Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Strapáciusz válasza Radomer (#35350) üzenetére


Strapáciusz
tag

(kb. 40 dollár, amiből kb. 45-50 lesz a jutalékok miatt.)

A lélektani hadviselés spécije

(#35352) laychi válasza Imifej (#35349) üzenetére


laychi
veterán

Logitech z623 2.1 van rákötve

(#35353) Bodz válasza laychi (#35345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

TV-hez és Z623-hoz bőven elég lesz a D03K is.

(#35354) laychi válasza Bodz (#35353) üzenetére


laychi
veterán

Köszönöm a válaszod.
És HD filmeknél is elegendő? Ahol esetleg dolby digital hang van?
Optikai kábel vásárlásánál mire figyeljek? hossz,gyártó,mire kell figyelni?

(#35355) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Szüleim vettek új TV-t aminek csak optikai hang kimenete van, viszont a házimozi eléggé régi és csak RCA bemenete van. Gondoltam hogy egy DAC-al megoldható lenne az átalakítás. Tudtok erre a célra ajánlani egy Magyarországon könnyen elérhető eszközt?

Köszi!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#35356) Bodz válasza laychi (#35354) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég lesz, persze. Az én tévémen pl lehet állítani, hogy optikán sztereo pcm menjen ki.
Ne vegyél a szükségesnél hosszabbat! Ne legyen túl vastag, merev, vagy akár nehéz, mert kellemetlen lehet egy olyan könnyű, pici cucchoz, mint a D03K. Illetve a 200 forintos kínai kategória itt is kerülendő. Én egy tök egyszerű Inakustik kábelt használok.

(#35357) Bodz válasza Teki1986 (#35355) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ez esetleg? Olcsóbban nincs házimozizás.

[ Szerkesztve ]

(#35358) laychi válasza Bodz (#35356) üzenetére


laychi
veterán

Köszi.
Egy 1 méteres delock feltételezem meg is tenné.
Hosszra elegendő,ilyet árulnak ott,ahonnan venném a DAC-ot.

Hangzásban a sima pcm-mel tuti nem lesz hátrányom?

[ Szerkesztve ]

(#35359) Imifej válasza laychi (#35358) üzenetére


Imifej
senior tag

Tökéletes lesz.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35360) Imifej válasza laychi (#35352) üzenetére


Imifej
senior tag

Elég jó ára van ennek a szettnek, ez megérdemel azért egy olcsó DAC-ot. Itt olvasgass: [link] Sokak szerint nem mérvadó az oldal, de azért írnak a FiiOkról pár használható infót.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35361) Teki1986 válasza Bodz (#35357) üzenetére


Teki1986
tag

Hello!

Kicsit félreérthető voltam. Nem szükséges az 5+1 csatorna átvitele elég a sztereó is, mivel szüleimnek nem fontos a térhatás, csak a házimozi hangfalai jobbak mint a TV-é.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#35362) .DLL válasza vodkaboy22 (#35344) üzenetére


.DLL
veterán

Na, ezaz! :)
És ki tudja még hány ilyen interfész teljesít hasonlóan jól, elég sok márka/típus van a boltokban, lehet hogy az Impact Twinhez hasonló gyöngyszemek is lapulnak még valahol a háttérben.

(P.H.)

(#35363) Imifej válasza Teki1986 (#35361) üzenetére


Imifej
senior tag

Akkor neked is jó lesz a FiiO D03K

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35364) Bodz válasza laychi (#35358) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hidd el, megfelel majd így is! :)

(#35361) Teki1986: Ebben az esetben szintén Fiio D03K.

(#35365) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Csak fiokát ne :DDD Hova züllünk ? :DD

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35366) Bodz válasza CaNNa3IS (#35365) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mélyre basszus, a fiio.hu tömi a zsebünket. :DDD
Amúgy tényleg nem rossz kütyü a D03, teljesen rendben van az ára is mindent figyelembe véve.

(#35367) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

A Musiland Monitor 01 US USB DAC -ról van valakinek véleménye, tapasztalata (2012-es verzió, 32bit/384khz)?

