Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131451) peti020


peti020
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan probléma előtt állok, hogy egy pár napos összerakott gépem furcsaságokat produkál amivel még nem találkoztam.
Pár óra Windows 10 használat közepette megáll minden mozgó kép meg folyamat. A start menü pl működik de semmit nem tudok elinditani mintha csak egy képet néznék, a feladatkezelőt is meg tudom nyitni de nem frissül. A kérdésem az, hogy valaki találkzott már ilyen problémál? Csak az alaplap, proci és ram lettek cserélve, azelőtt semmi probléma nem volt windows-t is már többször újra raktam, memtestet is futattam de semmi. Nem értem :(

Hardverek:
Alaplap: MSI MPG X570 Gaming Edge WIFI
Processzor: AMD Ryzen 7 5800X
Memória: 16GB 3466MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black CL16 (HX434C16FB3/16)
VGA: MSI GTX 1080 AERO 8G OC
Táp: Seasonic Focus Plus 750 Platinum

Viszont a procinak 8x4 pines tápcsati kéne viszont én csak a 8 pinbe tudok kábelt beledugni mert nem találom a maradék táp kábelt :W . De nem hiszem, hogy ez lenne a baj.

Ami nem öl meg, az nem elég büdös :D

(#131452) #85619712 válasza peti020 (#131451) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ez így első felindulásból lemez i/o hibának tűnik, akkor (is) vannak ilyen tünetek. Húzz le minden háttértárat, és egy Linux live-ot USB-ről indítva teszteld a masinát. Ha akkor is hibázik, legalább a háttértárat ki tudod lőni mint hibaforrás.

(#131453) I02S3F válasza #85619712 (#131452) üzenetére


I02S3F
őstag

Én például video driver hibára gondolok a leírás alapján.

(#131454) Doky586 válasza #85619712 (#131449) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Attól függ milyen eszközről van szó. (ezt ugye nem árulta el)
Pl ha egy külső HDD, akkor a hdmi-t kizárnám.. :U :))

(#131455) SunyaMacs válasza peti020 (#131451) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

Nekem akkor volt ilyen jelenség, miután kiporoltam a gépet és a SATA kábelt megmozdítottam úgy, hogy még bekapcsolt a gép, de a kábel már nem érintkezett tökéletesen és pont ilyen fagyások lettek, amit már csak a reboot oldott meg. Próbáld meg ki be dugdosni a kábelt vagy cserélni másikra, párszáz forintért adnak egyet.

(#131456) peti020 válasza #85619712 (#131452) üzenetére


peti020
csendes tag

Hát nem tudom, próbálkozok vele, nem rögtön jelentkezik a probléma pár óra elteltével. Mindenképp megpróbálom.
Viszont a kábeleket azokat mindig ellenőrizni szoktam mielőtt visszateszem a gépház oldalait. :C

I02S3F: VGA driver? hmm azóta újra is telepitettem a windows-t igy nem biztos, de persze nem lehet kizárni, bármi lehet.

Doky586: 1 SSD és 2 HDD van :) szóval nem külső meghajtóról van szó :D

Ami nem öl meg, az nem elég büdös :D

(#131457) #85619712 válasza I02S3F (#131453) üzenetére


#85619712
törölt tag

Lemez i/o hiba okán hibásan tölti be a video drivert? :DDD Na jó csak hülyülök, bármi lehet! Azért is ajánlottam a Linuxot a kollégának, ha ott is hibázik, akkor hardveres hiba jó eséllyel. :R

(#131458) #85619712 válasza Doky586 (#131454) üzenetére


#85619712
törölt tag

De akkor meg mini és micro usb együtt? :F Fura, de nem lehetetlen. Valóban jó lenne tudni mi ez, én valami PDA-ra tippelek, vagy valami ősi Nokia. :)

(#131459) csuzda válasza Top cat (#131448) üzenetére


csuzda
aktív tag

Ahogy a kolléga írta, micro-HDMI. Azt sikerült kideríteni :D Amikor a Mini A USB-met vittem akkor csak pislogtam, hogy mi a fene ez a csatlakozó :DDD Köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#131460) Cs1csó válasza peti020 (#131451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyi kraft elég egy akármilyen procinak szokásos használat - játék, böngészés - mellett.

