Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131151) mezis válasza cellpeti (#131150) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az étered azzal a Toshiba lapossal? [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#131152) #85619712 válasza cellpeti (#131150) üzenetére


#85619712
törölt tag

Akkor próbáld meg tkip-vel, elég régen volt, lehet rosszul emlékszem a részletekre, hogy mit hova. De tuti, hogy a titkosításnál kellett variálni és jó lett utána, hátha csak ennyi a bibi nálad is.

(#131153) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Nem tudom mi lehet a gond, de most már kezd bosszantatni.Adott egy nem túl fiatal vaio notebook, Debian10 van rátelepítve.Mivel nem egy mai darab, így már csak böngészésre és letöltésre használom.A filmjeimet külső HDD-ken tárolom és pendrvie-on.Random, a file méretétől függetlenül, külső eszközre való másoláskor egyszer csak, minden hibaüzenet nélkül kikapcsol a gép.Eddig minddig úgy csináltam, hogy kijelöltem egy 10-20 gigás könyvtrat és azt másoltam, ilyenkor kivétel nélkül mindig kikapcsol, most megpróbálom a fileokat egyesével, hogy erre mit csinál.
Közületek bárki találkozott már ilyesmi problémával?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#131154) w.miki


w.miki
veterán

Lehet hogy van egy doc a gépemen, azt hogyan tudom megkeresni?
Egy-két szóra emlékszem belőle, de a címére nem. Win7

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131155) sh4d0w válasza w.miki (#131154) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megnyomod a windows gombot és elkezded gépelni, amire emlékszel.

Vagy

Windows Explorer jobb felső sarokban van keresőmező.

https://www.coreinfinity.tech

(#131156) Aryes válasza onkelz (#131153) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha elég régi a gép, akkor táphiba lehet, vagy ha régen volt takarítva, esetleg túlmelegedés, de ez utóbbi furcsa lenne, ha másolás közben jönne elő, mert az nem túl számításigényes feladat. :)

(#131157) #85619712 válasza w.miki (#131154) üzenetére


#85619712
törölt tag

A keresőbe írd be, *.doc és lehet megtalálod. :D

(#131158) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy AIMOS kwm switch-et, amit tegnap volt alkalmam kipróbálni.

Kétszer megnyomva a Scroll Lock-ot vagy a Ctrl-t, majd az 1-es vagy 2-es számot, váltana bemenetet a switch. Ez az ígéret.

Ez a két billentyűzet áll rendelkezésemre (illetve egy BT-s, de azzal sokra nem megyek):
- A4Tech G800V
- Asus Cerberus

Próbáltam:
- A switchbe a billentyűzet helyére az egeret (és fordítva) bedugni.
- A számítógépekből érkező USB kábeleket különféle portokban (USB2.0 / 3.0 / valami dedikált egér port).
- A fenti két billentyűzetet.
- Valamint némi utánaolvasás után vbs scripteket is elkezdtem futtatni (Windows) különféle billentyűkombinációkkal.

Íme egy példa:
Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")
WshShell.AppActivate "notepad"
WshShell.SendKeys "{SCROLLLOCK}"
WshShell.SendKeys "{SCROLLLOCK}"
WshShell.SendKeys chr(50)

A fenti script lefuttatásakor, amikor még csak az egyik Scroll Lock szerepelt a kódban, meglehetősen megörültem, amikor a billentyűzeten kivillant a megfelelő led, de a konklúzióm az, hogy sehogy sem sikerült (kivéve persze a dedikált gombbal) számítógépet váltanom.

Írtam az eladónak az imént, de semmilyen technikai segítségre sem számítok tőle.

Tudtok esetleg segíteni?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#131159) #85619712 válasza jolti05 (#131158) üzenetére


#85619712
törölt tag

Engedélyezted a hotkey-t? Idézek az user manual-ból:

"Tartsa nyomva a Bal <SHIFT> gombot, majd nyomja meg kétszer a <NumLock> gombot, majd engedje el a Shift billentyűt, majd nyomja meg egyszer a bal <CTRL> billentyűt"

Ezzel tudod ki/be kapcsolni, elvileg csak utána működik a váltás, ahogy te írtad.

