Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131051) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van egy régi Nikon Coolpix S3500-am, amivel 9994 képnél járok. Tudnátok infot mondani arról, hogy mi történik, ha 10000 képhez érek? Régebben hallottam olyat, hogy a tervezett elavulás keretében nyomtatók, fényképezők bemondják az unalmas, hogy elérnek egy korlátot, és aki ért hozzá tudja resetelni a számlálójukat. A számozás is úgy van ezen a fájloknál, hogy nincs nulla előtte, szóval aggasztó, kicsit y2k életérzés. Volt már, aki közületek kompakt Nikon gépnél gond nélkül túllépte a 10k képet?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131052) Aryes válasza Gyurka6 (#131050) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is erre jutottam, de nem látszott beakadni sehova, és nem is mozdított rajta sokat. De majd megnézem jobban. :)

[ Szerkesztve ]

(#131053) mezis válasza Csokishurka (#131048) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom ez az "eladási kazetta" kevés tonerrel.
És a régi üresnél is hasonló fogaskerekes akasztó miatt nem működött?

mezis

(#131054) Doky586 válasza inf3rno (#131051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha törölsz róla minden képet (esetleg formázod) akkor előről kezdi a számolást (tudtommal). Vagy van a menüjében erre menüpont.

(#131055) Csokishurka válasza Aryes (#131052) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen nem látszik de ket pozícióban tud lenni.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#131056) Csokishurka válasza mezis (#131053) üzenetére


Csokishurka
őstag

Lehet hogy az volt. Elegge gusztustalannak tartom hogy 7000ftos toner kb 100 oldalt bír.
A régiek utángyártottak, meg nem, neztem meg oket de meg fogom lehet nyerek egy par oldalt.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#131057) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott megint az aláírásomban lévő gép. Reggel szépen ment, megnyomtam a bekapcsgombot és mire pislogtam egyet már kérte is a PIN kódot. délelőtt bekötötték az új 200/80-as netet. A laptoppal ment először a tesztelés kábelen, azzal 190/85 meg volt. Elmenetek a szerelők, és én egyből összekötöttem a modemet a routerrel, hogy teszteljem úgy az asztali gépen is sebességet. Viszont a gép szó szerint lefagyott, így a bekapcsolóval hosszan nyomva kikapcsoltam. Azután megint nem indult el, és nem is adta az 1 rövid sípolást ami a normál működést jelezné. Előszöt a 24-es csatlakozót húztam le és vissza, de semmi, ezután a CPU 4+4-et erre se történ semmi, aztán memóriát átraktam a másik kettő slotba, (memória jó, az volt tesztelve memtest-el.) de ez sem segített. Ezután kikaptam a VGA-t, majd visszaraktam. Ezután elindult, de eltűnt az egyik HDD-m, (tárolás kezelőben meg van csak a Windows intézőben nincs. Na most itt mi lehet a gond? VGA vagy az alaplapi PCI-E x16 sín ami szórakozik velem?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131058) Doky586 válasza Marci112233 (#131057) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"gép. Reggel szépen ment, megnyomtam a bekapcsgombot és"...

Ha egy bekapcsolt gépnél megnyomod a bekapcsgombot akkor jellemzően kikapcsol... :B

(#131059) Csupingo válasza Marci112233 (#131057) üzenetére


Csupingo
veterán

Annyi rejtélyes eset van nálad, hogy én már kicserélném a sata kábeleket is. Azokat is ilyenkor ki szoktad kötni és vissza? Milyen fajta? Amelyiken van kis beakadós rugós lemez, azok kicsit jobbak.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131060) Marci112233 válasza Csupingo (#131059) üzenetére


