Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) p_adam válasza CséZé (#250) üzenetére


p_adam
addikt

Valószínű hogy hangminőségben ez a jobb, csak ezt nem arra tervezték hogy erősítő nélkül használják. De ez pl. módosítva van annak érdekében hogy használható lehessen:
[link]

(#252) CséZé válasza p_adam (#251) üzenetére


CséZé
őstag

tudom erről is beszéltünk már, de engem ilyen kombinált megoldás érdekelne.

(#253) celf válasza CséZé (#252) üzenetére


celf
őstag

CseZe ebbol szerintem nem jossz ki olcson :D
Osszerakatni egy y1 + mini3 DAC/AMP kombot legalabb olyan draga mint venni egy Audiotrak Dr.DAC2-t szerintem

ugyhogy szerintem vedd meg a legolcsobb Carat-ot az is sokkal tobb lesz a semminel, sot :)
ha meg nem vagy emegelegedve a dologgal,es tobbet karsz akkor elkezdhetsz gyujteni valami jobbra :)
ugy is ez lesz, az elso amp utan mar nincs megallas. :D

(#254) celf


celf
őstag

Corda Arietta-rol mi a velemeny p_adam ? :)

(#255) celf


celf
őstag

ez a number cruncher meg nagyon olcso

(#256) CséZé válasza celf (#253) üzenetére


CséZé
őstag

ok, de a Prodigy Cube-bel mi a gondotok?
40k-nál nem akarok tovább menni...

[ Szerkesztve ]

(#257) celf válasza CséZé (#256) üzenetére


celf
őstag

szerintem az a legnagyobb baj vele (mint AMP-al), hogy csak USB-rol kapja az aramot = kaki.

(#258) CséZé válasza celf (#257) üzenetére


CséZé
őstag

és a Carathoz honnan szerezzek adaptert? mert mintha a dobozba látszódna a kellékek között néhány képen, de ti azt modntjátok h nem jár ahhoz sem.

(#259) celf válasza CséZé (#258) üzenetére


celf
őstag

sokfele adapter jo hozza szerintem. jominosegu PSU-val szebben fog elvileg muzsikalni.
honnan szerezz? elektronikai boltbol szerintem.
samsung, toshiba, stb markak gyartanak jo psu-kat ugytudom. de sokfele mas marka is lehet. ennek igazab meg nem neztem utanna.

(#260) maszekember


maszekember
aktív tag

Hali!
Új vagyok ezen a fórumon,ezért esetleg elmagyarázhatná vki akinek van kedve h az h "fejhallgató erősítő" mit takar?
Ez egy mien rendszer,úgy működik mint a "nagy" erősítők.
És mi értelme van beruházni egyre?Egy jó fejhallgatóval pótolni tudja a HIFI-t?(Igazi hifire gondolok-külön-külön erősítő,cd lejátszó,hangfal?)

És egyáltalán ezeket bármilyen mp3-ra rá lehet kötni?
Ha mondjuk én rákötöm az IAudio U5-ömre akkor meg fogja tudni mozgatni a 600ohm-os AKG membránját is?

Bocsi a kérdéseket,remélem lesz vki aki válaszol rájuk:D
Addig is Üdv :R

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#261) p_adam válasza maszekember (#260) üzenetére


p_adam
addikt

Igen rá tudod kötni egy mp3 lejátszóra is (bár értelme nem sok van) csak egy mini-RCA vagy mini-mini kábel kell hozzá, a bemenetétől függ.

Igen, szerintem simán ér annyit mint egy többszázezres high-end hangfal szett de más, nem összehasonlítható élményt nyúlt és főleg akkor van értelme ha az előbbi nem megoldható.

És főleg egy megfelelően jó fejhallgató esetén van értelme erősítőnek, de egy olyan lejátszóhoz ami neked van, én egy Audio-Technica ATH-ESW9 (vagy 10 csak az még drágább, viszont limitált szériás) fejhallgatóban gondolkodnék mivel drága, viszont erősítő nélkül is nagyon jól fog szólni.

(#262) KMT válasza p_adam (#261) üzenetére


KMT
addikt

Jaj nekem, rákerestem.
[link] :DDD
"A oldal van gép lefordított és feltéve " mint van" nélkül garancia. Gép fordítás május lenni bonyolult -hoz ért."

(#263) maszekember válasza p_adam (#261) üzenetére


maszekember
aktív tag

És akkor ezek miért "fejhallgató erősítők"?
Akkor mire kell rákötni?
Külön CD lejátszó kell hozzá?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#264) p_adam válasza maszekember (#263) üzenetére


p_adam
addikt

Bármiren forrásra rá tudod kötni (DAC, CD játszó, mp3 lejátszó stb.) a kimenete pedig fejhallgató csatlakozó.

