Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) vodkaboy22 válasza Haart (#36091) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azóta volt másnál is lehetőségem összemérni és nem azért hogy a hangfalas rendszered leszóljam, de fejhallgatóval már érezhető volt az általam leírt különbség.
Twin meg igaz firewire-el igazán jó de spdif és toslink bemenete is van mint az irDAC-nak. Illetve vegyük azt figyelembe hogy nálad az irDAC-ot nem USB-vel hasonlítottuk hanem közvetlen a Twin után volt kötve SPDIF-el. Így az USB hálátlanságát a Twin Firewire-ével váltottuk ki!
:R
(Fejes rendszer amivel hasonlítottuk: DT770LE egy gyönyörű Woo Audio WA2-vel. Kollega DAC vétel előtt volt irDAC-ról váltott tudtommal ugyan nagyon tetszett neki a TWIN de egy Woo Audio WDS-1-re váltott)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#36102) Bodz válasza .DLL (#36100) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mióta megvan csak egyszer kapcsoltam be a DA-300 - V100 párost. Valami most úgy nagyon megfogott benne... Majd este írok egy kicsit többet róla.

(#36101) vodkaboy22: Ízlésről vitatkoztok, tök felesleges. Nem szeretheti mindenki annyira a Twint... :R

[ Szerkesztve ]

(#36103) Radomer válasza Bodz (#36102) üzenetére


Radomer
aktív tag

Alig várom. :)

(#36104) EQMontoya válasza Haart (#36091) üzenetére


EQMontoya
veterán

Twinnel nekem az a legnagyobb bajom, hogy ronda. :D
Nyilván ebből az következik, hogy amúgy jó cucc, de valahogy a küllemével tényleg nem tudok megbékélni.

150k fölött... Jó kérdés, ez a veszély nagyon nem fenyeget, hogy 150k+-ért önálló dacot vegyek.
Inkább kombót, pl. Marantz HD-DAC1 vagy Pio U-05, mert ezeket hifihez is tudod használni előfokként. Dacban valószínűleg nem jelentenek előrelépést.

Ha nem tudnék mit kezdeni a zsével, akkor NAD M12. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#36105) audi100td válasza PuMbA (#36088) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyébként külső tápot érdemes hozzá használni vagy elég ha az adatkábelről kap tápot?

(#36106) bkercso válasza adodaniel (#36085) üzenetére


bkercso
nagyúr

Meg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36107) DEJVID válasza fattyu (#36092) üzenetére


DEJVID
őstag

Bővítőkártyának sincs hely mostanában a laptopokon.

(#36108) fattyu válasza DEJVID (#36107) üzenetére


fattyu
veterán

a consumer vonalon lehet. Business line szerencsére nem így van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#36109) KisTücsök válasza Bodz (#36061) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jó kérdés.

Áfára hirtelen nem is gondoltam, akkor úgy nem is érné meg olcsóbb cuccot.

(#36110) Haart válasza vodkaboy22 (#36101) üzenetére


Haart
addikt

Az mondjuk jogos, fejhallgatóval lehetnek egész más tapasztalatok valóban. De az meg nem összeegyeztethető egy hangfalas témával. :)

#36104 EQMontoya: igen a twin azért ronda mert nem otthonra való hanem hordozható audio kedvelőknek/DJ-knek.

[ Szerkesztve ]

(#36111) guppy


guppy
őstag

Ismer arra vki módot, hogy windows 7 alatt gombkombinációval tudjam váltani melyik az elsődleges hangkártyám ?

(#36112) Bodz válasza guppy (#36111) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#36113) gaborka8x8


gaborka8x8
aktív tag

A TOPPING D20 típusú DAC-ot ismeri, hallotta már valaki?

"A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

(#36114) GML válasza guppy (#36111) üzenetére


GML
őstag

Miért fontos a váltogatás?

(#36115) .DLL válasza GML (#36114) üzenetére


.DLL
veterán

Gondolom hogy egyszerűbb legyen két forrás összehasonlítása.

(P.H.)

