnan drágább lett volna szerintem ÁFÁ-val, vámmal, tokkal-vonóval együtt. :) Szlovákia, Muziker, felhasználva egy 9 e Ft-os kupont is, így kijött 106 e Ft-ból. Valaki írta egyébként valamelyik topikban, hogy Japánban 34 ezer jen körül van az ára.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43329) EQMontoya válasza pendre54 (#43328) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az A1000X is 34-ért jött most, volt kollégáim voltak kint és elhozták. :)

Same rules apply!

(#43330) pendre54 válasza EQMontoya (#43329) üzenetére


pendre54
addikt

Erre írtam, hogy ha a jelenlegi yen árfolyammal számolok, ami most 2,35 Ft, ezt felszorozva az árával az kb. 80 e Ft, erre rájönne a 27 %-os ÁFA, már is ott vagyunk, hogy 100 e Ft, és akkor a vámról még nem is ejtettünk szót.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#43331) EQMontoya válasza pendre54 (#43330) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát jah, ha nincs kint valaki, aki elhozza "okosan", akkor tényleg nem nagyon éri meg.

Same rules apply!

(#43332) lezso6 válasza Primary92 (#43324) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyit számít egy DAC, egy mobil eleve apró méretű, hát még a hangot előállító rész benne. Mobilról ezért nem szeretek zenét hallgatni, inkább viszem magammal a laptopom + USB hangkártya. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43333) bkercso válasza lezso6 (#43332) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én a mobilomat is szeretem, de csak erősítővel. A nélkül tényleg nem nagy szám.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43334) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Úgy tűnik kicsit égetőbb lett a fejes erősítő probléma, mint gondoltam. Eddig úgy voltam vele, hogy legalább otthon tudom hallgatni normálisabb forrásról, kellemes erőtartalékkal. Ehhez képest rádugtam a XONAR DS-re és a maximum közelében produkálta a megszokott hangerőt (ami egyáltalán nem a bömbölés kategória). Lehetséges, hogy egy Presentert beszerzek egyelőre...

(#43335) A_ScHuLcZ válasza bkercso (#43327) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Miért szidja mindenki ennyire ezt a szerencsétlen fejest? Hallgatóztam MM üzletben 40-50-es kategóriát is, és egyáltalán nem voltak meggyőzőek számomra.. :F

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43336) EQMontoya válasza A_ScHuLcZ (#43335) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hallottál mondjuk dt990-et, ATH-M50x-et?

Same rules apply!

(#43337) lezso6 válasza bkercso (#43333) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na ilyesmit majd én is szeretnék csinálni. :K Csak előbb el kell jutni odáig, másfél éve indultam kb, s ez alatt gyakorlatban még szinte semmit se csináltam, egyelőre az elmélet leköt, főleg a mostani cikkeid. :D :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#43338) ZeUS2140 válasza bkercso (#43333) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

erről a kisokosról nem készül DIY cikk? :B

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#43339) bkercso válasza A_ScHuLcZ (#43335) üzenetére


bkercso
nagyúr

MM-ben miről hajtják? Na ugye! Egy normális 5k-s fejes is meggyőző tud lenni számomra egy jó láncról. De a HD555 olyan furán szétanalizálja a zenét...

lezso6, ZeUS2140: :)
Nem tudom, legyen-e belőle cikk. Valaki megépítené? Egyébként ez is egy CompositeAmp, TPA6120 végfokkal, crossfeeddel és akkutöltővel.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43340) bkercso


bkercso
nagyúr

Azt mondják, a C0G (NP0) kerámiakondik jól szólnak a jelútban. Rendeltem párat, kíváncsi vagyok!... A 2.1 hangváltómban és a DACtron crossfeed-jében elférnek majd.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43341) A_ScHuLcZ válasza bkercso (#43339) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Saját forrásról hallgattam őket. Voltak jobbak, de egyiktől sem vágtam magam hanyatt..

EQMontoya: Sajnos nem, de kíváncsi vagyok rájuk, BP-n hol hallgatózhatók pl.?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#43342) Fandango válasza A_ScHuLcZ (#43341) üzenetére


Fandango
veterán

Fejhallgatos topikba mar irtam, hogy en most csereltem le a HD555-t egy DT 990 600 Ohmos fejesre, hat jelentos kulonbseg van. Nem rossz a Sennheiser, de nagyon is megerte a csere. :K (kenyelemben a Senni durvan jo, a Beyer meg majd beidomul, bar nem kenyelmetlen)

[ Szerkesztve ]

(#43343) ZeUS2140 válasza bkercso (#43339) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Szerintem lenne rá igény. Én biztosan örülnék neki :R

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#43344) EQMontoya válasza A_ScHuLcZ (#43341) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fejhallgató pláza pl.

Same rules apply!

(#43346) bkercso válasza ZeUS2140 (#43343) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na majd akkor egyszer. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#43347) Tomacko válasza FireKeeper (#43289) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Esetleg próbálj keresni külső winchester házakat. Álatalában elférnek ezekben is. Én egy ilyen fa dobozba fogom csomagolni a DAC-t és a fejeserősítőt ha végére érek 2-3 héten belül a lakásfelújításnak. :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#43348) dota1


dota1
aktív tag

Srácok!

Vennem kellene ma egy dac-ot, a pioneer s505 cd lejátszómat szeretném kiváltani.
Ezt néztem ki: [link] x-fi hd usb

Ennyiért tudtok jobbat ami "ajánlott kategória"?
Dune mediaplayer opikai kimenetére kötném és úgy hifiznék vele. Nad315bee erősítő és dali lektor 6 társaságában. Ill. usb-ről is hajtanám laptopról.
Néztem a musilandokat de azokra sokat kell várnom míg megjön....
Van valakinek vele tapasztalata ill. megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#43349) vodkaboy22 válasza EQMontoya (#43322) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De hogy? :F
ATH-A1000X :
42Ohm / 101dB/mW

Beyer DT770
600Ohm / 96dB/mW

Amennyiben az adatok valahol nagyon nem csalnak a matek/fizika nem engedi a jelenséget amit írtál, maximum akkor ha nem is a fejes oldalon van a gikszer ;] ;] ;]
Ja hogy ez pont így is van?! A beyer A20 végén 100Ohm output impedance van (Nem visszacsatolt hurokban)... Ez mit jelent? Azt hogy kis impedanciás fejesnél (pl ATH-A1000X) a kimenő kakaó nagy része az erősítő házon belül elfüsttől...
A kakaó így oszlik meg:
42 Ohm esetén A fejesre ~ 30% kakaó jut 70% az erősítőn belül kárbavész...
600Ohm esetén A fejesre ~85% kakaó jut és csak 15% megy kárba...
Ez bizony nagy különbség!
Problem solved -CaptainObvious- flies away !

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#43350) EQMontoya válasza vodkaboy22 (#43349) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sehol nem mondta senki, hogy alacsony impedanciás fejest könnyű erősíteni... :)
Ráadásul gyenge erőlködővel még szarul is szól.

Same rules apply!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.