Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104201) spiky03 válasza Pearce (#104190) üzenetére


spiky03
veterán

Látványban meg lassításban most sem lesz hiány úgy látom. :DDD

Csak engem zavarnak azok a nagyon kivehető vetített hátterek? :U

Kíváncsi leszek melyik lesz majd ez vagy a Thor 3. :)

Mondjuk megyünk haverokkal mind a kettőre.

Nah és ez tényleg öröm, hogy 1.85:1-es lesz. -nem tudom ez Whedonnak köszönhető-e vagy nem, mert nála a Bosszúállók 1 is így ment, fura is volt, hogy a második részt nem így vette fel...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#104202) GODx válasza PuMbA (#104200) üzenetére


GODx
tag

Wonder Womannél meg egy 14-15 évesekből álló lány csoport kuncogta végig a férfi főszereplő összes létező mondatát. Még most is próbálom dekódolni, mi volt a vicces bennük

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#104203) cyberkind válasza Tibiajax (#104199) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig van egy számodra nagyon jó jelenet benne. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#104204) Pitterix válasza spiky03 (#104201) üzenetére


Pitterix
őstag

Főleg Gal Gadot gyönyörűen megmosott haját lassítják, ha jól látom. Am én sem igazán komálom a simán kivehető fake háttereket, no meg ez a vörös szín dominancia sem jön be.

(#104202) GODx:kapj el egy tinit és kérdezz rá! Bár nem hiszem, hogy majd tud rá válaszolni. Ez amolyan jánykás dolog lehet. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#104205) .LnB válasza Bad Pritt (#104167) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olyan gyönyörűen forgatod a szavakat amennyire ez a film gyönyörű volt. Bár az első bekezdés közben kihagyott a szívem, de továbbolvasva megnyugodtam.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104206) Bad Pritt válasza .LnB (#104205) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pedig amúgy az első bekezdésben is van nem kevés igazság, ha valaki mindenáron bele akar kötni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104207) .LnB válasza Bad Pritt (#104206) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindenbe bele lehet kötni, én már csak tudom. :)

A zene nekem rohadtul adta. A vége főcím alatt ami megy.. Kifele a moziból az szólt, mondtam is, hogy ebből atom remixek lesznek (csípem a dnb-t már várom is a feldolgozást)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104208) emiki6 válasza Pearce (#104190) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem Flash egy Avatar: The Last Airbender (nem a film..) easter egg :D
Példa: Iroh Uses Lightning

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104209) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#104178) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ahogy nézem a mojo-n, amerikában sem mentek el sokan... da nem csak erre, úgy általában is tragikusan fos lett a box office... szóval lehet azis, hogy pont rosszkor jött ki a film valmiért.
A héten még javíthat, majd kiderül... ha nem lesz jobb, akkor bazi nagy bukta anyagilag.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#104210) PuMbA válasza GODx (#104202) üzenetére


PuMbA
titán

Szinkronoson? :) Amikor másodjára néztem a Dunkirk-öt OV után szinkronosan (egyébként szerintem elég rossz lett a szinkron, kevés beleélés és voltak részek, amiket nem értettem, hogy mit mondanak; angolul könnyebb volt érteni....valamiért nincs meg a szinkron minőség, ami régen volt), akkor 12-14 éves lánycsoporttal találkoztam. Harry Styles miatt nézték meg lehet, mert ez azért nem ilyen fiataloknak való film :DDD

(#104211) GODx: Na ilyet még nem láttam, de akkor ezek szerint javul már az Magyarországi angol tudás :K

[ Szerkesztve ]

(#104211) GODx válasza PuMbA (#104210) üzenetére


GODx
tag

OV.

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#104212) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Planet Earth 2-> Hümm... Csak semmi más, mint, hogy jobban lekötött, mint akármelyik épp aktuális Super Hero blockbuster (enyhén szólva)... (De amúgy sorolhatnám még...)

