Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) krichd1 válasza jobesz (#36548) üzenetére


krichd1
addikt

Bkercso erősítőivel próbálkozz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36552) HUNNIA1920 válasza .DLL (#36550) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Sok fejessel nem próbáltam. Amikor megvettem, akkor egy Denon D1100-asom volt, amit a jelentős mély kiemelése miatt eladtam és lett helyette egy Beyer DT 990 Pro. Én nekem ez a páros teljesen jó volt és csak azért vettem egy iBasso DX50-est, mert gyakorlatilag annyiért megkaptam, mint amennyiért eladtam az X3-ast.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#36554) Lusu


Lusu
aktív tag

Üdv!

Tavaly elkezdtem autóhifizni, ezért jobb minőségű zenét hallgatok, így eljött az idő, hogy a szobai cuccomat is elkezdjem szintre hozni :)
Első körben egy DAC-ra lenne szükségem (hangkártyát nem szeretnék mert valószínüleg laptopra nyergelek) kizárólag stereo zenehallgatásra, erősítőről. Leginkább hangszeres zene, kevés rock, pici elektromos, valami mindenevő féle.
Amire kötném jelenleg az egy Onkyo TX-SV373 és Onkyo D205F párosa. Szóval ezekkel karöltve kellene leköröznie egy integrált hangkártyát :) Tervezem később egy tisztes stereo végfok beszerzését és hangszóróból is nagyobb kell ha mélytartományt is szeretnék.

Ezek ismeretében kérném segítségeteket egy jó USB-s DAC kiválasztásához. Nem akarok feleslegesen túllőni a célon, de hallani szeretném a zenékben rejlő részleteket. 50 ezerig gondoltam, de ha drágább azt is írjátok mert biztos megfontolom. Köszönöm.

(#36555) bkercso válasza lkpeet (#36553) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem találom.

Lusu: Pl. eggyel feljebb. Ehhez később vehetsz egy komolyabb DAC-ot, de USB-SPDIF transzportnak tökéletes. Vagy Musiland-ok.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36556) adodaniel


adodaniel
őstag

Kingrex UD-01-gyel van valakinek tapasztalata?

(#36557) Lusu válasza bkercso (#36555) üzenetére


Lusu
aktív tag

köszönöm, a fentebbi hirdetést én is kerestem, már csak az ár miatt is, és van jelenleg egy musiland monitor 01 us hirdetve, de összevetve az eddig hirdetettekkel 28-ért soknak tűnik :)

(#36558) lkpeet válasza lkpeet (#36553) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Már aktív! :))

(#36559) .DLL válasza Lusu (#36557) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, nem értem ezeket az árakat. Oké, most rossz a Forint, de én 28-ért vettem (kis (nagy) külföldi segítséggel) új Musiland 03 Dragon-t nyáron. Xmos-t is kapni dobozban, újonnan 16e-től... (oké egy hónapot várni kell rá, de az nem nagy dolog).

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36560) lkpeet válasza .DLL (#36559) üzenetére


lkpeet
csendes tag

28-ért,de még 38-ért én is vennék 03 Dragont! :DD
Sajnos a forint most (is) elég karcsú.

(#36561) .DLL válasza lkpeet (#36560) üzenetére


.DLL
veterán

Jó, ha azt nézzük van 60 ezres DAC is aminél jobb a hangja, mert ebbe tényleg pakoltak tudást, vannak gyártók amik viszont csak lehúzni akarják a hifistákat, mert annyiért adják amennyiért megveszik... Ja? De ott az Impact Twin is, úgy tud olyan minőséget produkálni, ár/értékben olcsón, hogy nem is kínai. Egyszerűen egy komoly cég ami nem a lehúzásra utazik. Persze ezért még kapni fogok a fejemre. :DDD

(P.H.)

(#36562) lkpeet válasza .DLL (#36561) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Szerintem nincs rossz hangja,valóban van olcsóbban is,de én direkt dobozoltat rendeltem.Egyébként nem keresek rajta egy fillért sem,65 EUR volt+posta.Nem kell heteket várni rá,és valaki nem szívesen rendel külföldről (?). :))
Valamelyik Musit szeretném kipróbálni,melyik lehet jobb a 02 Dragon,vagy a 03 Monitor?A 03 Dragon nem nagyon van most,meg jó drága.

