Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103301) atike válasza cyberkind (#103299) üzenetére


atike
nagyúr

Pedig elég sok volt... :U (és van és lesz) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#103302) cyberkind válasza atike (#103301) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, érdekes egy lista a Múmiával. :DDD Illetve szépen el is felejtettem, hogy az Alien horror volt, nekem esti mesének is gyenge lenne. :D

(#103300) .nox
Az csak jön de nem jött. :P

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#103303) atike válasza cyberkind (#103302) üzenetére


atike
nagyúr

Na jó a lista néhány eleme tényleg érdekes, hogy miért horror, de azért a lényeg, hogy volt egy pár na... :)

(#103304) #48613632 válasza cyberkind (#103299) üzenetére


#48613632
törölt tag

Get-Out, Covenant, Rings, Life, Annabelle Creation, The Void, The Dark Tower, The Dark Tapes, It, Resident Evil Vendetta, és RE Afterlife, Cure for Wellness, ... meg még egy rakattal.

Persze fentiek egy része nem is igazán horror, de gender:horror keresési feltételekkel, benne lesznek a listában.

szerk: Látom, közben mások megválaszolták, én meg csak simán nem frissítettem. Most már hadd maradjon a hsz, bár belátom, felesleges volt. :B

[ Szerkesztve ]

(#103305) cyberkind válasza #48613632 (#103304) üzenetére


cyberkind
félisten

Így mondjuk már eszembe is jut egy-kettő amiket láttam de véletlenül se a horrorba tenném. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#103306) emiki6 válasza cyberkind (#103302) üzenetére


emiki6
veterán

Alapvetően minden horror, ami arra hivatott, hogy "horror" érzést keltsen.
A google fordító ezeket dobja ki: borzalom, rettegés, irtózás, rémület.
A Covenant elég borzalmas volt, szóval... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103307) No.01 válasza emiki6 (#103306) üzenetére


No.01
őstag

Giga LOL :DDD :DDD

(#103308) Bad Pritt válasza cyberkind (#103305) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért írtam thrillert is. Pl Get Out vagy a Cure for Wellness inkább oda tartozik szerintem, Annabelle 2 meg inkább horror. It-re azt írják, baromi jó lett, meg idén lesz még egy Leatherface, Saw, Chucky kombó is, szal trancsírozásban sem lesz hiány, ha közepes szintet megütnek, akkor erős évünk lesz ilyen szempontból. Ha a tavalyi évet is hozzávesszük, akkor talán még jobb a helyzet.

(#103306) emiki6: +1, that was smooth af. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103309) Tibiajax válasza hoffman_ (#103291) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

#103291 hoffman hát, ez van.. :) de legalább megvót
brownus meddig játszák a 3d t2-őt?

(#103310) brownus válasza Tibiajax (#103309) üzenetére


brownus
veterán

van 3d tévém otthon meg egy jbl charge 2-őm.... :D szóval megnézhessük otthon is...
tudom, a hang kicsit sovány lesz... :d

(#103311) Met


Met
nagyúr

Terminátor 2 3D
Valaki megnézte?
Nyilván kívülről tudom, de ad valami pluszt a 3D?
Barátnőmmel azt beszéltük hogy max annyi hogy találgatjuk hogy melyik részek lesznek átdolgozva.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#103312) Vikthor válasza Met (#103311) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az a baj vele, hogy szinkronizált és a moziváltozat... persze a leghosszabb változat blurayen nincs magyar felirattal sehol...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103313) hoffman_ válasza Tibiajax (#103309) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én aztán nem törhetek pálcát senki felett :) a lényeg, hogy révbe ért. pazar film, premier óta láttam már párszor, nagy kedvenc.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103314) Gery9112 válasza Vikthor (#103312) üzenetére


Gery9112
őstag

a moziváltozat miért baj? Én kimondottan örülök neki, múltkor próbáltam megnézni a T2-t és csak a rendezői változatot találtam, ami szerintem rosszabb volt mint az eredeti változat. Mosolygó svájci négeres jelenet meg kínos volt.....és erre a poénra húzták az új Terminátor részt.....azért ez is jelzésértékű :DDD

PSN: KGery91 | https://psnprofiles.com/KGery91 | Origin: G3ry_HUN | BNet: Gery#2832

(#103315) Vikthor válasza Gery9112 (#103314) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Mekem megvan könyvben is és nagyon tetszettek benne azok a jelenetek amiket a mozisból kidobtak az ablakon, míg a leghosszabb változat meg igen jól tükrözi a könyvet, ergo fullos content. Ha már egyszer leülök nézni, akkor minden legyen benne. TLOTR trilógiából se a herélt változatra csapatom... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103316) shotika válasza Vikthor (#103315) üzenetére


shotika
őstag

Van benne par jo uj jelenet, de sztem az eredeti mozivaltozat a tokeletes. Raadasul az rendezoi kiadas uj jeleneteinel uj szinkron is van... szornyu.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#103317) Vikthor válasza shotika (#103316) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Én nem nézek szinkronosan külföldi filmet. eredeti hang és magyar (ha van) vagy angol felirat.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#103318) Tibiajax válasza Met (#103311) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ad valami pluszt a 3D?
nyilván, harmadik dimenziót

(#103319) Ispy válasza hoffman_ (#103291) üzenetére


Ispy
veterán

Az a baj az animével, hogy azzal nem lehet tömegeket moziba vonzani, engem se. Gitset moziban láttam, nem egy világmegváltó film, nekem tetszett, meg is akartam utána nézni a 95-ös animét, de egyszerűen nem jött át, unalmas volt, lassú, délután 4-kor bealudtam rajta.

