Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104301) brownus válasza Tibiajax (#104300) üzenetére


brownus
veterán

jegyek megvéve SW8, allé, 12.16. feliratosba, jihááá, jii kámán :d

ezt a filmet köszi, meglesem :), jónak tűnik, pláne, hogy nevettél rajta. vagy volt smokin' ö pánkék??

(#104302) Tibiajax válasza brownus (#104301) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem, nem, én nem szívok : )

(#104303) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Volt ugye az az interjú, amin Harrison Ford és Ryan Gosling szarrá nevették magukat.

Na itt egy másik, ahol Harrison Ford nem emlékszik Bryan Brosling... Ryan Gosling nevére. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104304) brownus válasza Bad Pritt (#104303) üzenetére


brownus
veterán

lol, na, az öreg tuti szív :D

(#104305) k-adi, a 10:45-ös vetítésre megyünk, és a simple alkalmazással vettem meg a jegyeket.
(rühellem az otp-ét a gazdájával együtt,, de ez az app remek, le a kalappal a fejlesztők előtt! és sajna nincs, még, alternatíva rá. talán majd a barion az lesz... )

[ Szerkesztve ]

(#104305) k-adi válasza brownus (#104301) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én is akkora akartam megvenni de a fene se gondolta volna, hogy 4órával a roham után még mindig összefossa magát a payU..... már évek óta gond van vele (a CC szerverei bírnák elvileg) nem értem miért nem cserélik le :F

(#104306) FollowTheORI válasza k-adi (#104305) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha van okos telód, OTP Simple. ;)

Vagy Paypal... ezek tuti mennek.
(Nem csak most, úgy általában is ajánlom.)

Mondjuk igen, most már késő, mert lerohanták a sáskák a jobb időpontokat/helyeket.
Bár most nyitottak pár új időpontot BPestre elvileg... szóval gyorsan kell cselekedni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#104307) gyuromoj


gyuromoj
veterán

SW8-hoz:
Rey szerintem über imba lesz, nem hiába mutatják Luke ijedt arcát párszor.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#104308) k-adi válasza FollowTheORI (#104306) üzenetére


k-adi
nagyúr

Otp simple-vel most 2 perc alatt sikerült.. Már korábban is ismertem, használtam is az app-ot, csak azt hittem hogy nagy rohamnál ez is bekakil, de ahogy látom mégse (legalábbis most nem)

Az új időpontok pedig akit érdekelnek:

December 13. SZERDA, premier előtti nap:

Cinema City Allee:
- 20:30: 2D feliratos
- 21:00: 2D szinkronos

Cinema City Aréna:
- 19:15: 3D szinkronos
- 21:00: 2D feliratos
- 22:00: 2D szinkronos
- !! 01:20: IMAX 3D SZINKRONOS !!

Cinema City Westend:
- 19:15: 2D szinkronos
- 21:30: 2D feliratos
- 22:00: 2D szinkronos

(#104309) Gery9112 válasza gyuromoj (#104307) üzenetére


Gery9112
őstag

Ami azért vicces mert nem Luke a kiválasztott fia? Néz pöszén, hogy baszki bika ez a csaj....jó oké, hogy trailer és ebből nem sok derül ki (ami meg kiderül, az is félrevezethet) de akkor is....

[ Szerkesztve ]

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#104310) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

December 13. 3D-szinkron, 19:00-ra sikerült Simple-lel jegyet vennem. :) Elsőre sikertelen tranzakciót dobott, de másodszorra minden gond nélkül sikerült rendezni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#104311) Ispy


Ispy
veterán

Nem tudom, hová siettek fiúk, nem csak 1 napig adják azt a filmet. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104312) Ispy


Ispy
veterán

The dark tower

Mindig meglepetéssel olvasom, amikor meglepődnek emberek azon, hogy egy komolyabb regényt nem lehet normálisan filmre vinni, vagy legalább is iszonyatosan nehéz, és nagyon ritkán is jön össze. Nem olvastam a könyvet (vagyis könyveket), de az még nekem is lejött az egész filmből (ami egyébként nem is lenne olyan rossz), hogy ez így egy nudli.

