Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) celf válasza *Ropi* (#149) üzenetére


celf
őstag

nekem a znem lenne problema, csak en nem fogok "kis" emut venni, de leginkab semmilyen emut a kozel jovoben :)
ha recording hangkartyat veszek akkor az TC eletronic konnekt 24D lesz, vagy Focusrite Saffire LE, de inkabb az elozo.
Mas olcsobb ne meri meg. csak ennel is jobb.
Ha csak zenehallgatasra fog kelleni, akkor meg hi-fi DAC-ot. ilyen egyszeru :)

(#152) celf válasza CséZé (#150) üzenetére


celf
őstag

hat hajra :)

(#153) celf válasza celf (#152) üzenetére


celf
őstag

ezt akkor ideznem:
"Welcom to DAC hell ;) this should get your DAC experience started..

Lite Dac AH, Pacific Valve mod $180

Gigalab Moon $185

KingRex UD-01 $190

Stereo-Link Model 1200 $198

E-MU 0404 USB $199

HIPPOhifi The Bloat $199-249

Sigtone Shek h1 $200

Valab NOS DAC $200

Firestone Audio FubarIII $210

Zhaolu D3 $229

Audio-gd DAC-100 $245

Three-Two USB DAC $245

Devilsound Labs DAC - digital audio cable $249

Firestone Spitfire $250

KECES DA-151 $250

Lite DAC AM / Modified $259, $375

Moodlab Concept $261

Meier-Audio Corda 2Move $271

iBasso D10 Cobra $275

Sigtone Shek d1 $280

Musiland MD-10 $295

Xindak DAC-3 MKII $319

Yulong DAH1 $319

KECES DA-131 $320

Sigtone Shek d2 $320

BES Audio Icarus $329-379

Channel Islands Audio VDA-1 $349

Citypulse DA7.2x II $350 "

Scott Nixon USB.UFO.JF $350,

Mhdt Laboratory Constantine / Constantine+ $359, $399

AD LABS Rockna RD-2, DIY fully-assembled $385

Cambridge Audio DacMagic $399

Core Sound HeadLine $399

Diyeden Great March 2 $399

HeadRoom Micro DAC $399

Promitheus Audio Solid State DAC $405-425

Moodlab Dice $416

(#154) p_adam válasza celf (#153) üzenetére


p_adam
addikt

Nem említve a gamma-1 Lite-t ami szállítás nélkül kb. 110$ és ezek közül soknál jobbnak mondott :)

(#155) celf válasza p_adam (#154) üzenetére


celf
őstag

igy, van, a gamma-1 kulon figyelmet erdemel :R

(#156) RCHR


RCHR
csendes tag

hello! Lécci aki hallotta vagy ismeri...
Szeretnek egy GRAHAM SLEE VOYAGER-t. Clip meg se530 közé volna. Mennyire komoly ez a cucc, vagy spóroljak tovább valami RSA-ra? A Clip-ből főleg dinamikát es határozottabb mélyeket szeretnék. Zene amit hallgatok: Drum and Bass. Köszi

(#157) p_adam válasza RCHR (#156) üzenetére


p_adam
addikt

Az RSA dolgok a head-fi-n 'túl vannak játszva'(most ezt nem akarom jobban részletezni), valszeg HeadAmp Pico amp a legjobb választás hozzá, de nyilván drágább mint a Voyager szóval hogy megéri-e azt próba nélkül nehéz megmondani. Annyit tudok hogy Pico volt nekem és gyönyörűen szólt még teljes méretű fejhallgatókkal is annak ellenére hogy csak egy hordozható erősítő. (Pl. Denon D2000 mélyét szépen feljavította, sokkal kontrolláltabb, ütősebb lett)