(#265) maszekember válasza p_adam (#264) üzenetére


maszekember
aktív tag

Akkor tulajdonképpen ez úgy működik mint a "nagy" testvérei,csk hangfalak helyett csk fej-fül hallgatót lehet rákötni?
Nekem van egy Koss Porta Pro-m,szted az általad ajánlott Audio-Technica ATH-ESW9 fejhallgató mennyivel lenne jobb (esetleg rosszabb) érdemes lenne beruházni rá?

És miért függ az mp3-tól h mien fejhallgatót használok hozzá?(te írtad h egy olyan mp3-hoz ami nekem van ajánlanád ezt az Audio-Technica-t)?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#266) p_adam válasza maszekember (#265) üzenetére


p_adam
addikt

Fényévekre lesz tőle hangzásban, ebben biztos vagyok bár nekem csak az ESW10 volt de megbántam hogy eladtam, nemsokára teljesen elfogy az 1500 darabos limitált készlet.

Függhet tőle, mert az mp3 lejátszónak és a fejhallgatónak is van egy hangképe ami jó ha passzol egymáshoz, de ez nem annyira fontos. Viszont az ATH-ESW9 egy kompakt(összehajtható), erősítő nélkül is bitang jól szóló fejhallgató, szóval abszolút ideális egy jófajta mp3 lejátszóhoz bár én utcára nem biztos hogy sokszor ki merném vinni, nehogy megkarcolódjon a fa borítás.

(#267) celf válasza p_adam (#266) üzenetére


celf
őstag

celofánt köréje ;]

(#268) rauschie válasza Dare2Live (#33) üzenetére


rauschie
senior tag

Hol lehet kipróbálni?

(#269) celf válasza rauschie (#268) üzenetére


celf
őstag

jo kerdes, itt van egy elerhetoseguk, de lehet valaki aki tudja valaszol addig is :)
[link]

(#270) p_adam


p_adam
addikt

Aki Heed CanAmp-ot keres az itt találhat egyet (ha még megvan):

Heed CanAmp eladó

(#271) CséZé válasza p_adam (#270) üzenetére


CséZé
őstag

mekkora ez a cumó kb?

(#272) rauschie válasza celf (#269) üzenetére


rauschie
senior tag

Szeretnék valahol meghallgatni egy aránylag profi rendszert. Emlékszem, amikor megvettem a cx300-at, attól voltam elájulva, most a hd555-től, de érzem hogy lehetne jobb és érdekel mi a következő lépés, érdekel, hogy _számomra_ megéri e ebbe elkezdeni pénzt feccolni, mert ha az ember elkezdi annak ha jól látom sokára lesz vége ;] . Nyáron beleférne egy alap erősítő, mondjuk hivox bubo (hasraütve írtam a típust, <30 kategória), azzal remélem egy jódarabig ellennék.

(#273) p_adam válasza CséZé (#271) üzenetére


p_adam
addikt

Találhatsz róla képeket sok helyen, pl. itt:
[link]

(#274) loop81 válasza p_adam (#273) üzenetére


loop81
csendes tag

bocsi lehet hogy nem itt lenne a helye ennek a kérdésnek.Csak azt szeretném megtudni hogy adott egy laptop, és egy pár 6 Ohm-os mini hifi hangfalpár, ha fejhallgató kimenetere közvetlen rákötöm hazavágja-e a hangkártyámat???

választ előre is köszi.

(#275) celf válasza loop81 (#274) üzenetére


celf
őstag

passziv hangfalak mono kabeleit raforrasztottad egy jack dugora, vagy mi ? :D
nem hinnem, hogy hazavagna barmit is. max nem fogja meghajtani. egy minimalis hang lehet, hogy lesz. aztan ki tudja :D

de aztan nem benyujtani a szamlat, ha megsul a lapotopd :D:D

vagy egyebkent hogy erted, hogy mini hifi hangalpar.

(#276) p_adam válasza loop81 (#274) üzenetére


p_adam
addikt

Elvileg csak egy irányba megy a jel szóval nem hinném, de ne vedd készpénznek ;)

(#277) loop81 válasza celf (#275) üzenetére


loop81
csendes tag

ugy ahogy mondod passzív hangfatakat akarok rákötni.....
már kipróbáltam, és nekem elég lenne ez a hangerő amit igy produkál, csak nem tudom milyen hatása lenne a gépre hosszabb távon....

ha valaki tudna mondani biztosat nagyon megköszönném....

