Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) honfoglalo válasza Solicidium (#400) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Az nem lesz szempont, csak azt mondom, hogy az E5-höz adott kábelnél csak rövidebb legyen a LOD kábel.
Amúgy nem lehet egy "male to female" 3,5-ös kábelt csináltatni? (mint ez, csak rövidebb)
:R

(#402) celf válasza honfoglalo (#401) üzenetére


celf
őstag

sztem siman.

(#403) honfoglalo válasza celf (#402) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ok, mert ilyet boltban tényleg nem nagyon lehet kapni. Írtam nekik. Remélem van vastag, meg mindenféle. :K

(#404) jap válasza celf (#391) üzenetére


jap
aktív tag

pont most akartam kérdezni:
milyen mp3 lejátszó tud digit jelet(coax,optika usb..) küldeni, h végre ki is tudjam használni a fasza minőségű miniDAC-okat. :U

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#405) devast válasza honfoglalo (#398) üzenetére


devast
addikt

10k alatt nem sok választásod van. Vannak ugye a fiio-k, esetleg tudsz venni ilyen-olyan cmoy féleséget. És ilyen szinten nem a kábel lesz a leggyengébb láncszem, messze nem. Nem csodák ezek, egyszerűen hangosabb lesz tőle, röviden ennyi, esetleg xtrabass gombot is mellékelnek :DDD Ebay-en nézz körül, van sokféle variáns.

Más: végül nem a zero mellett döntöttem, megbízhatósága számomra probléma, franc se akarja ~8k-ért visszaküldeni kínába ha elfüstöl :B Meg a füles amp-ja ölég gyenge eresztés az alapján amit olvasgattam, a dac része viszont elég jó. Úgyhogy 1-2 héten belül érkezik a hifidiy aune mini usb dac/amp mk2 nevű kínai csoda :DDD Az adatok/képek alapján elég jó darabnak ígérkezik, minőségi alkatrészek, füles erősítője állítólag nagyon jó, amin dolgoznom kell majd még az valami normális stabilizált tápellátás.

(#406) devast válasza jap (#404) üzenetére


devast
addikt

iriver-nek vannak ilyen lejátszói azt tudom. Más kérdés mennyibe kerülnek :B

(#407) celf válasza jap (#404) üzenetére


celf
őstag

kerdezz be az mp3lejatszos topikba, most hiretelen nemtudom pontosan a modelleket, de sima mp3lejatszobol nagyon keves van. az iriver valamelyik mar nemgyartott modelle, illetve az maudio valamelyik szeriaja asszem (?) aztan annyi.
it's a shame.

szerk: ja, kozben out of date lett a a hsz-em, nembaj :)

[ Szerkesztve ]

(#408) celf válasza devast (#405) üzenetére


celf
őstag

a head-fin olvasgattal rola dolgokat? vagy ha nem, az is mindegy, linkelj mar valamit info oldalt pls, save the work for us :)

tenyleg annyira jo a a fules amp-ja ?

(#409) devast válasza celf (#408) üzenetére


devast
addikt

Oké, linközön:
[link] [link] [link] innen rendeltem, jó fej a srác. Sikerült egy kicsit alkudoznom is, $165-ért megkaptam szállítással együtt, igaz így közvetlenül paypal-on fizettem, nem ebay-en keresztül. "hifidiy mk2" -re rákeresel headfi-n még kidob talán 1-2 témát rá.
Annyira nem jó, ill egy zero-hoz képest valószínűleg igen, de mondjuk egy $500-oshoz képest annyira talán nem :DDD HD555-el tudom csak kipróbálni majd.
szerk: Headphone AMP: Burr-Brown OPA2604+TIP41C*2+TIP42C*2 (Referencing the SOLO headphone amplifier) rákeresel solo amp-ra megnézheted mit másoltak le. Nyilván nem 100%-osan, de arra építettek, ami azért annyira rossz nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

(#410) celf válasza devast (#409) üzenetére


celf
őstag

koszi :R
amugy nezegettem korabban a hifidiy cuccokat, de nem merultem bele igazan.
remelem jo eredmenyeket fogsz elerni vele :)

(#411) celf


celf
őstag

ez meg milyen mar. nem lehet tul bonyolult cucc....
[link]

(#412) jap


jap
aktív tag

ehh!
melyik dac+amp-ot válasszam?
iBasso D10 Cobra [link] 275$
iBasso D2+ Boa [link] 170$
HeadAmp Pico DAC / Amp [link] 500$
Gamma-1 + Mini3 [link] xxx$

mind1ik Wolfson WM8740 chipes.
nagy a különbség hangminőségben a D2 és D10 között?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#413) jap válasza jap (#412) üzenetére


jap
aktív tag

vagy próbáljam ki én is a kínai csodákat?
hifidiy aune

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#414) devast válasza jap (#412) üzenetére


devast
addikt

Mihez kéne/ mennyi van rá ? :DDD

(#415) jap válasza devast (#414) üzenetére


jap
aktív tag

Creative Aurvana(16ohm)-hoz + hangosításhoz.

tehát maximális dac-minőség mellett minimálisan használható(de nem minőségromboló) amp rész. :K

30-50e van rá

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#416) devast válasza jap (#415) üzenetére


devast
addikt

in-ear füleshez? Akkor hordozhatót szeretnél ?