(#158) celf válasza p_adam (#157) üzenetére


celf
őstag

szerintem is pico
de talan megeri ezt is megnezni:
Minibox-E+
review
allitolag eleg jo kis amp
kerdes, hogy egy erzekeny se530-al mennyire sisteregne. ezert is inkabb a pico, az eleg black-nek van mondva.
esetleg megfontolnam a fulesed lecsereleset. se530-rol pont nem azt olvasni, h jo a béz benne... kulonben is armature....
szoval mielott nagybevasarlast csinalsz ampbol talan vehetnel kb 10ezerert egy Sennheiser CX95-ot vagy CX550 II-t es megnezhetned, hogy azokkal mit kezd a clip.
egyebkent meg IE 8 :)

add: ha pedig megis amp akkor-> Pico, RSA Predator, vahu iBasso D10

ui: az RSA dolgokrol en is olvasom, h annyira nem olyan jok, de a predator azert el van talalva sztem

[ Szerkesztve ]

(#159) p_adam válasza celf (#158) üzenetére


p_adam
addikt

Nem tudom, szerintem ahhoz képest hogy a MiniBox egy kínai cucc, eléggé drágán mérik. Head-Direct cucchoz is volt szerencsém régebben, jól szólt de a megépítés hagyott némi kívánnivalót maga után, újból nem hiszem h vennék ilyet.
Bizony, Pico-nál totál 0 zaj és pont alacsony impedanciás fej/fülhallgatókhoz van tervezve (van rajta Gain állító, de közepes/magas impedanciásokkal nem annyira lenyűgöző ami tud, egy hordozható erősítőt nyilván nem erre terveznek). Azóta is bánom hogy eladtam szerencsére pár hét és a hiány pótolva lesz :) Egyébként head-fi-n pont eladó az a példány ami az enyém volt bárki is veszi meg, jól fog vele járni ebben biztos vagyok.

RSA-val kapcsolatban pedig itt van ez az 'elfeledett' topik ami után én biztos el fogom kerülni:
[link]

(#160) RCHR


RCHR
csendes tag

Volt cx300, sony EX71, V700. Mindegyiket probaltam a clip-el. Nem tetszett egyik se annyira mint a shure. Olyan mely basszust nem adtak mint a clip+shure(E3c is jobban tetszett) de ezt csak kb egyharmad hangeroig tudja. Aztan valahogy eltunik a kakao. Ide jonne az erosito.
Ahol neztem ott arulnak voyagert meg MiniBox-E+t.Valoszinuleg ott vennem, mert a pico-t korulmenyes beszereznem.

(#161) p_adam válasza RCHR (#160) üzenetére


p_adam
addikt

Most akartam linkelni amelyik az enyém volt meg egy másikat is mert ugye EU-n belül sokkal egyszerűbb (meg olcsóbb is) de sajnos már elkelt mindkettő ahogy az várható volt :(

(#162) RCHR válasza p_adam (#161) üzenetére


RCHR
csendes tag

Egyebkent probaltam erosito fejhallgatokimenetevel. Itt mar van eleg ero, csak ez egyenesen white :)

(#163) p_adam válasza RCHR (#162) üzenetére


p_adam
addikt

Azt hiszem valami impedancia adapter beiktatásával jobb lesz ilyenkor, de egy hordozható fej/fülhallgató erősítő sokkal jobban megfelel a célra :)

(#164) celf válasza p_adam (#159) üzenetére


celf
őstag

hm, hat mindenhol vannak kevesbe jol sikerult epldanyok gondolom. elkepzelheto, hogy az RSA-ban kicsit tobb elofordul ahhoz kepest, hogy mennyibe kerul :U

(#165) p_adam válasza celf (#164) üzenetére


p_adam
addikt

A fő probléma az hogy az RSA-nal leginkább a kinézetre gyúrnak, műszakilag nem képviselnek jó szintet, és hogy ezek az ügyek 'eltussolódnak' head-fi-n. Itt van pl. a legújabb termék ami ugyanezt folytatja A-10 ThunderBolt II [link]
De csak olvasgass egy 'szomszédos' fórumot ha nem hiszed :)

