Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) fps8 válasza 2csi (#33198) üzenetére


fps8
senior tag

Van rá némi esély, hogy sérül a hardver de igen kevés. Ellenben nem az újraindításnál, hanem a fagyásnál inkább. Hdd, memória ill minden ami adatot tárol sérülhet.

"War... war never changes"

(#33202) 2csi válasza Bogyó bá' (#33199) üzenetére


2csi
aktív tag

Ok!
Köszi a válaszokat mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#33203) ironer23


ironer23
csendes tag

Hello mindenkinek!

Nemrégiben irtam egy olyan problémáról hogy 2db ugyanolyan tipusu memoriával nem indul el a gépem. Na már most ez megoldodott.
Viszont: Dual channel módban egyszerüen nem akarja kezelni őket. 4 foglalatom van, 2 fekete és 2 kék szinü. Ha 2 egyforma szinűbe teszem akkor kellene dual channelba müködnie, de BIOS ilyenkor csak 4GB-t ir a 8 GB helyett, AIDA látja mind a két modul, de csak 4 GB-t ir használható memoriánál, Windows rendszer információ irja hogy 8.00GB (4.00GB használható). Most jön még a csavar a dologban, hogy berakom két különbözö szinü foglalatba, azaz Single channel módba, úgy látja BIOS is a 8at és kezeli is minden.

Valaki valami ötlet hogy kezelje dualban? BIOS beállításra gyanakodok. Asus alaplap, ehhez készült legujabb BIOS-sal(3029 verzió)

[ Szerkesztve ]

(#33204) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szeretném megszüntetni az asztalom mögött uralkódo fejetlenséget, keresgéltem én de kábelkötelegőkön kívül nagyon mást nem találtam. Esetleg tipp? :B

ironer23

Olyasmi megoldás kellene hogy minden kábel külön menjen, tehát ha kiakarok valamit húzni vagy cserélni akkor ne jöjjön az egész kábelhalmaz is.

Ilyesmire gondoltam csak nagyobba, de nem találtam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#33205) ironer23 válasza jozsi252 (#33204) üzenetére


ironer23
csendes tag

Kábelcsatorna falra fúrva?

(#33206) ironer23 válasza ironer23 (#33205) üzenetére


ironer23
csendes tag

Villanyszerelési boltban keresnék hasonló megoldást inkább, nem Iponon. Bocsa a dupla postért de azzal hog Józsi az ő hozzászólását szerkesztette arra nem tudtam válaszolni.

(#33207) jozsi252 válasza ironer23 (#33206) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze tudom tisztában vagyok vele, az ipon-os képpel csak arra akartam célozni hogy ilyen kis bepattintható kábeltartót keresek, nagyobb méretben, illetve több kábel rendezésére. Van is a közelbe egy ilyen bolt, el is megyek megnézni hogy tudnak-e adni valamit.

Köszi a tippet :R

iPhone 13 Pro Max

(#33208) dethroner


dethroner
veterán

Nyomtatáskor miért írja azt hogy "Nem lehet kommunikálni a nyomtatóval, nyissa meg a nyomtatási sort és a nyomtató menüben a nyomtatás felfüggesztését oldja fel"? Ezt ma kezdte csinálni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#33209) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Wifi-s megosztással működik itthon a net. Router szomszéd szobában, 1 fal van a gép és közötte. A kérdés arra vonatkozik, hogy az mitől lehet, hogy a feltöltési sebességet maximálisan hozza, míg a letöltés 1.1 MB/s és alatt marad?
20/10-es diginetem van.

(#33210) salgocomp


salgocomp
senior tag

Hali. Adott egy külső vinyó, amire Windows 7 vagy 8-at akarok telepíteni, de ezzel a hibaüzenettel fogad:
"A telepítő nem támogatja az USB vagy az IEEE 1394-es port használatával csatlakoztatott lemezek konfigurálását". Ezt el lehet kerülni valahogy ? Illetve Windows Xp feltelepíthető ilyen módon, ha az újabbak nem ?

