Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!
Van egy Audio-GD 11.32 DAC-om. Ma délután egyszer csak megállt a zene, miközben hallgattam. Kikapcsoltam-bekapcsoltam, de nem működött, majd legközelebb már be se kapcsolt. Azt hittem túlmelegedett. Úgy hagytam, majd 2-3 óra múlva ismét megpróbáltam bekapcsolni, de nem reagált, sőt még az áramot is leverte a házban. Büdös is lett.
Van tippetek, mi halt meg benne?
Ezt még Kínából vettem, van értelme visszaküldeni nekik?

(#44802) krichd1 válasza bmakszim (#44801) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ez elég rosszul hangzik. Szerintem először a magyar forgalmazóval vedd fel a kapcsolatot.

(#44800) patex1983: Utána olvastam, tényleg nem tudja a hangot HDMI-n, csak a nagyobb 507-es, mondjuk ez elég fura.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44803) Bodz válasza bmakszim (#44801) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:( :(
Ha belenézel, akkor valószínűleg valószínűleg látszani fog, hogy mi sült meg.

(#44797) GabeszHUN: Egy mini pc gazdaságosabb megoldás lenne.

(#44763) Tim82: Örülök hogy megoldódott a zaj gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#44804) bmakszim válasza krichd1 (#44802) üzenetére


bmakszim
senior tag

Már felvettem, azt mondta szívesen ránéz, persze nem ingyen, de majd csak januárban.

(#44803) Bodz,

még rajta van a garis matrica. Bár már elmúlt 1 éves, de az ingyen szervizt nem akarom bukni. Meg én amúgy sem értek hozzá.

Tudtok olyan topikról, ahol Kínába való postázásban segítenek?

[ Szerkesztve ]

(#44805) pulutodurumo válasza GabeszHUN (#44797) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Esetleg a Musiland 04 MX. Fogad kártyát és USB-t is. Valakinek van is itt a fórumon.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#44806) zsizsef


zsizsef
senior tag

Üdv!
Musiland Monitor 01US 2012 füles kimenetére szabad e aktív hangszórót (microlab solo 6c) kötni? Ha igen maradhat e tartósan rajta? Hangzásban van eltérés a jack és rca kimenet közt? Rendelés alatt van cordial jack-rca kábel és ha szükséges akkor módosítanám rca-rca kábelre. Köszi.

(#44807) Dorien válasza zsizsef (#44806) üzenetére


Dorien
veterán

Hangszóróhoz lehetőleg az RCA-t használd.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44808) vodkaboy22 válasza Speeedfire (#44790) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem akarok gonosz lenni de az elsőnél vakon is jobbat tud Pistike is csinálni... De most komolyan LM317 nem jó áramgenerátornak 20-20kHz-ig bármennyire is meg akarjuk ba...ni a fizikát...

A másik még tán tán de ott is a fűtőszálat az erősítő körbe beletenni annyira jó ötlet mint videokártyát mikrobatenni, hogy majd egy kis suffni tuningtól gyorsabb lesz...

Attól, még hogy minden három lábút be tudunk forrasztani valahova és kábelunk is van elég nem biztos, hogy jót tudunk ki legozni még ha a csuda Tina azt is hazzudja nekünk... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#44809) #16820480 válasza krichd1 (#44776) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, nálam ez már folyamatban :) Az ünnepek után szerintem szánok egy napot rá, és elmegyek abba a múltkori boltba meghallgatni az UD301-A28 párosítást is, biztos ami biztos.

Honkydoo: Ezt természetesen tudja a DA8, csak persze nem olcsó. Ha ki tudnád próbálni valahol, akkor nyilván könnyebb lenne a helyzet, de szerintem otthon nem nagyon van belőle. Önmagában a TEAC UD301 után kötve sem szól nagyon rosszul az AKG, de mivel már hallottam jobbat tőle, így nehéz elvonatkoztatni. Ha meg már kell egy erősítő utána, akkor majdnem ott lennél, hogy egy DA8 árát ráköltöd.