(Ha ez már manapság OFF-nak számít itt, akkor bocs... :D )

[ Szerkesztve ]

(#104213) Mik76 válasza SunMount3r (#104212) üzenetére


Mik76
senior tag

Szentsegtores! :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#104214) Zeki


Zeki
nagyúr

A Szárnyas Fejvadász csak abból volt érdekes, hogy ha a klónok titokban önállóságot és hatalmat akartak, akkor a hologramok mikor fognak oda eljutni? A mobil hologram cuccal már a Star Trek Voyager Doktorját kezdheti utolérni a történet.

(#104215) Realradical válasza Zeki (#104214) üzenetére


Realradical
őstag

Ez ilyen bátorságpróba?

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#104216) emiki6 válasza Realradical (#104215) üzenetére


emiki6
veterán

:DDD Jót nevettem. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#104217) Zeki válasza Realradical (#104215) üzenetére


Zeki
nagyúr

Inkább fejébe szállt a teremtéstudat,és már a teljes világűr leigázása volt a cél, amihez természetesen kellett szaporodniuk a klónoknak.

(#104218) sixpak válasza .LnB (#104207) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor bejött a film?
Én már 2x láttam, másodszorra is adta. :K
A zene tényleg fantasztikus, alig várom a blu ray premiert....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104219) Fitzgerald válasza marilllyo (#104195) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én is kétszer szenvedtem végig, azt hittem velem van a baj. Nem.
Az hogy egy ilyen filmből 7.0 lesz imdb-n pedig valószínűleg a Soros-terv része, más magyarázatot nem találtam a dologra. Tipikusan az a film, amit egyszer megnéz az ember a családdal, majd a moziból kifelé már azon gondolkodik, hogy ezt a 10 rongyot költhette volna inkább prost...a Spielberg-touch hiányzik leginkább az utolsó két filmből.

(#104220) Bad Pritt válasza Zeki (#104217) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem arra gondolt, hanem hogy nem írsz fölé semmit spoiler nélkül és így fogalma sincs a bátortalan embernek, hogy milyen filmmel kapcsolatban spoilerezel. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104221) .LnB válasza sixpak (#104218) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Be, persze, hogy be! Egy hangyafasznit lehetett volna feszesebbre vágni, de ennyi. Nekem ezek az őrült zenék is nagyon adták. Imádom az ilyet, mondjuk a neurofunk dnb-t is szeretem, ez kicsit magyarázat erre.

Egyébként elég méreteset bukott a film kint. Ami nem feltétlenül baj. Mert az a gyökér Scott már a folytatást tervezi.. Idióta. Ezt a filmet hagyni kell egy ideig ismét (gondolok itt a két rész között eltelt évekre). Ülepedjen csak a köztudatban. "Örülök" is kicsit, hogy bukott, elnézve azt, hogy nagy százalékban milyen szennyek nem buknak manapság... Végül, valószínűleg úgy is pénzüknél lesznek. Meg aztán ebben a filmben talán benne van a potenciál, hogy elterjedjen és fellendüljön a nézettség, de ha nem hát nem. Az élményből amit nyújt ez semmit sem von le.

Azért az milyen már, hogy idén a következő filmeken voltam moziban Baby Driver, Dunkirk, Bladerunner 2049. Ezt nevezem én frankó mozis évnek! Gondolkodom is rajta, hogy most elcsesszem e a sormintát egy Justice League-gel. De nem fogom inkább szerintem.

Szombaton megnéztem itthon a Spider-Man: Homecoming-ot. A film után leültem egy cigire és azon gondolkodtam, hogy leírjam e ide a véleményemet róla. Visszaolvasva sokan odáig voltak tőle. Gondolom idiótának fogok tűnni, már már egy másik fórumtársunkhoz hasonlóan direkt trollkodásnak tűnhet. De esküszöm az Alien: Covenant jobban tetszett (pedig megnyugtatok mindenkit az is egy nagy nulla, semmi.). A Spider-Man után azon agyaltam, hogy miért néztem egyáltalán végig? Még a menyasszonyom is azt kérdezte, hogy "Mikor lesz ennek már vége?" Holott ő egy Baywatch-ot is végig nevetgélt. 30 éves vagyok, úgy gondolom ez azért még nem aggastyán kor. De, hogy ezt a filmet rohadtul nem nekem szánták az nem kérdés. Mint ha a Disney Chanel-re forgatták volna. Igaz sose néztem azt se, de gondolom ott lenne a helye. És még a CGI is ratyi. :(((

