Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) celf


celf
őstag

itt lehet, hogy ki lehet probalni kulonbozo audiofil dolgokat:
ha meg letezik egyaltlan a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#302) Roberto_85


Roberto_85
csendes tag

Sennheiser HD 215-ről hallott vki negatív vagy pozitív véleményt? V esetleg vki kis próbálta már? Most akarok venni egy jó fülest, és ez megtetszett.
Várom a válaszokat! :-)

(#303) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!
Mivel nem vagyok jártas a témában érdeklődni szeretnék, hogy AKG k242 HD (55ohm) fejhallgatómhoz milyen erősítőt ajánlanátok. Egy xfi extreme music hajtaná. lehetőleg az erősítő ára ne haladja meg a fejhallgatóét (30-35e huf). érdemes ilyen kategóriából válogatni? Hol szerezhetők be ezek a termékek? Jelenleg egy ratyi genius hangfal fejhalgató kimenetére van kötve szerintem ez is dob rajt egy picit vagy csak én érzhetem így?
előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#304) R.Zoli


R.Zoli
őstag

Hi!

Olyan kérdésem volna ,hogy olyan max 100K körnnyékén mi a legjobb DAC? Nem kell semmi extra funkció, egy digitalis bemenet meg egy analóg kimenet (esetleg XLR) ennyi...A lehető legszebb hangzás a lényeg...

(#305) p_adam válasza R.Zoli (#304) üzenetére


p_adam
addikt

HeadAmp Pico DAC-ot használok, jelenleg 350$-ba kerül (plusz 35$ szállítás). USB bemenet, RCA és mini kimenet (tehát XLR nincs). Sok 1000$-os DAC-nak nincs ilyen jó hangja mint ennek. Egyszerű, kompakt, de én csak ajánlani tudom.

(#306) Porcupain


Porcupain
aktív tag

Ez milyen komolyan néz már ki! :C

http://penguinamp.com/The-Caffeine-Amp:::2008.html

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#307) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Sziasztok!
Gondolkozom egy ampon a lejátszóim és a laptopom mellé, ami normálisan meghajtaná az AKG K242-t.
Előrebocsátom, hogy budget ampok lesznek, mert a keret nem nagy a témára :O :
1.
2.
3.

Ezek közül az első kettő a szimpatikusabb.
A fiio e3 igazából nem jött be, mert macerás az elem miatt, az e5-öt még nem próbáltam.

Nah minden észrevételt szívesen veszek! :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#308) p_adam válasza adnoctum18 (#307) üzenetére


p_adam
addikt

Gondolom ezzel nem segítek sokat, de elárulom, hogy az AMB Labs Mini3 és a Millett Hybrid Starving Student-nél kezdődnek a 'normális' fejhallgató erősítők.

(#309) adnoctum18 válasza p_adam (#308) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Az teljesen rendben van, hogy ott kezdődnek, de én összeszerelni ezeket nem nagyon tudom, ugyanis nem értek az elektronikához.
Hiába venném én meg a jobbnál jobb komponenseket, ha nem tudom összeszerelni.
Olyan kellene ami készen összerakott (amilyeneket linkeltem) és aránylag normális.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#310) p_adam válasza adnoctum18 (#309) üzenetére


p_adam
addikt

There 'ya go, ennél jobbat jó áron nem tudok:

[link]

(#311) rauschie


rauschie
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdés.
A napokban alkalmam nyílt meghallgatni egy (kicsit ha jólsejtem alulhajtott) hd650-et és eldöntöttem, hogy szeretném ezt a fejhallgatózást kicsit komolyabban gondolni.

