Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#342) idioty


idioty
tag

Sziasztok, még új vagyok a témában :)
Nagyjából végigolvastam a fórum első bejegyzéseit (eljutottam a 200. bejegyzésig)
Sokszor volt kérdés, hogy E-Mu (0202, 0404) hangkártyákat érdemes-e venni fejhallgató erősítőnek. Hát az én véleményem is ugyanaz, mint celfnek. Nem érdemes venni. Én vettem egy E-Mu Tracker Pre hangkártyát úgy másfél éve. Élő zenélés közben használom, és gyakran szükségem volt, hogy fülhallgatóval hallgassam mit játszok, mert elég gyenge volt a színpadi monitorozás. Egy Sony mp3 lejátszóhoz kapott fülhallgatót használok. nem a legjobb, de annyira jó, hogy valamit is halljak magamból. Szóval csutkára húztam a hangkártyán a fülhallgató hangerőt, és akkor épp hogy csak alig hallottam magam. Hát ráfogtam a szar fülhallgatóra. Majdnem egy hónappal ezelőtt jött egy jó vétel. Vettem egy ilyen hangkártyát: PreSonus Firebox itt egy teszt róla: teszt. Ez újonnan 100 ezer forint. Én fele annyiért vettem...
A lényeg, hogy még nem sikerült tesztelnem rendesen, viszont az első koncerten ugyanazt a fülhallgatót használva óriási a különbség. Muszáj volt negyed hangerőre venni, hogy halljam a többieket. Szóval tényleg a fülhallgató erősítője gyenge az emu termékeknek (ez is creative).
Zene hallgatására javaslom a külső hangkártya használatát. Rengeteg különbség van az alaplapi/általános pci-os hangkártyák közt. Persze kaphatóak minőségi pci kártyák is, de az nem a 10-100 ezer forintos áron kapható (egy darab protools hangkártya pár éve 5 milla fölött volt).
Ha valakinek van normális erősítője, hangfala, és nem kell fülhallgató, akkor ajánlom ezt: AudiFire. Bár ennek van fülhallgató erősítője, de ennek nem tudom milyen.
Normális, és jó minőségű hangkártya (DAC) az 50 ezer felett kezdődik új áron.
És még egy dolog: zene hallgatásra, de főleg felvételre FireWire hangkártya való. USB-s hangkártyákat el lehet felejteni.

vót de egyelőre nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.