(#44810) Speeedfire válasza vodkaboy22 (#44808) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ettől nem vagy gonosz. :D
Pont amiatt kérdeztem rá, hogy ne menjek hülyeség után. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44811) Doki85


Doki85
tag

Napot!

Megjött a suprám :Y
na nem ez hanem ez

Első szűk óra hallgatás után nincs rossz hangja :K sokkal-sokkal dinamikusabban szól mint a gyári amit a DAC-hoz adtak. Amit észrevesz még az ember, hogy megtolja kicsit a mély hangokat, aztán az tűnt fel, hogy inkább a közép / magas tartományt kontrollálja kicsit és még tisztábban is szól. A térérzet nem változott sokat.
Köszönöm azoknak akik adták a tippet merre felé kell kábeleket keresgetni. :R
Most mát csak egy kérdésem/kérésem maradt!

Miért változik a hang ha kicserélek egy digitális jelet továbbító kábelt??!! WTF??
Eddig csak elhittem, most már kíváncsi vagyok miért :F

ÜDV: DOKI85

(#44812) Honkydoo válasza #16820480 (#44809) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszi!
Fejhallgató kimenet van a TEAC UD301-ban is, ahogy láttam. Vagy kell még oda külön fejhallgató erősítő is?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#44813) Ribi válasza Doki85 (#44811) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sok oka lehet, de ne nézz be ide, mert feláldoznak hogy ilyeneket mersz mondani.

(#44814) Dorien válasza Doki85 (#44811) üzenetére


Dorien
veterán

Azért változhat a hang, mert...

1. Valójában nem digitális jelek vándorolnak, hanem elektromos áram (elektromágneses energia), ami egyrészt a tápvezetéken a kütyü tápellátását végzi, másrészt a jelvezetékeken át igyekszik 0 és 1 információt továbbítani. Ezt az információtovábbítást mindenféle kóbor áram akadályozhatja (legfőképp a saját tápárama). Ez a zaj (jitter) hallható a kapott hangban, ezért nem mindegy, hogy milyen módon, milyen anyagokkal oldják meg a leválasztást, árnyékolást.

2. Miután megvetted hajlamos vagy azt hinni, hogy jobbnak hallod így elkerülve a "buyer's remorse" kellemetlen érzését. (kognitív disszonancia) :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44815) dgyuri0123 válasza Doki85 (#44811) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Miért változik a hang ha kicserélek egy digitális jelet továbbító kábelt??!! WTF??"

HDMI kábelnél sem hiszik, hogy lehet hallható/látható különbség kábelek között, mégis van. USB-nél, egyeseknél még inkább áll, hogy semmit nem számít a kábelek közötti különbség.
Személy szerint én is tudom hogy van, így akkor már ketten vagyunk, a többi kit érdekel? ...őszintén. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#44816) #16820480 válasza Honkydoo (#44812) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szól a fejhallgató kimenetről is persze, csak nem lesz igazán ereje a mélyeknek. Nekem hiányzik az erősítő még utána, lesz is hamarosan majd.

(#44817) Honkydoo válasza #16820480 (#44816) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, köszi a segítséget! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#44818) PuMbA


PuMbA
titán

Ismertek olyan (akusztikus) zene felvételeket, ahol nincs vagy alig van vokál kompresszió? Nekem csak pár van, de nagyon érdekes hallgatni, hogy nincs "segítség" és becsúszik egy hangosabb szótag, illetve nem érces, sziszegős és légúti hangoktól mentesen natúr az éneklés.

(#44819) Bodz válasza Honkydoo (#44812) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt célozd meg! Jobb az erősítője, mint ami az UD301-ben van.

