Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Soma01 válasza krichd1 (#35442) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor mit ajánlotok hogy ha a 600 ohm-os fejhallgató meghajtása kieseik?
Tehát jó minőségi DAC fejhallgató erősítővel, 50.000 ft-ig. Line out kell rá, mert aktív hangfal is menne róla, nem csak füles. Thonet & Vander Kugel

(#35452) contaxg válasza Soma01 (#35451) üzenetére


contaxg
veterán

jó minőségi DAC fejhallgató erősítővel, 50.000 ft-ig.

Ilyen tudtommal nem létezik,de a jó erősen szubjektív fogalom. :)
Használtam vmi stúdiós cucc esetleg a TC Konnektől, stb.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35453) akela91 válasza Soma01 (#35451) üzenetére


akela91
addikt

50-ből kijöhet használtan ebayről (EU legyen), egy Impact Twin, aminek a fejhallgató erősítő része pl a 600OHM-os Beyerhez (DT990) nagyon is passzol. Kapsz mellé egy csomó feature-t amit vagy kihasználsz, vagy nem. Alacsonyabb imp. fejesekhez elvileg pocsék viszont az erősítő része.

[ Szerkesztve ]

(#35454) krichd1 válasza akela91 (#35453) üzenetére


krichd1
addikt

Ezen viszont nincs USB, eredetileg ez is igény volt.

(#35454) krichd1: Nem kell elnézést kérni, csak leírni ezt a tulajdonságot.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35455) akela91 válasza krichd1 (#35454) üzenetére


akela91
addikt

AKkor elnézést, ezt elfelejtettem. (én is így indultam, aztán beszereztem egy firewire karit, és boldogság van)

(#35456) Dorien válasza Soma01 (#35451) üzenetére


Dorien
veterán

Impact Twin itt elég sok embernek van, biztosan meg tudod valahol hallgatni valami nagyimpedanciás fejessel. Ha nem jön be a hangja az áráért, akkor meg valami komolyabb Musiland. (02, 03 Dragon verziók)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35457) DEJVID válasza akela91 (#35455) üzenetére


DEJVID
őstag

Csak akkor nem fér bele az 50-be. Mondjuk szerintem kártya nélkül sem.

(#35458) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Talán kicsit off, de nem tudom, van-e ezeknek topikja.
Szóval haverom rendelne egy ilyet.
Kérdés, hogy megéri-e az árát.
A cél az elalvás előtt laptopról zenehallgatás kiváltása könnyen irányítható formában, elfogadható minőségben (ami jobb, mint az Acer laptopjáé).

(#35459) .DLL válasza Soma01 (#35451) üzenetére


.DLL
veterán

(#35344) vodkaboy22 felfedezettje: PreSonus iOne, nem tudom a fejes kimenete milyen lehet, kérdeztem, de nem érkezett válasz. :D
Ilyen és hasonló interfészeket szerintem ki tudsz próbálni a különféle hangtechnikai üzletekben (Hitspace, Friendlyhouse, Tajti, Zaj kft, stb.)

(P.H.)

(#35460) akela91 válasza DEJVID (#35457) üzenetére


akela91
addikt

Nekem belefért, de egy jó kártya hozzá 10k szállítással.

(#35461) Exodius


Exodius
őstag

Egyre többször találkozok az Impact Twin névvel. Fejes talin is vitték egy csomóan, csomóan is kérték. Láttam, hogy Amazon-on 520 dolcsiról 230-ra van leértékelve, ami durva mert eredetileg az árából TEAC-ot lehetne venni ami ugye állítólag prémium. Szóval erről mik a vélemények? Best buy? Mi ez az új cucc? :D Írhatna róla valaki egy cikket. :)

[ Szerkesztve ]

(#35462) vodkaboy22 válasza .DLL (#35459) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fejes kimenetét csak röpkére próbáltam elég hangos volt 600Ohm-os Beyerrel és még azt se mondanám hogy nagyon rossz volt. De hasonló volt mint a Twin kimenete arányosan minőségben.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35463) krichd1 válasza .DLL (#35459) üzenetére


krichd1
addikt

Reméljük ez jól sikerült, elődje egy széthulló borzalom volt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35464) krichd1 válasza Exodius (#35461) üzenetére


krichd1
addikt

Használd a keresőt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35465) Soma01 válasza akela91 (#35460) üzenetére


