Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131251) Aryes válasza Yeffy (#131250) üzenetére


Aryes
nagyúr

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, de felhőtárhelyet hálózati meghajtóra backupolni eléggé epic :DDD

(#131252) Yeffy válasza Aryes (#131251) üzenetére


Yeffy
veterán

miert?
jelenleg ez a helyi koca NAS-om. mivel masabb, ha arra backupolok?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131253) Essejó válasza Yeffy (#131252) üzenetére


Essejó
veterán

Mert pont fordítva szokás. Nasról felhőbe.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131254) zolee001 válasza Yeffy (#131250) üzenetére


zolee001
őstag

A onedrive az általad beállitott mappákat synceli (pl desktop,documents stb) nyilván a hálózati meghajtóra ez nem beállitható

(#131255) Yeffy válasza Essejó (#131253) üzenetére


Yeffy
veterán

en nem latok kivetnivalot egyik "iranyban" sem, legalabb megvan 2 fizikailag kulonbozo helyen levo backup, de ertelek.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131256) Yeffy válasza zolee001 (#131254) üzenetére


Yeffy
veterán

marmint nem a halozati meghajtot akarom syncelni, hanem arra menteni.
de mindegy, kozben kutatgattam, sajnos ez nem megoldhato. :(

azert koszi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131257) Aryes válasza Yeffy (#131255) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kivetnivalót én sem, csak fura felhőt felhőbe backupolni.
Egyébként symlinkkel nem lehet a hálózati meghajtót mountolni és úgy átverni a rendszert?

(#131258) Yeffy válasza Aryes (#131257) üzenetére


Yeffy
veterán

ez mi ez a smlink, kisegitenel?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131259) Aryes válasza Yeffy (#131258) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez talán egy jó leírás hozzá: [link]

(#131260) Yeffy válasza Aryes (#131259) üzenetére


Yeffy
veterán

koszi, ranezek

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131261) w.miki


w.miki
veterán

Ez az oldal mindig átirányít a TMZ.com oldalra. Hogyan tudnám kikapcsolni? Virusom lehet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131262) sh4d0w válasza w.miki (#131261) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem működik rendesen, a videoanyag viszont a TMZ-n van.

https://www.coreinfinity.tech

(#131263) w.miki válasza sh4d0w (#131262) üzenetére


w.miki
veterán

de nekem miért ugrik át oda, kattintás nélkül is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#131264) sh4d0w válasza w.miki (#131263) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Passz

https://www.coreinfinity.tech

(#131265) Pyttawrx válasza w.miki (#131263) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam is jó. Nézd meg másik böngészőb is

(#131266) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Lenne egy X-aktás problémám:
Kb. két hete vásároltam a win10-es asztali gépembe egy 2 TB-os Seagate hdd-t, a meglévő SSD és egy Hitachi hdd mellé. Az elsőnek megkapott hdd beszerelés után egyből búgott, nem is látta a gép, ment vissza a webáruházba, ahonnan küldtek is egy másikat. Na, ez már normálisan működött, felmásoltam rá egy csomó, korábban dvd-kre kiírt zenét és egyebet. Egészen máig nem is volt gond, működött mindkét hdd rendesen. Aztán ma reggel, a gép bekapcsolás után, még a win10 elindulása előtt kiírta, hogy failured fixed disc, f2-vel a setup-ba mehetek, vagy tetszőleges billentyűvel tovább. Én tovább mentem, a win működött rendben, mígnem zenét akartam hallgatni a Seagate hdd-ről. A sajátgépben még normálisan behozta a mappákat, az egyik mappát megnyitva a fájlokat már lassabban, majd amikor egy konkrét zenére kattintottam duplán, na onnan kezdődött a homokórázás. Próbálkoztam másik fájl-lal, bezárással, majd teljesen belassult, szinte lefagyott az egész gép. Újraindítás után a windows előtt jött ugyanaz a hibaüzenet, majd a win-ben a sajátgép már nem is látta a seagate-et, a lemezkezelő sem. Ismét újraindítás, a BIOS-ban sem látszott a Sata menüpontban.
Ezután gép szétkap, csatlakozók lehúzkodva, megvariálva, ha csak a Seagate volt csatlakoztatva az SSD mellett, akkor sem látta a win10. Ezután, amikor csak a Seagate volt a gépben, bementem a Bios-ba, az már látta a hdd-t, ekkor ott átállítottam az összes opcióját enabled-re. Win10 indít, látja a Seagate-et. Ezután visszatettem a Hitachit is, ugyanazokra a csatlakozókra, amiken eredetileg volt, eredmény: Bios látja mindkét hdd-t, win10 csak a Seagate-et. Megint csatlakozó lehúzás, rádugás, Bios-ban opciók enabled-re, majd vissza disabled-re, és lőn csoda, win10 is látja újra mindkét hdd-t, és a Seagate-ről is gond nélkül lehet lejátszani bármit.
Az első hiba után elkezdtem szitkozódni, hogy a második Seagate is hibás lehet, ilyen nincs, de mint kiderült, a hdd-knek semmi bajuk, valamiért a gép vagy a windows kavarja a sz@rt.
A gépem amúgy egy gyári Fujitsu állóházas gépezet. Lehetséges, hogy magának az alaplapnak kavar be a két hdd az SSD mellett? Mert amíg csak egy hdd volt bent az SSD mellett, soha nem volt ilyen jellegű gondom.
(bocs a regényért)

