Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) contaxg válasza bajnokpityu (#20800) üzenetére


contaxg
veterán

:R Irigyellek, hogy még hiszel ebben. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20802) bajnokpityu válasza donpe (#20795) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként végül kitisztult a dolog, vagy csak sikerült totálisan összezavarni?
küldd el a mytek leírását kácsáéknak, az a legegyszerűbb.

(ettől függetlenül én megmérném az erősítődnél, hogy hátha nem azonos potenciál az RCA bemenet külső része Humanék is így csinálják, hogy messzire ne menjünk)

contaxg: nem hiszek, hanem zenét hallgatok. és élvezem, így,h végére értem a kütyüzésnek. megérte a szarakodást a szoftverekkel. kívánok hasonló jókat odaát is! :R

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20803) guppy válasza donpe (#20777) üzenetére


guppy
őstag

Én a leírásban lévő javaslat szerint forrasztottam újra az átalakítót, sztem nincs igazuk, mert így amit csinálnak, az lényegébe az ellenfázis földre kötése, tehát az elektronikát is fölöslegesen terhelik, a zaj is magasabb lesz -> sztem!

Elég meredek olyat állítani h a Dac gyártója nem ért hozzá, miközben ők csak kábelek, és csatik értékesítésével foglalkoznak ...

(#20804) donpe válasza bkercso (#20799) üzenetére


donpe
aktív tag

Nah, pedig közösítést javasoltam. Tehát az nem lesz jó? :O - kvázi csináljunk koaxot

(#20803) guppy - én is arra tippeltem, hogy Mytekéknél csak nem hülyék. :D

(#20802) bajnokpityu - hát nemtom. Már azt hittem megvan a megoldás (koaxítás :D ), de bkercso elszomorított...

Kár, hogy süket vagyok ezekhez a dolgokhoz... :(

[ Szerkesztve ]

(#20805) contaxg válasza bajnokpityu (#20802) üzenetére


contaxg
veterán

A szoba hőmérséklete, páratartalma meg volt már?
A készülékeket körülvevő sztatikus szmog ellen tettél már valamit?
Én túl vagyok rajta... :DDD

De rá kellett jönnöm, hogy ez csupán a felszín....
Hogy miként kapom vissza pl. Bachot Koroliovtól semmilyen szinten nem befolyásolja két kábel cseréje. :B
Ma már többet foglalkozom a zenével mint a kütyükkel és sokkal több örömöm van benne. ;)

(#20804) donpe
Szerintem a két belső szálat nyugodtan közösítheted az XLR pin2-ön. A kábelharisnya megy az XLR pin1-re, a pin3. marad szabadon :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20806) bkercso válasza donpe (#20804) üzenetére


bkercso
nagyúr

Figyu: az XLR-en lényegében 2 kimenet van: 3 és -. Meg van egy közös föld. A 3 és a - ellenfázisbn vannak, ezekből használd az egyiket, a másikat meg felejtsd el.
Contaxg is ezt írja, csak nyakatekerten XLR kábelt javasol Koax helyett, de mindegy.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20807) donpe válasza bkercso (#20806) üzenetére


donpe
aktív tag

Okkkk!!! Értem végre!!! :C :R
Köszönöm mindenkinek a mai fejtágítást! :R

(#20808) contaxg válasza bkercso (#20806) üzenetére


contaxg
veterán

Dehogy! Így coax kábelt csinálok egy mikrofonkábelből...tök fölösleges volt 3-erű vezetéket venni. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20809) bajnokpityu válasza contaxg (#20805) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt meghagyom Neked :) :R

Itt csak kellemesen árad a lágy zene, és újra lusta vagyok beizzitani a lemezjátszómat. és nem csak egy album megy jól neki,hanem kb bármit kikölcsönöztem, elégedett vagyok ;)

Engem azért bántana a tudat,h nem tettem meg mindent, ezen túl kellett esnem. Most már örömébódottá. :K

Légyen,h mindenki boldog, mint egy kis családban. Ki így, ki úgy.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20810) bkercso válasza donpe (#20807) üzenetére


bkercso
nagyúr

"3" helyett "+" -t szerettem volna írni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20811) Deadzone41 válasza schawo (#20751) üzenetére


Deadzone41
őstag

az hogy lehet, hogy bájtra ugyan akkora a méretük? bár ahogy megnézem szakibá által kreáltaké is egyezik. amúgy én nem hallok köztük difit.

