Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Qru válasza Satyricon (#33347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Közösségi oldalakon próbálkozz (iwiw, twitter, facebook) sztem is.
Vagy egyszerűen rugd rá az ajtót. ;]

#nincsbennetarcsi

(#33352) RootRulez válasza Qru (#33345) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy lett, köszi!

═════════════════════════════════════════

(#33353) fps8 válasza Satyricon (#33349) üzenetére


fps8
senior tag

Csengess a szomszédba, és kérdezd meg h hogy hívják stb...

"War... war never changes"

(#33354) Satyricon


Satyricon
addikt

A neve is megvan, a szoszédot meg nem akarom zaklatni... Mert pl ha elmondja a csajnak h h valaki ebből az okból kereste valaki, lesz ideje milyen ürügyöt kitalálni, vagy legrosszabb esetben nem kapom vissza azt ami az enyém! Spontán akarok vele beszélni(akár telón is), hogy ne tudjon semmit kitalálni!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#33355) fps8 válasza Satyricon (#33354) üzenetére


fps8
senior tag

Értem. Akkor nem egy "megtalálta a buszon a személyidet" -eset... :N

"War... war never changes"

(#33356) Satyricon válasza fps8 (#33355) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem... Sajnos... :(

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#33357) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Megrendeltem az új gépemet kb.olyan 250 ezer ft.ba fog kerülni.Az a helyzet,hogy a számtechbolt(kisker) ahol a komplett gépet veszem beszámítja a régi gépemet miután letesztelték megnézték stb.Ez nagy segítség nekem,hogy beszámítják a régi gépemet ugyanis az új gépem végösszegéből lejön a régi gépem ára kb 40-50 ezer forint így nekem csak 200 ezret kell fizetnem és bevinnem nekik a régi gépet.A kérdésem az lenne,hogy ugye ha beveszik a régi PC-met pl. 40 ezerért akkor azt ugye megpróbálja a bolt használt cuccként vagy kompletten továbbadni,hogy legyen egy bizonyos mértékű haszna rajta.A kérdésem az lenne,hogyha esetleg a számtechbolt huzamos ideig nem tudja értékesíteni a régi gépemet amit beszámítottak akkor nem-e tehetik meg azt velem,hogy mivel nem tudják eladni ezért inkább visszaadják a régi gépemet én pedig és inkább fizessem ki a 40 ezer forintot amennyivel kevesebbet fizettem az új gépemért.Szerintetek ezt megteheti egy ilyen kiskeres számtechbolt,vagy onnantól kezdve,hogy beveszi karégi gépemet már csak is az ő felelősségük,hogy mit csinálnak vele és nem vonhatják vissza a beszámítást?Előre is köszi.

(#33358) Bogyó bá' válasza #85154688 (#33357) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha tesztelte, beszámította, stb., akkor utólag nincs reklamálni oka. (Mármint ha nem derül ki, hogy átverted valamivel) Tehát, ha nem bizományos megbízással veszi át, hanem "megvásárolja".

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33359) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne h van egy noti amit ujra kellene tennem, és van rajta több Windows is, beállítottam a BIOS-ban a Boot sorrendet, és a DVD meghajtó az 1. de nem bootol be a Win XP telepítő, akkor sem ha manualisan előhívom a boot menüt és ott nyomok a DVD-ről bootolásra, de akkor sem tölti be hanem egyből az a képernyő jön fel h válasszak az indítani kívánt oprendszerek közül, hogy tudnám rábírni h bootoljon a lemezről?
Előre is köszi a helpet!

Matthew 24:42

(#33360) roland_17 válasza @matthew@ (#33359) üzenetére


roland_17
tag

Helló !
Lenne egy problémám , a Barátom ide hozta nekem a számitógépét , hogy rakjam fel neki a windows 7 et,
Ez gond nélkül , ment csak a videokártyához nem találok windows 7 drivert sehol ,
Intel® Extreme Graphics Videokártyáról lenne szó ez egy alaplapi vga : )
Várom a válaszokat üdv !

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33361) lizakattila válasza roland_17 (#33360) üzenetére


lizakattila
senior tag

Az alaplap gyártói honlapján sincs hozzá driver?
Az alaplapi vga-knál általában szoktak mellékelni a lapgyártók.
Esetleg ITT a graphics driverek között az alaplapi chipsetnek megfelelő?

