Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Megjött Bodz Little-BEAR B-1 tube headamplifier-je nagyon köszi! Itt van egy kis szösszenet róla! :DD
Little_bear_b1 beszámoló
Pontosabban most értem haza 888888 centi hóban 2szer elakadva falura Bp-ről... :W

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20552) Bodz válasza bajnokpityu (#20550) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elég sokat. Mondjuk nálam az eszközök cserélgetése is a hobbi része, a zenehallgatás mellett természetesen. Pont ezért is örülök, hogy ha valami picit másra vágyom, akkor néhány gombnyomással el tudom intézni. :) Nyilván nem kap teljesen más karaktert a DAC, de hallható. Néha jobb, néha rosszabb, néha csak más.

(#20551) vodkaboy22: Örülök, hogy tetszik. Bár sejtettem én ezt előre. :D

[ Szerkesztve ]

(#20553) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!

sennheiser hd558-at ha komolyabb fejesre szeretném cserélni, mit érdemes nézegetni..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#20554) SOAD19 válasza nuke7 (#20553) üzenetére


SOAD19
addikt

Legkézenfekvőbb a HD600, vagy esetleg HD650-es márkán belül (használtan :F ). De, ha más márka is érdekelhet esetleg, akkor kicsivel több infó kellene, hogy milyen hangzást keresel.

(#20555) bajnokpityu válasza Bodz (#20552) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magam részéről útálok variálni, ez inkább belső kényszer, mert valami nem 100%osan kerek. 3 éve megvan a diy dacom, és az pl egy teljesen fix pont.

Amikor elkezdek építeni egy új láncot, fejemben előre összeáll,miből fog állni (nyilván jóelőre rákészülök, hallgatózok). Ezeket megveszem, és ennyi. Kerülöm a plusz köröket, ha valami nem áll össze, de azért általában szerencsém van.

Magam részéről kukáznám azokat az eszközöket, amiket menet közben állítgatni kell, számnak megfelelően, ez amatőrség. Myteket lassan belakom, nem kell menet közben állítgatni. El kell fogadni,hogy mi az ő határa, miben jó,miben nem, és úgy alakítani a környezetét, hogy kerek egészet tudjon alkotni. Ez nem szerelem, de nekem a bolti dacok sajnos ilyenek. Tudom, diy eszközökkel mit ki lehet hozni egy chipből, és túlzottan spórolnak a gyárak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20556) Deadzone41 válasza nuke7 (#20553) üzenetére


Deadzone41
őstag

első sorban a topic címét érdemes megnézegetni ;) max árat sem árt megadni, de amúgy audeze :)

(#20557) Bodz válasza bajnokpityu (#20555) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az, belső kényszer. Gondolom abban egyetértünk, hogy sosem lesz semmi 100%-osan kerek. Kivéve, ha nem ismerkedik meg az ember teljesen más zenékkel, előadásmóddal, meg ha ő maga se változik.

Ó, igen, igen. :K A szerencse faktort sem lehet kizárni. A kevésbé szerencsésebbeknek jóval kellemetlenebb lehet ez a hobbi.

Talán a kell túlzás. A lehetőség megvan, de nem kényszer, nem feltétlen van rá szükség. A gazdától függ, nem az eszköztől szerintem.
Elárulhatnád, vagy bármelyik másik Mytek tulaj, hogy a 2 USB hangja közt van valami különbség?

Megnyerem én azt a Corda Jazzt, csak nem lehet olyan borzalmas. :D

[ Szerkesztve ]

(#20558) nuke7 válasza SOAD19 (#20554) üzenetére


nuke7
veterán

árat azért nem írnék, mert a sennheiser-t tudom olcsóbban, amugy meg használt is jöhet.
(igazábol az érdekelne, hogy mennyi lenne eggyel feljebb lépni)

milyen hangzás? részletes, jó tér... mit lehet még mondani? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#20559) bkercso válasza nuke7 (#20558) üzenetére


bkercso
nagyúr

El kellene menned hallgatózni, pl. egy fejhallgatótalira. :K Különben nem tudod, merre lehetne indulni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#20560) krichd1


krichd1
addikt

Érdekes DAC ez a NAD M51, ezen a 35biten és 844khz-en fennakadt a szemem. Van ennek a "Direct Digital" technológiával értelem, vagy csak marketing hülyeség ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#20561) bajnokpityu válasza Bodz (#20557) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem használom az usb csatolóját. nem borzalmas,de a fw, és a tabla mellett esélytelen.

