Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) contaxg válasza bkercso (#35400) üzenetére


contaxg
veterán

Nem értem...az 50-10W-os azt jelentené, hogy vegyek egy 50 és egy 10W-ost? :B Hangszóró (vastagabb) kábelnél valóban gyengének bizonyult a 25W, de RCA és jack cuccokkal nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35402) zsocy válasza contaxg (#35401) üzenetére


zsocy
őstag

Gondolom az 50-100 W akart lenni, egy kis elütéssel :)

(#35403) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#35395) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Pure Direct mód funkciója pusztán annyi, hogy kiiktat minden nemű hangszin korrekciós áramkört. A lényeg, hogy sztereó üzemmódban legyen. Attól még az elő és végfok ugyanúgy fog dolgozni. A Yamahádnál nem fogsz ettől még különösebb javulás észlelni, talán minimálisat.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35404) .DLL válasza dgyuri0123 (#35403) üzenetére


.DLL
veterán

Látod az ábrán a kis ADC blokkot? Na azt kéne átugrani a Pure Direct móddal, de nagyon meg utána még egy DA konverziót, ami szintén tök fölösleges. Ezt csak külső DAC-kal lehet elérni. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35405) dgyuri0123 válasza .DLL (#35404) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja,ja.

Szerintem "halottnak a csók" kategória egy olcsó erősítőnél ez a hallgatási mód. :K

"csak a zene van"

(#35406) HUNNIA1920 válasza .DLL (#35404) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet nem jól értelmezem, de szerintem a vékony vonalas nyíl jelzi az "erősítő minden részén áthaladó" jelet, a vastag pedig a Pure Direct verziót.

Simánál:
- HDMI Input->HDMI Receiver->Decoder+DSP->DAC->Output,
- Digital Input->DIR->Decoder+DSP<->RAM->DAC->Output,
- Analog Input->ADC->Decoder+DSP->DAC->Output,

Pure Direct:
- HDMI Input->HDMI Receiver->DAC->Output,
- Digital Input->DIR->DAC->Output,
- Analog Input->Output.

Tehát a Pure Direct Analog Input-nál a legjobb "elvileg". :)

Szerk.: Tegnap kipróbáltam ezt a Pure Direct módot. Lehet én vagyok süket, de sokkal rosszabbul szól, ha be van kapcsolva. :D Már mint sokkal tompábbnak, élettelenebbnek tűnik tőle a hang. Lehet csak azért, mert eddig az erősítő színezte a hangot.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35407) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#35406) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Tehát a Pure Direct Analog Input-nál a legjobb "elvileg"."

Nálad igen, de elvben lehet az jó, ha nagyon jó DAC van a HM erősítőben, de ez fél millió alatt kizárt szerintem és akkor még nem túlzok.

" Lehet én vagyok süket, de sokkal rosszabbul szól, ha be van kapcsolva."

Nem vagy süket. Sajnos ez így van "rendjén" és jól gondolod, hogy az erősítő elektronikája szól bele a hangképbe.

Milyen forrással hallgattad?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35408) Radomer


Radomer
aktív tag

Hali!

Még mindig megy az agyalás dac/amp ügyben.

Denon DA-300USB -al szemezek momentán, ha már mindenki egy kezdő de normális dac/amp felé terelget.

Van esetleg 60-100e-ig másik alternatíva? Fejhallgató kimenet a lényeg számomra.

Az már biztos, hogy zárt füleshez lenne (A900x, Beyer DT770 pro 80Ohm kategóriájú), és főként instrumentális (jazz, funky jazz), ill. populáris zenéhez lenne használva.

Ismét köszönet a tanácsokért! :R

(#35409) .DLL válasza Radomer (#35408) üzenetére


.DLL
veterán

Használt NAD D1050?

De külön amppal több lehetőséged lenne.

(P.H.)

(#35410) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#35407) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Alaplapi integrálttal és egy iBasso DX50-el, annak is a line out kivezetésével (ez utóbbit szerintem nem éppen erre találták ki). Egyelőre a DX50 DAC részét nem sikerült kipróbálnom (gépre kötve), mert valamiért nem akar megszólalni. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#35411) Radomer válasza .DLL (#35409) üzenetére


Radomer
aktív tag

Használtat most nem látok, és nem szeretném túlbonyolítani se. :))

Denont most tudnék 90-ért használtat (demo példány volt valahol)..

(#35412) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#35410) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig jó lenne, ha a DAC funkciót életre tudnád kelteni, mert gyanítom jobb lenne a hangminőség.

