Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) EQMontoya válasza DEJVID (#36249) üzenetére


EQMontoya
veterán

Heed Obelisk DA megteszi? :)

Same rules apply!

(#36252) Bodz válasza #59070464 (#36240) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kipróbálod? Itt kapható Startech néven, aztán max. visszaküldöd ha nem tetszik. Nem hallottam még, fogalmam sincs milyen.

Egyébként SMSL M2 talán, csak alacsonyabb állásban nem az igazi a potija, nem tudom mennyire lenne használható a füleseddel.

[ Szerkesztve ]

(#36253) superecneB válasza superecneB (#35780) üzenetére


superecneB
őstag

Sziasztok,

Köszi az eddigi segítséget!
Közben sikerült megtudnom hogy a DAC amit kipróbáltam az az alábbi:
[link]
Esetleg az ajánlott X-Fi HD USB és Fiio E10K ehhez képest milyen?
Ennek tetszett a hangja, nyilván a többit is valahogy megpróbálnám kiválasztani, de alapvetően nem volt rossz, meg jópofa hogy akksis.
Inkább a melegebb hangzást preferálom, meg hogy legyen tere - Sajnos jobban nem tudom kifejezni magam...
Fontos, hogy oda-vissza cipelném mindennap szóval jó ha nem túl nagy - túl nehéz - túl érzékeny.

(#36254) Bicskás válasza .DLL (#36236) üzenetére


Bicskás
tag

Ezzel nekem a világon semmi problémám, sőt nemcsak háromfeles hanem hathármas Jack bemenet is van rajta. :DD
Ez mostanság sem kapható Hazánkban ?
( Nem tudom, hogy a kisokos mikor íródott vagy mikor lett frissítve... )
Mennyiért fosztogatnak egy ilyet ?

Bkercso mester ( Tengermély tiszteletem... ) sajnálom, hogy már építesz ilyen csodamasinákat ódákat zengenek gépeidről a fejes mágusok...

[ Szerkesztve ]

(#36255) bkercso válasza Bicskás (#36254) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F
Biztos így kell érteni: :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36256) zatom válasza bkercso (#36255) üzenetére


zatom
tag

Szerintem sajnalja, hogy NEM epitesz DAC-ot mar.
Tipp: az alairasodbol ki is vehetned a DAC-fejlesztest.

(#36257) bkercso válasza zatom (#36256) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hopsz, igazad lesz. Csak kimaradhatott a "nem" szó.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36258) ivógéptanács


ivógéptanács
tag

Az Impact Twin-nek is korlátozott a spdif kimenete 24/96 -ra, vagy tudja a 192-t (mert a Konnekt 8 korlátozott 96-ra dig. kimenetileg). Köszi

(#36259) Bicskás válasza bkercso (#36255) üzenetére


Bicskás
tag

Nem tudom mi rosszat szóltam...
Mindenesetre bocsánat...
Vedd úgy hogy nem szóltam semmit...

Jah látom közben zajlott az élet, akkor szent a béke ? :)

[ Szerkesztve ]

(#36260) bkercso válasza Bicskás (#36259) üzenetére


bkercso
nagyúr

Semmi rosszat, csak viccesen az lett leírva, hogy sajnálod, hogy építek. :D Nem gondoltam rá, hogy a DAC-ra érted, hogy már nem, fejeserősítőre asszociáltam, amit meg még építek... :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36261) Bicskás válasza bkercso (#36260) üzenetére


Bicskás
tag

Nem, épp ellenkezőleg, tisztellek... :)

Csak azt sajnálom, hogy nem ízlelhetem meg munkád gyümölcsét... :)

Talán ha eljutok Pestre fejestalira ( Ó bárcsak... )

És igen komatadt a nem szó bocsi dixlexiás tünetek kezdenek mutatkozni a 24 órája nem alvás miatt de maholnap pótlom... :DD

[ Szerkesztve ]