Jelenleg alaplapi hangkártyát használok, amire optikán van rákötve egy Yamaha RX-V650-es erősítő és két álló hangfal. Az alaplapi helyett lenne a gép és az erősítő közé.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35368) bmakszim válasza HUNNIA1920 (#35367) üzenetére


bmakszim
senior tag

Jó választás, de igazán akkor lenne értelme, ha az erősítőt is lecserélnéd egy sztereóra. Nekem leesett az állam a NAD C315-öt hallva, miután lecseréltem rá a kis belépőszintű Yamaha RXV-363-t.

[ Szerkesztve ]

(#35369) .DLL válasza HUNNIA1920 (#35367) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor te jelenleg nem az alaplapi hangot hallgatod, hanem a Yamaha belső DAC-ját, hiszen ez alakítja át a digitális jelent (optika), analóg hanggá. Jó kérdés, hogy ez hol helyezkedik el minőségben az alaplaphoz és a Musi 01-hez képest, viszont bmakszim szavai megszívlelendőek az erősítővel kapcsolatban. :K

(P.H.)

(#35370) HUNNIA1920 válasza .DLL (#35369) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

bmakszim: egyelőre nem szeretnék megválni tőle, elég jutányos áron jutottam hozzá anno, illetve azért is vettem sok pont egyes erősítőt, hogy ha a későbbiekben szeretném bővíteni hangfalakkal a rendszert, akkor ne kelljen új erősítőt is vennem.

.DLL: Magyarán ha optikán vezetem ki a hangot az erősítőbe, akkor teljesen mindegy, miről megy ki, vehetek akármilyen dac-ot, belső hangkártyát (Asus Xonar-on is gondolkoztam), így is-úgy is az erősítőn múlik a hang.

Ha analógon megy ki a hang az erősítőbe, akkor is felesleges egy dedikált hangkártya vagy külső dac?

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35371) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#35370) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Ha analógon megy ki a hang az erősítőbe, akkor is felesleges egy dedikált hangkártya vagy külső
dac?"

Erre azt mondanám, mivel a Musiland DAC feltehetően jobb, mint a Yamaha beépített DAC-ja, így jobb hangot tudnál kinyerni USB-ről a Musiland analóg kimenetén. Akkor viszont felesleges hangkártyát cserélned.

Példaként mondanám: a Yamaha RXV1300-as erősítőm beépített DAC-jával nem voltam elégedett, ezért vettem egy Sound Blaster X-FI 5.1-et és mindjárt jobb lett az FLAC minősége, pedig a Yami 1300-as 320e FT-ba került anno, az X-FI meg 16e FT volt, ;) mégis lealázta a Yamaháét.

"csak a zene van"

(#35372) Imifej válasza CaNNa3IS (#35365) üzenetére


Imifej
senior tag

TV-hez meg 2.1 hanszórókhoz ne kelljen már jobbat és drágábbat ráerőltetni.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35373) Dorien válasza HUNNIA1920 (#35370) üzenetére


Dorien
veterán

Mindegy, az optikai jel digitális, és így a Yamaha DAC egysége fog dolgozni. Ha a Musiland lenne a DAC, akkor az már analóg jelet küldene a Yamahára és így annak csak az erősítője dolgozna. Meghallgatás nélkül ne ugorj bele szerintem.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35374) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#35371) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Úgy értettem, hogy vagy hangkártya vagy külső dac. Mindkettőt nem akarok venni, csak az egyiket.
A Musiland lenne az egyik lehetőség vagy egy Asus Xonar ST/STX belső hangkártya.

Azt viszont nem teljesen értem, hogy ha optikán vezetem ki a hangot, akkor a belső hangkártya minősége nem számít, hanem az erősítőn múlik a hang, analógon viszont számít, pedig így is az erősítő a lánc utolsó eleme.