A hibát ott követték el, hogy egy animét blockbusterré akartak formálni, így aki animét várt csalodott, aki meg egy pörgös akciófilmet, az is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#103320) Viszlát válasza mark! (#103287) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem vagyunk egy véleményen, ez a Death Note 4.7-et sem ér, sőt. Akkora kliséhalmaz, hogy szinte fáj, de még a meglehetősen egyszerű történetet sem sikerül konzekvensen végigvezetni. Színészi játék szinte 0, de legalábbis nagyon gyenge, így kínszenvedés volt az egész. Az biztos, hogy legközelebb kétszer is meggondolom mielőtt adnék az animés haver szavára...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#103321) mark! válasza Viszlát (#103320) üzenetére


mark!
őstag

vigyázni kell az animés haverokkal mert nagyon elfogultak ha a kedvencről van szó.
én tényleg rühellem az animét (nem is az animét, hanem azt a hypeot ami körülötte van..)
nem az animéket, death note-ot. bár nem nagyon nézek már animét, inkább mangát olvasok.

[ Szerkesztve ]

>

(#103322) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Az már eléggé váós, tisztára átnedvesedett a bugyim jajám!!4

(#103323) radi8tor válasza Fitzgerald (#103322) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ömm ok. :U

⭐ Stella

(#103324) Ispy válasza Fitzgerald (#103322) üzenetére


Ispy
veterán

Őrölünk neki, na de mitől is? ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#103325) KaitouP válasza Fitzgerald (#103322) üzenetére


KaitouP
veterán

Bugyit hordasz? ;]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#103326) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Lehet volt már, én most találkoztam a videóval: Szinkronhangok, akik nincsenek már köztünk

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#103327) oriic válasza Viszlát (#103320) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Főleg hogy az animések nagy többsége szerint hulladék lett az új film. :D Szerintem is.

Live-Die-Respawn

(#103328) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103329) mark! válasza gyuromoj (#103328) üzenetére


mark!
őstag

:N

>

(#103330) oriic válasza gyuromoj (#103328) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tényleg itt még nem volt szó róla. Reggel óta ezen pörög twitter népe, meg fél külföldi sajtó. :DDD Bírom az ürgét, főleg most hogy fedőfiú lett. :DDD

Live-Die-Respawn

(#103331) mayday00 válasza BITBOYS (#103326) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem Selmeczi Roland volt a egyik nagy kedvencem. :K Én konkrétan szerelmes voltam a hangjába….pótolhatatlan.. :O Aragorn beszéde az ő szinkronjával a magyar szinkrontörténelem egyik csúcspontja szerintem. [link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#103332) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Stephen King már látta az Az új adaptációját

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#103333) Fitzgerald válasza Ispy (#103324) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hát a trélerektől meg a könyvtől.
Amúgy jellemzően azok az adaptációk szoktak szarul sikerülni, amelyek Kingnek tetszenek.
Reméljük ez most másképp lesz.

@GhostPetya

Csak otthon egyedül, ha nem lát senki.

(#103334) mark! válasza gyuromoj (#103332) üzenetére


mark!
őstag

:C

>

(#103335) Mik76 válasza Fitzgerald (#103333) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat a kerdes hogy tetszett-e neki a Halalsoron?
Szvsz az egyetlen King adaptacio ami tokeletesen a konyvet adja at, se tobbet, se kevesebbet. Es meg elvezheto is lett.
Amik meg jok lettek pl a Remeny Rabjai, a Tortura, a regi Carrie.
A tobbi vagy tulsagosan is elter a konyvtol, vagy ocska lett, vagy nem lattam. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#103336) rjg válasza Mik76 (#103335) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem még az Álomcsapda is jól sikerült.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#103337) Mik76 válasza rjg (#103336) üzenetére


Mik76
senior tag

"vagy tulsagosan is elter a konyvtol"
:)
Amugy a vegeig egesz jol ment, ott aztan nagyon atalakitottak.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#103338) emiki6 válasza mark! (#103321) üzenetére


emiki6
veterán

Én szimplán a mangás (vagy milyen) rajzstílustól vagyok rosszul, így minden ami anime számomra felejtős :D

rjg: Rég láttam, de emlékezetes film volt. Jó értelemben.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#103339) Fitzgerald válasza Mik76 (#103335) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem jól fogalmaztam igazából, külön kellett volna választani a jó flm és a jó adaptáció fogalmát.
A Halálsoron az egyik kivétel valóban. Az jó film, jó adaptáció, az öreg is szerette, ahogy a másik Darabont-filmet is (Shawshank). Az viszont nem túl jó adaptáció.

