Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103151) attiati válasza .LnB (#103150) üzenetére


attiati
veterán

Miert dol be?
Veszteseges?
Vagy mert romlik a minosege? Attol meg kajalja mindenki :)

(#103152) .LnB válasza attiati (#103151) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

dehogy, ez inkább csak az én vágyam amit mintsem tény. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103153) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

T2 3D csak a Corvinban lesz? CC még csak nem is listázza...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103154) brownus válasza Bad Pritt (#103153) üzenetére


brownus
veterán

a régi mozis változatot vetítik vagy a dir.cut esetleg skynet verziót? :D

(#103155) Bad Pritt válasza brownus (#103154) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

137p, az a mozis sztem. A dir. cut 2,5 órásnak rémlik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103156) Tibiajax válasza Bad Pritt (#103153) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem, máshol is.. szutyok polusban is ki van rakva a plakát

imaxben lenne jó. azzal a hangrendszerrel akarom

[ Szerkesztve ]

(#103157) brownus válasza Tibiajax (#103156) üzenetére


brownus
veterán

imaxban én is

(#103158) vond


vond
MODERÁTOR

Blade Runner 2049 - International TV Spot #1 :Y

Ez is kicsit sokat mutat, úgy nyissátok meg. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#103159) brownus válasza vond (#103158) üzenetére


brownus
veterán

o.m.g. szerinted elég erős vagyok akaratban, hogy NE nyissam meg? :D

amúgy meg, ezt nagyon nézném már

(#103160) btf válasza Bad Pritt (#103153) üzenetére


btf
aktív tag

Egyenlőre csak a Corvin-ban lehet megnézni a T2 3D-t.

Szeptember 14-től fogja a többi mozi is játszani.

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#103161) atike


atike
nagyúr

47 méter mélyen szinkronos trailer

Volt már? :)

Gagyinak gondoltam, de a trailer alapján nem tűnik rossznak.

(#103162) Dorian


Dorian
félisten

Ragyogás (1980)
Régen láttam már, tartottam is tőle, mert a régi horrorok / thrillerek a mai ingerküszöböt ritkán érik el.
Nos, ez ma is tökéletes film, + kiemelve a színészi alakításokat és a zenét.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#103163) mark! válasza Dorian (#103162) üzenetére


mark!
őstag

nézz meg egy attól is régebbi horrort. meg fogsz lepődni, hogy milyen jó.

>

(#103164) Dorian válasza mark! (#103163) üzenetére


Dorian
félisten

Néztem már többet, éppen ezért írtam azt, amit.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#103165) ColdMan válasza Dorian (#103162) üzenetére


ColdMan
tag

Az számomra csak Nicholson alakítása miatt emlékezetes.

Ragyogás - minisorozat
Ez sokkal inkább követi a könyv cselekményét.
Igaz, a kisebb költségvetés meglátszik rajta, nálam mégis ez a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#103166) Vikthor válasza btf (#103160) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez melyik változat? A leghosszabb speciális rendezői bővített vagy színházi vágás?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103167) btf válasza Vikthor (#103166) üzenetére


btf
aktív tag

A Corvin 137 percet ír, ami a moziváltozat hossza. (theatrical cut)

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#103168) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Joker eredetfilm…

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103169) Vikthor válasza btf (#103167) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:( :O kár érte

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103170) S e t h


S e t h
nagyúr

Tenenbaum a háziátok
8

A martfűi rém
7

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#103171) madgie válasza S e t h (#103170) üzenetére


madgie
titán

Visszaszámlálsz? :D

(#103172) fateless válasza S e t h (#103170) üzenetére


fateless
veterán

Hatodik érzék

Ötödik elem

A negyedik

Harmadik fél

Második esély

Első a szerelem

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#103173) EmberXY válasza fateless (#103172) üzenetére


EmberXY
addikt

...
The zero point...

Up the Irons!

(#103174) marilllyo válasza fateless (#103172) üzenetére


marilllyo
veterán

A hetedik
Nyolc tanú
Kilenc élet

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#103175) cyberkind


cyberkind
félisten

A Warner-nél mi lehet, hogy fossák a bejelentéseket?

