Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103401) oriic válasza cyberkind (#103400) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Matrix. :)

Live-Die-Respawn

(#103402) gyuromoj válasza BITBOYS (#103399) üzenetére


gyuromoj
veterán

John Wick :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103403) Bad Pritt válasza BITBOYS (#103399) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ugyan már, tök alap.

I am an F!... B!... I!... Agent!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103404) Eagle16 válasza BITBOYS (#103399) üzenetére


Eagle16
addikt

Bill és Ted

:D

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#103405) pohár válasza cyberkind (#103400) üzenetére


pohár
félisten

jól meg is nézem mindjárt, totál nem emlékszem belőle semmire :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#103406) cyberkind válasza pohár (#103405) üzenetére


cyberkind
félisten

Én még a játékot is toltam és imádtam. :D

Paranormal Cocktivity

(#103407) BITBOYS válasza pohár (#103405) üzenetére


BITBOYS
addikt

na mennyémá :D nagyon jó film :)

(#103404) Eagle16 :C

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#103408) #48613632 válasza #96349952 (#103392) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez a Cargo nekem új, de már megyek is kölcsönözni :)

(#103409) Fitzgerald válasza BITBOYS (#103399) üzenetére


Fitzgerald
veterán

A Keanu-t egy tök középszerű színésznek tartom, aki volt olyan szerencsés, hogy szerepelhetett néhány kult klasszikusban is karrierje során. Amelyik filmje jó, az sem miatta jó.
De ha nagyon kéne valamit mondani, akkor Bill & Ted.

(#103410) Pitterix válasza BITBOYS (#103399) üzenetére


Pitterix
őstag

Speed

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103411) k-adi


k-adi
nagyúr

Hurok (2016)
Crime, Sci-Fi, Thriller

Már régóta meg akartam nézni, de csak most volt rá időm.. többet vártam a filmtől, a főszínészektől is (Ádám+Anna). Alapvetően én imádom az időutazós filmeket, és azt is tudom, hogy nehéz ilyen témában jót csinálni: hát a magyaroknak se sikerült teljesen jót alkotni ebben. Az alapötlet nem lett volna rossz (az alapötlet abból ered, hogy mindenki bánt már meg valamit az életében), de a színészek gyenge játéka (kivéve Endre bá.. Anger Zsolt), az izgalom hiánya azért eléggé ártott a filmnek. Szóval nem volt rossz próbálkozás, de ez még kevés volt.

[ Módosította: Viszlát ]

(#103412) #96349952 válasza k-adi (#103411) üzenetére


#96349952
törölt tag

Ha imádod az időutazós filmeket és esetleg még nem volt meg, érdemes lenne tenned egy próbát ezzel. Kissé abszurd, néhol beteges, de nagyon érdekes és egyedi sztori.

Ez sem rossz, sőt, de ez már kissé kommerszebb, azonban ettől még simán többször nézős.

Ez meg ugyan nem időutazás, de egyfajta tér-idő törésről van benne szó, hátha még nem ismered és esetleg érdekelhet.

(#103413) j0k3r! válasza #96349952 (#103412) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én még pluszban ezt is ajánlanám ;)

some men just wanna watch the world burn...

(#103414) OPiiPO válasza #96349952 (#103392) üzenetére


OPiiPO
addikt

Jaja, de most megint áshatom is el magam, ez minimum egy hónap mire mindegyiket végignézem - kivéve a Csillagok közt az nekem már túl szentimentális, noha tényleg a listán a helye - szóval köszi :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#103415) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Röviden:

Batman & Harley Quinn

A sztori gagyi, a karakterek nem rosszak, a poénok elég sok helyen ülnek, túl gyerekes, viszont tele van olyan dolgokkal, amik meg nem gyerekesek, szóval ez kicsit értelmezhetetlen számomra. Nem bántam meg, de a fősodorbeli rajzfilmek mellett nem rúg labdába.

Hell or High Water

Szerintem sokat nem tudok hozzáfűzni, itt ki lett tárgyalva elégszer, milyen remek film, remek színészekkel. Külön bravúr, hogy magukat a rablásokat milyen feszesre sikerült vágni, pedig igazi akció nem volt egyiknél sem, csak a rendező ügyesen elhitette, hogy lesz (érdemes párhuzamba állítani a Drive első üldözésével). Ben Fosterről régóta tudni, hogy remek színész, Chris Pine kellemes meglepetés, bár az akcentust nem sikerült igazán ügyesen elsajátítania, Jeff Bridges meg... hát ő Jeff Bridges. Minimum ajánlott, ha nem kötelező.

