Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A kábel ügyben nem szeretnék további felesleges vitát generálni, már mint, hogy hallható-e eltérés a gyári nyomtató USB-s kábel, és egy jobb minőségű között, csak a személyes tapasztalatomat mondom el, ki lehet próbálni.
Kb. 3 hónapja ruháztam be egy Audio DG NFB-15-ös DAc-ra, és egy ATH-AD500X fejesre. Én ezt a kábelt szereztem be a gyári helyett.[link]
A kábel ára újonnan kb. 100 dollár, nekem sikerült tízezer Ft-al olcsóbban hozzájutni, úgy gondoltam, hogy ennyit megér. Nos, a gyári USB-t használva, csak anyit csináltam, hogy a DAC hangerőszabályozóját maxra tekertem úgy, hogy természetesen semmilyen zene nem szólt. Már kb. az 50 %-os hangerőn is hallható volt egy minimális sustorgó hang, ami a hangerőszabályozót feljebb tekerve, nyílvánvalóan egyre erősödött, max hangerőn már eléggé zavaró volt. Nem ragozva tovább a témát, a minőségibb kábellel, a max hangerőn is igen csak fülelnem kell, hogy bármilyen alapzaj is észlelhető legyen.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35502) Dorien válasza Lackki (#35492) üzenetére


Dorien
veterán

Rendelj egyet, aztán ha nem tetszik, akkor féláron átveszem. :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35503) Primary92


Primary92
senior tag

De mi az alapja az egész digitális kábeles dolognak?
Hibátlan kábel esetén, azaz nem okoz a kapcsolatban hibát, illetve nem kellett a cél eszköznek hibajavítást alkalmazni, nem hiszem, hogy van különbség.

(#35504) krichd1 válasza Primary92 (#35503) üzenetére


krichd1
addikt

Elvileg igaz, gyakorlatban nem. Amíg nem tapasztalod, úgysem hiszed el, akármivel magyarázzák meg.
Eleve ott kezdődik az egész, hogy mi számít hibátlan kábelnek ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35505) Dorien válasza Primary92 (#35503) üzenetére


Dorien
veterán

Ha digitális átvitelnél zaj tapasztalható, akkor az átvitel nem 100%-os, sőt a hibajavítás hatékonysága sem elegendő ahhoz, hogy real-time kijavítsa a hibákat. USB 3.0-nál gondolom jobb már a helyzet, ott sokkal magasabb a maximálisan elérhető átviteli sebesség.

Engem mondjuk soha nem zavart a Fiio E10 minimális alapzaja akármilyen USB kábellel, pedig elég magas hangerőn hallgatom vele az AD500X-et. A kis MyAudio Pop MP3 lejátszóm viszont nagyon zajos hozzá képest, ott DBB EQ-val kell szinte mindent hallgatni, hogy megszűnjön a zavaró magasfrekis zaj. Mondjuk azt nagyon ritkán használom, kb. 2-3 havonta veszem elő.

Kérdés, hogy ha a zaj csak olyan hangerőn válik hallhatóvá, amit soha nem használsz, mert megsüketülnél akkor mi értelme kábelt cserélni?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35506) Primary92 válasza krichd1 (#35504) üzenetére


Primary92
senior tag

Azt amelyiken az adatfolyam bit hiba nélkül át tud menni.

Hol tudnám kipróbálni, hogy van-e különbség? De szigorúan vakteszt.

(#35507) krichd1 válasza Primary92 (#35506) üzenetére


krichd1
addikt

Konkrétan szerinted ez melyik kábelre igaz ?

Vaktesztet saját rendszeredben is végezhetsz, kipróbálva különböző kábeleket.
Saját tapasztalat szerint egy gagyi árnyékolatlan USB kábel sok zajt össze tud szedni a hozzá közel lévő elektromos kütyükről. Mondjuk egy AQ Carbon és AQ Diamond USB között én sem hallok otthoni rendszeren különbséget, bár azon van még mit fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35508) schawo válasza Dorien (#35505) üzenetére


schawo
titán

Ennek semmi köze az átviteli sebességhez. A 192/24-es sztereó jelhez is kevesebb, mint 10 megabit szükséges. A kutya máshol van elásva.