(#44820) krichd1 válasza PuMbA (#44818) üzenetére


krichd1
addikt

Koncert felvételek között keresgélj, azoknál szokott ilyesmi lenni, ott észrevehető ha az énekes kicsit közelebb vagy távolabb mozdul éneklés közben a mikrofontól.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44821) kemcso


kemcso
Ármester

*** VII. (vagy VIII.?) Fülhallgatós találkozó (vagy megméretés?) ***
Időpont : 2015. december. 29, kedd 14:00-
Helyszín : Repülő Puli Kávézó
Ha jönnél, ezt kérlek töltsd ki: link

Bármi kérdésed van a találkozó topikjában felteheted: [link]

(#44822) lkpeet


lkpeet
csendes tag

Sziasztok!

Musiland 03 dragonhoz szeretnék külső tápot az USB helyett.Milyen lenne jó?És persze Y kábel is.

(#44823) schawo válasza PuMbA (#44818) üzenetére


schawo
titán

És ez jó?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44824) zsizsef válasza Dorien (#44807) üzenetére


zsizsef
senior tag

Gyorsba beszereztem egy Klotz rca kábelt a musiland us 01 2012 mellé. Fülest nem használok még. De így első blikkre alacsony hangerőn,( konfig adatlapon) x-fi prelude ellenében, sztereóban :C

[ Szerkesztve ]

(#44825) Kékes525


Kékes525
félisten

Megjavították az Audio-gd NFB-11 DAC-omat. A némító relénél kontakt hiba volt, az egyik forrasztás engedett el. Most nagyon jól szól. A szervizes nagyon készséges volt, házhoz jött, vitte hozta a készüléket. :))

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44826) Bodz válasza lkpeet (#44822) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pl. Aqvox, Botws (Sbooster). Ezekhez meg y kábel se kell.
Ha a masik utat választod, akkor olyan 10000-tol a csillagos égig lehet venni. Nezd ki, hogy melyik tetszik, aztán majd megszakerti valaki a belsejét.

(#44827) Krissz80


Krissz80
senior tag

Ezzel a klippel szeretnék minden kedves fórumtársnak Kellemes Ünnepeket kívánni.

Nincs Karácson Kevin Nélkül. :)

(#44828) schawo válasza Bodz (#44826) üzenetére


schawo
titán

Nálam meg időközben kiderült, hogy szerencsére nem a dac adta meg magát, hanem az erősítőm rakoncátlankodik. Az meg könnyen orvosolható.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44829) PuMbA válasza krichd1 (#44820) üzenetére


PuMbA
titán

Ok :K

schawo: Kérdés, hogy mihez képest jó, a mai túlkompresszálás se valami jó :) Egyébként valahol a kettő között van a jó szerintem, amikor még azért vannak "hallható variációk a hangerőben" :)

[ Szerkesztve ]

(#44830) vasvillás válasza zsizsef (#44824) üzenetére


vasvillás
csendes tag

Szia!
Örülök hogy tetszik a hangja.
Én fejhallgatóval használtam.
Hallgattam a saját erősítőjét is, de mivel általában nagy impedanciás füleseim vannak,
így erősítővel volt az igazi.
Volt utána: Presenter, Heed Canamp, és egy diy JLH mod. füles erősítő.
Mivel a gyári füles kimenete IC alapú, így túl nagy elvárásaid ne legyenek.
Viszont a felsoroltakkal vonali kimenetről, igen jó teljesítményt - minőséget produkált.
Jó ez a DAC. Mint írtam dupla áron tudtam némi javulást elérni.
Viszont ami most van, ahhoz nincs meg az a jó szoftver körítés, ami a musiland-hez jár.
Kérdés, hogy milyen software-t használsz zenehallgatásra?
Üdv: Ignácz

