Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103551) mark! válasza k-adi (#103550) üzenetére


mark!
őstag

sosem értettem, hogy miért olyan nagy szám az a filmsorozat, nem is láttam

talán az 1. részét még régebben, nembiztos.

[ Szerkesztve ]

>

(#103552) k-adi válasza mark! (#103551) üzenetére


k-adi
nagyúr

Az első 2 rész még jó volt... anno..

(#103553) gerii válasza k-adi (#103550) üzenetére


gerii
addikt

A halottakon kívül a CGI is ótvar volt, de nagyon. Viszont volt pár jó poén, whoreologist :C

Mondjuk a Transzi 5 sem lett egy műalkotás.

(#103554) k-adi válasza gerii (#103553) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen az a poén jó volt elsőre, de amikor már 3x ismétlik már kevésbé, sőt kb. annyira mint Robert De Niro fingós poénjai a Nagyfater elszabadul (2016) Dirty Grandpa filmben :B

(#103555) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

It Comes at Night 3/10

Újabb semmiről sem szóló, dögunalmas "It"-el kezdődő kamuhorror az It Follows után. Reméljük a Stephen King-féle It ma megtöri ezt a trendet, és tényleg nagyot fog szólni.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#103556) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Wonder Woman (2017)

Az elején jól elvoltam, megadtam volna rá 6 pontot, mert szórakoztató popcorn-mozi, bolond főszereplővel. De aztán olyan középszerű unalmas lett az egész. Pedig már épp megbékéltem képregényfilmekkel, főleg a Logan miatt, ami nálam top. De ez a film olyan egyszerű, mint egy faék. Rengeteg baki és lyuk van benne, ami rettentő illúzióromboló és hülyének nézi az embert. Mivel végig tudtam nézni, ezért kap 5/10-et, de ez csak a jóindulatom jele.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#103557) #96349952


#96349952
törölt tag

Hostiles trailer. Bale és Pike (istennő) miatt egyértelműen várós, de nagyon remélem, hogy nem az lesz az üzenete, hogy „lám, az ellenség is ember, és tisztelni-becsülni kell, mert esetleg még egyenlőbb és nagyszerűbb is lehet, mint mi vagyunk”, mert akkor egyszerűen kiégek. Jó lenne valami olyasmi hangulatú cucc, mint a Jesse James meggyilkolása…, a Félszemű, vagy a A kelletlen útitárs (a régi nagyokat meg sem említem, azokhoz úgysem tud felérni semmi), nem pedig valami manapság divatos Django vagy Aljas Nyolcas-féle foshalom.

(#103558) atike válasza #96349952 (#103557) üzenetére


atike
nagyúr

Én is várom. Jónak tűnik - bár esélyes (sajnos), hogy itthon nem lesz hivatalosan semmilyen formában.

(#103559) Mik76 válasza #96349952 (#103557) üzenetére


Mik76
senior tag

Aljas Nyolcas-féle foshalom

:Y

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#103560) emiki6 válasza Mik76 (#103559) üzenetére


emiki6
veterán

Uhh, most eszembe jutott az a gitár, ami korabeli volt és a filmben, a jelenet hevében szétverték. Képzelem mit érezhetett abban a pillanatban a gitár tulaja...

Szerintem remek film volt btw.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103561) WayneGace válasza emiki6 (#103560) üzenetére


WayneGace
őstag

Lehet az egész csak marketing volt.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#103562) Mik76 válasza emiki6 (#103560) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem is.
Errol a gitar sztorirol meg nem hallottam, majd csekkolom koszi.
:)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#103563) brownus válasza emiki6 (#103560) üzenetére


brownus
veterán

lennék statiszta ahol kokszot és zöldet szívnak, megtolnám, jajj ez igazi volt, bocsi :D vegyük fel újra : :U :K :DDD

(#103564) .LnB válasza emiki6 (#103560) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] múzeumi darab volt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#103565) emiki6 válasza .LnB (#103564) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, azaz. Most mikor eszembe jutott még jobban sokkolt, mint mikor olvastam. :D

Brownus: na az említett jelenet tuti belekerült a filmbe.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103566) Viszlát válasza Fitzgerald (#103537) üzenetére


Viszlát
addikt

8-10 éves filmről van szó, ha részletes elemzésre vágysz akkor azzal nem tudok szolgálni. De az beszédes, hogy itt töröm a fejem néhány perce, de csak annyira emlékszem a filmből, hogy Heath Ledger jól nyomta. Az átlagos filmekre jellemző, hogy néhány momentum megragad bennem de ennyi, nincs ingerenciám újranézni. A TDKR-ből már több minden megmaradt, bár nem pozitívan, csak mindig elkap a kínos röhögés ha felidézek egy-két jelenetet.