(#35506) Primary92
Bithiba nélkül a 300 forintos hama USB-n is átmegy a jel, csúnya világ volna, ha nem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35509) Primary92 válasza schawo (#35508) üzenetére


Primary92
senior tag

Én ezt értem, de arra lennék kíváncsi, hogy mi fizikai alapja annak, hogy a bithelyes átvitel után még is lesz különbség két kábel között.

(#35510) .DLL válasza Primary92 (#35509) üzenetére


.DLL
veterán

A kulcsszó a jitter, a digitális jelnek ugyanis van egy időzítése. Elvileg halálpontosan abban az ütemben kéne visszajátszani a mintákat, ahogy azt a felvételkor digitalizálták, akkor lehetne legjobban megközelíteni azt, ami ott elhangzott.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35511) Primary92 válasza .DLL (#35510) üzenetére


Primary92
senior tag

Egy minőségi kábelnek ennyivel kisebb a késleltetése és a csillapítása? Vagy a jelalak is torzul?

(#35512) schawo válasza Primary92 (#35511) üzenetére


schawo
titán

A visszaverődések és emi zaj miatt elsősorban a jelalak torzul, ami a komparátor kimenetén jitter formájában jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35513) Dorien válasza .DLL (#35510) üzenetére


Dorien
veterán

Magyarul a hibajavítás 100%-os a sz@r tescós kábellal is, de az adatfolyam összefésülése már jóval gyengébb hatásfokú és emiatt keletkezik az extra zaj? :F

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35514) Bargyu


Bargyu
tag

Kábelekről nem szabad itt beszélni, tiltja a fórum előírása. :DD Engem majdnem kitiltottak érte.

(#35515) krichd1 válasza Bargyu (#35514) üzenetére


krichd1
addikt

Esetedben a marketingszövegek bemásolgatása és az abból való hülyeségek levezetése volt az alapvető probléma.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35516) bkercso válasza schawo (#35512) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pontosan. 90 ohmos kábelimpedanciát ír elő az USB szabvány. Olcsó kábeleknél meg a cstlakozások és/vagy a kábel minősége olyan, hogy ez nem teljesül, és emiatt visszaverődések jönnek létre.
Ha bármilyen módon függ a hangminőség az USB-kommunikáció időbeli lefolyásától (pl. kicsi az ASRC memóriapuffere), akkor nagyon számíthat a kábel. De ez a terület szerintem nincs kellőképpen megértve széles tömegek által, nem igazán találni ezt jól taglaló cikkeket. (Vagy csak én nem tudok róluk - mármint olyanokról, amik meghallgatásos teszteket is tartalmaznak.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35517) bmakszim válasza pendre54 (#35501) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ez baromság! Ha semmilyen USB kábelt nem dugsz bele, akkor is van egy alap sistergése a készüléknek.
11.32-m van. Le is teszteltem (a hiperérzékeny Sennheiser Amperior tökéletes alany volt), hátha a gyári kábel hangosabb, mint az AQ Cinnamon, vagy a "semmi". Mondanom sem kell, hogy semmi különbség nincs köztük.
Sőt egy számomra furcsa dologra is figyelmes lettem: mindegy, hogy high, vagy low gaint alkalmazok, az alap sistergés hangereje ettől független; nem nő, nem csökken. Ennek mi a technikai háttere?

[ Szerkesztve ]

(#35518) krichd1 válasza bkercso (#35516) üzenetére


krichd1
addikt

Értelmes leírást teszttel és méréssel még én sem találtam, sajnos így nem is tudok mire hivatkozni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35519) bkercso válasza bmakszim (#35517) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az áramkör saját zaja és a konnektor felől érkező zajok.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35520) Dorien válasza bmakszim (#35517) üzenetére