Logan Lucky

Holy shit, ez ott volt! A sztoritól nem kell nagyon sokat várni az Ocean's után (ezt Soderbergh is tudja, konkrétan ki is mondják a filmben), viszont a színészek meg a karakterek... mi a franc. :D A két Logan és három Bang srác valami iszonyatosan mély aranybánya volt az íróknak, olyanokat írtak nekik, amik pont nem tűntek túlzásnak, simán hihető ezekről a redneck idiótákról (érdemes nézni a tetkókat is). A szövegkönyv zseniális, viszont a végét szerintem elszúrták, nagyon el lett húzva a lezárás, Gyűrűk ura szindrómának éreztem már 10 perc után. Abszolút ajánlott megtekintésre, viszont kizárólag angol nyelven, azok a lehetetlen kifejezések... fergeteges.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103416) gyuromoj


gyuromoj
veterán

10 dolog, amit nem árt, ha tudsz az Azról

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103417) k-adi válasza #96349952 (#103412) üzenetére


k-adi
nagyúr

+j0k3r!
Köszi a tippeket, de már láttam mindegyiket. :)) ezt a témát nagyon szeretem, így a legtöbbet már láttam belőlük

(#103418) j0k3r! válasza k-adi (#103417) üzenetére


j0k3r!
senior tag

És a felsoroltakon kívül tudsz hasonló témájú filmet ajánlani? Nekem is nagy kedvencem az ilyen időutazgatós dolog. Most, hogy így beszélünk róla, lehet hogy meg is nézem a Primert délután :)

some men just wanna watch the world burn...

(#103419) Pitterix válasza gyuromoj (#103416) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezeket elolvasva már jobban várom a jövő hetet.
Remélem a kellő időben tüsszentek egyet, azt repül a sok kukorica. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103420) k-adi válasza j0k3r! (#103418) üzenetére


k-adi
nagyúr

van rengeteg, most ezek jutottak eszembe elsőre:

Project Almanac
A holnap határa
Forráskód
Looper
Déjà vu (2006)

(#103421) marilllyo válasza k-adi (#103420) üzenetére


marilllyo
veterán

Meg az is baromi jó aminek most nem jut eszembe a címe. Amikor a szomszédban van egy fényképezőgép ami a jövőt fényképezi. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#103422) j0k3r! válasza k-adi (#103420) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Áh, már láttam mindegyiket, de azért köszi :R

some men just wanna watch the world burn...

(#103423) sixpak válasza marilllyo (#103421) üzenetére


sixpak
nagyúr

Az mi?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#103424) j0k3r! válasza sixpak (#103423) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Time Lapse (2014)

some men just wanna watch the world burn...

(#103425) sixpak válasza j0k3r! (#103424) üzenetére


sixpak
nagyúr

Thx bro, csekkolom.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#103427) Fitzgerald válasza gyuromoj (#103426) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"...már készül a második rész forgatókönyve is, ami a '80-as években játszódó események után napjainkban követi a szereplők sorsát."

Öö...izé...az '50-es évek végén játszódik a cselekmény egyik fele, a másik fele pedig 27 évvel később, '84-ben ha jól emlékszem...

(#103428) Pearce válasza Fitzgerald (#103427) üzenetére


Pearce
aktív tag

A filmnél más korban játszódik a cselekmény, mint a könyvben.

[ Szerkesztve ]

(#103429) Fitzgerald válasza Pearce (#103428) üzenetére


Fitzgerald
veterán

De mé'? :U
Nem is tudtam.

(#103430) mark! válasza Fitzgerald (#103429) üzenetére


mark!
őstag

mert szar a film? :U

na jó, csak viccvolt, de setét torony magasan van a léc

>

(#103431) spiky03 válasza gyuromoj (#103426) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nagyon remélem, hogy össze jön a Bad Boys 3.része!
És azt is, hogy lesz olyan jó mint az első kettő!
Én várom

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#103432) k-adi válasza marilllyo (#103421) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az is jó

(címe: time lapse)

(#103433) Pearce válasza spiky03 (#103431) üzenetére


Pearce
aktív tag

Bay kéne ide, nem tudom, hogy mit kéreti magát. Vagy a Sony meg se kereste?

(#103434) cyberkind

A női Szellemírtókra adtak, nem? :D Most Smith sincs annyira a csúcson, hogy annyit elkérjen, Lawrence meg kb. eltűnt a süllyesztőben.