Ellenpólusként: a Heat-ből a mai napig tudom idézni az ominózus párbeszédet, igaz nem is egyszer láttam, sőt, most, hogy így beszéltünk róla, ideje lenne újranézni. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103568) Pitterix válasza brownus (#103567) üzenetére


Pitterix
őstag

Ez is megér egy misét talán.
Viszont a könyvet mindenképpen el kéne olvasnom.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103569) cyberkind


cyberkind
félisten

Christian Bale csak hobbiból hízott meg, vagy csak bekamuzta egy régebbi filmnél, hogy azért nem vállalja a főszerepet mert ilyen korban veszélyes már ez a dolog?

Paranormal Cocktivity

(#103570) FollowTheORI válasza cyberkind (#103569) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet mégis volt az a pénz vagy szerep, amiért vállalja... hobbiból biztos nem. :D

Bár ugye az sem mindegy mennyire kellett volna elhínia... lehet most csak egy "picit" ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#103571) BITBOYS válasza cyberkind (#103569) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez nem az Enzo Ferrari mozinál volt hír?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#103572) cyberkind válasza BITBOYS (#103571) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak tippelni tudom, hogy de, nem igazán emlékszem mert rég volt.

(#103570) FollowTheORI
Ahhoz képest sok ez a pici. :D

Paranormal Cocktivity

(#103573) proci985 válasza Viszlát (#103566) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Vegre egy ember aki nincs oda azert a filmert rajtam kivul. :DDD

Bar nekem foleg az volt a bajom vele, hogy hulyenek nezett es legalabb haromnegyed orat (lehetoseg szerint a parbeszedekbol) ki kellett volna vagni belole. Azt hiszem egyszer el is aludtam rajta, ami azert komoly feature.

Vegiggondolva: A vizualisan nem volt tul otletgazdag, a narrativaja meg toksemmilyen volt, engem meg jellemzoen ezekkel lehet levenni a labamrol. Csak azert mert kepregenyfilm pedig nem szoktam lejjebb vinni a skalat, ld ott az Oldboy ami szinten kepregeny volt elso formaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#103574) #48613632


#48613632
törölt tag

Blade Runner (1982) Edward Olmos ;)

rákerestem, mégnemmótvá, de ha mégis, akkorbocs :B

(#103575) Tibiajax válasza Viszlát (#103566) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én ma újra néztem.. igaz, csak az utcai tűzharcot. nincs mellébeszélésnek helye ennyi idő után se, annyira pro az az alkotás. nem véletlen imádta annyira Tasnádi testvérje is annak idején, mikor a rendszerét hegesztettük neki össze :)
nagykedvenc rendezőm mestermunkája

(#103576) brownus válasza Tibiajax (#103575) üzenetére


brownus
veterán

istenem de várom már hogy legyen egy normális házimozi rendszerem. ezt is jó régen még sógoromnál néztük, az a hang, orgazmálásoselmenősfröccsenősnemtudomtovábbfokozni...

összerakok majd egy HK rendszert.

(#103577) Dorian válasza brownus (#103576) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos H/K-t?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#103578) brownus válasza Dorian (#103577) üzenetére


brownus
veterán

miért? már nem jók a harmanok? régen nagyon ott voltak, de már nem követem a "trendet" (15 éve...)

(#103579) Viszlát válasza proci985 (#103573) üzenetére


Viszlát
addikt

Nahát, miket nem írsz te hallod, hol voltál amikor egyedül kaptam az ekézést miatta? :)

Tibi: úgy-úgy. Kicsit szégyellem is magam, hogy nem jutott eszembe előbb, bő egy hónapja, hogy összeraktam az új rendszert és nekiálltam újranézni régi kedvenceket, de ez eddig kimaradt. Nademajdmost!

