Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) krichd1 válasza dgyuri0123 (#36800) üzenetére


krichd1
addikt

Én vidéki vagyok és futárral szoktam küldözgetni, eddig nem volt problémám.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36802) Bicskás válasza dgyuri0123 (#36800) üzenetére


Bicskás
tag

Ez bőven nem normális / egészséges azért, hogy az égvilágon minden pesten van.

(#36803) Exodius válasza Bicskás (#36802) üzenetére


Exodius
őstag

A fővárosunkat nem ekkora országra tervezték, ezért sza* minden + agyelszívás is megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#36804) .DLL válasza Bicskás (#36802) üzenetére


.DLL
veterán

(Pont arról volt szó, hogy az AudioGD.hu Szegeden van) :D

(P.H.)

(#36805) Radomer válasza .DLL (#36804) üzenetére


Radomer
aktív tag

http://www.audio-gd.hu/

Inkább a nomono.hu lenne Szegeden. :K

(#36806) contaxg válasza Radomer (#36805) üzenetére


contaxg
veterán

Ott volt 6 hónapot katona :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36807) szabolcs1975 válasza krichd1 (#36754) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Szia !

Nem csak a HD555-ben volt az említett szivacs? Olyanom is volt, abból kivettem.

Visszatérve még egy pár mondat erejéig. Max 140 ezer forintban gondolkozunk DAC téren, tehát mindenképpen ekörül szeretnénk maradni. Anno nagyon sok hozóászóllást olvastam itt arról, hogy a DACmagic plus az ár/érték aránya ritka szar, és mivel igazán nagy viszonyítási alapom nincs azért szerettem volna kipróbálni mit lehet kapni hasonló árban vagy értékben (a Pioneer U-05 ha jól tudom egy százassal drágább), abból már egy fülest veszek. A HD595-öst pedig egyelőre nem bántanám, mert soha nem gondoltam volna azt, hogy ennyi van abban a kis szarban.

Akinek nem tetszett innen a DACmagic Plus, az USB-n vagy koaxon hallgatta ? Mert elsőként az DACmagic-ot egy Yamaha lejátszóról, Pendrive-on lévő forrásról, koaxon keresztül hallgattuk, a második esetben pedig laptop USB-n keresztül. Az öcsém már valami turpisságra gyanaxik, mert szerinte kizárt, hogy ekkora difi van a két megoldás között, de véleménye szerint több lépcső is van a kettő között. Én sajnos nem hallgattam az USB-s megoldást, de koaxon szerintem sem volt rossz. HA ez így van, akkor milyen megoldások vannak a PC-s USB-ről ? Ok, hallottam vannak átalakítók (USB-koax), amelyeket eléggé drágának találom.

Ja még egy kérdés. Van az öcsémnek egy Project HeadBox (DAC és erősítő egyben) is, de nagyon gyenge részlettelen hangképpel (szerintem a szar DAC miatt), viszont mint erősítő állítólag nem rossz, tehát mondjuk érdemes lenne venni valami komolyabb DAC-ot elé ?

A lényeg, hogy nagyjából 220on belül maradjunk fülessel együtt, tehát a végső kritérium ez !

[ Szerkesztve ]

(#36808) Bodz válasza dgyuri0123 (#36795) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg kell akkor hallgatni, illetve jó lenne meghallgani. :) Az ár/érték aránya végülis rendben van, mondjuk én személy szerint annyira nem vagyok oda érte. Hallgatva olyan érzésem van, mintha próbálna baromi jól szólni, de valahogy nem sikerül. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy a NAD hangját mennyire tudja felülmúlni, ha egyáltalán sikerül neki.
Amúgy más is szóba jöhet, vagy mindenféleképpen audio-gd és Furutech?

(#36807) szabolcs1975: A Headbox vacak, szabaduljatok meg tőle! :)

[ Szerkesztve ]

(#36809) szabolcs1975 válasza Bodz (#36808) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

engem is érdekelne konkrétan, hogy mi tud itt felülmulni mit :)

Tehát pl mi a helyzet az Audio GD-vel, Furutech gt40-el. Aki halotta, milyennek tartotta a CA dacmagic plus-ához képest ?

(#36810) dgyuri0123 válasza Bodz (#36808) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes ez a házimozi style. Eddig HDMI-n keresztül (ideiglenesen) hallgattam a zenéimet. Most analóg bemenetre egy őslelet Sound Blaster X-Fi-t dugtam és láss csodát, sokkal jobban szól, mint a NAD saját DAC-ja, pedig mozin, koncerteken nagyon élvezetes, tiszta és muzikális hangja van, még gagyi DD-vel is. Valahogyan az FLAC-t nem tudja "normálisan" kezelni. Mentségére legyen mondva, eddig egyik HM erősítőm sem tudta, pedig volt közöttük 3 NAD, 1 Denon, 2 Yamaha, persze egyik sem a milliós kategóriából.