Hangfalas láncom,most olyan,h nem keresem benne a hibát. vágyok rá,h leüljek elé. Ha lesz időm,építgetem tovább a dacot,de ha igy marad, is kategóriákal jobb,mint mytek. nem 100%? nem érdekel, hány százalék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20562) baluka26 válasza Bodz (#20557) üzenetére


baluka26
veterán

Mennyiért?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20563) contaxg válasza baluka26 (#20562) üzenetére


contaxg
veterán

2d 08h így még minden lehet. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20564) guppy válasza bajnokpityu (#20561) üzenetére


guppy
őstag

diy dacodon van most "fedél", vagy még mindig nyitott állapotban használod ? :)) amúgy up annak a dacnak

(#20565) bajnokpityu válasza guppy (#20564) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Rajta van,de továbbra is a kandelábergyártól származó ajándékdobozban van. Tök jó, ha Maja TVt akar nézni, ráállhat, nem tud benne kárt tenni. 3mm tömör alulemez sztem engem elbírna.

Amikor a Gold tulaja kérdezte, mondtam, h azért ennyire igénytelen, mert ez még csak 70-80%ban van kész, és majd akkor kap méltó dobozt,amikor úgy érzem, befejeztem(szobaakusztika kevéssé jön át rajta, ennyi apróságot lehet rajta javítani). Miután a Goldnál is jobbnak tartotta (gondolom zeneiségben, előadásban, mert sztem ebben jó), megigérte a tulaj, h eljön,ha kész.

Ezek után csak az szidja általában a diy dacokat, aki nem ért hozzá.

Tudok egy Stello U3at eladót,ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20566) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos megvan az E10, beüzemeltem, de kéne egy kis segítség a beállításában.

Egyelőre most csak notihoz használom, azt kéne valahogy kitalálni, hogy azt hogyan lehetne megoldani, hogyha bedugom az E10-et, akkor mindig az szóljon minden alkalmazásnál, mert néha a beépített hangszóró szól.

Továbbá mintavételezési beállítás is jó lenne, meg egy Foobar segítség is. Most jelenleg így néz ki a kimeneti fül úgy, hogy nem állítottam semmit:

Továbbá a vezérlőpultban ezek találhatóak: KATT

Ezt is érdekesnek találom: Felvétel

Ez a felvett anyag lejátszása gondolom, nem? Vagy használható mikrofon bemenetnek is? :F

[ Szerkesztve ]

(#20567) guppy válasza Vasinger! (#20566) üzenetére


guppy
őstag

állítsd be alapértelmezettnek az E10-et windowson beül, ekkor a filmek is ott fognak szólni

foobarnál az output format 24 bit legyen
windowson belül engedélyezve legyen h kizárólagosságot élvezhessen felette egy program
wasapi E10-et válaszd kimenetnek a foobarban (az h mi a különbség a kettő push/even kötött foggalmam sincs)

kb ennyit kell beállítani aszem

advanced/playback/full file bufferinget beálíthatod 1 misire, ekkor memóriából fog történni a lejátszás 1 gigás fájlméretig

felvenni nem tudsz vele, a benne lévő chip alkalmas lenne ilyen célra, ezért látod, de az nincs megcsinálva

[ Szerkesztve ]

(#20568) guppy válasza guppy (#20567) üzenetére


guppy
őstag

lejárt a szerkesztési limitem ...

bedugom az E10-et, akkor mindig az szóljon minden alkalmazásnál, mert néha a beépített hangszóró szól. - ha elsődleges eszköznek van beállítva windowson és akkor is előfordul, annak az az oka, hogy ezek a wasapi szerű cuccok lefoglalják az a hangkimenetet, ilyenkor kénytelen másikat használni a program (akkor is lefoglalják ha a zenelejátszó épp "pause" állásban van pl.)

bocsánat a trágya fogalmazásomért

(#20569) Vasinger! válasza guppy (#20567) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Windowson milyen mintavételezési beállítást adjak meg?

