Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Isn't it?


Isn't it?
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy olyan 7 éves gép (még anno sulinet keretein belül lett véve), amiben most HDD csere esedékes,. Van is egy jó 80GB-os HDD-m (működik másik gépben megnéztem), csak van egy probléma. 2 IDE csatlakozó van az alaplapon, de abból a 2. rossz, ami még nem is lenne gond mert az IDE kábelen ugye 2 foglalat van az alap csatlakozást kivéve. Nos, rádugom a HDD-t illetve a DVD lejátszót az egy ide kábelre, akkor csak a DVD olvasót látja (legfelső IDE csatlakozó), ha csak a középsőt dugom be akkor csak a HDD-t látja. Ha a középsőt dugom fel a DVD lejátszóba, akkor semmit nem lát. Ha a felsőt dugom a HDD-be akkor azt meg látja.

Szerintem nem tejesen érthetően írtam le, de a lényeg annyi, hogy miért nem látja a BIOS egyszerre a Dvd olvasót és a HDD-t egy IDE kábelen ?

(Eddig Satas vinyó (160GB) volt benne, csak azt látta rendesen lévén, hogy így volt egy SATA illetve egy IDE csatlakoztatva. De ezt a vinyót "menteni" szeretném, mert a gépet oda adjuk egy ismerősnek akinek mailra, meg olvasgatásra, meg Facebook-ra kell a gép)

(#33552) marsu válasza Isn't it? (#33551) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Nézd meg a jumpereket a DVD-n és a HDD-n is. Amit a IDE kábel végére teszel azt MASTER-nak állítsd be, amit a IDE kábel közepére, azt SLAVE-ra. Akkor mind a kettőt fogja látni.

Press any key to continue ...

(#33553) dragonfx válasza Isn't it? (#33551) üzenetére


dragonfx
veterán

biosbeállitás, ide, sata modra?jumperek rendben?
kábelcsere?
ha van sata olyat tegyél bele.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33554) szeva000 válasza dragonfx (#33550) üzenetére


szeva000
addikt

egy sata3-as vinyó-nál jó érték.
Nem bizta,hogy ha cseréled az usb3.0 kábelt jó is lesz tutira.pl. nekem a silicon power 2.5"-os usb3.0 külső hdd csak a saját 1m-es kábelével megy és semmi mással!...Ezért mondtam,hogy egy előlapi csatlakozó nem occsó,de sokkal többet ér és nem kell hosszú kábeleket használni.Én kidobtam anno vagy 10k-t szutyok usb3.0 hosszabbítóra....Azóta minden okés és nem kell a gép hátulját keresgélnem,mert a hosszabítókkal sem ment:)

[ Szerkesztve ]

(#33555) coyo74


coyo74
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Plextor CD írót és egy külső USB-s házat, össze is raktam. Kipróbáltam két notival is, az egyiken WIN 7 a másikon XP van, mindkettő azt jelzi hogy nem tudja az eszközt telepíteni. Nem vagyok egy nagy PC guru. Ilyenkor mit lehet tenni, merre kell elindulni?

(#33556) dragonfx válasza szeva000 (#33554) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor 3500ért megéri az előlapi panel, a telohoz van 10cm.es kis kábel, a pendrive meg mehet bele egyből. külső hdd.hez is van kis kábel ami 3.0ás? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33557) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Tudna nekem valaki SOS-ben segíteni?
Van egy Asrock Wolfdale 1333-D667 alaplap, meg egy 9600GT videokártya. Hiába állítom át BIOS-ban, hogy a 9600 legyen az alapértelmezett, képet csak addig ad, míg BIOS-ban vagyok.
Ha visszateszem BIOS-ban, hogy az alaplapi legyen az alapértelmzett, akkor működik rendesen, látja is a 9600 Gt-t az eszközkezelő. Viszont reboot, BIOS-ban átállítom, hogy a 9600 legyen az alapértelmezett, és kezdődik minden újra.
Tudna valaki tanácsot adni? :R

szerk.: még valami: alaplapon lévő SATA csatlakozóhoz kell külön telepítés? Hiába teszek rá vincsesztert, onnantól semmit sem ismer fel.

