Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131951) kenwood


kenwood
veterán

Ceges notin (tehat nincs telepites,windows allitgatas) sikerult valakinek hatekony modszert talalnia arra,hogy a Microsoft Teams folyamatosan zold maradjon ?
Mar probaltam szinte minden netes tippet,meg a shiftre is pakoltam sulyt, de egyik sem mukodott :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131952) Vismajor01 válasza kenwood (#131951) üzenetére


Vismajor01
addikt

Persze javas kurzor mozgatot siman feltudsz telepiteni.

Enyemet wigglemouse 2.6.1nek hivjak

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131953) kenwood válasza Vismajor01 (#131952) üzenetére


kenwood
veterán

Jol hangzik. konkret peldad van ?
Kozben beszerkesztetted a valaszt :D

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131954) inf3rno válasza Kolondrum (#131946) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A takarításnál ha porszívót használtál, akkor a statikus elektromosság odaverhetett az alaplapnak. Még esetleg lehet a bekapcsoló gomb hibás. Más ötletem nincs.

Buliban hasznos! =]

(#131955) inf3rno válasza #85619712 (#131948) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, ezt jó tudni. Nekünk is van egy, amit jó lenne átszerelni, de szerintem már az alkatrészek régen elvesztek. :S

Buliban hasznos! =]

(#131956) inf3rno válasza zolee001 (#131947) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, akkor fussunk neki újra. Annyi a cél, hogy egy számítógépről lehessen telefonálni és hívást fogadni, SMS-t küldeni, illetve mobil internetet használni egy alkatrésszel, amibe belerakom a SIM kártyát. Amennyire én tudom ez nem VoIP-vel megy, hanem vannak rá baromi régi távközlési protokollok. Több dolog is van, az egyik, hogy mozgásérzékelős kameráról szeretnék MMS-t küldeni, ha betörnek. A másik, hogy megpróbálnám ezt a projektet: [link], de ez az RPI GSM shield valszeg nem jó itthoni szolgáltatóhoz, illetve a szerverből szeretnék SMS-t küldeni a telefonomra, ha valami komolyabb biztonsági riasztás van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131957) inf3rno válasza kenwood (#131953) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még ha egy olcsóbb optikai egér alá hajszálat teszel, akkor is elképzelhető, hogy elkezd ugrálni a kurzor.

Buliban hasznos! =]

(#131958) kenwood válasza inf3rno (#131957) üzenetére


kenwood
veterán

Szerencsere a wigglemouse tokeletesen mukodik, es kevesbe korulmenyes,mint a hajszal :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#131959) zolee001 válasza inf3rno (#131956) üzenetére


zolee001
őstag

Értem
Megitélésem szerint erösen tulbonyolitod ,egy leharcolt mobile elég lenne mivel a windows alapból tudja amit felsoroltál 3rd party appokkal szintén de megértem és a DiY a lényeg

(#131960) inf3rno válasza zolee001 (#131959) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igen. Igazából ami nincs meg info, hogy mitől függ az, hogy egy GSM adapter kompatibilis e valamelyik itthoni szolgáltatóval vagy sem. Gondolom úgy mehet ez, mint a telefonoknál, hogy van szolgáltató függő és kártyafüggetlen. Például amit linkeltem tutorialban ilyet használnak: [link]. Itt írják, hogy "Please note: The T-Mobile GSM network is shutting down in the USA over the course of 2020 and beyond, so please be aware these are not for long term usage in the USA! Please check out the FONA 3G for next-generation usage." Szóval ennél csak az amcsi T-Mobile az, amivel működött. Na most én honnan fogom tudni, hogyha veszek egy ilyen GSM shield-et, az melyik itthoni szolgáltatóval kompatibilis?