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#33362) Bogyó bá' válasza roland_17 (#33360) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor vagy kérd el tőle az alaplap driver-CD-jét, vagy legalább derítsd, ki hogy milyen alaplap van benne, és a gyártó oldaláról szedd le a megfelelő drivereket. Gondolom, hogy az eszközkezelőben nem csak a VGA mellett van felkiáltójel.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33363) roland_17 válasza lizakattila (#33361) üzenetére


roland_17
tag

Nem találok hozzá sehol D:

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33364) roland_17 válasza roland_17 (#33363) üzenetére


roland_17
tag

Nincs driver cd je .(
Most próbálóm kideríteni az alaplap pontos típusát
Az ezkőz kezelőbe csak a multimédia felkiáltójeles ! :D

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33365) #85154688 válasza Bogyó bá' (#33358) üzenetére


#85154688
törölt tag

Igen azt mondta ez eladó,hogy beszámítja az új gépem árába,mondtam neki,hogy rendben van,és szeretném ha előtte letesztelné a gépet tetőtől talpig,hogy saját kezűleg győződjön meg róla,hogy hibátlan a gép.

(#33366) roland_17 válasza roland_17 (#33364) üzenetére


roland_17
tag

Copmaq Dmi ennyit látóik az AIDÁban

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33367) lizakattila válasza roland_17 (#33364) üzenetére


lizakattila
senior tag

Esetleg nézd meg Aida-val a lap adatait, elég sok mindent kiír róla.
Ill előző hsz-emben van egy link, ott is próbálkozhatsz.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#33368) roland_17 válasza lizakattila (#33367) üzenetére


roland_17
tag

Copmaq Dmi ennyit látóik az AIDÁban

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33369) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok lenne egy kérdésem : Need for Speed Underground 2

Hogyan lehetne kitenni a játékot 1366 x 768-ba ?

esetleg valaki megtudná mondani Gergő voltam.

(#33370) ch003067 válasza Vakegérke (#33341) üzenetére


ch003067
addikt

Láttam :)

(#33371) McDog válasza Gergő170 (#33369) üzenetére


McDog
aktív tag

Gergő! Itt leírják!

(#33372) roland_17 válasza McDog (#33371) üzenetére


roland_17
tag

A problémám megoldódott !!
Feltettem windows xp sp2 ahozz van driver win 7 hez nincs :)
Köszönöm , azért a segítségeket , További szép napot és kellemes karácsonyi ünnepeket és egyben újéveket kívánok minden ph- kollégának :)

--> Hirdetéseim: http://href.hu/x/inio <-- --> Megbízhatóságom: http://href.hu/x/inin <-- -->06-30/368-12-71<--

(#33373) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

8GB memóriánál, hogyan kell beállítani a virtuális memória értéket win7-ben, mert volt hogy elfogyott a szabad memória.?

(#33374) McDog válasza Ice&Lime (#33373) üzenetére


McDog
aktív tag

Start/Vezérlőpult/Rendszer/Speciális/Teljesítmény/ Beállítások.../Speciális/Módosítás

(#33375) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok ismerősöm xp telepítés közben ezzel a hibajelenséggel találkozott...

Tudnátok tanácsot adni mi lehet a probléma? :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33376) Ice&Lime válasza McDog (#33374) üzenetére


Ice&Lime
veterán

azt én is tudom hol lehet beállítani, csak azt kérdezem hogy 8gb-nál milyen értéket kell beállítani min. és max. nak?..

(#33377) Qru válasza Ice&Lime (#33373) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajátgép jobb klikk, tulajdonságok, speciális rendszerbeállítások, speciális fülön a legelső beállítások gombra katt. Speciális fül, és katt a módosítás gombra, ott tudsz egyéni méretet megadni.

#nincsbennetarcsi

(#33378) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Helló,

Nézeteltérésbe kerültem egy barátommal a következő kérdés kapcsán, kérlek segítsetek!

Van -e köze a PPI értéknek a grafikus teljesítményhez, vagyis van -e különbség FPS-ben akkor, ha ugyanazon felbontású, de más méretű kijelzőkön futtatunk egy alkalmazást? (nekem megvan a saját álláspontom, de kíváncsi vagyok mindenkiére)

Köszönöm!