(#44831) hm74 válasza Doki85 (#44811) üzenetére


hm74
aktív tag

Én se tudom az okát a digitális jelet továbbító kábelek közti különbségeknek, de van, ez tény.
Egy kicsit OFF lesz a következő pár sor, de hadd írjam le a tapasztalataimat ha már feltetted a kérdést.
Kábel - főleg digitális kábel - témában hozzászóló emberből alapvetően kétféle van. Az egyik aki veszi a fáradságot és megfüleli, a másik pedig tudományos(?) alapon fikázódik, de soha nem süllyed le arra a szintre, hogy meghallgasson egy rendszeren 2 különböző kábelt egymás után. Van még egy harmadik típus is aki talán meg is hallgatja és elismeri a különbségeket, de nem érzi költséghatékonynak a kábelekkel való szöszölést.
Az utóbbi egy évben 2 USB és 3 digitális koax kábel is megfordult nálam és sokat hallgatóztam velük. Árfekvésük szerint, a 20-40 ezres kategóriába tartoztak. Voltak jól hallható különbségek. Aztán sikerült kiválasztanom azokat a kábeleket, amik nálam beváltak.
A lényeg:
Nem tudom kijelenteni, hogy az egyik jó a másik meg rossz volt. Különbözőek voltak, mindegyikük saját karaktert adott a hangzáshoz. Tehát rendszer és ízlés függő, hogy kinek mi a jó kábel, mi az ami passzol a hangrendszerébe. A megfelelő kábelek kiválasztásával egy hifi lánc finomhangolását lehet elvégezni, meg persze jól tönkre is lehet vágni, akár a dupla árú, de nem oda illő vezetékkel.

(#44832) krichd1 válasza schawo (#44828) üzenetére


krichd1
addikt

A felpúposodott alkatrészeket nem cserélted?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44833) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv Urak!
Milyen DAC-ot ajánlotok? Írom az elvárásaimat:
-Genius SW HF 4500 5.1 hangrendszerhez,
-PC-t, és TV-t is rá lehessen kötni egyszerre (optikai kábel és usb-re gondoltam)
-50-100ezer Ft körül
-Magyarországról beszerezhető

(#44834) krichd1 válasza hdekakas (#44833) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ehhez a hangrendszerhez teljesen felesleges ilyen értékű DAC-ot venned. Egy olcsóbb hangkártya is elég hozzá ár/érték arányban.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#44835) Dorien válasza hdekakas (#44833) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem Xonar U5 / U7 bőven elég lesz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44836) hdekakas válasza Dorien (#44835) üzenetére


hdekakas
senior tag

Arra hogy lehet rákötni a TV-t? :U
Gép jönne USB-ről, TV-n meg van optikai meg 3,5 jack kimenet. Coax spdif nincs rajta.

(#44837) .DLL válasza Krissz80 (#44827) üzenetére


.DLL
veterán

Köszönjük! :DDD :K

(#44831) hm74: "Nem tudom kijelenteni, hogy az egyik jó a másik meg rossz volt. Különbözőek voltak, mindegyikük saját karaktert adott a hangzáshoz."

Jól mondod! :K Lehet hogy csak más a hang, de ezzel jobban passzol a rendszerbe, s így magunk számára jobb. Vagy érdekesebb. Ez esetben a cserélgetést bármeddig lehet folytatni , ha  az új kábel és az új hang öröme mindig vonzza az embert. Szerintem ilyen is van.

(P.H.)

(#44838) Dorien válasza hdekakas (#44836) üzenetére


Dorien
veterán

Sorry, úgy emlékeztem, hogy ezeken van Toslink, de tényleg nincs...
Akkor Sound Blaster Z.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44839) PuMbA válasza PuMbA (#44829) üzenetére


PuMbA
titán

Little Mix - Love Me Like You (BuzzFeed) és Little Mix - About The Boy (Acoustic Live) (mondjuk itt van limit, mert ez nem recseg be néha, mint az előző) nálam például tök király kategória és üti bármelyik kompresszorosabb számot és nekem csak körülbelül egy Muddy Waters blues albumom van gyors átnézés után, ami akár idáig elmegy, legalábbis az én kollekciómban, szóval eléggé szegényes vagyok vokál téren :)

[ Szerkesztve ]

(#44840) dgyuri0123 válasza PuMbA (#44839) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Esetleg ez, vagy ez, vagy ez, megvolt? Nekem megvannak.