Soma01
veterán

Az sem mindegy milyen a FW kártya?

krichd1!
Na jó, úgy látom lesz itt USB-s DAC is, ami jó...
De az Impact Twin ill. a PreSonus iOne inkább rögzítő rendszerek, nem lejátszó. Tudom, lejátszani is tud, de azok nem jobbak amik csak lejátszásra vannak építve? Pl. azt láttam, hogy a Musiland lejátszik 32bit 384KHz-es felvételt is. A előbbi kettőről nem tudtam meg ezt, csak azt, hogy a rögzítés milyen mintaételezéssel lehetséges.
Az av-online.hu-n jókat írtak a (jóval olcsóbb) FiiO E10K Olympus 2-ről is. Az milyennek mondható az itteni tapasztalatok alapján?

(#35466) krichd1 válasza Soma01 (#35465) üzenetére


krichd1
addikt

Olcsó kütyü olcsó hanggal, kereső használatát neked is javaslom.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35467) contaxg válasza Soma01 (#35465) üzenetére


contaxg
veterán

av-online-on mindenről jót írnak

Hogy érts a helyzetet...
Mi egy használt kombi Opel Astrát ajánlunk, de Te mégid egy Suzuki Altó felé kacsintgatsz mert nem kell a csomagtartó.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35468) Cheesy


Cheesy
őstag

Végül egy U7 Echelon Ed. lett az új lakó.
Most próbálgatom fejhallgatóval (Shure SRH440) és nem őszinte a mosolyom: kb. 10-15 mp-enként egy apró pattanó hang hallatszik. Belső hangkártyával (Xonar DGX) nincs ilyen.
Vajon mi okozhatja?

Egyelőre nem hiszem, hogy az egység a hibás, inkább az USB kábelre gyanakszok. Sima 1m-es USB kábelt adtak hozzá és mintha valahol olvastam volna, nem mindegy milyen kábellel kötjük össze a PC-vel az előerősítőt.
Kipróbáltam egy régebbi nyomtatós USB kábellel, amin van egy "vastagítás" a fej előtt, de ugyanaz az effekt.

szerk:
Nincs még fent semmilyen meghajtóprogram/bloatware/GUI a DAC-hoz, csak bedugtam, Win 7 felismerte, minden működik. De nem hiszem, hogy ez szoftveres gond lenne...

szerk2:
Nincs semmi UPS, a hangszórón/fejhallgatón meghallani, ha valahol leoltjuk a villanyt, bekapcsol a mosógép, stb. De ha nincs változás a villamos hálózaton nincs zörej.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35469) .DLL válasza Soma01 (#35465) üzenetére


.DLL
veterán

A 32/384 csak parasztvakítás ezeken a kis DAC-okon, persze le tudja kezelni, de egy jó DAC-on a 16/48 is szebben és jobban fog szólni.

(P.H.)

(#35470) Soma01 válasza .DLL (#35469) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, akkor ez is csak egy szám amit nagyon nem kell nézni?
De mondjuk ha a forrás nagyobb, mint amit a DAC tud, akkor azt le sem játsza? Le kell "butítani" azaz át kell konvertálni?

(#35471) krichd1 válasza Cheesy (#35468) üzenetére


krichd1
addikt

Próbálj ki másik USB csatlakozót. USB kábelből árnyékoltat próbálj, vagy tegyél mostanira ferritet, hátha segít. Lejátszón állíts a latency illetve buffer értéken.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35472) Cheesy


Cheesy
őstag

Úgy tűnik megoldódott.

Note to self:
1. alul a kis biszbasz USB 2.0-ra átállít.
2. Legfrissebb Echelon driver felrak

Sír a tiszta hangtól.

