Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) Krissz80 válasza contaxg (#36949) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi

(#36952) Melorin válasza csƵ (#36943) üzenetére


Melorin
addikt

(#36953) thornadoj válasza contaxg (#36949) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mennyibe kerül? Miket érdemes nézni?

(#36954) contaxg válasza thornadoj (#36953) üzenetére


contaxg
veterán

DAC with remote

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36955) Bodz


Bodz
Topikgazda

Tán nem volt még. DPC latency témában egy kis okosság, csökkenhet tőle. Remélem érdekes valakinek. Igazából már régóta ismerem, bár játékok miatt. Megosztó a hatása ebből a szempontból (mikro lag, több-kevesebb fps, blabla), de most nekünk nem is ez a lényeg. Tesztelve 3 gépen, Win 8.1 X64-en. Minden esetben pozitív változást hozott a tulajok legnagyobb örömére.

1. Bios/UEFI: HPET (High Precision Event Timer) bekapcsolása, ha esetleg nem lenne. Ha nem csak enabled vagy disabled van, akkor a használt op. rendszernek megfelelően 32 vagy 64 bit.
2. Rendszergazdai parancssorba: bcdedit /set useplatformclock true
3. Gép újraindít.

Egy ellenőrzés a Wintimertesterrel. Ha valamiért nem sikerült, akkor felül nem 14.3 körüli érték lesz.

Latency méréshez LatencyMon, a WinTimerTester pedig itt található.

Ha visszatérnénk a win alapértelmezéséhez, akkor rendszergazdai parancssorba:
bcdedit /deletevalue useplatformclock és utána gépet újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#36956) #16820480


#16820480
törölt tag

Bedobom ide a kérdést, hátha valakinek van véleménye:
Miért van/lehet az USB transzporton lógó DAC hangja jobb, ha leveszi az ember a buffer méretet (a lejátszó szoftverben) kisebbre? Mondjuk olyan minimális (pl. 5 msec) környékére.

(#36957) contaxg válasza #16820480 (#36956) üzenetére


contaxg
veterán

Tisztább magasak, precízebb mélyek? Alacsonyabb jitter?

(#36955) Bodz
Ez érdekes...akár mehetne a blogra is :R
Realtime latency beállítása meg van windows alatt??

A Korg gyári progijára hagyatkozva, kb. 23ms-os latencyt sikerál általában összehozni. Kiváncsi leszek ezzel mekkora lesz ez az érték, bár a laptop BIOS nem annyira kiművelt, hogy ilyeneket lehessen benne állítani.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36958) #16820480 válasza contaxg (#36957) üzenetére


#16820480
törölt tag

Bennem csak kérdések vannak, egyáltalán mitől lehet akármilyen változás a hangban attól, hogy kisebb csomagokban kapja a DAC az anyagot?

(#36959) GML válasza #16820480 (#36958) üzenetére


GML
őstag

Lehet, hogy így fel tudja dolgozni? :U :F

(#36960) .DLL válasza #16820480 (#36958) üzenetére


.DLL
veterán

Én nem vagyok benne biztos, hogy ez kisebb csomagokat jelent. A logika valóban ezt diktálná, de azt is diktálná, hogy a nagyobb latency biztonságosabb átvitelt eredményez, van olyan DAC ami túl alacsony latency-vel pattog zörög zakatol, szenved. :D Nem írtad milyen DAC-ról van szó. Gondolom attól is függ aszinkron-e, van-e benne extra memória, vagy nincs, stb.

(P.H.)

(#36961) contaxg


contaxg
veterán

Az nem lehet, hogy ha minél tovább tartózkodik egy digitális csomag a memóriában annál jobban "romlik" a jel minősége és ezért előnyös a kis latencyvel történő kijátszás?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36962) kemcso válasza contaxg (#36961) üzenetére


kemcso
Ármester

Mitől romlana a digitálisan tárolt adat minősége (szigorúan véve az 100010101)? :U Ilyen alapon a sokáig bekapcsolt szgépen egyre csúnyább a kép...