Azt értem, hogy ha optikán megy ki a hang, akkor az digitális és az erősítő alakítja a digitális jelet analóggá, az optika miatt meg mivel digitális a jel, így nem vesz fel külső zajt.
Viszont ha analógon megy ki a jel, ami eleve zajosabb lehet, azt az erősítő előbb digitálissá alakítja, majd utána analóggá, vagy amit eleve analógon kap, azt nem alakítja már át, úgy ahogy van kitolja a hangfalakra?

Elnézést ha butus vagyok, de sosem volt teljesen egyértelmű számomra ez a digitális/analóg átalakításos dolog. :)

Dorien: kicsit sokáig szerkesztettem a hsz-t, nem láttam, hogy írtál. :R

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35375) CaNNa3IS válasza Imifej (#35372) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Senkire nem erőltettem semmit.
De nem volt igény, hogy olcsó és "ne jobb" legyen

HUNNIA1920: Ahogy mondod, az analóg jelet az erősítő csak erősíteni fogja már.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35376) dgyuri0123 válasza Dorien (#35373) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A kis Yamaha DAC-ja elég gyenge szerintem, főként zenén, mert eleve nem arra van "hangolva".
A Musiland "látatlanban" is jobb lesz, megint csak szerintem, mint ahogyan nálam is bejött egy időre a kis SoundBlaster.

(#35374) HUNNIA1920: Bocs, hogy nem figyeltem jobban, mert ha Asus Xonar a jelenlegi kártyád, úgy egyáltalán nem biztos, hogy jobb lenne nála a Musiland.

Az Asust analóg kimeneten, vagy coaxon próbáltad? Ez a legfontosabb kérdés szerintem, mert ha igen és nem jön be, akkor a Yamaha lesz a szűk keresztmetszet.
Optikain nem elég a Yamaha DAC-ja szerintem és azt nem tudod semmivel sem tuningolni. Az egyetlen esélyed, ha analóg bemenetről hajtod, mert az sokkal jobb lesz, mint a digitális bemenetek.
Ez természetesen a kis Yamahára vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35377) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#35376) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Most vagy nem jól fogalmaztam, vagy sikerült megkevernem téged. :)

Nem, nincs se Asus Xonar-om se külső dac-om. Ami most van, az egy alaplapi hangkártya, amin van optikai kimenet és optikán van a géphez kötve a Yamaha erősítő. Ez van idáig.

Az lett volna a kérdésem, hogy érdemes lenne-e a Musiland dac-ot megvennem? Illetve gondolkoztam az Asus Xonar-on is, de az már egy kicsit más téma, talán nem is a topic témája.
Viszont ahogy írtátok is, analógon érdemes lenne, mert akkor az erősítő dac része megkerülhető.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35378) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#35377) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

O.K: elkaptam a fonalat. :DDD

"Viszont ahogy írtátok is, analógon érdemes lenne, mert akkor az erősítő dac része megkerülhető"

Pontosan. Én nem vennék hangkártyát, inkább a Musilandot, vagy más USB-s DAC-ot, de "látalanban" azt mondom, jobb lesz, mintha az erősítőd sajátja. Nálam az 1300-as Yamaha is gyenge volt saját DAC-al, de analóg bemeneten hajtva sokkal jobb lett, pedig csak egy 16e FT-os DAC-ot kötöttem elé.

Egy próbát azért nem ártana megejtened vásárlás előtt, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35379) Dorien válasza HUNNIA1920 (#35377) üzenetére


Dorien
veterán

Én külső megoldásra szavazok, Musiland Monitor 01 US, Fiio E10K, SB X-Fi HD USB, Xonar U7 - ez utóbbi akkor, ha kell 5.1 / 7.1 vagy Dolby Headphone a játékokhoz. A Musi, Fiio, SB csak sztereó hangot tud, illetve az SB tud még EAX-et. Ha marad az erősítő, és a 2 hangfal főleg zenehallgatásra, akkor a Musilandra voksolnék, alacsony impedanciás fejeshez meg a Fiio-t venném az <1ohm kimeneti impedanciája miatt. De ezek csak tippek, biztosra sosem lehet tudni, hogy hangra kinek mi fog tetszeni.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35380) dgyuri0123 válasza Dorien (#35379) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"De ezek csak tippek, biztosra sosem lehet tudni, hogy hangra kinek mi fog tetszeni."

