Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103601) genndy válasza rii (#103595) üzenetére


genndy
addikt

Kincses sziget az űrben

A hajósinasos meg a Kapitány és katona lesz.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#103602) emiki6 válasza mark! (#103593) üzenetére


emiki6
veterán

Azaz, de írtam, nem tudom, csak egy haver említette, hogy állítólag jó lesz, gondoltam bedobom, hátha valaki nem tudott róla.
Megnéztem, szept 29-én jön.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103603) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

It 7.5/10

Sajnos szinkronosan tudtam csak nézni, jövő héten megnézem még eredeti nyelven is.
Két nyelven is olvastam a könyvet, legelőször még 16 évvel ezelőtt, magyarul.
Az egyik kedvenc King-regényem a mai napig. Majdnem teljesen biztos voltam benne, hogy ebből a regényből nem lehet igazán kiemelkedő filmet készíteni, és tökre igazam volt. De ez nem a készítők hibája.
Aki nem olvasta a könyvet az nem vagyok benne biztos, hogy egyáltalán képes lesz élvezni ezt a filmet.
Aki viszont igen, az nem hiszem hogy maximálisan elégedett lesz vele.
Ennek ellenére szerintem sikerült értékelhető produkcióval előállnia a forgatókönyvírónak/rendezőnek.
Nagyon nehéz alapanyagból kellett dolgozniuk, de láthatóan igyekeztek belőle kihozni, amit ki lehetett.
A zene nem igazán jött be, a színészi alakításokról meg a szinkron miatt egyenlőre nincs jogom nyilatkozni.
A látvány rendben volt.
Annak meg kifejezetten örültem, hogy a kamu '80-as éveknek semmi '80-as évek hangulata nem volt (a New Kids on the Block poszter kevés volt a '80-as évek feelinghez), hanem egyfajta időtlenség lengte be az egész filmet. Ha pár kelléket/díszletet kicserélnek (autók pl.), ez simán lehetett volna az '50-es évek is, ahogy a könyvben.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#103604) mtomi95


mtomi95
senior tag

Üdv! Keresek egy filmet és nem találom!
A zsidóság elnyomásáról és a lengyelek ellenállásáról szól a németek ellen.
Van benne egy olyan jelenet, ahol a titkos összejövetel után, kijönnek a zenészek és össze futnak a német katonasággal és arra kérik őket, hogy játszanak, de közben le is lövik őket sorra.
Ez egy másod osztályú film még Youtube-on láttam egyszer.
Ismeritek? A címe kellene nekem.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#103605) KaitouP válasza mtomi95 (#103604) üzenetére


KaitouP
veterán

A jelenet leírás nem rémlik, de talán nem a Zongorista?

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#103606) Dorian válasza KaitouP (#103605) üzenetére


Dorian
félisten

Te lemásodosztályúzod a Zongoristát?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#103607) Viszlát válasza Dorian (#103606) üzenetére


Viszlát
addikt

:))

Epic.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103608) KaitouP válasza Dorian (#103606) üzenetére


KaitouP
veterán

:DDD Miután a kolléga visszaírta volna hogy igen/vagy nem, akartam hozzátenni, hogy a Zongorista közel sem másodosztályú film. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#103609) #96349952 válasza mtomi95 (#103604) üzenetére


#96349952
törölt tag

Esetleg a Defiance? Bár az sem másodosztályú, tekintve, hogy pl. Daniel Craig is játszik benne. De a lengyel ellenállásról szól.

(#103610) mtomi95


mtomi95
senior tag

Nem, nem a Zongorista és nem is az Ellenállók! :)

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#103611) mtomi95


mtomi95
senior tag

Amikor lelövik őket, hegedű van náluk.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#103612) Pearce


Pearce
aktív tag

117 milliós amerikai nyitóhétvégével robbantott az AZ. Brutális, főleg annak tekintetében, hogy 50 milliós tippeléseket lehetett hallani. Akkor most jöhetnek a további King feldolgozások?