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103580) sixpak válasza Tibiajax (#103575) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én is megkerestem a dvd-t a minap, nagyon jó film.

Biztos sokan emlékeznek rá a dvd-zés hajnalán nem full plasztik tokban jöttek a filmek, hanem papír a front oldal, csak a szélein van műanyag keret, de úgyanúgy könyvszerűen nyitható,
ez is ilyen, meg egy rakat filmem még.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#103581) Tibiajax válasza sixpak (#103580) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

de nem az volt egyébként az első-féle dvd tok.. a legelső diszkek -amiket ugye még csak virinben láthattunk mi is kirakva annak idején- olyan tokban voltak, mint a cd-k, csak magasabban. volt valami neve a toknak, bele is volt gravírozva belülről emlékszem, de istenemre nem jut eszembe. sőt, a neten sem találok képet róluk

na itt van, ez volt az[link]
ja, vettem is 4 lemezt akkor amikor megjelentek, valami 24ezret hagytam ott Csabán az univerzálban.. xd godzilla, az ördögűző, a kegyetlen játékok meg még egy valami volt. talán a feet of flames

[ Szerkesztve ]

(#103582) proci985 válasza Viszlát (#103579) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem mondtam en itt is:), vagy legalabbis a geekzen.

sixpak: azok a korai warner filmek jellemzoen, jobb esetben kitoltik a DVD5ot de jellemzoen szornyu a masteruk sajnos. erre gondolsz gondolom, nekem pl az Eastwicki boszorkanyok es az Animatrix van meg ilyen formaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#103583) devil-k


devil-k
nagyúr

Az
It (2017)

7.5/10

Valahogy így kellene kinézni majdnem minden Stephen King filmnek. Hangulatilag eltalálta azt a miliőt, amit a régi, az 1990-es verzió adott, de mégis hagyott bennem egy kis űrt a film. Jó volt, élveztem, a karakterek is majdnem 100%-ig hozták az "elvárásomat", de mégis valami hiányzott belőle. Mike Hanlon karakterét nem tudták teljes egészében integrálni a történetben, viszont Ben Hanscom pont az, akinek lennie kell, zseniális srácot találtak. Nem egy bugyuta horror, hanem egy összetett gyerekkori rémálom az egész. Azt írták sok helyen, hogy a második részben nagyon hangsúlyt feketnek Pennywise szerepére, történetére. Tiszta szívemből remélem, hogy így lesz, hogy kikerekítik a történetet egy nagyon hosszú és még félelmetesebb rémálommá. Pennywise "feltűnései" ötletesek és valóban megrázóak, Bill Skarsgård alapos munkát végzett. Annyit sajnálok, hogy a mellékszálakat, a gyerekek történeteit nem fejtette kis jobban a rendező, pedig elkezdte kapargatni a felszínt... Viszont volt egy-két pillanat, jó pár hosszú perc, amikor nagyon vontatottnak éreztem az egészet és alig vártam, hogy vége legyen..

El tudnék képzelni egy rendezői változatot... mondjuk +30 perccel. :))

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

- mozi bolondéria -

(#103584) erahurka válasza devil-k (#103583) üzenetére


erahurka
félisten

Szinkronosan nézted? Én igen :( Egyszerűen borzalom, a hangsúlyok, meg maguk a hangok... A film amúgy tényleg jó, nekem is egy ilyen 7.5-ös szintet hozott.

(#103585) BITBOYS válasza brownus (#103578) üzenetére


BITBOYS
addikt

Dehogynem jók, viszont ha van rá zseton akkor B&W :)
Mostanában egész kellemes áron beszerezhetőek

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#103586) devil-k válasza erahurka (#103584) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, igen. Elég bárgyúra sikeredett.

- mozi bolondéria -

(#103587) Pitterix válasza devil-k (#103583) üzenetére


Pitterix
őstag

It

Khm, én úgy vagyok ezzel a filmmel, hogy annyira azért nem voltam kíváncsi rá. De feleségem nagyon el akart menni rá. A régit láttam és az elment, a könyvet nem olvastam, de a film után valahogy nem is igazán érdekel.
Nekem a legjobb rész a filmben a végén lévő gyepa volt, no meg Ricsi marhaságai.
Mellettem a srác, meg a csaja majd besz*rtak párszor, én meg úgy éreztem, mintha kellemes családi mozit néznék disznóöléssel.
Az jó volt, tetszett, ahogy megcsinálták az átalakulásait, Georgie aranyos volt, de a szinkronja valami förtelem.
Még egyszer nem nézném meg.