(#417) devast válasza celf (#411) üzenetére


devast
addikt

Balanced bemenet meg single-ended kimenet, sok értelme van... :U

(#418) jap válasza devast (#416) üzenetére


jap
aktív tag

bocsi! elírtam: 32ohm:
aurvana live![link] ~= denon d1001 [link]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#419) devast válasza jap (#418) üzenetére


devast
addikt

Amit most sokan ajánlanak, és akciózva van az az audio-gd compass. $330 van kiírva, de valami ünnep miatt akciózva van $280-ra (+ a szállítás kb $40), szerintem most abban a kategóriában nagyon jó vétel. Mindenképpen email-ezni kell velük(természetesen angolul), nagyon jó a support-juk. Ha lett volna annyim, én azt vettem volna :DDD Ha túl drága, kereshetünk olcsóbbat is, csak gondoltam megemlítem :)

(#420) jap válasza devast (#419) üzenetére


jap
aktív tag

ehh most már tényleg nem tudom mi legyen.

sztem inkább 1 gyengébb->olcsóbb megoldást veszek, így majd tudok tovább fejleszteni, ha nőnek az igényeim.

tehát:

iBasso D2+ Boa
vagy
hifidiy aune (ha jól teljesít nálad...) - bár ez sem annyira mobil

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#421) devast válasza jap (#420) üzenetére


devast
addikt

Szerintem bármelyikkel jól járnál :) aune-ról tudok majd írni ha megjön.
Inkább méret/csatlakozási lehetőségek/ár szerint válassz. ibasso-ban van akkumlátor, kicsi és hordozható, usb-ről tölti magát viszont csak usb van rajta(meg line in is talán), aune meg nagyobb, viszont van rajta spdif(csak coax) bemenet is, meg vonalszintű kimenet, és egyszerre lehet akár külön is használni dac és füles amp részét: usb-ről a hang megy ki a line out-ra, line in-ről analóg jel meg megy a fülesbe :DDD

(#422) celf válasza devast (#417) üzenetére


celf
őstag

ez inkabb a production line-ra van tervezbe azt hiszem :) ergo mondjuk valami vegfokbol, vagy zenekarikeverobol, kitudja mibol jonne balanced signal.

(#423) jap válasza devast (#421) üzenetére


jap
aktív tag

még az nem tiszta:
ibasso: ha le van merülve benne az akksi, akkor usb-n keresztül a digitjelen kívűl kap áramot az erősítéshez; vagy csak tölteni és csak jelet tud felvenni 1szerre?
aune: csak külső tápról kaphat kraftot a működéshez vagy usb-n keresztül is, ha pl coaxon kapja a jelet? -> különben bukó a mobilítás...
és ebben amúgy milyen DAC-chip van - a Wolfson8740-hoz képest?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#424) celf válasza jap (#420) üzenetére


celf
őstag

abbol amit elmondasz neked sztem a D10 Cobra kene.
abban egy tuti DAC van, es egy eleg jo amp.
van rajta usb, coax es optikai bemenet, aux, es fules kimenet.

a D2 Boa elegge elmarad a D10 mogott. ettol fuggetlenul nagy upgrade-nek minosul egy szimpla pc-s kartyahoz kepest.

szerk: amugy a 2move/3move-ot nem nezted? (by meier audio)

szerk 2: de compass gd szerintem is

[ Szerkesztve ]

(#425) devast válasza jap (#423) üzenetére


devast
addikt

Ha lemerül és nincs bedugva az usb akkor nyilván nem működik :) Töltés részét nem tudom, hogy oldották meg, de az biztos, ha rá van dugva az usb akkor tud tölteni/működni is egyszerre.
Aune az asztali, tehát nem hordozásra van kitalálva, a hátulján van egy dugó, ahova egy ilyent tudsz bedugni, és csak innen kaphatja az áramot.
Dac chipekről Boa, aune .