(#278) celf válasza loop81 (#277) üzenetére


celf
őstag

jo kerdes. elvileg ha max hangeron van akkor a kis preamp a jack kimeneten allando megterheles alatt van. ami nem feltetlen egy karos dolog. szerintem ha normalis minosegu a laptop - ugye laptopod van ?- akkor nem kene roviduljon az elettartama a komponensnek.
de igazabol nem vagyok expert.

(#279) celf


celf
őstag

itt van egy masik kicsi fejhallatoerosito. valoszinu jobb mitn a FiiO E5. viszont draggab is
PA2V2
ebay link

[ Szerkesztve ]

(#280) Kopa


Kopa
csendes tag

Sziasztok!
Ipod classichoz milyen amp-t ajánlotok? Én RSA-kat nézegettem, de szerintem nagyon drágák ahoz képest, hogy mit tudnak legolcsobb 300$.Ha lehet 300$ alattit szeretnék vagy tudtok olyat amit itthon is meg lehet venni?

(#281) celf válasza Kopa (#280) üzenetére


celf
őstag

ez melyik classic ?
( itt tudod beazonositani h melyik van neked, ha esetleg nem tudnad )
amugy szerintem az ampot inkabb az IEM-hez, vagy a fuleshez kene igazitani.
foleg, ha az ipod line out-jat hasznalod majd. en azt hasznalnam.

(#282) Kopa válasza celf (#281) üzenetére


Kopa
csendes tag

Hát 30Gb 5th gen.-em van, fülest még nem vettem, agybadugósokon gondolkodtam, nem olyan nagyon drágán: sennheiser ie6 v ie7, shure sc2, shure se210. Valamelyiket ezek közül veszem majd meg. Jah meg van egy samsung k5-öm arra is néha rákötném.

(#283) p_adam válasza Kopa (#282) üzenetére


p_adam
addikt

A hordozható erősítők nem igazán érik meg az árukat, csak akkor ha nagyon drága fülhallgatód van, egyébként nem javítanak annyit a hangon mint amennyivel jobb fülhallgatót veszel az árukból. Remélem segítettem. Amit még nagyon jónak mondanak az a Klipsch Image X10 csak sajnos itthonról nem lehet beszerezni. Én legalábbis alighanem ilyet fogok majd szerezni.

(#284) Kopa válasza p_adam (#283) üzenetére


Kopa
csendes tag

Még nézegettem az iBasso D2-öt, arról mi a véleményetek?Ez a füles elég jónak nézz ki és még nem is olyan horribilis az ára (amazonon néztem).

Ja más fülest még tudsz mondani ami jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#285) celf válasza p_adam (#283) üzenetére


celf
őstag

es hogy hogy az x10 mellett dontottel ? :)
kopa szerintem IE 7

[ Szerkesztve ]

(#286) p_adam válasza celf (#285) üzenetére


p_adam
addikt

Még nem döntöttem de valószínű az lesz mert az olyan fülre ami nekem van, az lesz a legkényelmesebb(meg persze jól is szól).

(#287) celf válasza p_adam (#286) üzenetére


celf
őstag

meg mondjuk eleg jol izolal elvileg.

(#288) maszekember


maszekember
aktív tag

Vki tudna dobni nekem egy magyar fejhallgató-erősítő forgalmazót (link) ?
Szeretnék venni egyet,de nagyon nem szeretném a Föld túlsó feléről rendelni...
Amúgy mit ajánlotok egy 20-25E Ft-os kategóriában főleg rockra és klasszikus zenére?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#289) Dare2Live válasza p_adam (#270) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:O :O :O

fenébe, hogy ilyen gyakran járok ide.... :O

Ha vki tud eladó HEED CanAMPot az kérem azonnal dobjon privit, akárhogyis de meghálálom! :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#290) maszekember válasza maszekember (#288) üzenetére


maszekember
aktív tag

ejha...
kihalt a fórum? :O

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#291) p_adam válasza maszekember (#290) üzenetére


p_adam
addikt

Leírtam korábban, a fejhallgatótól függ és ennyiért jobb ha egy normálisabb fejhallgatót veszel amihez nem kell erősítő.

(#292) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

Újra itt vagyok immár úgy h akár meg is tudom rendelni a cuccost, viszont most ugrott be h valahol olvastam h a Carat csak és kizárólag PC-vel működik, és mondjuk DVD lejátszóra nem tudom rákötni, ez viszont nem valami jó hír :F
Továbbá KTM említette h az ASIO és a KS sem működik vele rendesen. Ez sem jó hír.