Buliban hasznos! =]

(#131961) dvdbackuper válasza inf3rno (#131960) üzenetére


dvdbackuper
őstag

kerdezd meg az egyik ugyintezo csajt :))

(#131962) #85619712 válasza inf3rno (#131960) üzenetére


#85619712
törölt tag

Ez független modul és a világ összes szolgáltatójával kompatibilis! valamit nagyon félreolvastál. :DDD Az USA t-mobile leáll a 2g GSM szolgáltatással ennyi van oda leírva kb. tudja a 800/900/1800/1900 es sávokat, szóval nyugodtan használható itthon is. ;)

(#131963) zolee001 válasza inf3rno (#131960) üzenetére


zolee001
őstag

"Igen. Igazából ami nincs meg info, hogy mitől függ az, hogy egy GSM adapter kompatibilis e valamelyik itthoni szolgáltatóval vagy sem"

Az adott országban alkalmazott frekiktöl,a népi kinai ill samsung dolgoknál elöfordul geo lock,pl eu-s simet nem fogad

(#131964) inf3rno válasza zolee001 (#131963) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja értem, akkor szabvány 2/3/4G protokoll van, és a szolgáltatók kapnak egy-egy frekvenciát. Gondolom ez publikálva is van valahol, hogy ki melyiket. Majd utána nézek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131965) Schiano


Schiano
csendes tag

Üdvözlet.
Korábban már megszenvedtem egy sd kártyával, jön a folytatás.
Adott tehát egy kártya, ami idáig mindenhol szépen működött. Telefon felismeri, kezeli, viszont számítógépen az "Érvénytelen a könyvtárnév" hibaüzenet fogad. Formázni nem enged.
Telefon továbbra is felismeri, formázni is engedi, de a számítógép utána se tudja kezelni.
Meg tudom valahogy "győzni" a számítógépet, hogy felismerje a kártyát?

Windows 10 lemezkezelője szerint "Nem lefoglalt", ha próbálok új kötetet létrehozni rajta, akkor közli velem, hogy "Nem megfelelő funkció"

(#131966) Aryes válasza kenwood (#131951) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a feleségemnek felprogramoztam egy Digistump mikrokontrollert, hogy emuláljon egy folyton mozgó egeret, ehhez még letölteni sem kell semmit, csak bedugni az egyik usb portba. ;]

(#131967) #85619712 válasza inf3rno (#131964) üzenetére


#85619712
törölt tag

2G 900 Mhz-et a Telekom, Telenor és a Vodafone használ, az 1800Mhz-et a Telekom a Vodafone és a Digi használja. Hogy mikor melyik frekvencia van használatban (900 vagy 1800) az helyi adottságoktól függ.

(#131968) zolee001 válasza inf3rno (#131964) üzenetére


zolee001
őstag

https://aboltom.com/mobil_internet_2g_3g_4g_frekvencia_sav_magyarorszag.php

(#131969) w.miki


w.miki
veterán

Parani-UD100 Bluetooth 4.0 Class1 USB Adapter, Exchangeable Antenna [link]
Vettünk egy ilyen bt adaptert. 10m távolságot kellene áthidalni. Driver felmegy, de mégsem működik. Nem párosodnak.
Fujitsu lifebook e756. Win10. Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131970) w.miki válasza w.miki (#131969) üzenetére


w.miki
veterán

Illetve egy másik kompatibilis drivert, mert ide nem sikerült regisztrálni.
[link]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131971) #85619712 válasza w.miki (#131969) üzenetére


#85619712
törölt tag

Miért vettél bt adaptert amikor van a laptopban is? (nem opciós 100% h van benne) :F Miért vettél 300m hatótávolságút ha 10 métert kell áthidalni? :F (azt bármelyik át tudja) Miért fizetős egy bt adapter driver? :F Záporoznak a kérdések bennem.

(#131972) inf3rno válasza zolee001 (#131968) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+leweegee2 Köszi! :R

Buliban hasznos! =]

(#131973) w.miki válasza #85619712 (#131971) üzenetére


w.miki
veterán

1. Nem én vettem
2. Mert nagyobb hatótáv kell.
3. Mert ez hátha tudja a 10m, ha többet ígér.
4. Mert bizonyára klón.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131974) kisselandras


kisselandras
senior tag

Szép estét mindenkinek !
Olyan gondba ütköztem mi szerint adott a számitógép ami ryzen 7//1700 16 gb ram 3200 mhz videókártya az msi radeon rx 6600 xt gaming x 8g a gond ott kezdődik hogy random villog a kép pedig kapot új hdmi kábelt4k 2.0 with ethernet et válaszokat előre is köszönöm :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131975) #85619712 válasza w.miki (#131973) üzenetére


#85619712
törölt tag

Értem, bár elég fura.Nézz szét a kalózhajós weboldalon és láss csodát. ;)

(#131976) Pyttawrx válasza w.miki (#131970) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

bevallom én sem értem, hisz a 10m-t ez bőven tudnia kellene. De 10m, az oké, de van fal?