A többit mindent beállítottam amit mondtál.

Nos akkor, nem ismeretlen ez a dolog, hogy a noti hangszórója szól, ha megy a zene. Ezt nem lehetne valahogy megoldani, hogy automatikusan lenémítsa esetleg, ha csatlakoztatva van?

Vagy marad a manuális némítás minden alkalommal?

Egyébként a YT videók meg minden más nem szólalnak meg, általában csak a windowsos hangokat hallani ilyenkor ha foglalva van. ASIO-val szerintem ilyen nem lenne, vagy ott is? De lényegtelen mert E10 úgy se támogatja, igaz? WASAPI-KS-ASIO közül a WASAPI a legjobb egyébként?

(#20570) bajnokpityu válasza guppy (#20568) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Vagy be van állítva a zenelejátszó programban (ez gyakori), hogy X konkrét kijáratot használjon, miközben az elsődleges az az új hangkari lett.

Nekem semelyik gépem nem csinálja azt, hogy ha le van foglalva a hangkimenet wasapival,asioval,akármivel, akkor keresi a következőt,hanem hibaüzi, és csókolom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20571) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most olyan problémám van, hogyha valamilyen hangnak vége van, akkor pattan egyet a végén a cucc. Ez mitől van? Eléggé zavaró, nem lehetne kezdeni vele valamit?

(#20572) Slownz válasza guppy (#20567) üzenetére


Slownz
senior tag

A minap én is agyaltam ezen a "push" vagy "event" dolgon, nem tudja valaki a különbséget? :F

(#20573) guppy válasza Vasinger! (#20569) üzenetére


guppy
őstag

én manuálisan szoktam (2 kattintás), nekem pont windows hangokkal nem csinálja, de youtube szokott szólni, go figure...

én nem hasonlítgattam őket össze, nem hiszem h lenne hallgató különbség, nekem wasapi vált be legjobban

#20572) Slownz - nekem méh régebbi verzióm van, 1 fajta, nem kell agyalni :DDD

amúgy sztem valami eljárásbeli különbség lehet a kettő között(nesze semmi fogd meg jól...), wiki-n nincs róla semmi ?

[ Szerkesztve ]

(#20574) nuke7 válasza bkercso (#20559) üzenetére


nuke7
veterán

Es merrefele es mikor van ilyen fejhallgatotali..? :U

Amúgy a kisDAC-ot bekotottem a pio BDP-150 es a Yamaha rx-v1600 köze néhai es furutech kabelekkel es néhai tapkabellel.
Na most Pure direct-el a dac-rol sokkal jobban szól a cd mint bármelyik hangzással az erősítő választékból ( akkor is ott volt a dac a kettő között )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#20575) Slownz válasza guppy (#20573) üzenetére


Slownz
senior tag

Igazából lusta voltam rákeresni (illetve éppen dolgozom, ha nem is látszik) :P

(#20576) Zoli133 válasza Slownz (#20575) üzenetére


Zoli133
őstag

LINK, itt leírja a különbségeket.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20577) Tamoo válasza Vasinger! (#20571) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem szám váltáskor, beletekeréskor van "pattanás", ha magától lép át másra, akkor nincs. Ezen már gondolkoztam én is, hogy megkérdezem kiküszöbölhető-e.

(#20578) Polllen válasza Tamoo (#20577) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elméletileg a buffer méret állításával kiküszöbölhető ez a pattogás.

Amúgy nálam U3 és wasapi esetén, hiába van kizárólagosság, simán elhallgat a zene és a másik hangforrás kezd el szólni. :P

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20579) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most próbálgatom az E10-et és nem vagyok megelégedve a magas hangokkal, mintha nem lennének.

Mondom most megnézem, hogy én vagyok hülye, vagy tényleg rosszabb. Bedugom ugyanazt a számot iPhone 4-ről egyből azt hallom amit vártam, sokkal jobban szólt a szám i4-ről és magasabb hangerőt is bírt torzítás nélkül. Ez hangszórón volt speciel, de fejhallgatónál is éreztem, hogy a magasak nem igazán ütősek.