(#33211) Pubszon válasza jozsi252 (#33204) üzenetére


Pubszon
veterán

Esetleg ilyennel is lehet rendezni.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33212) salgocomp válasza salgocomp (#33210) üzenetére


salgocomp
senior tag

Hmm, utánaolvasgattam, és nem lehet. Boldog vagyok. Esetleg nem lehet szétszedni, hogy a merevlemezt berakjam a gépbe ? Egy ilyen-ről van szó.

(#33213) hunboy1974


hunboy1974
tag

Sziasztok!

Vásároltam itt a ph-n egy 5.1 es hangcuccot,pontosan ez az[link]

A gondom az hogy csak a teszthangnál szól és ott is csak két hangszoró,tehát se zenénél se filmnél nem ad hangot.Már probáltam mindent állitani és a hangdriver is uj,esetleg valami ötlet :F

AFFA

(#33214) Qru válasza hunboy1974 (#33213) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vezérlőpultban átállítottad 5.1-re a win hangkezelését?

#nincsbennetarcsi

(#33215) hunboy1974 válasza Qru (#33214) üzenetére


hunboy1974
tag

Igen de ugy is csak kettö szól,viszont ha mostmár szól zenével is de csak ha sztereóra állitom,az létezik hogy 3 kábelel kell összekapcsolni az alaplapi hangkártyával :F

AFFA

(#33216) Qru válasza hunboy1974 (#33215) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindegyik pár hangfal külön-külön színű csatlakozóhoz kapcsolódik. A center meg a mélynyomóé a fekete pl, a két front speaker-é a zöld stb.

#nincsbennetarcsi

(#33217) salgocomp válasza hunboy1974 (#33215) üzenetére


salgocomp
senior tag

Nekem az 5.1-em 3 Jack csatlakozóval kapcsolódik az alaplapi hangkártyához. A fekete a kék bemenetbe, a zöld a zöldbe, a rózsaszín a rózsaszínbe. Realtek HD Audio Driver feltelepít, ott átállítom 5.1-re, mély hang kezelés engedélyezése, és minden frankó. A hirdetéseim között megtalálható, hogy milyen hangfalról van szó.

(#33218) hunboy1974 válasza Qru (#33216) üzenetére


hunboy1974
tag

Igen igy van,és van még egy kék rear,egy sárga cen sub,és egy zöld front feliratal.Most a sárga van bedugva,mivel csak egy csatlakozó kábelt kaptam hozzá :U

AFFA

(#33219) Qru válasza hunboy1974 (#33218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor úgy nem fog szólni mind. 3 kábel kell hozzá.

#nincsbennetarcsi

(#33220) fps8 válasza hunboy1974 (#33218) üzenetére


fps8
senior tag

Ez rettentő érdekes. Egyébként ha jól tudom vannak olyan rendszerek amik 1-kábeles megoldással vannak csatlakoztatva az 5.1-es rendszerekhez, de ahhoz olyan kártya is kell. [link]
Ha megnézitek a sima (régebbi típusú) sztereo jag dugókon csak 2 gumi szigetelés van, ezen pedig 3! :K
Utána kéne nézni a hangkártyádnak, hogy tudja e ezt a funkciót.

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#33221) Qru válasza fps8 (#33220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha lapra integrált van akkor tuti nem tudja.

Am ha megnézed a headset csatlakozók is ilyenek.

#nincsbennetarcsi

(#33222) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Egy viszonylag jelentéktelen, de engem néha zavaró gondom van.

Korábban a gép ki- és bekapcsolás közt "tartotta a valós időt", tehát bekapcsoláskor még az internetes szinkronizáció előtt is a pontos időt mutatta.

Néhány napja azonban amikor reggelente bekapcsolom, előző napi dátumot és késő esti időpontot ír rendszeridőnek.

Sejtem, hogy egyszerű lehet a probléma forrása és megoldása is, de konkrétan nem tudom, hogy mit is kellene tennem.
Ha valaki megírja, azt megköszönöm. :R

Üdv,
J

(#33223) brd válasza joecontra (#33222) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg az alaplapi elem gyengélkedik. Ha pár percre áramtalanítod (nem csak kikapcsolod), akkor nem veszti el a BIOS beállításokat?

The only real valuable thing is intuition.

(#33224) McDog válasza joecontra (#33222) üzenetére


McDog
aktív tag

Alaplapon gombelemet cserélnék, szerintem az megoldja.

