Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) fattyu válasza funkmester (#35249) üzenetére


fattyu
veterán

deja vu

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35252) funkmester válasza contaxg (#35250) üzenetére


funkmester
aktív tag

tobb velemeny tobb tavpontotad, nemn tudom miert zavar ez teged

(#35253) bkercso válasza funkmester (#35249) üzenetére


bkercso
nagyúr

60-80k-ért már igen jó gyári erősítőket kapni. DIY olcsóbb.
Hajajj!
Igencsak.
Nehéz kérdés. Milyen forrásod van most, és milyen fejest néztél ki?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35254) funkmester válasza bkercso (#35253) üzenetére


funkmester
aktív tag

laptopot hasznalok, ezert gondolkozok dac-ban
shure 840
sennheiser momentum
at m50
....amikkel szemezek
erositoket pedig csak 400 e korul talaltam, amik jonak tunnek-ez az osszeg magas...denon 300,teac 301

(#35255) Lewzke válasza funkmester (#35249) üzenetére


Lewzke
őstag

igazából vakon nehéz jól eltalálni az eszközöket, a legjobb, ha az ember meghallgatja mielőtt megveszi, csak ez sajnos a legtöbb esetben nem kivitelezhető. így van akinek sok eszköz megfordult a kezében és úgy talált rá a kedvenc párosításaira.

[ Szerkesztve ]

(#35256) contaxg válasza funkmester (#35254) üzenetére


contaxg
veterán

shure 840 sennheiser momentum at m50

Szerintem fogalmad sincs milyen hangot szeretnél.. először ezt kellene tisztáznod magadban

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35257) bkercso válasza funkmester (#35254) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi alapján tűnik jónak egy erősítő?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35258) korpicschess válasza bkercso (#35257) üzenetére


korpicschess
veterán

Mégis milyen kérdés ez? Az alapján ahogy kinéz! :K

;]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35259) funkmester válasza bkercso (#35257) üzenetére


funkmester
aktív tag

velemenyek plus specifikacio , nagy multtal rendelkezo ceg, hangeroszabalyozo, nagyobb meret

[ Szerkesztve ]

(#35260) funkmester válasza contaxg (#35256) üzenetére


funkmester
aktív tag

hangkepben miben ternek el

(#35261) contaxg válasza funkmester (#35260) üzenetére


contaxg
veterán

mindenben..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35262) fattyu válasza funkmester (#35259) üzenetére


fattyu
veterán

fú apám

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35263) bkercso válasza funkmester (#35259) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezeket el lehet felejteni mind. :K Évek óta tervezek erősítőket, de nagyon nehezen mondok bármit is meg képről, leginkább csak kizárni sikerül, néha azt is tévesen.

Amiket ajánlok: Panda amp, CK2III.
Eddig miket hallgattál? Az is sokat számít ugyanis, hogy jelenleg "hol van a léc" számodra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35264) pendre54 válasza funkmester (#35260) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nézd, a probléma az, amire most már magam is rájöttem, hogy a zenehallagtás tipikusan az a terület amit szinte lehetetlen objektív mérőszámokkal jellemezni. Egy VGA, CPU, Ram, stb. esetén egyszerű a történet, ott vannak jól összevethető értékek, itt meg mindenki azt ajánlja, hogy ha lehetséges hallgatózni, hallgatózni, és ismét csak hallgatózni, azután dönteni.
Azért, hogy egy konkrétumot is ajánljak Neked, nálam kb. 3 hónapja muzsikál ez a páros:

A fejhallagtó egy ATH-AD500X, de ami Téged most jobban érdekel, a DAC pedig ez:[link]
A cégről és a termékéről eddig csak pozitív dolgot tudok mondani, amikor megrendeltem egy TCXO-s változatot kaptam akcióba, ami egyébként külön olyan 20 dollárba kerülne. A cég képviselője kihozta, beüzemelte, még mintazenéket is adott a hallgatózáshoz, és nem mellékesen 10 év szerelési garancia jár vele.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#35265) CaNNa3IS válasza funkmester (#35254) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Szerintem írd le hogy kb mennyi léd van erre a projektre és kapsz konkrét ötleteket is.
De így vaktában lövöldözve csak visszalövöldöznek rád. :D

Pl:
van 100k-m és szeretnék egy fülest + dac/amp combot amit usb-n kötnék a notimhoz.
És hallgasd meg mielőtt egy kanyit is kiadsz valamire főleg, hogy nem értessz egy picit se hozzá.
Ne vedd kp-nek csak fogadd el a tanácsot. A saját füled nagyobb tényező.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35266) contaxg válasza CaNNa3IS (#35265) üzenetére


contaxg
veterán

Már bocs, de az én véleményemet simán kp-nak veheti :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35267) laychi


laychi
veterán

Üdv srácok.

