Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nah, akkor most kiváltom a népharagot...

Life - Élet

Én imádtam! Minden perce tetszett, egyszerűen úgy érzem, hogy számomra teljesen fel volt építve a film, szép lassan meg lehetett ismerni a szereplők (amikből nem volt sok, de azok ütősek) motívációit (egyiknek család, másik nagypofájú-laza srác, a harmadik embergyűlölő... stb), karakterének felépítését, de pont annyit, amennyi még elég, nem szájbarágósan, felesleges adatokat megadva, melyek a film szempontjából teljesen lényegtelenek. Én úgy érzem, hogy szépen-lassan fel volt építve a film, fokozatosan fenntartva az izgalmat, az elején érdeklődést szülve, majd a közepe felé már félelmet.

Nekem nagyon tetszett!

9/10

És igen, voltak benne olyan dolgok, amiket máshogy csináltam volna, vagy amit nem értek, de átsiklottam felette.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103052) attiati válasza Vertigo18 (#103051) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem is. De ha az elején úgy ülsz le, hogy már előre tudod, hogy ebből egy szörny fog "kikelni", akkor oda a kezdeti érdeklődés és a közepén a félelem, mert már a film elejétől van időd arra figyelni, hogy milyen a díszlet, hol lehet hiba a forgatókönyvben, mi a nem logikus, stb...

Ezért szeretek úgy leülni egy film elé, hogy semmit nem tudok róla. Akkor legalább van esély rá, hogy egy átlagos film is beszippant és jó filmélményt ad.

S e t h de hogy lehet az, hogy ilyen kevés érdeklődést kapott?

[ Szerkesztve ]

(#103053) Vertigo18 válasza attiati (#103052) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gondosan ügyeltem arra, hogy amiben szerepelt ebben a topikban a life szó, azt nem olvastam el, átléptem. Mondjuk a címből lehet tudni, hogy valamilyen életforma lesz, de az irányultságát nem... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103054) Viszlát válasza Vertigo18 (#103053) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondjuk a címből lehet tudni, hogy valamilyen életforma lesz, de az irányultságát nem... :)

Jaja, csak úgy hemzseg az IMDb a jóindulatú idegen életről szóló filmektől. :))

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103055) cyberkind válasza attiati (#103052) üzenetére


cyberkind
félisten

És neked van olyan film amiről semmit se tudsz, vagy máshol már ezt ne láttad volna? Még messzire se kell menni mert a Life kb egy Alien újragondolás, a többi kliséről nem is beszélve, nekem már sajnos (kis túlzással) egy film sincsen amit itt vagy ott ne láttam volna mert a kreativitás drága és lassú folyamat, ez meg nem kell Hollywood-nak, még szerencse, hogy a játékok azért tudnak valamit hozni néha-néha.

Nem kell ide spoiler a filmből mert már láttuk ezek nagy részét valahol és ez a baj.

Itt is odajutunk, hogy az olcsóbb filmeket kell keresni, esetleg a sorozatokat, hogy valami érdekeset kapjon az ember, vagy ha ez nem pálya akkor marad a múltidézés, mondjuk ez a legjobb. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#103056) Vertigo18 válasza Viszlát (#103054) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kérlek ne vedd el a kedvemet! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103057) Viszlát válasza Vertigo18 (#103056) üzenetére


Viszlát
addikt

Eszem ágában sincs, csak kedvesen naiv gondolat volt. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103058) Vertigo18 válasza Viszlát (#103057) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerencsére az elmúlt években már hozzászoktunk az ilyen kedvesen "naív, ártatlan gondolataidhoz"!

Csepegtettél belőlük bőven, hogy hozzászokhassunk! :D :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103059) Viszlát válasza Vertigo18 (#103058) üzenetére


Viszlát
addikt

A te gondolatodról beszéltem, nem az én reakciómról, szkuzi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103060) Vertigo18 válasza Viszlát (#103059) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah... értelek. :B

Talán túl sok szart látok a világban, ezért kapaszkodok még az ilyen "barátságos alien" kényszerképzeteimhez... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103061) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok! Segítség kellene. Kb. 1985-1995 körül láttam a tv-ben egy filmet. Valami olyasmi volt benne, hogy a földön vagy járvány tört ki, vagy valamilyen bombát dobtak le, és annak az lett a következménye, hogy az emberek úgy haltak meg, hogy a vérük porrá változott. (Sajna csak ennyire emlékszem, másra nem.) Mi lehet ez a film?!

