Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Melorin válasza devast (#650) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, ez a csöves cucc nagyon zoral :) Tetszik, csak ahogy azt írtad is, nekem DAC is kéne. Bár, ha nagyon beletúrkálnék a hangkártyámba, lehet, hogy jó hangja lenne az analóg kimenetnek, és akkor az meghajtaná ezt a csövest. A vicc az, hogy a Sansa Clip lejátszóm simán meghajtja a Gradót majdnem fájdalomküszöbig, és érzésre szebb hangja van, mint az Mx-300 hangkártyámnak ;) Tehát valószínűleg egy normálisabb DAC sem nem ártana ...
Kb 30e lóvém lenne összesen kibulizni valami jó erősítőt.
Amúgy vásárolnék Paypallal is, regisztrálva is vagyok E-bayen, de nem értek hozzá, nem tudom hogy kerül a pénzem Paypal "számlámra". :DDD Esetleg segítenél elmagyarázni röviden?

[ Szerkesztve ]

(#652) devast válasza Melorin (#651) üzenetére


devast
addikt

Röviden: a paypal account-odhoz hozzá tudod rendelni a bankkártyádat, beírod adataid stb. Az ebay account-odhoz hozzá tudod rendelni a paypal account-odat. Amikor ebay-en vásárolsz, átvisz a paypal oldalra ahol csak bejelentkezel nyomsz egy pay now-t és kész is, a pénzt a bankkártyádról a paypal lehúzza, mint amikor a tesco-ba kártyával fizetnél. Paypal-on a bankkártya hitelesítés szerintem szükséges, valamennyit levonnak róla és a közleményben megadnak egy kódot. Bankszámla összesítőn hónap végén vagy netbankban megnézed a kódot és ezt kell visszaírni a paypal-nak.
Nyilván más lehetőségek is vannak nem csak ez, ajánlom head-fi -n olvasgassál.

(#653) celf válasza devast (#652) üzenetére


celf
őstag

annyit adnek hozza, hogy a bankszamladrol nem akkor vonja le a penzt amikro az ebayen vasarolsz, hanem amikor te "add funds"-ra kattintasz a paypal-ben. ott megmondod mennyit akarsz rautalni a paypal-re, es az kb 9-10 nap amig felmegy. aztan abbol az osszegbol tudsz gazdalkodni.
a bankkartya megerositese tenyleg ugy ment, hogy a paypal valami nagyon kicsi nevleges osszeget levont vagy hozzadaott, mar nem emlekszem, es a "bank statement"-en vagy online banking-nal latszik az osszeg, es azt a szamot kellett visszakuldeni a paypalnek.
meg lehet nezni bankautmatanal is jobb helyeken a levont osszeget.

(#654) Melorin válasza devast (#652) üzenetére


Melorin
addikt

Head-fi-n ajánlottak egy erőlködőt ezt. Mit szóltok hozzá?

(#655) devast válasza celf (#653) üzenetére


devast
addikt

9-10 nap? Én nem tudom miről beszélsz. Nekem dombornyomott visa-m van, és abban a pillanatban húzza le a kártyámról a paypal az összeget amikor fizetek vele. Onnantól, hogy megnyomom ebay-en a buy now gombot, 30 másodperc kb amíg kifizetem a cuccot és kész.

(#656) devast válasza Melorin (#654) üzenetére


devast
addikt

Az se rossz. De csak usb-ről/analóg forrásról megy, (nincs spdif) és a dac része lehetne jobb is. Nem rossz, de lehetne jobb :DDD Mindenesetre ez is egy jó megoldás, ez is 6j1 csöveket használ.

Más: Ebay-t nézegetve erre leltem. Tudtommal a világ nyugati féltekén még senkinek nincs ilyen, de jól néz ki, hasonlít az aune-re a felépítése. cdream5 nevű kínai cég gyártja talán, kínában az ára $80. Ha érdekel valakit dobhatna egy mail-t a gyártónak, hogy international árulja-e és mennyi postaköltséggel, ha meg tudnád venni $80 + ~$30 postával az ölég nyerő lenne az ebay $120 + $25 postához képest.