BB 3 meg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#103176) emiki6 válasza cyberkind (#103175) üzenetére


emiki6
veterán

Nyugi, év végén jön BB-8 :P

Szerk: Én adok neki egy esélyt. Az erő ébred sem volt annyira rossz, mert többnyire elégedetten jöttem ki a teremből, de ez nem jelenti azt, hogy nem várok el többet, mert valójában nem mutatott fel sokat.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103177) cyberkind válasza emiki6 (#103176) üzenetére


cyberkind
félisten

Az meg engem totál hidegen hagy már. :)

Paranormal Cocktivity

(#103178) .LnB válasza gyuromoj (#103168) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És még egy: [link] :DDD
Már csak röhögni tudok ezen a Warner-en.

szerk.: Meg Batman reboot, nem Affleck-kel, meg ilyesmik vannak mára. De a fene se foglalkozik már ezekkel. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103179) callmeakos válasza .LnB (#103178) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Úgy tűnik a Wanernél mindenki mazochista.
Szeretik saját magukat rugdosni.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#103180) .LnB válasza callmeakos (#103179) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én más szót használnék, de megkímélem most inkább radi-t a melótól, hogy ki kelljen törölnie. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103181) FollowTheORI válasza callmeakos (#103179) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én nem tartom ezt tragédiának... sőt kimondottan tetszik az ötlet és amiket terveznek.

Egy probléma van, hogy a kivitelezés minőségébe eddig kevés energiát fektettek. :)
Ha jól megcsinálják engem nem fog zavarni ez az egész... sőt, csak örülni fogok hisz mégtöbbet kapok a DC univerzumból (úgy általában, nem a DCEU).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#103182) callmeakos válasza FollowTheORI (#103181) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Csak az a baj, hogy ez az egész DC filmes univerzum mostanra olyan inkonzistens, hogy az már követhetetlen. Nagy dirrel-durral bemutatták Affleck-et mint Batman, csináltak vele 2 max 3 filmet és onnantól csókolom. Ugyanez a Joker. Verik a mellüket hogy Leto mekkora király Joker, készül vele egy szar film, majd csinálni akarnak egy másikat közötte, és Harley között ami a kettejük szerelmét akarja prezentálni, miközben megengedik, hogy Scorsese csináljon egy önálló filmet, más szereplőkkel, settinggel, stb..

Namármost azzal semmi baj nincsen hogy nem akarják követni a Marvel féle egységesséket, és attól egy szerteágazóbb felépítést akarnak követni. Ez oké. Mert baromira jól hangzik egy Joker film Scorsese neve alatt, ha kapcsolódik, ha nem. (egyébként tuti cdak ezért vállalta el). De hogy a Leto féle következő film egy "szerelmi" szál legyen, az a "kiakutyátnemérdekel" kifejezése. Legalábbis baromira nem arra vagyok kíváncsi, hogy hogyan telnek szerelmes napjaik (főleg hogy a SS-ban sem volt több fuknciója a karakternek).

All→M8

(#103183) cyberkind válasza callmeakos (#103182) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez van, fogadd el, hogy kuka az egész így.

Paranormal Cocktivity

(#103184) Djuree


Djuree
félisten

nem tudjátok honnan tudnék venni prometheust blu-ray-en, fémtokosan (2D+3D)? magyar szinkronos kéne.
nem találok sehol...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#103186) Djuree válasza brownus (#103185) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, de ezt néztem én is, de francia borítós, jó lenne angol. de ha nem lesz más lehet ez lesz...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#103187) attiati válasza brownus (#103185) üzenetére


attiati
veterán

azt a retek :Y rég vettem filmet, ilyen árak vannak?

(#103188) radi8tor válasza attiati (#103187) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezzel nem kéne dicsekedni. :U Ha senki nem venne filmet, nem járna moziba szerinted miből lenne pénz a filmet elkészíteni?
De a steelbook meg 3D elég drága itthon.

⭐ Stella

(#103189) Viszlát


Viszlát
addikt

Un + Une: ismerős ajánlotta, nehezen vettem rá magam, de nagyon kellemes meglepetés lett belőle. Semmi világmegváltó, azonban igazán üdítően más a hasonló amerikai filmekhez képest. Egészen érdekes volt Indiát francia szemmel látni, de alapvetően jellemző az egész filmre a nyálmentes, túlzó drámaiságtól mentes történetmesélés, miközben európai szemmel nézve elképesztő helyszíneken járunk.

A műfaj kedvelőinek mindenképpen ajánlott, de tudni kell, hogy nincs sem magyar sem angol szinkron, úgyhogy olvasni kell. :)

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103190) lionshamlet válasza atike (#103161) üzenetére


lionshamlet
senior tag

A cápás filmek panteonjában simán ott a helye.
Érdemes megnézni, és már kinn az Open water 3 -Cage dive, ő is jól sikerült, szintén a panteonban a helye.

(#103191) Djuree válasza attiati (#103187) üzenetére


Djuree
félisten

ezért nem drága. nem akármilyen film és kiadás, ritka, ez ennyi....