(#36564) krichd1


krichd1
addikt

Ez nem hirdetős topik, jó lenne ezt befejezni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36565) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

HA!-n és AVX-en kívül van értelme máshova is felrakni hirdetést?

Sajnos meg kell válnom bkercso féle DAC/AMP-omtól.

(#36566) .DLL válasza krichd1 (#36564) üzenetére


.DLL
veterán

Ez ma egy ilyen nap :DDD

(P.H.)

(#36567) XtremLor válasza Vasinger! (#36565) üzenetére


XtremLor
őstag

HFP-re rakd meg ki, sokan nezegetik!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#36568) Vasinger! válasza XtremLor (#36567) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, közben már úgy néz ki, hogy van 2 jelentkezőm is rá, hamar elmegy! :R

(#36569) bkercso válasza Vasinger! (#36568) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így vegyetek DIY-t... :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36570) Bicskás válasza .DLL (#36559) üzenetére


Bicskás
tag

Mit gondolsz, ilyen jellegű terméket, mint a Musiland Monitor 03 US Dragon, szabad és/ vagy érdemes vásárolni használtan, vagy nem javaslod ?

(#36571) binatone válasza lkpeet (#36560) üzenetére


binatone
tag

Itt 38 amit keresel.

(#36572) lkpeet válasza binatone (#36571) üzenetére


lkpeet
csendes tag

Érdekes! :)
Rendeltél már tőlük?

(#36573) .DLL válasza Bicskás (#36570) üzenetére


.DLL
veterán

Persze, nincs benne kopó, mozgó alkatrész, és nem is panaszkodnak rájuk.

(P.H.)

(#36574) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok, erről a külső hangkártyákról vélemény: Line 6 TonePort UX2 ?
Gitár - Pc-hez elég jó, ezt tudom. Zenehallgatáshoz mit nyújt?

(#36575) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok! Egy Beyerdynamic DT990 Pro-t (250 Ohm) használok egy Musiland US 02 Dragon-nal. A hangminőséget nagyon jónak találom, viszont keveslem a hangerőt, valahogy nincs benne elég kakaó, nem érzem azt a lendületes, "átütő erőt" zenehallgatás közben... Az erősítőt kellene lecserélnem szerintetek valami komolyabb műszerre? Nem sajnálnék egy 100eFt körüli összeget egy komolyabb DAC-ra, ha az általam elvárt minőséget biztosan megkapnám. FiiO termékekben gondolkodtam, egy X5-tel szemezgetek. Nyújthat annyival többet a Dragonnál, hogy befektessek egy ilyen kütyübe? Vagy elég az X3? Esetleg valami más? A tanácsokat előre is köszönöm!!!

(#36576) Bodz válasza CoroStar86 (#36575) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tápot használtál eddig hozzá?
Miért nem veszel egy erősítőt a 02-höz?

(#36577) CoroStar86 válasza Bodz (#36576) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Használok tápot, de valami zéró darab... Talán ebben a fórumban olvastam, hogy egy normálisabb táp 30 rugó, de annyit javítana is rajta? Milyen erősítőt ajánlanál a Dragonhoz? Egyébként kipróbáltam a fejest egy belépő szintű Onkyo házimozi-erősítővel is, ott már lenne hangerő, viszont akkor nagyon torz a hang. Nem tudom, milyen eszközhöz melyik másik passzol, sajnos laikus vagyok a témában...

[ Szerkesztve ]

(#36578) Bodz válasza CoroStar86 (#36577) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annyit nem dob, hogy még 1 Dragon árát ráköltsd.
Laconic Lunchbox, X-Szekeres II, Sense V1 pl. Attól is függ, hogy milyen hangot szeretnél.

(#36579) #16820480 válasza CoroStar86 (#36575) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem egy ilyen hordozható cuccal nem lennél sokkal előrébb. Mondjuk egy X5 hangja már lehet, hogy részletesebb volna a Musilandhoz képest, de ereje ugyanúgy nem lenne ahhoz a fejeshez elég.

(#36580) EQMontoya


EQMontoya
veterán

30-50k intervallumban kellene DAC kollégámnak. Fejes kimenet nem szempont, tehát csak dac. Hordozhatóság sem, szóval lehet külső tápos.
Mit ajánlanátok?

Same rules apply!