(#166) celf válasza p_adam (#165) üzenetére


celf
őstag

elhiszem :) mondjuk ha hozzamvagnak nem lennek szomoru :)))

(#167) celf


celf
őstag

padam szerinted milyen nehez osszerakni egy ilyen AMB-ot ?
gondolom forrasztani meg mindent kell csinalni, nem ?
azon gondolkodom, hogy osszerakok egyet, bar szerintem nincs eleg szerszamom itt ehhez. precizios forrasztopaka, ilyenek... :U

maskulonben meg itt van egy ilyen:
amb FS ck2III uk ez olyan szep :)

add: jol latom, az elado alairasaban, X-fit akar moddingolni? most a DAP-ra vagy a DACra gondol

[ Szerkesztve ]

(#168) p_adam válasza celf (#167) üzenetére


p_adam
addikt

Gondolom ennyit nem akarsz rákölteni, de ez megint egy profin megépített és nagyon komoly fejhallgató erősítő és ahhoz mérten az ára sem is sok(egy barátom ajánlotta is nem ezt, de egy ugyanilyet). Elvlieg egy gamma-1 összerakása nem nagy cucc, de mire összeszeded az alkatrészeket már jobban jársz, ha megveszed készen. Tehát nem biztos, hogy megéri, az USA-ban olcsóbbak az alkatrészek hozzá.

(#169) celf válasza p_adam (#168) üzenetére


celf
őstag

akkor egy szettben nincs benne minden alkatresz ezekszerint ami kell... :U

(#170) CséZé


CséZé
őstag

hey srácok!

kérdezték h mit kérek ballagásra. mit kérjek? ;]

(#171) p_adam válasza CséZé (#170) üzenetére


p_adam
addikt

Kitárgyaltuk, nem? :) Kombinált eszközben olcsón E-MU 0202 USB-nél sajnos nincs jobb. Egyébként jobban belegondolva, ha eladod a jelenlegi fülest és szerzel egy olyat amihez nem kell erősítő (ATH-ESW10JPN engem lenyűgözött mp3-ról hallgatva is, az ESW9 sem lehet sokkal rosszabb) akkor lehet nagyobb javulást érsz el.

(#172) CséZé válasza p_adam (#171) üzenetére


CséZé
őstag

azt elfelejtettem írni h az árkategória kicsit változott, 30-40k-ra. tovább nem volt pofám menni :D

[ Szerkesztve ]

(#173) Deadzone41


Deadzone41
őstag

üdv! érdeklődnék hogy akg 242 hd (55 ohm) hoz milyen erősítőt ajánlotok? milyen árkategóriától érdemes nézelődni? magyar országon beszerezhetőek?

(#174) p_adam válasza Deadzone41 (#173) üzenetére


p_adam
addikt

Millett Hybrid Starving Student, AMB Labs mini3 (low gain) ezek illeszkednek legjobban hozzá.

Itthon csak a Heed CanAmp van (használtan, mert újonnan 75e ami nagyon drága) de magas impedanciához jobban illeszkedik és mivel sokan keresik ezért nagyon nehéz szerezni.

(#175) celf válasza p_adam (#171) üzenetére


celf
őstag

Adam neked volt mar Emu 0202-od ?

kiraly, hogy bovult a keret. ehhez mar csak 20-30at kell osszesporolj :DDD
en erre szeretnem felhivni inkabb a figyelmed:
ibasso Cobra D10
erre ra tudsz kotni erositot, fulest, usb-rol driver, minden nelkul azonnal felismeri a windows, ra tudsz kotni mp3 lejatszot is, es zsebrevagni utazashoz...
a nagyok a Head-Fi.org-on meg vannak vele elegedve. kb mindenki csak dicseri.
a D2 meg D3-al ellentetben.