(#36262) bkercso válasza Bicskás (#36261) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja! Hát, ha vállalod a postadíjat, akkor letét ellenében küldök kölcsönbe szívesen. Merre laksz amúgy?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36263) Bicskás válasza bkercso (#36262) üzenetére


Bicskás
tag

Somogy megye

(#36264) istvan170


istvan170
aktív tag

Többet látottaktól kérdezném, hogy usb fronton mi az ami Impact Twin szintet hoz. Ismerős venne Dacot, de nem firewire-özne, mert a céges laptop adott. Én nem mertem ajánlani, mert elég rosszak az usb tapasztalataim. Aktív monitorokat hajtana, szimmetrikus kimenet jó lenne. Fejhallgató rész másodrangú. Árban 100k a felső határ. Új, számlás, hazai cuccok feltétlen előnyben. Ajánlásokat láttam az első hozzászólásban, de nem tudom azokat hova tenni az Impacthoz képest hangban.

(#36265) EQMontoya válasza istvan170 (#36264) üzenetére


EQMontoya
veterán

DA 300 johet szoba ennyiért. irDAC dragabb.

Same rules apply!

(#36266) .DLL válasza istvan170 (#36264) üzenetére


.DLL
veterán

Impac Twin + Xmos USB->SPDIF transzport? ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36267) Bicskás válasza bkercso (#36260) üzenetére


Bicskás
tag

Hátő mondjuk nemigazán értem hogy most miről brszélgetünk de nekem azt hiszem hogy egy hangkártya kellene, amelyben található fejes erősítő is mint ez a Musiland Monitor 03 US Dragon, jól mondom emberek ? :DD

(#36268) bkercso válasza Bicskás (#36267) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lassan felfogom, bocs. Lehet, hogy még rákérdezek... :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36269) Bicskás válasza bkercso (#36268) üzenetére


Bicskás
tag

Semmi gáz és én meg bocsika agyilag zokni vagyok már és nem tudok fogalmazni... :DDD

És egyébként gari ügyileg mi a helyzet a cuccal amit te csinálsz, ha mondjuk valami gáz van vele, vagy olyan nincs ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#36270) .DLL válasza bkercso (#36268) üzenetére


.DLL
veterán

Vett egy Takstar TS-671-et és szeretne alá forrást. Sajnálja, hogy DAC-ot már nem építesz, így DIY termék híján felmerült a Musiland 03 Dragon, ami egy jó ár/érték arányú készülék, illetve felmerült egy Canamp klón építése is (itt jösz ismét a képbe), aminek karaktere szintén illene, a világos hangú TS671-hez. De akkor még nincs DAC..
Dióhéjban.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36271) bkercso válasza Bicskás (#36269) üzenetére


bkercso
nagyúr

Korrektül kezelem, vagy (/és) megszívom. A vagy-ra még szerintem nem volt példa, mivel nem szeretem, ha valaki elégedetlen azzal, amit csinálok.

.DLL: Huhh, köszi, ez kellett! :R Esetleg készíthetnél naponta egy tömör összefoglalót, és akkor nem kellene gyors(nem)olvasással pörgetnem a topikot... :DD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36272) .DLL válasza bkercso (#36271) üzenetére


.DLL
veterán

A cikornyás megfogalmazásokba néha beletörik a fáradt melós bicskája :D én is jobb szeretem a poroszosan egyszerű mondatokat. Ettől persze lehet választékos, részletes, csak legyen egyértelmű! :K

(P.H.)

(#36273) zatom válasza .DLL (#36272) üzenetére


zatom
tag

:C

(#36274) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok egy AKG K551-hez Asus Xonar D1 mellé mennyire lenne jó választás egy Presenter2 ?
És mit nyújtana ehhez Presenter2 ?

