Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131351) Doky586 válasza w.miki (#131348) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van hozzá a Microsoftos Virtual PC (KB958559) + XPMode, de a VirtualBox kényelmesebb.

(#131352) w.miki válasza Doky586 (#131351) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi feltettem a VirtualBox-ot. :R :R
Utána mit kell csinálnom, hogy XP-t kapjak?
Új Gép ... XP 32 bit, tovább, tovább?
Not bootable medium found, system halted :(

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131353) Doky586 válasza w.miki (#131352) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Virtual Box topik.
Új - XP.iso megad - telepíted az xp-t mint igazi gépre. VB-hez még kelleni fog az expansion pack is ha perifériákat is kell kezelni. (javaslom .vhd virtuális lemezt válassz, ne az alapértelmezettet)

(#131354) w.miki válasza Doky586 (#131353) üzenetére


w.miki
veterán

Találtam egy VHD angol lemezt, elindult az install, de már vagy 30 perce fekete képernyőn áll (

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131355) kutga válasza w.miki (#131354) üzenetére


kutga
nagyúr

Kellene hozzá egy ISO. A virágboltból mondjuk. :)

Let the Zone take me if I am.

(#131356) w.miki válasza kutga (#131355) üzenetére


w.miki
veterán

ezek szerint a linkelt leírás nem elég jó? :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131357) kutga válasza w.miki (#131356) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt nem próbáltam, én isot használtam.

Let the Zone take me if I am.

(#131358) Doky586 válasza w.miki (#131354) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt találsz magyar XP VL ISO-t [link]

(#131359) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogyan tud egy nagy létszámú (7000) csoportot egyszerűen megszüntetni az alapító adminisztrátor? A facebook help a tagok egyenkénti kiléptetését, törlését javasolja. Az egy kicsit időigényes ekkora csoportnál. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131360) I02S3F válasza Kékes525 (#131359) üzenetére


I02S3F
őstag

Ha segítség, akkor a Facebook-nak van saját topicja.

(#131361) Met válasza Kékes525 (#131359) üzenetére


Met
nagyúr

Mi történik ha törlöd a csoportot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#131362) Kékes525 válasza I02S3F (#131360) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Met

Megszűnik a csoport.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131363) Met válasza Kékes525 (#131362) üzenetére


Met
nagyúr

Nem értem, nem az a cél?
Minek kiléptetgetni mindenkit?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#131364) Kékes525 válasza Met (#131363) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lehet a csoportot egyben törölni, csak úgy hogy a tagokat egyenként kiléptetjük. A helpje ezt ajánlja fel. Ez pedig rendkívül macerás egy nagy létszámú csoport esetében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131365) w.miki válasza Doky586 (#131358) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi Doky! (Átmentem oda)
Gép nem indulás/csipogás ügyben tudsz segíteni?
Topikjában már kérdeztem, de hátha van ötleted, takarítás után néha miért nem indul el a Dell e6540-em?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131366) kekigyu válasza #85619712 (#131349) üzenetére


kekigyu
aktív tag

:R Ezt kerestem, köszi! Nem tudom, hogy tudtad az Adobe oldaláról leszedni, én sehogy se talaltam, mindenesetre nagyon köszönöm!

(#131367) #85619712 válasza kekigyu (#131366) üzenetére


#85619712
törölt tag

Örülök, hogy segíthettem. Na jó, egy kicsit csaltam és a Wayback Machine-al visszamentem 10 évet az időben. Ilyen nehezen megtalálható dolgoknál jól jön. :K

(#131368) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Adott az alábbi hiba:

1. Valoranttal GTX1080Ti-val játszottam, DP kábel, 144hz monitor, ágyúval verébre ezért inkább eladtam a bányászláz közepette, ekkor hibátlanul ment.
2. Integrált UHD 630 alaplapi vga összekötve HDMI-n a monitorral, 120hz, megy tökéletesen.

És innen jön a hiba:

3. Valorantot elindítom, 60hz-re behullik, asztalra kilépek, 60hz maradt, minimális input lag a játékban és windowsban is, hiába 144hz van beállítva. A képfrissítést bármerre állítom, nem változik semmi.

Ekkor próbálkoztam driver reinstallal, stb, nem oldotta meg semmi.

4. Gondoltam hogy IGP-vel kapcsolatos hiba, ezért vettem egy GTX1050-et amit beraktam a gépbe, DP kábel, 144hz képfrissítés beállítva és ugyanaz a hibajelenség.