Marci112233
őstag

Igen, azokat is megmozgatom, vagy kihúzom és bedugom. Egyébként a 6-ból 4 fém csatos, és kettő nem az, de nincs egyikkel sem probléma.
A merevlemez azóta helyreállt, mert megmozgattam a SATA kábeleket megint és most látja a hiányzó HDD-t is, de miért volt az hogy a gépem nem adott ki megint 1 rövid sípot ami a normál működést jelezné, és csak azután adta ezt is ki mikor a VGA-t kivettem majd vissza.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131061) mezis válasza Marci112233 (#131057) üzenetére


mezis
nagyúr

"...Ezután kikaptam a VGA-t, majd visszaraktam..."
Nem kellett volna visszarakni. Dobd ki. Használd az alaplapi monitor vezérlőt!

mezis

(#131062) Marci112233 válasza mezis (#131061) üzenetére


Marci112233
őstag

És abból hogyan deríthetem, ki hogy a VGA vagy az alaplapi sín a hibás, már ha az-e bűnös? Ha nincs benne, és az alaplit használom akkor se sínt nem használja, sem pedig a VGA-t sem mert ugye nincs is benne. Másrészt az IGP ami benne van max netezéser volna jó, vagy ősrégi játékokhoz. Nem néztem utána, de a benne lévő 530-tól az új laptopomban lévő Intel Iris XE erősebb szerintem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131063) inf3rno válasza Doky586 (#131054) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nincs rajta kép, de megjegyzi az utolsó számot. Szerintem kockáztatok. Ha úgy van, ahogy sejtem, akkor simán megy tovább 10.000 fölé. Ki is próbálom. :-)

szerk:
Nem ment 10.000 fölé, hanem újra kezdte 0001-ről. És nem csak a sablon miatt, mert nem készült 0000 kép, hanem 9999 után 0001 jött egy másik mappába. Érdekes megoldás, vagy inkább nem túl logikus.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#131064) inf3rno válasza Marci112233 (#131062) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valószínűbb, hogy egy alkatrészt hibás, mint hogy kettő, szóval én az alaplapra szavazok ez alapján.

Buliban hasznos! =]

(#131065) mezis válasza Marci112233 (#131062) üzenetére


mezis
nagyúr

Tesztelted már az alaplapodat az integrált VGA-jával ? :F

mezis

(#131066) Marci112233 válasza mezis (#131065) üzenetére


Marci112233
őstag

Még nem, de ha megint előjön akkor azt fogom kipróbálni, de kétlem, hogy a VGA lenne bűnös, mert akkor szerintem terhelés mellett meg kéne akadni vagy valaminek elő kéne jönnie. de mikor játszok a gépen, semmit semmi gond vele. Pedig épp tegnap figyeltem hogy eddig ugyan játszottam a Farming Simulator 19-el, de csak a felbontás volt FHD-ra tolva, minden mást magának lőtt be, de én rápakoltam addig míg éppen meg van a 60FPS, mert ha mindent csutkára tolok akkor bizony 30FPS alá is megy a játék.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131067) ph2012


ph2012
senior tag

2019-ben vett modern HP 250 G7 laptopom van. Ha 2025-ben lejár a Windows 10 támogatás hogyan tudok váltani az új operációs rendszerrre? Nem szeretném kidobni ezt a jó laptopom. Köszi.

(#131068) Cs1csó válasza ph2012 (#131067) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O :DDD

Használod - egy upgrade után - tovább.

(#131069) King Unique válasza ph2012 (#131067) üzenetére


King Unique
titán

Úgy, ahogyan most is váltasz Windows 10-verziók között, adott a közvetlen in-place upgrade és a clean install lehetősége is, + a korábbiakhoz hasonlóan lehet a Windows Update is majd felajánlja és lesz ingyenes upgrade időszak, stb. Max. esetleg pl. a bekapcsolt TPM, Secure Boot követelmény - lásd nemrég a téma topikjában leírtakat - lehet téma ha megmarad az új Windows végleges verziója esetén is, de mivel modern hardveren, laptopon azok eleve adottak szoktak lenni, ezért valójában az sem téma, meg ugye módosított ISO-val most is megkerülhető.

