Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131851) Winne


Winne
nagyúr

Mivel tudok youtube videót a legjobb minőségben letölteni? Régen az internet download manager jó volt, most nem müxik.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#131852) liszi70 válasza Winne (#131851) üzenetére


liszi70
nagyúr

Például: [link] vagy [link]

[ Szerkesztve ]

(#131853) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

SATA port bővítésre egy ilyen 6 portos PCIE kártyát. Eddig csak 1db SSD volt rákötve, amiről néhanapján Linux-t futtattam (boot során választottam manuálisan). Most vettem egy HDD-t amit szintén rádugtam a kártyára. A HDD működik Windows-on, viszont az SSD eltűnt, lemezkezelőben sem jelenik meg, bootoláskor sem választható. Boot során a kártya is csak a HDD-t jelzi ki:

Kábeleket ellenőriztem, SSD-nek tápja és SATA csatlakozása is rendben van (nem mintha hozzányúltam volna). Mi okozhatja ezt, hogy lehet visszahozni az SSD-t is?

Drivereket nem telepítettem, eddig plug'n'play módon használtam a bővítőkártyát.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#131854) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!
Van egy laptopom aminek egy combo jack csatlakozója van. Amit szeretnék, hogy nem közvetlen dugom be a mikrofonos fülesemet - mert az túl rövid és a gép messze van a monitortól - hanem egy hosszabbítóval. Kérdésem, hogy tudtok ajánlani ilyen 3,5 jack hosszabbítót, amivel a mikrofon is működik?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131855) tonyrulez válasza MikeWazowski (#131854) üzenetére


tonyrulez
őstag

4 pinesként kell keresni. Én Aliról vettem ezer éve, így linkelni nem tudom, de ez ránézésre jó, és kérdések között is írták hogy mikrofon is működik vele. Illetve ez mégjobb, Ugreen minőségi, és leírásban írják is hogy a szövetborítású 4 pines és támogatja mikrofont.

#131851 Winne
Parancssorból: youtube-dl
GUI: youtube-dlg, Tartube, jDownloader2 (utóbbi komplett letöltéskezelő, a fél internet letölthető vele)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#131856) SpaceJam válasza Winne (#131851) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Milyen program, ami...? | Összefoglaló:

4K Video Downloader: YouTube videók letöltése és konvertálása (hangformátumba is)

MediaHuman YouTube to MP3 Converter: YT, Soundcloud, Bandcamp stb. audió letöltő

Youtube-DLG: YouTube, Facebook stb. oldalakról tudja lementeni a videókat és zenéket

Utóbbi kettő listákhoz is használható. Hang letöltésére a MediaHuman a legjobb, mert az konvertálás – tehát minőségromlás – nélkül húzza le a hangot (sokan azt hiszik, jobb eredményt kapnak, ha a YouTube 128 kbps-ét 320-ba konvertálják :)) ).

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131857) MikeWazowski válasza tonyrulez (#131855) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hálám! :R
Csak mert sürgős lenne, akkor ez jó, biztosan? [link]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131858) tonyrulez válasza MikeWazowski (#131857) üzenetére


tonyrulez
őstag

Igen, jó lesz :K

4 8 15 16 23 42

(#131859) MikeWazowski válasza tonyrulez (#131858) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hálás köszönet!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#131860) tonyrulez válasza tonyrulez (#131853) üzenetére


tonyrulez
őstag

Átdugtam az SSD-t, így működik. Remélem az a port nem halott... :(

4 8 15 16 23 42

(#131861) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Srácok! Melyik szakis oldalt tudnátok javasolni számítógép-szerelős témakörben? A Jószakin ott vagyok egy ideje (telis-tele 5 csillagokkal), de meglepően kevesen keresik fel az oldalt, az értesítések pedig nem működnek, így még arról a kevés munkáról is lemaradok. A support kvázi megszűnt, vissza se jeleznek. Halott ügy, az előfizetésem is lemondtam.

A Google Ads a saját weboldalamom nem engedélyezi a hirdetéseket (ott 2 hetet szoptam a supporttal és nem segítettek), így onnan sincs megkeresés. Marad a Facebook hirdetés? Szerencsére nem elsődleges fontosságú, mert van állásom, de azért jó lenne, ha keletkezne valami forgalom. Mostanában eléggé eltűntek az emberek. Visszatérő vendég meg nemigen van, mert azzal, amit átadok, nem szokott gond lenni, vagy megoldható távsupportban.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131862) Winne válasza liszi70 (#131852) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#131863) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Mai napon azt tapasztalom Adobe Acrobat Reader DC esetén, hogy egyáltalán nem vagy nagyon sok idő után indul el. Teljesen mindegy, hogy magát a szoftvert indítom vagy egy pdf fájlt, az adott mappa fejléce színt vált és ennyi. Tudom, van más program is erre, de akármit próbáltam, a megszokás miatt mindig erre tértem vissza. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131864) SpaceJam válasza tylerddd (#131863) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A Windows ablak fejlécének a színe változik meg, ahol a PDF fájl található? Nem értem. Az ilyen hibáknál az első kérdés, hogy milyen rendszer van fent, és mi lehet ott ennyire összegányolva... :F