Kell ennek is bejáratódnia egy kicsit, vagy egyből jól kéne ennek szólnia? :F

(#20580) bajnokpityu válasza Vasinger! (#20579) üzenetére


bajnokpityu
félisten

talán pont ezért szeretik az élesebb hangú fejesekhez használni.
tudod:nem bug, ez feature. ha meg kereskedő mondja: láncbaillés.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20581) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#20580) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Természetesen van olyan,hogy láncbaillés. De nem gondolom,hogy ezen a szinten.

Egyébként anno a nem pluszos sansa clipemet elajándékoztam,mert az akkori telefonomba épített hangkeltő (ami valamelyik ájfónban is van) egyszerűen jobb volt. daca is, és fejeserősítője is. pedig szegény clipnek 1ohmos kimenő impedanciája volt, de sajnos, nem ezen múlik...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20582) Deadzone41 válasza Vasinger! (#20579) üzenetére


Deadzone41
őstag

nézd meg nincs-e az ájfonon valami eq bekapcsolva, vagy a foobarba. a mintavételezést állítsd 44.1 / 24bit-re vezérlőpultban. a line-out kimenetre dugtad a hangfalas cuccot?
hanyagold a wasapit, és megoldódnak az ez nem szól az meg igen problémák.

(#20583) Deadzone41 válasza Deadzone41 (#20582) üzenetére


Deadzone41
őstag

aztán még szóba jöhet szerintem az is, hogy a cucc amit rákötsz érzékeny a kimenő impedanciára. bár nem találtam róla adatot, de feltételezhetően a line-out jóval magasabb kimenő imp-el rendelkezik. [link]
ha hangfalon akarod összehasonlítani a zájfónnal, dugd az e10-en is a headphone out kimenetre, és egyeztesd a hangerőt.

(#20584) contaxg válasza Deadzone41 (#20583) üzenetére


contaxg
veterán

A számítógép tápja miatt is lehet ilyen a hangja. Hihetetlen szórások vannak gépek között...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#20585) Vasinger! válasza bajnokpityu (#20580) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát csodás, nekem pont nem ilyen fejesem van.....

Deadzone41:

Nincs semmi EQ sehol benyomva, line out-ba dugtam igen.

WASAPI-nélkül meg sokkal rosszabb lesz a hangminőség, nem? KS-sel is ugyanaz a helyzet, mint Wasapi-val...

Próbálkoztam úgy is természetesen, hogy fejhallgató-kimenetre kötöttem a hangszórót, akkor sem lett jobb a helyzet.

Amúgy hihetetlen mély túlsúlyos az egész cucc, nem értem. Lehet, hogy "szépen" szól meg minden, de nagyon el lett cseszve. Mélyből túl sok van, magasból túl kevés. :F

Ezt a pattogást nem lehet valahogy kiiktatni? Hihetetlenül idegesítő. :F
Minden számváltáskor, de már YT videó alatt is hallani. A windowsban nem tudom hol kell átállítani a buffer méretét :F

(#20586) Dave™ válasza Vasinger! (#20585) üzenetére


Dave™
nagyúr

Milyen fejhallgatóval? Egyébként az E10 ilyen, a magasak a háttérben, a mélyek hangsúlyosabbak. A bass kapcsoló gondolom off-ban van, de hátha véletlen benyomtad. Szignifikáns emelést szerintem nem produkál alapból, inkább a magashoz képest kontrasztos nagyon.

(#20587) Deadzone41 válasza Vasinger! (#20585) üzenetére


Deadzone41
őstag

WASAPI-nélkül meg sokkal rosszabb lesz a hangminőség, nem? KS-sel is ugyanaz a helyzet, mint Wasapi-val...

így van, szinte hallgathatatlan ^^

a bass kapcsolót kinyomtad az e10-en? :U

dugd át másik usb-be, hátha megszűnik a pattogás.

[ Szerkesztve ]

(#20588) baluka26 válasza Dave™ (#20586) üzenetére


baluka26
veterán

Hogy mondhattok ilyet?! :(

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20589) bajnokpityu válasza Dave™ (#20586) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az nem lehet,hisz kimérték,h tökéletes. ;]

Balu :D :C :R

wasapi,asio ajánlott( nem asio4all, rendes hozzá irt asio), a KS, DS csak torz izlés esetén lehet azonos , v jobb minőségű. Azért írom igy, mert valaki szereti a jittert, meg egyéb digitális anomáliákat.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20590) Dave™ válasza bajnokpityu (#20589) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem ez már nagyon unalmas "poén", és aki nincs képben könnyen úgy járhat, mint a jelen helyzet alanya. Az E10 mindig is ilyen volt, van amihez passzol emiatt, másokhoz nem, de talán az ára is sejteti, hogy nem egy high-end termék.