Jelenleg sb live! 5.1-ről megy a hd555, a következő láncszem amit be szeretnék szerezni egy erősítő lenne. Na most ugye CanAmpet ajánlanak mindenhol, de itt: [link] a Gilmore liteot hozza ki jobbnak, ami árban nincs annyival messzebb, de kérdés hogy Magyarországon beszerezhető-e? További gond, hogy ezeket úgylátom inkább nagy impendanciájú fülesekhez találták ki, tehát sanszos hogy az 555-öt is cserélni kéne mondjuk egy 580-ra.
A kérdés tehát az, hogy tudtok-e olyan erősítőt, ami ellenne az 555-össel, de mondjuk a 650-el sem lenne gondja? A keret aránylag flexibilis(mondjuk használtan nem mennék 70 fölé), a lényeg, hogy hosszú távra terveznék, az erősítőt nagyon sokáig nem szeretném cserélni, valaki írta itt egyszer, hogy: 'buy cheap, buy twice'

(#312) p_adam válasza rauschie (#311) üzenetére


p_adam
addikt

Alacsony impedanciás fejhallgatókkal is ugyanolyan jól elboldogul a GLite. De egy HD555höz teljesen felesleges, egy HD580 erősítő nélkül jobban szól mint egy HD555 erősítővel.

A CanAmp sokkal egyszerűbb design mint a GLite ezért nem csoda ha az utóbbi jobb.

Valamint egy átlag hangkártyához egy GLite és egy HD580 megint overkill. Persze mire ezt a három dolgot összeadod szép összeg jön ki, ezért is nem könnyű tanácsod adni. A Millett Hybrid Starving Student és a Gamma-1 az olcsóbb kategóriában jó választás lehet. A magam részéről én biztosan egy használt Stax mellett döntenék eBay-ről, de ez én vagyok :)

Itt van egyébként egy GLite, ennyiért jó vétel a dedikált táppal, persze 360 Euró semmiképp sem nevezhető olcsónak. [link]

(#313) rauschie válasza p_adam (#312) üzenetére


rauschie
senior tag

Nézegettem a starving studentet, nem tünik nagyon bonyolultnak, elképzelhető hogy belevágok az összeszerelésbe. Nem vagyok túl nagy szakember, de szeretek bütykölni, ha az anyagárat bebukom az talán még nem akkora katasztrófa. Más kérdés, hogy ha fejleszteni akarok utána, nem lesz egyszerü eladni.
Tiszta sor, hogy később repülni fog a hangkártya is, de egyelőre azt hiszem a leggyengébb pont az erősítés teljes hiánya. Még régebben letöltöttem az általad említett chesky-féle teszt cd-t, az utolsó tesztben a dobok elég mesterségesen szólnak. Általában a mélyekkel nem vagyok megelégedve, a dobok nem pontosan ott ütnek ahol kell, a zongorának nincsen teste, (illetve de, de nem eléggé), szóval érzem hogy lehetne jobb és ha jól sejtem legtöbbet a hangon egy erősítő dobna.
Még egy dolog: a 'jobbfajta' sztatikus rendszerek (tehát erősítő+füles) hol kezdődnek árban(van egyáltalán olyanból rosszfajta?)? Mármint olvastam több helyről, hogy egy jó dinamikus fejhallgató+erősítővel már nagyjából ugyanott van az ember, na de az mégis hol van? Tudsz olyan helyet esetleg Budapesten, ahol meg lehetne egy ilyet hallgatni? Igy kezdő szemmel azért egy dinamikus rendszer anyagilag sokkal rugalmasabbnak tünik, értsd: nem kell egészben letenni a nemfeltétlenül kicsi pénzt az asztalra, mindent szépen, sorban egymás után :)

(#314) p_adam válasza rauschie (#313) üzenetére


p_adam
addikt

A fejhallgatónál kezdődik minden, a saját tapasztalataim alapján nem fog olyan javulást hozni mint ahogy azt várod, egy HD555 akkor is csak egy HD555 marad.

Meghallgatás? Mondjuk nálam, ha meggyőzöl hogy felcipeljem ugyanis nyárra hazahoztam :)

Bár most nem ideális, mert éppen 'félben' van a rendszer mivel a jelenlegi fejhallgatót nem jól hajtja meg a csöves erősítő ezért valószínű lefele fogok építeni (másik Stax-ra váltok), de azért a sztatikus hangból így is ízelítőt kaphatsz. Az biztos hogy HD600 meg hasonlókat nehéz ez után hallgatni, teljesen más dimenzió.