(#36963) bkercso válasza contaxg (#36961) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem ha nem tudjuk az okát, kár találgatni, mert ennek is olyan oka lehet, hogy "úgysem gondolnánk". :DDD
A számítógép egyszerre egy (vagy ahány magja van) dolgot képes csinálni, ezért a sok futó programot időben egymásba ágyazza. A tapasztalat az, hogy nagyobb bufferral - vagyis ha a memóriából ritkábban küldi ki a jelet a gép) több a jitter. Hogy miért, az összetett is lehet, nem feltétlenül kell egyszerű okának lenni. Szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36964) contaxg válasza bkercso (#36963) üzenetére


contaxg
veterán

OK, akkor ne találgassunk.
Megkérdezek egy szakértőt erről.

(#36962) kemcso
Ezt az 10101010 kérdést szerintem hagyjuk, mert minden digitális kábelnek más a hangja és még mindig rácsodálkozunk, hogy még ez is számít??

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36965) bkercso válasza contaxg (#36964) üzenetére


bkercso
nagyúr

De a kábelben a jelnek van időzítése, míg a RAM-ban nincs, így jogos lehet az 11001001. Inkább a kiolvasásnál csúszhat be hiba. (Csak hogy ne találgassak. :) )

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36966) contaxg válasza bkercso (#36965) üzenetére


contaxg
veterán

A számítógép egyszerre egy (vagy ahány magja van) dolgot képes csinálni, ezért a sok futó programot időben egymásba ágyazza

Itt miért nem lehet időzítési probléma?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36967) .DLL válasza contaxg (#36966) üzenetére


.DLL
veterán

A feladatokat osztja fel időben, az adatokat területen, így az ha egy helyben áll, akkor nem változik, marad 100010101, csak ha dolgozik vele a gép "Bkercso: Inkább a kiolvasásnál csúszhat be hiba."

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36968) Radomer


Radomer
aktív tag

Matrix mini-i pro -t hallgatta már valaki? Head-fi-n egész jókat írnak róla.

(#36969) Dorien válasza #16820480 (#36956) üzenetére


Dorien
veterán

Milyen változást érzékelsz / vélsz érzékelni ettől a buffercsökkentéstől? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36970) Lewzke válasza #16820480 (#36956) üzenetére


Lewzke
őstag

Ha WASAPI kimenetet használsz ott két üzemmódot lehet kiválasztani, event és push. Az aszinkron USB DAC-okhoz az event ajánlott ahogy olvastam és megnézve a WASAPI advanced beállításait az event mód jóval kisebb buffer méretet használ. 25 vs. 200 ms "hardware buffer". Tehát valószínű van valami értelme az észrevételednek. Én az USB DAC-om event móddal használom de a foobar default bufferéhez nem nyúltam. Próbáld meg ezt használni és nem piszkálni a lejátszó fő bufferét, ami ezen bufferek előtt van.

[ Szerkesztve ]

(#36971) #16820480 válasza Dorien (#36969) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez jó kérdés, nem tudom ogy fogalmazzam meg, talán a jobban kontrolált lehet jó szó rá, de leginkább annyi volt az élmény, hogy "más" lett a hang. Ki kellene próbálni újra valamikor. Csak azért kérdeztem, hogy ennek van-e, lehet-e valami realitása.

Lewzke: Nekem személy szerint nincs ilyen rendszerem (még), csak tegnap voltam hallgatózni. De amúgy nem WASAPI volt, hanem kernel streaming. Igazából saját rendszernél nem teljesen így nézne ki, mert nekem linuxról indulna majd, tehát más kernel, más meghajtók és más lejátszó szoftver lenne használatban. De majd ha odakerülök, akkor kipróbálgatom, hogy mit lehet állítani, és milyen hatása van a hangra.

(#36972) Lewzke válasza #16820480 (#36971) üzenetére


Lewzke
őstag

nem tudom mi lehet az oka, de azt tudom, hogy pl. a foobar bufferét nagyon lecsökkenteni nem ajánlott, mivel DSP effekteket előre ki kell számolja lejátszás előtt és úgy kerül a bufferbe. Ilyen pl. az EQ, Crossfeed, Resampler ...