(#33379) Ice&Lime válasza Qru (#33377) üzenetére


Ice&Lime
veterán

most ilyen:

és 1600-at használ készenlétinél

ez nekem túl sok.
pontosan milyet kell megadni?

(#33380) Qru válasza lyzzard (#33378) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A képarányra gondolsz? Hogy 4:3, 16:10 vagy 16:9? Ez esetben teljesen mindegy, mert egyedül a felbontás a lényeges (azonos grafikai beállítások és környezetet feltételezve term.).

mod:

jakos73

Automatikusan hagyva feleslegesen sokat foglal le általános célra. Nálam 6GB ramnál ki is van kapcsolva, 8GB ram mellett is simán kilőheted... Gyorsabb lesz a gép és 1-2 specifikus progt leszámítva semmi nem hiányolja.
Ilyenkor nem a hdd-re írja ki azokat az adatokat, hanem a ram-ba ami sokkal-sokkal gyorsabb még egy ssd-nél is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33381) anonymus89 válasza Ice&Lime (#33379) üzenetére


anonymus89
addikt

Pipa ki, egyénihez meg ajánlott 1,5x-orsát beállítani már ha van annyi szabad helyed a partíción.
Kezdeti, maximálishoz u.a-t beírni, majd ok.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#33382) lyzzard válasza Qru (#33380) üzenetére


lyzzard
aktív tag

igazából a képméretre csak. teszem azt, 1920x1080, 20 col kontra 55 col, de szerintem nem kellene, hogy legyen teljesítménykülönbség.

(#33383) Ice&Lime válasza anonymus89 (#33381) üzenetére


Ice&Lime
veterán

írjak be 12GB-ot? minek?
én úgy értettem, hogy csökkentsem, nem növeljem...
nem értem már így is sok, én csökkenteni akarom.

[ Szerkesztve ]

(#33384) McDog válasza Ice&Lime (#33379) üzenetére


McDog
aktív tag

A Windows általában a virtuális memória maximális értékeének a memória másfélszeresére állítja kb azt látod maxnál.
8 GB RAM azonban elég szokott lenni, ám egyes programok kötelezően kérik, így kipróbálnám, hogy minnek és maxnak adsz mondjuk 512 MB-ot. Szerintem a program ami eddig kért virtuális memóriát nem fog szólni.

(#33385) Qru válasza lyzzard (#33382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nincs, mert ugyannyi pixelt kell kiszámolnia a vga-nak. A két esett között csak a pixelek távolsága és mérete között van különbség de maga a pixel szám mind a két esetben azonos (2073600 db).

mod:

jakos73: Írj be 0-át, nem kell a virtuális mem. Ha hiányolja vmi progi akkor meg megadsz 300MB-ot és kész. Évek óta vmem nélkül használom a gépem, eddig semmi nem hiányolta (főként játékra használom).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#33386) Ice&Lime válasza McDog (#33384) üzenetére


Ice&Lime
veterán

én is erről beszélek, hogy csökkentsük, nem pedig növeljük. minek növelném 12GB-ra vagy 16GB-ra :Y , nem inkább csökkenteni kéne úgy mint te is mondod.
szóval én értékekre voltam kíváncsi, pl amit te mondasz az 512mb-ot az jónak, érdekesnek tűnik.
játéknál oké volt ezzel az értékkel?
azt szeretném, hogy mégis legyen valami, nem akarom megszüntetni, csak legyen valami, ami elég.
nem értem a többieket miért mondanak olyan elképesztő sokat :F

[ Szerkesztve ]

(#33387) lyzzard válasza Qru (#33385) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszönöm, engem igazoltál.
A helyzet az, hogy rengeteg mobilos fórumban írják, hogy csak azért, mert magasabb a PPI érték, magasabb eredményeket adnak a benchmark programok, és ezzel nem értek egyet.

(#33388) McDog válasza Ice&Lime (#33386) üzenetére


McDog
aktív tag

Nekem 4GB RAM-mal 512 virtuális memória elég szokott lenni, igaz nem Full HD-be játszok, hanem csak 17 '-on 1280*1024-es felbontásban. (Arra az 512-re is csak azért van szükségem, mert egyes programok tudom hogy kérik a virtuális memóriát.)