[ Szerkesztve ]

(#103613) spiky03 válasza Pearce (#103612) üzenetére


spiky03
veterán

Király :C
Így legalább tuti, hogy lesz következő része és teljes lesz a történet.
Mi kedden megyünk megnézni, már várjuk nagyon, főleg, hogy kb mindenhol csak jókat írtak róla. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#103614) erahurka válasza Pearce (#103612) üzenetére


erahurka
félisten

Múlt héten már 85-re becsülték az első hétvégét, végül csak pénteken 51 milliót rántott össze, onnan már lehetett tudni hogy 100 felett lesz a vége. Majd a második hét lesz nem mindegy, de nagyon jó visszhangja van, nem hiszem hogy 60-70%-os tipikus horror esést produkálna. Egyébként ez a 117 végösszegnek is teljesen jó lenne egy 35 milliós horrornak, nem hogy első hétvégére :DDD

Én amúgy nem vagyok elájulva a filmtől, de teljesen jó, érdekel a folytatás. Remélem hasonló minőségben jön majd még pár Stephen King feldolgozás a következő években :))

(#103615) mark! válasza Pearce (#103612) üzenetére


mark!
őstag

remélem hogy jönnek, mert nagyon bírom a stílusát. rémálmok bazárából kellene egy minisorozat, azt nagyon adnám.
meg a hosszú menetelés, az örök kedvenc marad.

[ Szerkesztve ]

>

(#103616) pohár válasza spiky03 (#103613) üzenetére


pohár
félisten

szerintem mi is meglessük cimbivel vasárnap, egy jó szombati esti ihb után jó lesz feltöltődésnek :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#103617) EmberXY válasza mtomi95 (#103611) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg ez: And the violins stopped playing... ?

Up the Irons!

(#103618) mtomi95 válasza EmberXY (#103617) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nem volt ilyen régi. :( 2000 körüli film.

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#103619) Pitterix


Pitterix
őstag

The Mummy

Nem tudom, mit akartak ezzel a filmmel...na jó, pénzt keresni, de ilyen gyenge valamivel....
Olyan se füle-se farka az egész. Az egészbe, ami jó volt, a vége. Talán egy folytatás jobb lehet, ha elkészül az USA-beli bukás után....

5\10 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103620) mtomi95 válasza Pitterix (#103619) üzenetére


mtomi95
senior tag

Én még a moziban néztem 3D-ben, nekem sem tetszett és nem értem miért került bele 3D... A hollós jeleneten kívül a repülőgépen egyszer sem tűnt jónak. A film nálam 3/10. A régi részek fényévekkel jobbak voltak. Főleg amiben imotep? volt a főgonosz.

Ahol igazán kiváncsi lettem volna a 3D-re az a Dunkrik. De az meg csak 2D-s volt. :))
Ez film sem tetszett igazán.

Az új Transformers is egy kalap shit volt és az Élet című film is. A Béjwacson még be is aludtam. :C

Az új Alien elmegy kategória.

Amik úgy igazán tetszettek mostanában az a Logan és a Majmok Bolygója Háború. Bár utóbbinál a 3D nem tudom miért volt indokolt. Össze vissza csinálnak már ezek mindent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#103621) erahurka válasza mtomi95 (#103620) üzenetére


erahurka
félisten

Én már el se megyek 3D-s vetítésre, csak ha tényleg nincs más. Semmi értelme, mondjuk régen se volt, de akkor még kíváncsi volt az ember.

(#103622) somasz válasza mtomi95 (#103604) üzenetére


somasz
addikt

Katyn?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#103623) rii


rii
nagyúr

(#103600) emiki6, (#103601) genndy:

nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#103624) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Wonder Woman - (Mi-) csodanő

A nagy hype ellenére nekem egy átlagos, szuperhősös mozinak tűnt. Kiemelkedő benne Gal Gadot szépsége, viszont nem túl kiemelkedő a színészi játéka... Ha a sztoriról kellene beszélni, akkor rögtön az jutna eszembe, hogy hiába ez egy szuperhősös film, számomra nem az az igazi hős, aki félistennő, lepattannak róla a golyók, szupererős, meg stb., hanem az, akinek semmiféle ereje nincsen, mégis végig ott van a kislány oldalán és akár az életét is feláldozza a jó ügy érdekében...

Számomra az igazi hős Steve Trevor karaktere volt, bár ha róla kellett volna filmet csinálni, akkor gondolom kevésbé lett volna látványos, mint a Csodánőé...

7/10 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103625) Pitterix


Pitterix
őstag

Dao shi xia shan

Egyszer nézős, levegőakrobatikás, verekedős, repkedős, szép fás harcművész film.