Nemrégiben vettem egy logitech z623-as 2.1-et,tv-hez van kötve jelenleg a fejhallgató kimenetre.
Multimédiás/PC hangfal totyikban inkább sztereó rendszereket ajánlottak,de én emellett tettem le a voksom.

Mivel a tévémen van optikai kimenet gondolkoztam egy DAC-os összekötésen.
Ez javítana vajon a hangzáson,vagy nem lenne sok haszna?

Amennyiben javasolt lenne a DAC milyen árban érdemes szétnézni a piacon? Sokat nem szeretnék rákölteni.
Szvsz sztereo DAC elég lenne,vagy ha van 2.1-hez,akkor az ahhoz megfelelőt választanám.

Hangfalon van jack(line in), illetve 2x rca bemenet.(az sem lenne hátrány,ha a DAC-on lenne mindkettőből kimenet)
Tehát valami olyanra gondoltam,ami optikai bemenetes és stereo jack/rca kimenetes.

Jó az irány? Vagy kell egyáltalán? Ezekben van erősítő is alapból(hangfalben van ugyábár,szóval nem biztos,hogy ez szempont)?

Ebay-es megoldás szóba jöhet,valami olcsóság vagy az gagyi felejtős?[ilyenre gondolok]

Olyan létezik,amihez van távirányító hangerő szabályozáshoz? Arra gondolok,ha a hangfalat beállítanám egy fix hangerőre,és a további szabályzást a DAC-on keresztül kényelmesen kezelném.

Várom az ötleteket,válaszokat.

Előre is köszi.

Üdv, laychi

[ Szerkesztve ]

(#35268) CaNNa3IS válasza contaxg (#35266) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

kizárt dolog mert nem tudom :DDD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35269) .DLL válasza laychi (#35267) üzenetére


.DLL
veterán

Az a DAC amit linkeltél nem biztos, hogy sok javulást hozna... csak ha a TV hangja elég sz*r.
Távszabályzós is létezik, de nem a 10-20k-s árkategóriában. :N

(P.H.)

(#35270) laychi válasza .DLL (#35269) üzenetére


laychi
veterán

Tv fejhallgató kimenetére van jelenleg rákötve,így is ég és föld a különbség (jack/jack apa-apa csatlakozó van hozzá)
Csak arra gondoltam,ha egy DAC-cal sok javulás érhető el ehhez képest,akkor talán megérné beruházni,de több 10 meg 50-ezret nem biztos,hogy megérne. max a 10-15k-s ár jönne szóba,de gondolom itthon csak a linkelthez hasonlókat kapnám.

(#35271) contaxg válasza CaNNa3IS (#35268) üzenetére


contaxg
veterán

Ismerős volt aztán beugrott :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35272) DDL válasza pendre54 (#35264) üzenetére


DDL
őstag

Azért ez a cég sem tud konzekvensen hazudni. Legalábbis a paraméterek terén... :))

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35273) vodkaboy22 válasza DDL (#35272) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem csak paraméterek terén... :DD Hanem sajnos tudás terén is. Ha náluk a full discrete balanced output azt jelenti hogy a + ágat megcsinálják diszkrét módon a negatív ágat meg egy opa buffer-rel invertálják akkor jó :DD Így már minden világos! :DD
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35274) MC Pite


MC Pite
veterán

Normálná szituáciá hogy a Musilandok (dobozában, főleg ha egy valag gomb van rajta meg 4 led; nincs egy nyamvadt angol manual, meg az oldalukon sem???) csak ASIO-ként települnek, azaz a windwsban nem lehet fő hangforrás? Innen szedtem le a drivert...szerk: Aham, szerintem DAP módban volt :B

szerk: Lehet hogy a keverő nem állít semmit a hangerején csak a (nyomáspont nélküli) hangerő gombok?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35275) DDL válasza vodkaboy22 (#35273) üzenetére


DDL
őstag

Ezt az balanced hype-ot egyébként sem értem. Otthoni körülmények között nehéz megvalósítani korrektül ráadásul szerintem felesleges is.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35276) korpicschess válasza MC Pite (#35274) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem biztos, hogy értem mi a gond, de ha az, hogy pl. foobarban beállítod kimenetnek, az még nem teszi a Windows alapértelmezett eszközévé, és a keverőn még másnak a hangerejét állítod?

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35277) vodkaboy22 válasza DDL (#35275) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mi az oka annak, hogy feleslegesnek tartod? Túl rövid IC kábeleket (1-2 méter használunk 6-10 méter stúdióhoz képest?)
Ilyen téren még sose néztem utána a dolognak. Én azért használtam sokat, mivel PushPull erősítők meghajtását balanced-al jó megoldani egy differősítő fokozat megúszható így.