(#103062) attiati válasza cyberkind (#103055) üzenetére


attiati
veterán

Nem tudom milyen filmeket nézel. Drámában és művészfilmekben lehet új ötleteket látni. Duna tv-n anno egyik nyáron elég sok nevenincs olasz és francia filmet adtak, könnyed témákkal.

A hollywood-i filmek meg ilyenek. Általában azért nem a hollywoodi sc-fi és horror filmek között keresem a katarzis élményt :)

Valóban egyre nehezebb tök újat alkotni. Better call Saul-t például ezért imádom, de ez már nem ide tartozik.

(#103063) emiki6 válasza cyberkind (#103055) üzenetére


emiki6
veterán

"a kreativitás drága és lassú folyamat, ez meg nem kell Hollywood-nak, még szerencse, hogy a játékok azért tudnak valamit hozni néha-néha."

Offba dobhatnál egy listát vagy ha van jobb topik ott mondhatnál párat. :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103064) Viszlát válasza Vertigo18 (#103060) üzenetére


Viszlát
addikt

Az a néhány barátságos alien film automatikusan családi vagy gyerekfilm kategória, mint az Echo vagy a Super 8 példának okáért. Esetleges kivételként egyedül a Day the Earth Stood Still jut eszembe, annak is inkább az '51-es eredetije, a Keanu Reeves féle már egészen más hangvételű. De ezt leszámítva nem igazán ugrik be egy film sem ahol nem szívás a vége az idegen élettel való találkozásnak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103065) attiati válasza Viszlát (#103064) üzenetére


attiati
veterán

district 9

ha nem is barátságos, de legalább eltér a többitől

[ Szerkesztve ]

(#103066) emiki6 válasza Viszlát (#103064) üzenetére


emiki6
veterán

Arrival? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103067) Viszlát válasza emiki6 (#103066) üzenetére


Viszlát
addikt

Bakker, tényleg. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103068) marilllyo


marilllyo
veterán

Dog Soldiers
Démoni harcosok (2002)

Imdb pontszám: 6.8 (47.495)
Rotten 79%

Ez a 47 és fél ezer ember ez a brit nemzeti öntudat. Mert ezt ezek magasztalták idáig az biztos.

Olyan rossz, hogy még mi magyarok is csinálhattuk volna / 10

Gondoltam abban az időben ez lehet még okésnak számított ez a film...aztán gyorsan ránéztem és ugyanebben az évben ugyanez az ország adott a világnak egy 28 nappal későbbet.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#103069) attiati válasza cyberkind (#103055) üzenetére


attiati
veterán

Vagy ott van például ez a 2 guns (2 kaliber) c. film.

Láttunk már millió ilyen témájú filmet. Forgatókönyvben sincs semmi új.
Hollywood-nak készült. És mégis zseniális szerintem.
Vagy csak túl sok a szenny mostanában és lejjebb került a léc :)

(#103070) marilllyo válasza attiati (#103069) üzenetére


marilllyo
veterán

- ...ott pedig megöljük mindet
- és akkor mi lesz?
- jól meg lesznek ölve.

Valahogy így volt. Ott kb. felnyerítettem. :D

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#103071) S e t h válasza attiati (#103052) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor benéztem vmit, én a 2gunsra gondoltam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#103072) attiati válasza marilllyo (#103070) üzenetére


attiati
veterán

:))

közben összedobtam egy listát a jó filmélményekről. A teljesség igénye nélkül:

2 Guns
I Origins
American Sniper
Intouchables
Fury
The Fountain
Lucy
Saving Private Ryan
Nightcrawler Movie
Ex Machina
Gran Torino
Interstellar Movie
Boy A
Cukorfalat
Seven
The Last Samurai
Ondskan
Another Earth
Million Dollar Baby
Apocalypto
21 gramos
Trouble With The Curve
Babel
The Air I Breathe
Irreversible
Collateral
A Good Year
I Am Legend
Shutter Island
Moon
Napfény
Pandorum
Ides of March
Elcserélt életek
Hereafter
Spy Game
This Means War UK
Eastern Promises
Melquiades Estrada három temetése
Inglourious Basterds
Black Swan
American History X
Sicario

[ Szerkesztve ]

(#103073) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Guardians (Zashchitniki)

IMDB

Egynek elment, de senki ne várjon tőle orosz Avengers-t. :D Ahhoz elég hulladék.

