Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) KMT válasza Melorin (#799) üzenetére


KMT
addikt

Nekem a 4562 jobban tetszik, mint a 2134. Amit még sokan dicsérnek, az a THS4032.

Szerk: Bár erősen gyanús, hogy ez attól is függ, hogy milyen környezetben van az opamp. Tehát amelyik chip egy eszközben jó, az másban lehet, hogy nagyon nem felel meg...

[ Szerkesztve ]

(#802) devast válasza Melorin (#799) üzenetére


devast
addikt

Mi a helyzet a vásárlással? Sikerült már kitalálnod mi lesz ?

(#803) Melorin válasza devast (#802) üzenetére


Melorin
addikt

DAC+Amp-ra gondolsz? Amúgy törölték azt a Mini-s topicot a head-hi-n, vagy csak engem tiltottak le onnan valamiért? :F

(#804) devast válasza Melorin (#803) üzenetére


devast
addikt

Törölték a rohadékok.... ezt nem bírom ott. Gondolom valamelyik okostojás beszólt a modoknak, hogy "solo" másolat, jogi blabla. Az a vicc, hogy az aune is ugyanolyan solo másolat, azt meg nem merik törölni. Írok is a modoknak, mit csinálnak. Különben amire emlékszem a srácnak aki megvette, tetszett a cucc.

(#805) Deadzone41


Deadzone41
őstag

sziasztok!
elég zöldfülű vagyok a témában, egy akg242 hdhoz keresek fejhallgató erősítőt. van egy
xfi xtreme music hangkarim. nem nagyon találok magyar oldalt ami az árusításukkal foglalkozna. egy ilyet találtam: [link]. esetleg valami vélemény róla?

(#806) betonfelhő


betonfelhő
tag

honnan lehet / hol lehet agyarországon olcsó DAC-ot venni/rendelni.
nekem pusztán egy S/PDIF koax bemenet és analóg jack/RCA kimenettel kéne. semmi felesleges gimmik, csak ennyi.
és 50 ezret csak ennyiért soha nem fogok kiadni. láttam a topicban ezt is (gamma1) de ez DIY és amerikából jön (shipping costs).

szóval, van itthon olcsó (maximum tizenezer) DAC?

(#807) Deadzone41


Deadzone41
őstag

StyleAudio Carat-HD1V erről van valakinek véleménye? jó vétel lenne a 242hd hoz?

(#808) devast


devast
addikt

Pár kép :P opa827 és ad4627-1brz browndog adaptereken, meg kicseréltem kerámia kondikat fóliára. [link]
Trafóm még mindig a levegőben lóg + köv 2 hétben raklap zh.... karácsonyra azért csak elkészül a táp is :D

(#809) devast válasza betonfelhő (#806) üzenetére


devast
addikt

Olcsó dac-ot általában ebay-en szokás, magyarországon bármelyik számtech boltban (usb hangkártya), tesco :) Ebayen $50-$70 körül már találni, postaköltséggel együtt.

(#810) snagyz válasza devast (#808) üzenetére


snagyz
csendes tag

És meg is szólalt vagy csak szép az alul-felül opamp ? ;) Kérjük részletezni a "dual-mono" hangélményeket!

(#811) devast válasza snagyz (#810) üzenetére


devast
addikt

Az a durva, hogy szól is :) Mindkettő forrasztás okés lett, úgy néz ki. Mivel most nincsenek velem a zenéim, csak 1-2 így elég nehéz véleményeket írni, de első benyomások jók. Szerintem maradni fogok ennél a kombónál, azt hogy melyik lesz melyik pozícióban, azt még majd kitalálom :) Van még 2db opa1632-őm is, csak azt kézzel kéne dip8-as pozícióba gányolni, nem szabványos opamp lábkiosztása van, és ehhez most nincs kedvem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#812) Lewzke válasza Deadzone41 (#807) üzenetére


Lewzke
őstag

Egyik barátomnak pont olyan DAC-ja van . Nem túl nagy viszont masszív felépítésű , amit negatívumként megemlítenék az ez lenne : max. 48 khz / 16 bit . A hangjáról sokat nem tudok írni, a beépített erősítő (OPA2350) nem valami erős de szerintem elegendő lenne a K242-nek .

