Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) Kommy válasza rii (#33400) üzenetére


Kommy
veterán

Igazából így a netedet teszteled, ez sem egy jó érték valami gond van a szolgáltatásoddal, ADSL-ed van gondolom mivel ahhoz van pirelli router. Nálam 10Mbit-es net (igaz nem ez befolyásolja a ping-et legfőképpen) van és 20-23 a pingem pl id az oldalra.

Ha ezt tesztelni akarad akkor a futtatásba beírod, hogy cmd, majd pedig ping prohardver.hu (ha nem hagyná abba akkor ctrl + c-vel lehet megállítani), a router pedig a ping 192.168.1.254-el tudod pingelni.

(#33402) marec1122


marec1122
senior tag

hali

az asrock alaplapoknál láttam ilyen eszközt. usb3 előlapi kivezetés.

nem tudjátok lehet ilyet kapni natúr? esetleg 5.25 kivitelben mert sztem ez 3.5?

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33403) McDog válasza marec1122 (#33402) üzenetére


McDog
aktív tag

COOLERMASTER RA-USB-3035-IN USB 3.0 Adapter ahol bár nem írják egy 3.5"-ös egység van amihez bár nem írják, de biztos adnak egy 5.25" keretet. min itt

[ Szerkesztve ]

(#33404) freaghill


freaghill
őstag

Nem tudjátok esetleg, hogy szekszárdon a tescoban lehet-e kapni rubik kockát? :D
Mohácson nem találtam, más kisebb bolt gondolom vasárnap nincs nyitva

[ Szerkesztve ]

(#33405) unravel válasza Satyricon (#33347) üzenetére


unravel
őstag

"nála van valami, ami az enyém"
107 :K :)

¯\_(ツ)_/¯

(#33406) McDog válasza Satyricon (#33347) üzenetére


McDog
aktív tag

Esetleg szólítsd meg!

(#33407) felhasználó2


felhasználó2
tag

Sziasztok

Úgy néz ki vissza kell adnom a 2 éve nálam lévő kölcsön routert, de nem találom sehol a szolgáltató által küldött papírt, mely a nethez szükséges felhasználónevet és jelszót tartalmazza (random generált kód mind a kettő).

Ki tudom valahogy szedni a linksys routeremből a jelszót? Mert a felhasználónevet látom ugyebár!

[ Szerkesztve ]

(#33408) McDog válasza felhasználó2 (#33407) üzenetére


McDog
aktív tag

Íme egy leírás ITT
Amúgy az "admin" "1234", vagy üres jelszót próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#33409) ch003067 válasza felhasználó2 (#33407) üzenetére


ch003067
addikt

Kell lennie a hátulján egy " Reset " gombnak, ha azt megnyomod, akkor visszaáll a router alaphelyzetre, teháth nem lesz rajta jelszó.

(#33410) felhasználó2 válasza ch003067 (#33409) üzenetére


felhasználó2
tag

Nem olvastátok el megfelelően a kérdést :N

szolgáltató által küldött papírt, mely a nethez szükséges felhasználónevet és jelszót tartalmazza

Vagyis PPPoE Username and Password.

Ahogy említettem a usernevet ugyebár látom, de a passwordot nem és a SZOLGÁLTATÓ által küldött papír, a szerződést nem találom,

[ Szerkesztve ]

(#33411) McDog válasza felhasználó2 (#33410) üzenetére


McDog
aktív tag

A nethez szükséges jelszót a szolgáltatód megmondja.

(#33412) Qru válasza felhasználó2 (#33410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hívd fel a szolgáltatót, papír hiányában sehogy nem tudod meg tudni csak ha felhívod őket. Vagy írj mailt nekik de arra idén már ne nagyon várj választ. :D

#nincsbennetarcsi

(#33413) ch003067 válasza felhasználó2 (#33410) üzenetére


ch003067
addikt

Háth, szerintem akkor hívd fel a szolgáltatót, mert fogalmam sincs, hogy hogy lehetne azt a jelszót visszakeresni.

(#33414) felhasználó2 válasza ch003067 (#33413) üzenetére


felhasználó2
tag

Ez nekem is eszembe jutott, de szerződés hiányában és mivel én mint albérlő vagyok itt, nem vagyok benne biztos, hogy csak úgy megadja, de akkor marad ez a klasszikus megoldás.