[ Szerkesztve ]

(#33558) enginev3.0 válasza Melack (#33545) üzenetére


enginev3.0
félisten

:R
Köszi :D

Boldog Karácsonyt!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33559) szeva000 válasza dragonfx (#33556) üzenetére


szeva000
addikt

persze,símán kapsz usb 3.0-ás kábelt a hdd-hez.Csak nézd meg a csatlakozást a hdd-n és olyat vegyél,mert az nem mindegy:)

(#33560) Isn't it? válasza Isn't it? (#33551) üzenetére


Isn't it?
csendes tag

Megoldódott közben a probléma, BIOS-ban kellett csinálni egy reset-et és jó lett, azért köszi szépen a válaszokat!

(#33561) marsu válasza coyo74 (#33555) üzenetére


marsu
addikt

Külső tápos ház? Esetleg nem elég neki az USB-n kapott áram, vagy Y kábel kell hozzá, vagy külső táp ...

Press any key to continue ...

(#33562) coyo74 válasza marsu (#33561) üzenetére


coyo74
csendes tag

Külső tápos ház.
Lemezzel is próbáltam, felpörög, USB kábelt is cseréltem már.

(#33563) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni, hogy az alábbi gépbe maximum milyen videókártyát tudok venni? Mivel sajnos a mai napon meghalt a videókártyám ha minden igaz. : (

CPU: DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133)
ALAPLAP: Asus P5SD2-FM
RAM1: 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
RAM2: 1 GB DDR2-533 DDR2 SDRAM
HDD: 250GB WDC WD2500JS-55NCB1 (232 GB, IDE)

Eddig az alábbi kártya volt benne:
VGA: NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

Ennél ha lehet valamivel jobb kártyát szeretnék venni, csak nem tudom a proci és az alaplap mennyit bír el. Ha pontos típusokat írnátok azt megköszönném, mert így egyszerűbben tudok utána keresni. : )

-----------------------------------------------------------------------------------

UI: Hogy miért szeretnék új videokártyát venni, kb 1 hónapja akadoznak a youtube videók illetve a játékok is. A mai napon pedig újra akartam tenni a win7-et hátha segít valamit, de elment a kép közben a videokártya pedig vagy 100 fokra melegedett, azonnal ki is kapcsoltam a gépet és kivettem a videokártyát. Amúgy is szerettem volna jobbra váltani valamivel de így most már biztos. : )

[ Szerkesztve ]

(#33564) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Szeretnék segítséget kérni abban hogy ahoz hogy egy Noti vinchesteréhez kell-e külső áramellátás,
ha igen akkor az kompatibilis-e azzal amit az IDE+SATA+Mikro IDE dokkolókhoz adnak 220V-ról 5V illetve 12V-ra átalakító adapter gyanánt.Ja!A noti vinchestere 40 Gigás. :R

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#33565) Rakodó


Rakodó
csendes tag

A problémám a következő lenne. Miközben írok, játszok vagy csak egyáltalán képeket nézek az ablak amit használok inaktívvá válik.Ez játék és levélírás közben rendkívül idegesítő :W .
Windows xp-t használok 3-as szervizcsomaggal.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#33566) sgergi válasza Elvagyok (#33564) üzenetére


sgergi
veterán

Elvileg elég neki az USB árama.

(#33567) Elvagyok válasza sgergi (#33566) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon szépen Köszönöm!!! :R

Soha többé ...

(#33568) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Üdv!
Crossfire-ben kellene segítség!
van egy alaplapom meg egy 6570-es kártyám!
Az lenne a kérdésem hogy össze lehet e kötni az alaplapi és a 6570-es vga-t?

Üdv!