Ja és mi a korrekt avagy nem korrekt megvalósítás? Én differősítő fokozattal vagy sokkal inkább jeltrafókkal szeretem megoldani. :))

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35278) MC Pite válasza korpicschess (#35276) üzenetére


MC Pite
veterán

A keverőn a musiland hangerejét állítom (fejlécben az szerepel,ugrál a vu meter) - de nem változik a hangerő, csak a hw-es gombok nyomkodásakor (meg persze a Musiland saját keverőjében húzgálva a csúszkát).

Az, hogy a különböző programok nem adnak hangot, elsőre DAP mód probléma volt, utána asio/wasapiban ment, DS-ban nem (így spotify, böngészők, és egy csomó dolog hangja nem került ki rá).

Majd egyszercsak éktelen torz sistergéssel megszólalt a youtube (a majd max hangerős sistergés mellett, persze, hogy épp a fejes volt rajtam). Kikapcsoltam, majd vissza a DAC-ot, és azóta szól rendesen. Hogy mitől lett DS hang a semmiből, :F azt nem vágom, de legalább megy.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35279) bkercso válasza vodkaboy22 (#35277) üzenetére


bkercso
nagyúr

Legnagyobb előnye pedig szerintem, hogy jórészt kioltódik az erősítő torzítása. Vagy tévedek?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35280) .DLL válasza MC Pite (#35278) üzenetére


.DLL
veterán

driver telepítés után újraindítottad a gépet, majd utána dugtad rá a Musit? Bár mostmár mindegy, megy. :) A kontrol paneljét ki kell ismerni logikailag de utána egyértelmű.

(P.H.)

(#35281) MC Pite válasza .DLL (#35280) üzenetére


MC Pite
veterán

Persze,(hogy nem, driver, rádug, restart volt a sorrend) újraindításig csak hibaüzenetek jöttek. A semmiből egy lefagyás(?) kíséretében jött meg a DS hang.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#35282) Imifej válasza laychi (#35270) üzenetére


Imifej
senior tag

A TV fejhallgató kimenete nagyon szutyok. Ha csak egy házimozi erősítőre kötöd az optikain, az is hatalmas előrelépés. DAC-ra még nem próbáltam, mert TV-n nem hallgatok zenét, de ha gondolod, kipróbálhatom.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35283) laychi válasza Imifej (#35282) üzenetére


laychi
veterán

Ugyanez a hangfalszetted van?
Örülnék,ha kipróbálnád,és véleményeznéd,hogy mennyire nagy a különbség.
Gondoltam,hogy a fejhallgató kimenet nem a legjobb erre,de jobb híján csak erre tudtam rákötni egyenlőre,ezért is jöttem ide,hogy utánajárjak van e értelme valami olcsóbb DAC-nak,vagy nincs,mert akkor másra is tudom költeni a pénzt.

Egyébként így is jól szól :) fényévekre van a tv kis gagyi hangjától :)

Igazából nem zenére lett vásárolva,inkább filmnézéshez,Ha zenézni akarok,akkor úgyis átkötöm a gépre.

(#35284) DDL válasza vodkaboy22 (#35277) üzenetére


DDL
őstag

Otthoni körülmények között kevés embernek ez az egyetlen lehetőség a hang javítására. A korrekt megvalósítás szerintem csupán annyi, hogy az egész rendszert az elejétől a végéig szimmetrikusra tervezed. Na most milyen forrás szimmetrikus....
Amennyiben valamilyen trükköt alkalmazol (trafó, diff. erősítő, invertáló IC stb,), akkor a legjobb az elején. Na de innentől kezdve drága mulatság.

A lényeg: szerény tapasztalatom azt mutatja, hogy ésszerű keretek között felesleges pénzkidobás otthonra. De ez az én véleményem.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35285) DDL válasza bkercso (#35279) üzenetére


DDL
őstag

Feltéve, ha elsősorban páros felharmonikusokat termel a rendszer. Ez meg egyébként sem annyira zavaró....
A legnagyobb előnye a zavarvédettség. És ez a lényeg a stúdiókban....