Köszi előre is a választ! :R

(#36275) Dorien válasza Bobrooney (#36274) üzenetére


Dorien
veterán

D1-en tudtommal nincs fejhallgató erősítő fokozat, meg magas a kimenő impedancia is. K551-hez szerintem jó vétel lehet mögé kb. akármelyik erősítő. Bkercso ad mindegyik cuccára 3 nap meghallgatási garanciát, szóval nem kockáztatsz semmit, csak a postaköltséget bukod, ha esetleg mégsem tetszik. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36276) contaxg válasza .DLL (#36270) üzenetére


contaxg
veterán

KI fogom próbálni az évszázad bűntényét..rákötöm a Canampot az alaplapra+ TS671

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36277) .DLL válasza contaxg (#36276) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem az is simán jó, vannak jobb alaplapok. De azért általában külső megoldást szoktunk ajánlani, zavarvédettség és jobb táp lehetősége miatt.

(P.H.)

(#36278) Bobrooney válasza Dorien (#36275) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nem tudom, hogy van-e rajta, de az alaplapi hangkártyához képest, minden brutál hangos vele.

(#36279) Krissz80 válasza istvan170 (#36264) üzenetére


Krissz80
senior tag

Esetleg egy expresscardos firewire?

Nem olcsó, 10-15k a Texas Instrument chipes, de az megoldás lehet.

(#36281) contaxg válasza .DLL (#36277) üzenetére


contaxg
veterán

Üdv a pokol tornácáról, összeraktam :D
Érdekes, hogy komolyzenével jobb mint pl mai pop dalokkal. Hallható, hogy a Violectric belső DAC-ja jobb ennél, de pl. egy Weber klarinét versenyművet hallgatva (No.1 F-moll) a klarinét tónusváltásai, színei szépen követhetők és finomak. Ha nincs más szerintem ezzel is el lehet élni. Az alaplap egy Gigabyte z-77n.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36282) istvan170


istvan170
aktív tag

Köszönöm az ajánlásokat, azt hittem, hogy 100k-ért van több Usb-s alternatívája az Impact Twin-nek. Akkor marad az, hogy Firewire-t varázsolunk a gépbe, aztán a bevált IT.

(#36283) .DLL válasza istvan170 (#36282) üzenetére


.DLL
veterán

T.I. + I.T. :C Ha meg nincs Express Card bővítőhely, akkor (vagy laptop csere, vagy) Xmos USB transport

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36284) krichd1 válasza istvan170 (#36264) üzenetére


krichd1
addikt

Emotiva XDA-2, van rajta rendes szimmetrikus kimenet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36285) gnroach


gnroach
csendes tag

Hali

Presenter 2 vagy Fiio e10K?
Pro és kontra, tapasztalatok...van esetleg aki mindkettőt próbálta már?

Köszi

T

(#36286) kemcso válasza gnroach (#36285) üzenetére


kemcso
Ármester

E10K ne... :)

(#36287) .DLL válasza gnroach (#36285) üzenetére


.DLL
veterán

Milyen láncba kéne?

(P.H.)

(#36288) Bobrooney válasza .DLL (#36287) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A kérdésem nekem is ez lenne, AKG K551 és Asus Xonad D1-el.
Hangosnak elég hangos maga a hangkártya is, de gondolom az AMP több hangot kihozna belőle.

(#36289) krichd1 válasza Bobrooney (#36274) üzenetére


krichd1
addikt

K551-hez én inkább analógosabb hangú erősítőt tennék, mint a Presenter.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36290) .DLL válasza Bobrooney (#36288) üzenetére


.DLL
veterán

Ebben a kérdésben Bkercsot és Vodkaboy22-t keresd, van többféle erősítőjük igényeknek és pénztárcának megfelelően, vagy ha van otthon forrasztóállomásod (amiből következik, hogy nem véletlenül van az ;) ) akkor akár egy E-bay-es kit (pl. Panda amp), vagy a használtpiacon keresni egy kész fejes erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36291) istvan170 válasza krichd1 (#36284) üzenetére


istvan170
aktív tag

Ez szimpatikus cucc, de nem sokat találtam róla. Van vele valami tapasztalatod? Árulja itthon valaki?