(#36973) #16820480 válasza Lewzke (#36972) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem minden DAC-nál működik jól amúgy sem, van ahol akadozást okoz ugye érthető okokból. Egyébként mondjuk én pont nem használnák olyan DSP funkciókat, ha már hangminőség az elsődleges cél, ha meg nem az áll mindenek felett, akkor ugye felesleges is játszani a buffermérettel :)

(#36974) Dorien válasza #16820480 (#36971) üzenetére


Dorien
veterán

Én próbálgattam, de nem érzékeltem minőségbeli változást az 50ms meg a 30,000ms között. Mondjuk én a WASAPI és DS között sem igazán hallok különbséget Foobarral, szóval... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36975) #16820480 válasza Dorien (#36974) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk tegnap 5ms-t próbáltunk, meg DS-t. Lehet, hogy amúgy a DAC-tól is függ, hogy mit kezd a helyzettel? Aztán lehet, hogy semmi az egész, és csak vélem hallani, hogy más.

(#36976) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Valakinek nincs esetleg ilyen dual opa adaptere, amitől megválna: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#36977) birno válasza Dorien (#36974) üzenetére


birno
addikt

En a WASAPI event es push kozott is hallok kulonbseget foobarral, az event nekem valahogy sterilebb, a push eletszagubb, de hosszu tavon farasztobb is hallgatni.
Lehet DAC-ja is valogatja, jo kerdes.

(#36978) guppy válasza Radomer (#36968) üzenetére


guppy
őstag

nekem a sima volt, DACként, spdifről jót hozott :)

(#36979) Dorien válasza birno (#36977) üzenetére


Dorien
veterán

Sok ember hall különbséget, aztán vakteszten meg sokszor kiderül, hogy valójában mégsem, csak azt hitte, hogy hall. :) Az agy nagyon könnyen befolyásolható. Egy bolhafingnyit talán én is jobbnak hallottam a WASAPI-t, de ilyenkor pl. a Youtube nem működik és macerás mindig visszakapcsolni DS-re vagy kilőni a Foobart. Nyilván egy jobb/másmilyen DAC másképp viselkedik erre, nekem csak egy Fiio E10 van, azon elhanyagolható a különbség. Lejátszó szoftverek között viszont nagyon gyorsan kijött a minőségkülönbség, az AIMP3-at nem is használom azóta.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36980) pulutodurumo válasza Dorien (#36979) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mi nem tetszett az AIMP3-ban? Csak mert én azt használom ASIO-val. Kíváncsivá tettél.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#36981) Dorien válasza pulutodurumo (#36980) üzenetére


Dorien
veterán

Hangminőségben a Foobar lenyomta, meg a JRiver is, de utóbbinak nem tetszik a felülete.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36982) Bodz válasza contaxg (#36957) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Folyamatban a blog...
"Realtime latency beállítása meg van windows alatt??" Mire gondolsz pontosan?

Tud a Korg jóval kevesebbet is. 3 felett nem barátkozunk. :D

(#36983) Bodz válasza Bodz (#36955) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A tabletem (Lenovo Thinkpad 8). Bár ezen nem sok zenét hallgatok, de az asztali gépemmel még nem akadt gondom.

Előtte

Utána

(#36984) birno válasza Dorien (#36979) üzenetére


birno
addikt

Az ilyen finomsagokat szerintem nem lehet sima vaktesztel kiszurni, ahol altalaban 1-2 szamot hallgat csak meg az ember.
Kicsit hosszabb hallgatas utan venni csak eszre, meg lehet csak adott rendszerrel.
De egyszer azert kiprobalnam. :)

(#36985) bkercso válasza HUNNIA1920 (#36976) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet ról aszó. De miért nem rendelsz?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36986) HUNNIA1920 válasza bkercso (#36985) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem találok itthoni boltban (webshopban), csak külföldön. 1db kéne, azt meg nem szeretném külhonból rendelni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#36987) EQMontoya


EQMontoya
veterán

MF-nek a vcan II + vpsu II + vdac II kombóját hallotta valaki?
Ebayről egész barátságos áron össze lehet lövöldözni darabonként.