(#103340) Tibiajax válasza Fitzgerald (#103339) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Shawshank, nem túl jó adaptáció
imdb top1.

..mi lett volna, ha adaptációnak is kiválónak filmesítik meg a könyvet?

[ Szerkesztve ]

(#103341) #48613632 válasza Mik76 (#103335) üzenetére


#48613632
törölt tag

Meg mondjuk a Ragyogás ;)

(#103342) Mik76 válasza #48613632 (#103341) üzenetére


Mik76
senior tag

Szeretem a Ragyogast, de az is nagyon elter a konyvtol. :)
A folyoson bicajozos reszek a hol duborgo parkettaval hol halk surrano szonyeg hanggal az egyik kedvenc jeleneteim ha thrillerrol van szo.
Nekem pl amugy a Christine is tetszett es ha jol emlekszem az is eleg kozel volt a konyvhoz. Cujo-t nem lattam, Setet Tornyot nem is lattam nem is olvastam. Az elozo AZ filmet el is felejtettem annyira nem hagyott semmi nyomot bennem. A legbenabb feldolgozasok kb a Langolierek voltak meg a Remkoppantok. Irto bena volt meg a Hasznos Holmik Boltja, meg a Vegitelet. Az utobbit paran szeretik valami meg nem foghato okbol.
Nem vagyunk egyformak.

Ami szinten kozel volt a konyvhoz az a Titkos Ablak Titkos Kert, de nem volt maradando mint mozi elmeny. A csaj akivel megneztem jobban erdekelt. ;]

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#103343) Fitzgerald válasza Tibiajax (#103340) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ki tudja, lehet hogy fel se kerül a listára.

(#103344) hoffman_ válasza Viszlát (#103320) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az biztos, hogy legközelebb kétszer is meggondolom mielőtt adnék az animés haver szavára...

kérdezz engem :P

Ispy:

hogyne lehetne, csak nem Európában :))

tény, hogy így nem win-win, hanem se-se volt a végeredmény. csak ilyenkor felmerül az, (ami sokszor), hogy minek nyúltak hozzá... oké, hogy pénzpénzpénz, de Európában/Amerikában közel sem volt akkor kult a GitS szerintem. aztán lehet, hogy tévedek és végülis megcsinálta azt a bevételt, amire tervezték, nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#103345) atike válasza Fitzgerald (#103339) üzenetére


atike
nagyúr

"Hitchcock mondása szerint egy jó filmhez három dolog szükségeltetik: egy jó forgatókönyv, egy jó forgatókönyv és egy jó forgatókönyv. Darabonté ilyen lett. Tim Robbins szerint ez a legjobb forgatókönyv, amit valaha olvasott, Freeman szerint ha nem is a legjobb, de a legjobbak egyike Darabont szkriptje."

forrás

"Darabont addig győzködte Kinget, amíg az beleegyezett, hogy filmet készíthessen a Shawshankből, bár halott ügynek gondolta, egyszerűen fogalma se volt az írózseninek, hogyan lehetne az alig 96 oldalas sztoriból mozifilmet készíteni. Ezen megjegyzéstől Darabont is berezelt, úgy érezte nem áll készen, ezért jegelte a projektet, helyette inkább olyan bérmunkák szkriptjeivel foglakozott, mint A massza remakeje, vagy A légy második része, szabadidejében azonban mindig a Shawshanken agyalt, a könyvhöz képest kisebb változtatásokat talált ki, ugyanakkor végig tisztelettel bánt az alapanyaggal."

Én sem értem, hogy mi számodra a jó adaptáció... :)

[ Szerkesztve ]

(#103346) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Batman and Harley Quinn valakinek megvolt? IMDb-n 6 egészen áll, ez nem túl bíztató, a trailere tök jó volt...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#103347) Fitzgerald válasza atike (#103345) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Akkor olvasd el vagy a novellát,
vagy ezt. Itt szépen össze van szedve, hogy milyen "apróbb" változtatásokat talált ki Darabont.
A Shawshank amúgy egy nagyon jó film, nekem is az egyik kedvencem, de ennek kb. semmi köze ahhoz, hogy mennyire jó adaptáció, vagy sem. Nem az.

[ Szerkesztve ]

(#103348) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, lehet hogy ez csak nekem újdonság, de íme BB8 gonosz ikertestvére. BB9H

[link]

First Order droid lesz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#103349) mark! válasza oriic (#103348) üzenetére


mark!
őstag

rohadtul jól néz ki :Y

>

(#103350) BITBOYS válasza oriic (#103348) üzenetére


BITBOYS
addikt

Benne is lesz a filmben?
Kicsit hasonlít a Benji sorozatból Zax (Decoy droidra) :D pont ezekben a színekben pompáztak :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.