[ Szerkesztve ]

(#103434) cyberkind válasza Pearce (#103433) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert Bay-nek adna pénzt az új spórolós és családbarát Sony?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#103435) spiky03 válasza Pearce (#103433) üzenetére


spiky03
veterán

Igen én is annak örülnék, ah visszatérne a 3.részre is.
Mert vele lenne az igazi!
Én bírom a stílusát, ahogy használja a kamerát.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#103436) dokee78 válasza Bad Pritt (#103346) üzenetére


dokee78
félisten

Nálam 10/7,szerintem nem olyan vészes,bár a jobbaktól jócskán elmarad.

(#103437) k-adi


k-adi
nagyúr

Tiszta szívvel (2016)
Action, Comedy, Drama

Szóval volt egy grafikus ismerős...meg még pár haver...akiknek kellett egy jól fizető munka.......ezért megszületett ez a film. Röviden így tudnám jellemezni.

Már régóta érdekelt Till Attila alkotása, sokan dícsérték, így nagy elvárásokkal ültel le elé. Mondanom sem kell: meg se közelítette azt. Bekategórizálni nem igazán lehet, mert akció filmnek szar, drámának gyenge, komédiának pedig nemhogy nem vicces, inkább szánni valóak a karakterei. Szóval ötletem sincs, minek is szánták ezt a filmet. Bár maga a történet eléggé érdekes: nem emlékszem hasonló filmre amiben "sérültek" lettek volna a <spoiler>..
A filmet nyilván Thuróczy Szabolcs viszi el a hátán, de most ő is kevés volt ide. A zene se volt emlékezetes, se a helyszínek, színészek.
A nyomasztó hangulat sem jutott át teljesen a képernyőn, így nem is tudta elérni a kívánt hatást. Persze sajnáltam őket, szántam, de egy percig sem izgultam értük.

Kutyák megölését - bármilyen célból - meg kifejezetten utálom ha mutatják egy filmben.. mégha azok jelen esetben rotik is voltak.

[ Módosította: Viszlát ]

(#103438) emiki6 válasza k-adi (#103437) üzenetére


emiki6
veterán

Na, akkor most a Jupiter holdját nézd meg... ;]
Kíváncsi vagyok jól döntöttem e a nem megnézés mellett... :DDD
(Abból a szempontból hasonlít, hogy avval is tele volt plakátozva a város, csak utána nem ezek szerint idokolatlan dícséreteket lehetett hallani, hanem semmit... :D Bár a zene állítólag jó lett)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103439) k-adi válasza emiki6 (#103438) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ja az a repülő migránsos film? köszi, inkább kihagynám :D még a pappa pia-t végigszenvedem valamikor de az se most lesz :)

(#103440) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Life (2017)
eng

ebben a pillanatban lett vége, az első dolgom volt, hogy írjak ide. talán sikerül megmentenem másokat attól, hogy elszenvedjék, amit én most. botrányosan szar volt ez a film. elképesztően pocsék. alapvetően soha nem kapcsolok ki filmet, ez amolyan elv vagy mifene nálam, de nem túl szerencsés. most érett meg bennem a gondolat, hogy ezt átértékelem. ennél az én időm sokkal drágább. Jake szerintem nem egy rossz színész, de ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy hogy a viharba volt képes elvállalni egy ennyire kritikán aluli romhalmazt. persze, pénzért, de azt jó filmmel is lehet csinálni.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103441) emiki6 válasza hoffman_ (#103440) üzenetére


emiki6
veterán

Hoffman_approved skálán mit adál rá?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103442) Vikthor válasza hoffman_ (#103440) üzenetére


Vikthor
nagyúr

élményfaktorban azért messze jobb minta furulyás kovenant... amúgy senkit se kell megmentened, miszter film mester :D Semmi baj nincs a filmmel, amúgy.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103443) atike


atike
nagyúr

Újranéztem a Covenantot. Ennyire nem gondoltam rossznak anno, mint amilyennek most látom. Huh. Nagyon nem állt össze. Nagyon nem. Nem is értékelem. Volt eleje, volt vége, közte egy csomó katyvasz, logikai buktatókkal tele, néhol már burleszkbe illő - szó szerint fájó - butaságokkal / bénázásokkal... Anyakirálynőnek Davidet! Kár ezért a filmért.

(#103444) Viszlát válasza hoffman_ (#103440) üzenetére


Viszlát
addikt

Hehe, nem csalódtam benned. :)

Anno azt írtam, hogy nehéz elképzelni, hogy a Covenant ennél is rosszabb és igazam is volt, teljesen egy szinten van a kettő valahol a béka segge alatt párezer méterrel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103445) brownus válasza Bad Pritt (#103415) üzenetére


brownus
veterán

april and the extraordinary world - hihetetlenül szépen és aprólékosan felépített történet, cuki nagyon. nem mese, ez egy film rajzolva, sztem tetszene, csekit.