(#36116) birno


birno
addikt

Lenne egy kis pattogasos problemam.
Jelenleg ugy nez ki a rendszer, hogy Emotiva XDA-2 DAC egy ValhallA fele CuAg USB7 kabellel van rakotve a gepre, a dac-bol pedig szinten ValhallA fele CuAgSS mkIII RCA kabel megy a Champbe, abba meg a DT 990.
Szerencsere nem annyira zenenel(bar ott is 1-2-nel), inkabb filmeknel tunik fel, hogy neha pattog a hang.
Amit eddig kiprobaltam, az output atallitas, alapbol a sima wines device van hasznalva, ha WASAPI-ra rakom akkor csak hangosabban hallom a pattogast.
Megneztem tobb USB porton is, mindegyiknel ugyanez, max nemelynel mintha kicsit ritkabb lenne.

Jatszottam az itt megirt progival is, az usb sound devicet es az usb composite devicet raktam at masik cpu-ra, de nem segitett, amugy se volt mondjuk kulonosebb latency gond.
Meg akkor se volt valtozas, ha minden futo progit kilottem.

Meghallgattam toslinkel rakotve a dacot az ASUS Xonar DX hangkartyara, ugyanez, csak joval halkabban, de itt csak sima noname kabel volt hasznalva.
Ha regi fulesemmel probaltam a hangkartya jack csatlakozojan keresztul, szinten eszlelheto volt.

Ami nekem fura, hogy reprodukalhato a pattogas, tehat ha visszaporgetem akkor ugyanazon reszen ismet hallom.
Ha latency vagy kabel/rendszer gond lenne akkor gondolon randomnak kellene lennie, nem?
Tehat maradna az, hogy rossz minosegu a lejatszott anyag, viszont, azt sem hiszem el, hogy minden film hangja pattog, kisebb nagyobb mertekben.
Az nem lehet gond, hogy a 5.1/7.1 hangot valaminek at kell alalkitani, ahhoz, hogy sima sztereoba kikuldhesse a DAC fele s kozben keletkezik ez a problema?

[ Szerkesztve ]

(#36117) guppy válasza Bodz (#36112) üzenetére


guppy
őstag

Köszi, kipróbálom :))

GML - Leginkább azért mert attól függően, h fejest használok vagy sem, másik hangkártyán megy ki a hang, és elég gyakran váltogatom.

Szerk: MŰKÖDIK :)

[ Szerkesztve ]

(#36118) krichd1 válasza birno (#36116) üzenetére


krichd1
addikt

Ez érdekes, ilyennel még nem találkoztam. Több videólejátszót is kipróbáltál ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36119) Radomer


Radomer
aktív tag

Újabb foobar problémám lenne. sacd iso-t az istenért se tudom lejátszatni vele pedig feltettem a Super Audio CD Decodert. Mindig "Unable to open item for playback (Unsupported file format)" üzenettel elküld a sunnyogósba. :O Egy tucat iso-val kipróbáltam de semmi. A leírás alapján működni kellene de mégsem akaródzik neki. :W

(#36120) PuMbA válasza Radomer (#36119) üzenetére


PuMbA
titán

Ez egy jel, hogy ne hallgass SACD-t :DDD

(#36121) Radomer válasza PuMbA (#36120) üzenetére


Radomer
aktív tag

Meglehet. ;] De hátha mégis jön egy megmentő... :R

(#36122) birno válasza krichd1 (#36118) üzenetére


birno
addikt

Nem, ugy voltam vele, hogy mivel neha zenenel is hallom, ami kulon lejatszo, igy nem probalgatom masikkal, valszeg nem annak a gondja.

(#36123) contaxg válasza birno (#36116) üzenetére


contaxg
veterán

Proci terheles?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36124) .DLL válasza birno (#36122) üzenetére


.DLL
veterán

És zenénél is reprodukálható, hogy ahhoz a részhez tekerve mindig ugyan ott pattan?

(P.H.)