(#426) devast válasza celf (#424) üzenetére


devast
addikt

Én is mondtam, ha anyagilag belefér akkor compass :)) Arról már nem is biztos, hogy egyáltalán érdemes feljebb lépni, $1000-os kategória azért picit biztosan jobb, de nem 3x az tuti.

(#427) jap válasza celf (#424) üzenetére


jap
aktív tag

"a D2 Boa elegge elmarad a D10 mogott. ettol fuggetlenul nagy upgrade-nek minosul egy szimpla pc-s kartyahoz kepest."

a D2-őt nem "csak" a sok bemeneti lehetőséggel fejelték meg és így lett D10? - persze emiatt jobb a forrása, de ezen kívül mit változtattak rajta?

A D2 mellett belefér még 1 Beyerdynamic DT-770 Pro füles a fejlesztésbe.
neked 80/250/600 ohm-os verzió van? mind1ik ugyanolyan jól/szépen szól, csak a "modernizálás" miatt csökkent az újabb revízióknak az impedanciájuk?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#428) devast válasza jap (#427) üzenetére


devast
addikt

Szerintem az analóg részlege sokkal jobb lehet a D10-nek(plusz cserélhető abban az erősítő IC, sok féle van ami lábkompatibilis így olyan hangzást csalhatsz ki belőle amilyet szeretnél). Headfi-n se sokmindent találtam róla, páran vettek, tetszett nekik, akik már sokmindent hallottak azt mondják, hogy jó de semmi extra(többen kiemelték, hogy egy lapon sem lehet említeni a d2+ -t és a d10-et). [link]

(#429) celf válasza jap (#427) üzenetére


celf
őstag

nekem 80-ohmos van. nem tudom mi a kulonbseg koztuk az impedencian kivul.
en ha most vennek fulest akkor nem ezt vennem viszont.
semmikepp zartat.
kiveve persze ha a hangszigetels lenen a szempont.

nem telejsen ugyanaz. ibasso-ek azert fejlesztettek is. a vevokoruk tobbnyire nem agyalagyult hetkoznapi consumer. ezek kinyitjak, megnezik mi van benne, moddolnak mindent amit tudnak...

D10 jobb kell legyen. devast jol mondja
de az is igaz, hogy a D2+ olcsobb. viszont a D10 a tuti...

[ Szerkesztve ]

(#430) honfoglalo válasza devast (#405) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Próbáltad, vagy csak így gondolod ránézésre?

Használtál iPodot LOD-dal?

:DDD

(#431) jap válasza celf (#429) üzenetére


jap
aktív tag

most elsősorban hordozhatóság (+zárt füles) a lényeg a koli miatt!
nem nagyon szeretem ezeket a dolgokat otthagyni a szobában:
minden hétvégén hazamegyek, ami azt takarja, h laptop+canon1ds(obikkal)+füles+külső vinyó+DAC =nagyon telt és nehéz táska :F

minőség:
a cél, h jobb legyen az analóg kimenete (és legyen minimális füles erősítője) ezen termékeknél:
m-audio transit [link]
m-audio fasttrack pro [link]
e-mu 0202 usb [link]
e-mu 0404 usb [link]
, mert kb ez lett volna az alapelképzelés, mielőtt még nem ástam magam bele ebbe a DACCCC dologba.

mindenképp kell 1 hordozható dolog, aztán a későbbiekben gondoltam a Compass ill. Cambridge DacMagic komolyabb megoldásokra.

tehát most leszűkítve:
Pico dac+amp - drága az 500$!!!
D2 / D10
- a 275$ még talán...
Gamma1/2+mini3 ha erre kapok egyáltalán valami választ misterX-től....
ill. egyéb alternatívák hasonló tudás/méret/árban?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#432) devast válasza honfoglalo (#430) üzenetére


devast
addikt

Amit olvasgattam róla az alapján. Nincs ipodom, nem igazán járkálok gyalog sehova :DDD

(#433) devast válasza jap (#431) üzenetére


devast
addikt

Emu0404-ről hallottam már, de semmi konkrétumot nem tudok, headfin sokat beszélnek róla keress rá.
Compass meg a dacmagic is nagyon király cucc. Ha belefér, szerintem a d10 jobb választás lenne mint a d2. gamma1/2 és mini^3 meg do-it-yourself kit-ekben van csak tudtommal, tehát kapsz panelt/alkatrészeket és összerakod, mondjuk ez így elég macerás. Dobozt kell szerezni hozzá, tápellátást, esetleg csatlakozókat stb. Én is koliba vagyok, bár szobatársaimat nem zavarja a nyitott fülhallgatóm, ritkán járok haza, akkor se viszek semmit :DDD Voltam már 2 koliban, soha nem lopták el semmimet, viszont vonaton már húzták le a táskámat amíg budin voltam :O

(#434) devast válasza jap (#431) üzenetére


devast
addikt

Látom írtál az egyik gamma1/2 mini3 építőnek. Kíváncsi vagyok mennyiért csinálja őket :)

(#435) celf válasza devast (#434) üzenetére


celf
őstag

gamma-1ert marciusban $180-t mondott nekem a mister x. es 2 hetet amig elkeszul.