(#33389) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ha kzdeti és maximálisnak azért megadok ugyan úgy 512-512mb-ot az úgy jó?
kezdetinek is ugyan annyit megadni oké? (bocs :) )

(#33390) rii


rii
nagyúr

wifi-n a ping 30-120 ms
lehet ezen valahogy javítani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33391) McDog válasza Ice&Lime (#33389) üzenetére


McDog
aktív tag

Ugyanannyit megadni oké :) .

(#33392) Ice&Lime válasza McDog (#33391) üzenetére


Ice&Lime
veterán

oké köszi!

(#33393) Qru válasza rii (#33390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menj közelebb a routerhez és/vagy üsd ki a falat. ;]

CfosSpeed esetleg segíthet...

#nincsbennetarcsi

(#33394) McDog válasza rii (#33390) üzenetére


McDog
aktív tag

A 120 ms soknak tűnik, próbálj meg másik Wifi csatornát használni.
(Egy progi amivel megnézheted, a környékeden mit használnak: ITT, De pl a Tomato firmwareben, van erre scan funkció )

[ Szerkesztve ]

(#33395) rii


rii
nagyúr

köszönöm
a falkiverésen kívül mindent megpróbálok :)
csak egy bútorlap mögött van a router

mértem megint
megint lett egy 120 érték
másik gépen meg egy 210-es
5 mgebit helyett meg 1-2

thome-os pirelli router van
esetleg ennek cseréje segíthetne?
mondjuk a jelerőségre "kiválló"-t ír a w7

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33396) Qru válasza rii (#33395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A két antenások erősebben sugároznak esetleg egy olyat. De lehet vmi beállítás gubanc van, mert engem egy téglafal választ el a routertől (1 antennás tp-link) és jobb ping-em van...

#nincsbennetarcsi

(#33397) Kommy válasza rii (#33395) üzenetére


Kommy
veterán

mit pingelsz konkrétan, mert ha a router-t akkor az nagyon sok. Amúgy maga a pirelli egy nagyon rossz home gateway (nekem is az van), de nálam a wi-fi ki van benne kapcsolva mert úgy néhány óránként újraindul, vagy kapcsolatot bont.

(#33398) McDog válasza rii (#33395) üzenetére


McDog
aktív tag

A pirelli routert nem ismerem, nekem csak a gumiabroncs jut eszembe a Pirelliről. :)

(#33399) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Egyik barátom most vett új gépet, minden megy is normálisan, leszámítva, hogy időnként bejön randomban 1-2 kékhalál... A hibák többnyire "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED" illetve "DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL". Neten rákeresve konkrét okot nem találtam, mindenhol azt írták, hogy sok oka lehet ezeknek a hibaüzeneteknek.. Szerintem valószínű, hogy valamelyik driver csinálja, de ennél tovább nem sikerült eljutni a megoldás terén. Feltöltöttem ide az utolsó 4 minidumpot, hátha valaki jobban ért ezekhez. :B

A konfig: Gigabyte GA-790XT-USB3, AMD Athlon II X4 620, egy 4GB-os Corsair Dominator 1600MHz-es DDR3 RAM, illetve egy 4GB-os Corsair Vengeance 1600MHz-es DDR3 RAM, Sapphire Radeon HD 7750 1GB, Corsair CX430 táp, Kingston 64GB SSD, 250 GB Maxtor HDD.
Windows 7 x64 SP1 oprendszer van fent. Az alaplapra a legutolsó stabil BIOS-t tettük fel (F4). A gép nincsen túlhajtva, 2 órán át Prime stabil volt. A kékhalálok teljesen véletlenszerűen jönnek, van hogy Far Cry 3 közben, de van hogy netezgetés közben, stb.

Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a konkrét probléma, vagy hogy mit kellene még megpróbálnunk? :R

(#33400) rii válasza Kommy (#33397) üzenetére


rii
nagyúr

lehet amatőr módszernek tűnik, de csak a speedtest.net et nézem ilyenkor
de minden oldalt olyan nehezen "kap el" .. aztán gyorsan betölti ...

Qru:lehet nekem is azt kellene beszereznem... havercsajnak is olyat vettünk, mivel itt a PH-n azt ájálották a linksys-ek mellett

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.