(#103446) ígyvanferi válasza brownus (#103445) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez nekem is tuti tetszeni fog, köszi!

(#103447) No.01


No.01
őstag

American made / Barry Seal (IMAD 2D OV)

Nagyon kellemes meglepetes, csak ajanlani tudom.
Persze van benne 1-2 tulzas, 1-2 dolgo amit kicsit jobban is kidolgozhattak volna, de osszesegeben azt kell, hogy mondjam, h az ev egyik meglepetes filmje.

Sima 10/8 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#103448) hoffman_ válasza Viszlát (#103444) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a plakát tetszett. aztán láttam pár villanást a trailerből, még ott sem vágta agyon magát teljesen (bár gyanút fogtam). az első pár perc után aztán érezhető volt, hogy ez a következetlen butaság eleme, nem pedig hibája a filmnek. így utólag olvasva mondjuk tényleg kissé nyers voltam.

emiki6:

mivel a skála digitális volt, szerintem egyértelmű, hogy ez most nem "1" hanem "0" lenne.

Vikthor:

köszi a titulust, de még bőven nem érdemlem meg. dolgozom rajta :) hirtelen felindulásból rossz filmet sem érdemes megvitatni, valóban kissé erősen fogalmaztam. a lényegen nem változtat, nagyon gyenge eresztés. ha valaki élvezi, örülök az örömének. nyilván az én kritikámmal csak azok tudnak azonosulni, akik hasonló ízléssel rendelkeznek. pár év alatt azért ki lehet puhatolni, hogy itt ki, mit, hogy és miért szeret :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103449) Cheesus


Cheesus
senior tag

Seoul Station
animációs, "horror"

Igazából nem is tudom hogy hol kezdjem. Amennyire én tudom, ez az animációs film akar a Train to Busan előzménye lenni, de sajnos azt kell mondjam, számomra nem hozta azt a szintet, hogy egy unalmas vasárnap délutánba valami kis szín vigyen.

Alapesetben egyáltalán nincs bajom az animált / rajzolt filmekkel illetve sorozatokkal, de itt valami gyötrelmesen oldották meg a dolgokat. A háttér nagyon szépre van megcsinálva, viszont a karakterek külső kidolgozására már szerintem nem jutott elég idő vagy pénz. Elsősorban nem is a rajzolás minőségével van baj, bár az is hagy kívánnivalót maga után, hanem pl a mozgás (legyen az séta, futás vagy épp egy kézrázás) olyan elmosódottra lett csinálva, hogy kezdtem gyanakodni a monitorom képfrissítésével van valami probléma.

A történetről nem sokat írnék, mivel egy az hogy nincs igazán értékelhető szálé benne, másrészt annyira egysíkúak a karakterek, hogy egyikkel se sikerül akár csak egy kicsit is szimpatizálni. Talán annyit elmondhatok, hogy két szálon fut a történet. Az egyik egy lányt követ, akit az utcán téblábolva ér utol a zombijárvány, a másik szál pedig a lány apját és barátját követi, akik megpróbálják megtalálni a szerencsétlent.

Minimális történet spoiler:
Titkon reménykedtem, hogy talán megmutatják mi is indította el a fertőzést (emlékeztek még, hogy ezt milyen jól oldották meg a Fertőzés nevű katasztrófafilmben? :Y ) na itt csak annyit látunk, hogy egy papa félig elvérezve fogja a nyakát, majd lefekszik a vonatpályaudvar egyik folyosójára, elvégre ott lakik, majd több órán át tartó agónia után kiszenved, és a történetünk szerint ő indítja el a kalamajkát. A film legvégén meg az a "csavar" az apával inkább volt kínos, mint történetfokozó.

Akciót, látványos zombihentet ne várjatok a filmtől, itt inkább a tényleg hétköznapi kisember szemszögéből van mutatva a dolog.
Nem mondom, hogy végig szenvedős volt az a 1,5 óra, de mégegyszer biztos hogy nem fogom megnézni.

5/10 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#103450) emiki6 válasza Viszlát (#103444) üzenetére


emiki6
veterán

Felvetődik a kérdés, hogy mitől lesz jó egy film?
Az oké, hogy a Covenant szar, de egy sima Alien, még ha nem is szar, de mitől lenne jó?
(Nem trollkodásnak szánom, hanem nehéz kérdésnek :) )

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.