Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) Vakegérke válasza Zin (#33148) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha minden igaz, az író program sem engedi a 8x-osnál nagyobb sebességet. Ha mégis, ne dőlj be neki. Inkább lassabban, de biztosan.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33152) janos1988


janos1988
addikt

Van olyan program amivel egy adott könyvtár/meghajtó összes könyvtárát és fájljainak a nevét lementi egy fájlba?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#33153) fps8 válasza janos1988 (#33152) üzenetére


fps8
senior tag

Én total commander pluginnal csináltam ilyet annó, de most meg nem mondom melyikkel... :F

"War... war never changes"

(#33154) Zin válasza Vakegérke (#33151) üzenetére


Zin
senior tag

Értem...8x-nál maradok akkor.fps thank ;)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#33155) Vakegérke válasza Zin (#33154) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább fps8 társunkat illeti a köszönet, én csak kontráztam neki. Nem kerget a tatár, inkább lassabb sebességet állíts be, 4x-est, vagy még lassabbat, tovább élnek majd a mentett dolgok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33156) fps8 válasza Vakegérke (#33155) üzenetére


fps8
senior tag

Régi téma már ez a dvd/cd írás dolog. Számomra már csak emlék :) :U

"War... war never changes"

(#33157) fps8 válasza janos1988 (#33152) üzenetére


fps8
senior tag

GOOGLE

"War... war never changes"

(#33158) total90 válasza fps8 (#33135) üzenetére


total90
veterán

... azért ez több mint kiakasztó. Kiad egy gyártó egy terméket, ahol magától a rendszer futtatásától 1 óra után forró neki a talaj !? Akkor már miért nem tesz egy rohad kis ventit a bordára? Nem értem...

(#33136) szeva000

Én speciel ezért nem fizettem, de akkor sem értem a logikát. Mindegy, így ventivel most megy szépen.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33159) fps8 válasza total90 (#33158) üzenetére


fps8
senior tag

Mert nem törődnek vele... Az emberek azon százaléka aki ilyen termékbe nyúl, megtanulja hogy a következő vásárlás során kerülje az ilyen termékeket. Az, hogy szégyenfolt a gyártó nevén meg senkit sem érdekel, mert mindenki ad el silány minőségű terméket manapság... Legalább is a PC-gyártó cégek világában... A többi, nos az meg számunkra megfizethetetlen. De ott hidd el nincs ilyen probléma...

"War... war never changes"

(#33160) fps8 válasza fps8 (#33159) üzenetére


fps8
senior tag

Gondolok itt példának okáért az almás termékekre. Túl nagy piac van egy név alatt. Mennyiség... a minőség rovására. Egyszerűen nincs idejük tesztelni a termékeket rendesen, ilyen tempójú növekedés/újítás mellett.

"War... war never changes"

(#33161) misa025


misa025
csendes tag

Üdv!Segitség!GA-P61A-D3 erre a lapra jó a 775-ös procihűtő? :))

(#33162) total90 válasza misa025 (#33161) üzenetére


total90
veterán

Mivel az más tokozás, így nem :N

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33163) misa025 válasza total90 (#33162) üzenetére


misa025
csendes tag

Köszi reménykedtem mert van oan 1155-ös lap amire rámegy állítólag azt hittem ugyan akkora a furattávolság:)

(#33164) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Win7-re tennék virtuális xp-t, de nem megy.
Amikor futtatnám a virtual pc nevezetű telepítőcsomagot, akkor mindig ezzel a hibával áll le:
"a frissítés nem érvényes erre a számítógépre"
ha meg enélkül akarnám feltelepíteni az xp mode-ot, akkor a telepítés legvégén áll le telepítési hibával.
Van ötletetek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33165) spista222 válasza total90 (#33158) üzenetére


spista222
addikt

A passzív kártyákat csak jól szellőző házba szabad rakni ahol legalább elől és hátul van egy-egy ventilátor.
Ha az első mondat nem teljesül akkor rakhatnak rá bármekkora bordát meg fog sülni(80-90°C).

Most látom hogy integrált VGA-ról van szó. Nvidia Chipszettes lapot nem szabad venni hacsak nem direkt SLI-re kell(te esetedben nem) mert kivétel nélkül megfőnek. Az még egy elég szép nagy borda nézd meg hogy az ASRock mekkorát rak rá:)

Akkor már miért nem tesz egy rohad kis ventit a bordára? Nem értem...