(#131267) mezis válasza Voice24 (#131266) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- A SATA kábelek tudnak bizonytalanul érintkezni. Van amikor elég a két végét felcserélni, másképp csavarodik, feszül,...

- A MOLEX csatlakozók hüvelyei is ki tudnak tágulni.

- A port szöszt kifújtad a PC-ből, csatlakozókból szerelgetés előtt?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#131268) inf3rno válasza Voice24 (#131266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

SMART adatokat lenne érdemes nézni, hogy van e anomália.

Buliban hasznos! =]

(#131269) Yeffy válasza Aryes (#131259) üzenetére


Yeffy
veterán

kiprobaltam, sajnos nem engedi halozai meghajtoval, csak heli lemezzel mukodik. :(
azert koszi

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131270) Voice24 válasza inf3rno (#131268) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi mindkettőtöknek!
Igen, az új hdd beszerelése előtt porszívóval átfújattam a gép belsejét (kimenetre rakott csővel, sarokfúvókával szűkítve).
A molex csatlakozós kábel szerintem még a gyári, lehet, hogy kicserélem egy újra.
HDSentinel próbaverziójával néztem, elvileg mindkét hdd hibátlan, a smart funkciónál is csupa OK van a státusznál, bár nem tudom, mi számít anomáliának.
[kép] [kép] [kép]

(#131271) inf3rno válasza Voice24 (#131270) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem vagy alaplap hiba, vagy rossz a kábel, esetleg nem volt jó az érintkezése. Jobb ötletem nincsen. Ha később is előjön, akkor inkább az elsőre gyanakodnék. A porszívót annyira nem szeretik a statikus elektromosság miatt a gépek, de talán nem tett kárt benne.

Buliban hasznos! =]

(#131272) mezis válasza Voice24 (#131270) üzenetére


mezis
nagyúr

"A molex csatlakozós kábel szerintem még a gyári, lehet, hogy kicserélem egy újra."
Fölösleges cserélni. Nem a dugó zsugorodik, hanem a hüvely tágul, azt meg vastagabb tűvel, vékony csavarhúzóval lehet szűkíteni.

mezis

(#131273) zolee001 válasza Yeffy (#131269) üzenetére


zolee001
őstag

Onddrive folderen belül csinálsz egy mappát amit syncel,felcsatolod a network share-t majd a onedrive subfolderben amit készitettél a mklink paranccsal elkészited a netwrork share-re a mappát

A fentieknek sok értelme nincs csak ha a network sharen lévö fileokat is fel akarod tölteni
3rd party program képes letölteni helybe a komplett onedriveban tárolt dolgaidat illetve az adott gépen bejölölöd,hogy minden legyen elérhetö ekkor robocopy és tsa megoldással ütemezetten átcpyzod a hálozati helyedre

(#131274) Yeffy válasza zolee001 (#131273) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, az elso bekezdest akartam veghezvinni, de erre visszadobja a cmd, h
Local volumes are required to complete the operation.

kis magyarazo: vettem egy nagyobb, gyorsabb vinyot, amit felcsatoltam a routeremre, erre akartam volna a local (ertsd, hazamon beluli) teljes OneDrive "offline" mentest beallitani a laptopom vinyoja helyett syncelni, mivel azt el fogom adni. egyszer mar meghibasodott, persze pont gari lejarta utan 2 nappal, valamint lassabb is. az SSD-m meg kicsi mindennek a tarolasahoz. bonuszkent Samba-val el tudom erni LAN/WLAN-on a mobilomrol is a tartalmat. biztos en vagyok rosszul bekotve, de nem ertem, mi ebben az ertelmetlen. :U

de ugy latszik, h marad igy. hacsak nincs valami 3rd party megoldas.