Live-Die-Respawn

(#103074) EmberXY válasza oriic (#103073) üzenetére


EmberXY
addikt

Engem a grafikai megoldások ábrándítottak ki néhol, főleg a farkasember/medve - vagy nevezzük bárminek, laikus vagyok e téren - karakter tevékenykedése során, valahogy gagyinak hatott. A többi úgy-ahogy rendben volt, kb fél órát át is aludtam belőle, a sztori így is rendben volt, nem durvább az X-men sorozatnál... :D
Így első látásra tényleg egynek elment, ha majd 100-adszor ismétlik, unalmas lesz. :D

Up the Irons!

(#103075) mayday00 válasza oriic (#103073) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor meglehet nézni? :D Most terveztem este, h megnézem.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#103076) oriic válasza EmberXY (#103074) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért a vége eléggé WTF volt. Vártam valami jó kis csatát, erre csak ölelkezés, "jajmindjártpukkantokegyeterőlködés", aztán vége a boss-nak. o.O

Live-Die-Respawn

(#103077) EmberXY válasza oriic (#103076) üzenetére


EmberXY
addikt

Igen, de legalább látványos volt. Amit ki tudtam hámozni a fél óra alvás után, hogy valami műholdról kaptak energiát, amit egymás között megosztottak, és azzal b***tak oda a toronynak. A harcot megoldották menet közben, voltak koreográfiák rendesen, de mint említettem, amikor a farkasember osztotta az észt, akkor hirtelen minden olyan volt, mintha egy számítógépes játék lenne. Persze még így is messze jobb volt, mint pl a megapiranha filmek... :D

Up the Irons!

(#103078) oriic válasza EmberXY (#103077) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A műhold az a főgonosz eszköze volt, a csapat csak megosztotta egymással az energiát, mielőtt a műhód energiát küldött volna a toronyba. Mert azzal irányította volna kopaszka a világ összes gépét. Jó tegyük hozzá azt is, hogy érdekes feltevés az is, hogy az olyan tankokat, járműveket is tudta irányítani, amiben kb semmi elektronika nincs valszeg. :DDD

Live-Die-Respawn

(#103079) dokee78


dokee78
félisten

Ha még nem látta volna valaki:

The 9th Life of Louis Drax

(#103080) EmberXY válasza oriic (#103078) üzenetére


EmberXY
addikt

Akkor nem kizárt, hogy mégiscsak fontos részek maradtak ki a fél óra alatt... :DDD Újra megnézem, ha adják majd...
A távolról vezérlés nagyon népszerű klisé, lehet, hogy nem csak az elektromosság a kulcs, hanem valamiféle mágnesesség is, pl amelyik a köveket mozgatta, az is csak megoldotta valahogy... Sajnos ha ilyen téren kezdünk el vizsgálódni, már az alapsztori sem állná meg a helyét. :D

Up the Irons!

(#103081) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Godzilla Monster Planet Trailer

Japán animációs. Elég faszának tűnik, novemberben dobják ki.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103082) k-adi


k-adi
nagyúr

Baywatch (az új)

Ahogy sejteni lehetett, nem egy nagy eresztés, sőt.. :D gagyi filmek között is elég alul van.

Amit sajnáltam, hogy csak 2 mondata volt David Hasselhoffnak és 0 Pamela Andersonek. :Y :W

Én nagyon szeretem Dwayne Johnson színészt, pontosan ezért is nem értem mit keresett ebben a filmben... de annak örültem, hogy Priyanka Chopra szerepet kapott, mégha csak ilyen gagyi-filmes gonoszként. A többi baywatch lány meg....