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#103192) madgie válasza Viszlát (#103189) üzenetére


madgie
titán

Tudom, francia, de Indiában játszódik, így meg kell kérdeznem: ugye nem táncikálnak, énekelnek benne? :D

(#103193) Viszlát válasza madgie (#103192) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem, nincs benne bollywoodi rémség. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103194) madgie válasza Viszlát (#103193) üzenetére


madgie
titán

Zuppa! :)

(#103195) proci985 válasza radi8tor (#103188) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

meg mashol is, mondjuk ez azert tenyleg picit dragabb. viszont teny, hogy en mar par eve felhagytam az itthoni filmgyujtemeny bovitesevel, utolso film amit vettem talan az Akira 25 years UK limited steelbook volt.

(#103162) Dorian: Kubrick egy maximalista volt, a Ragyogas meg az egyik fomuve.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#103196) Viszlát válasza madgie (#103194) üzenetére


Viszlát
addikt

Amúgy miért érdekel, úgyse nézed meg. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103197) madgie válasza Viszlát (#103196) üzenetére


madgie
titán

Gyűjtöm a meg nem nézett filmeket, egyszer talán én is leszek nyugger :D

(#103198) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

The Infiltrator 8/10

A kartelles/drogháborús téma nagyon aktuális manapság, és most éli virágkorát Hollywoodban is.
Vannak jól sikerült alkotások, és vannak kevésbé jól sikerültek.
Az Infiltrator egy szórakoztató film. Nem akarja magát olyan komolyan vetetni mint a Sicario, és nem is olyan tömény (ezt nem negatívumként írom, műfajánál fogva tömény - nagyon bírtam azt a filmet), mint a Cartel Land.
Bob Mazur (Bryan Cranston) igaz történetét mutatja be, aki a '80-as években az amerikai adóhivatal ügynökeként közel kerül a hírhedt Medellín kartell néhány prominens alakjához, illetve pénzmosásban érintett bankárokhoz.
Van egy Donnie Brasco-s beütése a filmnek, de közel nem olyan komor, drámai a hangulata.
Jó a szereposztás is. Bryan Cranston, Benjamin Bratt, Diane Kruger, John Leguizamo.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#103199) marilllyo


marilllyo
veterán

Sokkal több mint testőr
The Hitman's bodyguard

Több lehúzós kritika készült a filmről...szerintem ne ijesszen meg senkit. Egyáltalán nem "rossz" a film.

A trailerhez képest cenzúrázottabb a film végleges nyelvezete. A mádáfákát azt "köcsög"nek fordították. Ez nem volt jó választás. Egyébként minden második mondatban benne van ez a szó....
Ryan és Samuel szerintem jó páros a filmben. R.R. sem annyira Deadpool hanem inkább megmarad értelmes keretek között. Nekem a Deadpool amúgy sem jött be.

Tény és való, hogy a trailer egy sokkal vígjátékabb filmet vázol fel. Alapjábavéve ennek meg is felelt a végtermék. Ez egy vígjáték.... még a jobb fajtákból. Voltak olyan részek ahol feltapsolt a közönség a moziban. (Na jó egy ilyen volt).

DE.... a filmben több akciójelenet van mint a három Expendables részben összesen. De, hogy egy Mission Impossible részt messze überel ilyen téren az hót ziher. Őszintén szólva nekem már túl sok is volt. Igazából humorizálós mélázás és lődözés váltogatja egymást folyamatosan.
A film elején az akciójelenetek csak eszetlen puffogtatás... ami meglepően sőt ...baromira véres. A film néhol gusztustalanul lögyböli a művért meg a műagyvelőt. A második felében viszont az autós üldözések... verekedések...stb olyan szinten jól meg vannak csinálva, hogy azt bármelyik Bourne film megirigyelhetné. De tényleg. Zseniális.

Két dologba kötnék bele. A szinkront egy kicsit még kellett volna faragni. Ezt egy olyan filmként kell elképzelni mint pl. az Utolsó cserkészt. A duma adja el. Nálunk meg a jó szinkron. Lehetett volna viccesebbre fordítani azokat a szövegeket. Néha olyan érzés volt mintha tükörfordítás lenne ...és nem lett volna magyarosítva.

Másrészről mintha a végső vágás nem stimmelt volna. Szóval megvoltak a leforgatott jelenetek ...de valahogy nincs meg néha az egész sztori menete. Csak egymás mögé vannak pakolva a jelenetek. Annyira nem zavaró...de érezhető, hogy nem egy szép egyenes szálon fut az egész. Pláne a flashback-ek furcsák kicsit...(annak ellenére, hogy baromi viccesek voltak).

6 /10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#103200) Ispy


Ispy
veterán

Elle

Igazán érdekes élmény volt, iszonyat lassan perget le a film, amikor először néztem rá az órámra még csak a film fele telt el, pedig már azt hittem a vége felé járunk. Ennek ellenére nem untatott, valahogy jó volt a hangulata, persze ez lehet a sok erotikus jelenet miatt volt.

De jó volt látni egy nem hálivudi stílusban készült thrillert, igazán európai film.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.