Egyébként meg a Double Reed a hazai forgalmazó és ott is meg lehet hallgatni a jelenlegi rendszereket amik persze sokkal többe kerülnek és kb. ugyanazt nyújtják.

Hangfal erősítő megléte esetén egy régebbi Stax meg egy adapter szerencsés esetben akár 50ből is kijön, persze nem lesz olyan jó hangja mint egy dedikált erősítővel de annyiból valószínű ez a legjobb, ami kihozható. Egy dedikált erősítővel 100 alatt nehéz kihozni(de ki lehet), ami most eladó és itthoni (SRS-3030) az 140-be kerül és ennyiért egyébként 'normális' árban van de Stax-on belül szerintem nem ez a legjobb választás mert hallgattam és se az erősítő se a fejhallgató nem a Stax legjobbja - persze ez ízlés kérdése, egy HD600-hoz képest biztos jobb :)

Zongora hangja eddig igazán csak az Omega II-n vagyis az leggdrágább Stax-on győzött meg mert az már alacsony hangerőn is hangsúlyos. Valószínű a teljes élőzene feeling-hez egy minőségi lemezjátszó is kell de ilyenben biztosan nem gondolkodok. Vagy egy igazi high-end DAC de az az igazság hogy a jelenlegivel (Pico USB DAC) is abszolút élvezhető a zenehallgatás és ha valamit fejleszteni akarnék akkor a fejhallgató v. az erősítő lenne az és csak azután a forrás.

(#315) selfkin válasza p_adam (#312) üzenetére


selfkin
csendes tag

sztem nincs olyan, hogy egy fuleshez teljesen felesleges az erosites :) de lehet tevedek.

(#316) p_adam válasza selfkin (#315) üzenetére


p_adam
addikt

Nem azt írtam, csak azt hogy ugyanabból a pénzből jobban megéri lecserélni a fejhallgatót mert sok pénzért minimális javulást fog hozni.

(#317) selfkin válasza p_adam (#316) üzenetére


selfkin
csendes tag

az viszont igaz. de te high-en tavlatokbol vizsgalod a dolgot. annak aki meg soha nem hallotta, hogy milyen egy fules, ha erositest kap, nagy kulonbsegeket vel felfedezni mar egy FiiO E5-el is.
csak nezd meg a sracokat a fulhallgato topikban. vettek egy E5-ot az IE8 meg valami masik Super.Fi extended bass-os iem es a Cowon lejatszojuk koze es teljesen el vannak ajulva a hangtol.

[ Szerkesztve ]

(#318) p_adam válasza selfkin (#317) üzenetére


p_adam
addikt

Itt konkrétan a HD555ről volt szó, és attól sehogy sem kell csodákat várni. Egy jobb fejhallgató sokkal jobban szól és sokkal jobban megéri az árát mint egy Fiio-t venni hozzá ami tényleg szinte csak egy 'bass boost'-ként funkcionál (amire mondjuk a HD555nek szüksége is van).

Volt nekem egy Aurvana Live! is ami 13,5 volt és jobban szólt erősítővel de nem annyival hogy megérje egy jobb fejhallgató helyett.

(#319) amostamtam


amostamtam
csendes tag

Nemtudom ki mennyire ért az erősítőkhöz, de ha valaki ilyenre vetemedik az inkább vegyen egy normális hangkártyát, mert a nélkül SEMMIT nem ér egy ilyen erősítő, nem tudnád kihasználni.

(#320) p_adam válasza amostamtam (#319) üzenetére


p_adam
addikt

Inkább egy DAC-ot ugyanis a legtöbb hangkártya hangja nyomába se ér egy alig drágább jó DAC-nak, igaz hogy nincs rajta annyi 'funkció'.

(#321) selfkin válasza p_adam (#320) üzenetére


selfkin
csendes tag

de arra meg ottvan az alaplapi. mert mi masra kene egy hangkartya még. sztem max mikrofonbenetet hasznaljak skype-ra meg jatekra.
szoval egy asztali DAC meg egy alaplapi hangkartya toketesen megfelel.