Bármi - is - lehet a hiba, hardverspecifikus teszteket kell csinálni talán úgy meglesz. A legjobb "álom" szitu ha van egy hasonló géped és abban egyenként teszteled az alkatrészeket és ugye így meg kellene lennie a hibának ha nem akkor lehet szoftveres tehát pl. a Windows 10 legfrissebb build-del újratelepíteni amit a Windows felajánlj driver frissítés - opcionális résznél - azokat feltolod és így teszteld - egy két nagyon szükséges programot is feltolsz és nem állítgatsz el semmit nem emeled az órajeleket stb. és teszteld.

(#131461) RVR400 válasza --HARDCORE-- (#131371) üzenetére


RVR400
veterán

(#131462) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Egy nagyon egyszerű Logitech K120 billt használok de a legutóbbi pár napba az őrületbe kerget. Egyszer csak nem tudok gépelni rajta, nem vesz be a Windows semmit. Van hogy a numpad működik. A megoldás az szokott lenni hogy kihúzom majd visszadugom, de van amikor az sem segít csak egy gépresi.
A gépresiből is kiindulva tuti hogy a billentyűzetem lesz a rossz? 1 éves bill lehet kb. Nyilván nem gond ha ki kell dobni a kukába mert pár ezer ft összvissz. Csak érdekel hogy másnál is volt-e már hasonló jelenség?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#131463) Cs1csó válasza jozsi252 (#131462) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dugd át egy másik portba aztán ha van másik géped abba is bedughatnád és teszteld.

(#131464) Aryes válasza jozsi252 (#131462) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez táp probléma lesz, az usb port nem kap megfelelő áramot/feszültséget.

(#131465) jozsi252 válasza Aryes (#131464) üzenetére


jozsi252
veterán

De mellette egy rakat USB-s eszköz van rádugva és minden hibátlanul megy. Vezetéknélküli egér, 2.1-es hangszóró, nyomtató, meg még pár dolog. Semmi sem dobja el a kapcsolatot.
Melyik progival tudom megnézni a feszültségeket hogy megvannak-e? Aida64 volt fent de trial időszak lejárt, kiléptet egyből.

Cs1csó
Másik portba is ugyanez van. Más gépen egyelőre nem nagyon tudom tesztelni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#131466) Cs1csó válasza jozsi252 (#131465) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor egy másik billentyűzettel teszteld. Nekem volt közel hasonló és a teljes áramtalanítás mindent kihúztam majd újra összedugtam és megoldotta meg ugye a másik USB port is segíthet.

Szerk.: lehet venni kellene egy új billt, ezt pár éve 3,5k-ért is meg lehetett venni, én ilyen olcsó szegmensben valami Genius-t ajánlok.

[ Szerkesztve ]

(#131467) jozsi252 válasza Cs1csó (#131466) üzenetére


jozsi252
veterán

Az az igazság hogy a billentyűzet az egyetlen amire nincs szükségem hogy valami hiper szuper RGB-s mechanikus legyen. Ezért már régóta ilyen K120-at szoktam venni. Egérből egy vezetéknélküli G903 Lightspeed Hero van amit nagyon szeretek, bár jó lenne ha ebből a K120-ból lenne wireless verzió ( :D) mert utálom a sok kábelt, de hát nem valószínű hogy lesz belőle valaha is.
Szóval én megelégszek ezzel a sima kis alap billentyűzettel is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#131468) Cs1csó válasza jozsi252 (#131467) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezzel semmi gond, amit én ajánlottam az is simán 5k alatti változat, ha bevált akkor vásárolj egy ugyanilyet.