Kiegészíteném azzal, hogy egy bizonyos szint alatt alig fogja meghallani a hangminőség javulást, mert az "olcsó" HM erődítők sajnos elég gyengék sztereóban, még analóg bemeneten is.

Legbiztosabb jele, hogy cserélni kell a vasat, amikor a füles úgy szól mint az álom, erősítve pedig hallgathatatlan lesz ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35381) .DLL válasza HUNNIA1920 (#35374) üzenetére


.DLL
veterán

"Viszont ha analógon megy ki a jel, ami eleve zajosabb lehet, azt az erősítő előbb digitálissá alakítja, majd utána analóggá, vagy amit eleve analógon kap, azt nem alakítja már át, úgy ahogy van kitolja a hangfalakra?"

Hoppá, tényleg! Ebben lehet valami gyerekek....

Haverom Harman/Kardon hm. erősítője pont ezt csinálta. Mondtam neki, hogy teszteljük a fejhallgató kimenetét, többféle DAC-kal is, azt mondta nem érdemes, mert a DSP miatt mindent előbb bedigitalizál, átfuttat a procin, majd újra analóggá alakít. Szóval van ilyen, ő csak mozizásra használja, zenehallgatásra meg egy nagy Xonat ST-t. Ami amúgy nem rossz, de ebben az árban már bőven vannak külső DAC-ok is.

HUNNIA: meg kéne nézned a manuált, hogy mi a helyzet az analóg bemenetekkel. Megpiszkálja-e az erősítő, vagy egyenesen kiadja?

(#35344) vodkaboy22: A beépített fejhallgató aljzatáról hallgattad, tehát az is egész jó?

(P.H.)

(#35382) ABee


ABee
tag

Üdv Guruk!

Ti mennyit adnátok egy ilyenért?

AMB Laboratories Gamma 1 Full++ combined with Gamma 2 and optional Burr-Brown SRC4192IDB ASRC

50-60k-t megérne? (Tegyük fel hogy jól van megépítve) Jobb mint egy Musi 03, Xmos vagy egy Sanskrit?

[ Szerkesztve ]

(#35383) bkercso válasza ABee (#35382) üzenetére


bkercso
nagyúr

Megér szerintem, ez egy jó DAC. De egy XMOS USB-SPDIF kell elé. Egyszerűen nem pénz, amit kérnek érte.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35384) laychi


laychi
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítségét,amint módom lesz rá megvásárlom a kis FiiO-t.
Remélem nem lesz csalódás :)

(#35385) Imifej válasza .DLL (#35381) üzenetére


Imifej
senior tag

Általában minden erősítőn van DIRECT lehetőség. Még az én házimozi erősítőmön is. Coaxon megküldtem 96kHz jellel a FiiO E-10-el, és akkor automatikusan kikapcsolt mindent, be sem lehetett semmit kapcsolni pluszban. És ez persze sztereóban. Ilyenkor nincs 5.1 miegymás. Meglepően szépen szólt, meg voltam teljesen lepődve. Próbáltam analógról etetni, mindent kikapcsoltam ugyan úgy, de meg sem közelítette az előbbi szituációt a hangja. Úgy hogy szerintem van értelme a külső DAC-nak bizonyos esetekben. Próbáltam közvetlen PC-ről 96kHz jellel etetni, de nem jött még össze. De majd próbálkozok még.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35386) .DLL válasza Imifej (#35385) üzenetére


.DLL
veterán

De akkor itt megint az erősítőd belső DAC-ja dolgozott. a FiiO ez esetben nem DAC-ként szerepelt a láncban, csak továbbadta a digitális jelet, amit a PC felől kapott...

Amiről én beszéltem az az, hogy az erősítő az analóg bemeneteket is digitálissá alakította (az eleve digitálisat, pl. coax, nyilván nem), majd visszaalakította analóggá, tehát nem lehetett kikerülni a processzorát.

(P.H.)