illetve meg egy kerdes lenne, hatha itt kapok ra valaszt. Asus routeren meg lehet valahogy oldani, h a vinyoba epitett automata leallast, ha idle, kikapcsoljam? ha X ideig nincs lemezmuvelet, ugye leall, es ha meg akarom nyitni valamelyik mappat, akkor varni kell egy kis ideig, mig magahoz ter. elegge bosszanto, foleg egy Enterprise vinyonal, ami non-stop porgesre van tervezve. Win-en meg tudom oldani, de routeren keresztul meg nem talaltam ra megoldast. esetleg valakinek tipp?
ha nem lehet, Raspberry Pi-n esetleg megoldhato?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131275) Itachi82


Itachi82
aktív tag

Csá all!
Olyan kérdésem lenne, hogy van egy TP-Link TL-WN822N 300Mbps USB adapter ami csak 100Mbps ad le, lehetne rajta gyorsítani vagy mi lehet a probléma? Friss driver V4-es fen van, a net amúgy 500Mbps-os.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#131276) zolee001 válasza Yeffy (#131274) üzenetére


zolee001
őstag

Azért "értelmetlen" mert a back up maga a felhö,az eszközödön lévö mappákat synceli fel és onnan a többi eszközre ha igény van rá
Régen az volt a gond (nem is kicsi) ,hogy ész nélkül mindent letöltött az adott eszköz disckjére a onedrive app igy hamar betelt lemez

Ha mindent a onedriveban tárolsz ami fontos az összes eszközödröl az a legjobb back up,hidd el az azure adatközpontokban a tiédnél komolyabb diskeken tárolodik az adatod redundánsan,ugysem tudsz versenyezni az MS-el

Az asus csodában az administration fülnél az usb settings alatt találod a hibernation dolgokat

Ellenben ha ragaszkodsz az local offline "mentéshez" amit irtam az müködik,a onedrive komplett tartalmát lesynceled az egyik gépedre majd akár ütemezett feldatatokkal copy a hálózati helyedre

(#131277) Yeffy válasza zolee001 (#131276) üzenetére


Yeffy
veterán

Azért "értelmetlen" mert a back up maga a felhö,az eszközödön lévö mappákat synceli fel és onnan a többi eszközre ha igény van rá.
tisztaban vagyok vele, ezt csinaltam eddig is. a OneDrive a backup, amire syncelek telorol, meg mentek ra fontos fajlokat, mellette local masolata van a lapos HDD-jen, amit most kicserelnek a halozatra kotottel. tovabbra sem latom a problemat, de nem vitatkozom.

Ha mindent a onedriveban tárolsz ami fontos az összes eszközödröl az a legjobb back up,hidd el az azure adatközpontokban a tiédnél komolyabb diskeken tárolodik az adatod redundánsan,ugysem tudsz versenyezni az MS-el
szinten, a fontos dolgok ott vannak elsodlegesen, csak en szeretem offline is elerni, ilyen-olyan okokbol. nem az OD-t akarom kivaltani, versenyezni meg vegkepp nem ohajtok semmilyen multival/megoldasaval. az 5 ev gar es a mostani oruletben jonak szamito ar miatt lett Enterprise vinyo, nem amiatt, h en vilagot valtsak vagy villogjak.

Az asus csodában az administration fülnél az usb settings alatt találod a hibernation dolgokat
kisse degradaloan hangzik, de azt mar neztem, ki van/nem volt bekapcsolva. ennek ellenere parkoltatja. gondolom a vinyo FW-je felulirja/a mervado.
azt nem tudod veletlenul, h RPi-ban ez megoldhato? meg nem jutottam el oda, h felturjam a forumait. elvileg meg lehet.

Ellenben ha ragaszkodsz az local offline "mentéshez" amit irtam az müködik,a onedrive komplett tartalmát lesynceled az egyik gépedre majd akár ütemezett feldatatokkal copy a hálózati helyedre
az mklink mondom, nem mukodik, megnezhetem megegyszer, de eddig sem engedte. utemezett feladat alatt a beepitett Task Scheduler-t erted?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131278) Cs1csó válasza Itachi82 (#131275) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. lehet ennyit tud
2. milyen messze vagy a wifi-től (tedd közelebb akár pár méteren belülre és teszteld, hogy így jobb e)
3. a környezetedben mennyi wifi adó van? Ha sok akkor esetleg próbálj meg másik csatornára váltani van kb. vagy 12 csatorna és ha mondjuk a 8-9-10 foglalt de a többi nem akkor érdemes mondjuk a 2-es vagy a 3-as csatornára tenni.

