Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) CaNNa3IS válasza bkercso (#35300) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Egy próbát megérne :-)

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35302) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Egy kérdésem lenne újfent.

Melyik jobb?
Musiland 02 dragon vagy dacmagic xs?
Változott a helyzet a900x fejhallgatót rendelek, mert a család mellett bajos lenne egy nyitott fejhallgató. :)

Köszi!

(#35303) krichd1 válasza Radomer (#35302) üzenetére


krichd1
addikt

Mielőtt megrendeled, hallgasd meg, az egy elég karakteres fejhallgató, színezős V hangú, erős magas hanggal.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35304) Radomer


Radomer
aktív tag

Úgy ézem kirándulnom kell fejhallgató plázába. :(

(#35305) bkercso válasza Radomer (#35304) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valami ismert erősítőről és forrásról hallgasd, hogy azt valamiképpen "le lehessen vonni" a hallottakból.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35306) Imifej válasza laychi (#35283) üzenetére


Imifej
senior tag

Én egy JBL Creature 2-t kötöttem a TV-re[link] de pocsékul szólt. Miről küldöd a filmet a TV-re? Inkább arra kötném a hangszóróidat.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35307) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Sziasztok és BÚÉK mindenkinek!
Impact Twin-esek: Van közületek vkinek olyan tapasztalata, hogy PCIe 1x-es slotban FW-kártya amivel a TC Impact Twint használod miközben PCIe 16x-os slotban videókártya van? Mennek gond nélkül, vagy van vmi hátulütője?

(#35308) vodkaboy22 válasza Nincsijennév (#35307) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem gond nélkül megy eg R9 270X kártya egy A88XM asrock alaplapban. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35309) Bargyu válasza bkercso (#35300) üzenetére


Bargyu
tag

Köszi! 1000-1500$ brutál sok pénz, de 30 napos próbaidőt adnak (és nyilván inkább a használt piacon veszek egy sima Audiophilleo 2-őt, ha megtetszik, ennek az új ára is "csak" 579$).

Boldog Új Évet Mindenkinek!

(#35310) laychi válasza Imifej (#35306) üzenetére


laychi
veterán

Pendrive,külső vinyó.
Mivel a tv a pizzát is játssza usb-n keresztül feleslegesnek találtam házimozit venni.

DAC-cal használva volt rossz vagy fejhallgató kimeneten?

B.Ú.É.K mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#35311) dgyuri0123 válasza laychi (#35310) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Mivel a tv a pizzát is játssza usb-n keresztül feleslegesnek találtam házimozit venni"

Nem zavar a 24p hiánya? Mert azt egyik tv lejátszója sem tudja.

A házimozi pedig nem helyettesíti a media playert. Némi képzavart érzek. :K

"csak a zene van"

(#35312) Imifej válasza laychi (#35310) üzenetére


Imifej
senior tag

Én is néztem így filmeket a TV-n, de meguntam, hogy mindent kimásoljak a gépről. Most egy HTPC van rákötve. És zenét is a PC-ről hallgatok. Így egyben van minden. A hangja természetesen a fejhallgató kimeneten rossz. Holnap megpróbálom optikain rákötni az Essence One-ra. A gond csak az, hogy nem tud FLAC-ot a TV-m csak mp3at.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35313) CaNNa3IS válasza dgyuri0123 (#35311) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

mi az a 24p?
Samsung TV saját lejátszóját használom és mindent lejátszik hálón keresztül(Synology NAS-ról) még a 3D filmeket is.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35314) balintdavid


balintdavid
tag

Üdv! Notebookom integrált zajkeltőjének hangkártyájának kiváltására keresnék USB-s vagy Firewire-ös DAC-ot, Linux és OSX kompatibilitással. Gettó kategóriás Maxell Retro DJ fejest és egy Genius SP-HF1250B hangfalat kellene meghajtania, ezért árakkal ne nagyon szálljatok el az ajánlatokban :D
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#35315) bkercso válasza balintdavid (#35314) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem szidni a Retro DJ-t! Nem érdemli meg, korrekt kis masina az. Meghálálja a törődést :K Amúgy ebből lenne értelme választani, ha olcsó de fogyasztható DAC kell. Hajtanak fejest is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35316) tg44


tg44
csendes tag

Helló!