(#20812) baluka26 válasza Deadzone41 (#20811) üzenetére


baluka26
veterán

2-3. számú mintával próbálkozz!

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20813) donpe válasza contaxg (#20808) üzenetére


donpe
aktív tag

Hát ha ez szólt jól. :D Illetve elfogadhatóan. Még mindig nincs meg a tökéletes kábel, ami nálam egy ezüst lenne, de rendes mélyekkel. Bárki tud ilyet, akkor szóljon. :D

(#20814) contaxg válasza donpe (#20813) üzenetére


contaxg
veterán

Kondo

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20815) donpe válasza contaxg (#20814) üzenetére


donpe
aktív tag

Hm... Úgylátom konzutálnom kell EAR-el.

Illetve kéne valami jó spdif kimenet. Gondolom van jobb az alaplapinál. Esetleg van jelentősen jobb ésszerű keretek között?

(#20816) Deadzone41 válasza baluka26 (#20812) üzenetére


Deadzone41
őstag

nope, azzal se megy, twfk-s iem-el sem. élvezeti különbség tuti nincs köztük :)

(#20817) bajnokpityu válasza donpe (#20815) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kütyüzöl? :D

(vagy csak többet ki akarsz hozni a láncból? :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20818) Ear001 válasza donpe (#20815) üzenetére


Ear001
addikt

Rendben, valamelyik este akkor átmegyek hozzád... ;]

(#20819) szakibá... válasza schawo (#20751) üzenetére


szakibá...
senior tag

Megnéztem ezt az újabb "szivatást", hangszórón különbséget nem hallok, azt hiszem, otthon se fogok fejhallgatón. Azt látom, hogy ez egy 24/192-es anyag (az enyém 16/44.1-es volt CD-ről), de nem hiszem, hogy ebben a tesztben ez számítana. Azt hallom, hogy ez egy monó gitárhang álsztereóba átalakítva (pici hangolás még ráfért volna ;] ). Ez egy nagyon jó konverter, biztos, hogy komplexebb hanggal se jutnék többre. A sorrendet csak tippelni tudom, nem fülre, inkább jelalak alapján. Szerintem az eredeti az 1-es, a 3. az 5x-ös és a 2. a 10x-es, de rősen benne van, hogy tévedek. Vigyázzatok az összehasonlításnál, mert a 2-es 0,2-0,3dB-vel hangosabb, szerintem már ennyi is elvihet az erdőbe, de talán egy szál gitárnál még nem. Ennyi AD-DA után ez a kis eltérés is nagyon szép eredmény, a ProTools HD-nál lehet, hogy több lenne, de ott csak háromszoros konverzióig néztem (0,1dB).

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#20820) donpe válasza Ear001 (#20818) üzenetére


donpe
aktív tag

Gyere-gyere. Várlak sok szeretettel!!!

(#20817) bajnokpityu - mindig van jobb. :) Amiben nem tervezek egy darabig fejleszteni az a DAC, amp és fejes. Kábelek és egyebek jöhetnek. :D

A tápkábel témába még bele sem vetettem magam. ;] :D

(#20821) bajnokpityu válasza donpe (#20820) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Jó kütyüzést! :D

192őt itt pl eléggé kisimitotta a "kondo" hangú ag3as tápkábel. Nem kondo a hangja,de amikor kipróbáltam ez ugrott be elsőre.

Ettől függetlenül egy picit meg fogok lepődni,ha pont egy kondo illik majd az LCD és a csöveses láncodba.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20822) contaxg válasza Ear001 (#20818) üzenetére


contaxg
veterán

Valamelyik este én is ráérek!! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20823) Bodz válasza contaxg (#20748) üzenetére


Bodz
Topikgazda

301 lett a vége, 349 egy új. 240-nél kiszálltam.

