Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) szabolcs1975


szabolcs1975
aktív tag

Még egy kérdés. Mennyire lehet jelentősége annak, hogy USB vagy mondjuk koax a bemenet ? Csak azért mert tegnap hallgatva (koaxon) a minőség sokkal jobb volt mint ma USB-vel. Szerinte ég és föld. Létezik ilyen ?

Ja igen, az alanyok:

CA. DACmagic plus
Schenheiser hd595

(#36752) Bodz válasza Exodius (#36745) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem feltétlen, csak körültekintően kell választani szerintem.

(#36751) szabolcs1975: Számít, a változás mértéke szokott eltérnő lenni. De igen, történetesen a DM+ jobban szól koaxról.

[ Szerkesztve ]

(#36753) Abdallo válasza Radomer (#36741) üzenetére


Abdallo
csendes tag

Én egy hónapja nyúzom az UD-501-et, folyékony, energikus hangzása van, a mély tartomány a legerősebb oldala, a tér prezentációja kicsit szűkös, a magas hangokra jellemző egy kis fedettség, bár ez variálható a slow/sharp/off szűrök állítgatásával, nem a legrészletezőbb dac.
Szeretem hallgatni, de egy picit szürke eminenciás számomra, nem marad meg nálam...

(#36754) krichd1 válasza szabolcs1975 (#36751) üzenetére


krichd1
addikt

Dacmagic plusban régi USB jelfeldolgozó rész van, annál már vannak sokkal jobbak. Nomononál én a Pioneer U-05 amit meghallgatnék legelőször a helyetekben, HD595-nél jobb fejhallgatóval.
Amúgy leszedtétek már a fejhallgató belsejéből a tompító filc darabot ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36755) Radomer válasza Abdallo (#36753) üzenetére


Radomer
aktív tag

(#36753) Abdallo
Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataidat! ;)

(#36754) krichd1

Már tervbe van véve. :))

[ Szerkesztve ]

(#36756) sting2


sting2
addikt

Mi a lényegi különbség a Fiio E17 és az E17K között?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36757) contaxg válasza sting2 (#36756) üzenetére


contaxg
veterán

Ha igaz, akkor a DSD képesség és az erősítő (vonali) kimenet ami plussz az E17K-ban

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36758) sting2 válasza contaxg (#36757) üzenetére


sting2
addikt

És Hangban?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36759) contaxg válasza sting2 (#36758) üzenetére


contaxg
veterán

A fejestalin lesz E17K, mert küld a Fiio.hu egyet próbálgatni. Szerintem nem sok hiteles véleménnyel fogsz találkozni mert annyira új. Nálam az E17 a szól kategória. Inkább vennék egy 20 éves használt DAC-ot, ha ennyi lenne a keretem.

Violectric HPA-V200 belső DAC karival egy eBay liciten

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36760) .DLL válasza contaxg (#36759) üzenetére


.DLL
veterán

Wow, micsoda csoda készülékek voltak/vannak. :)

(P.H.)

(#36761) Exodius válasza .DLL (#36760) üzenetére


Exodius
őstag

Fiio porig gyalázva. :D

(#36762) Bicskás


Bicskás
tag

http://m.ebay.co.uk/itm/201150559636?nav=SEARCH

Ennek az erősítőnek mi van a tetetjén ?

( Nyilván nem a hangerőszabályzóra gondolok, hanem az az üveg bigyó... ) :DD

(#36763) XtremLor válasza Bicskás (#36762) üzenetére


XtremLor
őstag

Tube Headphone Amp- csoves fejhallgato erosito

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36764) Bicskás válasza XtremLor (#36763) üzenetére


Bicskás
tag

Köszönöm, akkor megvan az olvasmányom ma estére :DD

(#36765) bkercso válasza Bicskás (#36762) üzenetére


bkercso
nagyúr

Elektroncső. Olyasmi, mint a villankörte (konstrukciós szempontból), és arra jó, mint atranzisztor. Öreganyánk TV-jében is ez volt. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36766) Bicskás válasza bkercso (#36765) üzenetére


Bicskás
tag

Egyébként elsőre villanykörtének néztem, gondoltam valami csilliárd forintos fejes erősítő látványeleme... :DD

(#36767) bkercso válasza Bicskás (#36766) üzenetére


bkercso
nagyúr

Végül is világít is, ahogy izzanak a katódjai.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36768) GML válasza contaxg (#36759) üzenetére


GML
őstag

És E17 is lesz. Ami a még különbség, hogy nem lehet dokkoltatni az E17K-t az E09-be, mert már más a csatlakozása.

(#36769) EQMontoya válasza GML (#36768) üzenetére


EQMontoya
veterán

E17K E09K-ba ugyanúgy dokkolható, nem?
Tehát vagy mindkettőből az újat veszed, vagy mindkettőből a régit.

Same rules apply!