Nem ragaszkodom az említett márkákhoz, főleg azért sem, mert eddig a SB volt az egyetlen, amivel közelebbi kapcsolatba kerültem.
Olvasok sokat ezzel kapcsolatban, de minél több az input, annál inkább nem tudom, mi a fenét vegyek. :U

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#36811) Bodz válasza szabolcs1975 (#36809) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A GT40 nem egy igazán tisztán szóló dac az árához képest, eltúlzott, irritáló magasakkal és mélyekkel. Nem egy kellemes, szerethető hang.
Ezt láttad már? Némi alku ugyan még ráférne, de érdemes meghallgatni.

(#36810) dgyuri0123: Értem. Akkor azért valószínű, hogy az NFB15 is előrelépés lenne. Max. mennyit szeretnél költeni?

[ Szerkesztve ]

(#36812) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! AKG K612 pro jön jövő héten kellene hozzá majd valami erősítő. Egyelőre majd csak egy xonra ds lesz előttem, dac majd később. bkercso féle HeadFlow amin gondolkodom de lehet csak egy 30-35-öt szánnék erősítőre. Ilyen ár körül tudok valamit, akár használt is jöhet, ha éppen tudtok valamiről.

(#36813) krichd1 válasza szabolcs1975 (#36807) üzenetére


krichd1
addikt

Nincs benne turpisság, csak magas jitter. Lehet a laptop USB-je se túl jó. Próbáljátok ki más USB portról is. Bár mint írtam a DacMagic Plusnak gyenge minőségű az USB része. Koaxról egyértelműen tisztább, de a karaktere úgy is megmarad.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36814) krichd1 válasza Bodz (#36811) üzenetére


krichd1
addikt

Jó áron van a Stealth DC-1, gyártótól rendelve drágábban jönne ki.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36815) contaxg válasza Bodz (#36811) üzenetére


contaxg
veterán

A kis Mytekem szerintem vacsorára fogyasztaná el.
Ennyiért én is odaadnám :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36816) szabolcs1975 válasza contaxg (#36815) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

MyTek pontosan milyen gyártmány ? Ezt is láttam azt hiszem Nomono-nál, de ugy ránézésre elég barkácsnak tűnt, bár ez kurvára nem szempont. Tehát mit tud ? Mivel hallgatod ? Milyen hangzásvilága van ?

(#36817) guppy válasza szabolcs1975 (#36816) üzenetére


guppy
őstag

amerikai, keress rá a topicban, elég jó mytek 96

(nekem is ez van)

(#36818) szabolcs1975 válasza Bodz (#36811) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Bodz !

Köszi, ez egy informatív vélemény volt, mert már ki is zártam. Nem akarok túl Bright-os hangot. mivel nem szeretem a recsegő ropogó, szögletes hangzást.

Egyébként nekem és az öcsémnek is nagyon bejönne a NEM-USB-s CA dacmagic plus, csak éppen

1. USB-n szeretné az öcsém hallgatni
2. nem bánnám, ha kicsit megfogottabb mélyei lennének, mert tényleg elég bugós, főleg a seni hd595-el

[ Szerkesztve ]

(#36819) contaxg válasza szabolcs1975 (#36816) üzenetére


contaxg
veterán

Ez egy stúdió DAC, semmit a szemnek mindent a fülnek alapon. Precíz, de nem száraz hangzás jellemzi, jó térrel, elfogadható belső erősítővel. Nem egy felbontás bajnok, de stúdió DAC létére meglepően muzikális. Idővel egy külső erősítő ajánlott lehet a még jobb hangzás eléréséhez. A fórumon A900x illetve DT880 tulajoknál van ilyen készülék. Az ehhez hasonló karakterű fejesekkel jó párost alkotnak. Amerikai tervezés, de Lengyelországban gyártják őket.