(#33225) joecontra


joecontra
addikt

brd, McDog
Köszönöm a reakciókat.

Amikor kiveszem az elemet, elfelejti a BIOS beállításokat. Áramtalanítani minden éjszakára szoktam, de akkor nem figyeltem meg ilyesmit.

Üdv,
J

(#33226) brd válasza joecontra (#33225) üzenetére


brd
nagyúr

Ha van egy multimetered, akkor mérd meg az elem feszültségét, úgy 3.0-3.1V-ig még jó vagy, alatta már problémás lehet (az új elem 3.3V-os).

The only real valuable thing is intuition.

(#33227) joecontra válasza brd (#33226) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm, utánanézek a dolognak. :K

Üdv,
J

(#33228) salgocomp válasza salgocomp (#33212) üzenetére


salgocomp
senior tag

Erre valaki ?

(#33229) Vakegérke válasza salgocomp (#33228) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha mered, óvatosan szedd szét, nem lehet ördöngösség. Azonnal látni fogod, hogy milyen csatlakozású, szerintem össze tudod ugrasztani az alaplappal a telepítés idejére.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33230) ironer23 válasza ironer23 (#33203) üzenetére


ironer23
csendes tag

Ill erre?

(#33231) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

most egy olyan problémám van, hogy kék képernyőt kapok win közben.(win7 x64 ult.)
volt hogy játék alatt és mindig torrent alatt. torrentet elindítom, csak egy file van letöltésben és rá 2-5percen belül lefagy ezzel a kék képernyős dologgal
"dumping physical memory to disk" és itt számlál 100ig aztán újraindul.
ezt néztem a win hibajelentésében abban a percekben, amikor ez pontosan történt.




(#33232) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Lesz majd egy rakás S775-ös procim, amik állítólag nagyon melegednek. Mit lehet ezekkel kezdeni ? Lepolírozni őket ?

(#33233) McDog válasza ch003067 (#33232) üzenetére


McDog
aktív tag

Mit értesz nagyon melegedés alatt? Gyári hűtővel melegek? Mert pl mikor lecseréltem a gyári Intel proci hűtést egy Arctic Alpine 11 Pro Rev 2-re 15- fokkal lett kevesebb a procim hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#33234) ch003067 válasza McDog (#33233) üzenetére


ch003067
addikt

Igazából még nem tudom, de az biztos, hogy azért lettek lecserélve, mert nagyon melegedtek.

Egy polírozás kb mennyire kerülhet egyébként ?

(#33235) Lompos48 válasza ch003067 (#33234) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Áruld el nekem (mert fogalmam sincs, a klasszikuson műveleten kívül) mit értesz polírozás alatt?

(#33236) McDog válasza ch003067 (#33234) üzenetére


McDog
aktív tag

Egyik fórumtárs foglalkozott ilyennel pár éve: subaruwrc Kérdezd meg tőle vállal-e még.
Bár én magam normális használat mellett nem tudom elképzelni miért kellene...

[ Szerkesztve ]

(#33237) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!
Segítség kéne.
Most a napokban elkezdett olyan furcsaságot csinálni a gép hogy ha először indítom el vagy mondjuk 2-4 óra múlva akkor azt csinálja hogy elindítom a battlefield 3-mat betölti a pályát és utána kb 10-20 másodperc múlva elkezd akadni mint állat. Nagy nehezen kilépek belőle de az asztalon is hihetetlenül akad. Megnéztem a feladatkezelőben hogy hogy is állok erőforrás ügyileg és látom hogy a kilépés után a ramból 1gb szabad és a merevlemez fullon terhelve van. Majd mikor már a merevlemez nem pörög fullon azután is a ramom 73% használt. Egyszerűen nem látom hogy mi foglalja le. Miután újra indítom a gépet és belépek a battlefield 3-ba utána tökéletesen működik, semmi akadás nincs. Ez a jelenség csak a battlefield 3 nál van jelen. Hozzáteszem hogy eddig ilyen problémám nem volt pedig semmi változtatás nem volt.
Valakinek valami ötlet?
Windows 8 van fent. 4gb ram van a gépben.
Valószínű hogy a ram miatt kezd el akadni de újraindítás után akkor mért megy? és eddig akkor mért volt jó?