(#322) maszekember


maszekember
aktív tag

Milyen fejhallgatót erősítőt lenne érdemes vételezni egy 20-25k-ból (feljebb is tudok menni egy kicsivel ha van rá egy jó indokom :DDD ) jelenleg egy AKG K514-et használok,de nem ahhoz venném,hanem a pár héten megvásárlásra kerülő AKG K530/242 HD Sennheiser HD 555/595 valamelyike mellé.Vagy ezeknél még nem számítana annyit az erősítés mint amennyibe belekerülne?

Ha van olyan erősítő,ami egy bizonyos fejhallgatóval szól a legjobban akkor jöhetnek fejesre is ajánlatok.

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#323) rauschie válasza maszekember (#322) üzenetére


rauschie
senior tag

Nem értek annyira hozzá, de millett hybrid starving studentek szoktak valamennyivel 30k alatt gazdát cserélni, ennyiért aligha hiszem hogy kapsz jobbat. Én is ezt tervezem megépíteni a hd555 mellé, később valszeg csere lesz hd580-ra vagy 600-ra.

(#324) maszekember válasza rauschie (#323) üzenetére


maszekember
aktív tag

esetleg vmi konkrét gyártót vagy erősítőt tudsz ajánlani?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#325) zoom666


zoom666
csendes tag

Kedves Nagytiszteletű Szaktekintélyek!
[P][/P]Sennheiser hd650 vásárlásában gondolkozom, számítógépről szeretnék vele zenét hallgatni!
Ha valakinek van ötlete, tapasztalata, hogy milyen megoldásban érdemes gondolkozni.
usb DAC, vagy egy ilyen füleshez milyen erősítő passzol stb.
Fontos lenne a jó hangminőség!
cec da53 ?? carat topaz ? burson ha100?? stb stb
Köszönöm.

(#326) p_adam válasza zoom666 (#325) üzenetére


p_adam
addikt

HeadAmp Pico USB DAC + HeadAmp Gilmore Lite = Done

(#327) rauschie válasza maszekember (#324) üzenetére


rauschie
senior tag

Sajnos gyártót nem, talán p_adam, neki volt ha jól láttam. Itt a kapcsolási rajz. Én tegnap vettem meg a csöveket :)

[ Szerkesztve ]

(#328) zoom666 válasza p_adam (#326) üzenetére


zoom666
csendes tag

nagyon köszönöm p_adam !!!
az upsamplinges DAC-ra gondoltál ugye? illetve van rca kimenete ?
-amúgy használtan is beszerezhetők ezek a cuccok ?
... kérdés mindenkihez: sennheiser hd650 vélemény ??beszámoló? esetleg kinek mennyire vált be ?
mégeszer kösz !!!

(#329) p_adam válasza zoom666 (#328) üzenetére


p_adam
addikt

RCA és mini kimenete is van, mindkettő használható egyszerre.

[link]
[link]
[link]

Valamelyik csak szállít EU-ba ha megkéred. Mivel rettentő pici ezért biztos elküldhető levélként, nem lesz biztosítva de vámot biztosan nem kell rá fizetned.

A Gilmore Lite már nehezebb mert általában nem EU a feszültség de azért néha felbukkan EU-n belül. Talátam egy GS-1-et ami a nagytestvére de az ára elég húzós, főleg a jelenlegi dollár/euró árfolyam mellett...
[link]

Legegyszerűbb ha rendelsz egy új GLite-t HeadAmp-tól közvetlenül. (Ha nem akarsz vámot fizetni akkor itt is szólni kell az értékbecslés miatt)
[link]

Jah és ha ezt a kettőt veszed akkor csak két db RCA dugó-dugó kell a kettő közé így kábelre se kell költened és rettentő kis helyen is elfér.

Egyébként ha engem kérdezel én Stax-ot vennék de egy ilyen setup se rossz az is biztos :)

(#330) zoom666 válasza p_adam (#329) üzenetére


zoom666
csendes tag

köszi a gyors válaszért!
üdv!