Dorien
veterán

Azt ne feledd, hogy vásárlás után már bejátszik a "buyer's remorse" is. :)
Bár ha tényleg nem hallana különbséget, akkor talán eladná a francba még bukóval is.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35521) krichd1 válasza bmakszim (#35517) üzenetére


krichd1
addikt

Nem tudhatod, mit hall a másik ember. Amiről te írsz, az tápoldalról jövő zaj.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35522) bmakszim válasza krichd1 (#35521) üzenetére


bmakszim
senior tag

Ő írta, hogy próbáljuk ki és mivel az én DAC-om tulajdonképpen az övének a "bácsikája", gondoltam teszek egy próbát. De más zaj akkor sincs. Legalábbis ezt a táp felől jövőt nem nyomja el. Elindítottam egy számot, majd nyomtam egy pauset és úgy is kipróbáltam.

(#35520) Dorien, én sem hallok semmi különbséget a két USB kábel között, mint ahogy flac és mp3 320 között sem, de a lelkemet megnyugtatja és nekem annyit megér.

[ Szerkesztve ]

(#35523) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy olyan hangkártyát 60 e. max 90 ezer ft-ig amely rendesen meghajtja a dt 770 pro-t. Mivel ilyen fejhallgatót tervezek venni masterelés gyakorláshoz, nem tudom milyen hangkarit vegyek hozzá. Persze a fejhallgató impedanciája sem elhanyagolható, de minél nagyobb ugye a hangkártya ára is magasabb. Szóval kérném a segítségeteket, hogy betudjam lőni ebbe az árkategóriába a hangkártya vásárlást. Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#35524) Dorien válasza arnoldboy (#35523) üzenetére


Dorien
veterán

Az Impact Twin itt a nagy kedvenc: [link]
Külföldről sokkal olcsóbban is ki lehet fogni. Firewire kártya kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35525) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy olyan hangkártyát 60 e. max 90 ezer ft-ig amely rendesen meghajtja a dt 770 pro-t. Mivel ilyen fejhallgatót tervezek venni masterelés gyakorláshoz, nem tudom milyen hangkarit vegyek hozzá. Persze a fejhallgató impedanciája sem elhanyagolható, de minél nagyobb ugye a hangkártya ára is magasabb. Szóval kérném a segítségeteket, hogy betudjam lőni ebbe az árkategóriába a hangkártya vásárlást. Előre is köszönöm a válaszotokat.

(#35526) arnoldboy válasza Dorien (#35524) üzenetére


arnoldboy
csendes tag

Ezt nézegettem én is. De képes meghajtani, és milyen impedanciával vegyek hozzá dt 770?

(#35527) Dorien válasza arnoldboy (#35526) üzenetére


Dorien
veterán

A 250 ohmos biztosan jó hozzá. Esetleg 600 ohmos edition, ha találsz ilyet. Vodkaboynak volt ilyesmije, de azóta lehet, hogy már elpasszolta.

Vásárlás előtt azért még olvasgass itt vissza: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35528) Bargyu válasza krichd1 (#35515) üzenetére


Bargyu
tag

Nem éppen, de fő a következetesség. Az USB tehát nem kábel. :N

Miről nem lesz szó?

Nem lesz szó sem kryptonite kábelekről, se hangzásjavító kövekről vagy CD átmágnesező készülékekről. Aki ilyenekről szeretne beszélgetni, a hifi topikban nagy valószínűséggel beszélgetőtársa lel.

(#35529) krichd1 válasza Bargyu (#35528) üzenetére


krichd1
addikt

Kábel, de nem kryptonite, tehát következésképp lehet róla beszélni. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35530) matyi94 válasza bkercso (#35500) üzenetére


matyi94
senior tag

Ezert nincs tvm. 1 meternel messzebrol semmit nem latnek rajta :D Kar, hogy a hallasom atlagon feluli :W

Legyen szép napod!

(#35531) Bargyu válasza krichd1 (#35529) üzenetére


Bargyu
tag

Így már értem. Én hibáztam anno, hogy friss fórumosként nem írtam le, hogy az általam tesztelt hat kábel nem kryptonite. Azt hiszem, én a kevésbé egyenlőek közé tartozom. Mondjuk talán ehm.. kissé túlbuzgó voltam akkor, ezt elfogadom.