(#36770) sting2 válasza contaxg (#36759) üzenetére


sting2
addikt

ATH AD500X lesz a meghajtott komponens és rendhagyó módon egy PS4 a céleszköz...
Szerintem még pont elég is lesz neki.
Éppen lejövőben vagyok a "sok pont egy " fülesek bűvöletéből, ne szegd a kedvem. :Y

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36771) .DLL


.DLL
veterán

Készül az IVY-3 Line-stage! :)) A Musiland 03 Dragon analóg szekciója le lesz választva, és helyette ebbe megy a jel a DAC-ból.

Saját nyák, csillagpontos táp és földhálózat. :) Képes normál asszimmetrikus és szimmetrikus meghajtásra is (ekkor egy opával kevesebb is van a jelútban), tehát majd kap XLR kiemeneteket is.
Talira már hozom az "új" dac-ot retro dobozban! :D

(megjegyzés: az egész panel kicsit nagyobb mint a Musi 03 maga)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36772) CaNNa3IS válasza .DLL (#36771) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

grat jól néz ki. TP jó ötlet :)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36773) .DLL válasza CaNNa3IS (#36772) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! :)

(ja igen, ez itt kb. 8e Ft-nyi alkatrész :D )

(P.H.)

(#36774) contaxg válasza sting2 (#36770) üzenetére


contaxg
veterán

Mi bús bánatnak venni akkumulátoros DAC-ot otthonra? :F A Fiio vásárlók azért veszik ezt, mert olcsó és kicsi meg pofás. De miért vesz meg az ember egy olyan funkciót amire semmi szülksége? Ahelyett inkább jobb hangra költse azt a pár ezer forintot. Általában a kicsi és pofás dolgoknak szar hangjuk van. Mert a jó hanghoz anyag kell. A világ egyik legjobb DAC-ja 18kg-ot nyom

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36775) Exodius válasza contaxg (#36774) üzenetére


Exodius
őstag

Kár, hogy ezt sokan nem engedhetik meg maguknak. Egyébként hallottad már ezt a szörnyeteget? Milyen volt? :O

Most nézem, hogy csak 1,8 millió. Meg a lofas* ad ki ennyit érte..:O

[ Szerkesztve ]

(#36776) .DLL válasza Exodius (#36775) üzenetére


.DLL
veterán

Ez tök olcsó.
Az új MSB Select DAC ára (kapaszkodj meg valamiben): $90.000,- dollár

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36777) Exodius válasza .DLL (#36776) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor tényleg fölmerül a kérdés, hogy ezek mitől jobbak? Mi van bennük? :O

(#36778) Bodz válasza Exodius (#36777) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem valószínű, hogy jobbak lennének. De kellenek ilyen árú termékek is, amik az igen tehetős rétegnek szólnak. Kocsiban, ruhákban, telefonban, órában, satöbbiben is megvan ugyanez. Azért kerülnek annyiba, mert csak. Lehet magyarázni egy darabig a mindenféle felhasznált anyagokkal, technológiával, blabbla, de a vége úgyis a csak.

[ Szerkesztve ]

(#36779) #16820480 válasza contaxg (#36774) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most nem konkrétan a Fiio-ra mondom, de nem úgy szokott lenni, hogy az akku az sokkal stabilabb és egyenletesebb áramforrás, és ezért jobb bármilyen hálózati tápnál?

(#36780) .DLL válasza #16820480 (#36779) üzenetére


.DLL
veterán

Kinek mi a tapasztalata vele. Nekem pl. egyértelműen bejött hangra is, és ár szempontjából sem tudok jobb tápot. Egyébként az akkura is kell némi elektronika, pufferkondik, hogy gyorsabb legyen, szűrőkondik több helyen a tápvonalon; ha kisebb fesz-t igényel az eszköz (pl. 5V) akkor annak megfelelő regulálás, stb. Egyébként egy 12V 7Ah akku 4-5e Ft. és elmegy róla 2-3 napot a DAC-om (hétvégén 2 mert sokat hallgatom :D) egy éjszaka alatt feltöltődik, reggel le is vehetem.

(P.H.)

(#36781) contaxg válasza #16820480 (#36779) üzenetére


contaxg
veterán

Hááát a fali adapternél lehet, hogy jobb. De azért annál vannak jobb tápok is. ;) Nekem évekig volt akkus DAC-om, de végére nagyon megutáltam az egészet. Főleg, hogy hoztak egy külső tápot hozzá és azzal még jobb lett. Nálam ott volt az akkus korszak vége.

Végre tudom már mi ez a Spoiler!! :D

(#36775) Exodius v
Nem, sajnos nem hallottam, pedig van ismeretségen belül ilyen készülék. Igazából egy jó lemez jobban érdekel mint egy új készülék. Most is van nálam pár olyan DAC, amit ki sem bontottam, mert nem érdekel. Nem azért mert rosszak. Csak azért, mert jó az ami van. :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36782) sting2 válasza contaxg (#36774) üzenetére


sting2
addikt

Nem térek el az elképzelésemtől.