(#20824) baluka26 válasza Bodz (#20823) üzenetére


baluka26
veterán

Nevetséges a piac.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20825) Deadzone41


Deadzone41
őstag

csináltam egy hanganyagot szakibá féle módra, ez az e17 fejhallgató kimenetén ment keresztül és belement az alaplapi mikrofon bemenetbe (p5q pro) az e17 gyári 3.5-ös jack összekötőjével. :DDD [link] ez még egy süketnek is menne 10/10-re, ahogy néztem a fázis is átfordult, bár az a legkisebb gond ^^

(#20826) baluka26 válasza Deadzone41 (#20825) üzenetére


baluka26
veterán

Egész pontosan 20 másodperc volt a tíz teszt :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20827) schawo válasza szakibá... (#20819) üzenetére


schawo
titán

A mai szívatás valódi szívatás volt, mert elcsesztem jó pár dolgot:
1. A konverter 192 kHz-en felszed egy 50kHz felett beúszó nagyfrekvenciás alapzajt, ami a frekvenciájából adódóan 96 kHz-en már meg se jelenik. Ezt az alapzajt a kivezérlésjelző +0.1 dB jelszintemelkedésként jelzi, felvételenként, egyesével. Ez a zaj frekvenciában bőven a hallásküszöb fölött van, és nem kéne törődni vele, a valós jelszintek tizeddecibelre megegyeznek. Ez jól ki is jön 96 kHz-en, ahol a 10. iteráció után a kivezérlési szintben összesen még 0.1 dB különbség sincs. Én hülye viszont 192 kHz-en bedőltem a kivezérlésjelzőnek, úgyhogy szépen korrigáltam a jelszinteket digitálisan, nehogy tesztelés során elvigyen az erdőbe a jelszintkülönbség. Most viszont már elvisz, mert a minták között RMS különbség adódott.
2. A korrekció miatt, annak ellenére, hogy ezt Reaperben végeztem 64-bites jelfeldolgozás mellett, minden bizonnyal aliasing hiba keletkezett, ráadásul elég sok, ugyanis akkor még nem gondoltam arra, hogy csak két loopback mintát fogok felhasználni, így minden egyes felvételt korrigáltam -0.1 dB-lel, egyesével, külön-külön. Ez 10x-es, ráadásul összeadódó aliasing hibát jelent.
3. Felvételkor a központi óra ki volt kapcsolva, így minden eszköz (a konverter saját vezérlőkártyája, és a konverter maga külön-külön) saját óráról ment, szinkronizáció nélkül, ami jelentős jitternövekedést okozott.
4. A konverter jittercsökkentő elektronikája ki volt kapcsolva, valószínűleg ez is megjelent jitterként a felvételen.
+1. Nem volt kedvem másik mikit elővenni, vacakolni a mid/side beállításokkal, így kapott egy unalmas álsztereót.
+2. Öcsém nem gitáros, gondolom, hallatszik :D

A fentiek miatt csináltam egy másikat, ez nem nem saját felvétel, hanem hdtrackes 192 kHz-es remaster Ez se tökéletes, de a célnak jobban megfelel. Remélem most nem felejtettem benne semmi buta hibát, a fenti problémákat mind orvosoltam, legalábbis most így gondolom. Aztán lehet, hogy holnap már eszembe jut, hogy most meg mi mást csesztem el :D
Íme: [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20828) donpe válasza contaxg (#20822) üzenetére


donpe
aktív tag

Ez mar tali!!!:D Varlak sok szeretettel!

(#20829) baluka26


baluka26
veterán

Szakibá tesztjén megint csináltam 4/5-öt, így már van három darob 4/5-öm, deadzone elfogadja?:D
Érdekes, hogy most is, mint mindig, az utolsót csesztem el. És megint azután, hogy megnéztem "hogy állok". Pszichológia, úgy tűnik.

schawo: Melyik kettp között van a legnagyobb difi? Csak nem akarom szopatni magam, maga a felvétel brutál.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20830) Deadzone41 válasza baluka26 (#20829) üzenetére


Deadzone41
őstag

ha mindegyiket elsőre csináltad, akkor el.

(#20831) baluka26 válasza Deadzone41 (#20830) üzenetére


baluka26
veterán

Mindegyiket másodikra, elsőnek szoktam hangerőcsavargatást csinálni, hogy mi ideális a fülemnek az adott résznél, playerből ezt macerásnak találom :P
De ott csak ikszelgetek randomizáltan.