(#131160) w.miki válasza #85619712 (#131157) üzenetére


w.miki
veterán

ez az összes .doc-t kilistázza. úgy látom nincs a gépemen, amit keresek :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131161) jolti05 válasza #85619712 (#131159) üzenetére


jolti05
őstag

Én nem találtam user manualt (valószínűleg user error, be tudod esetleg linkelni?), viszont végrehajtottam az idézett utasításokat, de így sem tapasztalok változást :(

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#131162) #85619712 válasza w.miki (#131160) üzenetére


#85619712
törölt tag

Nem lehet, hogy docx? Ezt írd be a keresőbe: *.doc*

(#131163) #85619712 válasza jolti05 (#131161) üzenetére


#85619712
törölt tag

Az egyik termékleírásban volt ez, de már én se találom :W Próbáltad a másik kombinációt is? Ahogy a képen van? Meg még annyi, hogy numerikus padot kell használni a számokhoz!

[ Szerkesztve ]

(#131164) jolti05 válasza #85619712 (#131163) üzenetére


jolti05
őstag

Próbáltam. Valahol olvastam, más switch kapcsán, hogy 3x kell megnyomni a Scroll Lock-ot, vagy a CTRL-t, illetve, hogy utánuk Enter jön, nem szám, de semmi.
A Num gombokat be és kikapcsolt Num Lock-kal is teszteltem. Simán számokkal is.

Nem történik semmi.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#131165) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez milyen okosóra lehet?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131166) Essejó válasza jolti05 (#131164) üzenetére


Essejó
veterán

Volt régen nekem is ilyen két gépes átkapcsolóm, de azon elég volt 2x a scroll lock nem kellett mást nyomni hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131167) mefistofeles

Üdv Urak!
Adott a következő probléma. Win 10 telepítésére létrehoztam egy USB telepítőt a media creation toolal. De induláskor azt írja ki, hogy a meghajtó (USB) illesztőprogramja hiányzik és nem lehet telepíteni. Azt nem értem, hogy ez miként lehet, mikor egy órája linuxot telepítette ugyanerre a gépre USB-ről. tehát elvileg a hardver rendelkezik a megfelelő USB driverrel. Túl vagyok már pár tucat windows telepítésen de ilyen problémám még nem volt.
Több USB porton is próbáltam....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#131168) Pyttawrx válasza mefistofeles (#131167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Bios mire van állítva? Uefi vagy legacy? a pendrive mi? mbr vagy gpt?
Jah és usb 2-n próbáld

[ Szerkesztve ]

(#131169) mefistofeles válasza Pyttawrx (#131168) üzenetére

UEFI-GPT már régóta....
Kínomban már legacy módban is megpróbáltam elindítani a telepítőt (pedig tudom, hogy kizárt) de nem is talál telepíthető állományt természetesen.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#131170) Doky586 válasza mefistofeles (#131167) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hol kéred a válaszokat? Itt vagy a többi topikban ahol szintén feltetted a kérdést ? (ugyanakkor)

(#131171) mefistofeles válasza Doky586 (#131170) üzenetére

Két topcban tettem fel.... Probléma ez? .. :F

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#131172) Pyttawrx válasza mefistofeles (#131169) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

rufussal próbáld kiírni az iso-t.

(#131173) Essejó válasza mefistofeles (#131167) üzenetére


Essejó
veterán

Ez egy kedves dolog a W részéről. Valamiért hibádzik az usb driver a pd-ről, vagy usb3-ba dugtad? Én sose használtam még creation tool-t, hanem csak Rufus-t. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131174) Met válasza mefistofeles (#131171) üzenetére


Met
nagyúr

Igen. Felesleges terhelés a fórumnak. Ilyen régi reggel, ennyi hozzászólással ezt kellene tudnod.
Kérdezted itt, egy óra múlva a Win10 topicban.
Ez nem nonstop support fórum, illik legalább egy napot várni.
Tudom hogy neked sürgős de lehet az első topicban már megkaptad a megoldást miközben a többi topicban még lázasan keresik neked a megoldást (google stb.).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#131175) mefistofeles

Megoldódott a probléma, de meg nem mondom mitől, hogyan. :F
Újra kiírtam az új pendrivera a win10-et media creation toolal és láss csodát, csont nélkül felment!