Gondolom a Windowsban nyuklott meg valami, más találkozott már ilyennel? :F

(#131369) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni és remélem jó helyre írok.

Van egy lsi 8708 raid kártyám. Indulásnál látom ,hogy fel ismeri a hddket win10 alatt már nem jelenek meg. Viszont a "webes" felületére se tudok be lépni. Régebbi win10 megy.
Állítólag a 2021H1-ben ismét működnek, de nálam nem igazán :/

Valakinek valami ötlet ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#131370) Thome válasza Thome (#131368) üzenetére


Thome
addikt

Meglett a megoldás. A monitor bugolt be, alaphelyzetbe állítottam és megjavult. :U

(#131371) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Üdv!
Lát valaki megvásárolható távirányítót ehhez:
orion t22-d/pif/led
Én nem találok. :(

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#131372) Eliott


Eliott
tag

Sziasztok! Elnézést ha rossz helyre írok, nem találtam hozzá topicot, de ha valaki tud, ellinkelheti a megfelelőt. Pár hónapja barátnőm új laptopot vett. A régebbi azóta a fiókban pihent, viszont nemrég oda tudták adni egy rokonnak. Mielőtt átadták, lementettek minden fontos képet és videót egy pendrivera, majd teljesen újrarakták a gépet. A napokban az a probléma lépett fel, hogy a pendrive nem mutat semmi tartalmat. Ha a saját gépben rámegyünk, akkor azt jelzi, hogy full üres: "28,0 GB szabad, méret: 28,0 GB". Ha megnyitjuk, akkor a lementett mappák látszanak, viszont se képek, se videók, semmi.

Egyszer már jártam így egy 1 TB-os külső merevlemezzel, akkor a Recuva nevű programmal a tartalom nagy részét vissza tudtam szerezni. Most viszont az a gond, hogy hiába futtatja le a keresést a program és hiába "javítja / állítja vissza" a fájlokat, nem megnyitható egyik sem. Több száz kép és néhány videó van (meg néhány word, excel, de az nem érdekel), itt a képen csak párat állítottam vissza. (Amikor mindnél próbáltam ugyan ez volt a gond, csak azt nem fotóztam már be).

Így visszaállítva már van méretük, illetve a 2018-as "módosítási" dátum is passzolna, ha az konkrétan a kép elkészítési dátumát jelenti.

Bármivel / bárhol próbálom megnyitni, ez fogad:

Megkértem egy informatikus kollegát a munkahelyen, hogy nézzen már rá - ő egy másik programot mondott, nem a fenti Recuvát - de ő sem járt sikerrel. Tudom, hogy van még jópár ilyen program, szóval ha kell, végig fogom próbálni mindet, mert fontos képek lennének.. már ha érdemes. Érdemes?

Egy szó mint száz: van remény, hogy megoldjuk valahogy a problémát vagy kuka a pendrive tartalma? Köszönöm előre is!

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#131373) King Unique válasza Eliott (#131372) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt már ott el lett rontva a dolog, hogy belső/külső HDD vagy SSD helyett egy pendrive-ra mentették a képeket, ami ha egy szutyok konzumer modell volt, akkor nem meglepő a probléma...
Másrészt nem derült ki, hogy ez a "hiába "javítja / állítja vissza" a fájlokat" pontosan mit jelent, de ha a helyes másik fizikai lemezre történő adatmentés helyett az eredeti/mentendő forrásmeghajtóra történő mentést, azaz a mentendő fájlok részleges/teljes felülírását, akkor megint nincs min csodálkozni...
A Recuva esetében is a mélyvizsgálatot (teljes keresést) kellene futtatni minden fájl sikeres megtalálásához, de ha felülírás történt a mentendő meghajtóra történő közvetlen visszaállítással, akkor nem meglepő, ha nem találhatók a fájlok, vagy látszólag megvannak de mentés után már hibásak. Meg ez esetben (felülírás) hiába a másik - pl. GDB Pro, EaseUS DRW - adatmentő program, jó eséllyel annál sem lesz különb az eredmény.
Egyéb lehetőségek felől az adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni, annak a témája célirányosan az adatmentés.