(#131469) Gyurka6 válasza jozsi252 (#131467) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Nekem w7 alatt hp 7800-on is előfordul, egér, ilyenkor ctrl+alt+del, feladat kezelő, bill. esetén ki-be és egy darabig nem jelentkezik.

Gyurka

(#131470) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Ha vásárolnék egy USB Hubot és a kimenetét egy töltő fejjel a konnektorba csatlakoztatnám, akkor a bemenetein tölthetnék mondjuk okosórát/aktivitásmérőt/telefont/powerbankot külön vagy egyszerre? Ha igen, akkor mi határozza meg, hogy melyik lenne képes erre?

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#131471) King Unique válasza B4ndiBuild3r (#131470) üzenetére


King Unique
titán

Épp azért kell ilyen célra aktív USB-hubot vásárolni amihez gyárilag mellékelnek tápegységet - nem utólag odafabrikálni egy akármilyen gány telefontöltőt - , aztán akkor normálisan működni fog. Igen, lehet egy ilyen elosztóval akár tölteni is a különféle USB-s eszközöket, sőt vannak olyan hubok, amiken megnövelt áramerősségű portok vannak direkt töltési célra (példa).

[ Szerkesztve ]

(#131472) #85619712 válasza B4ndiBuild3r (#131470) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem egyszerűbb ha veszel egy 4 USB-s töltő fejet? [link]

(#131473) Pyttawrx válasza B4ndiBuild3r (#131470) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én is inkább a 4 portos fali töltőt javaslom :)

(#131474) B4ndiBuild3r válasza Pyttawrx (#131473) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszönöm a segítséget nektek! Nem tudtam, hogy vannak ilyen eszközök is! :R

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#131475) entakacs


entakacs
újonc

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni az alábbi problémára egy monitorhoz kapcsoltam egy számítógépet és egy IP kamera rögzítőt a switch amit használók KVM KAPCSOLÓ EDIMAX 2 PORT PS2 EK-PA2C elvileg a két eszköz képernyő váltása automatikus amihez tudnom kellene valami billentyű kombinációt. Mindig csak a PC1 led világit külön egyesével erre a portra raktam az eszközöket akkor működnek. Tehát csak a képernyők közötti váltást kellene megoldani. Remélem valaki már megoldotta már ezt a problémát előre is köszönöm a segítségeteket.

(#131476) Csápájev válasza 7 (#1) üzenetére


Csápájev
őstag

Egy üdülőben az egyik wifihez nem akar csatlakozni a laptopom. Win10 Másoknak csatlakozik és másik wifihez ez a gép is siman csatlakozik. Tök új. Wifi ki-be kapcsolás a laptopon már megvolt. Van esetleg ötletetek? :((

(#131477) mezis válasza Csápájev (#131476) üzenetére


mezis
nagyúr

Hálózat alaphelyzetbe állítása?

mezis

(#131478) Essejó válasza entakacs (#131475) üzenetére


Essejó
veterán

Régebben használtam KVM kapcsolót, a típusát ne kérdezd. :U Azon a váltáshoz 2x kellett megnyomni a Sroll Lock billentyűt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131479) ityam válasza mezis (#131477) üzenetére


ityam
senior tag

Hasonló problémával találkoztam tegnap én is, de nem próbáltam ki a hálózat alap helyezetbe állítását.

Amivel én találkoztam hogy emberünk az új Telekomos modem/routert nem látta a wifi listában. Szomszédjának is most kotötték be az újat és azt sem látja a laptop.
Más Wifiket megtalál.
A telekomos kütyüre más eszköz pl a telefon simán rácsatlakozik.
Kábelesen is megy a laptopról a net, de a wifit nem látja a laptop.
Megoldhat ilyet egy hálózat alaphelyzetbe állítás?