(#36125) bkercso


bkercso
nagyúr

Ez itt a reklám heje. :B :B

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36126) vodkaboy22 válasza bkercso (#36125) üzenetére


vodkaboy22
addikt

+1 :)) Nagyon korrekt darab.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#36127) EQMontoya válasza bkercso (#36125) üzenetére


EQMontoya
veterán

:R
Normál, piacon kapható erőlködők közül mivel említenéd egy lapon kb.?

Same rules apply!

(#36128) bkercso válasza vodkaboy22 (#36126) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R

EQMontoya: KSA-5-tel mondják összemérhetőnek, Ill. a Burson nagy erősítőjével. Egyiket se hallottam...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36129) birno válasza contaxg (#36123) üzenetére


birno
addikt

Kb semmi, foleg azon a magon amire at lett rakva, de osszessegeben sem.

.DLL: Igen, van hogy nem pontosan ugyanott, de az tuti, hogy abban a 20s-es szeletben lesz ahol eloszor hallottam.
Ez az is jelenti, hogy ha olyan reszen porgetem vissza ahol nem hallottam, akkor tovabbra se jelentkezik.
Zenenel meg be is tudtam eleinte, hogy biztos rosszabb a minosege, mivel ott tenyleg ritkan jon elo.

Megneztem masik lejatszoval is, halkabban, de eszreveheto volt.
Valahonnan kozep tartomanybol jon, mert ha beallitottam olyan EQ ami a magasat es melyet kicsit emeli, a kozepet meg lejjebb veszi, akkor nehezebben lehetett eszrevenni.

(#36130) Krissz80


Krissz80
senior tag

A fórumot böngészve a twin egyre jobban felkeltette az érdeklődésemet.
Viszont én fejhallgatóval használnám.
Olvastam, hogy az a része gyenge. Ez miben nyilvánul meg?
Nem bírja a nagy impedanciájú füleseket?
Nekem most egy AKG K141 MKII es fülesem van, ami 55ohm, azzal használnám.
Egy TPA6120a2-höz képest mennyivel gyengébb, mert most egy Esence ST-t használok.

Illetve utánanéztem a DAC nak ami benne van, egy AKM4520A , ami csak 20 bites, és 100dB-t tud.
Ez számomra hihetetlen, hogy ezzel is ilyen jól tud szólni, ugyanakkor a vélemények meg vodkaboy22 HW ismertetője alapján teljesen meggyőzött.

Így hallatlanul is már azon a véleményen vagyok, hogy nekem ennél nem kell több. :)

(#36131) Dorien válasza Krissz80 (#36130) üzenetére


Dorien
veterán

Elvileg magas impedanciás (250 ohm+) fejessel jó az Impact Twin, alacsonnyal kevésbé. De majd a tulajok elmondják.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#36132) .DLL válasza Krissz80 (#36130) üzenetére


.DLL
veterán

AKM4620BVF és kettő van belőle, tehát mono módban doloznak. ;)

(P.H.)

(#36133) Krissz80 válasza .DLL (#36132) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nem azért van kettő, mert 4 mono kimenete van?

(#36134) contaxg válasza Krissz80 (#36130) üzenetére


contaxg
veterán

A TC Konnekt komolyabb cég annál, hogy műszaki adatokkal matekozzon.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#36135) .DLL válasza Krissz80 (#36133) üzenetére


.DLL
veterán

Ja igen az meglehet.

(P.H.)

(#36136) Krissz80 válasza .DLL (#36135) üzenetére


Krissz80
senior tag

Mindenesetre ha tud valaki használtan eladót, akkor engem érdekelne.

(#36137) Ribi válasza birno (#36129) üzenetére


Ribi
nagyúr

Filmeknél lehet érdemes a HTPC topikot olvasgatni.
Esetleg az lehet, hogy a filmek olyan fps-el mennek amit nem dekódol rendesen a proci/lejátszó és más fps-el játsza, emiatt a hangot néha utána állítja és pattan egyet.
Hogy hangnál is van, az már egy érdekesebb kérdés.