(#103083) oriic válasza Bad Pritt (#103081) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Anime topikba linkeltük már. Érdekes lesz ez az "elhagytuk a bolygónkat, visszajöttünk, de azt a szörnyek uralják" téma. :D Polygon csinálta Sidona-t is, szóval CGI egyeseket zavarhat, én viszont nagyon várom. Főleg hogy több részes lesz. \o/

Live-Die-Respawn

(#103084) Pitterix


Pitterix
őstag

Nem tudom, látta -e már valaki esetleg, egy igazán rémisztő horror:

Attack of the Killer Donuts

:D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103085) Füleske


Füleske
addikt

Kapcsolat (1997)

A téma meg a színészek jók , csak rettentően túl van húzva az egész és folyik róla a nyál minden szinten( az az idegesítő zene !). Valamint roppant kiszámítható és sablonos. A látvány rendben van.

4/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#103086) fateless válasza Füleske (#103085) üzenetére


fateless
veterán

Ez érdekes. Persze én 20 éve láttam, de akkor ez még nem számított kiszámíthatónak.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#103087) Zeki válasza k-adi (#103082) üzenetére


Zeki
nagyúr

Teljesen jó, laza film a Baywatch.
A Szerencse háza is bejövős nekem.

(#103088) vond válasza attiati (#103069) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon jól működik együtt a két főszereplő, ez a titka a 2 Guns-nak szerintem. :K Olvastam valahol, hogy elég sokat is improvizált a két W a jelenetek közben. A rendező is korrekt (most fejeztük be Trapped című sorozatot tőle, brutál jó volt). És szerintem a szinkron is kifejezetten jól sikerült.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#103089) abridabri válasza Füleske (#103085) üzenetére


abridabri
veterán

En is nem olyan regen neztem ujra ,de en kimondottan elveztem . A 10/4 es ertekelesedet felhaboritonak tartom.

(#103090) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Shot caller
20perc, aztány kuka

next.

(#103091) emiki6 válasza Tibiajax (#103090) üzenetére


emiki6
veterán

Ne vártad meg míg lelövik a kalaúzt? :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103092) Füleske válasza abridabri (#103089) üzenetére


Füleske
addikt

Ízlések és pofonok. Nálam ennyit ér . Leírtam hogy miért.

(#103093) k-adi válasza Tibiajax (#103090) üzenetére


k-adi
nagyúr

Láttam én is ezt a Shot caller filmet, csakis Jamie miatt a GoT-ból :D én ugyan végignéztem, de nekem is csalódás volt, a trailer izgalmasabb :D

(#103094) madgie válasza k-adi (#103093) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg teljesen rendben van az a film.

(#103095) Vertigo18 válasza Viszlát (#103067) üzenetére


Vertigo18
addikt

És tessék, ott van az imént említett Kapcsolat is! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#103096) Pearce


Pearce
aktív tag

(#103097) Tibiajax válasza k-adi (#103093) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én 5 perc után még nem mondom soha azt ki, hogy ez szar és off.. de 20-25perc futás után, ha azt érzem hogy ásítozom egyre jobban, ficergek, nem köt le sem a főszereplő, sem a dramaturg, akkor nincs miről beszélni. 38 évesen, kismillió filmmel mögöttem én már nem áldozok időt és villanyáramot olyanra, ami az első 25percében a legkevésbé sem fog meg. azt nincs értelme tovább erőltetni. ahhoz túlságosan sok film van még rajta kívül, amit szintén nem láttam, de talán jobb lehet ennél..
ez a film is ilyen volt, sok jót írtak róla, ilyen olyan hú de jó, láttam is az elején az akaratot, valóságszerű, tárgyilagos akar lenni - még az éjjeli autókázás meg városfények is megvoltak pedig, amit imádok :) - és még így sem
sajnos ez nem egy nightcrawler..

(#103098) cyberkind válasza Pearce (#103096) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem tetszik, szerintem megvan életem első (és valszeg sokáig utolsó) magyar filmje amit moziban fogok megnézni először. :))

Paranormal Cocktivity

(#103099) MageRG válasza pomorski (#103061) üzenetére


MageRG
addikt

Ez nagyon úgy hangzik, mint az Androméda törzs.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#103100) dokee78


dokee78
félisten

Kedd és csütörtök között melyik filmet érdemes moziban nézni?
Miskolc.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.