(#20591) baluka26 válasza Dave™ (#20590) üzenetére


baluka26
veterán

A vicces igazából az, hogy még az állandóan hivatkozási alap nwavguy is azt írta E10-ről, hogy 80 dollárért jó, meg hogy ha elfogadjuk az eszköz határait akkor jó. De ennél semmi többet. :)

Hogy ebből hogyan lett világ és Lavry verő szupereszköz, azt senki nem tudja.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20592) dudika10 válasza baluka26 (#20591) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor lényegében kicsodán/micsodán is gúnyolódtok megállás nélkül?

Lassan abba lehetne hagyni a mások által leírt vélemények kiforgatását és a folyamatos fárasztó marhaságot, ami viccesnek erős túlzással sem mondható. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20593) Bodz válasza Bodz (#20549) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Micsoda szerencse, hogy Pityu miatt elkezdtem új firmware-t nézni, már két újabb is van a fenn lévőnél, és...

Igaz csak a bemeneteket lehet átnevezni. Kérte a nép Pink Fishen, hát megcsinálták. :)

[ Szerkesztve ]

(#20594) baluka26 válasza Bodz (#20593) üzenetére


baluka26
veterán

Így teljesüljön minden kívánságod :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20595) ntomka válasza Bodz (#20593) üzenetére


ntomka
nagyúr

Gondolom ettől mindjárt 10%-kal javult a hangja. :)

ツ Headphones on - World off

(#20596) bajnokpityu válasza baluka26 (#20591) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt egy cikk anno, egy readonly srácról. hogy ő meg zenész haverjai (többen) nem hallottak difit. vagy valami ilyesmi. aztán letörölte a cikk azon részét. mivel nem olvastuk újra meg újra ezen cikkeket, nem tudtunk róla,h kitörölte.

Dave: valóban, 20rugóért közepesen jó. de csak,mert hurcicucc, 20rugóért annyival jobb hangkarik léteznek,h ihaj. Nem értem, miért van nonstop ajánlgatva, csak mert állítólag 0 körüli a kimenő impedanciája, meg mert van róla mérés. ettől még nem értem, hogy lett ajánlott vétel olyanoknak, akik otthon, gépük mellett használnák dacnak, és fejeserősítőnek. mert a hangja 20rugóért jobb akár a kisdacnak, akár a kinai cuccoknak. ha van mérés,ha nincs.

Bodz: és változott a hangja?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#20597) Deadzone41 válasza baluka26 (#20591) üzenetére


Deadzone41
őstag

gondolom addig nem jutottál el, hogy elolvasd az előtte lévő pár bekezdést, hogy mit ért a limitációi alatt.

Hogy ebből hogyan lett világ és Lavry verő szupereszköz, azt senki nem tudja.

a folyamatos csúsztatásból és "vicces"-kedésből

(#20598) Bodz válasza baluka26 (#20594) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Corda Jazz olcsón, Corda Jazz olcsón... :D

(#20595) ntomka: Persze. :)

(#20596) bajnokpityu: Igen, így elsőre úgy tűnik. Mivel a többség úgy gondolja, hogy az eredeti, Audiolabnak készített firmware volt a legjobb hangú (bár bugos meg "buta"), ezért a két utolsó változat ismét erre épül.

[ Szerkesztve ]

(#20599) baluka26 válasza Deadzone41 (#20597) üzenetére


baluka26
veterán

Tl, dr. Annyira nem érdekel, de elmondhatod nyugodtan.

Bodz: Mennxt áldoznál max rá?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20600) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#20596) üzenetére


Deadzone41
őstag

hogy mi? :F gondolom erről a cikkről beszélsz, itt a headstreamer-rel volt összehasonlítva, és soha nem volt benne szó a lavry-ról.

baluka26: mit mondjak el? ott van a final words előtt a porblémák összegzése, olvasd el. [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.