(#36820) krichd1
Szerintem szöges ellentéte (lehet) az egyike a másiknak. Aki a hifiskedő, éles karaterű DAC-okat szereti az ne vegyen Mytek 96-ot. Arra van elég ratyi, olcsó készülék szép ruhában, made in china belsővel.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36820) krichd1 válasza contaxg (#36815) üzenetére


krichd1
addikt

Vagy nem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36821) krichd1 válasza contaxg (#36819) üzenetére


krichd1
addikt

Nem értem ezt a negatív előítéletet/sugallatot.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36822) contaxg válasza krichd1 (#36821) üzenetére


contaxg
veterán

Az a lényeg, hogy én értem. :R :R :R
Sajnos nem a levegőből írtam amit írtam.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36823) krichd1 válasza contaxg (#36822) üzenetére


krichd1
addikt

Próbáltad már a Stealth DC-1-et ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36824) dgyuri0123 válasza Bodz (#36811) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" Max. mennyit szeretnél költeni?"

Úgy 100e lenne a lélektani határ, azt hiszem.

"csak a zene van"

(#36825) contaxg válasza krichd1 (#36823) üzenetére


contaxg
veterán

Naponta több tucat emberrel beszél akik így-úgy megoldást keresnek a bajaikra. Elmondásaikból és megoldásokből, eredményekből szép lassan kialakulnak vélemények az ember fejében gyártókról, készülékekről. Most egy ilyen vélemény alapján kapott summázatott hallottál.

De gondolkodjunk reálisan: 500 dollárért ne várjunk csodákat, bármennyire szeretnénk is ezt megélni. Főleg úgy, hogy előfok meg anyja-kínyja is van benne. Még 400000Ft-os jó ár/értékűnek mondott DAC-ban sem hallottam hallgatható előfokot. Kérdem én, mit akarunk 500 dollárért? Úgy, hogy adnak még egy fejhallgató erősítőt is? Ne gondoljuk azt, hogy ez a budget készülék határokat fog áttörni. A jó érzést megadja, hogy nekem egy komoly készülékem van, de a dolog itt nagyjából véget is fog érni. :R

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36826) krichd1 válasza contaxg (#36825) üzenetére


krichd1
addikt

Nem várunk csodát 500$-os DAC-tól, sőt jóval drágább DAC-okban is csalódtam már, de nem ez volt a kérdés, bár már értem a megközelítést.
Amúgy két fejhallgató erősítő van benne.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36827) contaxg válasza krichd1 (#36826) üzenetére


contaxg
veterán

Akkor még jobb a helyzet.... ;) :R Egyébként miből gondolod, hogy egy új árán közel 1000 dolláros készülékkel egyáltalán partiban van?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36828) krichd1 válasza contaxg (#36827) üzenetére


krichd1
addikt

Mert az árak gyorsan változnak. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36829) contaxg válasza krichd1 (#36828) üzenetére


contaxg
veterán

Ebben is van valami, de professzionális audio piac nem erről híres. De arróll sem, hogy ficsörök számát két kézzel pakiolják be egy szép dobozba. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36830) fiio.hu válasza EQMontoya (#36769) üzenetére


fiio.hu
csendes tag

Az E17K jelenleg nem dokkolható, mert a FiiO nem jött ki még az új asztali analóg erősítőjével. Az E09K csak az E17-tel és az E07K-val dokkolható, mert az új E17K-nak más lett a csatlakozója.

(#36831) jim bcs válasza fiio.hu (#36830) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem is tudod mennyire örülünk, hogy egy FiiO kolléga megtiszteli a topikot, így egyenes infót kapunk mindenről ami FiiO. :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36832) krichd1 válasza contaxg (#36829) üzenetére


krichd1
addikt

Ez igaz, szigorúan, szinte "előírás szerint" csúnya dobozba pakolják.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36833) .DLL válasza .DLL (#36771) üzenetére


.DLL
veterán

No, bekötöttem! Ez hihetetlen jó lett, nem gondoltam volna, hogy ennyire! Felváltva vigyorgok és nevetek, ahogy sorban meghallom a zenéimet. :D
A Musi alap dögös karaktere megmaradt, de sokkal részletesebb, sokkal dinamikusabb, olyan kis apró gitápengések jelentek meg, háttérhangok amikről kiderült, hogy egy női hang, van textúrája, stb-stb. A halk részek nem merülnek egy masszába, nagyon apró neszek is érthetőek. A szövegek és ének érthetősége is megnőtt.
A basszusnak érezni az energiáját, jóval mélyebbre lemegy, amúgy meg az egész hang kicsit színesebb lett.
Sajna a tere nem nőtt, de így sem kicsi, legalább nem túloz, már megszoktam ezt a méretet, és cserébe nagyonszép tiszta és levegős, így összességében elég kényelmesen hallgatható.
Ezt érdemes lesz meghallgatni a találkozón, hogy mennyit tud javítani egy normális analóg kimenet! ;K Ha dobozolás közben el nem ba*om. :Đ
Tags: Musiland 03 US Dragon Twisted Pear Audio IVY3 III I/V konverter