(#657) Melorin válasza devast (#656) üzenetére


Melorin
addikt

Na most ez a "lehetne jobb" jelző elég lelombozó volt :D A hangkártyám is jó, de lehetne jobb... Végül is nekem a DAC rész lenne nagyon fontos, mert a többit akár magam is megbírnám építeni, ilyesmi a szakmám végülis. Vagy később kiegészíteni egy csöves véggel.

(#658) celf válasza devast (#655) üzenetére


celf
őstag

neked Visa Credit kartyad van, magyarul hitelkartyad, nekem Maestro Debit kartyam, magyarul fogalmam nincs.

akkor jolertem te nem toltesz fel a vasarlast megeleozoen a paypal-edre penzt, hanem csak *click* es a paypal autoba leszedi a bankszamladrol a penzt... ? ez gyorsnak es kenyelmesnek hangzik. azzal egyutt, hogy ha valaki meglovasitjja az ebay kodod akkor eleg gyorsan fog leurulni szamlad.
mondjuk ha nem csinal az ember okorseget, vigyaz, hogy hulyesegre nem kattint a google-ben meg egyeb baratsagos helyeken akkor nem nagyon fogjak meghackelni semmit. de ez egy masik sztori, es nem hiszem, hogy barkitnek kulonosebben uj lenne :)

(#659) devast válasza Melorin (#657) üzenetére


devast
addikt

Hát ilyen van benne. Gondolom észrevehtő a bekeretezett rész, hogy ezeknek a felhasználását már a gyártó sem ajánlja.

(#660) devast válasza celf (#658) üzenetére


devast
addikt

Ha az ebay kódot lopja el, azzal még nem megy semmire, ebay automatikusan átirányít paypal-ra ahova megint csak be kell jelentkeznem. De igen, jól írod nekem úgy működik. Mellesleg én jobban tartok attól, hogy a bankkártyán fizikálisan jelenlevő kódokkal már lehet vásárolni. De erre egyrészt lehet limitet állítani, és nyilván a bank is téged véd ha történik valami, elvégre azért fizeted a "drága" kártyát. Még soha semmi problémám nem volt, pedig lassan már a második visa classic kártyám fog lejárni :) A maestro mint olyan meg azt hiszem nem nemzetközi. Visa és mastercard ami az. Azt már hozzá se kéne tennem, hogy általában rohadt kevés pénz van a bankszámlámon :DDD

(#661) Melorin válasza devast (#659) üzenetére


Melorin
addikt

Hát igen, érdekes. Azon vacilálok, hogy egy jobb erősítőt vegyek, és magam építsek hozzá DAC-t, vagy fordítva. Bár talán egy DAC-t nehezebb összehozni. Van olyan egyáltalán, hogy csak DAC?

(#662) Melorin


Melorin
addikt

Ha jól látom, a komolyabb DAC-okban Wolfson WM8740 dolgozik. Azon gondolkozok, hogy nem biztos, hogy bonyolult lenne megépíteni egy ilyen IC-vel egy DAC-t. Ahogy nézem, 2k körül már meg lehet venni az IC-t, így lehet, hogy megépítem. Vajon valahol közzé van téve egy ilyen áramkörről valami kapcs.rajz szerűség?

(#663) devast válasza Melorin (#662) üzenetére


devast
addikt

Azért nem olyan egyszerű, mert ezek után szokás egy buffer/lowpass filter analóg fokozatot rakni, és természetesen táp részét is meg kell csinálni. Esetleg usb-t is rá szeretnél tenni...Ez nem 2k-s mutatvány. Én személy szerint (véleményemért felelősséget nem vállalok) erről próbálnék meg infót szerezni/érdeklődni. Nekem tetszik, bár ennek sem ártana egy normálisabb táp.

(#664) Melorin válasza devast (#663) üzenetére


Melorin
addikt

Ez nagyon tetszetősen néz ki, és épp az előbb dícsért Wolfson chipek dolgoznak benne. De az egyik képről az derül ki, hogy az általad fentebb említett PCM 2704 dolgozik, ami mint kiderült, nem jó, a gyártó sem ajánlja. Most akkor miért van benne több DAC is? 2 nagyon jó, és egy nagyon nem jó. :F

(#665) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok!
Ehhez mik a véleményetek? Megszabad venni?
Csak 16 Ohm a fülhallgatóm az erősítő meg 32Ohm indul az nem baj? Mit jelent ez?
Köszönöm szépen a segítséget elöre is!
Zoli.