5\10 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103626) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Brutális volt az Az eredeti forgatókönyve

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103627) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Manapság (újra)néztem egy csomó jó filmet, és idén még moziba is sikerült jókat megnéznem. Szóval eddig minden fasza volt. Gondoltam most már ideje lenne kicsit "bűnözni", "elhajlani" így betáraztam az Alien: Covenant-tot, és a Guardians of the Galaxy Vol. 2-t. Az Alien esetében számítottam rá, hogy milyen lesz. Elég kommentet olvastam róla. Nem is ért meglepetés. De, hogy én a Suicide Squad óta nem láttam ilyen szar filmet az fix. Ráadásul rögtön kettőt. Mert ez a GotG is az. Sőt, nehezen tudnám eldönteni, hogy melyik a rosszabb. Legalább a Galaxis őrzőin röhögtem párszor. És nem kínomban, hanem Drax néhány beszólásán. De ez is olyan szintű volt, mint ha a tv-t kapcsolgatnám, és véletlen oda-oda kapcsolnék egy poénra. Össze-vissza. Volt egy elég erős Galaxis útikalauz stopposoknak érzésem. Csak az a film valahogy egyben van. Ez meg nincs, a legkisebb mértékben. Nem tudom láttam e valaha egymás után két ekkora nulla filmet. Most nézhetek meg megint vagy öt normális filmet, hogy helyreálljon a Csi-m. Viszont innen már nincs megállás, alig várom a Transformers (nemtudomhányat), azt hiszem az lesz az igazi ékköve ennek a koronának. :(((

Alien: Covenant: 0/bármennyi

Guardians of the Galaxy Vol. 2: 1/bármennyi

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103628) Viszlát válasza Vertigo18 (#103624) üzenetére


Viszlát
addikt

Számomra az igazi hős Steve Trevor karaktere volt, bár ha róla kellett volna filmet csinálni, akkor gondolom kevésbé lett volna látványos, mint a Csodánőé...

Hát jah, az elég gáz film lett volna, 5-10 percnyi előzmény után tengerbe fulladt volna ha nem menti ki csudaasszony. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103629) Vertigo18 válasza Viszlát (#103628) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igaz, nemcsak kevésbé lett volna látványos, de nem lett volna 2 és fél órás sem... :)) :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103630) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Downsizing trailer (magyar): [link]

Ez nekem nagyon tetszik már most.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103631) Pitterix válasza Bad Pritt (#103415) üzenetére


Pitterix
őstag

Batman and Harley Quinn

Csatlakozom. Ez olyan nesze semmi, fogd meg jól.
Kicsit poénos, kicsit gyerekes, néhol 18+, hamar elfelejtem ezt is.

5\10
#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103632) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Abrams ep9.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103633) cyberkind válasza .LnB (#103632) üzenetére


cyberkind
félisten

:))

Király, most már biztos, hogy teljesen hanyagolható lesz ez a rész is.

Paranormal Cocktivity

(#103634) oriic válasza .LnB (#103632) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lens flare ruleeez! :D

Live-Die-Respawn

(#103635) erahurka válasza .LnB (#103632) üzenetére


erahurka
félisten

Plusz a Batman v Superman írója. :Y

(#103636) Pearce válasza erahurka (#103635) üzenetére


Pearce
aktív tag

Inkább a Justice League meg Az Argo-akció írója. A BvS-nél ott volt egy Goyer is.

(#103637) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Gondoltam ez egyeseknek érdekes lehet: [link] Én a Troll c. film adatlapján szúrtam ki most teljesen véletlenül a névazonosságot, gondoltam rákeresek a dologra, ééés... (Anélkül, hogy különösebben érdekelne ez a Harry mizéria...)

(#103638) brownus


brownus
veterán

baby driver, 10/10, imádtuk minden percét :d (micsoda összhang, szinkron a kép, zene, vágások között..)

(#103639) .LnB válasza brownus (#103638) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

;) Moziba kellett volna menni rá öreg. Nem a WW-re.. ;] Theeekíílaahh! :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103640) Tibiajax válasza brownus (#103638) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

10/10??... akkor erre rá kell nézni, nem szoktad te sem dobálni az ilyen pontokat minden nap