[ Szerkesztve ]

(#131070) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok.

Először talán november körül kezdte azt a gépem, hogy folyamatosan újraindult egy szó nélkül. Ekkor a vízhűtést ki szedve (Cooler Master MasterLiquid 240) és gyári hűtőt beszerelve nem volt gond elég sokáig. Aztán március eleje körül heti 2-3 alkalommal újraindult, mindig játék közben.

Mostanában megint nem volt ilyen gond vele, viszont kedden többször is előjött a probléma. Érdekes volt mert csak játék közben csinálta. Szóval Division közben újraindult, majd beléptem 5 perc múlva megint szó nélkül újraindult. Aztán felmentem LOL-ra (tft) és ott is szinte el se kezdődött a meccs már indult is újra.

Másnap(tegnap) szétszedtem a gépet, kipucoltam, pasztázás stb... Összerakás után nem volt semmi ilyesfajta hiba. Most nemrég viszont elmentem a géptől kb 40-45 percre és arra jöttem vissza, hogy ki van kapcsolva(senki nem volt itthon, szellemekben nem hiszek).

A gépem adatai(semmi tuning, 3 vagy 4 évesek az alkatrészek):
Alaplap: GIGABYTE B450 AORUS M
Proci: Ryzen 5 2600 (gyári hűtő)
VGA: Gigabyte Gtx 1050 ti g1 gaming 4g
Táp: FSP 500W Hyper M
Ház: CM MasterBox MB600L (1 gyári és 1 nem tudom milyen típusú NXZT venti)

Esemény napló:


[link az első képhez]

[Link ehhez a képhez]
Ezt azért hagyom itt hátha ez is lehet a probléma. Nem hiszem hogy normális a teljesítmény és hőfok a procinál. A pasztázásra direkt figyeltem. A gépház nem a legjobban szellőző és a ventik se a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#131071) Beni97 válasza Beni97 (#131070) üzenetére


Beni97
őstag

Azt hiszem egy kicsit sokszor szerkeztettem de a ram kimaradt
G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3200MHz

(#131072) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv!

Költöztettem a PC-t, ami hdmi-vel csatlakozik a tv-hez (monitor is van), de a költözés után hiába dugtam össze a PC-t a tv-vel, semmi. WIN 7 a rendszer.
Beállítások:
1/2 monitor
Képernyők tartalmának másolása

Hol lehet a gond?
Köszi

(#131073) Meggyi001 válasza Beni97 (#131070) üzenetére

A proci hőfokjával semmi baj nincs játék közben. Idle módban meg bőven 40 alatt kell legyen, 25-35.

https://gamergep.hu/

(#131074) Meggyi001 válasza Beni97 (#131071) üzenetére

G. skill, nincs más kérdésem. Teszteld a gépet másik memóriával is.

https://gamergep.hu/

(#131075) HoaryFox válasza Meggyi001 (#131074) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Csak érdeklődöm, mi a baj a G.Skill-el? Jelenlegi konfigomban 2x8GB Ripjaws V 3600 MHz CL16 kit van, de semmi bajom nincs velük.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#131076) HoaryFox válasza Beni97 (#131070) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Hát a gyári hűtő nem izmos darab, arra elég, hogy ne throttling-oljon a proci full terhelésnél se, de semmi másra.
Húzz ki mindent, dugd össze még egyszer, itt gondolok 24 pin, EPS kábel, VGA, RAM-ra.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#131077) Meggyi001 válasza HoaryFox (#131075) üzenetére

Az utolsó 20 új összerakott gépből, 3-ban Gskill van (mondjuk aegis, nem ripj), mindhárom random kék halálozik. Az egyik aryes-é. De ha nem is a márkára gyanakszunk, memória cserével lehet tesztelni, hogy az e a hibás. Az utóbbi hónapokban, ahol olvastam, hogy fagyás van, mindben gskill volt. Tavaly is volt egy időszak, ahol nagyon nagyon olcsón lehetett venni g skill aegis 3000 / 3200 ramokat, 16-18 k-ért, gyanús volt.