3D élelmiszernyomtatás

(#666) devast válasza Melorin (#664) üzenetére


devast
addikt

Úgy szokás, hogy egy pcm270x -et szoktak használni az usb-s részhez, mert azt lehet közvetlenül usb-re kötni, de a dac részét nem használják csak az spdif jelet vezetik ki belőle, innen spdif(meg a többi spdif bemenet is) megy bele egy spdif => i2s chipbe, ilyen pl a dir9001 vagy a wolfson wm8805 meg van millió más és ebből megy a dac chipbe, pl wolfson 8740 vagy pcm179x. Röviden :DDD

(#667) devast válasza EZoli752 (#665) üzenetére


devast
addikt

Én iylet nem vennék, első tippre egy cmoy de gyakorlatilag fogalmam sincs mi lehet benne. Head-fi-n keresgéljél, hátha.

(#668) EZoli752


EZoli752
tag

Ibassobol melyiket ajánljátok fejhallgató erősítők?
Köszönöm szépen a segítséget!

3D élelmiszernyomtatás

(#669) Melorin válasza devast (#666) üzenetére


Melorin
addikt

Értem, köszönöm a válaszodat :)

(#670) p_adam válasza EZoli752 (#668) üzenetére


p_adam
addikt

Itt van egy viszonylag jó ami eladó, én meg azért alkudnék belőle egy kicsit ;)

D3 Python

(#671) devast válasza p_adam (#670) üzenetére


devast
addikt

Ez usb-ről tölt? Vagy elemes ? Vagy mi ? :DDD Hordozható, vagy asztali kellene ?

(#672) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Kimentem a Hiltonba a Hifi Show-ra meghallgatni a Senn HD 800-at, összehasonlítva a HD 650-nel. Tanulságos volt...

(#673) Lewzke válasza Sebhelyes (#672) üzenetére


Lewzke
őstag

Bővebben? :B

(#674) p_adam


p_adam
addikt

A nap vétele:

STAX SR-003

Vadonatúj Stax 50 Euróért, ez nevetségesen kevés még a japán árakhoz képest is. Igaz, hogy kell hozzá egy erősítő (eBay-ről) de együtt simán megúszható 50 alatt.

Nem csatlakozik valaki a klubhoz? :)

(#675) Sebhelyes válasza Lewzke (#673) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Ki kell menni és meghallgatni :)

(#676) Melorin válasza devast (#656) üzenetére


Melorin
addikt

80+40 USD az ára, megkérdeztem. Lehet, hogy ez lesz a nyerő, de még alszok rá párat :)
Egyébként azt mondtad, hogy az Aune-t nem nagyon ajánlják Grado fejesekhez, de viszont ez az erősítő meg hasonló az Aune-hez, és ezt már ajánlottad nekem, akkor most ez hogy van? :DDD Meg nem is igazán értem, hogy miért nem való egy-egy erősítő bizonyos fejhallgatómárkákhoz. Amúgy szinte biztos, hogy teljesen jól szólna a Mini DAC4 is Gradóval, nem? Aztán később még hozzáilleszthetek pl. egy csöves véget ha úgy tetszik. Vagy nem jól gondolkozok?

(#677) devast válasza Melorin (#676) üzenetére


devast
addikt

Így van, én sem értem, mások írták hogy grado-hoz nem az igazi. Azt még én mondtam, hogy személy szerint nekem az teccik :DDD és azt venném. Ez az egész téma annyira szubjektív, hogy nem nagy szégyen szembepisálni az árral... Szerintem jól szólna vele, Igazából úgy szól amilyen opampot raksz bele. Mondjuk azt azért érdemes lenne megkérdezni, hogy a forrást hogyan lehet rajta kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#678) Solicidium válasza p_adam (#674) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Tudom, hülyén hangzik, de kár, hogy utcán nem használható. Otthon meg marad inkább a hifi.