[ Szerkesztve ]

(#131374) mezis válasza Eliott (#131372) üzenetére


mezis
nagyúr

- "... fontos képek lennének....": Ami csak egy adathordozón van meg, azt úgy kell kezelni, mintha nem is létezne! Függetlenül attól, hogy HDD, SSD, PEN drive vagy streamer kazetta.

- Lehet, hogy hamar kirántották a PEN drive-ot és pufferben maradt egy csomó adat?

mezis

(#131375) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Szkennerekkel, azok hibáival foglalkozik itt valaki? Ez mitől lehet? Melyik topikba fordulhatnék felhomályosításért?

[ Szerkesztve ]

(#131376) #85619712 válasza liszi70 (#131375) üzenetére


#85619712
törölt tag

Minden képen ugyanott vannak a csíkok, vagy random jelennek meg?

(#131377) Pyttawrx válasza liszi70 (#131375) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem kuka lesz ez sajnos. Olcsóbb ha másikat veszel. illetve, ha pl fénymásolsz akkor is jelentkezik?

(#131378) liszi70 válasza #85619712 (#131376) üzenetére


liszi70
nagyúr

Random csíkok, hol kevesebb, hol több, mindig máshol.

Pyttawrx:
"Fénymásolás" esetén is először fájlba menti a képet, tehát akkor is jelentkezik.

(#131379) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kerdesem hogy alaplap hibas Androidos keszulekrol adatlementest (kepek+videok) lementeset melyik ceg vallalja a korrekt aron?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#131380) #85619712 válasza liszi70 (#131378) üzenetére


#85619712
törölt tag

Így elsőre szalagkábelt kontakthibát mondanék, ha van hozzá ingered, szedd szét első körben, és minkét végét (alaplap-olvasófej) húzd ki, dugd vissza, néha ennyi is elég a boldogsághoz. Ha nem, akkor lehet valamelyik ér szakadt meg a kábelben, ott már kérdéses megéri e költeni rá. Ha az egész szkenner filléres cucc, inkább cseréld.

(#131381) Pyttawrx válasza liszi70 (#131378) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocs azt hittm multifunkciós. :D Csak ilynnel vagyok körülvéve és ezért appelláltam arra. :R

(#131382) liszi70 válasza #85619712 (#131380) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm, megnézem.

"Ha az egész szkenner filléres cucc, inkább cseréld."

Nem tudom, filléres-e, de régi, az biztos, viszont idáig tökéletesen tette a dolgát. Canon CanoScan 3200F. Ahogy nézem 25-től indulnak a szkennerek manapság.

[ Szerkesztve ]

(#131383) #85619712 válasza liszi70 (#131382) üzenetére


#85619712
törölt tag

Szívesen, remélem sikerül valamit mókolni vele. A filléres dolgot arra értettem, hogy ha vérprofi cucc aminek az újkori ára a fél milliót nyaldosta, arra még megéri egy szalagkábelt 10k-ért venni, de ha 25K egy új, akkor érted... Minek? Nyilván nekem is sok pénz az a 25 ezer sajnos. :B

(#131384) liszi70


liszi70
nagyúr

Hogy lehet megállapítani leggyorsabban/legkönnyebben egy asztali PC USB-aljzatairól, hogy USB2 vagy USB3? (Egyforma színűek.) :B

(#131385) Vakegérke válasza liszi70 (#131384) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha kék, akkor USB3.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#131386) zolee001 válasza liszi70 (#131384) üzenetére


zolee001
őstag

Device manager vagy mikroszkóp,usb 1és 2 4 pines usb 3 9 pines usb-c 21 pines vagy 24,fejböl passzolom

(#131387) #73959936 válasza Vakegérke (#131385) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1

(#131388) kutga válasza Vakegérke (#131385) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyforma színűek. :)

Mondjuk az lehet kék is. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#131389) #73959936 válasza kutga (#131388) üzenetére


#73959936
törölt tag

nemrég volt költözés, így tudom, hogy az usb 3-as csati kivül csak kék lehet. belül meg valóban nagyon eltér:

(#131390) Top cat válasza #73959936 (#131389) üzenetére


Top cat
őstag

Nem szentírás az, hogy kék legyen. Találkoztam már fekete, piros verzióval is.