(#131279) zolee001 válasza Yeffy (#131277) üzenetére


zolee001
őstag

A onedrive a back up target by default,tudtommal nincs támogatott back up-back up-ja
Server back up illetve azure-ban van ilyenekre lehetöség,hogy a mentést még további helyre back upoljuk
A OD-ban ha át is teszed NEtwork Sharere akkor értelemszerüen nem tudja syncelni az eddigi beállitott mappákat igy nincs mit feltölteni,ezért értelmetlen

Forditva igen,a OD mappát fel lehet csatolni network share-nek és pl a Windows Back up-ot ott tárolni,persze ez sem támogatott és trükközni kell

Még 1x,C:\Users\Onedrive mappád tartalmát (a gyári helyen lévöt és nem kell semmit tenned vele) Pl
ROBOCOPY C:\Users\XXX\Onedrive X\Share\Onedive
Ezt akár ütemezetten oránként,naponta stb ahogyan akarod vagy ha uj file keletkezik akkor rögtön copyzza
Avagy számtalan sync progi létezik ilyen folder syncekre de azokat én nem ismerem

Nem "degradálónak" szántam,de tipus nélkül elég nehéz valamint nem ismerem már (hála az égnek) Asus és társai termékeit,általában valami saját gányolt linux (?) alapu firmwaret raknak ill raktak

(#131280) Yeffy válasza zolee001 (#131279) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem, mit akarsz mondani, kesobb ranezek, remelem, sikerulni fog ezutan.

okes, elhiszem, nekem ez az elso Asus routerem, es nagyon meg vagyok elegdve. igen, Linux-alapu szoftvert futtatnak. AX56U amugy. belepo Wifi 6-os modell.
az AsusWRT, amit ra lehet pattintani, plusz funkcionalitassal es bugtisztitassal hozza a gyari FW kinezetet es mukodeset, plusz nagy fajlokat szep sebesseggel mozgat a laposomrol a vinyora, gyorsabb, mintha kulsos USB3 case-ben dugom ra a gepre. gondolom a nagymeretu cache is beleszamit a vinyon. mindemellett tokeletesen vegzi az alap dolgat, internet, wifi mukodik hibatlanul, mig masolgat, nem laggol, nem akad, nagyon pozitiv elso korben a tapasztalatom.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#131281) Itachi82 válasza Cs1csó (#131278) üzenetére


Itachi82
aktív tag

1. Akkor mért van rajta a 300 Mbps?
2. 2.9 méter
3. 3 + az amiről megy. (Telefonon jön a 200Mbps)

(#131282) Cs1csó válasza Itachi82 (#131281) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. elméleti maximum (soha nem fog tudni ennyit)
2. ez okés
3. ez sem vészes

Az USB csati, vagy alaplap driver frissítése esetleg? A legfrissebb driver helyett esetleg egyel korábbival kipróbálni.

(#131283) Itachi82 válasza Cs1csó (#131282) üzenetére


Itachi82
aktív tag

Értem, és köszönöm a segítséget.

(#131284) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van egy packard bell TM85 laptopom amiben meghalt még régebben az akksi érdemes utángyártottat verni bele?Nézegettem az akkumulátor árakat a gyári elméletileg 17000Ft-ba kerül de találtam ugyan olyan 4400mha kapacitásút csak utángyártottban 7320Ft ez mennyivel lehet rosszabb mint az eredeti gyári?
Utángyártott

A másik kettő amit még találtam az már 6600mha és 8800mha kapacitású azok már több mint a gyári de úgy hallottam,hogy sokszor a magasabb kapacitású utángyártott nem hozza a gyári szintjét sem.
Több utángyártott

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131285) kutga válasza Pityu. (#131284) üzenetére


kutga
nagyúr

Én maradnék a gyárinál.

Let the Zone take me if I am.

(#131286) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok! Outlook.com problémám van. Ez a figyelmeztetést kapom rendszeresen: [link] Ez után ezt látom: [link] . Majd be kell írnom a PIN kódot: [link]
Nem tudjátok mi miatt kapom meg újra ezt a PIN kód beírást? Köszi a választ.

(#131287) HoaryFox válasza ph2012 (#131286) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Nem használod sehol máshol a Microsoft accountodat pl. másik számítógépen, Xbox-on, stb.?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#131288) Pityu. válasza kutga (#131285) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szóval ennyire szar az utángyártott ami ugyan olyan kapacitású csak olcsóbb?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131289) kutga válasza Pityu. (#131288) üzenetére


kutga
nagyúr

úgy hallottam,hogy sokszor a magasabb kapacitású utángyártott nem hozza a gyári szintjét sem.