(#131977) Kolondrum válasza inf3rno (#131954) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ipari 5bar, levegővel nyomattal ki, de nem közelről. Nagyon durva mennyiségű por volt benne. Volt SMD alkatrész amit nem is lehetett már látni.

(#131978) Aryes válasza Kolondrum (#131977) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet lefújtál valamit az alaplapról. :DDD

(#131979) Top cat válasza Kolondrum (#131977) üzenetére


Top cat
őstag

5 bar, ez komoly? :D

(#131980) Marci112233 válasza Top cat (#131979) üzenetére


Marci112233
őstag

Laptopot nem, de az asztali PC-met mindig 4,5 bar nyomással fújom én is fél ipari kompresszorral, igaz minimum 10cm távolságról vagy attól többről. Ahova fújok és van ventilátor azoknak lapátjait mindig megfogom, vagy megállítom egy kis műanyag pöcökkel, attól függően hogy hogyan férek hozzá. Minimum 10 éve már és eddig semmi probléma nem volt még belőle.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131981) Top cat válasza Marci112233 (#131980) üzenetére


Top cat
őstag

2-3 bar nyomásnál nagyobbal nem mennék neki. Vízleválasztó van legalább rajta?

(#131982) xmad


xmad
őstag

mi lehet a probléma akkor ha az alábbi jelenség van:

sound blaster hangykártya
ház előlapi jack bemenetei a kártyára kötve..

eddig minden hibátlanul ment, azonban most ha az előlapi jackbe dugom a fejhallgatót eléggé szarul erőtlenül szól.. ha hátulra dugom a hangkártyába akkor király.

háznak a jack csatijai szarakodnak?

(#131983) Kolondrum válasza Top cat (#131979) üzenetére


Kolondrum
félisten

Messziről :C

(#131984) kisselandras válasza kisselandras (#131974) üzenetére


kisselandras
senior tag

Erre tudja valaki a választ?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131985) Cs1csó válasza kisselandras (#131974) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha van a kártyán és a monitoron más csatlakozó pl. display port, DVI akkor azokkal is kipróbálnám. Ha azzal is rossz akkor nem a kábel vagy a HDMI csatlakozó a rossz hanem a kártyával vagy a hozzá val driver-rel van valami. Esetleg egy régebbi vagy újabb driver-t telepíts.

(#131986) Restart®


Restart®
tag

Sziasztok! Nem tudom, van-e valaki a fórumon, aki az orvosi informatikában jártas? :D Anyumnak (aki háziorvos) van egy Contec ECG600G EKG készüléke. Az eszközön van usb csatlakozás. De se a magyar, se az angol használati nem taglalja a dolgot. Ugyanakkor a mérési eredményeket simán ki tudtam menteni pendrivera (csak bedugtam és a készüléken pötyögtem). Kérdésem, hogy lehet-e az adott készüléket csatlakoztatni gépre? A gyártó oldaláról letöltöttem egy szoftvert hozzá, de semmi sem történt (nem vette észre egymást a két eszköz). Se eredmények, se semmi. A gyártónak (kis kínaiak) dobtam két levelet is, de semmi válasz nem volt. Pedig érdekelne, hogy miként lehet összekötni usbn/wifin (van ilyen menüpont az EKG-n) a notit és a készüléket. Valakinek valamilyen tippje, hogy miként lépjek tovább? Nem csak az eredmények szinkronizálása, hanem a firmware frissítése okán is (bár fene se tudja, hogy van-e a telepítettnél frissebb). Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#131987) Pyttawrx válasza Restart® (#131986) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezt gondolom te is láttad már.
[link]

(#131988) Restart® válasza Pyttawrx (#131987) üzenetére


Restart®
tag

Ú, köszi! Több videót láttam a készülékről, de ezt nem! A videó '18-as. Kicsit más a szoftver azon, mint amit én telepítettem. Lehet, hogy ez a gond? Semmi más program nincs fenn a gyártónál. S anyum a nyugdíjba menő dokitól vette használtan az EKG-t (bár azóta validáltatta szakszervizben). Azaz a telepítő cd sincs meg. Á, pedig egy tök izgalmas kihívás ez :D

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#131989) D3LL


D3LL
csendes tag

Sziasztok! Előre elnézést ha láma kérdés. Egy Huawei Matebook 13 (i5-8265U, Intel UHD 620) laptophoz szeretnék venni egy külső monitort. 29" ultrawideban gondolkozok csak: 1 , 2 .

