Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61188) havri1 válasza Vasinger! (#61187) üzenetére


havri1
félisten

Ha nem működik valami, az természetesen jogos vitaalap. (Meg természetesen ha hiányos, az is!)
Az jó, ha csináltál videót! Mert hallottam már olyanról, (LEGO pl), hogy a vevő ezt állítja az eladó meg azt, és hát na..nehéz ügy érted.

Ebay/paypal ügy keretein belül gyakorlatilag 3 végkimenetel lehet:

- Eladó javára döntenek, vevő bukja a térítést, csomag marad.
- Vevő javára, eredti állapot visszaállítása (csomag vissza, pénz vissza)
- Megegyezik az eladó és a vevő, ügy indító zárja az ügyet.
- Nem történik semmi, zárul megoldás nélkül az ügy (PayPal- dipsute escalálás nélkül)

Ha írsz neki, és nem milliós tételről van szó, nagy valószínűséggel fel fog ajánlani pár dollárt, bukja a nyereséget, de deficit nélkül kiszáll, esetleg az egészet visszautalja, marad a cucc.

Én a helyedben szépen ezt leírnám ahogy van, üzenetben először:

- Megkaptam a csomagot, de hiányos ez meg az benne, illetve az eszköz hibásan működik, mi a teendő? (Természetesen angolul).

Azért írtam le ezeket, mert ha ügyet indítasz, akkor legyél tisztában a dolgokkal, mert ha nincs elég "perdöntő" bizonyíték a birtokodban, simán rosszul sülhet el. Én Case-t csak a legvégső esetben nyitok, szerencsére nem kellett sokszor.
Kínai eladók nagyon a pozitívra mennek, viszont fenyegetőzni nem szabad, meg kell várni, úgy kell terelni a dolgot, hogy ő ajánlja fel.

[ Szerkesztve ]

havri

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.