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33569) Vakegérke válasza xxxthrief (#33568) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy nem. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33570) wmati válasza xxxthrief (#33568) üzenetére


wmati
addikt

Van amikor össze lehet, most nem

(#33571) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Értem.
sejtettem.
gondolom azért mert az alaplapi az nem ati. :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33572) wmati válasza xxxthrief (#33571) üzenetére


wmati
addikt

Például FM2 -es lap van egy ati videokártya rajta és ezt össze tudod kötni egy másik ati karival

(#33573) Zin


Zin
senior tag

Youtube videobol szeretnék egy 10 masodperces hangot csengőhangnak.Segit valaki hogyan tudnám azt kivágni, vagy esetleg adok linket valaki megcsinálja nekem és e-mailba elküldi a kis hang fájl-t?Megköszönném!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#33574) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

youtube-mp3.org -ra beirod a linket a vidinek.
Ez átalakítja mp3-ba letöltöd.
És akármeik progival kivágod a hangot.
google segíít :)

Egyéb :
VTX3D 6570 2gb. hypermemory vagy mi.
Hogyan lehet 1gb-ból 2gb-ot csinálni?
Illetve ez meglátszik a teljesítményben 1600x1200-as felbontáson?
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33575) pip


pip
aktív tag

sziasztok,

honnan lehet megtudni hogy meghalt-e az alaplap egy gepben? Egy hetig nem voltam otthon, hazaertemkor nem mukodott a PC (nem volt kihuzva a dugaszbol, de ki volt kapcsolva). Magas frekvencias sipolas hallatszik a tapbol, ami a tapkabel kihuzasa utan elhallgat, mint amikor egy kondi lemerul. Alaplapi led eg, a gep nem kapcsol be, a ventillator sem kezd el forogni, a tap kisse perzselt muanaygszagu. Valami megolhette a tapot, bar furcsa, hogy kikapcsolt allapotban tortent... Megprobaltam egy masik tappal, amint bedugom a tapkapbelt azonnal felporog a ventillator (power button mintha ott sem lenne), es nem megy ki egyaltalan video jel az alaplapi integralt vga-rol. Szoval nagyon ugy nez ki, hogy nem csak a tap doglott be. Otlet hogy milyen probat lehetne tenni? Kivettem az elemet a tapbol es csinaltam egy "clear rtc ram"-ot, nehogy biosbol le legyen tiltva az alaplapi vga, de ez sem sgitett.

(#33576) wmati válasza pip (#33575) üzenetére


wmati
addikt

Leírtak alapján sanszos hogy a lap is meghalt, esetleg megérni végignézni van e valami külsérelmi nyom rajta

(#33577) pip válasza wmati (#33576) üzenetére


pip
aktív tag

nem latok semmit rajta. De mi a franc lehetett? Villamcsapas, mig nem voltam otthon? Annak komoly nyoma kellene legyen. A tapban lattam egy pupos kondit, ott sincs semmi egyeb lathato nyom (tapasztaltabbak persze lehet tobbet latnanak).

(#33578) wmati válasza pip (#33577) üzenetére


wmati
addikt

Nem feltétlenül kell hogy nyoma legyen, szerintem meghalt a lap de esetleg egy ram és processzor cserét próba kép kipróbálhatsz

(#33579) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

VTX3D 6570 2gb. hypermemory vagy mi.
Hogyan lehet 1gb-ból 2gb-ot csinálni?
Illetve ez meglátszik a teljesítményben 1600x1200-as felbontáson?
Üdv! :R

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33580) xxxthrief


xxxthrief
aktív tag

Bocsi még egy kérdés ami fontos lenne!
Windows 7-et szertnék pendrive-val feltelepíteni!
8gb-os a pendrive (7.22gb)
Nos elvileg van egy progi amibe csak be kell tallózni és telepít is.
Melyik ez?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33581) pip válasza wmati (#33578) üzenetére


pip
aktív tag

vagyis ha mas ram-mal es/vagy processzorral elindulna, akkor jo a lap, de szar a ram/cpu... az meg dragabb buli lenne :( Igazabol nem hiszem hogy a lap jo lenne, mert nem kellene bekapcs nelkul menjen a cpu venti.

(#33582) wmati válasza pip (#33581) üzenetére


wmati
addikt

Igen ez egy nagyon rossz elő jel

(#33583) McDog válasza xxxthrief (#33580) üzenetére


McDog
aktív tag

(#33584) kenny123


kenny123
addikt

Lenne itt 1,2gb képem, amit szeretnék a telefonomra küldeni e-mail formájában. Tudnátok ajánlani valami nagy e-mail küldő oldalt? Fontos lenne, hogy több fájlt kezeljen, mert tömörítve nem jó.