A kérdésem annyi lenne, hogy ez a laptop "el tudna hajtani" normálisan egy ilyen monitort akadozás nélkül? Film, youtube, böngészés, alap dolgok. Játék nem lenne rajta, csak talán néha egy kis LOL, de ahhoz meg nem kell egy erőgép. Monitor használat közben a laptop képernyője le lenne hajtva.

Tehát megvehetem nyugodtan a monitort, működni fog rendesen? Köszönöm!

(#131990) I02S3F válasza D3LL (#131989) üzenetére


I02S3F
őstag

Szia!

link. Itt van, hogy mit tud az onboard vga.

(#131991) Cs1csó válasza D3LL (#131989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem simán, ahogy nézem van rajta HDMI és már ez a 13"-os kijelző is nagyobb felbontású mint amit rá akarsz kötni.
Amit rá akarsz kötni kvázi FHD kijelző tehát nem kell nagy erőforrás a meghajtásához.

I02S3F linkje csak megerősített, hogy menni fog neki. Amúgy ami biztos, rendeld online és akkor ha esetleg más miatt sem tetszik élhetsz a 14 napos elállás jogával.

[ Szerkesztve ]

(#131992) kisselandras válasza Cs1csó (#131985) üzenetére


kisselandras
senior tag

Mai nap mindent kipróbáltam de ugyanúgy elmegy s egyből vissza jön a kép :W :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131993) Cs1csó válasza kisselandras (#131992) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha a procidban van IGP akkor a kártyát leköthetnéd és IGP-vel is csinálhatnál egy tesztet. Mert akkor lehet a VGA a ludas.

(#131994) kisselandras válasza Cs1csó (#131993) üzenetére


kisselandras
senior tag

Nincs integrált rajta :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131995) w.miki válasza Pyttawrx (#131976) üzenetére


w.miki
veterán

igen, van 2 fal közben. Ezért kéne nagyobb bt hatótáv.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131996) Pyttawrx válasza w.miki (#131995) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor viszont ne a hatótávot nézd, hisz az mind “fal nélkül” értendő. Azaz ha van egy 30m-es, az nem biztos, hogy át is viszi. Ez komplikáltabb lesz. Mondjuk vidd oda a laptopot, ez nem opció most?

(#131997) w.miki válasza Pyttawrx (#131996) üzenetére


w.miki
veterán

nem én csinálom, autószerelő haverom, én is ezt mondtam neki.
Nem, mert a laptop gyenge akus, nem akarja kicipelni a szokott helyéről, a garázsból...

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131998) Doky586 válasza w.miki (#131995) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Funérlap vagy gipszkarton fal esetén összejöhet, de vasbeton vagy vályog esetén fúrjál és kábelezzél inkább.. :B

(#131999) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Van egy ilyen Toshiba THNSN5128GPUK típusú SSD-m, amit egy Axagon RSS-M2SD rackbe szeretnék használni. Viszont a régi gépem(alaplap: Giga GA MA 770T UD3 2.0) és a notim (Asus X541) nem ismer fel. Szerintetek a rack kompatibilis az SSD-vel? Ha igen, akkor lehet, hogy a gépem és a laptopom régi hozzá? (PC alaplap: Gigabyte Ga Ma 770T UD3), (noti: Asus VivoBook X541)

szerk.: Állítólag a rack jól működik, az SSD-t pedig nem tudom, azt akartam letesztelni...

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#132000) Doky586 válasza Satyricon (#131999) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Neked M2-Nvme ssd-d van, a tok pedig csak egy passzív tok ami M2-sata ssd-t vár(na)
Nem összeillőek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.