Van egy asrock 970 extreme alaplapom és egy HD681EVO fejesem. A kérdésem az, hogy egyrészt lenne-e minőségi lépés ha beruháznék másik hangkártyára, másrészt a xonar u7-el egy árban vagy olcsóbban tudtok-e hasonló hangminőségű pcie kártyát, aminek van asztalig nyúló controllere (ilyen kis kontroller cucc amibe esetleg még aljzat is van)?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35317) dgyuri0123 válasza CaNNa3IS (#35313) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"mi az a 24p"

A másodpercenkénti képkocka sebesség. Enélkül döcögös a lejátszás, nem folyamatos. Ha nem tudod mit kéne látnod az baj.

A 3D, amit lejátszik a tv beépített m.playere pedig felezett és nem BD3D. Azt csak dedikált külső médialejatszó tudja lejátszani. Ergo a minősége messze elmarad az eredetitől.

"csak a zene van"

(#35318) laychi válasza dgyuri0123 (#35311) üzenetére


laychi
veterán

Ritkán nézek HD-t,főként 25p-s avi-jaim vannak.
Gondolkoztam már rajta,hogy a Blu-ray filmet 25p-be lekódoljam magamnak,gyorsulás szinte észrevehetetlen lenne,de a lejátszás folyamatos. Vagy itt a 3 méteres HDMI és legfeljebb gépről játszom le.
Egyébként minimálisan zavaró csak.

(#35313) CaNNa3IS[kis olvasmány]

[ Szerkesztve ]

(#35319) Lewzke


Lewzke
őstag

USB DAC-hoz van két USB kábelem, egy simán árnyékolt és egy olyan aminek mindkét végén ferrit van. Melyiket ajánlott használni?

[ Szerkesztve ]

(#35320) Dorien válasza dgyuri0123 (#35317) üzenetére


Dorien
veterán

Az inkább 24 fps lesz.
A szám utáni "p" a függőleges felbontásra szokott utalni. (480p, 720p, 1080p, stb.)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35321) bmakszim válasza Dorien (#35320) üzenetére


bmakszim
senior tag

24p

(#35322) bkercso válasza bmakszim (#35321) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezért nem sikerül néha feliratot igazítanom?! :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35323) Imifej válasza dgyuri0123 (#35317) üzenetére


Imifej
senior tag

Érdekes, mert nálam akkor folyamatosabb a lejátszás, ha a beépített Playerét használom a TV-nek. Már mindent kipróbáltam a HTPC-n, de akkor is.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35324) Dorien válasza bmakszim (#35321) üzenetére


Dorien
veterán

Kösz, jó tudni, hogy van ilyen szabvány. :)

Mondjuk azt nagyon értékelném ha az LG "okostévénknek" lenne annyi esze, mint a KMPlayernek és normálisan időzítené a feliratokat az avikhoz. Néha totálisan el van csúszva az időzítés és akkor lehet szenvedni a Subtitle Studióval.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#35325) bmakszim válasza bkercso (#35322) üzenetére


bmakszim
senior tag

Nem értek hozzá, csak tudom, hogy van ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#35326) dgyuri0123 válasza Imifej (#35323) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez attól is függ, milyen anyagot nézel.
A BD-k, BD rip-ek, vagy MKV-k jellemzően 23.976 fps-el rendelkeznek (kivéve a koncerteket, mert azok általában 25 fps-esek).

Így nem csak a kerek 24p-t kell tudni a lejátszónak, hanem a 23.976-ot is tudnia kell kezelni, mert különben 41 mp-enként döccenni fog a lejátszás, a sebesség kompenzálása miatt.

HTPC-t be kel állítani, mindenféle fps-t fell kéne ismernie, de ez beállítás függő és kell kis gyakorlat hozzá, hogy úgy működjön, ahogy az kell.

A 24p-s kedencia hiány viszont állandó röcögő , rángatózó lejátszást fog produkálni.

"csak a zene van"

(#35327) CaNNa3IS válasza dgyuri0123 (#35317) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

:DD

Nem tudom, hogy mit kéne látnom csak miután látom amit látok, ez nem baj.
Felezett 3D és őszibarack is jó, ez nem baj.
Nem érdekel a BD3D, ez nem baj.
De hogy mi az a 24p azt nem tudom és az baj. :DDD

De nem döcög semmi pedig nem olyan okos a tv-m. Letöltöm megnézem és kész.
De ez már nagyon OFF lesz itt.