Köszi

yo

(#33585) regener


regener
veterán

Valaki? :/

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#33586) Melack válasza kenny123 (#33584) üzenetére


Melack
veterán

Felhő alapú szolgáltatással áttenni nem lenne egyszerűbb?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#33587) kenny123 válasza Melack (#33586) üzenetére


kenny123
addikt

Dropbox csak egyesével tudja leszedni, Gdrive szintén. Egyéb alternatíva? :)

yo

(#33588) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok,
interneten kerestem telefonkönyv programot de nem találtam számomra megfelelőt! Már ott tartok, hogy Word-ben csinálok egyet magamnak, de teszek egy próbát, hátha itt találkozott már olyannal amilyet keresek!

Szóval:
- Fontos, hogy ne igényeljen külön telepítést, mert csinálnék róla biztonsági mentést!
- Egyszerű és ingyenest keressek (legyen név (lehetőleg családi és kereszt), 2 db szám és egy e-mail megadási lehetőség).
- Lehessen benne keresni és ABC sorrendet ismerje

Ha esetleg valaki találkozott már ilyen programmal vagy már csinált magának egy jót Excel, Word-ben azt megköszönöm ha megosztaná velem...

(#33589) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy rég keresek olyan programot ami képes arra hogyha egy weboldalon van 20db kép akkor azt lementse mindet. És ne egyesével kelljen lementenem. Na most pl van olyan kép amire ha ráklikkelek akkor nagyba kirakja. Szóval jó lenne ha ezeket a képeket is nagyba szedné le.

Tudom hogy nagyok az elvárásaim de van ilyen progi? :B

iPhone 13 Pro Max

(#33590) tikshow válasza jozsi252 (#33589) üzenetére


tikshow
addikt

A FlashGet néhány böngészőben tudja.

(#33591) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

Holnap lesz valamilyen pláza nyitva? Tudnátok adni pár ötlet , hová lehet menni ilyenkor sétálni, shoppingolni?

Corvinon kívül :) BP belterületén, vagy köztes területein (pl.: Érd, ilyesmi)

•°o.OO.o°•

(#33592) dragonfx válasza jozsi252 (#33589) üzenetére


dragonfx
veterán

a flashget még a beágyazott sorzatlinkeket is leszedi....szerintme az tudja ezt.kijelölöd négyzettel, másolás és akro fel kéne jöjjön a flash ablak

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33593) alex devil válasza AndrisBoy (#33591) üzenetére


alex devil
senior tag

A benzinkutak nyitva vannak :DDD
menjetek moziba vagy étterembe :)

S23

(#33594) leslieke válasza AndrisBoy (#33591) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sétálni bárhová mehettek. Vásárolni csak a non-stop helyekre.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#33595) McDog válasza Regirck (#33588) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem a Free Address Book -ot keresed. Portable és mindent tud mit felsoroltál.

(#33596) xxxthrief válasza McDog (#33583) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Nem tudom feltenni mert valami hibát ír ki.
langue pack vagy mi.

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33597) McDog válasza xxxthrief (#33596) üzenetére


McDog
aktív tag

Itt egy másik magyar leírás, ami kitér mindenre, hogy mit kell esetleg még előtte telepíteni. (Ez alapján semmilyen hibát nem jelzett, mikor nem egyszer telepítettem)

[ Szerkesztve ]

(#33598) xxxthrief válasza McDog (#33597) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

És ha win8-at akarok telepíteni akkor is jó ez a program?

ill A Windows 8-nal szüksége van a PAE-re, NX-re és az SSE2 támogatásra, ezek nélkül nem fog elindulni.
ezek mik?
Nekem ez van:
intel xeon 3065
asrock ddr3-as lap.
ati 6570 2gb
2gb ddr3 ram 1333mhz

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

(#33599) McDog válasza xxxthrief (#33598) üzenetére


McDog
aktív tag

Win 8 telepítéséhez is ezt ajánlják mindenhol.

A továbbiakra a válasz: http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-8/what-is-pae-nx-sse2
HW résszel nem lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#33600) xxxthrief válasza McDog (#33599) üzenetére


xxxthrief
aktív tag

Akkor töltöm is a 64 bites w8-at :DDD

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Megszálltak az idegenek?És nem tudod mit tegyél???--->Küldd a "NO UFO" szót a 1783-ra!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.