Mert direkt hangtalanul akarja eladni, egyébként nem kis venti kellene rá(mert ahhoz általában kis borda is társul és ha tönkremegy a venti mint pl ABIT lapoknál akkor a chipszet is halni szokott vele ezzel szemben egy nagyobb borda sosem megy tönkre) hanem egy nagy és alacsony fordulaton ha már azért vették hogy halk legyen.

Ennél már csak a laptopoknál van nagyobb szívás ott még csak cserélni sem tudod a hűtést és elég magas hőfokok szoktak lenni típustól függően.

[ Szerkesztve ]

(#33166) fps8 válasza gordonfreemN (#33164) üzenetére


fps8
senior tag

Nem kis feladat. Egyszer én is próbálkoztam, végül rájöttem hogy ahhoz a programhoz amihez akartam telepíteni felesleges volt, mert elindult win xp kompatibilitási módban is. Mihez kéne egyébként?

"War... war never changes"

(#33167) Darkness6


Darkness6
csendes tag

Sziasztok!

Asztali gépről van szó, olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e valamilyen problémája a gépnek, amit a hűtőházban használok adminisztrációra.
Úgy sejtem, hogy a hidegnek (-5°C - 3°C) nem kellene problémának lennie. Inkább a párának..
Mit gondoltok mi gondja lehet?

Darkness6

(#33168) tikshow válasza Darkness6 (#33167) üzenetére


tikshow
addikt

Hiába van hideg, a gépet bekapcsolod az hőt termel és kicsapódik a pára egy idő után a gép belsejében - teljesen mindegy, hogy mit csinálsz - ez pedig szép kis zárlatot tud okozni.

[ Szerkesztve ]

(#33169) spista222 válasza gordonfreemN (#33164) üzenetére


spista222
addikt

Csak Ultimate-re rakható rá a gyári Windows XP mód.
Annyit tehetsz ha nem Ultimate-d van hogy manuálisan létrehozol egy virtuális gépet és feltelepíted egy lemezről rá.

Darkness6 Volt egy P1-esem az nem indult be 10°C alatt. Az összes többi gép még -10°C-ba is indult csak a merevlemezt sajnáltam.
Elvileg a pára csak hidegebb felületre csapódik le ezért baj ha hideg dolgot behozunk karácsonykor mert arra lecsapódik a pára, de ha meleg dolgot viszünk ki azzal semmi sem történik(természetesen lehül).

[ Szerkesztve ]

(#33170) fps8 válasza spista222 (#33169) üzenetére


fps8
senior tag

Úgy úgy! Ha folyamatosan megy a gép, akkor annak semmi baja nem lesz. Ha meg nem, akkor javasolt 5-10 perc hajszárítózás levett oldallal indítás előtt. Így tuti nem lesz baja. :U

Ja, és kikapcsolt állapotban célszerű áramtalanítani! :C
Az oxidáció még így is ellened dolgozik ugyan, de annak azért kell jó néhány év hogy tönkretegye a masinát.

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#33171) #65675776 válasza spista222 (#33169) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pro-ra és Enterprise-ra is.

(#33172) Katana28 válasza DJ WOKKY (#33102) üzenetére


Katana28
csendes tag

Vettem hangkártyát és hál' az égnek most már működik rendesen.

(#33173) freaghill


freaghill
őstag

Ha LANba szeretnénk játszani kb. 10-en akkor mit kéne venni? Eddig kevesebben játszottunk, és ezért routert használtunk, de ugye internet nem kell, csak a gépeket kéne valamivel összekötni.
Mennyibe kerülne az az akármi?

(#33174) Lompos48 válasza Darkness6 (#33167) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A hideg miatt lecsapódó pára. A ház hideg falaira csapódik le, aztán arra folyik, amerre tud. Esetleg bele a tápba, például. Nem hiszem, hogy bármelyik asztali gép specifikációjában találnál negatív hőmérsékletet a működési tartományban.