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104222) PuMbA válasza SunMount3r (#104212) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdünk arra a határra elérni, amikor egyszerűen túl sok a CGI a filmekben és emiatt egyre rosszabbul is néznek ki, mert ugyanannyi idejük van rá, mint régen, amikor kevesebb volt és a technológia / hardver sem fejlődik gyorsan :) Planet Earth II milliószor szebb, mint a legtöbb mai film.

[ Szerkesztve ]

(#104223) atike válasza Pearce (#104190) üzenetére


atike
nagyúr

Nyamiiiii.... :)

(#104224) Dorian


Dorian
félisten

Szólít a szörny
Csodaszép, lelket megérintő film, bemutatja, ahogy egy 12 éves gyereknek igen gyorsan fel kell nőnie, kinőni a mesék fekete-fehér egyszerűségű világnézetéből, megküzdve bűntudattal, önmarcangolással, fájdalommal. Szerintem két külön korosztály számára való. Érettebb 12-14 évesek számára tele erkölcsi tanulsággal, a 30 felettiek számára pedig egy másfajta élményt nyújt, főleg ha esetleg érintetek voltak valamelyik boncolgatott témában.
A grafikai stílus szép és nagyon találó, a hangminőség is nagyszerű, persze ne felettünk elsuhanó effekteket várjunk, de körülölelő finom atmoszférát kapunk.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#104225) .LnB válasza Bad Pritt (#104164) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a dal nem volt benne. Csak a Black Out-ban. De jó muzsika.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104226) Vertigo18 válasza Dorian (#104224) üzenetére


Vertigo18
addikt

És a kis történetek milyen jók már, nem?

Tök tanulságosak voltak szerintem... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#104227) Dorian válasza Vertigo18 (#104226) üzenetére


Dorian
félisten

Igen. Mind a gyerekből fiatal felnőtté váláshoz szükséges tanulságokkal. És mégsem gyerekfilm.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#104228) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Remélem ez a kép már nem spoiler senkinek 35 évvel az eredeti Szárnyas Fejvadász után, de azért csak így linkelem. Rick Deckard dilemma. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#104229) #48613632 válasza Bad Pritt (#104228) üzenetére


#48613632
törölt tag

:DDD :O

(#104230) .LnB válasza Bad Pritt (#104228) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Olvasva az első filmről szóló kommenteket, vannak kétségeim na.. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104231) #48613632 válasza .LnB (#104230) üzenetére


#48613632
törölt tag

Aki frissen látta, még a megjelenéskor, az szerintem tudja. Én moziban láttam, persze jó pár év késéssel.

(#104232) .LnB válasza #48613632 (#104231) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez szerintem abszolút nem attól függ, hogy ki mikor látta.
De csak egy gonosz poénnak szántam, nem kell komolyan venni. Valószínűleg aki látta a filmet, és nem érti az se fog őszintén válaszolni, de nem is az volt a lényeg.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104233) brownus válasza .LnB (#104230) üzenetére


brownus
veterán

olyan válasz mér nincs, hogy nem tudom? :d

btw,mi ma megyünk, allé, kingsman 2, feliratosba, remélem fasza lesz. ha már van bébiszitterünk 2 napra!!! kár, hogy a igasságos liga csak később jön, nincs más film amit megnéznénk moziban. bár, egyet láttam ami érdekelhet, sofia coppola új filmje. a művészben adják is.

[ Szerkesztve ]

(#104234) .LnB válasza brownus (#104233) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Olyan kellett volna inkább, hogy "Nem merem bevallani" :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104235) oriic válasza brownus (#104233) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha első részt szeretted, ezt is fogod. :D

Live-Die-Respawn

(#104236) Pearce válasza Bad Pritt (#104194) üzenetére


Pearce
aktív tag

Whedon megtalálta a vörös színt. :D Sok helyen meg már rínak, hogy Joss tönkretette a filmet a poénkodással a végén.