(#131391) King Unique válasza liszi70 (#131384) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.0 Type-A portoknál alapesetben kék színű szokott lenni a belső csatlakozóbetét, de ez sincs kőbe vésve, lehet akár szürke és fekete színű is, az USB 3.1 Gen 2 és USB 3.2 Gen 2x2 portoknál pedig akár piros színű is. Ahol USB 3.0 portoknál rendszerint az SS (= SuperSpeed), USB 3.1 Gen 2 portok esetén az SS+ / SS 10 (= SuperSpeed+ / SuperSpeed 10 Gbps), az USB 3.2 Gen2x2 portoknál pedig az SS++ / SS 20 (= SuperSpeed++ / SuperSpeed 20 Gbps) az egyértelműsítő jelölés, ami utal az adott USB-szabványra (bővebben). + USB 3.2 Gen 2x2 alapon maga a Type-C only aljzat, bár ez sem mindig egyértelmű, mert Type-C fizikai csatlakozó lehet USB 3.1 Gen 2, USB 3.0 és akár USB 2.0 alapon is, csak hogy ne legyen olyan egyszerű. :))

[ Szerkesztve ]

(#131392) Starchm válasza liszi70 (#131384) üzenetére


Starchm
őstag

Belenezel es ha hatul is latsz pineket benne akkor 3.0, ha az alap 4 van csak meg akkor 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#131393) liszi70


liszi70
nagyúr

Köszönöm a válaszokat! Egyszínű fekete minden aljzat, és nagy nehezen sikerült hátulról belenézni (elemlámpával, nagyítóval :D), úgy néz ki mindegyik USB2-es. Viszont kiderült, van egy pci bővítőkártya is a gépben, az USB3 a kék szín és lábkiosztás (pinek) alapján. Hogy tudom megállapítani, hogy a tulajdonságai is USB3, vagy csak ez lett beletéve, de egyébként USB2-t tud?

[ Szerkesztve ]

(#131394) King Unique válasza liszi70 (#131393) üzenetére


King Unique
titán

How to determine whether a USB 3.0 device is operating at SuperSpeed?
How to check if a device is USB 3.0 or USB 2.0

Ha egyszer a leírtak alapján USB 3.0 portok vannak azon a PCIe bővítőkártyán, akkor azok USB 3.0 portok, megállapítani max. azt lehet, hogy az OS (Windows) alatt USB 3.0 módban működnek-e vagy sem, lásd a linkelt útmutatókat. :))

[ Szerkesztve ]

(#131395) liszi70 válasza King Unique (#131394) üzenetére


liszi70
nagyúr

Aha, köszi, az első leírás segített. Megtalálható az infó a sajátgépben és a Vezérlőpult/Eszközök és nyomtatók-ban is. Csatlakoztattam egy USB3-as pendriveot, és USB3 aljzat esetén azt írja ki állapot gyanánt, hogy "USB 3.0-s kapcsolat", USB2 aljzat esetén meg, hogy "Az eszköz USB 3.0-s kapcsolattal gyorsabb sebességre is képes".

(#131396) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Sziasztok
Vettem egy Raijintek Eris Evo házat. Dual Mini itx szeretnék.
Elvileg a ház támogatja. De a bekapcsoló gombbal mindenből 2 van, csak a power sw egy!!! Azt hogy kell bekötni 2 lapot egy power sw-el? Semmi leírás rolla a honlapjukon.

Asus Rog Phone 6

(#131397) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok

Vettem a zsibpiacon egy Buffalo NAS-t. Mivel sosem használtam még NAS-t, ezért érdekelne, hogy érdemes-e egyből rádugni a hálózatra, vagy először futtassak rajta valami víruskeresést (tudom, kiszedhetem a hdd-ket és megcsinálhatom úgy is, de ha nem kell tartanom valami olyasmitől, hogy bedugom a routerbe és azonnal letitkosít mindent, akkor a nason keresztül megcsinálnám).

[ Szerkesztve ]

(#131398) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet, hogy nem ide kellene írni, de azért leírom.
Ha a gépházatok feketére festett rácsozatáról lepergett a festék, azt mivel lehet lefesteni úgy, hogy azért kultúráltan is nézzen ki?
A mély karcokat mivel érdemes lecsiszolni újrafestés előtt?
Mivel érdemes újrafejteni, esettel vagy sprayvel?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#131399) Met válasza Armagedown (#131398) üzenetére


Met
nagyúr

Inkább ide [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#131400) mezis válasza FistXL (#131397) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

HDD ki, minden törlése (particiók is!) és ha nincs szerencséd, akkor a még mindig lehet vírus a HDD firmware-jában. [link]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.