Nem ismerem közelebbről ezt a lejátszót, de gyanítom a Yamaha is valamelyest ludas a gyengébb hangzásban, mert inkább mozira van hangolva és viszonylag alap HM erősítő, de persze egy-két próbát mindenképpen megér.

Driver gond nem lehet?

"csak a zene van"

(#35413) .DLL válasza HUNNIA1920 (#35410) üzenetére


.DLL
veterán

iBasso DX50 ügyben nézz be ide, vannak telepítési tanácsok, stb. is.

Direct módban valószínűleg a fülnek kedves hangkiemeléseket, és a loudness-t hiányolod. Csak megszokás kérdése, de egy jó sztereó rendszer után ezekre a digitális javításokra rá sem akarsz majd nézni (hallani). : D

(P.H.)

(#35414) Primary92


Primary92
senior tag

A kiskínai DAC és a Xonar U5/U7 közül melyik lehet jobb sztereo felhasználás terén?

(#35415) Primary92 válasza Primary92 (#35414) üzenetére


Primary92
senior tag

Egy sztereo erősítő és egy fél házimozi erősítő lesz utána (nincs benne front végfok) lesz utána, de szükség van a sok csatornára is. Mondjuk megmaradhat a kiskínai is végeredményben, csak jobb lenne a kevesebb eszköz.

(#35416) matyi94 válasza Primary92 (#35415) üzenetére


matyi94
senior tag

Kiskinai rohogve lezeneli az U7-et.

Legyen szép napod!

(#35417) bkercso válasza matyi94 (#35416) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35418) Primary92 válasza bkercso (#35417) üzenetére


Primary92
senior tag

igen

(#35419) bkercso válasza Primary92 (#35418) üzenetére


bkercso
nagyúr

Egy adapter kell hozzá, meg egy hevenyészett doboz.
Apropó, Kezdik kitiltani az EU-ból a nem-kapcsolóüzemű ("trafós") adaptereket és belső tápegységeket a készülékekben, úgyhogy most vásároljon be, aki szeretne.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35420) Imifej válasza laychi (#35384) üzenetére


Imifej
senior tag

Most íródott: FiiO

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#35421) DEJVID válasza bkercso (#35419) üzenetére


DEJVID
őstag

Jézusom, miért?

(#35422) bkercso válasza DEJVID (#35421) üzenetére


bkercso
nagyúr

Met sok réz (és vas) kell bele a kapcsolóüzeműekhez képest. A "high-endben" is ez a trend, most már értem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35423) Primary92 válasza bkercso (#35419) üzenetére


Primary92
senior tag

Már egy jó éve használom a kiskínait, csak kéne több csatorna, de akkor zenére megmarad.

(#35424) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

20 és 50.000 Ft közt ajánljatok légyszi nekem egy USB-s DAC+fejhallgató erősítőt.
- 600 ohm-os füleseket is tudja meghajtani,
- a lehető legjobb hangminőség ebben az árban.

Azért írtam 20-at is, mert nem biztos, hogy ki lehet használni a keretet. Pl. 34-ért vagy 40-ért is van negyon jó és a következő lépcső amit érdemes meglépni, az 50 felett lenne... És persze első sorban a 20-30 ezres kategória érdekel. 50-et csak indokolt esetben adnék ki érte.

(#35425) laychi válasza Imifej (#35420) üzenetére


laychi
veterán

Köszi :)

(#35426) Nincsijennév


Nincsijennév
csendes tag

Elolvastam itt a topicban a TC Impact Twin-t tartalmazó hsz-okat, + Vodkaboy22 blogbejegyzéseit + azok fórumát. A táplálás kérdésében nem látok tisztán. Többféle módon is lehet? És függ attól is, hogy mely funkcióban használod, illetve hogy mely bemeneten kap digit.jelet?

(#35427) Radomer


Radomer
aktív tag

Denon da-300usb -vel 600Ohm os fejest valaki tesztelt már mennyire képes meghajtani?
Külföldi fórumon azt írják kevés hozzá..

(#35428) krichd1 válasza Nincsijennév (#35426) üzenetére


krichd1
addikt

Külső adaptere van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35429) krichd1 válasza Soma01 (#35424) üzenetére


krichd1
addikt

Kicsit el vagy tájolódva. 20-30 ezerért maximum egy DIY fejhallgató erősítőt hozol ki, ami elfogadható 600ohmos fejhallgatóhoz. Gondolom vmi Beyerdynamic a kiszemelt.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35430) Soma01 válasza krichd1 (#35429) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi, hogy segítesz!