(#679) p_adam válasza Solicidium (#678) üzenetére


p_adam
addikt

Ezzel egyetértek hogy nem igazán utcára való de otthonra valószínű ver bármilyen hasonló árú terméket (ha megfelelő a forrás meg az összekötő kábel mert itt ez sem mindegy). Gondolkodok rajta hogy megvegyem mivel ez valahogy kimaradt nekem és télleg nagyon áron alul van de most valahogy nincs szükségem rá :)

Egyébként létezik hozzá kétféle hordozható erősítő is, igaz ma már egyiket sem gyárták (helyette van az SR-001 MK2 de azt meg asztali erősítőre nem lehet rátenni, más a csatlakozó)

(#680) Solicidium válasza p_adam (#679) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Utánanéztem az sr-001 mk2-nek, hát elég impozánsnak tűnik. Kíváncsi lennék a hangjára az ie8+pa2v2 kombóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#681) p_adam válasza Solicidium (#680) üzenetére


p_adam
addikt

Valószínű nem ellenfél, viszont ha csak egy átlagos mp3 lejátszó a forrás akkor valószínűleg annyira nem jön ki az előnye és nem biztos az sem, hogy kényelemre ugyanolyan. Na meglátjuk lehet hogy pár nap múlva ráugrok már csak azért is hogy kiderüljön mit tud a legkisebb STAX :)

(#682) Solicidium válasza p_adam (#681) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Pedig ahogy elnéztem az árakat, csak az ie8 majdnem dupla annyi mint a komplett szett. Ezesetben pedig igencsk jó vétel lenne, ha lehetne kapni. Hát utcára más forrást nem nagyon tudsz keríteni. Annyi, hogy a lehető legjobb mp3 lejátszó+flac, de a veszteségmentes tömörítés nem hiszem, hogy sokat nyom a latban egy hordozható szett esetén, legyen az bármilyen is. Discman meg nem alternatíva manapság a mérete miatt (legalábbis nekem).

(#683) devast


devast
addikt

Első kör lezárult nálam, igazából csak 4db 0,1uF-es kondit raktam be az opampok lábaihoz. Itthoni méréseim alapján(majd megmérem másik géppel is) az lt1364 megszűnt oszcillálni, legalábbis a thd% normál értékekre lement. Köv lépés egy normális táp lesz, már érkezik a panel, stb. opa2111 is megjött, bedobtam lm4562 helyére de nem sok változást hallok :DDD Közben úgy változott az anyagi helyzetem, hogy tudok venni egy hd600-at használtan, egyenlőre ez lenne a legfontosabb, hd555-öt meg majd talán eladom, vagy megtartom ha tényleg jobb filmnézésre mint egy hd600.
szerk: a képen még tiszta retek a panel, de azóta már meg lett tisztítva :DDD

[ Szerkesztve ]

(#684) Sebhelyes válasza devast (#683) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Nem lenne egyszerűbb ha építenél egy új erősítőt? :))

(#685) p_adam válasza Solicidium (#682) üzenetére


p_adam
addikt

Ki lehet fogni használtan (eBay/head-fi), legutóbb 225$ért láttam a SR-001 MK2 szettet szállítással, nem hiszem hogy ennyiért nem lenne nagyon jó vétel Most a dollár is lent van és ezt azért nem nehéz áthozni. Persze EU-n belül is lehet találni csak ritkábban bukkan fel.

Még egy amit kihagytam, hogy nyitott kialakítású tehát lehet egy kis hang szivárog belőle meg a hangszigetelés se valószínű hogy annyira jó mint az IE8. De akinek a hangminőség a lényeg az aligha fog csalódni. Egyvalami valószínű, hogy eléggé alulértékelt.