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35328) laychi válasza CaNNa3IS (#35327) üzenetére


laychi
veterán

(#35329) dgyuri0123 válasza CaNNa3IS (#35327) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem szeretném szétoffolni a topikot, de még egy utolsó nekifutás:
A 24p hiánya leginkább kamera sevenekelésnél látható, apró folyamatos röccenések, amiktől nem lesz folyamatos a mozgás. A vizszintes és függőleges irányú kamera mozgásoknál olyan, mintha néhány tized másodpercre megakadna a lejátszás, de folyamatosan és állandóan jelen van (röcög), kivéve ha nem mozog a kamera. Nem tudom jobban körülirni bocs.

"csak a zene van"

(#35330) birno válasza bkercso (#35322) üzenetére


birno
addikt

Nem hinnem, nekem max csak akkor nem sikerul igazitani, ha elter a film es a felirat verzioja(rendezoi valtozat vagy ilyesmi), egyebkent mindig lehet, csak max nem egyszeruen annyival, hogy hozzaadsz +/- x masodpercet.

(#35331) contaxg válasza dgyuri0123 (#35329) üzenetére


contaxg
veterán

A svenkelésnél látható hiba az lehet simán driver hülyesége..nálam linux alatt előjön win alatt semmi gond

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35332) CaNNa3IS válasza laychi (#35328) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Kösz
Ennyire nem vagyok retardált csak új év ....
Nem éreztétek az iróniát? Belga .... :DDD fakk .....

Persze megnéztem mi az a 24p de engem nem zavar 0.1s röccenés. Lehet pont akkor pislogok. :DD

Na de tényleg sok lesz az off aztán kib..nak

dgyuri0123 : Értettem köszi

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#35333) dgyuri0123 válasza contaxg (#35331) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem nincsenek ilyen gondjaim, Med600-at használok, de van aki nem tudja, milyen ha a 24p-t nem kezeli a lejátszó. Próbáltam körülírni, hogy milyen látható jelei vannak, de kiderült, csak poénkodott a kolléga. :D

CaNNa3IS: ezt jól bekajáltam akkor. :D

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35334) hm74


hm74
aktív tag

DAC-ban szeretnék feljebb lépni.
Jelenleg bkercso-féle kisDAC-ot használok.
Hadd kérjek tőletek erről véleményt!

(#35335) hm74 válasza Lewzke (#35319) üzenetére


hm74
aktív tag

Hallgasd meg mindkettővel és az maradjon amelyikkel jobban tetszik a hangja! :U

Amúgy a bolti párszáz Ft-os USB-kábelek (ferrit ide vagy oda) csapnivalóan teljesítenek egy audio rendszerben. Vannak audio USB-kábelek, azokból érdemes vásárolni, már a 10000 Ft alattiak is sokkal jobbak mint egy mezei USB-kábel.

(#35336) vodkaboy22 válasza hm74 (#35334) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nézz be a blog-omba valahol van róla kép. Szereltem ilyet hááát 30-at vagy kicsit kevesebbet megér de többet egy centel se... 30-35k-ba már lehet venni MS2-öt és garantálom hogy annak jobb hangja van egy usb-y kábeles táppal.
És még hány jó DAC van. 55k-ba biztos nem ezt venném... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35337) Radomer


Radomer
aktív tag

Musiland 03 dragon tulajok segítség kellene.

Lehet csak képzelődöm, de mintha valami a sárkányos logóval nem lenne minden rendben.(vonalak a sárkány körül)

Az eladó küldte:
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/02/165202_burnhp9pefq7nnsl_htb1zvbehxxxxxxzxvxxq6xxfxxxz.jpg

Ez pedig a gyáriról:
http://prohardver.hu/dl/upc/2015-01/02/165202_t8yvdxafwnfq94bf_00020336.jpg

Nem lehet hogy nem eredeti a cucc, és csak utólag rakták rá?

Köszi!