Met: :R

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#131176) jolti05 válasza Essejó (#131166) üzenetére


jolti05
őstag

Több olyan kombinációt is kipróbáltam, amiket szoktak erre a célra használni.
A Scroll Lock x2 + Num2 halmazba az általad írt variáció is benne van :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#131177) Kékes525


Kékes525
félisten

Amikor a monitort szoftveresen kikapcsolom nagyon hamar visszakapcsol. Úgy tűnik mintha az egér tenné ezt. Hogy lehetne azt elérni, hogy kizárólag csak egy billentyű leütése kapcsolja vissza a monitort?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131178) FistXL


FistXL
aktív tag

Vásároltam egy Kingston HyperX Fury 120GB SSD-t, de kéri a jelszavát a bios minden indításnál. Megnéztem 1-2 videót, hogy ilyenkor új jelszót raknak rá és leveszik, majd nem kér többet jelszót. Én viszont ezt nem tudom megcsinálni, mert kéri a mostani jelszavát is. 5let? :(

[ Szerkesztve ]

(#131179) Doky586 válasza FistXL (#131178) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ki kér jelszót? Mutasd (fotó).

(#131180) FistXL válasza Doky586 (#131179) üzenetére


FistXL
aktív tag

(#131181) Doky586 válasza FistXL (#131180) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát Laptop és a bios kéri...

Ezt csak az eladó tudja leszedni (az eredeti laptopban), anélkül kuka.
(esetleg ha van ráírva PSID szám [kép] akkor lenne megoldható magadnak leszedni, de ezen típuson tudtommal nincs)

[ Szerkesztve ]

(#131182) FistXL válasza Doky586 (#131181) üzenetére


FistXL
aktív tag

Remek, köszi. :(
Valóban nincs rajta PSID.

[ Szerkesztve ]

(#131183) _gabber_


_gabber_
csendes tag

Sziasztok,
Hibaelhárításhoz szeretnék segítséget kérni. Reggelre nem indult el a gépem. Adatok: 8700K, Gigabyte Z390 Aorus pro, 2x8 GB Corsair memória, Rtx 3070, 2 hdd, 1ssd, Corsair RM 750W táp.

Bekapcsoló gombra nem reagál. Próbáltam csavarhúzóval indítani, semmi válasz. *Szerintem* áramot kap, mert áramtalanítás után egy pillanatra felvillannak az alaplapi ledek. Illetve áram alatt látom a netkábel mellett a sárga led villog. Diagnosztikai ötleteket kérnék, szerintem a táp vagy az alaplap megadta magát, hogyan tudnám kizárni az egyiket?

(#131184) SP4C3 válasza _gabber_ (#131183) üzenetére


SP4C3
veterán

hogyan tudnám kizárni az egyiket? - Táppal szoktuk kezdeni.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#131185) _gabber_ válasza SP4C3 (#131184) üzenetére


_gabber_
csendes tag

Rendben- kezdjük a táppal. Hogyan tudnám letesztelni a tápot, hogy biztosan ki tudjuk zárni?

(#131186) mefistofeles válasza _gabber_ (#131185) üzenetére

Cseretáppal.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#131187) Csupingo válasza _gabber_ (#131185) üzenetére


Csupingo
veterán

Pl kipróbálod egy erősebb csere táppal, ha tudsz szerezni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131188) Pyttawrx válasza _gabber_ (#131185) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az alaplapon nincs visszajelző led a lapon? Ha nincs cseretápod, én úgy kezdeném, h lehúzok mindent róla, kivéve a tápot a lapról, és ahogy csináltad, csavarhúzóval indítom el. Akár a ramot is. Igen tudom képet nem ad, de ha indul, akkor a táp talán kizárható.