Szóval nekem kétségeim vannak a gskillel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#131078) inf3rno válasza Meggyi001 (#131077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát lehet, hogy széria hiba vagy ilyesmi. Nekem viszont g.skill rammal megy a gépem már 5 éve, szóval van vagy volt jó ramjuk is.

Buliban hasznos! =]

(#131079) HoaryFox válasza Meggyi001 (#131077) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Érdekes. Mondjuk a Ripjaws-t azért vettem, mert Samsung chipeket pakoltak rá, nem tudom, hogy az Aegis-eken milyen RAM chipek vannak.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#131080) Aryes válasza Beni97 (#131070) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak a háttértárról nem írtál semmit.

(#131081) Aryes válasza Meggyi001 (#131077) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugyanakkor az is közös bennük, hogy a memtest nem mutat rajtuk hibát. :F
Az enyém ráadásul úgy kék halálozik, hogy hetekig semmi baja, aztán egy napon belül többször is, majd megint semmi baja heteken keresztül. Kezdek gyanakodni, hogy az Aegis ramok frontérzékenyek. :DDD

(#131082) inf3rno válasza Aryes (#131081) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nézd meg a hőmérsékletet, hogy összefügg e vele.

Buliban hasznos! =]

(#131083) Csupingo válasza Aryes (#131081) üzenetére


Csupingo
veterán

Ilyet nálam akkor csinált ryzen esetén, ha fix cpu feszültséget állítottam be. Mindegy mekkorát. Most offset-et használva egyelőre jól néz ki. Remélem nem kiabáltam el. :)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#131084) Pyttawrx válasza Aryes (#131081) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A memstest sem 100%-os, már jártam úgy hogy teszteltem ramot 3 gépbe 3x legalább 5 órán keresztül, és mégis hibás volt.

(#131085) Beni97


Beni97
őstag

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :R
Keresek majd egy havert aki kis időre tud nélkülözni ramot és kipróbálom velük is.
Addig is menni fog a gép, mert a kikapcsolás az még csak egyszer fordult elő amit gondolom okozhat a nemrég kijött windows update is, szóval "teszt" alatt lesz addig is a gép.
Csak elég para volt, hogy kedden többször újraindult rövid időn belül játék alatt, tegnap meg kikapcsol úgy hogy kb spotify és pár chrome ablak volt megnyitva csak.

A háttér igen, bocsi:
2db 1 terás WD blue + 120gb ADATA ssd.

(#131086) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Adott egy MicroSD kártya, amit Wayteq androidos nvaiban úgy formáztam meg, hogy a navival lehessen csak használni és belső tárhelynek lássa az eszköz. Sajnos nem jött be, ami miatt így formáztam, így szerettem volna a kártyát visszaállítani, h máshol is tudjam használni. Ez nem jött össze, a kártya jelenleg használhatatlan. Win alól is próbáltam formázni, a rajta lévő két kötetet törölni, de nem sikerül. Hogyan tudnám újra használni? Szerencsére nem volt rajta lényeges adat, de a kártyára mindenképpen szükségem van.

(#131087) Aryes válasza Pyttawrx (#131084) üzenetére


Aryes
nagyúr

Érdekes.

(#131088) Aryes válasza Csupingo (#131083) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem minden érték auto-n van.

(#131089) Aryes válasza inf3rno (#131082) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs összefüggés.