Philarmonia Slavonica - Felix Mendelssohn-Bartholdy. Violin Concerto in E minor, op.64 II Andante.
.flac ofkórsz

Sírni valóan tiszta a hegedű.... :O

Beállítás: 48 kHz @ 24bit

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#35473) Nincsijennév válasza akela91 (#35453) üzenetére


Nincsijennév
csendes tag

De még a 250 Ohmos Beyerekhez jó azért? Nekem olyanom van.
(Holnap hozzák meg nekem a TC-t)

[ Szerkesztve ]

(#35474) .DLL válasza Soma01 (#35470) üzenetére


.DLL
veterán

Igen akkor a lejátszó oldalon kell beállítani, hogy kisebb értékekkel játssza. De nyugi, ilyenbe nagyon-nagyon ritkán fogsz belefutni, és olyan kategóriájú eszköznél, ahol ez tényleg számít, az már valószínűleg le tud játszani mindent.

(P.H.)

(#35475) lkpeet válasza dgyuri0123 (#35445) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Tényleg jó az AQ Forest kábel?Persze az árát (is)tekintve.

(#35476) Bodz válasza Radomer (#35408) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Először szerintem döntsd el, hogy milyen fejhallgató is lesz! Utána jöhet a DAC.
A Denon erősítője hangra teljesen korrekt, viszont egy apró bökkenő azért van. A könnyen hajtható fülesekhez ideális inkább.

[ Szerkesztve ]

(#35477) dgyuri0123 válasza lkpeet (#35475) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó kábel, de szerintem a Pearl is elég lett volna. Csak hát biztosra akartam menni.

Forest még jóval drágább cuccost is kiszolgálna, mint az enyém, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35478) Soma01 válasza contaxg (#35467) üzenetére


Soma01
veterán

Értem én valahol, de nem látom át a piacot és a lehetőségeket, így nem egyszerű dönteni.
Úgy értem olyan kell ami az áráért jónak mondható, ajánlott. Biztos vagyok benne, hogy nem ez az első DAC marad örökké és fogok tapasztalatokat szerezni és tudok majd mihez viszonyítani. De ti biztosan tapasztaltabbak vagyok, azért bízok bennetek. Tehát eddig Musiland 02, Sound Blaster X-Fi HD, Audiobox, (TC Electronic Impact Twin - bár ez kicsit drágább és fw is kell hozzá)

Erről van tapasztalat, igaz nem USB-s? [link]

(#35479) lkpeet válasza dgyuri0123 (#35477) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Nem túl nagy az árkülönbég a Pearl és a Forest között.Nyomtatókábel helyett keresek valamit,de feleslegesen én sem költenék rá sokat.

(#35480) dgyuri0123 válasza lkpeet (#35479) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor neked USB kéne, ez meg HDMI, de szerintem egy "normálisabb" gyártó Cat6-os kábele is elegendő lehet. (nem 100 FT/méter az ára) Ha viszont ragaszkodsz az AQ USB kábelhez, akkor Pearl, kivéve, ha csoda rendszered van.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35481) lkpeet válasza dgyuri0123 (#35480) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Tényleg,írtad is hogy a Tiéd HDMI.Igen én USB-t keresek,nem ragaszkodok az AQ-hoz,csak kiváncsi lettem volna rá.A Kácsának van saját kábele is,az sokkal barátságosabb árú.

(#35482) dgyuri0123 válasza lkpeet (#35481) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az előbb hatalmas baromságot írtam: CAT6-os USB kábelt írtam. Ezt jól elképzeltem, pedig nem is ittam semmit. Bocs mindenkitől, aki olvasta. :B

Usb-ből nekem is kácsás van és sokkal jobb, mint egy mezei kábel, még a SB XFI-vel is tökéletesen átjön a jobb hangzás. Ez : [link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35483) lkpeet válasza dgyuri0123 (#35482) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Erre gondolta én is,köszi!

(#35484) Lackki


Lackki
senior tag

Sziasztok,
meguntam, hogy mióta tönkrement a keverőm nem tudom kihasználni rendesen a fülesem és ezért szeretnék venni egy olcsóbb fejhallgató erősítőt és én a Fiio E10K-val szemezek. Pio HDJ2000 fülesem van.
Vélemény erről vagy esetleg vmi ajánlás, ilyen árfekvésben? :)

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#35485) krichd1 válasza Lackki (#35484) üzenetére


krichd1
addikt

Olvass vissza, ma is volt erről a kategóriáról szó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35486) Soma01 válasza Lackki (#35484) üzenetére


Soma01
veterán

Erről kérdezgetek már egy ideje én is, de csak bonyolódik az ügy. :DDD
Nem régen összefoglaltam amiket ajánlottak eddig. Olvass vissza.