[ Szerkesztve ]

(#813) KMT válasza Deadzone41 (#807) üzenetére


KMT
addikt

Hanyagold. Főleg, ha a füleserősítés az elsődleges.

(#814) Deadzone41


Deadzone41
őstag

köszi a helpeket! akkor úgy látom muszáj lesz valahonnan külföldről rendelnem valami erőlködőt. szerintetek a 30-40 ezres árkategóriából ki lehet azért hozni valamit ilyen téren? többet nem nagyon szánnék rá.

(#815) Deadzone41


Deadzone41
őstag

iBasso D2+ Boa -t néztem ki magamnak ha jól tudom ez ez dac meg erősítő is egyben. ennél többet nem nagyon szánnék rá de gondolom az xfi-hez képest ez is javulást hozna az akg 242hd-mhoz :) esetleg még más hasonló alternatívát tudnátok mondani?

(#816) devast válasza Deadzone41 (#815) üzenetére


devast
addikt

Ha mindenképp itthon szeretnéd megvenni, és pci-os kártya is jó akkor egy Audiotrak Prodigy HD 2 éppen beleférne a keretbe. D2+ Boát én személy szerint nem tartom sokra. Az hordozásra van, ahhoz képest jó.

(#817) Lewzke


Lewzke
őstag

Xonar Essence ST/STX -ről sokmindent lehet olvasni , kiváncsi vagyok ti milyen véleménnyel vagytok róla . Amíg nem szerzek/készítek egy csöves erősítőt addig megfelel a Xonar integrált megoldása? Egyáltalán jó vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

(#818) KMT válasza Lewzke (#817) üzenetére


KMT
addikt

Hát én 40-et tuti nem adnék érte...

(#819) celf válasza KMT (#818) üzenetére


celf
őstag

tudsz 40bol jobb dac/amp kombot ? csak kerdem :)

(#820) KMT válasza celf (#819) üzenetére


KMT
addikt

Úgy hallottam, hogy ez az asus gyengébb, mint pl a Prodigy HD2, vagy az e-mu 1212m.

(#821) p_adam


p_adam
addikt

Jófajta, viszonylag olcsó fejhallgató erősítő profi építőtől:
Pimeta V1

(#822) Deadzone41 válasza p_adam (#821) üzenetére


Deadzone41
őstag

de ebbe nincs dac :P

(#823) devast


devast
addikt

Én egy ckkiii-al szemezgetek már egy ideje. Ha lesz időm, csinálok egyet valamikor januárban valószínűleg. Csak mert unatkozom :DDD

(#824) p_adam válasza devast (#823) üzenetére


p_adam
addikt

A CKKIII egy elég jó design, de mostmár lehet, hogy inkább a CTH-ba érdemes belevágni, komplett kit is kapható hozzá:
Compact Tube Hybrid

(#825) devast válasza p_adam (#824) üzenetére


devast
addikt

Nemtom... $200 körül állna meg postával ammeg kicsit sok, és akkor még potit és dugókat is kéne vennem :Y Meg kell gondolnom :DDD El kéne adnom hd555-öt, itt porosodik a dobozában már vagy egy hónapja :)

(#826) p_adam válasza devast (#825) üzenetére


p_adam
addikt

Ennyiért ez egy nagyon komoly erősítő és egyelőre az árfolyam is tűrhető (bár én az Euro-hoz szoktam viszonyítani).
Persze a hangja csak akkor lesz igazán jó ha valami ritka NOS csövet szerzel hozzá, de anélkül se rossz :) Meg itt nem kell azzal foglalkozni hogy párba vannak-e válogatva a csövek mivel csak egy kell bele :)

(#827) devast válasza p_adam (#826) üzenetére


devast
addikt

Csövekkel kicsit hadilábon állok... vagy egy csöves bufferem, rohadt egyszerű a kapcsolása, 6ak5/ef95 csövekkel megy, két darabbal, szimpla katód követő pár ellenállással, meg kondival. A szörnyű, hogy egy kapcsolóval tudom kapcsolgatni, hogy a jelet átküldjem rajta vagy ne, és hiába kapcsolgatom, nem hallom a különbséget. RMAA szerint -70db -en csinálja a harmonikus torzítást, nem csoda, hogy nem igazán hallom. Komolyan, mikor a vidi erősítőm előtt használtam, ég és föld volt a különbség, de így a fejhallgatós körbe bekötve nem hallok semmit.