(#33415) dragonfx


dragonfx
veterán

flashget 3.7hez tud valaki magyar nyelvi fájlt?
vagy müödik régebbi hun file is?
valaki küldje már el pls :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#33416) coyo74


coyo74
csendes tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Plextor CD írót és egy külső USB-s házat, össze is raktam. Kipróbáltam két notival is, az egyiken WIN 7 a másikon XP van, mindkettő azt jelzi hogy nem tudja az eszközt telepíteni. Nem vagyok egy nagy PC guru. Ilyenkor mit lehet tenni, merre kell elindulni?

Üdv: Joci

(#33417) marsu válasza felhasználó2 (#33407) üzenetére


marsu
addikt

csillagocskák vagy gombóckák

Press any key to continue ...

(#33418) marsu válasza unravel (#33405) üzenetére


marsu
addikt

Írj neki facebook-on

Press any key to continue ...

(#33419) Slyer


Slyer
senior tag

sziasztok!

egyik napról a másikra megadta magát a dvd íróm! (lg gsa-h20L). eszközkezelőben még az előbb megjelent valami egy sárga hháromszöggel, rámentem h illesztőprogram eltávolítása, és eltűnt a listából, azóta semmi sem látja. sem eszközkezelő, de még aida sem. az lg oldaláról letöltött szoftverfrissítő cucc is azt írja h nincs ilyen eszköz.

hogyan tudok belé életet lehelni? fontos lenne :/

(#33420) Qru válasza Slyer (#33419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valószínűleg maghalt az elektronika benne. Kuka.

#nincsbennetarcsi

(#33421) marec1122 válasza McDog (#33403) üzenetére


marec1122
senior tag

:R :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#33422) Slyer válasza Qru (#33420) üzenetére


Slyer
senior tag

de ez csak így egyik napról a másikra? pénteken még kiírtam vele vagy 6 dvd-t, tegnap meg nem akart már beolvasni egy eredeti 0 kilóméteres cd-t

(#33423) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv! Újra lett telepítve a windowsom ezért újra kelett raknom a diablo 3-at is, de most nem tudom elindítani mert a battle.net letiltotta az acountomat! Most mit lehet csinálni?

Battletag: hojszi#2983

(#33424) Qru válasza Slyer (#33422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát sjanos így megy, az egyik percben jó a másikban meg már nem megy.
Nekem a winyóm döglött be. Este ok volt még, reggel már nem indult el. Elveszett kb az összes fényképem. :((

#nincsbennetarcsi

(#33425) Slyer válasza Qru (#33424) üzenetére


Slyer
senior tag

baromira örülök... :W :W

köszi a helpet, muszáj lesz vennem valamit..

(#33426) Qru válasza Slyer (#33425) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért próbáld meg a kábeleit megbezgetni, hátha csak kontak hiba...

#nincsbennetarcsi

(#33427) Relisys


Relisys
senior tag

Sziasztok,

Van egy HP Compaq dc5750 gépem windows xp-vel frissen telepítve minden driverrel. Bekapcsoláskor miután látszólag minden betöltődött kb 2 percig nem lehet használni a netet. Szerintem ip címet próbál lekérni, mert amíg nem sikerül neki, addig meg se jelenik a hálózati kapcsolat ikon az óra mellett. Nincs router, csak simán a UPC-s modemre van rákötve a gép. Tudnátok valamit ajánlani, amivel felgyorsítható lenne ez a folyamat?

(#33428) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Újratelepítettem egy gépet és amikor a hangkártya drivert telepítem (cd-ről, amit adtak a géphez) amikor kb a feléhez ér a Windows újraindul. Mitől lehet ez? Minden simán megy csak ez az egy nem, próbáltam a netről is frissebb driverrel akkor is újraindul.

S23

(#33429) Vakegérke válasza alex devil (#33428) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eszközkezelő, hangkártyán jobb klikk, illesztőprogram frissítése. Keresse meg magának, de ne a NET-en, értelemszerű, hogy a CD legyen a meghajtóban.
Remélhetőleg működik a dolog, egy próbát megér.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33430) choco01


choco01
addikt

Hello.
Jobb a MAC adress blokkolós védelem, vagy a kulcsos védelem?(WIFI)

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33431) McDog válasza Relisys (#33427) üzenetére


McDog
aktív tag

XP-nél valamikor ha jól emlékszem ezt a hálókártya IP cím fixálásával oldottam meg a hálókártya tulajdonságainál a TCP/IP-n belül.
IP: mondjuk pl. 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
... de régen volt, nem vagyok benne biztos..

(#33432) alex devil válasza Vakegérke (#33429) üzenetére


alex devil
senior tag

Úgy is próbáltam de szintén leállt. Meghalt a hangkártya?