Szinte látom magam előtt a helyzetet, amikor a filmstúdió leül tárgyalni a rendezővel: te, figyelj Nikolaj, van ez a Setét torony a Kingtől, igaz 8 könyvből áll, de mi csak 95 percet tudunk adni rá. Bruttó. Menni fog?

És ekkor felcsapták a tartalomjegyzéket és írtak belőle egy filmet....

Egy dologra jó volt ez a film, vettem egy kindlet, és kedvet kaptam a regényfolyam elolvasásához.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104313) hackeeeee válasza Ispy (#104311) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy külön hangulata kezdéskor megnézni, vagy valami hasonló. :D

Amúgy sem vagyok nagy moziba járós, de az ilyeneket ami érdekel, általában startkor megnézem. :)

Véleményem szubjektív...

(#104314) Ispy válasza hackeeeee (#104313) üzenetére


Ispy
veterán

Véletlenül most szombaton mentünk moziba megnézni a Kingsman 2-t, hát én még egyszer hétvégén soha, nem elég, hogy 20 percet kellet a büfénél várni, még a kabátomat is fognom kellett végig, mert nem volt üres szék. Pofátlanság! :DDD

Jó lesz nekem a csütörtök tízes előadás, sokkal hangulatosabb. Persze csakis premier után 2 hónappal....igaz öcsém mindig nyekereg, hogy reggel az első busszal megy melózni, de hát fiatal még, minek alszik annyit. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104315) madgie válasza Ispy (#104314) üzenetére


madgie
titán

Mi mindig hétközben megyünk, tegnap öten ültünk a Blade Runner alatt a teremben :D

(#104316) Alexios válasza Ispy (#104312) üzenetére


Alexios
veterán

Nem csak az a baj szerintem vele, hanem egyrészt terveztek hozzá sorozatot, akár folytatást meg minden, szóval nem lett volna muszáj az egész 8 részt belesűríteni(eleve nehéz is lenne, mikor ebből 2 könyv lényegében a múltban játszódik), hanem mondjuk elég lett volna az elsőt. Vagy ha már valami kivonat kellett volna akkor legyen az, és nem kell teljesen új dolgokat kitalálni, aminek a könyvben híre sem volt, mert ott az alapanyag.

(#104317) Cheesus válasza oriic (#104256) üzenetére


Cheesus
senior tag

The Dark Tower

Én még anno moziban akartam megnézni, mivel pont vetítés előtt pár héttel tettem le az utolsó könyvet, viszont elolvastam egy-két cikket a filmről, és úgy gondoltam hogy a könyv okozta mámort nem akarom egy ilyen filmmel lerontani.

Aztán megnéztem most vasárnap énis, és elég vegyes érzéseim vannak (könyv spolier: azt még el is tudnám fogadni, ami ötletet itt egy kollega fel is vetett akkor, hogy mivel egy örök ciklusban forog Roland, eltérhet a könyv cselekményétől a film, viszont 1: kétlem hogy a forgatókönyvíró is eképp gondolkodott, 2: ha mégis, legalább olyan apró utalást elrejthetett volna, mint pl Roland kürtje.

Sajnos elvonatkoztatni nem tudok a könyvtől, de ha mégis megpróbálnám feltűnne hogy se füle, se farka a történetnek.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#104318) hackeeeee válasza Ispy (#104314) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi a Covenant-ot néztük így, ugye premier, valami 22:00 körüli start, másnap munka, az úgy kalandos volt. :DDD Szerintem most is így lesz, de kicsit kellemesebb a 19:00 start. :)

Véleményem szubjektív...

(#104319) k-adi válasza hackeeeee (#104313) üzenetére


k-adi
nagyúr

valld be, igazából csak az SW hostess-ek miatt akarsz rögtön menni

(#104320) hackeeeee válasza k-adi (#104319) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt sem tudtam, hogy lesznek, de ha már mondod.. ;]

Zsiványon sem voltak. :(

Véleményem szubjektív...