Megoldásként pedig: rendes uninstall ezzel, aztán rendszer frissítés (21H1 + update-ek), majd pedig jöhet a telepítés offline installerből. Utána elindítod az Arcobat-ot, és a menüből pedig a program frissítését (amint az update elindult, ki kell lőni a háttérből magát az Acrobat-ot). Majd mindezt még egyszer eljátszod, ugyanis 2 körből húzza fel az aktuális verzióra az elavult magyar verziót. Ha mindezzel megvagy, akkor ismét meg lehet nézni, hogy miként viselkedik.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131865) SpaceJam válasza SpaceJam (#131864) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ja, és tessék SSD-t használni, ha eddig nem így tettél volna. Az Acrobat rohadt sok fájllal operál, ezért az alább leírt frissítési móka – vagy maga a program indítása – is 10x annyi ideig tart HDD-n (a töredezettségmentesítés valamicskét segít). De amúgy ha csak arra kell, hogy belenézz 1-1 PDF-be, valóban jobb lenne valami alternatíva: pl. Sumatra PDF.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131866) #73959936 válasza tylerddd (#131863) üzenetére


#73959936
törölt tag

próbáld a fájlt nem a rendszermeghajtóról megnyitni...magyarul ne oda mentsd a pdf-eket.

(#131867) tylerddd válasza SpaceJam (#131864) üzenetére


tylerddd
veterán

Rákattintok a fájlra, a fekete fejléc (sötét téma van beállítva) szürkére vált és hosszú másodpercekig semmi, aztán megnyílik a dokumentum. Minden frissítése fent van Win10 alatt, nincs semmi gányolva. Természetesen SSD van a laptopban.

@kovacsen222 Teljesen mindegy, hogy hol van, mindegyik pdf esetén ezt csinálja.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131868) SpaceJam válasza tylerddd (#131867) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor ajánlom azt a progi újratelepítést legalább, az az első lépés. Kifejezetten úgy, ahogy írtam, GeekUninstaller-rel kezdve, mert az a hivatalos uninstaller lefutása után kigyakja a megmaradt Adobe beállításokat is. Utána nyomnék egy restartot is. Ha van Photoshopod vagy egyéb Adobe programod is, akkor oda kell figyelni a végén, amikor kilistázza, hogy miket törölne Geek. Ha nincs, akkor nyugodtan mehet minden, amit kiválaszt magától. Biztos, hogy semmi fontosat nem töröl, ez nem ilyen Revo féle registry-turka baromság.

Ha utána se jó, akkor lehet majd még ötletelni (Visual C++ Redist-ek verziói, antivírus ki-bekapcs, ez-az). Ha az extra körök után se javul meg és ragaszkodsz a programhoz, akkor marad a oprendszer újrahúzás (azt is újragondolva, hogy miket is pakolsz fel a gépre).

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131869) tylerddd válasza SpaceJam (#131868) üzenetére


tylerddd
veterán

"azt is újragondolva, hogy miket is pakolsz fel a gépre"

Ezen elgondolkodtam és átgondoltam, hogy tettem-e fel vagy indítottam-e valami új programot a gépen és egy próba után meglett a ludas: a Smart Board okostáblákhoz való vezérlő app kavarhatott be (ami a rendszerrel indul), mert kilőttem, újraindítás és kapásból nyílnak meg a pdf fájlok. Hogy most mi közük egymáshoz, azt nem vágom, de érdekes anomália, hogy összeakadnak. A baj csak az, hogy a táblán ha pdf-et akarok kivetíteni, akkor kell mindkettő. Tehát macerás kapcsolgatni a tábla vezérlőjét, abban sem vagyok biztos, hogy a gép újraindítása nélkül meg tudom-e ezt tenni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131870) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok,

Lett egy 4k monitorom, viszont előállít egy nem várt probléma. Alt+tab esetén mindig másodpercek telnek el mire bescalel a kép, illetve néha a megnyitott ablakok is össze-vissza csúsznak. Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy majd hátha Win 11 jobban fogja tudni kezelni a változó sclalelést?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#131871) dvdbackuper válasza sutyesz96 (#131870) üzenetére


dvdbackuper
őstag

angol szot ragozol magyarul? vagy mi az a scaleles?