(#36829) contaxg: Abban egyetértek, hogy a jó hangnak hely kell. A Mytek96 sem nagy, de pont mindennek megvan a helye, ki van töltve rendesen, és ebben még USB rész sincs. Persze a gyártástechnológia, alkatrészsűrűség fejlődött mióta ezt tervezték, de ennyi sok funkciónak mégtöbb hely kéne, a Stealth DC-1 pedig ugyanez a méret. Persze amíg nem hallottuk nem lehet ítéletet mondani.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36834) bkercso válasza .DLL (#36833) üzenetére


bkercso
nagyúr

IC-től jó hang? Meg kell hallgatnom! ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36835) Bodz válasza Asbee (#36812) üzenetére


Bodz
Topikgazda

X-Szekeres II tápszűrő nélkül.

(#36815) contaxg: 169990 or best offer?? :D

(#36818) szabolcs1975: Akkor tényleg ott az Emotiva, esetleg TEAC UD-301. És még mindig maradna egy kis pénz akár erősítőre is. De mindez már kicsit túlzás egyébként egy HD595-höz. Ha viszont tényleg hajlandóak vagytok az alapoktól kezdeni, tehát más füles, akkor tuti értelmesebben is el lehetne ennyi pénzt költeni.

(#36824) dgyuri0123: Ha nem szeretnél utazgatni, küldözgetni az audio-gd-t, akkor meghallgathatnád valahol Budapesten a Denon DA-300USB-t, aztán meg jól megveszed Amazonról, így belefér a keretbe.

(#36836) contaxg válasza jim bcs (#36831) üzenetére


contaxg
veterán

Ha már a Fiio nfó szóba jött, ajánlanám az érdelődök figyelmébe azt a táblázatot amit pár hete készítettem a blogomba, mert nem volt igazán átlátható előttem, hogy melyik Fiio DAC mit tud.

(#36835) Bodz
The best offer... ;)

(#36833) .DLL
OK, hallgasd meg! De ne lepődj meg ha nem lesz pariban a Stereo96-tal.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36837) .DLL válasza bkercso (#36834) üzenetére


.DLL
veterán

Ezek nagyon jó IC-k eredetileg ADC-khez és mikrofon előfokokhoz készítették; hihetetlenül kicsi a torzításuk és a bemeneti zajuk, ez a lánc legelején nagyon jó szerintem.

Sajnos nem volt egyszerű rákötni az apró SMD lábakra a vezetéket, de ha van egy jó diszkrét I/V konvertered (készen, kölcsönbe) akkor átkötöm és szívesen kipróbálom, vagy akár együtt is összehallgathatjuk (tudom ennyi időt szakítani család mellett szinte lehetetlen...)

Egyébként a "fejhallgatóerősítőmet" (Sharp SM23) is érdemes lesz meghallgatnod, na az nagyon fun! :D (nagyon tiszta, de nagyon színez)

(#36836) contaxg: Okés, semmi gond nem lesz ha rosszabb vagy jobb, egy újabb tapasztalat. :) Csak hát ritka mint a fehér Zorro...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36838) jim bcs válasza contaxg (#36836) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:R nálam meg csúszik egy picit a fejes és a dac is, ha nem haragszol meg majd ha megint aktuális lesz PV-ban zavarnálak egy pár mondat erejéig.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#36839) .DLL válasza .DLL (#36833) üzenetére


.DLL
veterán

Most egyébkén az AK100, 120 hangjára emlékeztet, persze nem annyira finom, Wolfsonos megközelítés helyett érezni hogy Texasos.

(P.H.)

(#36840) dgyuri0123 válasza Bodz (#36835) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"akkor meghallgathatnád valahol Budapesten a Denon DA-300USB-t,"

Ezek szerint Te inkább ezt vennéd az Audio gd helyett?

Egyébként az erőlködőm "okosok" szerint kb. egy 250 ezres sztereóval van pertuban.

Ennek ismeretében is ezt ajánlanád?

Kösz az eddigieket is.

"csak a zene van"

(#36841) Radomer válasza dgyuri0123 (#36840) üzenetére


Radomer
aktív tag

Gyere el 22.-én a talira ott meg tudod hallgatni a Denon-t. ;)

(#36842) bkercso válasza .DLL (#36837) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nekem műveleti erősítős IV-m van, de a DAC-ra integrálva, nem külön.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36843) Exodius


Exodius
őstag

Tudjuk már milyen gear-ok lesznek 22.-én? :)

(#36844) szabolcs1975 válasza Bodz (#36835) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Szia Bodz !