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#35286) laychi válasza laychi (#35283) üzenetére


laychi
veterán

Egyébként amit kinéztem a FIIO D03

(#35287) Cheesy


Cheesy
őstag

Itt is feltenném a kérdésemet, a topic nevéből adódóan talán eleve itt kellett volna :)

Bármilyen DAC-nak számít-e, hogy az alaplapi VIA VT2021 vagy az Asus Xonar DGX szolgáltatja neki a bemeneti jelet? Mert ha nem, akkor nincs szükség a Xonarra a későbbiekben, egy alkatrésszel kevesebb és közelebb is kerülök az ATX szabványról kisebbe költözéshez :U

www.vakbelmutet.hu

(#35288) Ribi válasza Cheesy (#35287) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most optikai dróttal akarod összekötni a daccal vagy coax(RCA) kábellel. Mert szerintem az a minijack az az optikaihoz kell és annak a másik fele igen ritkán RCA. Esetleg alaplapon van Spdif tüske, onnan tudsz szedni jelet, de ahhoz kell egy hátlapi panel.
ATX szabványról kisebbre költözés szempontjából ez megint kérdés, mert sok kisebb alaplapról lespórolják még az alaplapi spdif tüskét is.
Bár az optikai csatlakozó láttán egyre kevésbé értem a minijack szükségességét. És ahogy látom DGX-en nincs csak optikai, így marad a sima optika. verzió. DACon nincs véletlen RCA spdif bemenet?

[ Szerkesztve ]

(#35289) Cheesy válasza Ribi (#35288) üzenetére


Cheesy
őstag

A kérdésem arra vonatkozott, hogy a DAC-ig eljutó jel előállításában az alaplapi hangchip és a Xonar DGX között van-e különbség?
Úgy értem adott a PC felől jövő digitális jel. Ezt a jelet a VIA vagy a DGX eltérően továbbítja-e a DAC felé? És itt a jelerősséget hagyjuk figyelmen kívül, a DAC lesz az erősítő.
Ugyan nem értek hozzá, de egy minél nagyobb a digitális jel felbontása, annál 'simább' analóg jelet lehet belőle konvertálni a DAC-al? A Xonar és a VIA VT2021 is 24bites jelrészletességgel dolgozik.
Magyarul ha egy DAC-ot beszerzek, mindegy-e honnét gyün a madzag?

www.vakbelmutet.hu

(#35290) bkercso válasza Cheesy (#35289) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mindegy a digit forrás sem, ha hifi zenehallgatásra kell. Mozira nagyjából - szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35291) Cheesy válasza bkercso (#35290) üzenetére


Cheesy
őstag

Szokásom .flac/.ape formátumú vocal zenéket hallgatni, a DAC csak a fejhallgatómmal (Shure SRH 440) lenne használva.
Csak gyanítottam, hogy nem mindegy mi állítja elő a digitális jelet, ezért is kérdeztem a hozzáértőktől :)
Viszont kisebb alaplapokon kevés a PCI slot, ha meg van akkor többnyire eltakarja a 2 slotot elfoglaló VGA így váltásnál bajban leszek.
Mi a helyzet az USB DAC esetében? Ott nincs a körben se az alaplapi, se a PCI hangkártya.

www.vakbelmutet.hu

(#35292) basaja


basaja
senior tag

Sziasztok!Nem biztos hogy ide tartozik,de hátha tudtok segíteni ...A Motorola Moto G2-ben milyen DAC van?

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#35293) krichd1 válasza Cheesy (#35291) üzenetére


krichd1
addikt

USB DAC esetén fontos az alaplapon lévő USB portok kiszolgálásának minősége. Sok zajt képes összeszedni, USB-ről táplált DACoknál a stabil tápellátás is kérdéses. Plusz lehetnek még egyéb problémák, olvass vissza a topikban, sok minden le van írva a témában.
Veszel egy optikai kábelt, aztán kipróbálod, hogy az alaplapi vagy a hangkártya digitális kijárata-e a jobb szerinted. Persze ehhez optikai bemenettel is rendelkező DAC kell.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35294) bkercso válasza Cheesy (#35291) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az is SPDIF vagy I2S jelet készít az USB-ről. XMOS-szal szemezgess, ha ebben gondolkozol. :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35295) Bargyu


Bargyu
tag

Audiophileo nevő USB-Spdif csoda konverterről mi a vélemény?

[link]

(#35296) Cheesy válasza bkercso (#35294) üzenetére


Cheesy
őstag

Asus Xonar U7-ről, illetve a Creative Sound Blaster X-Fi HD USB-ről mi a véleményed? Felmerültek mint lehetséges verzió.

www.vakbelmutet.hu

(#35297) krichd1 válasza Bargyu (#35295) üzenetére


krichd1
addikt

Csúnya.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35298) bkercso válasza Cheesy (#35296) üzenetére


bkercso
nagyúr

írd be a keresőbe jobb fönt. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35299) CaNNa3IS válasza Bargyu (#35295) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

1500$ :F

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35300) bkercso válasza Bargyu (#35295) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó'beletaknyolták ennyié'!... :U
Amúgy hosszú l-lel írják: ~philleo
De amúgy brutáljó lehet, ha ez igaz.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.