(#436) jap válasza celf (#435) üzenetére


jap
aktív tag

és mennyi idő volt, mire válaszolt?
lehet a szar angolom miatt vagy a friss headfi reg-em miatt nem foglalkozik velem :F

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#437) devast válasza jap (#436) üzenetére


devast
addikt

e-mail -en próbáltad elérni?

(#438) celf válasza jap (#436) üzenetére


celf
őstag

nem hiszem, nekem is jo lassan valaszolt, gondolom sok ilyen erdeklodo emailt kap.
vegul en sem vettem tole see gammat se mini3-t.

szerintem szamolj olyan 250-280 dollarral, ha a daot meg az ampot is megakarod venni. mindenestul, postaval.

de ez kett odevice lesz, azt is tartsd szemelott.

(#439) esfrost


esfrost
tag

Gondoltam berakom ide:

Eladnám féltve őrzött PA2V2 fü-,l és fejhallgató erősítőmet. Hibátlan állapotban van, tokban hordtam. Adok hozáz még: egy személyes kérésre készített, mindkét végén 3.5mm-es, aranyozott jackes kábelt. Két eres, ezüst kábelek kötik össze a jackeket. Méretre van szabva, ami azt jelenti, hogy kb. 25cm hosszú, ami hajlítva tökéletesen összeköt egy lejátszót az erősítővel.

Az ára a kettőnek együtt: 13.000.- Ft.

További infó az erősítőről: http://www.electric-avenues.com/audio8.html

Érdeklődni: esfrost kukac gémél pont kom, illetve +36202087425, budapesti vagyok.

(#440) esfrost válasza honfoglalo (#430) üzenetére


esfrost
tag

Én használok LOD-ot Ipoddal, azaz használtam, mert most nincs ipod, de LOD az van. A setupom a következő volt: Ipod 6th gen Classic 80gig---> ALAC formátumó zenék---> Egy méretreszabott ezüst LOD kábel---> RSA Tomahawk fülhallgató erősítő---> Ultimate Ears Super Fi 5 Pro füles. A LOD nagyon sokat dob a hangminőségen, de szvsz nem itt kell elkezdeni tuningolni a dolgot. Az első mindig a jó minőségű forrás legyen, azaz a zene maga, én ALAC-ot használok. Legrabbeltem egy valag kedvenc zenémet, majd át konvertáltam őket Apple veszteségmentes formátumába.

(#441) honfoglalo válasza esfrost (#440) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Kösz a kommentet.

Ok, a zene az nem gond.. :K

Csak sokan - celfet kivéve - próbálnak lebeszélni, márhogy egy fiio e5 túl gyenge, meg, hogy a LOD nem ér semmit. Egy kicsit félek, hogy 10enakármennyiért veszek egy lodot meg egy fiioe5-t és csak hangosabb lesz a zene.

Remélem nem nekik lesz igazuk. :K

(#442) celf válasza honfoglalo (#441) üzenetére


celf
őstag

ne vegyel FiiO E5-t vedd meg ezt a PA2V2-t ha van egy keves sutnivalod :) :R

na igen, a forras nagyon fotnos, de egy normalisan legrabbelt 192-es mp3 sem szol kifejezetten elvezhetetlenul,
de egy jo erosites a sima ipod headphone out-hoz kepest nagyon nagy kulonbseg. be-leive me.
de kell a lossless az is biztos.

megegyszer honfoglalo, szerintem vedd meg a cuccot esfrosttol mielott valaki mas lecsap ra.

ui: ki az az eretnek aki le akar beszelni a LOD-rol, elemhozni! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#443) celf válasza esfrost (#440) üzenetére


celf
őstag

tomahawk? nem jatszol kicsiben latom :)
Super-fi milyen erosites nelkul?

(#444) Solicidium válasza celf (#442) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát sajnos én már lecsaptam rá, itt van nálam és bitangul szól. Gyönyörű a hangja, életet vitt a zenébe. Kicsit olyan mint a loudness, csak ütősebb. Mind mély, mind közép, mind magas hangok területén.