Ez nem lett volna rossz az SR-003-hoz. Kicsit bumszli, de azért hordozható :) (és nem drága bár nem mai darab)

[ Szerkesztve ]

(#686) devast válasza Sebhelyes (#684) üzenetére


devast
addikt

Nem hinném... 4 kondenzátort összeforrasztok az még nem erősítene :DDD

(#687) snagyz válasza devast (#686) üzenetére


snagyz
csendes tag

Valójában újat építesz, csak nem nulláról indulsz. :DD De mit kötöttél össze, mert a fotó alapján nem merném reprodukáni? És ami a lényeg: hallod-e a javulást? :F Egyébként a hétvégén én is kinéztem a hifi-sóra és meghallgattam a HD800-t egy új HiVox Lupus-ról (USB bemeneten) és véletlenül pont ott volt a "konstuktőr" is (mármint aLupusé), így sikerült "eszmét cserélnünk". Érdekeseket mondott, devast-nak inkább tanulságosakat, pl. idézem: "a táp nagyon fontos, de nem olyan egyszerű digitális rendszerekhez jó tápot csinálni, komplex szemlélet és tapasztalat kell hozzá", vagy "most éppen Wolfson chipre épül a DAC, de kb. 10-12 féle DAC chipből ki lehet hozni kb. ugyanazt a hangzást, a környező áramkörökön több múlik, meg a belső kábelezésen". Ehhez hozzátehetjük, hogy a külső kábelek is rendesen belejátszanak a hangképbe. A HD600-nál is lehet majd kábelt upgradelni! Szerintem nagyon jó rendszered kezd kialakulni, csak legyen hozzá zenéd is!! :C Várom a tapasztalatokat.

[ Szerkesztve ]

(#688) snagyz válasza devast (#683) üzenetére


snagyz
csendes tag

Az opa2111 lehet, hogy sok lesz a HD600-nak, mármint basszusból. Én kifejezetten az AKG701 "nem túl loudnes-es" hangképe miatt hagytam meg. Nálam többet javít, mint ront. Érdemes lesz próbálgatni. :K

[ Szerkesztve ]

(#689) devast válasza snagyz (#687) üzenetére


devast
addikt

Mérések alapján csökkent a torzítás, meg egyes zenéknél(klasszikus művek brutális dinamikával) hallottam már a háttérzajt(LT1364-el, gyári opa2134-el nem), na az most úgy eltűnt. Kiszedtem még 2 elektrolit kondit a line input részről(audió jel ne menjen már át elektroliton...). Még kapni fog egy lineáris szabályozott tápot, meg max 1-2 dolgot cserélek és kb abba is hagyom. Mint említettem, hd600 beszerzése most a fő szempont. Azt még mindig fenntartom, hogy a dc offset-el nem vagyok megelégedve(nincs mit tenni, "dc coupled" az áramkör). Biztos, hogy be lehetne valahova hackelni 2 fólia kondit, de ehhez már durvább számolások/mérések kellenének mert az egy high-pass filtert alkotna. bal jobb , ez így veszélyes, de odafigyeléssel el lehet kerülni a katasztrófát. Digitális tápról... Ahhoz nem nyúltam hozzá. Az spec tök jól meg van csinálva. Megemlíteném, hogy nagy része a kapcsolásnak az egyes ic-k adatlapján megtalálható, tehát itt senki nem találta fel a spanyolviaszt, egyszerűen implementálták azt ami az adatlapon volt. Én személy szerint nem hiszek a kábelbizniszben, bár lehet tényleg van benne valami igazság. Tegyük hozzá, hogy én nem fogok elvi okok miatt kiadni $150 vagy $200-t egy méter cardas vagy akármilyen ezüstözött vagy 99.99999% oxygen-free copper kábelért.
Amit összekötöttem: az opamp V+ és V- pinjét földdel egy-egy 0,1uF-es kerámia kondival. Földet lehet keresgélni a lába körül multiméterel :DDD
Ha nagyon kukacoskodni akarnék, akkor az összes digitális táp(3,3V és 5V) elektrolit kondiját kicserélném sanyo oscon-okra... de ehhez nekem már nincs motivációm :DDD Esetleg ha lenne elfekvőben 220pF-os fólia kondim(szinte lehetetlen beszerezni...) akkor a fejhallgató erősítő opamp melletti kettő kerámiát lecserélném :D Meg lehet játszani a többi kondival is... pl rubycon black gate-ek, már nem gyártják ebay-en $50 4 darab stb...
USB-s dolgokról azt tudom, hogy az embereknek van bajuk vele(mivel nincs...) és valami aszinkron megoldásoktól várják a megváltást stb...
Ez az én rálátásom mint kezdő a témában. Természetesen zenében nincs hiány, végül is azért van a cucc, hogy használjuk :C