(#104201) spiky03

Csak engem zavarnak azok a nagyon kivehető vetített hátterek?

Ez elvileg direkt koncepció. Így olyan az egész, mint a képregényekben.

A 1.85:1 Snyder miatt van, a BvS-ben több jelenetet Imax kamerákkal vett fel, és megszerette ezt a képarányt, habár a JL-ben nem lesznek Imax jelenetek.

[ Szerkesztve ]

(#104237) .LnB válasza Pearce (#104236) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Bár senki nem tette, de ha engem kérdeznének, akkor a felső színkompozíció nekem jobban bejön. Így a kép alapján.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104238) atike válasza atike (#104174) üzenetére


atike
nagyúr

Hátööööö :DDD

Ez mellé ment. Nem vonul vissza. :)

(#104239) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Spider-Man: Homecoming
Nem volt rossz, kíváncsi leszek majd a folytatásra. Főleg mivel az IW után fog játszódni szerintem.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#104240) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kösz. Köszike.

All→M8

(#104241) .LnB válasza callmeakos (#104240) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem is nézem meg az fix. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#104242) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Lawless 8/10

Post WWI western-gengszterfilm hibrid a The Road rendezőjétől a szesztilalom idején, 2012-ből. Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce.
Egy családi bootlegger (szeszcsempész) vállalkozásról szól, illetve az azt felszámolni szándékozó korrupt tisztviselő és a bizniszt működtető hillbilly testvérhármas harcáról. Tom Hardy ezekben a tökös csávó szerepekben számomra mindig tök ugyanolyan, de ezt a karaktert jól hozza mindegyik filmben (bár nem láttam még az összes filmjét). Guy Pearce és LaBeouf sem okoz csalódást. A forgatókönyvet meg Nick Cave írta, és a zenét is ők tolják, úgyhogy rendben van minden. Jó film.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#104243) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Transformers: The Last Knight
Egyre kevésbé köt le a látvány. Sztori olyan amilyen (semmilyen), meg már elég nagy katyvasz.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#104244) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nagyon rosszul elmesélt filmek rovatunkban ma:

Bill Murray egy state space search algoritmust játszik aki egy adott nap globális optimumának megtalálását teszi céljául. A film az algoritmus futásának zanzásított vizualizációja.

Groundhog day, 9/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#104245) Viszlát válasza proci985 (#104244) üzenetére


Viszlát
addikt

:DDD

Tetszik a rovat! :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#104246) hoffman_ válasza Bad Pritt (#104164) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi az előzményes linkeket. ma sikerült sort kerítenem a 2022-re, ami példás volt a maga nemében (nem csoda, a rendezőtől van a top 10 anime listám több szereplője is). folytatom a másik kettőt is, nem tudtam a létezésükről, szóval hálás köszönet!

szégyen, nem szégyen, a Blade Runner kimaradt eddig, tegnap este megnéztük (illetve én néztem, valaki pedig aludt :p ) és nagyon beleragadtam, kegyetlenül megfogott a környezet, bitang jó film volt ez.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#104247) brownus válasza oriic (#104235) üzenetére


brownus
veterán

imádtam, imádtuk, remek film lett ez is :d

(#104248) mark! válasza hoffman_ (#104246) üzenetére


mark!
őstag

anime topikba h-h nem szoktál írni? ha már toplistád van, gondolom nem csak 1-2. overrated szutykot láttál :K

[ Szerkesztve ]

>

(#104249) ígyvanferi válasza proci985 (#104244) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:D Hát ez nagyon jó.

(#104250) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Hülyekérdés: Cinemacity-ben ha csak foglalok jegyet, nincs opció kedvezményes jegyre, pénztárnál attól még majd érvényesíthetem a diákkedvezményt? Mondjuk lehet semmi értelme kedd délután 4 órási feliratos BR vetítésre foglalni.

Entschuldigung a dupláért.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.