Same rules apply!

(#36988) bkercso válasza HUNNIA1920 (#36986) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ingyen kiszállítják azt is pedig. Én 2db-ot vettem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36989) contaxg válasza Bodz (#36982) üzenetére


contaxg
veterán

Kaptam az Asustól Jrivert (hivatalosan, hivatalosat). Hifipisti elmondta, a szerinte tuti beállításokat. A Pioneer ASIO panelén belőttem a minimum latency-t, (4ms) és azt kell mondanom, hogy én Windowst nem hallottam még ilyen jól muzsikálni.

Beregisztráltam erre a progira és várom, hogy küldjék a linket a letöltéshez. Délután még nem jött meg. :O

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36990) bkercso válasza contaxg (#36989) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagyis venni kell, az a tuti? Mennyiért, hol? :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36991) Ribi válasza Bodz (#36983) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mit csináltál miközben mérted?
Kapj el egy ablakot és kezd el cibálni ide oda, garantáltan megugrik az interrupt latency.
Nekem ha a szélét fogom meg akkor ugrik fel 1000 fölé.

(#36992) contaxg válasza bkercso (#36990) üzenetére


contaxg
veterán

Mit szeretnél venni? :D Tutit?

Nem értem általában amit írogatsz. Nagyon más nyelvet beszélünk. ;)
Próbáld meg egyszerűbben.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36993) bkercso válasza contaxg (#36992) üzenetére


bkercso
nagyúr

Beregisztráltam erre a progira és várom, hogy küldjék a linket a letöltéshez.

Ezt úgy értettem, hogy magadnak meg is vetted. Vagy én értem félre, de akkor meg hogy próbáltad ki, mikor még nem töltötted le? :))

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36994) contaxg válasza bkercso (#36993) üzenetére


contaxg
veterán

Ha igaz, erre a latency mérő progira kellett netes regisztráció. Bíztam benne, hogy egy üres sor képes jelezni azt, hogy új témát kezdtem el. Szerintem Bodz értette.Általában érti, hogy mit akarok. Még akkor is, ha hülyén kérdezem.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36995) Bodz válasza contaxg (#36989) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szükséges a mail cím, de legalább majd kapsz hírleveleket. :D
Csak bökj rá a Download free home edition-re, de itt egy direkt link is.

(#36991) Ribi: Böngésző, youtube, háttérben av, Intel HD vezérlőpult, eM Client. Na most már nem szedem elő a tabletet (majd holnap, ha fontos), de asztalin nem ugrik meg, ha ablakot cibálok.

[ Szerkesztve ]

(#36996) contaxg válasza Bodz (#36995) üzenetére


contaxg
veterán

:Y :C :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36997) .DLL válasza .DLL (#36833) üzenetére


.DLL
veterán

Elkészült a DAC, dobozolva (a talált, rossz deck házában) :C Redy för tali!

(P.H.)

(#36998) Bodz válasza .DLL (#36997) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kép? Ha már élőben nem látom. :)

[ Szerkesztve ]

(#36999) .DLL válasza Bodz (#36998) üzenetére


.DLL
veterán

Betettem a képet, nálam látszik... o_O itt a link: [link]

És NE5534-gyel bizony jobban bejön a hangja, mint LME49710-zel, kicsit dinamikusabb is, de tónusokban sokkal gazdagabb, árnyaltabb. Nem olyan szembeötlően részletes, de ha figyelünk ott van az szépen, viszont l (a jól ismert szóval élve) sokkal "zeneibb". Bár az LME-vel talán kicsit simább a hangja. Majd kipróbálom OPA134-gyel is.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37000) Bodz válasza .DLL (#36999) üzenetére


Bodz
Topikgazda

OK, látom már, a µBlock volt a bűnös.
Jópofa így. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.