(#131872) Tim82 válasza dvdbackuper (#131871) üzenetére


Tim82
nagyúr

Magyarul skálázing.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#131873) SpaceJam válasza Tim82 (#131872) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

:DDD

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131874) --HARDCORE-- válasza Tim82 (#131872) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Az nem hunglish? :DDD

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#131875) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok!
Tegnapi nap vettem ezt a fajta Kingston A2000 500GB M. 2 PCIe (SA2000M8/500G) ssd t mai nap bele raktam a gépbe de olyan gondba vagyok vele miszerint teljesen le tiltotta a sima hdd amin a win 10 van telepítve bios nem is látja a sima hdd t csak az m.2 ötlet valakinek?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131876) Marci112233 válasza kisselandras (#131875) üzenetére


Marci112233
őstag

Alaplap pontos típusa? Csak mert elég sok alaplap azt műveli ha beteszel egy M.2-es SSD-t hogy 1 vagy 2 SATA portot letilt. Próbáld meg átkötni az alaplapon a HDD SATA csatlakozóját és akkor valószínű látni fogja

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131877) kisselandras válasza Marci112233 (#131876) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia Köszi pont azt csináltam a sata3 csatit át kötöttem a másik sima ssd re s igy már látja :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131878) kisselandras válasza kisselandras (#131877) üzenetére


kisselandras
senior tag

Még egy gyors kérdésem lenne adott egy lg smart tv ami pc vel van össze kötve amiben egy rx 6600 xt van néha el dobja a jelet azt hallottam hogy gyenge a hdmi kábel neki mert a sima van amit anno a tv hez kaptam

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131879) Cs1csó válasza kisselandras (#131878) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy darab HDMI kábellel van összekötve, nincs átalakító semmi?
Milyen hosszú ez a HDMI kábel?
Esetleg beszerezhetsz egy "masszívabb újabb pl. 2.0-ás HDMI kábelt - hátha -
Lehetőleg 3 méternél ne legyen hosszabb .

(#131880) kisselandras válasza Cs1csó (#131879) üzenetére


kisselandras
senior tag

1 db van 1m hosszú sima alap s nincs átalakító.

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#131881) Cs1csó válasza kisselandras (#131880) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. másik kábellel kipróbálni
2. egy másik tévével vagy másik gépel ugyanazt a tévét
3. a csatlakozókat megnézni nem e koszosak

(#131882) Cs1csó válasza kisselandras (#131880) üzenetére


Cs1csó
félisten

Arra kell rájönni, hogy a hiba:
- a kábellel van e
- a tévével van e
- a géppel van e
- az oprendszerrel van e

A kábel-tévé-gép cserélgetésével a kábelt és a tévét ki lehet zárni egy dual boot-os "szűz" rendszerrel pedig a gépet és az oprendszert lehet tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#131883) Rebekacska


Rebekacska
tag

Sziasztok!
Komoly problémával szembesültem pár napja.Csak és kizárólag az Euro Truck 2 szimulátor Truckers Mp-nél csinálja.

Egyszerűen lekapcsolja a gépet minden előzmény nélkül.Utána nem tudom visszakapcsolni, csak akkor ha kihúzom a 220-as hálózatból, és várok kb.10 másodpercet.Ha simán nyomom a bekapcsolót, nem kapcsol be kihúzás nélkül.
Gta V, Battlefield V tesztelve, csak az ETC2 nél fordul elő.
Feltelepítettem az Msi aftert, és a CPUID hardware monitort.
Truckers Mp.(ETC2) játék közben max. Full HD,Ultra-high 74 fok az RX 580, ált-70-72c Proci 50-56 fok, legmagasabb 67 fok voltAlaplapi csatlakozók :SYSTIN ,TMPIN 3,5,6,7,8 35-40 fok TMPIN 5 ment fel 71 fokra 1x
Konfig: RX 580 8GB. Ryzen 5 2400G gyári venti, 2x4GB Hyperx Fury 3200 memó, Asrock B450 M Pro 4 alaplap, 1 db Kingston SA100M 240GB SSD,1db WDS500G2 SSD ,1 db WDS100T2 1TB SSD,CD nincs, PC tápegység FSP Fortron Hexa 500+
Az alaplapon a biosban van egy lehetőség ,hogy túlmelegedés esetén ne kapcsoljon le ha "bekapcsolva" opciót választom. (nem mertem bekapcsolni)
Tápegység nem lehet? De akkor a BF V-nél GTA V- nél miért nem jelentkezik a probléma?
Merre induljak?

(#131884) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó topik e, de tudnátok esetleg ajánlani valamilyen kis minimál programot, ami kiírja minden alkatrész hőfokát?