Pár nappal ezelőttig én is ezt gondoltam, hogy ehhez e fejhallgatóhoz felesleges jobb erősítő/DAC. Sőt alapjában hittem abban, hogy DAC+erősítőre nem érdemes többet költeni mint a fejhallgatóra. Aztán elmentünk fejhallgató plázába, és egy csomó jobb fülest kipróbáltunk

- AKG 550
- AKG 702
- Beyer Dynamic DT880
- Audio Technika ad700
- Grado PS500
...és hasonlókat

Az erősítő Beyerdynamic A2

Mind ugyanazt a számomra szar hangminőséget hozta, igaz az ő teszt lemezükkel, és egy Yamaha lejátszóval. A DAC a Yamaha DAC-ja volt, innen gondolom, hogy ez lehetett a szűk keresztmetszet. A lényeg, hogy a legdrágább fülesek is hasonlóan szarul szóltak mint az olcsóbbak, tehát mindegy volt.

Aztán jött az Audiophile szalon, ahol egy Xonar Essence STU-val és az 595-tel kezdtünk Ekkor kérdeztem, hogy van-e valami jobb DAC/erősítő, mert most már kíváncsi lennék mit tud a füles, ugyanis ez a kombó (Asus Xonar Essence STU-Sennheiser HD590) az összes fenti párost oda vissza verte. Na mindegy, akkor kaptuk kézbe a CA Dacmagic+-át és számomra sokkoló eredmény született. Kicsit valóban sok és nyúlós méllyel, de olyan zenei és zavarmentes tiszta hangképpel, aminek még csak a közelében sem volt semmi eddig (A Xonar-t is a porig alázta). Innen jutottam oda, hogy lehet hogy "világnézetet" kell váltanom, és inkább az erősítő/DAC váltásban kell gondolkozni? Tényleg nem tudom, de amit akkor tapasztaltam, az megingatott engem abban a hitemben, hogy a

1. fejhallgató legalább annyit számít mint a DAC + erősítő egyben
2. a Sennheiser HD595 már önmagában gyenge középkategóriás füles, amit az első körben le kell cserélni

De lehet csak valahogy szarul jöttek össze a dolgok, és keveset hallgatóztunk. De mindenesetre, ha nem haragszol/haragudtok, elsősorban még a saját fülem az aminek a legjobban hiszek, és minden mást csak irányadó szempontnak tekintek még akkor is, ha szemmel láthatólag sokkal előrébb vagyok ebben a sportban mint én.

[ Szerkesztve ]

(#36845) szabolcs1975 válasza szabolcs1975 (#36844) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

ja az igazsághoz hozzátartozik, hogy azóta meghallgatta az öcsém az CA-t az Oktogon audioban is USB forrásról (az Audiophile-szalonban koax volt). Azt mondta, hogy gyenge volt, tehát eddig jóformán csak egy helyen hallgattunk jó hangot, a többi nagyon felejtős és egy forint befektetést sem ér.

A másik, hogy szinte minden amit hallgattam kemény és sercegő magasba húzó színképpel rendelkezett és semmi zeneiség nem volt benne. Ez szerintem nem a füles számlájára írható és vállalhatatlan egy több mint 200000 forintos rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#36846) krichd1 válasza szabolcs1975 (#36844) üzenetére


krichd1
addikt

Amiket felsoroltál fejhallgatókat, teljesen más hangzásvilágot képviselnek, mint a HD595, a Beyerdynamic A2 sem egy szerencsés párosítás azokhoz.
Ha a HD595 tetszik, legalább egy HD600-at próbáljatok ki.

(#36845) szabolcs1975: Nagyon sok fejhallgatónak van durva kiemelése 8-10kHz-es tartományban, felsőbb kategóriában is, ezt én is utálom. Az ideges hangú DAC és/vagy erősítők ezt még jobban kihozzák.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36847) Asbee


Asbee
veterán

Presenter 2-őt milyen opampokkal lenne érdemes AKG k612-höz?

(#36848) dgyuri0123 válasza Radomer (#36841) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hol lesz?

Csak mert még soha nem voltam.

"csak a zene van"

(#36849) kemcso válasza dgyuri0123 (#36848) üzenetére


kemcso
Ármester

Itt a topicja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36850) dgyuri0123 válasza kemcso (#36849) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi, de...

Halkan mondom, hogy engem pusztán a DAC érdekel, a füles funkció nem annyira.
A felhasználás célja: USB+DAC+Erősítő+hangfallal való zenehallgatás.

Akkor is javasolt a találkozón való részvétel?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.