(#35338) bkercso válasza Radomer (#35337) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerinted ki hamisítja a kínai Musilandot? De most tényleg. :) Szerintem ez tipikus kínai minőségű feliratozás, a képet meg nyilván kifotoshoppolták. Szerintem...
Pls. használd majd a link gombot. :K

vodkaboy22: Shol? Én nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35339) hm74 válasza vodkaboy22 (#35336) üzenetére


hm74
aktív tag

Köszi a felvilágosítást!
MS2 alatt a Hrt Music Streamer II-t érted?
Bár én a RIF Audio DAC-ot SPDIF koaxról (Musiland Monitor 01 USD) hajtanám, nem USB-ről, így is tutira gyengébb lenne az USB-s MS2-nél?

(#35340) vodkaboy22 válasza bkercso (#35338) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Privátban vannak a képek:

De íme egy.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35341) vodkaboy22 válasza hm74 (#35339) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Erre már nehezebb biztos választ adni. De én a voksomat még így is az MS2+külsőtápra adnám :R
(Most már MS3 kapható)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35342) .DLL válasza Radomer (#35337) üzenetére


.DLL
veterán

Béna szitázás, ez ilyen. A belseje si változó, van amiben kicsit több gyanta marad a kelleténél, van ami patyolat. (legalábbis a fotókon).

(#35339) hm74: A HRT MS2-nél meg jobb a Musilan 03 Dragon. És még ez is 55k alatt megvan, szóval...

(P.H.)

(#35343) Imifej válasza laychi (#35328) üzenetére


Imifej
senior tag

Nos. Leteszteltem a TV Toslink kimenetét. Kezdtem a TV--Essence One felállásban, majd TV fejhallgató kimenet, végül HTPC--Esence One(USB). Legrosszabb, mint várható volt, a fejhallgató kimenet. Alapzajos is, és messze rosszabb mint a másik 2. A TV optikai kimenete valamelyest elmaradt a PC-Essence összeállítástól, de szerintem bőven jó volt, még zenét hallgatni is. Hozzátartozik a dologhoz, hogy mp3 volt a tesztalany, mert a TV csak azt tudja.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35344) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

[link] Új DAC ami szerintem mehet az ajánlottak listájára! iPAD-al hallottam ismerősömnél pár napja. Gitár mellé és zenehallgatásra használja. Remek cucc.
Jó hangzása volt és nagyon jó volt róla a metal&rock zenék. Trance-elektronikus zenénél kicsit keveseltem a magas hangok erejét, de árához mérten nagyon megéri szerintem.
Sajnáltam de nem volt nálam a TWIN összemérni, de ha nem is egy kategória akkor is 30-40ks ársávban nagyon jó. :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#35345) laychi válasza Imifej (#35343) üzenetére


laychi
veterán

Köszönöm.
Tehát akkor javítható lenne még a hangzás egy DAC-cal.
Vajon elég lenne a korábban linkelt FIIO ehhez?)FIIO D03
vagy esetleg kicsit dobjak még rá és a D07-est vegyem)az már specifikáció szerint Dolby/DTS/PCM támogatással van.,D03 csak PCM-es.
Vagy az árában van jobb?10-15k-ért? esetleg használtban milyet lenne érdemes nézni?)árban továbbra sem mennék feljebb)

(#35346) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Musiland 02 03 dragonok között 20e különbség. Megéri a 03-at venni, van annyival jobb?

Köszi!

(#35347) Strapáciusz válasza Radomer (#35346) üzenetére


Strapáciusz
tag

Az a 20e különbség "kicsit" sok. A két dragon között kb. 40$ lehet. (összehasonlítani sajnos nem tudom, 03-am nincs)( Ha most venném, inkább a 03-at venném, sokkal nem drágább mint amennyi a 02 volt, és azóta is azon rágódom, hogy mennyivel szólna most jobban ha...)

A lélektani hadviselés spécije

(#35348) krichd1 válasza Radomer (#35346) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyivel biztos nem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35349) Imifej válasza laychi (#35345) üzenetére


Imifej
senior tag

A TV kimenetet át tudod állítani, hogy mit adjon ki magából. Tehát elég a PCM-es. Vagy nem sztereó a hangfal szetted? Szerintem egy Fiio bőven elég erre a feladatra. Én a munkahelyen E10-et használok, egy Panasonic Hi-fi van rákötve, és sokkal jobb mint a Pc line out. Árakban nem nagyon vagyok otthon, ajánlani mást én nem tudok. De gondolom más fog esetleg.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35350) Radomer válasza Strapáciusz (#35347) üzenetére


Radomer
aktív tag

Sajna ekkora különbség 105$ vs. 170$. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.