(#331) Sebhelyes válasza zoom666 (#325) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Én HiVox Lupus D-t (asztali USB/SPDIF DAC+erősítő) vettem a HD 650-hez, hordozható erősítő szerintem kevés lenne hozzá, legalább 300-400mW kell neki stabilan, minél több, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#332) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Sziasztok!

Egy Sennheiser CX550-hez érdemes füles erősítőt venni?
Igazság szerint nem értek ehhez, lehet, hogy előbb egy profibb hangkártyát kéne beszereznem? (most csak az alaplapi nyöszörgős gagyi van, ami semmire nem jó a fülesemmel)
Tudtok segíteni? Lehet, hogy offtopic a hangkártya kérdés miatt. :)

:: prog is love, prog is life ::

(#333) zoom666 válasza p_adam (#329) üzenetére


zoom666
csendes tag

...még egy kérdés felmerült.
a HeadAmp Dac képes úgy müködni mint egy külső hangkártya ????
tehát lejátsza pl. a flac, mp3 stb állományokat (bár lehet h ezt nem is a hangkártya végzi)
-vagyis bármilyen hanganyagot tud fogadni ???
-és említette vki. a hivox- dac+erősítőt 300-400 mW ?
a Gilmore Lite mennyi?? illetve mi a véleményed a két rendszert összehasonlítva hangminőség tekintetében (Sennheiser hd650)
annyi előnye biztosan van a hivoxnak, hogy ennél nem kell importtal, a tápfeszültséggel bíbelődni ..
előre is thnx

(#334) zoom666 válasza p_adam (#329) üzenetére


zoom666
csendes tag

illetve... carat topaz usb 24-Bit 192kHz-es upsamlingje van! HeadAmpé milyen illetve Burr-Brown 127dB DAC vs. Wolfson DAC(HeadAmp)
és ezek tükrében is ha értékelnéd őket :-)

(#335) p_adam válasza zoom666 (#334) üzenetére


p_adam
addikt

Ha rám hallgatsz, ne foglalkozz a specifikációkkal és ne Carat-ot vegyél. Ha érdekel a Pico DAC lehet el is adom mert most mással akarok egy ideig foglalkozni (teljesen új állapotban van és a vámmal se kell foglalkoznod).

[ Szerkesztve ]

(#336) Sebhelyes válasza zoom666 (#334) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Napestig lehet nézegetni miben mi van, upsampling, oversampling, ilyen chip, olyan chip, ami egyedül számít az az hogy hogyan szól. Meg kéne hallgatni vásárlás előtt, de sajnos erre nem sok lehetőség van itthon. Mondjuk a HiVox itthoni, a Carat-okat meg az ATC forgalmazza, azokat meg lehet valahogy. Egyáltalán honnan tudod hogy a HD 650 hangképe tetszeni fog? :D head-fi fórumokat érdemes olvasgatni, ott több review alapján már le lehet szűrni egy-egy cuccnak milyen hangja lehet.

(#337) zoom666 válasza Sebhelyes (#336) üzenetére


zoom666
csendes tag

sajnos egyáltalán nem tudom, hogy fog e tetszeni a hd 650(csak remélni tudom)
ezért érdeklődök a fórumon, hogy maga a rendszer amit felépítenék passzoljon egymással
várok véleményeket pl. a hivoxról

(#338) zoom666 válasza Sebhelyes (#336) üzenetére


zoom666
csendes tag

sajnos egyáltalán nem tudom, hogy fog e tetszeni a hd 650(csak remélni tudom)
ezért érdeklődök a fórumon, hogy maga a rendszer amit felépítenék passzoljon egymással
várok véleményeket pl. a hivoxról

(#339) zoom666 válasza p_adam (#335) üzenetére


zoom666
csendes tag

Kedves Ádám!
mekkora összegre gondoltál a pico dacot illetően ?
mennyi idős ? van e garanciája, mennyi ?
milyen színű?