Megyen!

(#131885) Marci112233 válasza CptAdamica (#131884) üzenetére


Marci112233
őstag

HWInfo játékon kívül, bár megyen játék alatt is viszont nem tudom aközben ki lehet íratni vele. Vagy játék közben az MSI Afterburner-el tudod az alkatrészek hőfokát és egyebeket kiíratni a képernyőre.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131886) CptAdamica válasza Marci112233 (#131885) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez tökéletes, köszönöm! Elsősorban a HDD és SSD hőfokokra voltam kíváncsi. :)

Megyen!

(#131887) Pyttawrx válasza CptAdamica (#131884) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Vagy pl Speccy, vagy AIDA is. :)

(#131888) Csupingo válasza Rebekacska (#131883) üzenetére


Csupingo
veterán

Általában tápegység túlterhelés után nem lehet egy darabig visszakapcsolni. Én elsőre arra gondolnék.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131889) sutyesz96 válasza dvdbackuper (#131871) üzenetére


sutyesz96
őstag

Soha nem csalódok a ph fórumok segítőkészségén. :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#131890) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,

ismerősnek kell segítséget nyújtsak a következő probléma miatt: adott játék adott részénél egyszerűen csak leáll a gépe, teljes sötétség, semmi megelőző hiba. Ryzen 3600, RX580 és FSP HEXA+ 500W táp. Hogy lehetne nekikezdeni a hibakeresésnek? Mindig ugyanott (+1-2perc) áll le a gép, szóval könnyen reprodukálható. Van valami monitoring alkalmazás amit érdemes futtatni? Vagy valahol visszanézni a leállás okát?

4 8 15 16 23 42

(#131891) Cs1csó válasza tonyrulez (#131890) üzenetére


Cs1csó
félisten

Első körben tápegységre gyanakodnék, ha van a közelben egy másik akkor cseréljétek ki, és jöhet a teszt.

(#131892) CptAdamica válasza Pyttawrx (#131887) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm! :)

Megyen!

(#131893) Rebekacska válasza Csupingo (#131888) üzenetére


Rebekacska
tag

Köszi! Igazából magam sem tudom, hogy már mit gondoljak erről a jelenségről.

A CPUID HWMONITOR TMPIN5 -re 110 fokra melegedett a GTA 5 alatt. (Friss mérés)

Ha jól értelmezem ez az alaplaphoz tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#131894) Csupingo válasza Rebekacska (#131893) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezekről a HWMONITOR TMPIN5 magas hőfokokról többnyire olyan válaszokat találni a fórumokon, hogy rosszul olvassa ki a program, vagy nincs csatlakoztatva szenzor, azért ilyen ijesztőek a számok.

Persze ha egy nagyobb teljesítményű márkás táppal is így viselkedik, akkor lehet hogy mégis a programnak lesz igaza és valami túlmelegszik az alaplapon.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131895) Csápájev


Csápájev
őstag

Van pc-re (win 10) olyan program,amivel Vcalendar fileban tudok a névjegyzékben szereplők között keresni stb.? :F :R
Outlukban nem jöttem rá,hogy hogy kéne,ha egyáltalán lehet...

[ Szerkesztve ]

(#131896) Aryes válasza CptAdamica (#131884) üzenetére


Aryes
nagyúr

Speedfan
Kb. 15 éve használom

(#131897) Aryes válasza Csápájev (#131895) üzenetére


Aryes
nagyúr

Total commander/ F3 billentyűparancs-> fájlnézegető? Legtöbbször ezt használom ilyen célra.

(#131898) tonyrulez válasza Marci112233 (#131885) üzenetére


tonyrulez
őstag

Tudtommal HWInfo támogatja már a RivaTuner-t, és kiírható vele OSD-be lényegében bármi.

4 8 15 16 23 42

(#131899) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Galaxy buds pro a telefonomon tökéletesen szól,

De laptopra csatlakoztatva nagyon hülyén, nagyon rossz minőségűen.

A laptopon újratettem az audio drivert, bluetooth drivert nem találtam hozzá..

Hp spectre-13 x360 a lapos. Ötlet?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#131900) Rebekacska válasza Csupingo (#131894) üzenetére


Rebekacska
tag

Köszi! Hmmm, ha azt írják nyilván így igaz. Azóta annyi a fejlemény, hogyha leveszem a pc oldalát, akkor a TC2 multiban alacsonyabb CPU, GPU hőmérsékleteket (-5-10 fok csökkenés) kapok, és egyenlőre nem tilt le a 220v -ról. Próbálok rendelni sűrített levegő sprayt hátha segít, mert gondolom hosszú távon nem túl egészséges, ha a játék idejére le van kapva a gép oldala.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.