7\10 #értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103588) radi8tor válasza k-adi (#103258) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem bejött, még nevettem is rajta párszor.

⭐ Stella

(#103589) emiki6


emiki6
veterán

Ha már King, lehet érdemes ránéznetek a Gerald's game-re, nemtom ki jött e már (és vótemá), netflixes.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103590) devil-k válasza Pitterix (#103587) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazából... ez egy kellemes nosztalgikus érzés. Aki olvasta annak idején a könyvet (ami cirka 1.200 oldal) és még előtte nem olvasott SK-t, az hamar beleszeretett a műfajba. Nálam ugyanígy volt anno. Pont ez tetszik ebben az SK műben, hogy nem egy tipikus horror, nem csak egy "mészárlást" hivatott bemutatni, hanem jó alaposan végigjárja a szereplők életét és minden mozzanatot próbál az olvasó elé tárni. Elég sok SK filmet csináltak már, de azoknak a javarészt bukás lett a vége. Ezért is írtam azt, hogyha legalább ilyenre sikerült volna a többi bukott darab, akkor itt figyelne a gyűjteményeben egy külön HDD a SK filmekre. :D

- mozi bolondéria -

(#103591) Pitterix válasza devil-k (#103590) üzenetére


Pitterix
őstag

Olvastam tőle sok könyvet és láttam sok filmet. Mind közül talán ez a legjobb adaptáció.
A Mobilhoz fűztem nagy reményeket, no meg a Setét toronyhoz, de ahogy néztem a kritikákat (amikre sok esetben nem hallgatok), nem mertem bevállalni egyiket sem. De mi késik, az nem jön meg időben. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103592) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

IT - 2017 8/10

Összeségében elégedett vagyok, egy kicsit lehetett volna keményebb is. Érdemes megnézni biztos.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#103593) mark! válasza emiki6 (#103589) üzenetére


mark!
őstag

az nem októberben jön?

(magyarul a könyv talán a Bilincsben :F )

[ Szerkesztve ]

>

(#103594) Tibiajax válasza Pitterix (#103587) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nyugi, nem csak te vagy úgy vele..

(#103595) rii


rii
nagyúr

sziasztok

volt 1986-os kincses sziget, és utána sci-fi sítették, kincses bolygó néven

de még a google-el se találom, csak az animációst.
milyen néven lehetne megtalálni?

-.-.-.-.-.-

illetve volt régebben egy kalózos film, amiben a hajósinas megsebesül, és le kell vágni a kezét ... nem tudja valaki, annak mi lehetett a címe?

előre is köszönöm

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#103596) Pitterix válasza rii (#103595) üzenetére


Pitterix
őstag

Én csak ezt találtam:

Treasure Island (2012)

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103597) rii válasza Pitterix (#103596) üzenetére


rii
nagyúr

de volt a "kincses bolygó" is .-(

eddie izzard? .-O
hát az stand up, amit ő csinál, nem a sóderklub

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#103598) Pitterix válasza rii (#103597) üzenetére


Pitterix
őstag

Abból sajnos én is csak az animációsat láttam-találtam.
Nem emlékszem, hogy filmben is lett volna. Bárhogy írom gugli nem leli.... :(

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#103599) rii válasza Pitterix (#103598) üzenetére


rii
nagyúr

én'se, sehogyse .-(
és hát amit a google nem talál, az nincs is .-(((

köszönöm fáradozásodat!!!!
de nem hiszem, hogy álmodtam volna ,-))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#103600) emiki6 válasza rii (#103599) üzenetére


emiki6
veterán

Kincses sziget az űrben?
"A Kincses sziget az űrben 1987-ben készült színes, olasz-német film. Robert Louis Stevenson A kincses sziget című regényének sci-fi átirata, mely Olaszországban készült és maga a történet is onnan indul."
Beírtam, hogy treasure island sci fi, ezt dobta... :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.