(#828) Alurion


Alurion
csendes tag

üdv!
Tegnap beszereztem egy "jóárasodott" (39k :Y ) Sennheiser HD 600-at az egyik nagy áruházból, pedig 555-ért mentem be :D Jelenleg simán az Audigy4-re van dugva, de azt olvastam mindenképpen érdemes beszerezni hozzá egy erősítőt. Mit ajánlotok? Tényleg ég és föld a különbség erősítővel?
[link]
Innen nézegettem az SM Pro Audiokat, de bizonytalan vagyok :F

(#829) devast válasza Alurion (#828) üzenetére


devast
addikt

Enyém notebook-om kimenetéről szó szerint katasztrofálisan szól, asztali gépem alaplapi hangkártya kimenetéről egy fokkal jobb, de még mindig nem az igazi. Röviden és tömören nem árt hozzá egy normálisabb erősítő. Amit linkeltél azokról még sosem hallottam, valaki más talán többet tud róluk.

(#830) Blindness válasza Alurion (#828) üzenetére


Blindness
csendes tag

Hali!

Megszabad tudakolni, hogy pontosan melyik város melyik nagyáruházában vetted? És hogy maradt-e még HD600 a tied után? :)

Confusion will be my epitaph...

(#831) p_adam válasza Alurion (#828) üzenetére


p_adam
addikt

Alkudj le egy kicsit a Pimeta-ból amit pár hozzászólással előbb linkeltem be, hidd el sokkal jobban jársz vele mintha azokat vennéd. Ezen kívül szükséged lehet egy mini-RCA összekötő kábelre is ha egyelőre sima hangkártyával használod.

[ Szerkesztve ]

(#832) celf válasza p_adam (#831) üzenetére


celf
őstag

ez a pimeta szerinted milyen fulesekkel teljesit jol? HD600 ezekszerint nem rossz akkor ?
gondolkodom rajta, hogy megvegyem amig meg itt vagyok kint.

(#833) p_adam válasza celf (#832) üzenetére


p_adam
addikt

Az építőnek HD650van, tehát kötve hiszem hogy HD600-al nem lenne jó a Pimeta.

Neked valami UK-beli ajánlat is jó lenne, itt lenne pl. ez de sajnos már rég elkelt (120 font volt asszem).
Mini Millet Starving Student inc. 8 x 19J6 - UK

(#834) Alurion válasza devast (#829) üzenetére


Alurion
csendes tag

A korábbi HD 485-höz képest már így is egy csoda. Kíváncsi vagyok erősítővel mire képes :))

Blindness
Arena Plazaban vettem, Electro World. Nem volt több sajnos, valami beragadt áru lehetett, a garipapírján 2007-es dátum van.

(#835) Alurion válasza p_adam (#831) üzenetére


Alurion
csendes tag

Köszi! Sajnos elég bizalmatlan vagyok netes vásárlással kapcsolatban, főleg külföldről magánszemélytől... Hazai bemegyek-a-boltba-leveszem-a-polcról alternatíva esetleg? :U

(#836) p_adam válasza Alurion (#835) üzenetére


p_adam
addikt

Ha lenne akkor azokat ajánlanám. Egyébként Heed Audio, Hivox, Soner Audio, stb. de mindegyik sokkal drágább mint ez és korántsem biztos, hogy jobb.

Már tucatnyi dolgot adtam vettem itt és még 1x se volt probléma. Kevés post-al rendelkezőnek aligha mernék banki átutalással fizetni (PayPal-t valószínű bevállalnám) de ő konkrétan egy 'régi motoros' és nagyon tud építeni szóval nem látok benne rizikót.