(#340) p_adam válasza zoom666 (#339) üzenetére


p_adam
addikt

Kaptál egy PÜ-t

(#341) zoom666 válasza p_adam (#340) üzenetére


zoom666
csendes tag

Kedves Ádám!
Érdekel a dolog DE azt hiszem mindenképpen érdemes lenne előtte meghallgatnom egy carat topazt!! Szerinted jó társítás egy hd 650-hez? Te ismered a topazt ??? hallgattad ?? ha igen mivel ?
kösz! zoom
ui. és minden hangformátumot lejátszik ugye ? pl. flac, mp3 vagy ha egyszerűen youtubon hallgatnék vmi hanganyagot

(#342) idioty


idioty
tag

Sziasztok, még új vagyok a témában :)
Nagyjából végigolvastam a fórum első bejegyzéseit (eljutottam a 200. bejegyzésig)
Sokszor volt kérdés, hogy E-Mu (0202, 0404) hangkártyákat érdemes-e venni fejhallgató erősítőnek. Hát az én véleményem is ugyanaz, mint celfnek. Nem érdemes venni. Én vettem egy E-Mu Tracker Pre hangkártyát úgy másfél éve. Élő zenélés közben használom, és gyakran szükségem volt, hogy fülhallgatóval hallgassam mit játszok, mert elég gyenge volt a színpadi monitorozás. Egy Sony mp3 lejátszóhoz kapott fülhallgatót használok. nem a legjobb, de annyira jó, hogy valamit is halljak magamból. Szóval csutkára húztam a hangkártyán a fülhallgató hangerőt, és akkor épp hogy csak alig hallottam magam. Hát ráfogtam a szar fülhallgatóra. Majdnem egy hónappal ezelőtt jött egy jó vétel. Vettem egy ilyen hangkártyát: PreSonus Firebox itt egy teszt róla: teszt. Ez újonnan 100 ezer forint. Én fele annyiért vettem...
A lényeg, hogy még nem sikerült tesztelnem rendesen, viszont az első koncerten ugyanazt a fülhallgatót használva óriási a különbség. Muszáj volt negyed hangerőre venni, hogy halljam a többieket. Szóval tényleg a fülhallgató erősítője gyenge az emu termékeknek (ez is creative).
Zene hallgatására javaslom a külső hangkártya használatát. Rengeteg különbség van az alaplapi/általános pci-os hangkártyák közt. Persze kaphatóak minőségi pci kártyák is, de az nem a 10-100 ezer forintos áron kapható (egy darab protools hangkártya pár éve 5 milla fölött volt).
Ha valakinek van normális erősítője, hangfala, és nem kell fülhallgató, akkor ajánlom ezt: AudiFire. Bár ennek van fülhallgató erősítője, de ennek nem tudom milyen.
Normális, és jó minőségű hangkártya (DAC) az 50 ezer felett kezdődik új áron.
És még egy dolog: zene hallgatásra, de főleg felvételre FireWire hangkártya való. USB-s hangkártyákat el lehet felejteni.

vót de egyelőre nincs

(#343) idioty


idioty
tag

És hogy akkor a témához is hozzászóljak:
Szeretnék az előbb említett sony fülhallgató helyett venni egy másik fülhallgatót, vagyis olyat, amit a fülbe lehet bedugni. Olyan 10 ezer forint környékén. Mit tudtok ajánlani?
És még szeretnék egy fejhallgató erősítőt is. Olyat, aminek van legalább 4 bemenete (vagyis 2 sztereó) bár jobb lenne, ha a 4 bementet hangerejét külön lehetne állítani. Vagy inkább használjak egy egyszerű fejhallgató erősítőt, és vegyek egy kisebb keverőt?