On:Nálam egy tiszta ezüst diy usb van, Y-ban, a jelkábel megy csak be a laptopba , a tápkábel része nincs használva. Volt nálam AQ Carbon USB, nem volt jobb. Meg rosszabb sem. Non-kryptonite típusok mind.

Ha megállítom a zenét és max.-ra tekerem a hangerőt, akkor nem hallok semmit. Teljes csend.

[ Szerkesztve ]

(#35532) Chuck Norris válasza krichd1 (#35529) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Olvastam egy cikket amiben HDMI kábeleket hasonlítottak össze (kriptonitot nem) :)
Én azt gondolnám, hogy mivel a HDMI-n is digitális jel megyen meg az USB-n is, elképzelhető, hogy teljesen mindegy milyen a kábel ha működik, a minőség szinte ua..

[ Szerkesztve ]

(#35533) Bargyu válasza Chuck Norris (#35532) üzenetére


Bargyu
tag

Biztos, hogy tévedek, de a jitterben lehet valami, meg a táp "rászór" a jelre (ezt a bodorságot én is csak olvastam valahol, talán pont itt), aztán nem mindegyik kábel adja tovább ugyanúgy. Valaki olyat tévedett, hogy 100-500ps (de lehet, hogy ms) eltérés is lehet dac-oknál (az MSB Platinum 2-3ps, a Calyx Femto meg 0,5ps. De ezek valószínűleg nem számítanak.)

(#35534) bkercso válasza Chuck Norris (#35532) üzenetére


bkercso
nagyúr

a HDMI-n analóg is megy, pl. kompozit videó jel, meg analóg audio. Azért van annyi pólusa.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35535) Chuck Norris válasza bkercso (#35534) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen, igen, hogy az analóg hang is átmegy azt tudtam (a többit nem), de a hasonlat szempontjából ez szerintem mindegy, ha csak azt a megjelenítő eszközt vizsgáljuk ami a digitális jelből veszi az adást.

(#35536) Imifej válasza bkercso (#35534) üzenetére


Imifej
senior tag

Én sehol nem találok erre utalást. Egy linket dobj arról, hogy megy rajta analóg is.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35537) bkercso válasza Chuck Norris (#35535) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mindegy, mert rázavarhat a digit jelre az analóg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35538) kolmi93


kolmi93
tag

Üdv!
Egy beyerdynamic dt235 és egy notebook alap hangkártya közé szeretnék erősítést. Amint látszik nem highend rendszer, erősítöre se szeretnék többet költeni 10knál. Kicsit félve kérdezem de ebayes csöves erősítőkkel hogy álltok? Ahogy észrevettem nem egy túlzottan ajánlott kategória. Igazából én a notim alap hangkártyájával is meg vagyok elégedve csak ehhez a fejeshez már elég halk. Zenéket nagyrészt flacban hallgatok bát nem vagyok audiofil. Szóval tényleg ilyen gázak ezek a kínai kis csodák? :U

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#35539) Dorien válasza kolmi93 (#35538) üzenetére


Dorien
veterán

Én inkább egy USB-s DAC/AMP-ot javaslok, pl. Fiio E10 / E10K.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35540) ericssonfan2 válasza bkercso (#35537) üzenetére


ericssonfan2
tag

És mit jelent az pontosan, hogy rázavar a digit jelre az analóg?

Egy bináris jel, ha kiindul egy állapotból és az "zaj" hatására átfordul (mert mi más történhet vele), onnantól már nem az eredeti jel érkezik meg, tehát elfogadhatatlan. Ezért van a hibajavító (vagy inkább hibatűrő) kódolás.

Mit okozhat egy zaj a 010011 jelfolyammal, ami nem elfogadhatatlan?

Félek ez az egész inkább csak városi legenda...