(#104321) Alexios válasza Cheesus (#104317) üzenetére


Alexios
veterán

A filmben nála van a kürt, szóval ennyire odafigyeltek legalább. Bár hangsúlyozva nem volt

(#104322) Cheesus válasza Alexios (#104321) üzenetére


Cheesus
senior tag

Pedig direkt figyeltem is rá, na de akkor ma belepörgetek hogy hova rejtették el :D

https://www.twitch.tv/csehla

(#104323) Fitzgerald válasza Mik76 (#104277) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én is hatalmas SW fan vagyok, kb. az Attack of the Clones volt az egyetlen SW film amit moziban néztem anno.
Azt is csak azért, mert akkoriban nagyon sokat jártam moziba, és szinte mindent megnéztem.

(#104324) eeXaa


eeXaa
addikt

Az a teoria hogy kiegyenlítődik az erő. Eltűnik majd jó-rosz oldal ;)

[ Szerkesztve ]

(#104325) emiki6 válasza eeXaa (#104324) üzenetére


emiki6
veterán

Kissé elcsépelt amúgy... "Jön a kiválasott, akiben egyesül a két oldal és elhozza a békét, egyensúlyt, miegymást" blablabla.
Remélem ennél többet mutatnak fel.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104326) Dorian válasza emiki6 (#104325) üzenetére


Dorian
félisten

Ennél többet? Egy sztárvársz bonyolultságú sztoriban? Ugyanmár.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#104327) eeXaa válasza emiki6 (#104325) üzenetére


eeXaa
addikt

...végülis ezt spoilerezik 1977 óta. ;)

(#104328) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Jól kipimpelték az új at-at-t :D

Imperial AT-AT

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#104329) mark! válasza BITBOYS (#104328) üzenetére


mark!
őstag

MR. P.I.M.P :D

>

(#104330) Ispy válasza emiki6 (#104325) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem tudom, én azon sem csodálkoznék, ha tényleg elszpojlezernék a filmet egy trélerben, vót má ilyen. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104331) #48613632 válasza BITBOYS (#104328) üzenetére


#48613632
törölt tag

Facelift modell :DDD

(#104332) shotika


shotika
őstag

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#104333) Bad Pritt válasza shotika (#104332) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most tudtam meg, hogy ennek a jószágnak Porg a neve. Máris kedvencem, rendeltem is eBay-ről egy kulcstartót, 30 centis plüsst és egy Porg-os pólót.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104334) brownus válasza Bad Pritt (#104333) üzenetére


brownus
veterán

linket plz, sokkalom a 30-40eurot a kis szarosért.. thcx

megnézem a thinkgeeken is...

meg az alin is

[ Szerkesztve ]

(#104335) perempe


perempe
addikt

hello.

láttam a Hurok c. filmet. milyen más magyar filmet ajánlanátok? (legutóbb az A nyomozó volt nézhető.)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#104336) mark! válasza perempe (#104335) üzenetére


mark!
őstag

taxidermia :))

>

(#104337) genndy válasza perempe (#104335) üzenetére


genndy
addikt

Kontroll

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#104338) Drizzt válasza perempe (#104335) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A martfui rem. Testrol es lelekrol. 1945.

I am having fun staying poor.

(#104339) Viszlát válasza Drizzt (#104338) üzenetére


Viszlát
addikt

A Testrol es lelekrol jo lett? Sajna nem jutottam el juniusban moziba ra, remelem kijon valamilyen hordozon vagy vetitik majd meg valahol.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#104340) Mik76 válasza mark! (#104336) üzenetére


Mik76
senior tag

Csak eros idegzetueknek... :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#104341) Drizzt válasza Viszlát (#104339) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem határozottan jó. Viszonylag nehezen jutottam el rá, de nagyon pozitív csalódás volt. Szórakoztató, szomorú és vidám is volt egyszerre.

I am having fun staying poor.