En most ott tartok, hogy vagy AMB full gamma-1 lesz egy asztali erositovel, vagy ez a D10.
es egyenlore a a D10 nyeresre all.

[ Szerkesztve ]

(#176) p_adam válasza celf (#175) üzenetére


p_adam
addikt

Amikor vettem a Denon D2000-t, a tulaj elhozta az E-MU 0202 USB-két és azt mondta hogy a Pico sokkal jobb volt (mind a DAC mind az erősítő jobb benne tehát ez nem olyan meglepő).

Amúgy most a Millett Starving Student hibrid erősítőt hallgatom, Aurvana Live! nagyon szépen szól vele(kár, hogy dinamikus fejhallgatóból most jobb nincs), egy pici zaj van amit ha valahogy meg tudok szüntetni, akkor tökéletes lesz.

(#177) CséZé válasza CséZé (#172) üzenetére


CséZé
őstag

úgy döntöttem h igencsak Styleaudio Carat lesz, csak azt nem tudom a HD1V mennyivel nyújt többet, mint az UD1? Megéri a többletköltséget?
Ebayen láttam 110$-ért free shipping-gel, itthon vagy 35k, viszont az Ebay-es az új-e és garancia hogy működik? Meg nincs benne valami rizikó h nem is eredeti?

(#178) celf válasza CséZé (#177) üzenetére


celf
őstag

(#179) CséZé válasza celf (#178) üzenetére


CséZé
őstag

értem, tehát marad az itthoni, am is feltűnően olcsó volt

(#180) celf válasza celf (#178) üzenetére


celf
őstag

egyebkent ha mar $110 korenyeken tartasz akkor NEzd meg a Zero Dac-ot is.

(#181) celf válasza CséZé (#179) üzenetére


celf
őstag

amugy ha szerzel hozza adaptert, mar, ha letezik ilyen akkor lehet h megoldhato.
az ATC soundnal meg olcsobb is az hd1v mint $110, nem ?

amugy en peridotot vennek a helyedben, mivel optical out-ra ugysem lesz szukseged.

[ Szerkesztve ]

(#182) celf válasza celf (#181) üzenetére


celf
őstag

ja, nem.... csak a kedvezmeyt irtak oda... ezek mekkora balfaszok. ki fogja ezt megvenni :D

vegyel Zero DAC-ot ebayrol szerintem azt szasz.

[ Szerkesztve ]

(#183) CséZé válasza celf (#182) üzenetére


CséZé
őstag

na igen, de külföldről nem nagyon akarok ám rendelni...
miben különbözik a 2 amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#184) celf válasza CséZé (#183) üzenetére


celf
őstag

a zewro egy sokkal elterjedtebb cucc, head-fin van tapasztalat jocskan.
ez egy szerintem egesz szep zero bevezeto
[link]

a styleaudional jobb imho. legalabb is az emeraldoknal biztos. vagy hogy hivjak oket.
a topaz viszont lehet h eleg jo. csak annak mar van ara azt hiszem. a peridot is szanalmas h mennyibe kerul magyarorszagon.

[ Szerkesztve ]

(#185) celf válasza celf (#184) üzenetére


celf
őstag

amugy ahogy olvasgatom ezta zero leirast, az upgradelt verzio erne meg, viszont az mar ilyen 180 dollar korul van.

(#186) celf válasza celf (#185) üzenetére


celf
őstag

ezt ha nem viszik me el sokaig lehet h megveszem

(#187) CséZé válasza celf (#184) üzenetére


CséZé
őstag

6moons-on nem írnak róla rosszat, lehet bevállalom, nagyon úgysem nyúlok mellé.

(#188) KMT válasza CséZé (#187) üzenetére


KMT
addikt

Nem rossz a carat, de ha nem laptop lenne a forrás, akkor van jobb alternatíva is.