(#131480) I02S3F válasza ityam (#131479) üzenetére


I02S3F
őstag

Nekem ezt (w10) az update által felajánlott driver telepítése oldotta meg.

(#131481) ityam válasza I02S3F (#131480) üzenetére


ityam
senior tag

Win updatét nem néztem csak a Dell Command updatét. Az 1 frissítést talált de nem driver frissítés volt.
Majd még rákukkantok valamikor

(#131482) JóGéza válasza ityam (#131479) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
2,4GHz-es wifiről van szó? Melyik csatornán sugároz?

(#131483) ityam válasza JóGéza (#131482) üzenetére


ityam
senior tag

Volt 2,4 és 5 ös is. Próbáltam a Guest networkot is aktiválni a kütyün, de azt se látta. Más beállítás hirtelen passz hogy mi volt. Próbáltam a jelszót leszedni még a vendég hálóról amikor aktiváltam hogy hátha valami titkosításos cumó lehet de persze az sem segített.

(#131484) JóGéza válasza ityam (#131483) üzenetére


JóGéza
aktív tag

2,4GHz-esnél találkoztam olyannal, hogy egy tablet nem látta az utolsó néhány csatornát (nem minden régióban használatosak).

(#131485) Doky586 válasza JóGéza (#131484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"nem minden régióban használatosak"
Egész pontosan az USA kivételével mindenhol a világon használatos a 12-13-as csatorna.. :K

(#131486) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Beírom Firefoxba, hogy gmail.com rányomok, hogy enter, és semmi nem történik. Ha rámegyek, hogy reload, akkor törlődik a címsorból. Mintha ezt az egy címet nem akarná betölteni. Minden más oldal működik. Még a google.com is bejön, csak a mail.google.com nem. Még nem volt időm wiresharkal megnézni, hogy mi történik a háttérben. Fogalmam sincs, hogy mi ez, sosem láttam ilyet. Chrome alól rendesen bejön a gmail is. Bármi ötlet? Én max vírusra vagy kéretlen alkalmazásra tudok gondolni.

Buliban hasznos! =]

(#131487) Cs1csó válasza inf3rno (#131486) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár, futtasd le ezeket: AdwCleaner, Emsisoft EK, DrWebCureIT

(#131488) inf3rno válasza Cs1csó (#131487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az AdwCleaner-nél bejön egy fals pozitív pár másodperc után, aztán csak karantén vagy mégse gombok vannak. Na ennyit a Malwarebytes-ról. :S

Buliban hasznos! =]

(#131489) Cs1csó válasza inf3rno (#131488) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bezárt böngésző mellett futtasd az AdCleaner-t. Ha talál valamit és azt lehet karanténozni akkor lehet törölni is max újraindítást kér.
Van egy olyan opció is az AdwCleaner főablakánál alul, hogy "javítás alkalmazásának futtatása" vagy valami hasonló, azt is kipróbálhatod.

(#131490) zolee001 válasza inf3rno (#131488) üzenetére


zolee001
őstag

Törlöd a cache-t ,cookikat ,adblockert kikapcsolod

(#131491) inf3rno válasza zolee001 (#131490) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Reboot megoldotta. Valami Firefox verzió frissítéssel kapcsolatos probléma volt.

Buliban hasznos! =]

(#131492) I02S3F válasza inf3rno (#131491) üzenetére


I02S3F
őstag

A reboot a 0. lépés mindig :). Igaz, hogy mondjuk én is elfelejtem sokszor.

(#131493) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok egy ilyen kerdésem lenne hogy: lenne egy smart hosszabbito [link] es tudd olyat hogy: Időzítő funkció és váltás a hét napjai szerint, a kerdésem ezt csak akkor tudja ha wifi-hez van kapcsolodva? Mert en pont a routert szeretném ezzel vezérelni hogy mikor kapcsoljon ki es mikor be. Koszi a választ

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#131494) inf3rno válasza I02S3F (#131492) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, csak itt nem túl logikus, hogy reboot kell a böngészőnek. :-) Franc tudja, hogy mi volt a gond a lelkével, így utólag talán félúton valahogy megragadt a frissítésnél és csak ez segített, a böngésző újraindítása nem.