(#445) honfoglalo válasza Solicidium (#444) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem baj, ebayen ahogy látom $40. Amúgy ez milyen? Elemes?
Mi a különbség, így már 15-20 lenne LOD-dal...
Megér ez ennyi pézt? :U

(#446) esfrost


esfrost
tag

Jelenleg nincs ipodom, mert kellett a pénz és megváltam tőle.

A LOD ipodhoz nagyon megéri. Mérfőlkővel jobb a hangminőség a Line Outból, mint a jack-ből.

Az UE-t most Iphoneal, és erősítő nélkül használom, úgy is iszonyatosan szól, egy kicsit laposabb, meg "szürkébb" a hangja, mint a Tomahawkal, de még így is nagyon szép. Kifogástalan.

Solicidium: örülök, hogy tetszik, hallgasd egészséggel.

honfoglalo: PA2V2, elemes, két darab 1.5v-os ceruza kell bele. Én tölthetővel használtam, 2 x 2650 mAh, és kb. két havonta kellett töltenem. Napi 3 óra hallgatás mellett az barátok között is 120 óra, és még így is keveset mondtam.

Tomahawk csaknem 400 órát kibír egy töltéssel.

(#447) Solicidium válasza honfoglalo (#445) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát igen, ez a negyvenmilliós kérdés, hogy megér-e annyit. Érdemes hozzá egy jobb lejátszó (talán Sansa Cliptől fölfelé), jobb fülhallgató (pl. cx95-tel még nem próbáltam, biztos ott is van különbség erőítő v. nélküle, de kérdés mekkora, meghallgatom, ha érdekel és referálok), aminél még jobban kijön a különbség. A zene mondanám, hogy mindegy (elég szépen megdob bármilyen stílusút), de azért nyilván ne 128kbps-s mp3 legyen. A legfontosabb tényező viyzont Te vagy. Nem tudom, hogyjelenleg hogy állsz a hordozható "szetteddel", milyen komponensekből áll, de ha még nincs kész, fülhallgatóra vársz, hogy megjöjjön v ilyesmi, akkor hagyj egy kis időt, hogy az új dolgokat hallgathasd, élvezhesd és ha valami úgy érzed, hogy hiányzik a zenéből, akkor kezd keresgélni szerintem és ne az határozza meg az igényeidet, hogy látod, hogy mások milyen cuccokkal rohangásznak. De pl. ha budapesti vagy v jársz erre, akkor ha össze tudunk futni meghallgathatod a pa2v2, a kis fiio e3-t is, csak nagy rá az esély, hogy utána akarni fogsz venni egyet, de ha a pa2v2 ennyire nyomott árú ebayen, akkor még azt is mondanám, hogy megéri. Te döntsd el, mennyit ér ez az egész neked, mennyire fontos, hogy h az utcán is majdhogynem olyan minődségben hallgass zenét, mint otthon egy jobb hifi-vel.

Bocs a hosszú válaszért, nem tudom, hogy segít-e ez valamit egyáltalán :DDD

(#448) honfoglalo válasza Solicidium (#447) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Ok, kösz.

Most 550-esem lesz a hét közepétől, akkor arra rászokok, és lassan megveszem a tartozékokat vszínűleg. :K Nyilván, ha az ember meg akarja venni, akkor meg tudja ideologizálni magának, hogy miért kell. Ha nem jó, akkor azért hogy jó legyen, ha jó, akkor meg, hogy még jobb.. Csak az a baj, hogy amikor már rászánom magam, hogy megvegyem, akkor rendszerint benyögi valaki, hogy ha van egy kis eszed, akkor nem ezt veszed, hanem azt..pl nem e5, hanem pa2v2. Ami persze jó, ha segít az aki tapasztaltabb ilyen téren, de jobb lenne tudni, hogy mi a jó választás, és akkor az ember arra tervez.. ;) :P

(#449) devast válasza honfoglalo (#448) üzenetére


devast
addikt

Millió féle hordozható megoldás létezik és szerintem nem sokan vannak mo-n akik halottak 2-3 félénél többet. Így meg zsákbamacska amit írkálunk igazából, szóval vedd meg ami neked tetszik, vagy olvasgass külföldi fórumokat. Nagy általánosságban az összes jobb (de biztosan hangosabb) mint az egyes hordozható berendezések saját erősítői. Én igaz még egyfélét se hallottam, de erre adom le a voksom :DDD
Igaz, ez az építsd magad fajtából való, de én spec élvezném(és megvannak a szerszámok is hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#450) honfoglalo válasza devast (#449) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Barkácsolást most mellőzném. :DDD

Amúgy a hangerő nem sokat számít nekem, iPodon le van lockolva 50%ra (maximum volume limit) így pont jó, a cx-ekkel. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.