(#36292) gnroach válasza .DLL (#36290) üzenetére


gnroach
csendes tag

Bkercso javasolta, hogy itt tegyem fel a kérdést, nyilván nem szeretné a saját portékáját dícséni

(#36293) Bobrooney válasza krichd1 (#36289) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Tehát akkor a presenter II jó választás lenne ehhez?

(#36294) bkercso válasza gnroach (#36292) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem hallgattam elmélyülten még a fiiot... :B (Mondjuk így.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36295) hm74 válasza Bobrooney (#36293) üzenetére


hm74
aktív tag

Nem, mert a Presenter2 nem analógos.
Bkercso kínálatában van egy jó ár/érték arányú analógos hangú erősítő, ez pedig az Invertory.

(#36296) krichd1 válasza istvan170 (#36291) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem van egy, avx-en szokták árulni, bár most épp nem.
Nem értem mit értesz ez alatt: "nem sokat találtam róla", pedig van pár embernek ilyenje. Vélemények is vannak róla szerte a neten.

(#36293) Bobrooney: Próbáld ki vmi lágy hangú opamppal, hátha.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36297) .DLL válasza gnroach (#36292) üzenetére


.DLL
veterán

A Presenter 2-t ismerem behatóbban, és az X-szekeres azon változatát (talán már a visszacsatolt) amelyik találkozón volt. Ár/érték arányban nagyon jók. P2-t én alap esetben LM4562 vagy LME49720műveleti erősítővel ajánlom, de sokféle op.amp-al lehet még próbálkozni, pl. lágyabb, vagy részletezőbb hang érdekében. Most Panda amp-ot használok, ez lágyabb, mélyebb karakter, de részletességben is jobb. Állítólag Invertory kategória, de azt még nem hallottam.
Az X-szekeres (azon változata) meg egy állat, nagyon precíz, nagyon transzparens, csak ilyet hallva érti meg az ember mit jelent az, hogy "mélyen belelátni a zenébe", amikor letisztul a tér. Persze ehhez olyan DAC is kell, ami első körben ki is adja a megfelelő információkat.
Vodkaboly legutóbbi "ortho-faló" csöves erősítője is nagyon tetszett, a kis Smela-val nem hittem volna, hogy ilyet tud zenélni, nagyon tisztán szólt. (de azért ott is volt előtte egy Impact Twin :K ).

Hát nagyjából ennyi amit el tudok mondani, (kérem kapcsojjaki) de a topik keresőjét használva megtalálhatod mások véleményét is. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36298) hm74 válasza .DLL (#36297) üzenetére


hm74
aktív tag

Presenter2-höz nekem az OPA2228 vált be, mint analógos hangzású opamp. Az Invertory hangképe is hasonló (mint a P2 OPA2228-cal), de a két erősítő közti árarány reális, jobb hangú annyival az Invertory, amennyivel több van az árcéduláján.

(#36299) istvan170 válasza krichd1 (#36296) üzenetére


istvan170
aktív tag

Úgy értem, hogy itt a fórumon. Persze néha feljön, mint lehetőség, de nincs besorolva, hogy mondjuk ezzel vagy azzal van egy szinten. Impact Twinhez kéne most viszonyítani nekem, mert épp azzal élek. Arra gondoltam, hogy esetleg hallottad mindkettőt. Illetve forgalmazóra kerestem rá, de itthon nem dobott semmit a gép, az után érdeklődtem még. Meghallgatnám.

(#36300) krichd1 válasza istvan170 (#36299) üzenetére


krichd1
addikt

Menj el a fejhallgatós találkozóra, ha jól láttam visz vki ilyet, bár az még nem a gen2 verzió.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.