JA, meg állítgatom fejemen fejest, hogy hogyan hallom amit hallottam legelőször különbséget.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20832) schawo válasza baluka26 (#20829) üzenetére


schawo
titán

x

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20833) szakibá... válasza schawo (#20827) üzenetére


szakibá...
senior tag

A sorrendet eltaláltam?

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#20834) baluka26 válasza schawo (#20832) üzenetére


baluka26
veterán

Ez így meghallgatásra esélytelen lesz. Nem lehetett volna valami durván hangszeres rész kaliforniai hotelbő?:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20835) bajnokpityu válasza baluka26 (#20834) üzenetére


bajnokpityu
félisten

eljátszod? :DD

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20836) baluka26 válasza bajnokpityu (#20835) üzenetére


baluka26
veterán

Majd Ariel elgitározza :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20837) schawo válasza szakibá... (#20833) üzenetére


schawo
titán

1.wav - LB5
2.wav - eredeti
3.wav - LB10
:)

(#20836) baluka26
Haha :D Mondjuk, ha gyakorolna rá, akkor el tudná játszani, de annyit nem ér az egész :D. Inkább zongorán, de a zongora nem fért el a kis stúdióban, így egy zongorás felvétel túl sok melóval jár még.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20838) baluka26 válasza schawo (#20837) üzenetére


baluka26
veterán

Nem érdekelnek a kifogások, oldjátok meg ;] ;] ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20839) schawo válasza baluka26 (#20838) üzenetére


schawo
titán

Értettem főnök :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20840) baluka26 válasza schawo (#20839) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt már szeretem :DDD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20841) nuke7 válasza schawo (#20837) üzenetére


nuke7
veterán

basszust vállalom :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#20842) schawo válasza nuke7 (#20841) üzenetére


schawo
titán

szavadon foglak :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20843) donpe válasza donpe (#20807) üzenetére


donpe
aktív tag

Nah, csak szól az a kábel úgy, ahogy Mytekék írják. :) Majd mondom azért Kácsáéknak, hogy van ilyen is. :D

(#20844) Polllen


Polllen
nagyúr

Üdv,

egy emu 0204-s külső DAC-t hova tennétek a fiio e10/xfi HD/kisDAC/HRT MS2 felsorolásban?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20845) guppy válasza donpe (#20843) üzenetére


guppy
őstag

Ezt már én is mondtam, u is nálam is így van/volt :))

UI: Jó ez a Mytek 96 dac :K

(#20846) donpe válasza guppy (#20845) üzenetére


donpe
aktív tag

Igaz-igaz! Most már ketten is igazoljuk. Lehet, hogy a stúdiós és nem consumer kialakítás miatt ilyen? :U ;)
Viszont tényleg jó ez a Mytek. Nagyon nem bántam meg, hogy megvettem. A kábelt még járatni kell, de kezd összeállni a rendszerem. :DD

(#20847) guppy válasza donpe (#20846) üzenetére


guppy
őstag

Én még hama kábellel nyomom, de legalább jól be van járatva :))

(#20848) contaxg válasza guppy (#20847) üzenetére


contaxg
veterán

Én egy nagy tekerccsel szoktam sétálgatni... :DDD

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20849) donpe válasza guppy (#20847) üzenetére


donpe
aktív tag

Persze mindenki azt dícséri amije van. De ma tényleg olvadozom Bartóktól...Csak úgy hömpölyög a muzsika... :B :DD Szerintem még jobb lett így kötve a hangja.
Egyébként a Mytek és a K1000 is tud annyit, hogy megérdemli a tisztességes kábelezést. Fél éve még én sem hittem benne. Aztán EAR mutatott egyet s mást. :R Azóta kiemelt fontosságot tulajdonítok a madzagoknak (a kedves párom jelentős sajnálatára :D ).

[ Szerkesztve ]

(#20850) bigmasterg válasza guppy (#20845) üzenetére


bigmasterg
addikt

Jó bizony (legalábbis így emlékezetből).
De kíváncsi lennék, hogy most, 192 használata után milyen lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.