(#36581) .DLL válasza EQMontoya (#36580) üzenetére


.DLL
veterán

Én a szokásos Musiland 03 US/Dragon-t, szerethető, síma hangja van jó térrel. Y kábellel, amivel nem USB-ről veszi az áramot, hanem külső tápról, meghálálja.

Nem leszedni a fejem, nem az ultimate DAC-ot mondom, ez csak 1 tipp a sok közül.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36582) bkercso válasza .DLL (#36581) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen sok?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36583) .DLL válasza bkercso (#36582) üzenetére


.DLL
veterán

Amit majd mások mondanak / ismernek / ajánlanak stb.
De ez csak egy DISCLAIMER, ha nem írom oda, akkor megkapom hogy állandóan csak ez van ajánlva.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#36584) bkercso válasza .DLL (#36583) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valld be, hogy Te foglaltad le a musiland.hu domaint :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36585) Bobrooney válasza Bobrooney (#36574) üzenetére


Bobrooney
senior tag

AK4528 chip van benne, erről esetleg vélemény?
Gitárhoz nagyon király lenne nekem, ha DAC-ként is jobb mint a Xonar D1 akkor már sokat nyertem a dolgon.

(#36586) Tomacko válasza Bobrooney (#36585) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szerintem DAC ként nem lenne jobb mint a D1, bár egyiket sem imserem.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#36587) GML válasza Bobrooney (#36585) üzenetére


GML
őstag

Milyen árkategóriát célzol meg? Esetleg egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#36588) DEJVID


DEJVID
őstag

100 körül akkor most az angol amazonos Denon az ajánlott DAC?

(#36589) Bobrooney válasza GML (#36587) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Igazándiból nem tudom mivel tudna ez többet. De lehet 30k-s dacra még vevő lennék.
Csak gondoltam akkor már így jobb lenne.

De arra vagyok kíváncsi első sorban, hogy Az UX1 mivel lenne másabb a D1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#36590) CoroStar86 válasza Bodz (#36578) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Milyen hangot szeretnék? Jelenleg kicsit bántónak érzem a magasakat, karakteresebb mélyeket szeretnék és a középtartományt hiányolom kissé. Utánaolvasva egy X-Szekeres II-ben, vagy egy X-Szekeres III/B-ben gondolkodom. Egyébként zeneileg mindenevő vagyok, de főleg metált és elektronikus zenét (techhousem ilyesmik).

sheratan: igen, megnéztem a specifikációkat, tényleg nem lenne hangosabb, sőt... Egy FiiO E09K esetleg? Vagy egy E09K + E17 kombó? Lenne még egy kérdésem: ha mondjuk van egy DAC + AMP kombóm és veszek hozzá egy AMP-ot, akkor a két eszköz teljesítménye összeadódik? Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#36591) krichd1 válasza DEJVID (#36588) üzenetére


krichd1
addikt

Az van jó árban.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36592) GML válasza CoroStar86 (#36590) üzenetére


GML
őstag

Gyere el a találkozóra. Hozok neked egy ilyen kombót.

(#36593) CoroStar86 válasza GML (#36592) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm! :R Mikor lesz?

(#36594) Bicskás válasza CoroStar86 (#36593) üzenetére


Bicskás
tag

http://nomono.hu/blog/wp-content/uploads/2015/01/fejestali4.jpg

(#36595) Krissz80 válasza CoroStar86 (#36593) üzenetére


Krissz80
senior tag

Beüzemeltem a TC Konnekt 24D-t, elsőre tetszik, meg vagyok vele elégedve.

Köszönet mindenkinek aki segített, és a TC vonal felé "terelt" építő jellegű hozzászólásával !!!

:R :R :R

(#36596) contaxg


contaxg
veterán

VIOLECTRIC V200 (vs V100)

Valaki lefordíthatná és feltenném a blogba :B

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36597) bkercso válasza contaxg (#36596) üzenetére


bkercso
nagyúr

Íme! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36598) Radomer válasza bkercso (#36597) üzenetére


Radomer
aktív tag

:DDD

Az erőszak legdurvább formája!!! 5 év zene és fejhallgató megvonás minimum. ;)

(#36599) bkercso válasza Radomer (#36598) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fejes nélkül zenét, 5 évig??! Nee...444

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36600) contaxg válasza bkercso (#36597) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi de az eredetit értem, a Google fordítást nem. :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.