(#103641) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Logan Lucky
engdub

ez ott volt a szeren. végre sikerült belenyúlni a tutiba, haha. a karakterekről szólt ez a film, nem a sztoriról, ami amúgy alapvetően teljesen kellemes volt. előttem írták már, van egy pici Ocean's utánérzése, valóban, de ez inkább pozitívum. pont annyira más az környezet és a megvilágítás, hogy egyáltalán nem zavaró. nem vállalta túl magát a film, nem akart profi bankrabló kisokos lenni ez sem, játszi könnyedséggel rakta össze a (faék egyszerű redneck) lapokat élvezhetőre. a príma részek a részletekben voltak, a nyelvezet valami beszarás, a karakterek szerintem gyakorlatilag kivétel nélkül nagyon erősek voltak. a mögéjük pakolt színészek teljesen jól működtek - bár a megyére jellemző akcentust lehet, hogy nem jól hozták, ezt nem tudnám megmondani :p spoiler a gumicukros jelenet, a két Bang tesó felbérlése, az erkölcsi alap, a kamu só, a börtönlázadás meg még vagy 50 apró screen mind-mind óriási volt. a vége nem jött át teljesen nekem sem, egyrészt szerintem is túl volt húzva egy picit, másrészt az utolsó pár képsor gallyra vágta kicsit a boldogságom. panaszra nincs ok, ez végre egy király mozi volt. hint: Jimmy meglepően eszes figura redneck létére, hehe.

ui.: a magyar sub, nos, kellett. nem egy Jóbarátok a cucc. pacsi viszont a készítőknek, egy rakás fordításnál visítani lehetett, ügyesek voltak.

mondjuk azon tény realizálása, hogy egy jegy, egy kismenü és egy kávé 4000 forintba fáj egy személyre, rendesen lehúzott a szomorú valóságba. szerencsére a film előtt :d

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103642) Bad Pritt válasza hoffman_ (#103641) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én azon sírtam vagy 10 percet, mikor bemutatták a Bang tesókat és a hosszúhajúnak a vállára az volt tetoválva, hogy Dangerus. :D Meg mikor Clyde ráérősen felgyújtotta a kocsit, zseniális jelenet volt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103643) hoffman_ válasza Bad Pritt (#103642) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen-igen, egyetértek, az ilyenek nagyon megdobták a filmet szerintem. én azt hittem, hogy csak komótosan kisétál, rápöffent egy cigire és megiszik egy üveg töményet, mert tuti mindig ez van. a tesó szétkapja a helyet. hát nem, ennél sokkal jobb :DDD fiatal Bang tesóknál nekem az is top volt, mikor miután meglett az erkölcsi motiváció, hátrafordulnak megtanácskozni, hogy vállalják-e és három szóval elintézték, ott is kiégtem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103644) Louro válasza .LnB (#103630) üzenetére


Louro
őstag

Nekem az a fura, hogy az ötlet jó, de a logika - bár ezt nem szoktam a filmekben keresni, mert nem dokumentumfilm - az állatvilágot is le kellene zúzni kicsire, mert különben egy patkány is olyan lesz, mint egy oroszlán most :)

IGaz nekem is várós.

A GotG2 és a Covenant meg nekem is .....háááát....hasonló érzést váltott ki. Bár sokan dícsérték a Covenantot, de se füle, se farka. A The Expanse sorozat is ütősebb ennél. A legutóbbi scifi-k közül eddig a The life volt a legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#103645) tPedro_


tPedro_
őstag

Orient Express játék: https://www.cluesareeverywhere.com/

Sikerült valakinek mind a négy nyomot megtalálnia?

(#103646) erahurka


erahurka
félisten

Sikerült premier előtt megnéznem az American Assassin-t. Totál átlagos terroristás akciófilm, el lehet lenni vele de nem érdemes miatta moziba menni.

(#103647) brownus válasza Tibiajax (#103640) üzenetére


brownus
veterán

azóta aludtam rá egyet, és lehet túlzás a 10/10, de mint akció-vígjáték nem!? de 9pont simán van, kábé hasonló mint a nice guy, de attól jobb, sztem.. nézd meg kivi vok teccik e majd.

huu de sok a de, de ettől még jó a film :d fáradt vagyok... marci kinyír bazki

[ Szerkesztve ]

(#103648) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Meghalt a Maffiózók Phil Leotardója
:( :(

a fenébe... mindenki elmegy
örök maffiózó arc.. és így már tuti, h nem fog szerepelni scorsese mester uj eposzában sem.
pedig ha van valaki, akinek bérelt helye lett volna benne Pesci meg de Niro mellett, az ő

(#103649) beherit válasza brownus (#103647) üzenetére


beherit
tag

Én is így voltam vele mikor megnéztem, hogy 10/10, aztán másnap, hát, lehet csak 9, de mikor újranéztem a youtubeon az első 6 percet, akkor megint 10/10-nek éreztem.

amor fati

(#103650) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Így néz ki az új Hellboy:

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.