Azért még hátha ír valaki nekem/nekünk.

(#35487) Lackki válasza Soma01 (#35486) üzenetére


Lackki
senior tag

igen most megtettem :D
nade egy bt990 meg hdj2000 között ég és föld a különbség, ezért is kérdeztem rá, hátha ennek is van egy "párja"

Privátot hamarabb észreveszem

(#35488) Primary92 válasza dgyuri0123 (#35482) üzenetére


Primary92
senior tag

Valaki írja már le nekem, hogy mi az alapja annak, hogy a mezei USB kábeltől jobb a kácsás.
Komolyan érdekel.

(#35489) Dorien válasza Lackki (#35487) üzenetére


Dorien
veterán

Kis impedanciáshoz jó az E10K, csak a kérdés, hogy hangkarakterben is passzolnak-e.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35490) dgyuri0123 válasza Primary92 (#35488) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én próbáltam mindkettőt és hallható különbség van a két "drót" között.
Azt nem tudom megmondani, hogy milyen szint alatt nem hoz változást, mert sosem volt full alap rendszerem, de gyanítom, talán még ott is hozhat valamit a konyhára.

Mondhatnám a 100 FT/m árú hangfal kábelt is, szemben az 1000 Ft /m árúval, aminek szintén hallhatóan jobb a hangja mélyben, magasban, térben egyaránt.

Személyesen, sokszor tapasztaltam mindenféle kábel eltérő hang/kép minőségét RCA-tól a HDMI-ig és nem horror árú kábelekről beszélek, aminek 100.000 Ft métere.

"csak a zene van"

(#35491) envidia válasza Soma01 (#35451) üzenetére


envidia
csendes tag

Véletlenül tévedtem most ide.. vagyis akkor nem véletlenül.. van megoldás 50e alatti dac és fejhallgató erősítő kombóra..
Saját használatban egy Musiland Monitor 01 US 2012 van nálam a PC és az erősítő között és egy Nad302-es után Mordaunt-Short904 es frontokkal hallgatok zenét.
A fobbar kernel streamer dll-el és Win8 alatt fut.. pár éve próbálkozom megtalálni a zene legtisztább útját és hát a családi keretek nekem is ennyit engednek hobbira, de érdemes a szoftveres utakat is végigjárni emellett, az nem kerül, maximum időbe.
diy kábeleket használok többnyire.. még a pc-ből is egy Hivox tápkábel vastagszik kifelé :)
ic és hangfalkábeleknél, vastag, merev réz kábeleket használok pamutköntösben.. nekem így angolos és így született meg a legjobb tér idáig itthon. A fejhallgató kimenetét csak egy régebbi sennheiser-el tudtam tesztelni, de azt nem is használom, viszont dicsérik 300 ohmmal is.

Hátránya esetleg lehet a Mac driver hiánya.. a koax digit kiment hiánya.. de ennyi. Minden csati a helyén és helyes kis dobozka.. A külső táp hiányát szándékosan nem említem, mert a szűrő nagyszerűen el van találva.. aki ügyes természetesen fabrikálhat hozzá külső aksit.. volt szerencsém úgy hallani.. van különbség igen és hallható is.. de nem kellet elsírnom magam még miatta ezidáig :)

Pár száraz adat amin azért lehet ám csodálkozni.. de ami jóval kellemesebb csalódást okoz, azt hallani is.. és ebben az árfekvésben, amennyiben ez persze szubjektív.. nincs párja..