S23

(#33433) McDog válasza alex devil (#33432) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha csökkentett módba leszeded a hangkártya drivert és telepíted a legújabbat, akkor is újraindul? Ha így se megy húzd újra megint s egyből a legújabb drivert próbáld ki. Az utóbbi rákeresve a hibajelenségedre több embernél bevált( ,ám s hogy mi okozta nem derült ki....)

(#33434) choco01


choco01
addikt

Hogy tudok mappát titkosítani?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#33435) Lompos48 válasza choco01 (#33430) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Mindkettő a jó együtt. :)

(#33436) alex devil válasza McDog (#33433) üzenetére


alex devil
senior tag

Nincs még rajta driver, mert most telepítettem újra a windowst. Se a legújabb se a régi driver nem megy fel.

S23

(#33437) McDog válasza choco01 (#33430) üzenetére


McDog
aktív tag

A kulcsos védelemnél a kulcsot kell tudni, ami olyan bonyolult amilyet kitalálsz.

MAC addresses védelemnél csak azt a MAC addresst engeded be amelyik akarsz, de ha a google-n rákeresel könnyen találsz programot amivel megváltoztatható bármelyik gép MAC addresse...így Pistike ha tudja kit engedsz be és hozzá fér a géphez, akkor könnyen lekoppinthatja a címet, de ha csak Mancikát ismeri, akit beengedsz ártatlanul megkérdezheti tőle, mondjuk mert felmérést készít, vagy iskolai dolgozatához kell, vagy éppen újratelepíti a gépét és nem boldogul, mert szüksége lenne erre az adatra. Mancika meg szépen ártatlanul elmondja....

Nem tudom melyik a jobb....mert Mancika a jelszót is ugyanúgy ki fogja kotyogni, hacsak nem Te állítod be neki..., csak kommunikáció kérdése.... :)

Használd mindkettőt!

[ Szerkesztve ]

(#33438) Relisys válasza McDog (#33431) üzenetére


Relisys
senior tag

Igen ezt próbáltam, de úgy nem volt internetelérés :(

(#33439) Vakegérke válasza alex devil (#33436) üzenetére


Vakegérke
veterán

Alaplapi driver-eket telepítetted már? Ha nem, akkor ott lesz a bibi, mert azzal kell kezdeni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33440) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

egy 8GB-os pendrive-ról másoltam át a gépre 6.51GB-ot és a szabad memória 0-a lett.
a kérdésem, hogy miért nem szabadul fel ismét, mint előtte volt, mert még mindig csak 16mb és nem 6500mb mint előtte volt.?? csak akkor szabadul fel a 6500mb, ha újraindítom.

(#33441) alex devil válasza Vakegérke (#33439) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszönöm, megnézem, hátha valami kimaradt... :)

S23

(#33442) Vakegérke válasza alex devil (#33441) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nosza, már én is kíváncsi vagyok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33443) alex devil válasza Vakegérke (#33442) üzenetére


alex devil
senior tag

csak 28.-án derül ki de majd írok privátot :DDD

S23

(#33444) salgocomp


salgocomp
senior tag

Sziasztok. Adott egy PCI-X-es Ati X1550-es hulladék. Zúg a ventilátora mint az atyaúristen. Ha én azt lehúzom, és csak filmet nézek, netezek a géppel, akkor elbírja csak simán a passzív borda ? Mármint a hűtést. Előre is köszönöm.

(#33445) szeva000 válasza salgocomp (#33444) üzenetére


szeva000
addikt

nem igaz,hogy nem tudsz rábarmolni valami ventit,mégha 5V-on éppen hogy keverget is levegőt,az is sokat ér.Hangja bizta nem lesz:)

(#33446) salgocomp válasza szeva000 (#33445) üzenetére


salgocomp
senior tag

Nincs ventim itthon, és igazából nem is nagyon akarok vele foglalkozni. Ha nem sül meg a kártya ha lehúzom a ventit, akkor oké, ha megsül akkor meg átrakom alaplapira. Tehát várom a választ a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

(#33447) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok,

Hogyan tundám újra telepíteni legálíisan egy oem WIN7-et, egy olyan laptopra amin nincs meghajtó?

(#33448) szeva000 válasza salgocomp (#33446) üzenetére


szeva000
addikt

Ha megterheled rendesen bizta megsül...Ha nem...talán kibírja...de ezt meg nem mondja senki csak a próba :D

(#33449) szeva000 válasza RedHarlow (#33447) üzenetére


szeva000
addikt

pendrive-ról.

(#33450) marsu válasza RedHarlow (#33447) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

Próbáld meg USB pendrive-ról

Press any key to continue ...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.