(#131090) King Unique válasza Dr V (#131086) üzenetére


King Unique
titán

A lényeg pont nem derült ki a leírtakból, azaz pontosan hogyan történt Windowson a formázás és törlés, miért lett sikertelen és mi a hibaüzenet, nem lett mellékelve screenshot a lemezkezelőről és a hibaüzenetről, beépített natív vagy USB-s kártyaolvasóban próbálva történt-e, ha USB-s akkor másik USB-porton és/vagy másik kártyaolvasóban mi a helyzet, stb...
Egyébként adott Windowson a parancssor (DiskPart), ott kellene törölni, majd újraparticionálni és újraformázni az SD-kártyát (pl. így), de ha írásvédett, akkor nem fog menni, max. akkor ha az írásvédett állapot meg van szüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#131091) SpaceJam


SpaceJam
aktív tag

Hali! Eléggé aktuális, és hátha van valakinek tapasztalata...

Tudtok márkát vagy típust javasolni padlóventi kapcsán? Minél kevesebb zaj a cél, illetve egészen lassúra is jó lenne tudni állítani.

Lehet, hogy rászánom a 30 ezret, de ha van valami nem túl hangos darab olcsóbban, akkor az azért nyerő lenne. Félig a gépem környékét, félig engem hűtene pluszban. :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131092) Aryes válasza SpaceJam (#131091) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen videokártyával, mennyi rammal? ;]

(#131093) Cs1csó válasza SpaceJam (#131091) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
Kipróbálhatnál egy toronyventilátort azt állítják az okosok, hogy hatékonyabb, csendesebb, jobb a helykihasználása is.
Most a Lidl-ben van akciósan is: [link] 8k
Ennyiért jónak tűnik mert hasonlóak 10k-ba kerülnek az Árukereső szerint.

[ Szerkesztve ]

(#131094) Pyttawrx válasza Cs1csó (#131093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem a praktikerben az eladó azt mondta, hogy ha jót akarok, akkor a toronyventit elfeljtem.😀

(#131095) SpaceJam válasza Pyttawrx (#131094) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Jaja, az egy faszság.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#131096) Aryes válasza Pyttawrx (#131094) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én is így tudom. :K Pont, hogy hangosabb és emellett még a hatékonysága is rosszabb. Egyedül a helykihasználása jobb.

De ha már ebben a topikban vagyunk, inkább vízhűtést javasolnék helyette. ;)

(#131097) Meggyi001

Nájn nájn. Van vagy 6 ventim, még a crypto korszakban kellett. Vagy egy torony venti is. Ugyanazon a fokozaton halkabb, mint a sima venti, és levegőt ugyanannyit nyom. Szóval jó. És ment eleget már ugye, sok hónapot 7/24-ben. Pedig gagyi tescos. Jó, az időzítőt rajta el kell felejteni, de a cucc maga jó.

[link]
[link]

https://gamergep.hu/

(#131098) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Van pár ezer bookmarkom olyan hozzászólásokról, amiket hasznosnak ítéltem. Ezeket szeretném lerántani egy bottal, hogy lementsem őket saját adatbázisba. Tudtok javasolni beállításokat, amikkel nem kerülök tiltólistára?

Buliban hasznos! =]

(#131099) Dr V válasza King Unique (#131090) üzenetére


Dr V
őstag

Laptop kártyaolvasóba tettem a kártyát, ott próbáltam meg formázni. A Win nem tudta befejezni a formázást hibaüzenettel állt le a folyamat. A formázáshoz az eszköz alapértelmezését állítottam be, gyorsformázást ki/bekapcsolva sikertelen az eredmény.
A lemezekező sem törli a köteteket, hibaüzenet nincs.
Az SD kártya adapteren nincs bekapcsolva az írásvédelem, linkelt leírás alapján úgyszintén látszik, h nem írásvédett.
A linkelt leírást elkezdtem végigcsinálni, de a 8. lépésnél megáll, nincs elég használható hely a művelet végrehajtásához hibával áll meg.

(#131100) Aryes válasza Meggyi001 (#131097) üzenetére


Aryes
nagyúr

és levegőt ugyanannyit nyom

Műszerrel mérted? :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.