(#104342) perempe válasza genndy (#104337) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm a válaszokat. a Kontrollt még én is láttam.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#104343) Mik76 válasza perempe (#104342) üzenetére


Mik76
senior tag

Sose Halunk Meg
Nekem Lampast Adott Kezembe Az Ur Pesten
Moszkva Ter

Par kedvenc, ha meg nem lattad oket.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#104344) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Dark Tower

Ez a film arra volt jó, hogy felkeltse az érdeklődésemet a könyvek iránt. Most épp olvasok egy könyv sorozatot, de ez után szívesen nekiállnék a Setét Torony-nak. Ahogy nézem nem könnyű beszerezni a könyveket. :(

Még így is, hogy nem ismerem a könyveket, úgy érzem mint ha csak egy trailer-t néztem volna meg a könyvek előtt. Alapokat lefekteti, de semmit sem magyaráz. Még az én teljesen hiányos ismeretemmel is érződik, hogy a film egy ici-pici szeletét dolgozza fel. Ez borzasztóan fájdalmas lehet azok számára akik olvasták. Viszont, ha csak önálló filmnek tekintem, mindenféle ismeret nélkül. Akkor nem volt annyira rossz. Csak rövid.

Benne volt az egyik "szerelmem" Katheryn Winnick, ez plusz pont. :)

Könyv+film spoiler: Olvastam már, hogy elvileg King összes regénye itt "ér össze" a Setét torony könyv sorozatban. Még nekem is leesett az IT easter egg, pedig sose láttam. Bánom is, hogy a maradék kilenc easter egg-ről fogalmam sem volt. Egyszerűen sose olvastam King regényeket.

Úgy tekintve a filmre, mint aki semmit sem tudott róla előzetesen az értékelésem egy közepes. Viszont sajnos ennél azért többet tudtam a sztoriról és a világról, még úgy is, hogy nem olvastam a könyveket. Így többet vártam a filmtől.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104345) atike válasza perempe (#104335) üzenetére


atike
nagyúr

Félvilág, Tiszta szívvel - ezek már vannak... Aztán ha végre lesz: Kojot, Brazilok, Jupiter holdja....

(#104346) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Komoly tervei vannak Hulkkal a Marvel Moziverzumnak

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#104347) Ispy


Ispy
veterán

Wizard of lies

Kemény film, kemény téma, De Niro de öreg, Pfeiffert meg nem is ismertem fel, de szerintem tök jól néz ki.

Nem az a agykikapcsolós film, de érdemes megnézni.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104348) Ispy válasza .LnB (#104344) üzenetére


Ispy
veterán

Én is így vagyok vele, ebookban be lehet szerezni, igaz magyar fizetős verziót nem találtam eddig, ingyeneset viszont azonnal. :U

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#104349) .LnB válasza Ispy (#104348) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az nekem kényelmetlen. Telón vagy gépen tudnám olvasni. Ha jobban belemerülök az olvasásba akkor talán elgondolkodok egy ebook olvasón, de az még nekem korai.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104350) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Megvolt este a Blade Runner, kicsit még a hatása alatt vagyok, annyira jó volt. Alig voltak a teremben, talán max tízen pedig esti vetítés volt.

Aki a gyors akció fantasyhoz van szokva annak nem való tényleg, az hogy direkt elnyújtják a drámai jeleneteket, vagy mikor a csaj kimegy az esőbe, az mind rendben van. Folyamatosan lehet összerakni a sztorit, de mégis jók a fordulatok. Wallace talán kevesebb screen timeot kapott mint gondoltam. Meg végig megvolt több szinten a feszültség, bizonytalanság.

És még mindig nem lett nyilvánvaló hogy Deckard repi e vagy sem. Az is érdekes húzás volt hogy nyíltan K-ra se mondta senki hogy az, csak csomó nyilvánvaló utalás volt, már Sappertól kezdve is (akit szintén hamar lekevertek). A képi világ zseniális volt, jól van fényképezve. A csajokba szinte szerelmes lettem :D

A trailer alapján amúgy azt hittem hogy a hologramcsajból csinálnak majd igazit, az végül nem lett úgy.

9/10, csak mert néha a jelenetek közti átmenetet sokszor túl élesnek éreztem, nagyokat ugrált.

#értékelés blade runner 2049

[ Módosította: Viszlát ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.