(#690) Sebhelyes válasza snagyz (#687) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Jah a "konstruktőr" szénkábel prototípusa van a HD 650-emen, ebay-ről rendeltem Cardas csatlakozókat hozzá, úgy volt hogy a kiállításra visszaadom kölcsön neki, de aztán nem kérte, el volt foglalva az új Lupusok prezentálásával inkább. Mindenesetre a HD 800-as kimutatta hogy milyen sötét és zárt a HD 650 hangja, a Lupus nem igazán segít ezen. Vszleg ezért jött be nekem jobban a Heed CanAmp-pel. A 600-as neutrálisabb hangjához viszont jó lehet a Lupus szerintem, a 800-ashoz is, bár $1400-os fejhallgatóhoz vszleg nem $300-$400-os DAC/erősítőt fognak venni az emberkék.

[ Szerkesztve ]

(#691) devast válasza snagyz (#688) üzenetére


devast
addikt

Ezt nézd meg mit szereztem. Ezt a postot hirtelen felindulásból követtem el, szóval ennyi.

(#692) snagyz válasza devast (#691) üzenetére


snagyz
csendes tag

Szerinted az aune is ezen a kapcsoláson alapszik, vagy teljesen megegyező? :F Egyre jobban foglalkoztat a jitter eliminálása, illetve, hogy usb-n hogy lehet nagyobb felbontású jellel táplálni a láncot. Szóval van még hely a házi "fejlesztésnek". De nem nyilatkoztál a hangkép változásáról! :O

(#693) devast válasza snagyz (#692) üzenetére


devast
addikt

Nem ezen alapszik, hanem konkrétan ez az. Nyilván, a hangkép nem változott, karakterisztikája nem nagyon változik egy opampnak, tökmindegy mit csinálsz vele. Még egy megjegyzés: lt1364-nek elég alacsony a psrr(power supply rejection ratio)-je, ergo érzékeny a tápra(viszont lineáris bőven az audió frekvenciatartomány fölött is.). Eredetileg arra lett tervezve, hogy megahertz tartományban erősítsen, nem 20khz-ig :DDD Még mindig fenntartom, hogy szerintem a táp messze a leggyengébb láncszem benne. Meg ilyen kicsi változásokat a bot fülemmel, meg egy hd555-el nem nagyon fogok meghallani, hd6x0 vagy k701-el talán észrevenném... lm4562 után opa2111... talán kicsit több/tágabb a mély tartomány meg az énekes 2-3 méterrel hátrébb állt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#694) jap válasza devast (#683) üzenetére


jap
aktív tag

ebbe a topikba írd be először, ha valóban eladó lesz az 555!
viszem! ;]

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#695) snagyz válasza devast (#693) üzenetére


snagyz
csendes tag

Sose add fel! :DDD Minél többet hallgatózol előbb-utóbb még egy HD555-nel és a bot füleddel is meg fogod hallani a dolgogat. Egyébként, mint korábban jeleztem nekem is van 555-öm, tehát tapasztalatból tudom, hogy kb. annyi különbség lesz HD600 esetén is, mint két eltérő opamp között. Nálam az AKG701 "sokkal" jobb a HD555-nél (uszkve 4-szeres listaáron), de ez a sokkal jobb csak "annyit" jelent, hogy bizonyos részleteken "kellemesebb", részletezőbb, ha lehte %-ban kifejezni: mundjuk korábban 95%-ban, a sokkal jobbal pedig 98%-ban hallom a "zenét" (100% teoretikus állapot, még 5-10-szeres áron már talán 99%-ban minden a helyére kerülne). De mi erre a kis (vagy más szempontból jelentős) különbségre gyúrunk.
Más: a kapcsolási rajzon felbuzdulva szétkaptam a CambridgeAudio DACmagic-jét, mert kiváncsi voltam hogy mi van benne. Az USB-t egy CM108-as fogadja, majd egy cirrus 8416 jön, amit egy TMS320VC5501 követ (upsampling 24/192-re), ez után a DAC dual differencial módban két wolfson WM8740SEDS, majd csatornánként két 5532 és egy OP275G opamp. Hát elég komplikált és az elején pont olyan "csapnivaló" mint más "kommersz" :((( megoldások, mégis elég jól szól. A hétvégi són a hifi-barlangosok még a 840C cd játszó (280eFT) után is ezt kötötték, mert szerintük jobban szól, mint a belső DAC, ami ugye azért is ellent mond a logikának, mert bár ezeken a chippeken alapszik és a paraméteri is jobbak. Mégis!!!! Hát nem egyszerű házilagjó DAC-ot barkácsolni.