A PS4-en csak optikai kimenet és USB van, logikusabb akkor gondolom egy optikai bemenettel ellátott AMP/DAC vétele?
PL :
SMSL SD 793II
vagy ez ebben az esetben nem számít?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36783) CaNNa3IS válasza contaxg (#36781) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Ott a pont.
Én is ott tartok már egy ideje, hogy egy új album vagy szám sokkal inkább mozgat mint az, hogy milyen kábelek meg dacok meg ......
Ez már a következő lépcső és nem kell hozzá semmi extra drága cucc.
Csak meg kell tanulni zenét hallgatni.

sting: PS4 mint playstation játékkonzol ? Erre tudsz usb-s dacot kötni ?

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36784) Radomer


Radomer
aktív tag

Még a végén magamévá teszem a filozófiátokat. Max. veszek egy komolyabb fejest ami a mostani rendszerrel jól szól, és csak hallgatom a zenét. :R

(#36785) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, nekem nincs összehasonlítási alapom, nem volt még sem akkus, sem tyúkbeles DAC-om, csak rémlett, hogy a topik több prominens tagjától ovalstam oylat már, hogy az akksi jobb áramforrás.

Egyébként ha valami hiányzott az életetekből eddig, akkor íme, mostmár lehet NAS-ról is zenét hallgatni az audiofileknek.
Én még egyelőre csak dolgozom a hifi-leveőgn, ami majd forradalmasítja a zeneszobák kialakítását a közel tökéletes rezonanciájával. :))

(#36786) sting2 válasza CaNNa3IS (#36783) üzenetére


sting2
addikt

Igen, Playstation 4.
Szerintem lehet, miért ne..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36787) CaNNa3IS válasza sting2 (#36786) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Spec usb feldolgozóhoz driver kell amit telepíteni kell. Nem tudom ps4-en milyen op rendszer van.

sheratan : AVX-en soxor felkerül audiofil patchkábel. Legalább van min mosolyogni.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36788) sting2 válasza CaNNa3IS (#36787) üzenetére


sting2
addikt

De ha optikain kötöm össze akkor nincs erre szükség..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36789) Exodius


Exodius
őstag

Amúgy sosem féltetek attól, hogy miközben hallgatjátok a zenét egyszerre csak előbukkan a kérdés, hogy hogyan szólhatna még jobban? És bekerültetek az ördög-spirálba? Cuccok megvesz, aztán elad, gyűjt újra vesz minden.....aztán megint...és megint....:O

(#36790) #16820480 válasza Exodius (#36789) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem kell tőle félni, el kell fogadni a sorsot. :)

(#36791) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Helló.

Volna egy kérdésem: Audio-gd NFB15, vagy Furutech GT 40?

Csakis az USB-s DAC funkció érdekelne. Fülest ritkán használok, viszont van LP játszóm+MM Roksan Chorus Black, de nincs korrektorom hozzá egyenlőre.

Köszi minden segítséget.

"csak a zene van"

(#36792) contaxg válasza sting2 (#36782) üzenetére


contaxg
veterán

Az esetben én jobbnak találom az optikai csatlakoztatást a PS4-hez.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36793) Bodz válasza dgyuri0123 (#36791) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább az NFB15.

(#36794) CaNNa3IS válasza sting2 (#36788) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Akkor nincs

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36795) dgyuri0123 válasza Bodz (#36793) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.

Esetleg nincs valamilyen teszt, vagy tapasztalat erről a DAC-ról? Úgy szeretném tudni, mit tud.

Egy NAD T758-as beépített dacját kéne lenyomnia sztereóban, erre szerinted képes lenne az NFB15?

Ha hülye a kérdés, akkor bocs.

"csak a zene van"

(#36796) bkercso válasza Exodius (#36789) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erről szól ez a topik már hosszú évek óta... ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36797) sting2 válasza contaxg (#36792) üzenetére


sting2
addikt

Nagyon köszönöm a segítséget, türelmedet.
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#36798) fattyu válasza Exodius (#36789) üzenetére


fattyu
veterán

félni? csak az imseretlentől fél az ember.
avagy ezt a lejtőt páran már megszánkózták itt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36799) krichd1 válasza dgyuri0123 (#36795) üzenetére


krichd1
addikt

Próbáld ki, akkor megtudod.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36800) dgyuri0123 válasza krichd1 (#36799) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha pesti cég lenne, már mennék is meghallgatni, de így???

Drága a benzin költség oda-vissza. Az meg, hogy kifizetem és futárral küldözgetjük oda-vissza, nem szerencsés. Aztán a pénzemet sem szívesen adom oda előre úgy, hogy talán vissza sem kapom, ha nem tetszik a vas.
Már tudom, mit érezhet egy vidéki user, amikor budapesti boltokba invitáljuk őket egy tesztre.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.