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#35541) bkercso válasza ericssonfan2 (#35540) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha legenda lenne, nem lehetne hallani. Pontosan nem ismert, hogy mitől hallani digit kábelek között különbséget. Mindenesetre fáziszajt okozhat. De erről már sokszor volt itt csevej, és nem jutottunk előrébb. :) Jó kérdés.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35542) ericssonfan2 válasza bkercso (#35541) üzenetére


ericssonfan2
tag

Csak mert ezen logika mentén, ha én usb-n keresztül másolok egy flac fájlt külső hard drive-ra egy filléres kábelen, akkor nem ugyanaz a fájl lesz a külső hdd-n, mint az eredetin, mert útközben "elromlik"?

Nem épp ezért (is) találták ki a digitális rendszert, mert pl egy analóg szalag minden hallgatáskor degradálódik, bezzeg a digitális mindig ugyanolyan marad?

Véleményem szerint egy aszinkron, bulk transferes DAC esetén ki van zárva bármi torzulás/zajosodás.

Ha valaki ilyen esetben zajt hall, az műszerzaj.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#35543) Chuck Norris válasza bkercso (#35537) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Na itt már nem értem a dolgot, mert az lenne a lényeg szerintem a digitális jelnél, hogy vagy 0 vagy 1. Ha meg akkora a zavar, hogy nem tudja eldönteni minden pufferelés ellenére, akkor megreccen én azt gondolnám, hogy legfeljebb ezt lehet meghallani. Ha nem így lenne akkor nem tudnék usb-re másolni sem mert ahányszor megpróbálnám mindig más lenne a pendrájvon :)

@ericssonfan2: mi meg ugyanazt mondjuk :)

[ Szerkesztve ]

(#35544) Dorien válasza ericssonfan2 (#35542) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem:
Egy FLAC vagy MP3 fájl USB-s lejátszóra másolásánál kb. mindegy, hogy mikor érkezik meg a bithelyes jelfolyam a céleszközre, mert utána már az USB kábel nem lesz használva, csak az eszköz saját belső memóriája. Szóval filléres kábel is jó, mert kb. nem oszt nem szoroz, ha kicsit tovább tart a másolás/hibajavítás.

Real-time lejátszásnál viszont probléma lehet, ha a puffer a DAC-on nem elég nagyméretű. Van a DAC-oknak egyáltalán belső memóriájuk? Ha nincs, vagy nem elég nagy, akkor persze, hogy számít a kábel minősége, ami a digitális jelet szállítja a konverterhez. Mert vagy megvárjuk a 100%-os jelfolyamot és közben meg-megáll a lejátszás (ez azért annyira nem f@sza, valljuk be) vagy tippelünk (nyilván a magasfrekis részek hibajavítását hagyjuk a legkisebb prioritásra, mert azt amúgy is alig / egyáltalán nem hallja az emberi fül).

Ez csak okoskodás informatikus fejjel, nem értek a hangtechnikához. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35545) .DLL válasza ericssonfan2 (#35540) üzenetére


.DLL
veterán

Pont tegnap esett szóba ez is... feljebb megtalálod. :P A kulcsszó: jitter. Nem a bitek értéke, száma változik, annyira azért nem durva az átlagos zaj, de adott esetben hozzáadódva a hasznos jelhez csökkenti vagy növeli azt, emiatt pl. egy felfutó él hamarabb éri el a billenési feszültséget, tehát időben hamarabb vált 0-ból 1-be vagy fordítva, míg egy másik élhez mondjuk nem adódik hozzá, és az megint máskor vált, miközben mindegyiknek pontosan azonos időközönként kellene váltania.
A reflexió hasonlóan módosítja a jelalakot, és ha az ebből adódó időzítési zaj eljut a DAC chipig akkor az átalakítás sem pontos ütemre fog történni. Egyik minta feszültsége hamarabb jelenik meg a hangszórókon, egy másiké meg később? Ezt a finom részleteknél (pl. magas hangok, fázisviszonyok) hallható.
Persze a rendsezr többi elemére is ugyanannyi figyelmet kell fordítani, amíg sz*r a hangszóró vagy az erősítő, addig nem a jitter az elsődleges gond, szóval ez ilyen lassú lépegetés felfelé, már ha valaki akar felfelé lépkedni, ez a lélektani határ mindenkinél máshol van.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35546) bkercso válasza ericssonfan2 (#35542) üzenetére