(#696) Melorin válasza devast (#689) üzenetére


Melorin
addikt

Mi a baj az USB-vel?

(#697) snagyz válasza Melorin (#696) üzenetére


snagyz
csendes tag

Nem biztos, hogy devast erre gondolt, de a válasz röviden: a jitter a baj. Az USB-n pedig "termelődik" dögivel. Nincs igazán még kitalálva, hogy a digitális jel "elveszett" master clock-ját honnan és hogyan "csempésszük vissza", hogy az a fránya DAC pontosan végezhesse a dolgát és visszakapjuk az analóg jelet a lehető legeredetibb formában (az összes ici-pici részlettel és pontos fázisban), mintha egy koncerten hallgatóznánk. Devast valszeg arra utalt, hogy vannak akik az USB aszinkron kezelésében látják a megoldást, pl. az Ayre is készített egy pöpec kis DAC-ot ezen az elven, potom 2500 USD-ért. :DD [link]

[ Szerkesztve ]

(#698) devast válasza Melorin (#696) üzenetére


devast
addikt

@jap: oké :)
@snagyz Azért két opamp között ha nem is tudom definiálni, de azt azért meg tudom állapítani, hogy máshogy szólnak és melyik tetszik jobban(általában). :DDD Valahol olvastam, de tényleg a lowpass filterben levő opamp cserélgetése sokkal prominensebb változást hoz.A dacmagic meg elég komplikáltnak tűnik, azt már nem az ic adatlapjáról másolták, hanem valaki megtervezte. Meg is látszik az árában :)
@Melorin: Valami olyasmi, hogy amikor a bitek átjutnak a gépedből a dac-ba, akkor ezek egy órajel ütemre történnek. Nem mindegy hogy a bit mikor jön, időben. Majdnem az összes usb-s megoldás a számítógép órajelét használja, mert nehéz/drága (értsd: aki megcsinálta az assembly-ben írta a programot az usb receiver csipbe, valami 600 órát szórakozott vele mire lett belőle valami) megcsinálni, hogy az adatátvitel a dac-ban generált órajelre menjen. Dac-ba jó pénzért lehet pontos kvarckristályt rakni, ezáltal közelíteni a tökéleteshez, de a géped órajele olyan amilyen...(meg van ilyen PLL-es megoldás is de ehhez sem értek :DDD ) Na most ezt én csak olvastam, és nekem 50 picosec ide vagy oda nem nagy kaland :DDD
De lehet hüjeségeket írok, lényeg hogy a jitter miatt nehéz jól implementálni az usb-t.

[ Szerkesztve ]

(#699) Melorin válasza snagyz (#697) üzenetére


Melorin
addikt

Tehát akkor a Spdif vagy Optikai digit kimenet elvileg jobb mint az USB?

(#700) snagyz válasza devast (#698) üzenetére


snagyz
csendes tag

Nem hülyeség, amit írsz a jitter-ről, de van más baj is: az elterjedt USB-s megoldások max 48kHz/16 bitet fogadnak, ami kezd kevés lenni. Egyébként a BB 270x család (de talán a cirrus 841x is) PLL "megoldással" próbál a számítógépes jelből a DAC által is emészthető digiteket előállítani, mint tudjuk nem teljes sikerrel.
Egyébként persze, hogy a low passban vannak a nagyobb lehetőségek, hiszen ott még "jelformálás" történik, később márcsak az amplitudó változik (erősítés). A dacmagic árát pedig nevetségesen jelentéktelennek tartják az igazi "guruk", valahol olvastam egy rivjút, ahol egyszerűen "lopásnak" tekintették az árát és a cikk írója vett is egyet, mert ennyiért nem lehet kihagyni. Hát ott más az életszínvonal - anyagiakban mérve (is). :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.