Buliban hasznos! =]

(#131495) inf3rno válasza mSchumi87 (#131493) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ránézésre a wifi ahhoz kell, hogy be tudd állítani, szóval az időzítő működni fog anélkül is. Viszont a router ki/be kapcsolása nem tűnik valami értelmes tevékenységnek, pl áramot nem sokat fogsz spórolni vele, és nem biztos, hogy hosszú távon szeretni fogja az elektronika, hogy minden nap elmegy az áram.

Buliban hasznos! =]

(#131496) mSchumi87 válasza inf3rno (#131495) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Akkor azt mondod nem eri megy igy ki be kapcsolgatni a routert? Inkab maradjon bekapcsolva ejjel nappal?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#131497) I02S3F válasza mSchumi87 (#131496) üzenetére


I02S3F
őstag

Vagyis a net/hálózat tiltására más megoldást érdemes keresned.

(#131498) inf3rno válasza mSchumi87 (#131496) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen. Talán 5 wattot eszik, de még ha 10-el is számolunk, akkor sem egy nagy összeg. 10W*24h/nap*31nap/hó = 7440Wh/hó = 7.44kWh/hó; 7.44kWh/hó*35Ft/kWh = 260Ft/hó. 14460Ft/260Ft/hó = 55hó = 4 év 7 hónap. Olyan 5 éven belül jönne vissza a hosszabbító ára az áramon, ha nem vonjuk le belőle a régi hosszabbító árát, ami felszabadul feltéve, hogy 10 wattot fogyaszt a router. Viszont a sok áramszünet csökkentheti a router életidejét, és ha drága a router, akkor már nem biztos, hogy megtérül egyáltalán. Nem tudom, hogy ez mennyire városi legenda, hogy a sok áramszünet kicsinálja a hálózati eszközöket. Egyszer régen valaki ezt mondta nekem. Én mindenesetre nem tennék alá ilyet, sőt nekem szünetmentes alatt vannak a hálózati eszközök is ezért is, meg mert sokszor ha áramszünet van, attól még megmarad a net szolgáltatás, és a szünetmentesek bírják amíg visszajön az áram.

Buliban hasznos! =]

(#131499) mezis válasza inf3rno (#131498) üzenetére


mezis
nagyúr

Áramszünet_1: Amit a kapcsolóval csinálsz, attól inkább megnő az élettartama, ha még mindig öregedő elkók bírkóznak a tápegységben a 100kHz-el.

Áramszünet_2: Ha nagyobb, indukciós fogyasztók is érintettek, akkor keletkezhet a hálózaton egy nagy feszültség-áramlökés, ami a régebbi, 50Hz-es trafóval működő tápegységeket tönkre teheti, de a mai, kapcsoló üzemű tápok 1000V-os Graetz dióda híddal kezdődnek, sokkal nagyobb a feszültség tűrésük.

Amióta internet van (betárcsázós modem, 56kbit/s) éjszakára kikapcsolom a modemet, WiFi routert, PC-t,... de még egyetlen készülékem sem ment tönkre. Elavultság miatt volt már csere, pl UPC DOCSIS újabb verzió egyébként még tápegységet sem kellett cserélnem.

mezis

(#131500) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben tapasztalom, hogy a 2 WD HDD-m közül teljesen random vagy egyik sem jelenik meg a Windows-ban, vagy mind a kettő, vagy csak az egyik. Már végignéztem a táp és SATA csatlakozókat, próbáltam más szálat/kábelt, de semmi változás.

Létezik, hogy az 500W-ot Chieftec táp nem bírja? Vagy túlmelegedés? A HD Sentinel szerint hibátlanok a vinyók, 100/100%-osak.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.