[ Szerkesztve ]

(#131189) _gabber_ válasza Pyttawrx (#131188) üzenetére


_gabber_
csendes tag

Megpróbáltam, így sem indul.

(#131190) Pyttawrx válasza _gabber_ (#131189) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor masik tap

(#131191) _gabber_


_gabber_
csendes tag

Elcsattogtam Aqua-ba egy cseretápért, az újjal sikerült újra életet lehelni a gépbe. Köszönöm a segítséget! :R

(#131192) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Pár napja áttértem a Sandboxie Plus-ra. Valaki tudna segíteni, mit és hogyan kell beállítanom ahhoz, hogy a Sandboxie-ba tudjak telepíteni? Tehát nem egy külső programot akarok abban futtatni. Ez az egyik, amire kíváncsi lettem.

[ Szerkesztve ]

(#131193) Kékes525 válasza C. s. (#131192) üzenetére


Kékes525
félisten

Jobb egérgomb a kék sávra és futtatod a telepítőt,

vagy egy fájl managert futtatsz (Total Commander vagy Far manager) a sandboxban és azzal indítod el a telepítőt.

A jobb egérgomb a kék sávra klikkeléssel eléred a régi sandboxban is meglévő funkciókat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131194) C. s. válasza Kékes525 (#131193) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen. így próbáltam, de sajnos hibát dobott. Viszont végre sikerült fülön csípnem a CIS-t, az kavart be, mert annak ellenére, hogy megkérdezte, mit tegyen, egy pillanatra karanténba dobta, mielőtt leállt, csak eddig ezt nem szúrtam ki. Engedélyeztem benne, és most rendben települt. :W A lényeg, hogy rendben fut. :)

(#131195) I02S3F válasza C. s. (#131194) üzenetére


I02S3F
őstag

Én az Anydesk-et hiába engedélyeztem leírás szerint (Anydesk saját oldala szerint), a CIS miatt nem csatlakozott a klienshez. A tűzfalat kikapcsolva meg igen.

(#131196) C. s. válasza I02S3F (#131195) üzenetére


C. s.
addikt

A CIS-ben megbízható fájlnak jelölted? Karanténba rakja vagy csak simán blokkolja?

(#131197) I02S3F válasza C. s. (#131196) üzenetére


I02S3F
őstag

Az alkalmazást megbízhatónak jelöltem! Blokkolta, de már leszedtem a CIS-t és feladtam! Az igényeimnek jó a Defender is.

(#131198) Kékes525 válasza I02S3F (#131197) üzenetére


Kékes525
félisten

A CIS-el az a baj, hogy nagyon sokat akar, a lehetőségei a legjobbak a hasonló programok közül, de éppen ezért nagyon nehéz hibamentesen megvalósítani, illetve a usernek megtanulnia a pontos kezelését.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#131199) Márk


Márk
senior tag

Sziasztok.

Az AMIBCP nevű programmal kapcsolatban lenne kérdésem.

Az odáig világos, hogy amilyen menüpontot most nem látok a UEFI-ben, de látni szeretném, azt Default-ról User-re kell tenni. (PCH Fan-nal kapcsolatos menüpontok)

Viszont amit most látok az UEFI-ben alapállásban is, az meg Default-on van. (A CPU Fan-nal kapcsolatos menüpontok)

Tehát a kérdésem az lenne, hogy elég csak az újonnan látni kívánt menüpontokat átrakni User-re, és a többit hagyni Default-on (amit a UEFI-ben eddig is láttam), vagy a most látott és látni kívánt menüpontokat együttesen kell átrakni User-re az egész UEFI-ben? :F

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#131200) C. s. válasza I02S3F (#131197) üzenetére


C. s.
addikt

Végülis az a legfontosabb, hogy találtál megfelelő megoldást. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.