[ Szerkesztve ]

(#33175) gordonfreemN válasza fps8 (#33166) üzenetére


gordonfreemN
addikt

hp1200-as nyomtatóhoz.
win7-hez csak unidriver van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33176) Ricardo128 válasza freaghill (#33173) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

[link]

gölmétcsül ©

(#33177) gordonfreemN válasza freaghill (#33173) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Például switch, vagy mindenkinek duplaLAN a gépén és egymás után tovább osztjátok a hálót.
Igaz tapasztalatom nem sok van benne...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33178) fps8 válasza gordonfreemN (#33175) üzenetére


fps8
senior tag

Próbáltad a pcl és a poscript drivert is?
Mert nekem is volt ilyen problémám annó, és tudom hogy az egyik működött, a másik nem win 7 alatt vista driverrel.

"War... war never changes"

(#33179) gordonfreemN válasza fps8 (#33178) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tehát a nyomtató működik, csak extra beállításoktól elesel, ha ilyen univerzális drivert használsz.
Szóval a pcl az pont fent van, ez pont ilyen univerzális.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33180) fps8 válasza gordonfreemN (#33179) üzenetére


fps8
senior tag

Nagyjából igen. De ha pl word-ből nyomtatsz, akkor a pcl beállításokat be tudod szoftveresen is állítani nyomtatás előtt a programmal.

"War... war never changes"

(#33181) total90 válasza misa025 (#33163) üzenetére


total90
veterán

Nem, más... házilag megoldható. Az enyém is úgy van megoldva ;)

(#33165) spista222

Jaja, ez integrált cucc és mint írtam, nem vettem, hanem elhozhattam... de akkor is, maga a megoldás zavar.
Most így, hogy raktam rá, ami egy kicsit kavarja a levegőt, így jó. Ezt gyárilag is megoldhatták volna és nem lett hangosabb, mint a gyári 8 cm-es Intel ventis proci hűtő. Szóval...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33182) gordonfreemN válasza fps8 (#33180) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes, a ps driverrel a vektorgrafikák kevésbé cikk-cakkosak a rádiuszokban. :F

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33183) spista222 válasza total90 (#33181) üzenetére


spista222
addikt

Hiába raknak rá bármilyen hűtőt tönkre fog menni, csak késleltetni lehet az elkerülhetetlent.
Egyébként egy két lappal már jártam úgy hogy a prociventi vezérlést ha nagyon levettem vagy toronyhűtőt használtam akkor a chipset és a proci körül lévő dolgok annyira felmelegedtek hogy megfagyott a gép.
Lehet hogyha te is kikapcsoltad volna a prociventi vezérlést, vagyis maximumon járattad volna akkor kapott volna annyi levegőt hogy nem melegszik ennyire.
Ha újonnan nem volt ennyire meleg(amit gondolom nem tudsz) akkor az is elképzelhető hogy a chipset le lett egy kicsit sarkazva s innen a megnövekedett hőtermelés.

(#33184) total90 válasza spista222 (#33183) üzenetére


total90
veterán

Nincs sarkazva, azt néztem... Most a hőfokok okésak, de már tervben az egyedi borda szerelése :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33185) peter889 válasza Lompos48 (#33096) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a megnyugtató soraid. :R Meg fogok bízni a hálózati adattovábbításban.

unravel (#33099)
Köszi a választ. :R Maradok a hálózati másolás mellett, végső esetben hurcolnám a winyót.

[ Szerkesztve ]

(#33186) peter889 válasza unravel (#33099) üzenetére


peter889
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#33187) fps8 válasza gordonfreemN (#33182) üzenetére


fps8
senior tag

:DD Kell ennél több?
Egyébként a 2-windows 1 hdd-n vagy akár egy gépen az nagyon macera. Ha véletlenül sikerül fabrikálnod rá egyet, kis idő után azon lennél hogy hogyan szabadulj meg tőle. (True story) :))

"War... war never changes"

(#33188) Vakegérke válasza fps8 (#33187) üzenetére


Vakegérke
veterán

"...vagy akár egy gépen..."