(#35387) Imifej válasza .DLL (#35386) üzenetére


Imifej
senior tag

Igen, ez igaz, csak másképp még nem tudtam 96kHz-et rányomni. De még küzdök majd. Az erősítö az analóg jelet szerintem nem alakítja digitálissá, ha DIRECT módban van.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35388) Bodz válasza HUNNIA1920 (#35367) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egész nyugodtan megveheted, olcsó, jól szól, árát nagyon megéri. Esetleg érdemes lehet 04 MX-en is elgondolkoznod, kb. ugyanannyiba kerül.

[ Szerkesztve ]

(#35389) ABee válasza bkercso (#35383) üzenetére


ABee
tag

Köszi! Amúgy tapaszalatok vannak a gammával?
Mondjuk a DAC-os XMOS-hoz vagy egy 03-mas Dragonhoz képest milyen a hangja?
Ár értékben mennyivel jobb ezeknél?

[ Szerkesztve ]

(#35390) funkmester


funkmester
aktív tag

minosegi kulonbseg van a 15v es a 230v-os trafok kozt?

(#35391) .DLL válasza funkmester (#35390) üzenetére


.DLL
veterán

Ez így értelmezhetetlen. Konkrét típusok? Mostmár kíváncsi vagyok mire gondolhattál.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35392) funkmester válasza .DLL (#35391) üzenetére


funkmester
aktív tag

futuretech gt40 vs teac 301 kulonbozo a trafo

(#35393) .DLL válasza funkmester (#35392) üzenetére


.DLL
veterán

Ja értem... mindkét trafó bementi faszültsége 230V csak az egyik külső a másik belső. Mindkettőnek megvan az előnye/hátránya, de pl. külső egységet könnyen tudsz jobbra cserélni, vagy akár akkumulátoros táplálás is megoldható, ha az a szimpatikus. Ez persze nem mond el semmit a két DAC hangjáról, mivel eleve különböző készülékek.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35394) CaNNa3IS válasza funkmester (#35390) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

[link]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35395) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

Felmerült a kérdés a D/A konvertálásról. A Yamaha erősítőkön van egy "Pure Direct" beállítás, ami megoldja hogy az erősítő ne szóljon bele a hangba, csak erősítse a jelet. Itt van róla egy ábra, természetesen analóg kivezetés esetén működik:

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35396) funkmester válasza .DLL (#35393) üzenetére


funkmester
aktív tag

ertem koszi, es melyik a kulso trafos a ket keszulek kozul?

(#35397) DEJVID válasza funkmester (#35396) üzenetére


DEJVID
őstag

Biztos, hogy kell neked DAC?

(#35398) .DLL válasza HUNNIA1920 (#35395) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyon jó, akkor zenehallgatásnál válaszd a Pure Direct módot, majd a (leendő) külső DAC analóg kimenetét kösd az Analog Inputra (2x RCA, L,R) és meg is vagy.

(#35396) funkmester: A Furutech a külsős, hisz látod, viszont a TEAC szimpatikusabb, de ez csak megérzés a képek alapján (pl. 2x párhuzamos DAC van benne) de meghallgatás nélkül semmi sem biztos.

(P.H.)

(#35399) contaxg


contaxg
veterán

Weller SI 25W-os pákámhoz, hobby forrasztgatáshoz milyen hegyet vegyek és leginkább hol? Ezekből nekem melyik a jó? (főleg kábelt forrasztgatnék vele)

• Weller, „Longlife” (hosszú élettartamú) vasbevonatú hegyek
• Weller, nikkelezett réz hegyek
• Nikkelezett réz hegyek

Esetleg utángyártott ?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35400) bkercso válasza contaxg (#35399) üzenetére


bkercso
nagyúr

Második. Utángyártott nagy lutri. Viszont a 25W halvény, vegyél egy 50-10W-osat, a vastagabb kábel viszi annyira a hőt, hogy a 25W szenvedés legyen. (A hőt ugyan azok az elektronok vezetik, mint az áramot, vagyis a kábelek jó hővezetők.)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.