50-ig is el tudok menni és a 600 ohm is szerintem hanyagolható. Csak azért lenne jó, mert akkor a 600-as fülesek nem esnek ki a képből.
Nem tudom az ASUS XONAR U7 ill. Creative X-Fi HD mit tud. A Musiland-ok közül valaki?

(#35431) krichd1 válasza Soma01 (#35430) üzenetére


krichd1
addikt

Mindkettő belépő szintnek mondható. Az X-Fi HD kicsivel jobb (átlag fül számára), mint például egy Xonar DG hangkártya. Musilandek közül a 02,03 Dragonok amik megérik a plusz pénzt, vagy a 03 US, de ezek is max. olyan 40k-ért.
Ha még fejhallgató ügyben sincs konkrét elhatározásod, így elég nehéz konkrétan ajánlani, bár annak tudatában sem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35432) kemcso válasza krichd1 (#34671) üzenetére


kemcso
Ármester

Köszi az ajánlást, meg is jött, most épp az AK100-al küzd, hogy hozza-e azt a szintet.

Ha valaki a http://www.hifiwow.com/-ról rendel, az készüljön fel, hogy SEMMI-de tényleg semmi kommunikációra nem képes az illető (se a honlapon, se paypalon nem válaszol), már calmot akartam indítani, amikor megjött a cucc...

XMOS: érdemes nem USB-ről adni a tápot? Ha igen milyennel? Ha tudtok ajánlani konkrét típust azt megköszönném :))

(#35433) Soma01 válasza krichd1 (#35431) üzenetére


Soma01
veterán

A Musiland Monitor 03 US Dragon-on nincs poti. Az akkor hogy van a hangerő állítás? Csak egy végfok van benne és a PC-n kell állítgatni a hangerőt?

(#35434) krichd1 válasza Soma01 (#35433) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, PC-n kell állítani a hangerőt. A 02 Dragonban és az X-Fi HD-ban is csak digitális hangerőszabályzó van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35435) .DLL válasza kemcso (#35432) üzenetére


.DLL
veterán

Én is ma megyek érte a postára. :)

Nekem már megvan az eddig is használt osztott Y USB kábel, azzal fogom etetni, akkuról, de mivel van rajta külső tápcsatlakozó ezért Y kábel hiányában is könnyű külső tápot adni neki.

(P.H.)

(#35436) kemcso válasza .DLL (#35435) üzenetére


kemcso
Ármester

Könnyű, de milyen tápot? :)

(#35437) .DLL válasza kemcso (#35436) üzenetére


.DLL
veterán

Tudod a válaszom [link] :K
De bármilyen stabilizált 5-12V közötti, lehetőleg nem kapcsüzemű és jól szűrt táp megfelelő, pl. Bkercso is tud adni adapter+tápszűrő kombót.

Amúgy hogy értetted, hogy próbál közdeni az AK-val? Mint DAC, vagy mint S/PDIF forrás?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35438) Soma01 válasza krichd1 (#35434) üzenetére


Soma01
veterán

Asus xonar u7? Felejtős az X-Fi HD-hoz képest?

(#35439) kemcso válasza .DLL (#35437) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez az aksi meggondolandó, csak tölteni kell valahogy, meg ki kéne próbálni, hogy hallom-e a különbséget. Ha nem, akkor tök fölösleges :)

Mint SPDIF forrás.

(#35440) contaxg válasza kemcso (#35439) üzenetére


contaxg
veterán

Felejtsd el az aksit..uncsi, álmos hangja lesz tőle mindennek...(általában)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#35441) Radomer


Radomer
aktív tag

Említettétek, hogy lehet jobban járnék külön DAC + AMP -al a Denon DA-300USB helyett meghajtani akár 600Ohm-os fejest is.
100e ig kellene beleférjen, ha tudnátok ajánlani valamit. :R

(#35442) krichd1 válasza Soma01 (#35438) üzenetére


krichd1
addikt

Nem felejtős, de gyengébb hangminőségre.