Nem te mondtad? :)

Let the Zone take me if I am.

(#131290) Pityu. válasza kutga (#131289) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De de én nem a 4400-ast néztem hanem első linken az ugyan ilyen kapacitásút mint a gyári .Akkor az még annyit sem tud kicsikarni magából?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131291) kutga válasza Pityu. (#131290) üzenetére


kutga
nagyúr

A lutri miatt én nem vállalnám be, még ha drágább is a gyári.

Let the Zone take me if I am.

(#131292) Pityu. válasza kutga (#131291) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Értem,köszi.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#131293) Marci112233 válasza Pityu. (#131284) üzenetére


Marci112233
őstag

Én sem próbálkoznék az utángyártottal. Egyik ismerősöm anno Acer laptopjába vett új akkut ráadás nagyobb kapacitásút, de utángyártottat, de kb 2 hónap után kuka lett. Aztán vett egy eredetit amivel több mint 4 évet ment még a laptopja és gond nélkül, bírta akár 2 órás terhelés mellett is magát. Én is a nemrég ugyan már leváltott Dell inspiron 5537-be is megvettem az ugyanolyan kapacitású 6 cellás akkut mint ami két és fél évesen beadta az unalmast egyik pillanatról a másikra. Csere gyári akku nálam is még 5 évet tolt a laptop idejére, és az akkuval még simán ment több mint 2 órát nálam is úgy hogy filmet játszattam le TV-re kötve HDMI kábellel.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#131294) Essejó válasza Cs1csó (#131282) üzenetére


Essejó
veterán

Nem lehet hogy az usb2-es csati maga a korlát?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#131295) mr888


mr888
kezdő

Üdv,
mi okozhatja azt, hogy reggelente folyton kékhalállal kifagy a gép majd újraindul? Az eseménynapló alapján, a kifagyások idején energiaellátás-csökkenés//hibrid indítás sikertelensége lép fel.
Jól sejtem-e, hogy a táp lesz a ludas?

(#131296) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Sziasztok!

Uj asztali gépre Win 10-et telepitek de nem tudok csatlakozni a netre. Digis net van, wifi routerrel amiből kábelen vezetem tovább a netet. A kábel jó, a laptoba dugva jön a net. Az asztali gépen nem, hibaelhárito azt irja nem észlelt megfelelően telepitett hálozati adaptert. Mit tudok csinálni?

Köszönöm előre is!

(#131297) varmi2 válasza kekigyu (#131296) üzenetére


varmi2
nagyúr

A laptopon töltsd le az alaplapod hálókártya driverét, és pendrivra másolva telepitsd az új gépre.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#131298) kekigyu válasza varmi2 (#131297) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi, ez segitett!

(#131299) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Mivel a domainos topik kihalt itt próbálkozom.

Full kezdő vagyok még, bocsánat ha sok és fölöslegesek a kérdések.
Egy .hu-s domaint szeretnék regisztrálni.
Szerintetek hol érdemes?
Ennek egyszeri, éves, 5 éves... díja van?
Van olyan domain szolgáltató ahol megvan adva a bankkártyám és automatikusan megújítja (mint egy előfizestést)?
Sok regisztrátor nem csak domain regisztrációt, hanem csomagot ad. Van külön csak regisztráció, vagy mindig van egy mini alapcsomag?
Pl webtárhelyet mindig vennem kell. Ha van egy xxx.hu domainem, ahhoz automatikusan jár az yyy@xxx.hu-s email cím is, vagy az is külön regisztrációt igényel? (illetve csomagajaánlatnál nyilván hozzá jár)
DDNS-nél volt valami A rekord, itt is hasonlóan van, hogy melyik ip-hez köti az adott domaint, mármint hogy kerülök be a dns szerverekbe?

Köszönöm a válaszokat!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#131300) zolee001 válasza ArthurShelby (#131299) üzenetére


zolee001
őstag

Hol vegyél? Ahol szimpi
Jár hozzá ez az? Hol igen hol nem de fel van tünteve ahogy az árak is
Elöfizetéses hogyne lenne,nem javasolt,az Ákciós domainek elsö évben 2 fillér majd utána szépen emelkednek
Az A record az,hogy hova mutasson,a domain név egy dolog ha nincs mögötte semmi,ha otthon üzemeltetsz egy webservert akkor nyilván oda
Nameservernek azt adsz meg amit akarsz,használhatod a szolgáltatóét avagy sajátot is

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.