(#189) CséZé válasza KMT (#188) üzenetére


CséZé
őstag

nem laptop a forrás hanem majd egy htpc. :D
de mi a jobb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#190) celf válasza KMT (#188) üzenetére


celf
őstag

erre en is kivancsi vagyok. van ket otletem, de megvarom mit irsz

[ Szerkesztve ]

(#191) KMT válasza CséZé (#189) üzenetére


KMT
addikt

pl :)

Hangra jobb, mint a carat.

(#192) CséZé válasza KMT (#191) üzenetére


CséZé
őstag

jó ok, ezekszerint te nem láttad h 100x leírtam legalább h külső jöhet csak szóba

celf: jöhet a 2 ötlet :)

[ Szerkesztve ]

(#193) p_adam válasza CséZé (#192) üzenetére


p_adam
addikt

Én nem hallottam, de egyik ismerősöm szerint a Carat rosszabb, mint az E-MU 0202 USB. Sajnos most túl gyenge a forint ahhoz hogy mást olcsón ajánlani lehessen, kivéve a DIY dolgok.

(#194) CséZé válasza p_adam (#193) üzenetére


CséZé
őstag

na zsír, celf szerint pedig az E-mu-ban sincs valami jó füleserősítő.
a caratban még rosszabb lenne? :F Egyáltalán melyik Carat-ról van szó?

(#195) p_adam válasza CséZé (#194) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy a specifikációkat olvasom(HD1V), kicsit megtévesztőnek tűnik. Ugyanis szerintem ami rajta van, az egy sima line-out fejhallgató kimenet(ezzel magyarázható a meglehetősen szűk, 24-65 ohm impedaciájú kompatibilitás), nem pedig erősítő. A DAC-nek van egy adott hangereje ami magasabb lehet mint ami egy integrált hangkártyán van de ez nyilván nem váltja ki a fejhallgató erősítőt. Szóval ez alapján nem is kétlem hogy az E-MU 0202 jobb mert abban legalább van valamilyen fejhallgató erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#196) KMT válasza CséZé (#192) üzenetére


KMT
addikt

Könnyen lehet. (:

(#195) p_adam:
Az újabb carat-ok 300 ohm-ig jók, ha jól rémlik.

(#197) CséZé válasza p_adam (#195) üzenetére


CséZé
őstag

na most én is vagy 2 napja jöttem rá h van HD1 meg HD1V, párszor én is benéztem a kettőt. már csak az a kérdés h te vajon te is? :)

(#198) p_adam: nagyszerű, akkor mostmár végképp nem tudom mi legyen, azt hittem ez jó választás pedig... :(

[ Szerkesztve ]

(#198) p_adam válasza KMT (#196) üzenetére


p_adam
addikt

Igen, a Carat-PERIDOT, aminek az árából (80e ft) már valószínűleg sokkal jobb rendszert ki tudsz rakni.
CséZé: nem néztem be, ugyanis a HD1V-t néztem a saját honlapjukról.

[ Szerkesztve ]

(#199) p_adam válasza CséZé (#197) üzenetére


p_adam
addikt

Szerezz egy fejhallgató erősítőt aztán meg egy DAC-t. Vagy esetleg fordítva, de pl. a Gamma-1 erősítő nélkül nem szól jobban, csak azzal együtt mert eleve úgy tervezték. Kombinált megoldásban az E-MU-n kívül tényleg nincs más 40k alatt.

(#200) celf válasza p_adam (#199) üzenetére


celf
őstag

KMT, akkor ertem :) en is erre gondoltam.
CseZe, nem uj termeket akaratam volna ajanlani:) illetve szeretnek en, de nincs nagyon mas otletem hirtelen :(
gyujteni kell, es ebay. esetleg otthon figyelni aprohirdeteseket, hatha valaki elad hasznaltat.

a kulfoldrol valo vasarlastol egyebkent nem kell elriadni annyira.
penzt kell osszegyujteni ra. tudom nem egyszru, foleg most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.