(#35441) Radomer: Ahogy átnéztem a fejhallgatós topikba, úgy látom fejhallgató témában még mindig csak tapogatózol. De ha Dt770 600ohmot szeretnél, mivel köztudottan ez a legkiegyenlítettebb a szériában, akkor kérdezd Vodkaboy22-t csöves erősítő ügyben vagy próbálkozz Bkercso erősítőivel, de aprókon is előfordulnak DIY erősítők. Ezeket próbálgatni kell a meglévő fejhallgatóhoz, melyik illik szerinted jobban hozzá. DAC ügyben azok közül válassz, amelyek majdnem minden másnap szóba kerülnek, téma összefoglalóban is van még pár.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35443) dgyuri0123 válasza .DLL (#35437) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" Bkercso is tud adni adapter+tápszűrő kombót"

Én a Med600 külső tápját cserélném valami használhatóbbra. Biztos jót tenne a hangjának, mert a képével nincs semmi bajom. Van rá esély szerinted, vagy bárki szerint?

A Med fórumban ilyen eretnekséget még senki sem akart elkövetni, ezért itt kérdezem, hátha.

"csak a zene van"

(#35444) kk831228 válasza dgyuri0123 (#35443) üzenetére


kk831228
addikt

Te Med600-at hallgatod?? :)) Milyen szinten van kb. A hangja?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35445) dgyuri0123 válasza kk831228 (#35444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Te Med600-at hallgatod??"

Félve, de elmondom: még igen, HDMI-n, AQ Forest kábellel. :B

Analógon iszonyat. Optikai sem nyerő.

Kb. 3 hónapja van egy Nad T757-es házimozi vasam, aminek elég jó a beépített DAC -ja, így egyenlőre ezzel hallgatok FLAC-t. Lépnék én feljebb is, de még nem tudom pontosan mit szeretnék és mennyiért.
A tápcserét is kipróbálnám, mint alternatíva, ha nem kerülne sokba. Az a gondom, hogy nem tudom mennyire kéne zsebbe nyúlni, hogy a Nad DAC-ját megegye reggelire. Van ugyan pár alternatíva, de még nem döntöttem. :B

Ja és a hangja: Korábbi Yamaha RXV1300-as + SB XFI5.1 kombót magasan veri, de a Pioneer DV668-as lejátszóm hangját is nagyon közelíti, bizonyos szempontból viszont agyon is veri, amit AQ Topaz RCA analógon kötöttem a Yamahába. A Yamaha DAC-ja nagyon gyenge volt a Nad-hoz képest egyébként. Versenyre sem kelhetett volna vele.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35446) krichd1 válasza contaxg (#35440) üzenetére


krichd1
addikt

Aksiból sem mind1 milyet használsz, salétromsavas, lítium-ion, lítium-ferrofoszfát, stb...

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#35447) dgyuri0123 válasza kk831228 (#35444) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem tudtam szerkeszteni bocs.

"Milyen szinten van kb. A hangja??"

Természetesen kipróbáltam a SB XFI analóg kimenetét is a Nad-al és simán elvérzett, ergo magasabb kategóriát kell választanom, mert ez nagyon szerény próbálkozás volt, hogy összeeresztettem a Nad saját Dac-jával.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35448) .DLL válasza dgyuri0123 (#35447) üzenetére


.DLL
veterán

És a Te házimozi erősítőd nem csinálja azt, hogy az analóg bemenetet előbb átküldi egy ADC-n majd a központi egységen, majd egy DAC-n végül? Mert így persze hogy rosszabb az analóg bemenet hanjga, mintha egyből digitálisat kap a készülék. Az ADC elég sokat ront feleslegesen a hangon.

(P.H.)

(#35449) dgyuri0123 válasza .DLL (#35448) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Nad nem hétköznapi darab. Mondják azt is rá, hogy olyan, mint egy integrált sokcsatornás erősítő.

A válaszom nem a kérdésedre, mert nincs Audyssey szobaakusztika korrekció benne. De semmi sincs, ami a hangképbe belenyúlhat. Ez az erősítő direkt így van kitalálva. A HDMI bemeneten tudod mit lehet állítani?
Konkrétan semmit. Ahogy bejön a jel, úgy megy tovább. Ez a Nad elképzelése a hang/kép továbbításról.

Az egyetlen korrekció, amit állíthatsz az a hangszín szabályzó és passz. (bass treble). Azt viszont azonnal kikapcsoltam. Olyan buta, mint a bot, a mai streamelős cuccokhoz képest, de nekem pont ezért kellett, mert nagyon sztereóra / zenehallgatásra van kihegyezve. Komolyan mondom, annyira sem enged belenyúlni a hangba, mint egy sztereó erősítő.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#35450) .DLL válasza dgyuri0123 (#35449) üzenetére


.DLL
veterán

Az jó! :R

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.