[ Szerkesztve ]

(#33238) ch003067 válasza Lompos48 (#33235) üzenetére


ch003067
addikt

Lepolírozni a proci tetejét, hogy jobban le tudja adni a hőt. [link]

McDog Köszi, rákérdek !

[ Szerkesztve ]

(#33239) Lompos48 válasza ch003067 (#33238) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez érdekes! Ha jó lenne, nem csinálná vékonyabbra a tokot a gyártó? Úgy olcsóbb is lenne. Ráadásul egy kézi polírozással a tok planeitását is el lehet rontani.

(#33240) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezek e ,de nem találtam jobbat...
Szóval a gondom.
realtek alaplapi 7.1 hangkártyára van kötve egy 5.1 hangrendszer,és zenehallgatás közben nincs mélynyomóm!!!!!!!!
Film,és játék közben van,youtube-os klippek közben van, csak zene hallgatás közben nincs..Mindegy ,hogy mp3-at,vagy flac-et hallgatok,3 lejátszót is kipróbáltam,legújabb2.70 realtek driver van fenn(windows7 ultimate 64bit),leszedtem a dolby theatre-t is , semmi változás...
Az én tudásom megállt...
Vélemények????
Üdv,Balázs

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#33241) ch003067 válasza Lompos48 (#33239) üzenetére


ch003067
addikt

Nem hiszem, hogy az itt a lényeg, hogy minél vékonyabb legyen, hanem hogy minél simább legyen a felülete.

(#33242) salgocomp válasza Vakegérke (#33229) üzenetére


salgocomp
senior tag

Egyszerűen nem tudom még csak megmozdítani se a fedelét. Valami ötlet valakinek, hogy hogyan fogjak hozzá ? :S

(#33243) Vakegérke válasza salgocomp (#33242) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincsenek csúszásgátló gumitalpai? Ha vannak, azok alatt találhatóak a rögzítő csavarok.
Amondó lennék, hogy légy óvatos. Akár kidobott pénz is lehet a vételár, ha mellényúlsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33244) pocokxx válasza tailor74 (#33240) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha windows 7, akkor ehet állítani külön az alkalmazások hangerejét. Nem ott van gubanc?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#33245) salgocomp válasza Vakegérke (#33243) üzenetére


salgocomp
senior tag

Gumitalpak vannak, de szerintem inkább megpróbálkozom az eladásával. Az még mindig biztosabb, mintha szétbarmolnám. :R

(#33246) tailor74 válasza pocokxx (#33244) üzenetére


tailor74
őstag

Lehet nem túl értelmesen írtam le...
Minden csatorna szól zenehallgatás közben,kivéve a subwoofert...
Láss csodát filmek és játék közben megjön a sub hangja is.
A csatornák hangereje mind maxon van beállítva...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#33247) Vakegérke válasza salgocomp (#33245) üzenetére


Vakegérke
veterán

Biztos, hogy el akarod adni? Tároló eszköznek megfelel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33248) felhasználó2


felhasználó2
tag

Sziasztok

Vettem egy ZTE Kis Plus készüléket. Két kérdésem van.

1. Hol, hogyan lehet a fényképező kioldójának hangját kikapcsolni, némára tenni? Néma üzemmódban is hangosan kattan, mikor elkészítette a képet.

2. Nem tudok adatot tenni rá/másolni róla a számítógépre. Nem tudj a Windows XP telepíteni a softwaret (ezt az üzenetet kapom, miután csatlakoztattam). Kerestem googléban driverre " Zte Kis plus windows xp driver" de nem kaptam rá találatot. Van ötletetek?

(#33249) regener


regener
veterán

Sziasztok, közületek valaki játszott a The Chronicles of Riddick - Assault on Dark Athena nevű játékkal?
Én ma kaptam kölcsön, felraktam, de a videók után 0fps a főmenüben, és mire megmozdulna a kiválasztás addig újra elindul a bemutató vidi.
OpenGL-es, de win7 ennyire nembírja vajon?

(#33250) Vakegérke válasza felhasználó2 (#33248) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azért kattan hangosan, hogy ne lehessen feltűnés nélkül illegálisan fotózni. Például lányok szoknyája alá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.