(#837) Alurion válasza p_adam (#836) üzenetére


Alurion
csendes tag

Értem. Hivox Bubo-t ajánlották még, hasonló árban volt mint amiket linkeltem. Ha jobb szerinted a Pimeta akkor ráírok és megbeszélem vele a továbbiakat.

Btw erről a Pimetaról nem sok infot találtam, homemade ezekszerint?

(#838) p_adam válasza Alurion (#837) üzenetére


p_adam
addikt

Itten van róla infó, a V2 főleg annyiban jobb hogy könnyebb megépíteni tehát hangban valószínű nagyon közel van a V1 hozzá. A Bubo már egy elég régi design, arról hogy jobb-e csak akkor lehetne egyértelműen nyilatkozni ha a kettőt egymás mellett hallaná az ember. De én látatlanban én emelett tenném le a voksom, a másik ilyen olcsó erősítő amit HD600-hoz ajánlanék az a Millett Starving SS de olyan most nincs.

Egyébként ha nem jönne be neked, akkor utána lehet hogy érdekelne engem is mert igen sokáig tart míg az én erősítőm elkészül (sokkal komolyabb design) és addig jó lenne valami átmeneti megoldás.

(#839) devast válasza p_adam (#838) üzenetére


devast
addikt

Mit építesz? Beta22-őt talán ? :)

(#840) p_adam válasza devast (#839) üzenetére


p_adam
addikt

EHHA, állítólag a Beta22 szintjén van feleannyiért, majd kiderül de nem én építem, én nem értek ehhez csak a teszteléshez :)

(#841) celf válasza p_adam (#833) üzenetére


celf
őstag

szerinetd mennyit er ez a Millet amp? 120 jo ar erte?
lehet megveszem.
Pimeta tranzisztoros megoldasa pl mikor lehet elonyosebb szted ?

(#842) p_adam válasza celf (#841) üzenetére


p_adam
addikt

Már régen el van adva, A csöves erősítők általában lágyabban szólnak de így általánosságban nehéz lenne leírni és a Millett egyébként is hibrid tehát valahol a kettő között van.

(#843) L4D1K


L4D1K
őstag

Sziasztok.

Jelenleg egy Creative X-fi Xtreme Music hangkártya és egy vele összekötött anno 1990 ben gyártot Fisher TAC-M80 integrált erősítő [link] vel hajtom a Sennheiser HD555 -t. Érdemes váltani kimondottan fejhallgató erősítőre, vagy ehhez a fejhallgatóhoz felesleges komolyabbra beruházni.

[ Szerkesztve ]

# ANTAL Tuning #

(#844) devast válasza L4D1K (#843) üzenetére


devast
addikt

Szerintem felesleges.

(#845) celf válasza devast (#844) üzenetére


celf
őstag

szerintem egy jo erositot mindig megeri venni :)

(#846) celf válasza p_adam (#842) üzenetére


celf
őstag

tenyleg. azt hittem csak bentfelejtette a postban a pending-es megjegyzest de elneztem az utolso still available post datumat. kar, mert nagyon jol nezett ki.

(#847) devast válasza celf (#845) üzenetére


devast
addikt

Persze, de attól a hd555 nem igazán fog profitálni.

(#848) celf válasza devast (#847) üzenetére


celf
őstag

nem igazan. de kicsit igen. szerintem:)

(#849) devast


devast
addikt

Ma elmegy hd555, jövő héten berendelek egy cth kitet, ne unatkozzak otthon karácsony és szilveszter között :DDD Ha bejön megtartom, ha nem akkor eladom és csinálok egy ckkiii-at :) Az összes projectem stagnál mostanában... :O két héten keresztül minden nap zhztam, de hála istennek már vége :)

(#850) devast


devast
addikt

Jön a CTH kit ;] Karácsonyra már nem ér ide, sebaj. Mellesleg az utolsó kitet sikerült elhoznom sprucecanyonlabs-tól, szóval azt is bemákoltam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.