bkercso
nagyúr

Olyan lehet még, hogy az USB földvezetékén át is szaladgálhatnak kósza áramok, földhurok miatt. Ha a hurok impedanciája nagy, akkor nem okoz komoly zavart, ezért nem beszélünk földhurokról, de ettől még kis áramok folyhatnak, amik kis feszültséget ejtenek a kábel ellenállásán és ez a DAC földjére kiül, és belemérődik akár az ASRC utáni fokozatok jelébe, akár az analóg fokozatokra, és beleintermodulál a jelbe. Ez full analóg jelenség, nem digitális.
Ha pl. egy alaplapi hangkártyának illő módon elcseszik a földelését, még az egérkattintást és ablakbezárást is komolyan hallani.
Nem véletlenül használnak pl. stúdiókban galvanikus leválasztást, lehet kapni erre célchipeket is, amik optikával viszik át a digit jelet. Áramok keresztbe-kasul ugyanis minden vezetéken folyhatnak a különböző készülékek földjei között. Ezért van az is, hogy ha az RCA-nak csak a hegyét dugod az erősítőbe, búg, mert lebegnek a földpotenciálok egymáshoz képest. Ha ezeket a lebegő potenciálokat a kábel földvezetékével összekötöd (bedugod az RCA-t), akkor áramok fognak folyni rajta.

Diroen: Az ASRC-s DAC-okban van puffer, és a bulk USB-kommunikációnál is kell lennie, de ezt nem tudom biztosra.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35547) Soma01 válasza .DLL (#35545) üzenetére


Soma01
veterán

Firewire-nél is van ilyen amúgy?

Bizonyos kábelminőség felett már szerintem nem számít. USB 3.0-nál meg, ahol árnyékolt a csati is meg a chip is sokszor, meg persze a kábel is. Ott szerintem ekkora adatfolyam, mint ami a zenéhez kell, szinte semmi. Simán át tud menni. Szóval szerintem USB 3-as kábel is elég és fontos, hogy nem kell hosszú, max 1 méter kábel, viszonylag zavarmentes helyen menjen. Pl, ne menjen váltófesz kábel mellett és ne WIFI-hez, BT-hez, egyéb sugárzó eszközhöz közel. Sok DAC-on látok mostanában USB 3-as csatlakozót. Szerintem ott már nem lehet gond. De a puffer szerintem megoldja ezt is. Vagy a DAC-okban nincs buffer? Lehet nincs, ahogy így elgondolkodok, mert annak az a dolga, hogy egyből dekódoljon és pont számít is a DJ cuccoknál (is), hogy egyből reagáljon. Bufferrel ez nem menne. Így tud alacsony lenne a latency. Nem?

(#35548) istvan170 válasza Soma01 (#35547) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én teszteltem a firewire-t ilyen szempontból is. Háromféle kábellel próbáltam, semmi különbséget nem hallottam. Több, viszonylag jó rendszeren is próbáltuk. Semmi.
Egyébként a fw valószínűleg erre tényleg érzéketlen, mert amíg az usb kábellel mindenhol megy, hogy melyik a jobb, addig a fw-ről ilyat az elmúlt évtizedben sehol sem olvastam.

(#35549) DEJVID válasza Soma01 (#35547) üzenetére


DEJVID
őstag

Attól, hogy kívülről árnyékolt egy kábel, belül a vezetők nincsenek leárnyékolva egymástól, ha ugyanúgy a filléres kábeleket nézzük, hiába USB3. A legtöbb DAC-ba ráadásul be sem lehet dugni az eltére csatlakozók miatt. Az a aok amin te azt láttál, nem lehet, hogy az a pár Musiland volt?

(#35550) .DLL válasza Soma01 (#35547) üzenetére


.DLL
veterán

Igen a minőségibb DAC-okban van belső órajelgenerátor és puffer is, ez csökkenti az adat kábelekre való érzékenységet, bár külön RAM-ot ritkán tesznek mellé, de szerintem is van egy határ ami felett már mindegy.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.