vót de egyelőre nincs

(#344) idioty


idioty
tag

Ja igen és az Emu, Edirol (roland), Behringer, M-Audio dolgokat az alsó kategóriába sorolnám. Persze van ettől alsóbb kategória is. Középkategóriának tartom a Focusirte Echo Audiofire dolgokat, és a Motu, TC, Apogee, Mackie termékeket felső kategóriába sorolnám. Természetesen mindegyiknek van olcsóbb, jobb-rosszabb minőségű cuccai. Általánosságban így gondolom. Ami még nagyon jó márka, az a yamaha termékek, bár én túl drágának tartom őket. És persze a legfelsőbb kategória a digidesign termékei.
Érdemes lehet megnézni a miditech audió dolgait, mert a midi világában nem gyárt szar dolgokat. Érdekes, hogy az edirol árai hol vannak. Annyi pénzért sokkal jobb eszközöket is lehet venni. De persze ezek csak saját véleményeim.

vót de egyelőre nincs

(#345) celf válasza idioty (#344) üzenetére


celf
őstag

Edirolrol bizony ez hirlik, h csak a Roland nevet fizeti meg az ember.
a fulhallgato kerdeseddel sztem elnezhetsz a fulhallgato topikba,
illetve itt is tudnek mondani valamit: 10ezer keves lesz jominosegre, illetve In Ear fulessel konertezni eleht hogy elegge dobhartya gyilkos dolog.

fulhallgato erositon bemeneti jelet erositeni sztem nehezen lehet, illetve leginkabb ugy ahogy irtad: elekotsz egy keverot, de az meg nagyon lerontja majd a hangot, hacask nem pro a cucc.

szoval tobb-bementes fuleserotio leginkabb abban a szferaban lesz sztem ahol te mozogsz: felleposdisis meg zeneszerekszosdis fuleserositokon. csakhogy azok sem olcsoak.
btw egy jobb zenekari keveron nem gondolkoztal ?

[ Szerkesztve ]

(#346) devast


devast
addikt

Sziasztok, hozzáértők véleményét szeretném kérni pár dologhoz.
Van kb 50k pénzem, dac+amp+füles kombóhoz, pc-ről lenne használva. Esetleg az egészet fülesre lehetne fordítani, de az alaplapi hangkártyám nem igazán áll szerintem a helyzet magaslatán. headfi fórumot olvasgatom pár napja, pár elképzelésem, pl zero dac/amp (vagy valami hasonló kínai csoda $150 körül) + hd555. Fülesbe olyan árban még talán játszik az Audio Technica ATH-AD500. Az amp/dac megoldás mellett játszik, hogy van line kimenete, rá tudok kötni később mást is, és nem vagyok benne biztos, hogy egy drágább füles alaplapi hanggal szebben szólna.
Köszi

(#347) celf válasza devast (#346) üzenetére


celf
őstag

hello, nem tartom magam hozzaertonek, de abbol kiindulva amit eddig leszurtem magamnak (headi-fi meg par vassal valo tapasztalat) a zero dac jo valasztas az arkategoriajaban. a HD555 is jo lehet, de egy 595 nem lenne jobb? itt van egy hasznalt. (en alkudnek mondjuk) vagy valami mas jobb fules.
en gyujtenek meg valami jobbra.

de ha nem tudsz vagy nem akarsz varni a vasarlassal sztem akkor is jol dontenel a zerodac+HD555-el...

[ Szerkesztve ]

(#348) devast válasza celf (#347) üzenetére


devast
addikt

Igazából ami infót összeszedtem headfiről, az 555 meg az 595 totál ugyanaz (kozmetikát leszámítva pl. bőr borítás stb.). Van egy topic valahol, ahol szétszedtek 595-öt meg 555-öt és ugyanaz a "driver" vagyis hangszóró van bennük, jelölése is 555 595 (hd280-ban is ugyanaz van) :) különbség egy szivacs ami az 555-ben mindkét oldalt jelen van, 595-ben meg nincs.
szerk: itt a link, érdemes lecsekkolni.

[ Szerkesztve ]

(#349) celf válasza devast (#348) üzenetére


celf
őstag

koszi, latod en nem neztem utanna, mert nem terveztem soha 555-ot illetve 595-ot venni. de jo tudni :)

(#350) Specter


Specter
tag

Szegasztok srácok! Tudtok nekem ajánlani valamit Sennheiser PC 350-hez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.