Miért ne? Az egyik winyómon XP van, a másikon Win7, a harmadikat tárolásra használom. Annyi az egész, hogy telepítésnél csak azt szabad csatlakoztatni, amelyre felpakolom a rendszert.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33189) fps8 válasza Vakegérke (#33188) üzenetére


fps8
senior tag

Ez így korrekt megoldás. De én már attól agymenést kaptam, hogy bekapcsoláskor állandóan megkérdezte h most melyik winf@s verziót akarom elindítani...
Meg azért a pc oké hogy szerelhető, meg buherálható... De biztos előbb tönkremegy ha hetente 5x cserélgeted benne az alkatrészeket. :U

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#33190) gordonfreemN válasza fps8 (#33187) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezért akarnám az xp módot.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#33191) fps8 válasza gordonfreemN (#33190) üzenetére


fps8
senior tag

Tuti nem találsz inkább csak simán pcl drivert ami esetleg működhet?

"War... war never changes"

(#33192) Vakegérke válasza fps8 (#33189) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak két kábelt kellett kihúznom a csatlakozóból mindkét telepítésnél. Mikor végeztem, visszadugtam őket, és kész.
BIOS-ban az XP-s winyó van beállítva elsődlegesnek, tehát boot-nál nem kérdez semmit a gép, csak betölti.
Ha a Win7-tel akarok barátkozni, akkor boot-nál F12, megmondom neki, hogy a másik winyóról légy szíves, és kész. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33193) Realradical válasza fps8 (#33187) üzenetére


Realradical
őstag

Startup and recovery alatt kiválasztod melyik default OS-t akarod használni, kiveszed a pipát a time to display operating system elől és máris nem kell választani. Ha meg utána szükség van a másik OS bepippantod és kész. A "fabrikálás" meg annyi, hogy másik mappába teszed a kettes számú Windows-t.

@gordonfreemN
A biztosan jó verziót szedtél le? (Edition/x86/64)
Akkor szokott ilyet mondani, ha ez eltér a ténylegestől.

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33194) fps8 válasza Realradical (#33193) üzenetére


fps8
senior tag

Na jó, ezt elképzelhető hogy nem találtam meg annó... De nekem ezeken kívül is okozott gondot. A lényeg hogy megoldható, de részemről túl körülményes. Pláne 1 driver kedvéért. :U

"War... war never changes"

(#33195) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
A cuccaimban meg tudjátok nézni a gépemet!
A Battlefieldben és a Far Cryban csinálja ezt!
10-ből 5-szor nem indul el a játék, hanem fekete a monitor, vagy csíkos!
Ekkor újra kell indítaniom a gépet.
A videokarim azt írja, hogy 600W kéne, de nekem csak 550W-os a tápom!
Lehet hogy ez a hiba?
Mi hiba lehet még?(csakmert nem akarok új tápot venni azért, hogy lehet hogy nem is ez a hiba)
Előre is köszi!

(#33196) fps8 válasza 2csi (#33195) üzenetére


fps8
senior tag

Az már elég merésznek tűnik, hogy nem elég neki 550W... húzd ki a nem kellő fogyasztókat egy tesztre és kiderül. (fölös hdd, optikai meghajtó, + ventik stb...) Hőfokokat mérted?
Egyébként nagyon nem tudhatom, de talán driver is okozhatja a problémát.

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#33197) 2csi válasza fps8 (#33196) üzenetére


2csi
aktív tag

Köszi a jó tanácsokat!
Hétvégén leveszek mindent minimumra és kihúzom a felesleges dolgokat.
A hőfok amúgy rendben van!
Mégegyszer köszi!

(#33198) 2csi


2csi
aktív tag

Ja és amúgy az árt a gépnek vagy a windowsnak ha állandóan újraindítom? (mert lefagy)

(#33199) Bogyó bá' válasza 2csi (#33198) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Első körben teljesen szüntesd meg a CPU-tuningot. Ekkor minden ki fog derülni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#33200) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Itt is felteszem, hátha jön ötlet rá. Kicsit jobban pörög ez a topik...

Miként lehetne megoldani, hogy a Thunderbird 1080 pixel magasan nyíljon meg? A másodlagos monitoron minden bezárás után a tálca magasságával alacsonyabb ablak nyílik meg, mintha ott is lenne tálca. Pedig nincs. Hiába állítom át, bezárás után megint 40 pixellel feljebb van az alja. Úgy tűnik ez így működik, nem hiba. Teljes képernyőn nem akarom használni, mert rengeteg más ablak is nyitva van, amiket látni szeretnék mellette. Ötlete valakinek?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.