(#36138) Speeedfire válasza Speeedfire (#35935) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Úgy néz ki megszületett a döntés, Schiit Modi lesz a befutó. Elvileg a héten már ide is fog érni. :))

Remélem meghozza a hozzá fűzött reményeket és jobb hangzása lesz a rendszernek.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36139) Krissz80 válasza Krissz80 (#36133) üzenetére


Krissz80
senior tag

Rosszul gondoltam, Twin esetén a line 1 és line 2 vonalokon van egy-egy DAC, és a line 3-4-en meg egy közös.

(#36140) Krissz80


Krissz80
senior tag

Kicsit utánanéztem, 87kért lehet most újonnan Twint venni.
Érdemes várni egy használtra, kivárni ezt a pár hónapot?

Sajnos nagyon rápörögtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#36141) birno válasza Ribi (#36137) üzenetére


birno
addikt

Na de masik lejatszo is?
Az otlet nem rossz egyebkent, de mivel nemreg lottem ossze a LAV+madVR kombot lejatszashoz, meg automatikus kepfrissites allitgatashoz, s nezegettem tobb filmnel is, hogy stimmelnek-e az ertekek, igy tuti jol jatssza le.
Nekem is kiserteties a jelenseg egyebkent. :W

(#36142) bkercso válasza Krissz80 (#36140) üzenetére


bkercso
nagyúr

Bírom az ilyen kérdéseket... Azt kérdezed, hogy megéri-e Neked 30-40k-t a várakozás?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36143) Krissz80 válasza bkercso (#36142) üzenetére


Krissz80
senior tag

Igen, hülye a kérdés, de pl. nem tudom milyen gyakorisággal esik be egy ilyen DAC a használt piacra.
Nyilván ezt sem lehet megjósolni, csak megbecsülni.

Írtam, is hogy kicsit rápörögtem. :)
Bocs a sok spamért.

(#36144) krichd1 válasza Krissz80 (#36143) üzenetére


krichd1
addikt

Menj el a mostani fejhallgatós találkozóra és hallgasd meg, hogy egyáltalán tetszik-e, mennyit ér meg neked, stb...

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36145) .DLL válasza Krissz80 (#36143) üzenetére


.DLL
veterán

Múlt héten én is rápörögtem a Denon DA300USB-re de inkább lenyugodtam és nem facsarok ki magamból ekkora összeget; majd máskor. Eredeti árán meg szóba sem jöhetett.
Sőt ugye elvileg egy pár Genelecre gyűjtök, szóval ezzel hűtöm magam :D
A jelenlegihez meg egyelőre veszek egy IVY III analóg fokozatot ami nem is drága, és szerintem sokkal jobb lesz mint a Musiland 03 fél ujjnyi analóg szekciója.
Diverzifikáció. :DDD
Persze majd ha meghallom találkozón, lehet hogy borul a terv... :U

(P.H.)

(#36146) Krissz80 válasza krichd1 (#36144) üzenetére


Krissz80
senior tag

Hú oda nagyon szívesen elmennék, de mostanában elég zsúfoltak a hétköznapjaim.

Mikor és hol lesz amúgy?

Itt a fórumon elég sokan dícsérik, ráadásul egy kis moddal ebben is cserélhetőek az OP ampok, szóval elég jó vételnek tűnik annak fényében, hogy 150k-s DACokkkal van összehasonlítva, ami már az árkategória amit lélektanilag nekem most sok.

(#36147) krichd1 válasza .DLL (#36145) üzenetére


krichd1
addikt

Biztos hogy Genelec kell neked ? :)

(#36146) Krissz80: [link]
Twinbe opampot csak akkor cserélj, ha nagyon jól tudsz forrasztani, vagy ismersz vkit aki elvállalja a cserét.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#36148) Krissz80 válasza krichd1 (#36147) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi!

Igen úgy gondoltam, amúgy hogy preci-dip foglalatokat kaphatna, egy hozzáértőtöl, és utána már szabad a vásár. :)

(#36149) CaNNa3IS válasza Radomer (#36119) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

milyen dac?

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#36150) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag


kb ennyi a lényeg.
ha nem akarod pcm-é konvertálni akkor ott DSD-t választasz ha a dac kezeli

[ Szerkesztve ]

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.