Viszont azóta sincs más alternanítva ami szóba jöhet külső DAC-ok terén? Annyira fejhallgató erősítő nem lenne nagyon fontos mivel nincs egy marha nagy ellenállású fülesem (32 Ohm) amit ne tudna meghajtani egy normális DAC, ezért inkább olyan kéne aminek jó a hangja, mintsem h kihajt egy 600 Ohmos cuccot, mivel nekem olyanom úgysem lesz. De az alaplapi hangkártyától meg jóval jobb legyen a hangja. Viszont felesleges ficsőrei se legyenek, mint pl. a 0202-nek. Ha szóba jöhetne a belső hangkari akkor a Prodidy HD2-t venném, de sajnos csak külső jöhet szóba.
Javallat? Vagy menjek a büdös francba? ;]

(#293) p_adam válasza CséZé (#292) üzenetére


p_adam
addikt

Ennyi pénzért tudni kell kompromisszumot kötni. Ha van egy géped akkor nem hiszem hogy sok szükség lenne arra hogy DVD lejátszóval is menjen. A másik dolog, hogy a fejhallgató is korlátozó elem. Jó fejhallgató rossz forrással még mindig jobb mint a fordítottja.
Magyarul szerintem a 0202 USB-nél aligha érdemes jobbat szerezni.
Ha magamnak kéne akkor én összegyűjtenék egy Gamma-1 full DAC-ra mert ezen S/PDIF bemenet is van + mini3 erősítőre mert konkrétan hangban biztos hogy ez a legjobb. Persze ez DIY, nem 'kommersz' de épp ezért nincs rajta akkora árrés, a bolti dolgoknál pont a műszaki tartalmon kell spórolni hogy megérje forgalmazni és ez nyilván a hangminőség rovására megy.

(#294) CséZé válasza p_adam (#293) üzenetére


CséZé
őstag

hm, a DVD lejátszós dolgoban igazad is van :)
pénzem lenne mostmár egy elég komoly rendszerre is, de nem akarok rászánni annyi pénzt csak egy DAC-ra, viszont a Carat is túl drága ahhoz h csalódjak benne, mint már mondtam olyan gamma-1 meg egy másik amp kombót nem akarok venni, mert kínlódás + nem is nagyon van itthon.
valsze lesz a Carat, de abból is nem tudom h megéri-e a +10k-t a HD1V az UD1-hez képest.

(#295) CséZé válasza CséZé (#294) üzenetére


CséZé
őstag

és akkor mivan ha úgy alakítom a dolgot h nem feltétlenül csak a külső DAC jöhet szóba?
akkor mi lehet jó alternatíva? Audiotrak Prodigy HD2?

(#296) celf válasza CséZé (#295) üzenetére


celf
őstag

infrasonic quartet ?
esetleg asus hangkartyak. de PCI-ba is kel penzt beleolni rendesen, h legyen eredmeny,

enis a gamma1+mini3-at vennem.
ezek akkorak egymasra rakva mint 2 doboz cigi. ossze tudod oket szepen illeszteni, ugy hogy ne valjanak szet egyamstol.
hangminosegben ezen az aron valoszinu nem nagyon fogsz jobbat talalni.

masik lehetoseg szerintem egy felig upgradelt Zero DAC.

illetve ott van meg par egyeb $100 alatti DAC/AMP kombo, de azok nagyon beleposzintuek sztem. ettol fuggetlenul meg lehet, h jobban szolnak mint egy integralt kari.

illetve akar egy D2 Boa.
integraltnal ez is jobb imho.

es ha mindenkepp egy dolgot akarsz, akkor egy D10et vennek. csak az 270 dollar+postakoltseg asszem.

[ Szerkesztve ]

(#297) CséZé válasza celf (#296) üzenetére


CséZé
őstag

mint már írtam nem akarok annyit költeni az egészre, 30k a lélektani határ kb.
ezért is inkább úgy döntöttem h ha van a külső DAC-oknál jobb megoldás PCI-s hangkarik közül, akkor a lehető legjobbat akarom megvenni.
ezért kérdem h a Carat vagy a HD2 a jobb?

(#298) celf válasza CséZé (#297) üzenetére


celf
őstag

akkor itt az ideje, hogy "elkuldjelek a budos francba"? ;]
nem amugy jo a kerdes.
Carat vs HD2.
a kmt azt irta, hogy a HD2 jobb, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#299) CséZé válasza celf (#298) üzenetére


CséZé
őstag

igen én is úgy emléxem, viszont driverekkel h áll a kari? mert azokkal nem szenvednék...

(#300) celf válasza CséZé (#299) üzenetére


celf
őstag

KMT is your man

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.