32bit/384khz, valamint erősített HI-END fejhallgató kimenet (Texas Instruments TPA6139) mind két méret
32 bites Cypress Burr-Brown DA
USB átalakító: Cypress CY7C68013A
FPGA: Xilinx Spartan XC3S200A

Analóg kimenet:

Dinamikatartomány (D/A): 140dB/112dB
Jel-zaj viszony (SNR) (D/A): 140dB/112dB
Teljes harmonikus torzítás (THD) (D/A): 0.005%
Frekvencia átvitel (5Hz-96KHz): +-3dB
Kimeneti jelfeszültség: 2V RMS
Kimenet impedanciája: 10K
Fejhallgató RMS: 10mW/RL = 300; 25mW/RL = 100; 85mW/RL = 32

Digitális kimenet:

Dinamikatartomány: 140dB
Jel-zaj viszony (SNR)(A súlyozás): 140dB
Teljes harmonikus torzítás (THD): 0.0001%
Frekvencia átvitel (20Hz~20KHz): +-0dB

Szóval huszonpárezer pénzért hozzá lehet jutni.. most nem olvasom vissza mert nálam most nagyon késő van és bocs hogy nem tudom ki keresett még USB dac-ot.. de ne gondolkodjon, hanem vegyen egy ilyet azonnyomban :)

További szép napot all :R

(#35492) Lackki válasza Dorien (#35489) üzenetére


Lackki
senior tag

na igen, erre volnék kíváncsi. :P

Privátot hamarabb észreveszem

(#35493) sickoface válasza dgyuri0123 (#35490) üzenetére


sickoface
tag

esetleg tudnál nekem mutatni/linkelni két olyan eltérő árú/minőségű/márkájú hdmi kábelt, amiket összehasonlítva halljuk/látjuk a különbséget a kép és/vagy hang között ugyanazon a rendszeren?

jó pár cikket elolvastam a témával kapcsolatban és sehol még csak kimutatni sem tudták, hogy tényleges változás lenne a jel minőségében, ha más (főleg drágább) kábelt használunk. hdmi esetében a digitális jel vagy átmegy és jól működik vagy nem. usb dettó.

nem azt mondom, hogy a drágán összepakolt házimozi, sztereó stb bármilyen rendszerekhez a piacon vegyen az ember filléres kábelt, de több ezret/tízezret költeni kábelre nem éri meg. hamarabb lesz minőségbeli javulás ha ezt a pénzt a kamukábelek helyett jobb fejesre/dacra/erősítőre/sörre vagy igazából bármire költi az ember.

ez csak egy vélemény. és most rendelek egy ilyet. kettőt. [link]

(#35494) krichd1 válasza Lackki (#35492) üzenetére


krichd1
addikt

Próbáld ki, szerintem ezt a fejhallgatót itt nem ismeri senki. Hangerőben biztos elég lesz, ha kevesled a mélyet, ott van rajta a bass boost kapcsoló.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35495) schawo


schawo
titán

A MiniDAC-om eladó lett, ha esetleg valakit érdekel, aláírásomban van a link :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35496) krichd1 válasza schawo (#35495) üzenetére


krichd1
addikt

Jó áron kínálod. :K

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35497) dgyuri0123 válasza sickoface (#35493) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Két példa, egy gagyi és egy kicsit jobb.

[link]

[link]

Az árkülönbözet minimális, de már látható egy 50"-os tv-n. Ezt tanúsíthatom, mert haverom panaszkodott a szemcsézettségre meg zajra egy hasonló alap kábellel és miután lecserélte egy Kácsára, minden problémája megszűnt.

Az AQ kábel, amit rendeltél, már nem számít gagyinak és nem hiszem, hogy gondod lesz vele. Tény, hogy ekkora hossznál már lehetnek gondok egy noname kábellel.

Egy biztos, a 100FT/m-es és az 1000 FT/m-es kábel között határozott minőségi különbségek vannak, akár digitális, akár analógról beszélünk. Még USB-nél is hallható. Akkor is igaz, ha nevesebb gyártó olcsóbb szériájából választasz, mint a nevesincs ázsiai kerítésdrótból.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35498) bkercso válasza dgyuri0123 (#35497) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagyis nem a javulást hallani/látni olcsó rendszeren, hanem a romlást, azt viszont igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35499) dgyuri0123 válasza bkercso (#35498) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Így is lehet mondani, de így sem teljesen korrekt, mert milyen árszinten kezdődik az a "romlás", amikor már látod és hallod is? :DDD

"csak a zene van"

(#35500) bkercso válasza dgyuri0123 (#35499) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szemcsézettség és hallható zaj, amit szerintem minden átlagfelhasználó észrevesz. Ha a hangkép fedett, vagy a kép nem tűéles, azt nem. De persze szubjektív a határ. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.