"Kölcsönzőből" ki tudod "venni".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#44841) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#44840) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ezek nem annyira vokálok, így inkább a korábbi kérdésre válaszoltam. Bocs.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#44842) Dorien


Dorien
veterán

Mindenkinek zenében gazdag boldog Karácsonyt kívánok! :)

Disturbed - The Sound Of Silence

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44844) hdekakas válasza vasvillás (#44843) üzenetére


hdekakas
senior tag

Köszönöm, még várom az esetleges lehetőségeket.
Ezek a 20ezres kategóriák jobbak, mint egy 75ezer Ft-os alaplapi hangkártya?
Dorien amit legutóbb linkelt az szintén egy belső hangkártya, nem egy külső dac.
Igazából arra gondoltam, hogy a külső dac-hoz kötném a tv-t is és a pc-t is, és a dac-ot az 5.1 hangfalhoz.
Van értelme pl a tv-t dac-on keresztül a hangrendszerhez kötni, vagy nem jobb mint így, hogy direktben van rádugva?
Most ezt néztem Audio Probe Spartan Cue 110. Bár nincs rajta optikai bemenet, de rca van, és a tv fülhallgató kimenetét arra rá lehetne kötni. A gép meg usb-ről értelemszerűen.

(#44845) #16820480 válasza hdekakas (#44844) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nem jött át a többiek mondanivalójából a lényeg: ahhoz a Genius hangfalhoz nem érdemes DAC-ra költeni igazán, mert nem egy jó hangrendszer, nem javítana sokat rajta egy minőségi forrás. Ha ilyen összegeket szeretnél áldozni, akkor muszáj lesz mondjuk a dobozokat is cserélni, de az gyanítom, hogy több százezer lenne.

(#44846) Dorien válasza hdekakas (#44844) üzenetére


Dorien
veterán

Olyan DAC-ot / hangkártyát keress amin optikai és USB bemenet is van - szóval digitális jelet kapjon a PC-ről és a TV-ről is. Ha így analóg módon (jack / RCA) kötöd össze a TV-vel, akkor a TV-ben lévő (valószínűleg gagyi) DAC fog dolgozni helyette.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#44847) Bodz válasza hdekakas (#44844) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az egy sztereó eszköz, az 5.1-es szettedhez nem igazán lesz jó.
De lehet csak én értem félre a terveid, mert eddig is sztereóban használtad a Geniust.

[ Szerkesztve ]

(#44848) Montesantos válasza Bodz (#44847) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!
Voltam hdekakas fórumtársnál elvittem a topikban ajánlott solo-t kipróbálni az Ö hangrendszerével. Szebben szólt a solo-n keresztül a Genius SW HF 4500 mint magában az alaplapra rákötve....
Erre jött az ötlet hogy a tv + pc-t hogy lehet rákötni egy dac-ra. ami utána csatlakozna a geniusra.... (gondolom több bemenet kellene vagy esetleg egy rca elosztó )

Gabi

(#44849) hdekakas válasza Bodz (#44847) üzenetére


hdekakas
senior tag

Igen, eddig is sztereoban használtam. Illetve hogy a pc egy darab jack-2rca kábellel volt a hangfalhoz kötve, és a szett mélynyomója keverte le ál 5.1-re. Ugyanígy a tv is rákötve egy darab jack-2rca kábellel a szetthez. És mikor mit akartam hallgatni, arra állítottam a bemenetet.
Ugyanez a megoldás érdekelne, csak közé iktatva egy DAC-ot. Ha van értelme hangminőség ügyileg pl a tv esetén.
Vagy van olyan DAC, ami 5.1-et tudna? :U

(#44850) .DLL válasza hdekakas (#44849) üzenetére


.DLL
veterán

Ha jó a sztereó is (márpedig miért ne lenne jó!) akkor (előbb utóbb hangfalcserét javaslok) és kezdetnek megteszi egy Crative X-Fi HD, van USB és optikai bemenete is, de a tápot is USB-ről kapja, így TV-zés esetén is kell neki 5V-ot adni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.